uw Vergadering gemeenteraad Welkom nieuwe inwoners 15 mei schoonmaakdag Vakantie en sociale verzekering Hinderwet Verkeer Philomel brengt barok Wijziging ophaal route Zwembad Colofon Redactie: Bureau Voorlichting van de gemeente Middelburg. Telefoon: (01180) 26251Reacties van harte welkom. Week Gemeentelijke Sociale Dienst Tegengaan bodemverontreiniging Verordening opslag olieprodukten De Faam in buiten gebieden DE FAAM Woensdag 8 april 1987 Tafeltje Dekje Zonnebanken Vakantie en uitkeringen Werkloosheids- en bijstandsuitkeringen Ziektewet- en Arbeidsongeschiktheids uitkeringen Vakantie en het ziekenfonds In Nederland Wat wordt geregeld? Verplichtingen Inzage en informatie Door het oog van de Lange Jan "Tafeltje Dekje" is een activiteit- vaan de U.V.V. voor ouderen en zieken die zelf niet voor een war me maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maan dag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 01180-38570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dagen. Menu van 13 lol en me! 20 april 1987 maandag gehakt, bloemkool, aardappelen dinsdag grillsteak, groentemix, frites woensdag goulash, erwtjes, rijst donderdag karbonade, spinazie, aard appelen vrijdag bami-goreng met saté zaterdag hamburger, appeltjes, aard appelen maandag gehakt, andijvie, puree De maandelijkse vergadering van de Middelburgse gemeente raad vindt in verband met Pasen een week eerder plaats dan ge bruikelijk is. De vergadering wordt nu gehouden op maandag 13 april. De aanvang is zoals gebruikelijk om 2 uur. De agenda bevat een dertigtal punten, die hier wat nader zullen worden bekeken. Alle aanbieders van huisvuil en grofvuilwoonachtig in de wijken ten zuiden van het Kanaal door Walcheren: opgelet! U zult a! wel gemerkt hebben dat uw huisvuil niet meer op de vrij dag wordt opgehaald. Met ingang van 2 april komt de huisvuilauto op de donderdag bij u langs. Zet u clus op cle vrijdagen geen vuil meer op straat a.u.b.. Het gebeurt vaak dal men het huisvuil al een avond van tevoren op straat zet. Ook komt het vaak voor dat de huisvuilzakken niet goed zijn dichtgebonden. Wij vragen u hier enigszins op te wil len letten. Houdt Middelburg schoon! Dit zullen we met elkaar moeten doen. In de week van maaandag 13 tol en met donderdag 16 april vindt in het zwembad Poelendaele diplomazwemmen plaats voor kinderen van de basisscholen. Dit is ook het geval op vrijdag 10 april. Elk kind, dat het proef zwem men met goed gevolg heeft afgelegd, krijgt van het badpersoneel een brief mee. In deze brief worden de ouders uitgenodigd bij het di plomazwemmen van hun kind aanwezig te zijn. Het tarief voor het gebruik van de zonnebanken in 'Poelendaeleis verlaagd. Tevens is de ge bruikstijd verhoogd met 5 minu ten. Een zonnekuur duurt nu na melijk 25 minuten. U betaalt f 7,00, wanneer u één maal gebruik wilt maken van de zonnebanken. Echter, wanneer u een kaart voor tien keer zonnen koopt, betaalt u slechts f 65, Een zogenaamde tien zonnekaart kunt u kopen bij de kassa van het zwembad. Hier kunt u ook te recht voor meer informatie (tel. 01180-26451). Opening 1. Vaststelling van de notulen van de vergaderingen van 20, 24 en 27 november 1986, 15 december 1986 en 19 januari 1987. 2. Mededelingen en ingeko men stukkeen. 3. Vaststelling Verordening tot Wijziging van de Verorde ning behandeling bezwaar- en beroepschriften Middelburg. 4. Medewerking tot vestiging van een bioscoop in het pand Markt 79. 5. Voorlopige vaststelling ge meenterekening c.a. 1983. 6. Voorlopige vaststellin reke ning 1983 Stichting voor Voortgezet Economisch On derwijs. 7. Beschikbaarstellen aanvul lend krediet ten behoeve van het opstellen van een gemeen telijk verkeersveiligheidsplan. 8. Aanbrengen parkeervakken met parkeermeters in de Pa penstraat. 9. Beschikbaarstellen krediet voor aanpassing verkeerssitu atie aan de Buitenhovelaan. 10. Verkoop ±75 m2 grond, gelegen aan de Korte Geere aan de heer R. Nijsen. 11. Aanschaf veiligheidsvoor zieningen voor het werken in riolen. 12. Beschikbaarstellen krediet voor het vernieuwen van riole ringen in de Pijpstraat en de Sint Sebastiaanstraat. 13. Aanvraag gemeentegaran tie Woningbouwvereniging "Middelburg" voor de bij de N.V.Bank voor Nederland- sche Gemeenten te sluiten geldleningen van 7.080.000,- en 2.560.000,—. 14. Garantieverzoek van stich ting "De Middelburcht" in verband met conversie van geldleningen. 15. Bijdrage a fonds perdu in de restauratie/rehabilitatie- kosten van een woning in de gemeente Middelburg. 16. 2e en 3e wijziging van de begroting 1987 van de ge meenschappelijke regeling "Zeeuwse Bibliotheek". 17. Vaststelling van de Veror dening tot wijziging van de Verordening behandeling bezwaar- en beroepschriften Algemene Bijstandswet, Ge meentelijke Kredietbank en Wet op de Bejaarden oorden. 18.. Vaststelling plan doelma tig gebruik van gymnastiekac- commodatie. 19. Toepassing artikel 74 Wet op het Basisonderwijs inzake verwijderen/volstorten met zand ondergrondse olietanks 3 p.c. basisschoolgebouwen. 20. Vergoeding kosten verbe tering schoolplein "Stromen- wijkschool" voor bijzonder basisonderwijs (toepassing ar tikel 74 Wet op het Basison derwijs). 21. Beschikbaarstellen krediet verbouw en uitbreiding ,,Prin- senhoveschool" voor basison derwijs t.b.v. de jongste leer lingen. 22. Beschikbaarstellen krediet voor de aanschaffing van groot gymnastiekmateriaal ten behoeve van de bijzondere school voor basisonderwijs "De Wegwijzer". 23. Toepassing artikel 74 Wet op het Basisonderwijs inzake verwijderen ondergrondse olietank"Willem Teellinck- school" voor bijzonder beai- sonderwijs. 24. Beschikbaarstellen krediet integratieverbouwing "Wil lem Teellinckschool" voor ba sisonderwijs. 25. Toepassing artikel 74 Wet op het Basisonderwijs voor de aanschaf van vermenigvuldi- gingapparatuur ten behoeve van de "Gaudeamusschool" voor bijzonder basison derwijs. 26. Toepassing artikel 74 Wet op het Basisonderwijs voor het aanschaffen van een afzui ginstallatie ten behoeve van de "Gaudeamusschool" voor bijzonder basisonderwijs. 27. Verlenen medewerking voor herstel van glasschade aan de "Toorenvliedtschool" (v.s.o.-l.o.m.). 28. Verlenen medewerking voor herstel van schade en het aanbrengen van een claxon ten behoeve van de School voor Praktische Vorming (v.s.o.-m.l.k.). 29. Beschikbaarstellen krediet aanschaffen en aanbrengen van rubbertegels t.b.v. de speeltoestellen van de "Kli- mopschool" voor z.m.l.k.. 29 a. Vergoeding kosten aan schaf Anne Frank Krant. 30. Rondvraag. Twee maal per jaar ontvangt het Middelburgse gemeentebestuur de inwoners, die zich gedurende het afgelopen halfjaar in Middel burg hebben gevestigd. 14 April a.s. zullen vele "nieuw komers" in de Burgerzaal van het stadhuis te gast zijn en door bur gemeester mr. C.G.J. Rutten worden verwelkomd. Tevens zal de burgemeester in een korte toespraak ingaan op de taken, die hij als portefeuillehouder uitoe fent. Dit zal ook gebeuren door de wethouder A. Bergshoeff, G.B. Schoenmakers, M.Vinke en mevrouw S. Boersma- Smitskamp. Tijdens het officiële gedeelte van de ontvangst zal het Middelburgs Kamerkoor een optreden ver zorgen. Tijdens het informele gedeelte hebben alle nieuwe inwoners gele genheid met de bestuurders van de gemeente te praten. Ook met de aanwezige raadsleden kan men een gesprek aanknopen. Tevens wordt er een film over Middelburg getoond. De rond- leidsters zullen de gasten trou- weps graag het gotische gedeelte van het stadhuis laten zien. Elk jaar worden door de gemeen telijke Reinigingsdienst schoon maakacties georganiseerd, waar bij het de bedoeling is dat ook de Middelburgse ingezetenen mee helpen de stad van overtollig vuil te zuiveren. Elke keer wordt een ander thema gehanteerd. Twee jaar geleden werden alle straten geveegd, vorig jaar werd alles dat naast en achteraf van de straat lag opgeruimd. Dit jaar heeft de ak- tie, die op vrijdag 15 mei wordt gehouden, het motto "houdt" uw erf schoon" meegekregen. Vol gens de woordenboeken is een erf de grond, behorend bij en gelegen om een huis. Het gaat dit keer dus om de rommel die rondom de hui zen, op de erven ligt. De gemeen telijke Reinigingsdienst zal samen met de Plantsoenendienst oprui ming houden op de openbare er ven. Van alle Middelburgers wordt gevraagd het eigen erf schoon te maken. Een schoon erf is belangrijk omdat rommel rat ten en andere plaagdieren aan trekt. Het is ook niet nodig om rommel op uw erf op te slaan, want Middelburg is één van de weinige gemeenten in Nederland waar de reinigingsdienst alles meeneemt, hoewel ook hier een kleine uitzondering wordt ge maakt; puin wordt namelijk niet meegenomen. Bovendien wordt het sterk afgeraden glas in de vuil niszak te stoppen, en zeker gebro ken glas kan heel gevaarlijk zijn. Eén van de medewerkers van de reinigingsdienst liep onlangs een lelijke verwonding op bij het op pakken van een afvalzak, waarin bovenin gebroken glas was gede poneerd. Glas in de glascontai ner! En op 15 mei uw scherf schoon! We komen hier nog na der op terug. Voordat u onbezorgd met vakan tie kunt gaan, moet een aantal za- ken goed geregeld zijn. Paspoort, geld en de huisdieren zullen niet gauw vergeten worden maar denk ook aan de (sociale) verzekeringen. Zo moeten uitkeringsgerechtig den tijdig nagaan of hun uitke ring kan worden doorbetaald. Voor iedereen geldt dat men goed verzekerd op reis moet gaan. Ziek worden tijdens de vakantie is im mers al vervelend genoeg. Als zie kenfondsverzekerde heeft u thuis bijna altijd recht op medische hulp, maar hoe zit dat als u met vakantie bent? Deze en de volgende week zullen verschillende aspecten van vakan tie en sociale uitkering worden belicht. Heeft u een uitkering, dan doet u er verstandig aan om na het ma ken van de vakantieplannen, kon- takt op te nemen met de uitkeren de instantie. Daar kan men u pre cies vertellen onder welke voor waarden uw uitkering doorbe taald wordt. Heeft u een WW-uitkering, dan moet u de voorgenomen vakantie zo snel mogelijk melden aan de bedrijfsvereniging. Volgens de wet heeft iemand met een WW-uitkering geen recht op doorbetalingg tijdens de vakan tie, maar in de praktijk wordt de ze regel uit het verleden nauwe lijks meer gehanteerd. Wel stelt de bedrijfsvereniging beperkingen aan het aantal dagen dat u weg mag. Heeft u een WW-uitkering, infor meer dan tijdig de gemeentelijke sociale dienst over uw vakantie. De wet geeft u recht op 4 weken per jaar, met behoud van uitke ring. Voor ouderen kan deze pe riode echter verlengd worden tot maximaal 3 maanden. Als u een ziektewetuitkering heeft, bent u verplicht om het Burgemeester en wethouders van Middelburg maken ingevol ge het bepaalde in de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bekend, dat I. de heer C.W. Hage, Elektraweg 9 te 4338 PK Middel burg, een vergunning ingevolge de Hinderwet heeft aan gevraagd voor het oprichten en in werking hebben van een toerwagenbedrijf en handelsonderneming op het per ceel Elektraweg 9; II. Herstaco B.V., Nijverheidsweg 24 te 4338 PC Middel burg een vergunning ingevolge de Hinderwet heeft aan gevraagd voor het oprichten en in werking hebben van een opslagterrein met kantoren en opslagloods op het perceel Nijverheidsweg 24; III. de Fa. A.H. Schonis Zn., Korte Noordstraat 19 te 4331 CG Middelburg een vergunning ingevolge de Hin derwet heeft aangevraagd voor het oprichten en in wer king hebben van een orthopedische schoenmakerij en schoenwinkel op het perceel Korte Noordstraat 19, en dat zij voornemens zijn de gevraagde vergunningen te verle nen onder voorwaarden. Ingaande heden liggen de aanvragen met de daarop betrekking hebbende stukken alsmede de ontwerp-beslissingen elke werkdag van 8.30 uur tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.30 uur ter inzage op de afdeling Algemene Zaken ter gemeente secretarie, Lange Noordstraat 1 te Middelburg tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikkingen op de aanvragen. Genoemde aanvragen met de daarop betrekking hebbende stukken en de ontwerp-beschikkingen liggen hier eveneens ge durende een maand buiten de werkdagen ter inzage op donder dagavond van 1 8.00 uur tot 21.00 uur. Indien op die avond in zage wordt verlangd dient dit van tevoren telefonisch te wor den aangevraagd, tel. 01 180-26251, tst. 413. Bij de stukken ligt een mededeling waar en wanneer een mon delinge toelichting kan worden verkregen. Schriftelijke gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunningen kunnen bij hun college worden ingediend tot 9 mei 1987. De persoonlijke gegevens van degene die een be zwaarschrift heeft ingediend, worden, indien daarom wordt verzocht, niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk, tegelijkertijd met het bezwaarschrift worden in gediend. Indien daarom wordt verzocht (tel. 01 180-26251, tst. 413) kan in de periode van 23 april 1 987 tot en met 1 mei 1 987 een openbare zitting worden gehouden, waarop mondelinge be zwaren naar voren kunnen worden gebracht en waarbij tevens gelegenheid zal worden gegeven tot een gedachtenwisseling. Zij vestigen er de aandacht op, dat degenen die gebruik hebben gemaakt van één of meer genoemde mogelijkheden tot het in dienen van bezwaren en degenen die aantonen daartoe redelij kerwijs niet in staat te zijn geweest later beroep kunnen instel len bij de Kroon tegen de genomen beschikkingen. Burgemeester en wethouders hebben besloten hun besluit tot aanwijzing van een tegenover het pand Bree 49 gelegen par keerplaats als parkeerplaats voor vergunninghouders in te trek ken wegens verhuizing van degene voor wie de plaats was bestemd. vakantie-adres in Nederland door te geven aan de bedrijfsvereni ging. Voor een vakantie in het buitenland moet u zelfs uitdruk kelijk toestemming vragen. De bedrijfsvereniging kan deze. weigeren. De WAO en de AWW kennen een meldingsplicht als uw verblijf in het buitenland langer gaat duren dan 4 weken. In dat geval moet u de bedrijfsvereniging tenminste 2 maanden voor de vakantie op de hoogte stellen. Lukt dit niet, kon dig uw plannen dan alsnog zo spoedig mogelijk aan en vertel daarbij waarom u zo laat bent. Ga voor uw vertrek eerst even langs bij het ziekenfonds. Daar kan men u alle inlichtingen geven over uw rechten en plichten tij dens de vakantie. Met de juiste ziekenfondspapie ren kunt u in eigen land praktisch bij iedere huisarts terecht. De arts kan weliswaar om contante beta ling vragen, maar na inlevering van de kwitantie, zal het zieken fonds dit bedrag later vergoeden. Specialistische hulp wordt recht streeks door het ziekenfonds betaald. Voorgeschreven medicijnen moet u direkt met de apotheker afreke nen. Bewaar de rekening, waarop soort en hoeveelheid vermeld moeten staan, anders zal het zie kenfonds u niet terugbetalen. Plotseling opkomende kiespijn vraagt de hulp van een tandarts. Neem bij een bezoek uw sane- ringskaart mee en vraag ook hier om een gespecificeerde kwitantie. Soms kunnen de gevolgen van een ziekte of ongeval zo ernstig zijn, dat ziekenhuisopname noodzake lijk is. Het ziekenfonds kan bepa len dat u vervoerd moet worden naar een ziekenhuis in de buurt van uw woonplaats. Probeer daarom vooraf kontakt op te ne men met uw eigen ziekenfonds. Tot slot, bepaalde behandelingen door een specialist of fysiothera peut mogen niet onderbroken worden. Met toestemming van het ziekenhuis kunnen deze dan ook worden voortgezet op de va kantiebestemming. In het artikel van de volgende week zal de na druk liggen op het houden van een vakantie in het buitenland. Op 4 april is de verordening opslag olieprodukten in werking getreden. Hierin worden eisen gesteld aan ondergrondse en bo vengrondse olietanks. In Middel burg hebben zich namelijk enkele gevallen van bodemverontreini ging voorgedaan, die het gevolg waren van het lek raken van olietanks. Het saneren van dit soort bodem verontreinigingen gaat met zeer hoge kosten gepaard. Door een voudige technische maatregelen en door regelmatige controles kunnen dit soort verontreinigin gen voorkomen worden. De ver ordening stelt regels aan de opslag van olieprodukten. De verordening is van toepassin- gop afgewerkte olie, autogasolie, huisbrandolie, dieselolie en stookolie in ondergrondse en bo vengrondse tanks, die niet onder de werking van de Hinderwet vallen. De verordening is dus niet van toepassing op Hinderwetplichtige bedrijven. Op grond van de verordening kunnen voorschriften en nadere regels worden gesteld die geba seerd zullen zijn op de voorschrif ten die al gebruikt worden voor de ondergrondse en bovengrond se opslag van olieprodukten bij Hinderwetplichtige bedrijven. a. Kennisgeving: als u een onder grondse of bovengrondse olietank beheert, bent u verplicht vóór 4 juli 1987 hiervan kennisgeving te doen aan burgemeester en wet houders. Als u een dergelijke tank wilt oprichten, uitbreiden of wij zigen bent u verplicht van dat voornemen aan burgemeester en wethouders kennisgeving te doen. Dit moet worden gedaan ten minste 4 weken voor het tijdstip waarop met de werkzaamheden wordt begonnen. Speciale mel dingsformulieren kunnen worden opgevraagd bij de dienst Gemeen tewerken, bureau Milieu, Vlis- singsestraat 21, telefoon 82320; b. Goed onderhoud: u bent ver plicht ervoor te zorgen dat de olietanks in een goede staat van onderhoud verkeren; c. Melden: Aan burgemeester en wethouders moet onmiddellijk gemeld worden dat: in één van de onderdelen van de tank zich een lek voordoet; - de tank niet meer gebruikt wordt als opslagplaats van oliepro dukten; - aan de in de tank aanwezige hoe veelheden olieprodukten geen olieprodukten meer worden toe gevoegd of onttrokken: In de laatste twee gevallen kan door burgemeester en wethouders worden afgedwongen dat derge lijke tanks worden leeggemaak en zo nodig onklaar worden ge maakt of uit de grond worden verwijderd; (I. Keuren: Eén jaar na installatie en vervolgens iedere vijf jaar moet de tank worden gekeurd. De verordening ligt voor een ieder ter inzage op de gemeentesecreta rie, Lange Noordstraat 1. Voor nadere inlichtingen kunt u zich wenden tot het bureau Milieu van de dienst Gemeentewerken, Vlis- singsestraat 21, tel. 82320. Deze week komt de Faam ook in die gebieden van Middel burg waar normaal geen ver spreiding plaats vindt. Dit in verband met het artikel over de olietanks, waarvan het goed is dat alle inwoners hier van op de hoogte zijn. Het is overigens de bedoeling dat vanaf januari 1988 de ge meentelijke informatie via de Faam in alle Middelburgse huizen wordt bezorgd. Op vrijdag 10 april 1987, aanvang 20.15 uur, vindt in de Burgerzaal van het stadhuis het vierde con cert van de reeks stadhuisconcer ten Oude Muziek plaats. Ditmaal een optreden van het Londense barok-ensemble "Phi lomel", meerdere malen uitvoerig geprezen voor hun individuele ar tisticiteit en ensemble-spel. gevoelige "Philomel" beslaat uit: Nancy Hadden-traverso, Erin Headley - viola da gamba en liro- ne, Aline Zylberajch - clavecym- bel. Tevens werkt Jill Feldman (sopraan) mee. Zij is in de wereld van de Franse barokmuziek een begrip gewor den door haar aandeel in het werk van het fameuze ensemble "Les Arts Florissants". Het programma bestaat uit be kende en minder bekende werken uit de Franse en vroeg Italiaanse barokvan o.a. Claudio Montever di, Giulio Caccini, Giovanni Bas- sano, Luigi Rossi, Michel Blavet, Francois Couperin en André Campra. Kaarten a 15,— (CJP/65 12,50) zijn tijdens werkdagen van 8.00-12.00 en 14.00-16.00 uur verkrijgbaar aan de balie van de Stadhuisstraat 2 te Middelburg (tel. 01180-26251, toestel 410) of vanaf drie kwartier voor aanvang aan de zaal.

de Faam | 1987 | | pagina 5