MASON 'Pulp' voor scholen ALS JE ALLES GOED BEKIJKT f*j{o/Ue Shijiimafie m NISSAN Groeneveld opticiens 'Peggy Sue got married' Je blijft erin rijden Londens ensemble 'Philomel' in Middelburgse Burgerzaal Klassieken van moderne dans in Vestzaktheater Vlissingen DE FAAM Woensdag 8 april 1987 Wat te melden? Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Sjoeltoernooi Zeeland/koningshuis Vluchtelingenweek Topsails-bokaal Voorjaarstocht Diabetes Voorjaar-Zomer zon of regen voor uw hoofdbedekking naar: UW BONT- EN HOEDENSPECIALIST Parkieten Evangelisatiedienst Dansen Pedagogiek Intensieve taalcursus Kleding-/speelgoedbeurs Tegen Karpov Huisdieren oppas Gastgezinnen NIEUWE FILM VAN COPPOLA AUTO WALCHEREN DIJKWEL B.V. Veerseweg 104, Middelburg, tel. 38880 Jonge democraten Rommelmarkt Computerclub ANWB-kantoor Slechthorenden Bossenburgh Evangelisatieavond Groenten en fruit ANBO Rommelmarkt Kledinginzameling Heksen Kookwedstrijd Kerkdienst Tuinstad Alfabetisering Gehandicapten Theologie Ouderen Culturele Raad Volle maan Raadselachtig Paauvvenburg Cursum Corda Vrouwen Fietskamp Zachte en halfharde, ja zelfs gekleurde lenzen? Groeneveld geeft vrijblijvend en vakkundig advies. Met de kontaktlenspas profiteert u bovendien van aanzienlijke kortingen. Welkom bij... Hayman Experimentele dienst Meiden/vrouwen Bingo Koffieconcert op Neeltje Jans De Souburgse sjoelvereniging 'Schijf '83' houdt zaterdag 11 april een open toernooi in De Zwaan in Oost-Souburg. Gespeeld wordt in vijF klassen over twintig bakken. Voor elke klasse zijn drie bekers beschikbaar. Ook zijn er de zogenaamde 'vrije bakken' waar onder de gatenbak, de bananen- bak en de paardenbak. Ook wie nooit in verenigingsverband sjoelt kan deelnemen aan dit toernooi. Het begint allemaal om 11 uur. Commissaris van de koningin in Zeeland, dr. C. Boertien, opent 30 april en de Zeeuwse Bibliotheek een tentoonstelling die ingaat op de relatie tussen Zeeland en het koningshuis. Deze tentoonstelling wordt gehouden in het kader van de feestviering rond de gouden bruiloft van prins Bernard en prin ses Juliana. Zeeland wil 350.000,— bijeen brengen voor Afghaanse vluchte lingen. Daarmee kunnen 15.000 vluchtelingen in de Pakistaanse nederzetting Doaba worden gehol pen met voorzieningen. In Vlissin- gen wil het gemeentebestuur inha ken op die actie in de vluchtelin genweek (4 tot en met 9 mei). Oud-wethouder A. Hoefkens coördineert de Vlissingse activi teiten. De windsurfvereniging De Kreek rakkers tekenen voor de organisa tie van de Topsails-bokaal op zon dag 26 april. De wedstrijden (fun- boarden marathon met verrassing) worden gehouden nabij camping De Pluympot in St. Maartensdijk. Inschrijven tussen 9 en 10.30 uur. De wandelsportvereniging De vro lijke tippelaars houdt zaterdag 11 april haar voorjaarstocht. Gestart wordt bij het clubhuis van Zeeland Sport aan het Baskensburgplein in Vlissingen tussen 10 en 12 uur. De deelnemers kunnen kiezen uit de afstanden vijf, tien, vijftien, vijf entwintig en veertig kilometer. De routes gaan door aantrekkelijke gebieden, aldus de wandelsport- vereniging. De bewandelaars van de langste route rusten in Middel burg en wie kiest voor de 25 kilo meter kan even gaan zitten in Big- gekerke. De medische verzorging is in handen van de AHBO, afde ling Vlissingen. De Diabetes Vereniging Nederland afdeling Walcheren houdt in het Wapen van Middelburg in Mid delburg op donderdag 9 april haar voorjaars-ledenvergadering. De heer H. Doorn verzorgt een inlei ding over jeugd en diabetes en dr. H. Kettner zal het hebben over het functioneren van het diabetes spreekuur in liet Gasthuis in Mid delburg. De vergadering begint om 19.30 uur. Papegaaistraat 9-11, Goes 'Onze parkieten Zeeland' heeft dinsdag 21 april weer een bijeen komst in de bovenzaal van sport hal 'Baskenburg' in Vlissingen. De avond wordt verzorgd door de da mes De Pagter en Louwerse, die een lezing houden over 'het op kweken van papegaaien en parkie ten met de hand'. De aanvang van deze avond is om 20 uur. In de Gereformeerde kerk aan de Kerklaan in Arnemuiden wordt zondag 12 april een evangelisatie- dienst gehouden met als thema 'God is liefde'. Voorganger is ds. G.J. Mink. Muzikale medewer king verlenen het kerkkoor Mara- natha uit Vrouwenpolder en de or ganist L. de Ridder. De dienst be gint om 19 uur en na afloop is er gelegenheid tot napraten. Liefhebbers van het zogenaamde 'vrije dansen' kunnen zaterdag 11 april weer prima terecht in de Concert- en Gehoorzaal in Mid delburg waar 'The Riverside Com bo' voor de muziek zorgt. De voetjes kunnen vanaf 20.30 uur van de vloer. Bij voldoende belangstelling start er dit jaar weer een cursus pedago giek MO. De Stichting NUMA, gelieerd met de Nutsacademie, biedt de mogelijkheid om in deel tijdstudie onderwijsbevoegdheid te verwerven voor pedagogiek, psychologie en algemene didac tiek. Bovendien bestaat de moge lijkheid tot voorbereiding op een van de vele andere ondersteunende pedagogische functies. Om tot de opleiding te worden toegelaten, moet men minimaal in het bezit zijn van een HAVO-diploma. Zij die echter bij de aanvang van de cursus (september 1987) geen toe- gangverlenend diploma hebben, maar bij de aanvang de leeftijd van 21 jaar hebben bereikt, kun nen zich aanmelden voor een toe latingsonderzoek. Inlichtingen: 01180 - 35086. De provincie heeft een subsidie van 8.500,— toegekend aan de Zeeuwse dag- en avondscholenge- riieenschap voor de intensieve taal cursus aan buitenlandse jongeren. De ZDASG en de Streekschool in Middelburg hebben samen met een aantal voor voortgezet onder wijs de cursus opgezet. De cur sisten hebben tien uur les in Mid delburg en verder twintig uur krij gen zij les op reguliere scholen. Het gaat om zeventien leerlingen afkomstig uit Marokko en Tur kije. Het is de bedoeling dat na de ze cursus in het nieuwe schooljaar gaat lopen in Middelburg en Vlis singen. De peuterspeelzaal Ukkepuk houdt zaterdag 11 april in het on derkomen Kerkstraat 2 in Koude- kerke een kleding- en speelgoed beurs. Wie nog wat wil verkopen kan donderdag 9 (tussen 19.30 en 20.30 uur) en vrijdag 10 (9 tot 11 uur) terecht in de peuterspeelzaal. Gedacht wordt daarbij aan speel goed en kleding voor kinderen tot twaalf jaar. De beurs zelf is zater dag geopend van 10 tot 12 uur. Wie het tegen de supergroot meesters Karpov en Timman wil opnemen (schaken) kan op 30 april naar Breda, waar beiden vanaf 14 uur in Motel Brabant si multaan geven. Liefhebbers die nen zich voor 17 april aan te mel den. De formulieren daarvoor lig gen bij de Verenigde Spaar banken. In Utrecht is sinds vorige week de Stichting Huisdieren Oppas Cen trale van start gegaan. Het doel is tweeledig: op landelijk niveau wordt bemiddeld tussen mensen die voor eikaars huisdier willen zorgen, bijvoorbeeld tijdens de va kantie. In de domstad zelf gaan mensen van de stichting dieren aan huis verzorgen. De oprichting van deze stichting is een initiatief van de gemeentelijke sociale dienst en de Dierenbescherming in Utrecht. Voor informatie: 030 - 460359. Zestig kinderen uit onder meer Nederland, Frankrijk en Duits land zouden graag eens een keertje met vakantie willen. Die mogelijk heid wordt hen geboden door de Stichting Europa-Kinderhulp die de kinderen een onbekommerde vakantie wil bezorgen. Daar zijn echter gastgezinnen voor nodig, en die kan de Stichting nog best ge bruiken. De reis- en verzekerings kosten worden door de Stichting verzorgd. De Franse kinderen ko men 1 juli, de Nederlandse- en Duitse kinderen worden 13 juli verwacht. Wie zijn huis en gezin open wil stellen voor een onbe kommerde, drieweekse vakantie voor deze kinderen kan bellen: 01198 - 1702. Kathleen Turner in 'Peggy Sue got married". Na de succesvolle films, zoals Apocalypse now, rumble fish en the godfather heeft Francis Ford Coppola weer een nieuwe film ge maakt: 'Peggy Sue got married'. De film draait in Electro Middel burg en is te zien donderdag tot en met zaterdag en maandag om 20.30 uur. Tijdens een reünie van de middel bare school wordt Peggy Sue in de oude avondjurk die ze nog had bewaard van het eindexamen- feest, gekroond tot koningin van het bal. Overmand door emoties, vooral door de op handen zijnde scheiding van haar - van dezelfde school afkomstige - man, valt ze tijdens de huldiging in zwijm. Als ze weer bijkomt is het 1960. Haar vriendinnen zijn de schoolmeisjes van weleer, haar echtgenoot is een onervaren jongen, maar Peggy Sue is dezelfde 42-jarige vrouw gebleven. Met de levenswijsheid die bij haar leeftijd past, maar ge vangen in het lichaam van een 18-jarige. De hoofdrol wordt gespeeld door Kathleen Turner. In de reeks stadhuisconcerten Oude Muziek, vindt vrijdag 10 april in de Burgerzaal van het Middelburgse stadhuis alweer het vierde concert plaats met deze keer het Londense barok- ensemble 'Philomel'. Het ensemble bestaat uit Nancy Hadden, traverso; Erin Headley, viola da gamba en lirone; Aline Zvlberajch, clavecimbel en Jill Feldman, sopraan. Jill Feldman is in de wereld van de Franse barok muziek een begrip geworden door haar aandeel,in het werk van het fameuze ensemble 'Les arts floris sants'. Het programma bestaat uit bekende en minder bekende wer ken uit de Franse en vroeg Ita liaanse barok van onder andere Claudio Monteverdi, Giulio Cac- cini, Giovanni Bassano, Luigi Rossi, Michel Blavet, Frangois Couperin en André Campra. Het concert begint om 20.15 uur. Vooruitlopend op het programma-aanbod voor het schooljaar 1987/88 van het voort gezet onderwijs, biedt hel Zeeuws steunpunt voor kunstzinnige vor ming en volwasseneneducatie de mogelijkheid om op dinsdag 14 april een gedeelte uit dat aanbod 'live' te zien. Dat gebeurt in de Rijksscholengemeenschap 'Schel- demond' in Vlissingen met een in troductievoorstelling van de Gentse groep 'Theater Poëziën' met het stuk 'Pulp'. 'Pulp' is een montere musical voor 12- tot 16-jarigen met film en live-muziek. Op een speelse manier wordt er een beetje orde geschept in de constante beel denstroom die de mens elke dag overspoelt. Filmfragmenten, flar den, informatie, videoclips en re clamebeelden. 'Pulp' probeert dan ook niet een vermanend vin gertje op te steken, maar is eerder de musical van de impuls om je niet argeloos te laten verleiden, maar om creatief te leren omgaan met 'de nieuwe middelen'. Het eerste gedeelte van de musical is een stap in de audio-visuele we reld. Na de pauze duikt de wereld van pers en pulplectuur op. Het derde bedrijf handelt over de we reld van telecommunicatie, com puters en mens en machine. De introductievoorstelling begint om 14 uur. In het gebouw van het Zeeuws jeugd en jongerenwerk aan de Ro zenburglaan in Middelburg is vrij dag 10 en zaterdag 11 april het oprichtingsweekeinde van de Jon ge Democraten. Het begint alle maal vrijdagavond en de agenda is gevuld met een afwisselend pro gramma. Blue Spirit Drum and Bugle Corps in Middelburg heeft geld nodig om de muzikale jeugdleden van 12 tot en met 21 jaar wat meer 'ruim te' te geven. Daartoe houdt zij op zaterdag 11 april weer de jaarlijkse rommelmarkt, die bij de molen 'Ons Genoegen' in Middelburg- Zuid van 8 tot 15 uur wordt ge houden. De rommelmarkt staat tevens in het teken van het 5-jarig bestaan van de Middelburgse mu zikanten. ln afwijking van de gebruikelijke derde maandagavond in de maand komt de Hobby Computer Club in Vlissingen in april bijeen op woensdag de 15e en vanaf 19.30 is iedereen weer welkom in 'Open Hof'. Deze avond belooft interes sant te worden voor twee groepen, te weten de computer- en de mo delspooraanhangers want de heer Ros van de modelspoorvereniging Walcheren laat zien hoe men met een computer de treinenloop op een modelbaan kan beheersen. De Zeeuwse afdeling van de ANWB wil een kantoor in Goes. Voor de vestiging daarvan werd onlangs gepleit op de jaarvergade ring van de afdeling. Daarmee on dersteunde de afdeling een ver zoek van het Goese college van b. en w. De directeur van de ANWB, ir. R.C. Olland, wees de vergade ring erop dat een vestiging pas lo nend is in een verzorgingsgebied met meer dan 25.000 inwoners. Door de omstandigheden waarin de ANWB verkeert, is de Bond dan ook uiterst voorzichtig om fi nanciële risico's te nemen. Tenslotte wees ir. Olland erop, dat het streven van de ANWB erop ge richt is om te komen tot samen werking met derden, om daarmee het aantal vestigingen te ver groten. Vrijdag 10 april komt de Neder landse Vereniging voor Slechtho renden afdeling Zeeland weer bij een in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg. De voorzitter van de afdeling, de heer Steendam, zal aan de hand van dia's informeren over de ziekte van Meniere. Te vens worden de symptomen en het eventuele gehoorverlies van deze ziekte uitvoerig behandeld. De bij eenkomst begint om 14.30 uur. De wijk vereniging Bossenburgh in Vlissingen vergadert donderdag 9 april in het gebouw van de open bare basisschool 'De Houtuyn' in Vlissingen. Op de agenda staan onder meer de te bespreken pun ten met de gemeentepolitie, de ver slaggeving van de diverse groepen en commissies en de stand van za ken met betrekking tot de beschik bare gelden voor de wijkaccom- modaties Lammerenburgh. Ver der dient er nog een vacature te worden vervuld in het algemeen bestuur van de stichting Opbouw werk Vlissingen. De vergadering begint om 20 uur. Evangelist J.W.N. van Dooije- weert uit Tilburg spreekt dinsdag 14 april in 'De Hoeksteen' in Middelburg over het onderwerp 'De gestorven Christus als levens bron'. Hij doet dat in het kader van een evangelisatieavond, die op die dag wordt gehouden. Het Christelijk-gemengd zangkoor Schusan E'duth uit Middelburg onder leiding van C.J. Proos en de organist J. Coppoolse verlenen medewerking aan deze dienst. De aanvang is om 19.30 uur. Dat groenten en fruit belangrijk zijn weten wij allemaal. Maar eten wij er wel voldoende van? En wat te doen met de nieuwe exotische groente- en fluitsoorten? Op deze en tal van andere vragen krijgt men antwoord door middel van films, dia's en discussie op de Groenten en Fruit Show, die op dinsdag 21 april wordt gehouden. De plaats van handeling is 'De Schakel' in Middelburg en de aan vangstijd is 14 uur. De ANBO (Algemene Bond voor Ouderen) afdeling Middelburg heeft voor dinsdag 21 april weer een contactmiddag op het pro gramma staan, die samenvalt met de Groente en Fruit Show in 'De Schakel' in Middelburg. Evenals de show begint de contactmiddag om 14 uur. Het muziek- en majorettenkorps MTV '69 houdt zaterdag 18 april een grote rommelmarkt. Rondom het clubhuis aan het Balansplein worden van negen uur 's morgens tot vijf uur 's middags artikelen aangeboden om de naam 'paas- rommelmarkt'. De opbrengst is bestemd voor de aanschaf van in strumenten en uniformen. Rond half twee is er een rondgang door de straten. De Stichting K1CI (Kleding Inza meling Charitatieve Instellingen) gaat op woensdag 22 en donder dag 23 april weer kleding inzame len in Middelburg. Uit de op brengst worden de stichting 'Hulp aan landgenoten in Indonesië' en de stichting 'Nederland-I.esotho' gesteund. In de gemeente Middel burg zullen huis-aan-huis plastic- zakken word verspreid. De bewo ners worden verzocht de zak (met kleding) voor 9 uur 's morgens buiten te zetten. Heksen, bestaan die nog? Wie zijn dat en wat doen ze? Over hun op vattingen over de natuur, mens, maatschappij en de cultus van vroeger en nu wordt vanaf don derdag 14 mei een serie van vier bijeenkomsten gehouden die na der op deze materie ingaan. Voor inlichtingen en programma overzicht: 072 - 616436. Zeeuwse leerling-koks die werk zaam zijn in een instelling kunnen maandag 13 april een gooi doen naar de kampioenstitel met een wedstrijd 'koken a la minute'. De wedstrijd wordt gehouden in de scholengemeenschap 'Groot Stel le' in Goes en wordt georganiseerd door de Nederlandse Vereniging van Voedings- en Keukendeskun digen afdeling Zeeland. Voor de leerlingen van de primaire oplei ding luidt de opdracht een menu van drie gangen op schrift te stel len, die niet meer mag kosten dan 12 gulden en vijftig cent. Op de wedstrijddag diënt het schriftelijk ingezonden feestmenu te worden klaargemaakt voor twee personen. De leerlingen van de voortgezette opleiding mogen 2 gulden vijftig meer besteden, maar dan moet het wel een vier-gangen menu zijn. De wedstrijden beginnen om 15 uur. Inlichtingen over deze wedstrijd: 01184 - 71241 of 01196 - 12557. ln de Ontmoetingskerk in Middel burg wordt op zondag 12 april weer een bijzondere kerkdienst ge houden. Deze dienst is voorname lijk bestemd voor hen die verstandelijk minder begaafd zijn. Voorganger van deze dienst is pastoor Rosenberg uit Vlissingen. Muzikale medewerking wordt ver leend door een band uit 'Vijver vreugd' onder leiding van René Koelemay. De dienst begint om 14.30 uur. Het wijkcomitee Tuinstad in Vlis singen vergadert donderdag 12 april in het welzijnscentrum Bach- ten Komme in Vlissingen. Op de agenda staan onder meer de ver slaggeving van de diverse bewo- nerscomitees, de woonbuurtverbete- ring, de herbestrating van de Bloe- menlaan en het rondbrengen van nieuwsbrieven. De vergadering be gint om 19.30 uur. Niet kunnen lezen of -schrijven heeft vaak heel nare gevolgen. Bij het winkelen, bij het werk en net zo goed bij het invullen van de tal loze formulieren die Nederland rijk is. Daar kan echter iets aan worden gedaan. In Middelburg en Vlissingen zijn alfabetiseringscur sussen van start gegaan voor ieder een die 18 jaar of ouder is en Nederlands spreekt. De cursus wordt gegeven in kleine groepjes en een keer per week. In Middel burg worden de lessen gegeven in de Latijnse Schoolstraat 12 en in Vlissingen aan de Julianalaan 13. Opgeven voor deze cursussen kan op bovengenoemde adressen of te lefonisch: 01180-16278 1st. 3 en 01184-37509 35729. Mr. C.W. Ringeling spreekt maan dag 13 april in het VOGG-Gebouw aan de Gerbrandystraat in Vlissin gen over het thema 'onder curatele en ander bewind stellen van geeste lijk gehandicapten'. Hij doet dat op uitnodiging van de Vereniging van Ouders van Geestelijk Gehan dicapten Walcheren, die die avond haar jaarvergadering houdt. Te vens kan men die avond informatie krijgen over zaken die betrekking hebben op het opstellen van over eenkomsten of testamenten, waar in zaken worden geregeld wanneer de ouders iets overkomt. De verga dering is openbaar en begint om 20 uur. ln het Emancipatiebureau aan de Nieuwst raat in Middelburg wordt op dinsdag 14 april een avond ge houden voor vrouwen die zich herkennen in feministische theo logie en daarmee verder willen. Na deze oriëntatie-avond bestaat de mogelijkheid om een vervolg cursus van drie avonden te volgen over vrouwenbeelden in de Bijbel. De informatieve bijeenkomst be gint om 20 uur. Inlichtingen: 01180 - 16772 (na 19 uur). 'De notaris' zal in het Hervormd Jeugdgebouw in Westkapelle het een en ander vertellen over het testament en antwoord geven op vragen zoals wat kost een testa ment, kan ik later nog iets veran deren en, ben ik verplicht om iets aan mijn kinderen na te laten. De ze voorlichtingsmiddag, die om 14 uur begint, is voornamelijk be doeld als voorlichtingsmiddag voor ouderen. In de naaste toe komst staan nog drie andere voorlichtingsmiddagen op het programma, zoals natuurgenees kunde, veilig verkeer, contactmo gelijkheden en voet- en lichaams verzorging. Het algemeen bestuur van de Cul turele Raad Vlissingen vergadert donderdag 9 april in het welzijns centrum Bachten Komme in Vlis singen. Op de agenda staan onder meer een voorstel om een selectie te maken uit de BKR-werken naar aanleiding van een advies van het museum, subsidie-aanvragen van de Spaanse culturele vereniging, Vlijt en Volharding en de volks dansvereniging. Verder staan nog op de agenda de verslaggeving van de secties binnen de Culturele Raad en de Tweede Kans-Krant. De vergadering begint om 20 uur. Op maandagavond 13 april, de avond vóór de volle maan van april, houdt Marten Muller bij hem thuis in Middelburg een avond die gericht is op transfor matie van de 'volle-maan- energieën' in liefde, kracht en licht. De volle maan van april staat speciaal in het teken van voorbereiding op de komende Paaszon. Inlichtingen: 01180 - 25331. Prof. dr. A. Wegener Sleeswijk geeft vrijdag 10 april in de Zeeuw se Bibliotheek een lezing over 'het licht op raadselachtige beschrij vingen van apparaten uit de oud heid'. Uit de oudheid is een aantal beschrijvingen van apparaten overgeleverd, die niet zonder meer begrijpelijk zijn. Soms blijkt dat de onduidelijkheden in de tekst ontstaan doordat de be schreven onderdelen op meerdere manieren zouden kunnen functio neren. Na diepgaand, speciaal on derzoek blijkt dat de keuze tot een of twee varianten kan worden beperkt. De methode is onder meer toegepast op beschrijvingen van een differentieel tandwielme chanisme uit China en op het tandwielmechanisme van een Ro meinse mijlcnteller. Tijdens de le zing, die om 20 uur begint, zullen functionele modellen van de wa- terklok en de mijlenteller worden gedemonstreerd. Het wijkcomitée Paauwenburg in Vlissingen vergadert maandag 13 april in het buurthuis 'de Para plu' in Vlissingen. Op de agenda staan, behalve het huishoudelijke gedeelte, de met de politie te bespreken punten, een verslag van de bespreking met Basco als mede de verslaggeving van de di verse bewonersgroepen. De ver gadering begint om 19.30 uur. De jaarlijkse Paas-zangavond van de Middelburgse zangvereniging 'Cursum Corda' vindt plaats op zaterdag 11 april in de kerk van de Gereformeerde Gemeente aan de Segeersstraat in Middelburg. Het thema voor die avond is 'Leer mij, o Heer, Uw lijden recht be trachten'. Behalve Cursum Cor da, verlenen het jeugdkoor 'Blij de Stemmen' en het Marnixkoor uit Vlissingen medewerking aan die avond. Jan Roeleveld en Nel- leke Marinissen bespelen het orgel en Marcella Abrahamse de fluit. De bijeenkomst begint om 19.30 De Stichting Vrouwenemancipa tie Zeeland houdt woensdag 15 april een algemene vrouwenverga dering in hotel Terminus in Goes. Voor de pauze staan onder meer het concept jaarverslag en de bestuursverkiezing op de agenda. Daarna zullen de gevolgen van de nieuwe Welzijnswet aan de orde komen. De vergadering begint om 20 uur. Ook deze zomer organiseert de Stichting Sociaal Kultureel Werk in Vlissingen weer een fietskamp door België voor tieners in de leeftijd van 12 tot en met 15 jaar. Het fietskamp is voornamelijk bedoeld voor die tieners die fiet sen leuk vinden, bij een boer op het erf willen overnachten, een weekje zonder douche kunnen en avontuurlijk zijn ingesteld. Het fietskamp duurt van 11 tot en met 18 juli en opgeven voor deze va kantie kan telefonisch: 01184 - 71718/14660. Het gratis info-pakket over kontaktlenzen ligt voor u klaar! Goes, Lange Vorststraat 106. Middelburg, Lange Delft 24 Vlissingen, Lange Zelke 93. Voor zaterdag 11 april heeft skw 'De Hayman' in Middelburg weer de jaarlijkse kijk-en-doe informa tiemiddag op het programma staan. Deze middag wordt gehou den in 'Het Zuiderbaken' en 'Poortershove' in Middelburg en duurt van 14 tot 16 uur. In het Zuiderbaken is er onder meer ge legenheid tot houtbranden, siera den maken, volksdansen, schmin ken en koekjes versieren. In Poortershove kan men video kij ken, tafelvoetballen, tafeltennis sen of biljarten en is er een disco en een kledingmaakproject. 'Stille week: stil blijven staan of aanzet tot actie' is het thema van een experimentele dienst die zon dag 12 april in de Hofpleinkerk in Middelburg wordt gehouden. De dienst is voorbereid door ds H. Ot- te en begint om 16.30 uur. Naar aanleiding van het succes van de vorige vrouwendag wordt er in buurthuis 'De Paraplu' in Vlissingen op vrijdag 10 april weer een soortgelijk evenement gehouden. Op het programma staat een muziek-jamsession. Hierbij worden meiden/vrouwen in de gelegenheid gesteld om met elkaar muziek te maken. Muziek- apparatufir en een zanginstallatie zijn aanwezig. De muziekactivi- teit duurt van 16 tot 22 uur en er is gelegenheid om de inwendige mens te versterken. Inlichtingen: 01184 - 65453. Op vrijdag 10 april is er weer de maandelijkse bingo-avond in het wijkgebouw 'Scheldebuurt' in Vlissingen. De zaal gaat open om 19.30 uur en haast vanzelfspre kend zijn er deze keer leuke 'paasprijzen' te winnen. Anne Affour it, Adriaan Kans en Mathilde Huikeshoven. 'Danskern' brengt vrijdag 10 april in het Vestzaktheater in Vlissiijgen klassieken van de moderne dans uit de jaren 1930-1960 met als titel 'Revival'. 'Danskern' maakt daarbij gebruik van choreografie van May O'DonnelI (suspension), Doris Humphrey (day on earth) en An na Sokolow (the troubled sleeper en rooms). 'Suspension', dat uit 1943 dateert, weerspiegelt het pla netaire stelsel. Omdat 'Suspensi on' niet probeert een verhaal weer te geven, zijn de dansbewegingen abstract en bewegen de dansers zich in een staat van volgehouden balans en orde. Voor de choreo grafie 'Day on earth' liet Doris Humphrey zich inspireren door de levenskringloop van de mens en alle elementen die het leven ma ken tot wat het is. Het dagelijks werk, de liefde, het lijden en de processen van leven en sterven. Een man, een vrouw, een jong meisje en een kind verbeelden de ze levensloop, die wordt gedanst op pianomuziek van Aaron Cop land. 'The troubled sleeper' is het derde deel uit de danssuite 'Ma- gritte, Magritte', een hommage aan de Belgische surrealistische schilder René Magritte. Een iro nisch, speels solo-werk. 'Rooms' heeft als thema de verlatenheid van de menselijke geest en voor namelijk de angstaanjagende anonimiteit van eenzaamheid in de grote stad. Het optreden van 'Danskern' begint om 20.30 uur. In samenwerking met de stichting 1) E Koffieconcerten houdt Delta Expo (Neeltje Jans) op zondag 12 april haar derde koffieconcert. Het doel van deze concerten is aan de ene kant om jonge musici de gelegenheid te bieden podiumer varing op te doen en aan de ande re kant om buiten het hoogseizoen de bezoekers van Delta Expo iets extra's aan te bie den voor hetzelfde entreebedrag. In dat entreebedrag is tevens inbe grepen de toegang tot het mu seum, rondvaart vanaf Neeltje Jans en het vervoer per bus van en naar het eiland. Het concert op 12 april wordt ver zorgd door het Jolivet Harpkwin- tet, dat bestaat uit Peter Verduyn Luttel (fluit), Johannes Leertou wer (viool), Annette Bergman (alt), Michiel Weidner (cello) en Jet Sprenkels (harp). Werken'zullen ten gehore worden gebracht van Jolivet, Ibert, Rous- sel en Mozart. De aanvang van het concert is om II uur. v

de Faam | 1987 | | pagina 13