ken duiven Johannes Passion Hinderwet Bestemmingsplan Verkeer Overblijven op school Wethouder plant boom Het onderwijs in beweging Colofon Redactie: Bureau Voorlichting van de gemeente Middelburg. Telefoon: (01180) 26251. Reacties van harte welkom. Week Werkgelegenheidsfonds per 1 april van kracht Woensdag 25 maart 1987 DE FAAM Tafeltje Dekje" Doel en middelen Doelgroepen Nadere Informatie/Aanvrager Twee mogelijkheden Wat doet de gemeente? Door het oog van de Lange Jan Gemeente stimuleert Ophok- economische ontwikkeling (I) In de periode van 6 april lot en met 29 mei 1987 is het verboden één of meer duiven te laten uit vliegen of een handeling te ver richten waardoor één of meer dui ven kunnen uitvliegen. Dit verbod geldt niet: -voor hel doen of laten uitvliegen voor 10.00 uur en na 17.00 uur; -voor het deelnemen aan wedstrijdvluchten door post duiven; -voor jonge duiven; -op zondagen en in de maand mei op de zaterdagen. De Koninklijke Oratoriumvereni ging "Tot Oefening en Uitspan ning" voert op 4 april om 20.00 uur in de Nieuwe Kerk de Johan nes Passion van Bach uit. Aan her concert werken mee de sopraan Hilary Reynolds, de alt Joke de Vin, de tenoren Howard Crook en Chris van Woerkom en de bas sen Henk van Heijnsbergen en Hans van Heijningen. Het geheel wordt begeleid door het West vlaams Orkest onder leiding van Jo Ivens. Voor kaarten a f 0,10 kunt u op maandag 30 maart tussen 15.00 en 16.00 uur terecht op het adres Simpelhuisstraat 1. uw De gemeenteraad heeft in zijn vergadering van 15 deceember 1986 besloten een gemeentelijk werkgelegenheidsfonds in te stellen. Dit besluit vloeit voort uit de Nota gemeentelijk werkge legenheidsbeleid welke de gemeenteraad in januari 1986 aan vaardde als uitgangspunt voor het te voeren sociaal-economisch beleid. Het werkgelegenheidsfonds is één van de instrumenten om gun stige voorwaarden te scheppen voor de sociaal-economische ontwikkeling van Middelburg. In het kader van de boomplant- clag plantte wethouder C.B. Schoenmakers vanmorgen de eer ste boom op het industrieterrein Arnestein (nabij Louwerse en de Priester). Ook werden bomen geplant door de leerlingen van de klassen 5 en 6 van de Ooster- burchschool. Omdat de boomplantclag dit jaar in hel teken staat van het thema "bomen en bijen" werd de eerste boom aangeboden door de bijen teeltvereniging Walcheren. "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen en zieken die zelf niet voor een war me maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maan dag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 01180-38570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dagen. Menu van 30 maart tot en met 4 april 1987. maandag gehakt, witlof, aardappelen dinsdag boerenkool, worst woensdag saucijsjes, rode bietjes, aard appelen donderdag karbonade, spinazie, aard appelen vrijdag kippepoot, sperziebonen, aard appelen zaterdag wat de pot schaft Het fonds heeft in het bijzonder tot doel: - het stimuleren/ondersteunen van het creëren van nieuwe struc turele arbeidsplaatsen in Mid delburg; - het stimuleren/ondersteunen van de vestiging in Middelburg van nieuwe bedrijven/instellingen of van nieuwe voorzieningen met een positief uitstralingseffect op de werkgelegenheid; - het leveren van een bijdrage aan het behoud van arbeidsplaatsen bij Middelburgse bedrijven/in stellingen die tijdelijk in de pro blemen verkeren; - het leveren van een bijdrage aan het vergroten van de kansen voor langdurig werklozen op (her)in- passing in het arbeidsproces. Uit het fonds kunnen financiële bijdragen worden verstrekt aan bedrijven en instellingen in de vorm van: - een subsidie per nieuw gecreëer de structurele arbeidsplaats die als gevolg van een investering in vestiging, uitbreiding, innovatie of verplaatsing van een bedrijf of instelling ontstaat; - een (achtergestelde) lening of ga rantstelling voor het opstarten van een nieuwe perspectiefrijke onderneming/activiteit/voorzie ning danwel voor het overbrug gen van tijdelijke problemen bij een bestaande onderneming/in stelling; - een subsidie voor het in dienst nemen van langdurig werkloze werkzoekenden en voor het opstarten van projecten gericht op (her)intrede in het arbeidspro ces van deze categorie mensen. Door de gemeenteraad is een re geling vastgesteld waarin doel, middel, financiering, procedure en criteria van het gemeentelijk werkgelegenheidsfonds zijn aan gegeven. Bovendien heeft de raad richtlijnen vastgesteld voor wat betreft de omvang van de bedra gen die ten laste van het fonds verstrekt kunnen worden. Door het college van b. en w. is inmiddels een plan van aanpak vastgesteld. Daarin wordt de wij ze waarop uitvoering aan de rege ling zal worden gegeven nader omschreven. Met de vaststelling van dit plan van aanpak zijn alle voorbereidingen getroffen voor de inwerkingtreding van het fonds per 1 april 1987. Vanaf die datum kunnen dus aan vragen voor een bijdrage uit het fonds worden ingediend. Niet alle initiatieven komen ech ter in aanmerking voor de bijdra ge uit het fonds. Initiatieven die wel voor een bijdrage in aanmer king komen worden niet allemaal in gelijke mate ondersteund. In de richtlijnen voor het fonds zijn criteria aangegeven op grond waarvan aanvragen voor een bij drage beoordeeld moeten wor den. Deze criteria zijn in het ge noemde plan van aanpak nader uitgewerkt. De belangrijkste cri teria vindt u in het bij dit artikel behorende kader. In het plan van aanpak zijn ook de doelgroepen, waarop het fonds zich richt nader omschreven. Hieronder wordt per doelgroep uiteengezet welke mogelijkheden het fonds biedt. A. Bedrijven/instellingen die overwegen naar Middelburg te verhuizen of daar een (ne venvestiging te stichten. Behalve dat bedrijven die overwe gen zich in Middelburg te vestigen kunnen rekenen op een optimale dienstverlening en een soepele en snelle afhandeling van procedu res, kunnen zij nu door de instel ling van het gemeentelijk werkge legenheidsfonds, in bepaalde ge vallen in aanmerking komen voor een bijdrage per nieuwe ar beidsplaats. Voor bestaande arbeidsplaatsen die het bedrijf of de instelling kan van naar Middelburg meeneemt een maximale bijdrage 2000,— worden verstrekt. Per nieuw gecreëerde ar beidsplaats (ontstaan in de perio de tussen vestiging en een half jaar daarna) kan .een maximale bijdrage van 5000,— worden gegeven. Voor bepaalde hoogwaardige ini tiatieven kan boven op de ge noemde maximale bedragen een toeslag van maximaal 1000, per arbeidsplaats worden ver strekt. De genoemde bedragen gaan uit van full-time arbeidsplaatsen. Voor deeltijdbanen wordt een evenredig gedeelte verstrekt. Er worden alleen bijdragen gege ven voor nieuwe arbeidsplaatsen die tenminste 2 jaar in stand blij ven. De overheidssector valt niet onder deze doelgroep. B. In Middelburg gevestigde bedrijven(instellingen die overwegen uit te breiden of in grijpend te innoveren. Middelburgse bedrijven/instellin gen die een belangrijke investe ring willen doen (bijv. verbou wing of verplaatsing) ten behoeve van uitbreiding van activiteiten of ten behoeve van een ingrijpende innovatie kunnen een aanvrage doen voor een bijdrage uit het werkgelegenheidsfonds. Indien aan de daarvoor vast gestelde criteria wordt voldaan wordt die bijdrage vastgesteld aan de hand van het aantal direct uit die investering voortvloeiende nieuwe arbeidsplaats in die ten minste 2 jaar in stand blijven. C. Personen/instellingen die overwegen om in Middelburg een nieuw(e) bedrijf/instel ling/voorziening op te starten. Indien aangetoond kan worden dat nieuwe initiatieven voldoende levensvatbaar zijn, kan, ter on dersteuning daarvan, uit het werkgelegenheidsfonds een ach tergestelde lening of een ga rantstelling worden verstrekt. Een dergelijke ondersteuning kan me de de basis dienen voor het ver krijgen van een bankkrediet. De levensvatbaarheid van het ini tiatief dient aangetoond te worde- naan de hand van een zgn. onder nemingsplan of een haalbaar heidsstudie. De omvang van de achtergestelde lening bedraagt maximaal 25.000,— met een maximale looptijd van 15 jaar en een rente die niet hoger is dan de marktren- te en niet lager dan 3% daaron der. Een garantstelling wordt in principe gekoppeld aan een maxi mum van 25.000,— en een maximale looptijd van 15 jaar. Indien door het stichten van een nieuw(e) bedrijf/instelling struc turele arbeidsplaatsen ontstaan valt men in principe tevens onder doelgroep A. Mensen die in aanmerking komen voor de Rijksgroepsregeling Zelfstandigen alsmede overheids instellingen vallen niet onder deze doelgroep. D. In Middelburg gevestigde bedrijven/instellingen die in tijdelijke problemen verkeren. Voor het overbruggen van in principe overwinbare problemen bij bedrijven/instellingen die (op termijn) voldoende perspectief hebben kan ten laste van het werkgelegenheidsfonds *een bij drage worden verstrekt. Voor waarde is dat daarmee een be langrijke bijdrage kan worden ge leverd aan het in stand houden van (een deel van) de betrokken werkgelegenheid. Een aanvraag zal worden beoor deeld aan de hand van de jaarstukken van de afgelopen ja ren, een overlevingsplan en even tueel extern ingewonnen bedrijfs economisch advies. Ten behoeve van het overbruggen van een accuut probleem kan een garantie worden verstrekt tot in principe maximaal 25.000, met een maximale looptijd van 3 jaar. Teneinde het bedrijf/instelling een basis te verschaffen voor het doen van ten behoeve van het her stel benodigde investeringen kan een achtergestelde lening worden verstrekt van in principe maxi maal 25.000,met een maxi male looptijd van 25 jaar en een rente die niet hoger is dan de marktrente en niet lager dan 3% daaronder. De overheidsfactor valt niet on der deze doelgroep. E. In Nederland gevestigde bedrijven/instellingen die een langdurig werkloze werkzoe kende in dienst nemen die via de G.S.D.-Middelburg een ABW-, RWW- of IOAW- uitkering ontvangt. Er is ook in Middelburg een rela tief omvangrijke groep mensen die al langdurig (2 jaar of langer) als werkloos werkzoekende staat ingeschreven. Teneinde de opna me in het arbeidsproces van deze mensen te stimuleren, kunnen werkgevers uit het werkgelegen heidsfonds gedurende de eerste twee jaar van het dienstverband een bijdrage in de loonkosten krijgen van ƒ2.300,— per jaar. De bijdrage wordt toegekend in dien het dienstverband na een proefperiode van 2 maanden voor in principe 2 jaar wordt aange gaan. Indien het dienstverband tussentijds op redelijke gronden moet worden beëindigd bedraagt de bijdrage een evenredig deel van het genoemde bedrag. Voor deze regeling gelden geen nadere crite ria. De omvang van de bijdrage is gelijk aan het aandeel dat de ge meente gemiddeld in de uitkering moet bijdragen. Indien in geval van een deeltijdfunctie een aan vullende uitkering moet worden verstrekt wordt het gemeentelijk aandeel daarin in mindering op de subsidie gebracht. Dit onderdeel van het werkgelegenheidsfonds sluit zeer nauw aan bij de initia- tiefwet Vermeend/Moor op grond waarvan eveneens een bij drage (ca. 20% van de loon kosten) kan worden bedragen welke eventueel nog aangevuld kan worden met een bedrag van maximaal 4.000,— t.b.v. scho lingsactiviteiten en begeleiding. De laatste regelingen worden uit gevoerd door de arbeidsbureaus. Teneinde de uitvoering zoveel mogelijk te vereenvoudigen kun nen aanvragen van een bijdrage op basis van dit onderdeel van het gemeentelijk werkgelegenheids fonds ook via het Gewestelijk Ar beidsbureau Walcheren worden ingediend. F. Organisaties/instellingen (lie overwegen (werkprojec ten op te zetten t.b.v. jonge ren, gericht op liet opdoen van werkervaring. Projecten die tot doel hebben jon geren in de gelegenheid te stellen leer- en werkervaring op te doen en zich te oriënteren op de be staande arbeidsmarkt, oplei dingsmogelijkheden en de moge lijkheid om in samenwerking met anderen te streven naar een pro ject met een kostendekkende c.q. rendabele bedrijfsvoering kunnen in aanmerking komen voor een bijdrage uit het werkgelegen heidsfonds. Indien dergelijke projecten door het college van Burgemeester en wethouders zijn goedgekeurd als project waaraan uitkeringsge rechtigden met behoud van uitke ring kunnen deelnemen, kan ten laste van het werkgelegenheids fonds een bijdrage van maximaal 5.000,— per deelnemer per jaar worden verstrekt, in het exploita tietekort. Projecten kunnen maximaal 2 jaar worden gesubsidieerd. Nader informatie m.b.t. de wer king van het fonds kan worden verstrekt door het gemeentelijk stafbureau Sociaal-Economische Zaken en Statistiek. Voor de doelgroepen A t/m C en E zijn bij dit bureau vanaf 1 april aanvraag formulieren verkrijgbaar. Aanvraagformulieren voor doel groep E zijn tevens beschikbaar bij het Gewestelijk Arbeidsbu reau Walcheren. Aanvragen door de doelgroep D dienen na overleg met genoemd stafbureau plaats te vinden en aanvragen door doelgroep F die nen na voorafgaand overleg met het Bureau Baanlozen Service schriftelijk te worden ingediend. Het Stafbureau Sociaal- Economische Zaken en Statistiek is gevestigd aan de Stadhuisstraat 1 en bereikbaar onder telefoon nummer 26251 (contact-personen de heren A.A. de Vries en G.J.C. Stevense). Het Gewestelijk Arbeidsbureau Walcheren is thans nog gevestigd aan de Balans 25 en telefonisch bereikbaar onder nummer 33025 (per 6-4-1987 aan de Sint Sebasti- aanstraat 12; telefoonnummer 83400). Contactpersonen zijn me vrouw A. Schareman en de heer A. van der Lee). Het Bureau Baanlozen Service vindt u aan de Stadhuisstraat 1 (tel.nr.35790; contactpersoon de heer A. Kramer). Volgende week zullen de criteria van het werkgelegenheidsfonds uitvoerig onder de loupe worden genomen in het artikel "Gemeen te stimuleert economische ont wikkeling (II)". Burgemeester en wethouders van Middelburg maken in het be paalde in de Wet algemene bepalingen milieu-hygiëne bekend, dat: -de heer 1. Maas, Oude Vlissingseweg 62 te Middelburg een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning ingevolge de Hinderwet heeft aangevraagd voor een groente- en fruithal, opslag en telen van tuinbouwprodukten op het perceel Oude Vlissingseweg 62; -de Stichting Verpleeg- en Rusthuizen Zeeland, Koudekerkse- weg 143 te Middelburg, een vergunning ingevolge de Hinder wet heeft aangevraagd voor een kinderdagverblijf op het per ceel President Wilsonlaan 202; -de heer A.J. Streppel, Rustenburgstraat 43 te Middelburg een vergunning ingevolge de Hinderwet heeft aangevraagd voor het oprichten en in werking hebben van een autoverhuurbedrijf op een perceel aan de Elektraweg; -Mister Minit b.v., Handelskade 83-85 te Nieuwegein een ver gunning ingevolge de Hinderwet heeft aangevraagd voor het oprichten en in werking hebben van een hakken- en sleutelbar op het perceel Langeviele 6; -de heer M. Hillebrand, Grenadierweg 21 te Middelburg een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning ingevolge de Hinderwet heeft aangevraagd voor een staalconstructiebe drijf op het perceel Grenadierweg 21, en dat zij voornemens zijn de gevraagde vergunningen te verle nen onder voorwaarden. Ingaande heden liggen de aanvragen met de daarop betrekking hebbende stukken alsmede de ontwerp-beschikkingen elke werkdag van 8.30 tot 1 2.00 uur en van 14.00 tot 1 6.30 uur ter inzage op de afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecre tarie, Lange Noordstraat 1 te Middelburg tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de be schikkingen op de aanvragen. Genoemde aanvragen met de daarop betrekking hebbende stukken en de ontwerp beschikkingen liggen hier eveneens gedurende een maand bui ten de werkuren ter inzage op donderdagavond van 18.00 tot 21.00 uur. Indien op die avond inzage wordt verlangd dient dit van tevoren telefonisch te worden aangevraagd, tel: 01 180-26251 tst. 413. Bij de stukken ligt een mededeling waar en wanneer een mon delinge toelichting kan worden verkregen. Schriftelijke gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunningen kunnen bij hun college worden ingediend tot 28 april 1987. De persoonlijke gegevens van degene die een be zwaarschrift heeft ingediend, worden indien daarom wordt verzocht, niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk, tegelijkertijd met het bezwaarschrift worden inge diend. Indien daarom wordt verzocht (tel: 01 180-26251, tst. 413) kan in de periode van 9 april tot en met 1 7 april 1987 een openbare zitting worden gehouden, waarop mondelinge be zwaren naar voren kunnen worden gebracht en waarbij tevens gelegenheid zal worden gegeven tot een gedachtenwisseling. Zij vestigen er de aandacht op, dat degenen die gebruik hebben gemaakt van één of meer van genoemde mogelijkheden tot het indienen van bezwaren en degenen die aantonen daartoe rede lijkerwijs niet in staat te zijn geweest later beroep kunnen in stellen bij de Kroon tegen de genomen beschikingen. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 1 9 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het bestemmingsplan Buitengebied teneinde de bouw mogelijk te maken van 17 woningen aan de Klokketoren in Reijershove lil. Het bouwplan ligt met ingang van vrijdag 27 maart 1 987 gedu rende 14 dagen ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inza ge. Gedurende deze termijn kan een ieder, die bezwaar heeft tegen de uitvoering van dat voornemen, zijn bezwaren schrifte lijk aan ons kenbaar te maken. Burgemeester en wethouders hebben besloten door middel van het aanbrengen van een doorgetrokken gele streep terzijde van de rijbaan, het parkeren te verbieden voor het gedeelte van de zuidelijke rijbaan van de Segeersweg, vanaf de splitsing met de Robijn tot het punt 15 meter ten oosten daarvan. Tegen dit besluit kan iedere belanghebbende binnen 30 dagen na heden beroep instellen bij de Kroon. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin, doch moet worden ingediend bij de Commissaris van de Koningin in Zee land, Sint Pieterstraat 42 te 4331 EW Middelburg. Het volledi ge verkeersbesluit ligt bij het bureau Voorlichting, Stad huisstraat 2 ter inzage. In de nieuwe wet op het basisonderwijs is een artikel opgeno men waarin scholen verplicht worden een overblijfgelegenheid voor tussen de middag open te stellen. Met andere woorden, kinderen moeten tussen de middag op school hun boterhamme tje kunnen opeten. Dit is vooral van belang voor kin deren waarvan beide ouders wer ken en tussen de middag ook niet thuis komen, of voor kinderen uit één-oudergezinnen, maar ook voor kinderen die buiten Middel burg wonen, maar hier op school gaan. Zo'n overblijfgelegenheid kan op twee verschillende manieren wor den geregeld: De eenvoudigste mogelijkheid is dat de leerkracht met de kinderen in het klaslokaal eet. Van deze mogelijkheid wordt weinig gebruik gemaakt. Het is niet leuk om je boterhammetje op te eten in dezelfde omgeving waarin je de hele ochtend al hebt gezeten. Er wordt dan ook meestal voor een andere oplossing gekozen. Een groepje ouders stelt zich in zo'n geval beschikbaar om samen met de kinderen te eten. Omdat de lunchtijd, vooral voor de groepen 1 t/m 4 vrij lang is, worden er meestal met de kinde ren spelletjes gedaan. De ouders van de overblijfkinderen betalen een bepaald bedragje, voor de thee of melk die door de kinderen wordt gedronken. In de meeste gevallen ontvangen mensen die tussen de middag met de kinderen bezig zijn een (zeer) kleine finan ciële vergoeding. De gemeente stelt ten behoeve van het overblijven een lokaal be schikbaar en verzekert de kinde ren van de openbare scholen tij dens de overblijfperiode. Het moet wel duidelijk zijn dat het overblijven gebeurt buiten de ver antwoordelijkheid van het onder wijzend personeel. Bij klachten is het de taak van de schoolleiding om beide partijen met elkaar in contact te brengen. Van de rege ling wordt veelvuldig gebruik ge maakt. Sommige kinderen blijven het hele jaar door over, bij ande ren gebeurt dit zo maar eens nu en dan. In het buitenland bestonden dit soort regelingen al geruime tijd. Van de daar opgedane ervaring werd dankbaar gebruik gemaakt.

de Faam | 1987 | | pagina 5