Liesbeth Binkhorst toont schilderijen en tekeningen in Midden Zeeland Bar American beleeft concert a Ia Status Quo T oneelvereniging Walcherse ziekenhuizen voert musical op Barrelhouse in Bloesbak Lachen met John Cleese Nederlandse première van Iris in Grand Theater in de film Clockwise Lezen EXPOSITIE PODIUM FILM 26 maart - 1 april Oor- en tongstrelen bij diner-classique Verbazing bij Stopverf getoond in De Zwaan Martine Bijl met 'Bijl' in Schouwburg Fauré centraal bij concert Muziekschool DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 25 maarf 1987 Twee vrienden voor uw vrije tijd Do. 26 mrl. t/m wo. 1 apr. KUNST LEEFT IN MIDDELBURGSE RABOBANK BEVELANDS KAMERKOOR VERZORGT PASSIECONCERT True Stories: het alledaagse leven van doorsnee Amerikanen "Voor zijn hond is iedere man een Napoleon". Dat heeft ooit Aldous Huxley, de Britse roman schrijver gezegd. En dat is ook de reden dat honden altijd zo popu lair zijn. In Nederland zijn het er -schat men -zo'n anderhalf mil joen. Voor alle "Napoleons" is er een schitterende uitgave: "Het boek van de Hond". Een com pleet handboek waarin bijna tweehonderd rassen worden be schreven, verdeeld in kleine, mid delgrote en grote honden. Voor elke hond worden alle bijzonder heden genoemd en ook de sterke en zwakke punten. Ook worden per ras tips gegeven voor de voe ding, worden de belangrijke ken merken genoemd en completeren tekeningen en fraaie foto's dit bij zonder mooi in kleur uitgevoerde bock. De Engelse uitgave is aan gepast aan de Nederlandse om standigheden. 't Is een uitgave van ICOB cv in Alphen aan den Rijn en kost 29,50 (oorspronke lijke prijs 62,50). "Het boek van het Paard" is het zelfde uitgevoerd als het hierbo ven genoemde boek en is een compleet handboek voor iedere paardenliefhebber. Alle grote ras sen worden beschreven en in fo to's afgebeeld. Het gaat over het kopen van een paard, over fok ken en africhten, verzorging en vele andere elementen van de paardesport. Het werd door een aantal Engelse deskundigen ge schreven en is -waar nodig- aan de Nederlandse situatie aangepast. Ook de prijs van dit door iCOB/Alphen aan den Rijn uit gegeven boek is 29,90 (oorspr. prijs 60,50). door Jan Smeekens Een duistere titel, hoofdstukken die met een lettercombinatie en volgnummers worden aangeduid, genummerde blokjes tekst: ME- CANOSCRIPT, VERSLAG VAN EEN NIEUW BEGIN oogt zo raadselachtig dat ik er nieuws gierig aan begon. Vol verwach ting ook, want het onderwerp van dit boek van Manuel de Pedrolo - de verwoesting van de aarde en het leven daarna - is in het sombe re toekomstbeeld van veel jonge ren beangstigend dichtbij. Maar al op een van de eerste bladzijden wist ik dat uitlezen, ook een kwestie van doorbijten zou zijn: 'Maar het huis stond er nu niet meer. Het gebouw was volledig ingestort.A Heen de muren ston den nog overeind', (pag. 8). In het laatste decennium van de twintigste eeuw vernietigt een gro te formatie vliegende schotels het Spaanse dorpje Benaura. De eni ge overlevenden van de geheim zinnige aanval met micro- structurele trillingen zijn Alba, een meisje van veertien jaar en haar negenjarige buurjongen Di- dac. De twee kinderen beseffen al gauw dat de ramp zich niet tot hun dorp beperkt heeft en dat ze slechts in leven kunnen blijven door ver van de "bewoonde" we reld te vluchten. Als ze na twee jaar hun leven een beetje op orde hebben, besluiten Alba en Didac uit te zoeken of er ergens mis schien nog andere mensen zijn overgebleven. Tegelijkertijd zul len ze proberen zoveel mogelijk uitingen van menselijke bescha ving voor de ondergang te behoe den. Op hun reis, die hen zelfs tot in het zuidelijkste puntje van Ita lië brengt, wordt Alba zwanger. Kort na de geboorte van hun zoon verongelukt Didac. Maar Alba weet dat zij over twaalf jaar pas dertig is en waarom zou Mar dan niet even vroegrijp zijn als zijn vader toen... Het boek besluit met een nawoord van de uitgever (lees schrijver). Daarin wordt uit de doeken gedaan waar de ge schiedenis van Alba en Didac vandaan komt en hoe die in het jaar DT/7138 geïnterpreteerd dient te worden. Die "exegese" zet zoveel op zijn kop dat je het bock eigenlijk opnieuw, maar met andere ogen zou moeten lezen. Of lezers vanaf twaalf jaar daartoe bereid zijn? Ze hebben een rede lijk spannend verhaal gelezen en hun fantasie de vrije loop kun- neen laten gaan. Maar omdat het ideaal van de- schrijver, een toe komstroman schrijven als histori sche documentaire, gebasseerd blijkt op een handigheidje, kan ik me voorstellen dat ze zich bij de neus genomen voelen. Mecanoscript, verslag van een nieuw begin door Manuel de Pe drolo. Uitgeverij Lemniscaat, Rotterdam. Prijs 22,50. MIDDELBURG Balans 17. JVies de Bles, beeld houwwerken, tekeningen en Mar tin Mc Natnara, tekeningen. Wo. t/m vr. van 12 tot 17 uur, za. van 11 tot 16 uur. Galery Het Dok (Dam 46). Nelle- ke Montfoort, schilderijen/Ge mengde Technieken. Ma. t/m vr. van 9 tot 12 uur en van 13 tot 17 uur, do. van 19 tot 21 uur. Galerie Montparnasse (Rei gerstraat 1). Nico Vrielink, schil derijen. Di. t/m za. van 14 tot 18 uur. Galerie "De Wijnstock" (Bellinkstraat 32) Annette Brede- rode, versierde eieren, antieke vo gelkooien, antieke tuinvazen. Eleonore de Koning, planten. Do. t/m za. van II tot 17 uur. Aan vang za. Kunstuitleen (Kuiperspoort 22). Eric van Straaten, Wout Berger en Paul Hollander, foto's. Tevens RoelMollema, keramiek. Di. t/m za. van 13 tot 17 uur, do. van 19 tot 21 uur. Provinciehuis (Sint Pieterstraat 42). Historische amblscostuums. Ma. t/m vr. van 9 tot 12 en van 14 tot 16 uur. Rabobank (Langeviele 49). Renée Mink, aquarellen en beeldhouw werken. Ma. t/m vr. van 9 tot 16 uur, do. van 19 tot 20 uur t/m di. Café-Restaurant De Schouwburg (Molenwater 99). Monique van Wijk, tekeningen en schilderijen. Ma. t/m za. van 10 tot 19 uur. De Vleeshal (Markt). Paul de Nooijer, kunstfoto's. Di. t/m zo. van 13 tot 17 uur. Zeeuws Kunstenaarscentrum (Kousteensedijk 7). Diverse foto grafen met 'Honderd foto's'. Di. t/m vr. van 13 tot 17 uur. Zeeuws Museum (Abdij 3). Paul Bartels, Bob Pingen en Piet Diele- man, schilderijen. Ma. t/m vr. van 10 tot 17 uur. Tot vr. O OS TKA PEL I. E Zeeuws Museum/Nat uurhistorie (Duinvlietweg 6). Geprepareerde vleermuizen. Dagelijks van 10 tot 17 uur. VLISS/NGEN Bellamy 19 (Bellamypark 19). Philippe van den Berg, accent te kenen. Di. t/m vr. van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 uur, za. van 13 tot 17 uur. Iquana (Bellamypark 35). Leven de reptielen, amfibieën en insek- ten. Dagelijks van 14 tot 17.30 uur. Gevangentoren (Boulevard de Ruyter IA) Alben Verburg, fo to's, tekeningen, fotoschilderijen. Ma., wo. t/ni vr. van 12 tot 14 en van 17 tot 21 uur. Za. en zo. van 17 tot 21 uur. VRIJDAG 27 MAART Schrijversavond van bet Zeeuws kunstenaarscentrum. 'Stopverf', cabaret door theater Plok. buurthuis 'de Zwaan', Oost-Souburg, 20.30 uur. Het Demian Kwintet, Mondra- gon, Zierikzee, 20 uur. 'Quotation', met bard-rock, Bar American, Middelburg, 21.30 uur. Meiden/vrouwenfestival, buurt huis 'de paraplu', Vlissingen. 16 uur. ZATERDAG 28 MAART 'De muizenval' (thriller), Mini- theater, Middelburg, 20.30 uur. Diner classique, met Marianne Boer, Maurice Heugen en Moni que Heidenia Hotel Arneville, Middelburg. Passieconcert met medewerking van het Bevelands mannenkoor, solisten en Leen de Broekert, (or gel), Koorkerk, Middelburg, 20 uur. Jaarlijkse uitvoering van de drumfanfare 'Alpha', buurthuis 'de Zwaan', Oost-Souburg, 20 uur. Concert Zeeuwse Muziekschool in teken requiem van Gabriël Faurre. Open Hof Vlissingen, 19.30 uur. ZONDAG 29 MAART Koffieconcert door Laurens van Rooyen, Dorpshuis De Brug. Co- lijnsplaat, 11 uur. Koffieconcert met Sigiswald en Wieland Kuyken en Robert Koh- nen, Kloveniersdoelen, Middel burg, 11.30 uur. Koffieconcert met Sigiswald Kuken, Wieland Kuyken en Ro bert Kohnen, Kloveniersdoelen, Middelburg, 11.30 uur. Barrelhouse (rythm blues). Bloesbak Middelburg. 15.30 uur. WOENSDAG APRIL Marline Bijl. Schouwburg, Middelburg, 20 uur. 'Uw koninkrijk kome', feeste lijke avond rondom het Onze Va der. Aula CSW Middelburg, 20 Kunst leeft in de Rabobank. Voor de in de entree vanaf de Langeviele getoonde kunstwerken bestaat - aldus de Middelburgse Rabobank-directie - steeds meer belangstelling. En dat is leuk voor Liesbeth Binkhorst, die er vanaf eind maart tot begin mei zes olieverfschilderijen en tien tekeningen laat zien. Tot dat Binkhorst haar werk gaat tonen, exposeert Re née Mink er nu. De werken van Liesbeth Binkhorst - althans zoals ze ze toont in de Rabobank - vallen onder het thema 'beweging' - paarden in galop, Indiase tempeldanse ressen en de Hindoegod Shiwa, de immer bewegen de. Binkhorst is lerares tekenen en kunstgeschiedenis aan de Hogeschool Zeeland. Ze studeerde zelf bij onder andere Cees Bolding, Henk Munnik en Dirk van Gelder aan de koninklijke aca demie van beeldende kunsten in Den Haag. Zij is lid van de Zeeuwse kunstkring en exposeert regelmatig. De tekening 'kop' uit 1984 van Liesbeth Bink horst, tekening Chinese inkt. DONDERDAG 26 MAART Alhambra I Vlissingen: 'Clock wise', 20 uur. Alhambra II V lis singen: 'Crocodile dundee'. 20 uur. Grand Theater Goes: 'Iris', 20 uur. Meccano Middelburg: 'True Stories', 20.30 uur. Elec tro Middelburg: 'Round mid- night', 20.30 uur. VRIJDAG 27 MAART Alhambra I Vlissingen: 'Clock wise', 19, 21.30 en 23.30 uur. Alhambra II Vlissingen: 'Croco dile dundee', 19 en 21.30 uur; 'De gravin', 23.30 uur. Grand Thea ter Goes: 'Iris', 19 en 21.30 uur. Meccano Middelburg: 'True stories', 20 uur; 'The Mission', 22.30 uur. Electro Middelburg: 'Round midnight', 20.30 uur. 't Beest Goes: 'Lightship', 21 uur. ZATERDAG 28 MAART Alhambra I Vlissingen: 'Dutch treat', 14 uur; 'Clockwise', 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissin gen: 'Asterix contra Ceasar', 14 uur; 'Crocodile dundee', 19 en 21.30 uur. Grand Theater Goes: 'Labyrinth', 14 uur; 'Iris', 19 en 21.30 uur. Meccano Middel burg: 'The never ending story'. 15 uur; 'True stories', 20 uur; 'The mission', 22.30 uur. Electro Middelburg: 'Round midnight', 20.30 uur. ZONDAG 29 MAART Alhambra I Vlissingen: 'Dutch treat', 14 uur; 'Clockwise', 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissin gen: 'Asterix contra Ceasar', 14 uur; 'Crocodile dundee', 19 en 21.30 uur. Grand Theater Goes: 'Labyrinth', 14 uur; 'Iris', 19 en 21.30 uur. Meccano Middel burg: 'The never ending story', 15 uur; 'True stories'. 20.30 uur. MAANDAG 30 MAART Alhambra I Vlissingen: 'Clock wise', 20 uur. Alhambra II Vlis singen: 'Crocodile dundee', 20 uur. Grand Theater Goes: 'Iris', 20 uur. Meccano Middelburg: 'True stories', 20.30 uur. Elec tro Middelburg: 'Round mid night', 20.30 uur. De Hoeksteen Middelburg: 'Laat Mijn volk gaan', 20 uur. WOENSDAG I APRIL Alhambra I Vlissingen: 'Clock wise', 20 uur. Alhambra II Vlis singen: 'Crocodile dundee', 20 uur. Grand Theater Goes: 'La byrinth', 14 uur; 'Iris', 20 uur. Meccano Middelburg: 'The never ending story', 15 uur; 'True sto ries', 20.30 uur. Hoe harder boe beter gaat niet he lemaal op bij hardrock. En dat het muzikale elan de belangrijkste rol speelt bewijst de groep Quota tion, die vrijdag 27 maart op treedt in Bar American aan Plein 1940 in Middelburg. Het concert begint om 21.30 uur. Quotation is nauw betrokken bij de activiteiten van de Status Quo Fanclub. Al acht jaar treedt deze formatie op met - uiteraard voor al - covers van Status Quo. Maar ze hebben ook eigen nummers zo als de in 1983 op de plaat opgeno men Twenty Rockin Years, een ode aan hun voorbeeldgroep. Hoewel ze nooit echt doorbraken in de top, zijn ze het afgelopen jaar niet minder dan honderd keer opgetreden. En zoals hun manager zegt, steeds met dave rend succes. 'Energieke rock and roll a la Status Quo' is hun han delsmerk. Op de foto van links naar rechts: Alex Akkermans - basgitaar, zang; Martin Versiering - drums, Paul Hertog - slaggitaar, zang en Hennie Banen - sologitaar. In Hotel Arneville kunnen lief hebbers van culinaire hoogstand jes en klassieke muziek vrijdag 28 maart volledig aan hun trekken komen. De koks staan op scherp en een talentvol trio speelt muziek waarbij de gevoelige oren worden verwend. De muzikale talenten zijn: Mauri ce Heugen (fluit), Marianne Boer (piano) en Monique Heidema( cello). De beide jonge dames stu deren aan het Sweelinck conser vatorium in Amsterdam. Maurice wil zich bij hen voegen als hij de middelbare school heeft afge maakt. Het is voor de eerste keer dat een dergelijk diner-classique wordt gehouden in Arneville. In café De Bloesbak aan het Middelburgse Dam plein treedt zondagmiddag vanaf half vier Barrel- house op, een rhythm and blues-groep die na enige tijd rust in een nieuwe bezetting weer actief is. Be halve de bezetting is ook het repertoire nieuw. De recensies over eerdere optredens zeggen niets dan goeds over deze formatie. 'Het stuk is in de eerste plaats voor jongeren, maar ook ouderen zijn welkom'. Dit schrijft Gwen doline Pieterse-Visser ons met het oog op de voorstelling van theater Plok, die vrijdag 27 maart wordt vertoond in de Zwaan in Oost- Souburg. Vanaf 20.30 speelt het duo het programma 'Stopverf', een cabaret-achtig gebeuren met Vincent van de Akker en Theo Westerduin. In Stopverf gaan gezelligheid bij schemerlampjes en menselijk leed hand in hand. Twee schuchtere heren verbazen zich over eikaars reacties en de reactie van het pu bliek verbaast ze nog meer; hun verwarring wordt alsmaar groter. Beschaamd en vol overgave stor ten ze zich op het spel met kof fers, mime, improvisatie en zang. Welbekende evergreens worden in een ander daglicht geplaatst. David Byrne als de verteller. Het Bevelands Kamerkoor ver zorgt zaterdag 28 maart een pas sieconcert in de Middelburgse Koorkerk. Onder leiding van Henk J. Harinck worden werken uitgevoerd van Heinrich Schütz en Sweelinck. Van Schütz staat onder meer de Johannes passie op het programma. Solisten in dat stuk zijn: Ad Oo- men en Rudi Oomen (beiden te nor) en Jan de Kam (bas). Leen de Boekert bespeelt het orgel. Voor de organisatie van dit con cert dat om 20 uur begint, tekent de werkgroep muziek van het Ko ninklijk Zeeuws genootschap der wetenschappen. *i)e beide heren van theater Plok. De debuutfilm van zanger/filmer David Byrne 'True Stories' gaat donderdag 26 maart onder meer in première bij het filmhuis Mec cano in Middelburg. David Byrne is vooral bekend geworden als zanger van de popgroep The Tal king Heads en in de concert film 'Stop making sense'. 'True Stories' begon niet als een verhaal of een script, maar be stond in de aanvang uit een hele serie kranteknipsels en enkele vi suele ideeën die Byrne op papier had uitgewerkt. De voornaamste bron was de Weekly World News. Al deze true stories zijn door Byr ne in het Texaanse stadje Virgil gesitueerd, waar hij als verteller de toeschouwer rondleidt langs het bizarre alledaagse leven van de doorsnee Amerikanen. Byrne: "Deze film gaat over dingen die zo banaal zijn dat de mensen er zelfs geen mening over hebben ge vormd". De soundtrack wordt door The Talking Heads verzorgd De personeelsvereniging van de Stichting Streekziekenhuis Walcheren gaat zaterdaga vond feestvieren, een jaarlijks terugkerend evenement. De ei gen toneelgroep verzorgt een avondvullend programma met de musical 'De Kunst wordt duur betaald'; een muzikale comedie met veel verwikkelin gen die zich afspelen in een Frans dorpje omstreeks 1910. Onder regie van Klaas Schuit spelen zestien spelers mee. Le- nie van Dijk begeleidt het ge zelschap aan de piano. De burgemeester van het dorpje probeert zoveel mogelijk vreem delingen uit het dorp te weren ten einde de jeugd voor invloeden van buitenaf te behoeden. De dorps bewoners zijn daar niet erg geluk kig mee. Het dorp komt echter toch in beroering als er twee kunstschilders (Joost Zielstra en Henk de Wit) uit Parijs arriveren. Eén van hen wordt verliefd op de dochter (Nel Geertse) van de her bergierster (Marijke van den Lin den). De dorpsgendarme (Joop van Dam), zijn agressieve vrouw (Ria Sorel), een boerin (Annelies Nieuwenhuijse) en haar zoon (Walther van Nieuwburg), de burgemeester (Ton Bosdijk) en een vriendin (Hanneke Assche- man) zorgen samen met de dorps bewoners (Els van de Plasse, Joke Oppers, Annelies Bloks, Anita Dieleman, Yvonne Doesburg en Gré van Baaren) voor een dolle klucht waaraan veel plezier te be leven is. Diana Brasser, inspeciën- te, Lien de Visser, soufleusse, me vrouw Lampert, kostuums en de dames Van Klinken en De Smit, grime completeren het geheel. Ook 'buitenstaanders' kunnen de voorstelling meemaken. Kaarten zijn bij de recepties van de zieken huizen in Middelburg en Vlissin gen te koop voor zeven gulden vijftig. De musical wordt gespeeld in de Schouwburg in Middelburg en begint om acht uur. Martine Bijl komt woensdag 1 april in de Middelburgse Schouw burg met het programma 'Bijl'. Ze probeert in die show -zoals ze het zelf aan ons doorgaf- 'in houdsvol en aantrekkelijk theater te maken voor het publiek'. En wie zich dit hoge doel voor ogen stelt, balanceert ai snel op de rand van de afgrond; is niet bij voor baat verzekerd van bijval. De reacties wijzen echter uit dat het Martine en haar talrijke mede werkers is gelukt om aan de hoog gestelde eisen te voldoen. De Nederlandse speelfilm 'Iris' gaat donderdag 26 maart onder meer in première in het Grand Theater in Goes. De film gaat over een vrouwelijke veearts (Mo nique van der Ven) die man en muis in de stad verlaat om op het platteland een eigen praktijk te beginnen. Daar wordt ze op alle mogelijke manieren tegenge werkt. Op een avond wordt haar huis verwoest en haar lichaam verminkt; ze neemt het recht in ei gen hand om definitief af te reke nen met de machtsverhouding die haar leven tot dan heeft bepaald. De film is geregisseerd door Mady Saks en verder spelen mee John Kraaykamp, Titus Tiel Groe- nestege en Frans Rasker. Het requiem van Gabriël Fauré staat zaterdag 28 maart centraal tijdens een concert van de Zeeuw se Muziekschool in Open Hof in Vlissingen. Daarnaast zullen ook werken van Purcell en Hellendaal worden uitgevoerd. Medewerkenden aan dit concert zijn: het Madrigaalkoor en het Meisjeskoor van de muziekschool onder leiding van Rien Hille- brand. Het concert begint om 19.30 uur. De nieuwste film van regisseur Christopher Morahan, 'Clockwi se', is vanaf donderdag 26 maart te zien in Alhambra I in Vlissin gen. Met een acteur als John Cleese (bekend van Monthy Py thon) is brullen van het lachen verzekerd. Het verhaal gaat over Brian Stimpson. Hij wordt benoemd tot voorzitter van de befaamde vere niging van Schoolhoofden, die de meest beroemde kostscholen van Engeland onder haar leden telt en beleeft daardoor de belangrijkste dag van zijn leven. Hij begeeft zich naar de plek waar hij zijn eerste toespraak zal houden, maar één moment van onoplet tendheid, een klein foutje, leidt tot een serie komische ongelukjes en rampen waarbij een bonte stoet van mafketels betrokken is. Wordt deze dag de kroon op Bri an Stimpsons loopbaan of wordt hel domweg de rampzaligste dag van zijn leven.

de Faam | 1987 | | pagina 9