Houdt rekening met uw buren Hinderwet Bestemmingsplan Verordening Corres pondentie Afschrij ving belasting Criteria Werkgelegenheidsfonds Actie behoud Magirus Geluidso verlast Colofon Week Legendarische brandspuit Openbare vergaderingen in het stadhuis in april DE FAAM Woensdag 1 april 1987 Tafeltje Dekje Bazar-rommelmarkt HOE 15 DE STA ND Verschillende soorten overlast vragen verschillende oplossingen Welke hinder zou u zelf kunnen veroorzaken? Een vriendelijk praatje lost meer op dan een kwade klacht. Een tip uit de geluidhindergids over muziekinstrumenten De N.S.G. helpt u ook met persoonlijke advies Redactie: Bureau Voorlichting van de gemeente Middelburg. Telefoon: (01180) 26251Reacties van harte welkom. Door het oog van de Lange Jan De heer Hitoshi Motoshitna, de burgemeester van de Middelburg se zusterstad Nagasaki, heeft bur gemeester mr. C.G.J. Rut ten ge vraagd inwoners van Middelburg te interesseren voor het voeren van correspondentie met inwo ners van Nagasaki. Via dit artikel worden Middelbur gers uitgenodigd in te gaan op de vraag van de heer Motoshima. Wanneer u wilt corresponderen met iemand uit Nagasaki, kunt u bij het gemeentelijk Bureau Voor lichting aan de Stadhuisstraat 2 terecht om een formulier op te ha len. Dit formulier moet dan wel weer voor 13 april a.s. ingevuld bij Bureau Voorlichting worden ingeleverd. Op het formulier kunt u uw naam, adres, leeftijd, hobbies, enz. vermelden. De aanslag afvalstoffenhffing en rioolafvoerrecht is inmiddels bij u op de mat gerold of zal snel op de mat rollen. Wanneer u niet in staat bent deze gemeentelijke belastingen te beta len kunt u afschrijving, ook wel kwijtschelding genaamd, aan vragen. Hiertoe moet u na ontvangst van uw aanslagbiljet een verzoek rich ten aan het college van burge meester en wethouders. Hiervoor kunt u gebruik maken van een formulier dat verkrijg baar is in de Voorlichtingswinkel aan de Stadhuisstraat 2. Gemeente stimuleert economische ontwikkeling(II) Vorige week werd in het artikel "Gemeente stimuleert economi sche ontwikkeling (I) uitvoerig ingegaan op het werkgelegen heidsfonds. In dit artikel komen de criteria van dit fonds aan de orde. Het Werkgelegenheidsfonds heeft een beperkte omvang. Om met de beperkte middelen, een zo groot mogelijk werkgelegen heidseffect tot stand te brengen moeten prioriteiten worden gesteld. Sommige projecten komen daarom niet voor een bijdrage in aanmerking. Projecten die wel in aanmerking komen zullen niet allemaal in gelijke mate worden ondersteund. Met name voor de doelgroepen A t/m C geldt dat bijdragen uit het fonds uitsluitend kunnen worden verstrekt voor initiatieven waar voor naar het oordeel van het col lege, een extra steuntje nodig is om te bevorderen dat tot daad werkelijke realisering in Middel burg wordt overgegaan. De doelgroepen C, D en F kunnen uitsluitend in aanmerking komen voor een bijdrage indien zij niet voor andere regelingen in aan merking komen of indien die re gelingen onvoldoende soelaas bieden. De volgende initiatieven komen in ieder geval niet voor een bijdrage uit het fonds in aanmerking: a. initiatieven waarvan verwacht kan worden dat zij bij bestaande Middelburgse bedrijven tot ver dringingsverschijnselen en (op termijnen) tot verlies aan ar beidsplaatsen kunnen leiden; b. initiatieven die niet inpasbaar zijn in bestaand gemeentelijk, provinciaal of rijksbeleid; c. initiatieven van bestaande be drijven/instellingen die beperkt blijven tot het aanstellen van nieuw personeel zonder dat daar aan een betekenisvolle investering in de zin van nieuwbouw, ver bouw of innovatie verbonden is. Voor de doelgroepen D, E en F gelden geen nadere criteria. Voor het bepalen van de omvang van de bijdrage voor de doelgroepen A, B en C zal het college van B. en W. de volgende elementen in de beschouwing betrekken: a. de voorkeur wordt gegeven aan Enkele weken geleden werd u op de hoogte gebracht van de actie tot behoud van de in de oorlogs jaren legendarisch geworden brandspuit. De stichting "Magi rus 1931" heeft 1.450 brieven ver zonden met een verzoek om fi nanciële steun. Ongeveer 12% heeft hierop al gereageerd. Men was graag bereid een gift te geven. Dit deed de "thermometer" stij gen tot een bedrag van 28.803,—. Ook de brandweer- 9 9 9 9 "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen en zieken die zelf niet voor een war me maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maan dag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 01180 - 38570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dagen. Menu van 6 april tot en met 11 april 1987 maandag Gehakt, erwtjes, wortelen, puree dinsdag Rundvlees, sperciebonen, aard appelen woensdag Macaroni, ham, kaas donderdag Jachtschotel, rode kool, puree vrijdag Kuikenborst, appeltjes, aard appelen zaterdag Zuurkool met worst lieden zelf blijven actief om het gewenste bedrag van 45.000, te halen. De voorbereidingen van een grote overdekte bazar-rommelmarkt op zaterdag 4 april van 8.00 tot 15.00 uur zijn in volle gang. Iedereen is dan welkom op het kazerneterrein van de Middelburgse brandweer aan de Looierssingel. Veel men sen hebben spontaan allerlei spul len beschikbaar gesteld zodat er naast de kramen voor de inwendi ge mens ook een uitgebreid scala van spullen te vinden Ls.. Tof 5 mei is het mogelijk om de "Magirus 1931" te behouden. Deze brandspuit is het tastbare bewijs van de grote inzet van brandweerlieden en burgers in de oorlogsjaren. Op 5 mei (bevrij dingsdag) 's-avonds zal het rij dend antiek op feestelijke wijze worden binnengehaald en zal voor de brandweerkazerne ten toon worden gesteld. initiatieven die naar het oordeel van het college bijdragen aan de versterking/verbreding van voor Middelburg van belang geachte branches; b. de voorkeur wordt gegeven aan initiatieven die naar het oordeel van het college bijdragen aan ver sterking/verbreding/kwaliteits verbetering van het Middelburgse voorzieningenpakket; c. de voorkeur wordt gegeven aan initiatieven waaraan relatief, (d.w.z. gemiddeld per nieuw ge creëerde arbeidsplaats), een grote investering ten grondslag ligt; d. de voorkeur wordt gegeven aan initiatieven waarvan verwacht kan worden dat zij tot meer ar beidsplaatsen bij andere bedrij ven/instellingen zullen leiden; e. de voorkeur wordt gegeven aan initiatieven die goed inpasbaar zijn in het beleid dat m.b.t. ande re beleidsterreinen wordt ge voerd. Toetsing zal met name plaatsvinden aan het Ruimtelijk Ordenings- en het Milieubeleid; f. de voorkeur wordt gegeven aan het subsidiëren van bedrijven/in stellingen die bereid zijn om het nieuw aan te trekken personeel voor een zo groot mogelijk deel te recruteren uit de categorie lang durig werklozen. Daarbij kunnen zij (aanvullend) gebruik maken van de middelen die gemeente (zie doelgroep E) en rijk beschikbaar stellen ter stimu lering van het in dienst nemen van langdurig werklozen; g. de voorkeur wordt gegeven aan initiatieven die zich bewegen in sectoren waarin een relatief groot aantal werkzoekenden is gere gistreerd; h. de voorkeur wordt gegeven aan initiatieven die zwakke groepen op de arbeidsmarkt een grotere kans bieden op betaald werk; i. de voorkeur wordt gegeven aan initiatieven die arbeidsplaatsen aanbieden onder optimale ar beidsomstandigheden en arbeids voorwaarden. Initiatieven die in principe in aan merking kunnen komen voor een extra bijdrage per nieuw gecreeër- de arbeidsplaats zijn: a. initiatieven die zich richten op de veredeling van in Zeeland ge produceerde grondstoffen en halffabrikaten; b. initiatieven die zich bewegen op het gebied van analyse- apparatuur, fijnmechanica, bio technologie, milieutechnologie, energiebesparing, alternatieve energie-opwekking en ander tech nologisch hoogwaardigonderzoeks- en ont wikkelingswerk; c. initiatieven in de sfeer van kwa litatief hoogwaardige detailhan delspeciaalzaken; d. initiatieven die kunnen bijdra gen aan de toeristische aantrekke lijkheid van Middelburg; e. initiatieven die zich bewegen op het gebied van de uitoefening van hoogwaardige ambachten; f. initiatieven die zich bewegen in de sfeer van de hoogwaardige za kelijke dienstverlening. Als u regelmatig gehinderd of zelfs getergd wordt door burenge- luiden, bent u bepaald geen uitzondering. Miljoenen Nederlan ders hebben er last van. Maar, hoe algemeen geluidhinder bij buren ook is, de problemen kunnen van huis tot huis en van mens tot mens verschillen. Voor een bepaald geval van overlast is dus nooit een standaard oplossing te geven die volledig sukses verzekert. De Nederlandse Stichting Geluidhinder heeft een aantal praktische tips verzameld in de "minder geluidhinder gids". Deze is gratis verkrijgbaar bij het bureau Voorlichting van de gemeente, Stadhuisstraat 2. In de gids kunt u een aantal mogelijke oplossingen vinden voor de meest voorkomende vormen van burenhinder. Enkele van deze tips geven wij in dit artikel weer. Hoewel de bronnen van lawaai en de situaties waarin van overlast kan worden gesproken sterk uit eenlopen, kunnen ze in drie hoofdgroepen worden verdeeld: a. muziek, radio en televisie; b. kontaktgeluiden; c. overige geluiden. Dat is een vraag die u zichzelf moet stellen voor u aktie onder neemt. Zo goed als uw buren mis schien niet beseffen welke over last ze u bezorgen, kan dat an dersom met een heel ander soort geluid ook het geval zijn. Bedenk dat de gevoeligheid voor storende geluiden van mens tot mens heel sterk kan uiteenlopen. Wilt u dat uw buren rekening met u gaan houden, dan moet u zelf ook eerst de hand in eigen boezem steken. Toegegeven; het valt niet altijd mee om je ergernis te laten wegeb ben zodat je weer in een redelijke en rustige sfeer met je buren kunt praten, maar een kwade klacht aan de deur of via de telefoon is niet de manier om begrip te ver wachten en daar gaat het om. Veel lawaaioverlast komt gewoon door onbegrip en onwetendheid. Daarom lijkt een vriendelijk ge sprek bij een kopje koffie de beste remedie te zijn. Dan kunt u het probleem meer ontspannen ter sprake brengen en met positieve suggesties komen om de proble men gezamenlijk op te lossen. Trakteer uw buren dus niet op verwijten, maar op de tips uit de gids. Natuurlijk hebt u meer recht van spreken als u zichzelf in en om uw huis geluidsbewust ge draagt. Muziek is door de melodie, zuive re tonen en het ritme snel hoor baar. Aangezien muziekinstru menten in het algemeen veel har der klinken dan een normaal spe lende radio zullen ze bijna altijd hoorbaar zijn in huurwoningen, zodanig zelfs dat isolatiemaatre gelen altijd ontoereikend zijn. Overleg daarom met elkaar in welke kamer en op welke tijden het spelen het minst hinderlijk is. Denk aan het dicht houden van ramen en deuren. Voor het stude ren op elektronisch versterkte in strumenten is het gebruik van een koptelefoon de beste oplossing. Een piano moet bij voorkeur niet tegen de wand met de buren staan. Om de overdracht van kontaktgeluid te verminderen kunnen trillingdempende rubber blokjes onder de poten gezet wor den. Meer effect wordt bereikt door het gebruik van het oefenpe daal en bij het oefenen op een drumstel van een muffler. De doffere toon die hierdoor ont staat hoeft bij veel oefeningen geen bezwaar te zijn. Als u echt veel moet studeren is een oefenruimte buiten het huis, bijvoorbeeld in een schuur of ga rage aan te bevelen. In de minder geluidhindergids staan verder nog tips over: parket en tegelvloeren; trappen en deuren; visites en feestjes; radio en televisie; sanitair; huisdieren; spelende kinderen; hobby- en huislawaai. De Nederlandse Stichting Geluid hinder beschikt over veel kennis op het gebied van geluid en ge luidhinder en geeft adviezen aan overheid, bedrijfsleven en parti culieren. De N.S.G. kan u dus helpen om uw persoonlijke ge- luidhinderproblemen op te los sen. Ook voor adressen van akoestisch deskundigen en hulp verlenende instanties kunt u zich in verbinding stellen met de Ne derlandse Stichting Geluidhinder, Postbus 381, 2600 AJ Delft, tele foon 015 - 562723. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend, dat zij voornemens zijn tot wijziging over te gaan van de door hen op 1 8 juni 1 974 aan Philips Nederland B.B., Boschdijk 525 te Eindhoven verleende vergunning ingevolge de Hinderwet voor een servicecentrum technische dienst aan de Grenadier- weg 17 te Middelburg. De reden hiervoor is dat de aan de bovenaangehaalde vergun ning verbonden voorschriften sterk verouderd zijn; met name de geluidsvoorschriften zijn te ruim gesteld ten opzichte van de voorschriften die vandaag de dag voor dergelijke inrichtingen gelden. De voorgenomen wijziging houdt in dat de voorschriften zullen worden vervangen door nieuwe voorschriften. Gemotiveerde bezwaren kunnen tot 16 april 1987 schriftelijk bij ons college worden ingebracht. Degene die een bezwaar schrift indient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij - onder voorschriften om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen - vergunning ingevolge de Hin derwet hebben verleend aan Cebeco-Handelsraad, Esveenseweg 9, 8330 AA Steenwijk voor het oprichten en in werking hebben van een land- en tuin- bouwmechanisatiebedrijf op het perceel Kleverskerkseweg 53; de heer J. Kwekkeboom, Prooyenseweg 26 te 4332 RD Middelburg voor een veehouderij en kaasmakerij op de perce len Prooyenseweg 26 en Golsteinseweg 25. De beschikkingen en alle terzake zijnde stukken liggen ingaan de heden tot 2 mei 1987 ter inzage: elke werkdag van 08.30 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 1 6.30 uur op de afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecre tarie, Lange Noordstraat 1 te Middelburg en elke donderdagavond van 1 8.00 tot 21.00 uur eveneens op genoemde afdeling. Inzage op die avond moet van tevoren te lefonisch worden verzocht (telefoon 01180 - 26251, toestel 413). Bij de stukken ligt een mededeling waar en wanneer een mon delinge toelichting kan worden verkregen. Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet algemene bepalin gen milieuhygiëne staat tot 2 mei 1987 beroep open bij de Kroon voor: a. de aanvragers; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28 eerste lid, onder c van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren hebben ingebracht; d. enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelij kerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21 en 22, tweede lid, of 28, eerste lid onder c, van de Wet alge mene bepalingen milieuhygiëne bezwaren in te brengen. De beschikkingen worden na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toe passing van artikel 60a van de Wet op de Raad van Staten een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en worden gezonden aan de Raad van State, Afdeling voor de Geschillen van Bestuur, Postbus 20019, 2500 EA 's- Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de ge schillen van bestuur van de Raad van State. De beschikkingen worden niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 5 van de voorschriften, behorende bij het bestemmingsplan Reijersho- ve, medewerking te verlenen aan de bouw van een volière op het perceel Traptoren 22, een fietsenberging op het perceel Torentrans 165 en 11 woningen aan de Watertoren/Traptoren. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het bestemmingsplan Klarenbeek IIB teneinde de verbouw/uitbrei ding mogelijk te maken van de woning op het perceel Nieuwen- hovenseweg 3. De bouwplannen liggen met ingang van vrijdag 3 april 1987 gedurende veertien dagen voor een ieder ter inzage bij de afde ling algemene zaken ter gemeentesecretarie. Gedurende deze termijn kan een ieder, die bezwaar heeft tegen de uitvoering van dit voornemen, zijn bezwaren schriftelijk kenbaar maken aan burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Burgemeester en wethouders van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat bij besluiten van de raad dier gemeente van respectievelijk 17 november 1986 en 15 december 1986 zijn vastgesteld de Verordening opslag olieprodukten en de Verordening tot wijziging van de Verordening opslag oliepro dukten. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben omtrent de ze verordeningen bericht van ontvangst gezonden bij brief van 12 maart 1987, nr. 9/10/882/185 bur. AJZ. De Verordening opslag olieprodukten en de Verordening tot wijziging van de Verordening opslag olieprodukten liggen met ingang van heden voor een ieder ter inzage ter gemeentesecretarie, Lange Noordstraat 1 te Middelburg. De verordeningen treden op 4 april 1 987 in werking. Commissie Sociale Zaken: donderdag 2 april om 19.30 uur. Commissie Onderwijs: maandag 6 april om 15.30 uur Commissie Gemeentewerken: maandag 6 april om 19.30 uur Commissie Financiële Zaken: dinsdag 7 april om 16.00 uur. Commissie Volkshuisvesting, ruimtelijke ordening en milieu beheer: dinsdag 7 april om 19.30 uur. Bestuurscommissie Welzijn: woensdag 8 april om 16.00 uur. Gemeenteraad: maandag 13 april om 14.00 uur.

de Faam | 1987 | | pagina 5