FINANCIËLE MEERJARENPLANNING OUDERENRAAD, TANJA FORUM, BOUW BEJAARDENWONINGEN, ROLPOORT POLITIE Kennismaking met voetbal korfbal en rugby Tegemoetkoming studiekosten Hinderwet Bestemmingsplan "Middelburg" in coördinerende rol Fietsen te kijk Nieuwe riolering Jo dengang Colofon Redactie: Bureau Voorlichting van de gemeente Middelburg. Telefoon: (01180) 26251Reacties van harte welkom. Week Scheepsramp Zeebrugge Agenda: Hou je woensdagmiddag vrij! Aanvraagprocedure voor leerlingen in het voortgezet onderwijs Woensdag 18 maart 1987 Tafeltje Dekje" Hoe ziet de aanmeldingsprocedure er uit? Door het oog van de Lange Jan Vergadering gemeenteraad Op maandag 23 maart, 's middags om 2 uur wordt de maandelijkse vergadering van de Middelburgse gemeenteraad geopend. Er staan ruim dertig punten op de agenda, waarvan in dit artikel een korte sa menvatting wordt gegeven. De vergadering is openbaar. U kunt dus de beraadslagingen volgen vanaf de publieke tribune, die is te bereiken via het torentje op de hoek van de Markt en de I.ange Noordstraat. Donderdag 19 maart organiseert de gemeentepolitie weer een kijk dag voor gevonden fietsen. Diege nen, die aangifte hebben gedaan van een vermist rijwiel kunnen dan tussen 16.00 en 17.00 uur te recht op de binnenplaats van het Middelburgs politiebureau op het adres Achter de Houttuinen 10. Maandag j.l. werd begonnen met de werkzaamheden aan de riole ring in de Jodengang. Dit bete kent dat de straat is opengebro ken. Men zal natuurlijk proberen de hinder tot het minimale te be perken. De werkzaamheden zul len ongeveer acht weken duren. Begonnen wordt aan de kant van de Seissingel. Voor eventuele na dere vragen kunnen de bewoners van de Jodengang en de Seisingel terecht bij de Dienst Gemeente werken van de gemeente. Deze is bereikbaar op de telefoonnum mers 01180-82272 en 82270. Ook kunt u de opzichter ter plaatse aanspreken. 1. Mededelingen en ingekomen stukken 2. Promotieplan Toeristisch- Recreatief Beleid. Twee jaar gele den stelde de raad het actieplan Toeristisch-Recreatief Beleid in Middelburg vast. Eén van de ac tiepunten van eerste prioriteit be trof het intensiveren van de toe ristische promotie. Door een werkgroep bestaande uit ambte lijke medewerkers en vertegen woordigers van de lokale en pro vinciale V.V.V. is een promotie plan ontwikkeld. Hierin wordt liet toeristisch aanbod van Mid delburg geïnventariseeerd, de te bewerken markten en doelgroe pen onderscheiden, een selectie gemaakt uit de mix van promotie middelen en het voorstel gedaan tot het bundelen van de promotie inspanningen van de diverse be langhebbende instanties in een Stichting Middelburg Promotie. De raad wordt voorgesteld het promotieplan als uitgangspunt voor beleid vast te stellen en in te stemmen met het actieplan. 3. Wijziging Organisatieverorde ning Brandweer. Op grond van de Brandweerwet 1985 moet de ge meenteraad de organisatieveror dening brandweer aanpassen aan de door deze Wet gestelde eisen. Tevens wordt voorgesteld een De sportcommissie Middel burg organiseert samen met de Middelburgse sportverenigin gen sehoolsportkennisma- kingsactiviteiten. Alle leerlin gen van de groepen 7 en 8 van het basisonderwijs en hét spe ciaal onderwijs kunnen hier aan meedoen. Wanneer je met de verschillende sporten meedoet, weet je of je een bepaalde sport leuker of fijner vindt dan een andere. Het voor deel is dat, wanneer je eens aan "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen en zieken die zelf niet voor een war me maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maan dag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 01180-38570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dagen. Menu van 23 tot en met 28 maart 1987 maandag gehakt, andijvie, puree dinsdag hutspot, klapstuk woensdag rundvlees, spruitjes, aardappelen donderdag hamburger, barbecuesaus, ap peltjes, pommesmignonettes vrijdag karbonade, bloemkool, aard appelen zaterdag erwtensoep een sport mee gaat doen, je ge makkelijker kunt kiezen. Voetbal, korfbal en rugby zijn de sporten waaruit je in april kiezen kunt. Deze activiteiten worden op de woensdagmiddagen 1, 8 en 15 april georganiseerd. De voetbalvereniging "Middel burg" en "Zeelandia" organise ren op het sportpark Nadorst bal oefeningen, een 7-kamp en een toernooi. Ook laten deze vereni gingen een kennismakingsfilm zien. De korfbalvereniging "Swift" or ganiseert op het sportpark Voor- borch spelletjes, wedstrijdjes en irainingsvormen. Tevens staat het vertonen van een videofilm op het programma. Op het sportpark Nadorst organi seert de rugbyclub "Oemoeme- noe" baloefeningen, spelvormen en wedstrijdjes. Ook hier weer een videofilm. Alle leerlingen van de groepen 7 en 8 van het basisonderwijs en het speciaal onderwijs ontvangen een folder. Hierin wordt nog eens op de sportkennismakingsactivitei- ten ingegaan. In deze folder zit ook een inschrijfformulier. Mee doen aan de activiteiten is gratis! Mocht je nog vragen hebben, bel dan met het stadhuis en vraag naar de heer W. Caljouw. Het te lefoonnummer van het stadhuis is 01180-26251 (toestel 331). krediet te verstrekken van 15.750,— ten behoeve van de aanschaf van 9 alarmontvangers. 4. Beschikbaarstellen krediet ten behoeve van het vervangen van de rolpoort van het politiebureau. De rolpoort waarmee de binnen plaats van het politiebureau wordt afgesloten is aan vervan ging toe. Hiervoor wordt een kre diet van 11.880,— gevraagd. 5. Evaluatie van de werkgelegen heid bij de dienst Gemeentewer ken. Burgemeester en wethouders stellen voor de post werkgelegen heid Gemeentewerken met ingang van 1987 te laten vervallen en doen voorstellen voor de beste ding van de hierdoor vrijkomende gelden. 6. Financiële Meerjarenplanning 1988 tot en met 1991. Het is mogelijk gebleken een slui tende planning te maken, waarin een niet gering aantal nieuwe za ken kan worden opgenomen. De ze gunstige uitkomst ten opzichte van de vorige planning doet zich voor in weerwil van kortingen op de algemene uitkeringen en op de rijksbijdrage sociaal-cultureel werk. 7. Vaststelling 34e begrotingswij ziging 1986 8. Vaststelling 7e begrotingswijzi ging 1987. 9. Vaststelling yoorbereidings- besluiten voor een gedeelte van het perceel Kruisweg 2 t.b.v. de bouw van een fietsenberging; een gedeelte van het perceel Braak manstraat 11 t.b.v. de uitbreiding van bedrijfsbebouwing; het be drijventerrein VVaterwijk en het perceel Kromme Weele 13, om de vestiging van een slijterij mogelijk te maken. 10. Aanvraag gemeentegarantie Estrade B.V. ten behoeve van de aankoop en verbouwing tot bios coop van het pand Markt 79. Voor een verdere voorbereiding van het project is nu al de princi piële medewerking van de ge meenteraad vereist. 11. Transactie met de firma Sturm en Dekker betreffende ver koop van grond en aankoop van een recht van erfpacht op het in dustrieterrein Arnestein. Voor gesteld wordt over te gaan tot ver koop van 10.000 m2 grond, ge legen aan de Kleverskerkseweg en tot aankoop van het recht van erf pacht op het huidige terrein van de firma. 12. Ruiling met de Staat der Ne derlanden van grond, nabij de Bogardstraat/Wagenaarstraat. Begin vorig jaar werd aan de Staat der Nederlanden het pand Bogardstraat 13 verkocht, te zij ner tijd nodig voor de uitbreiding van het rechtbankcomplex. In aansluiting hierop moet nog een ruiling van percelen plaats vin den. Hierover is inmiddels met de Staat overeenstemming bereikt. 13. Bijdrage aan dc bouw van 33 bejaardenwoningen aan de Vrij landstraat. 14. Aanschaf auto Gemeentewer ken. Bij de onderhoudsgroep rio len en verkeer is af veertien jaar een bestelauto in gebruik. Deze is nu aan vervanging toe. Hiervoor wordt een krediet van 30.000,— gevraagd. 15. Aanschaf nieuwe c.v.- installatie pand Overloper 10. De in deze dienstwoning aanwezige heteluchtverwarmingsinstallatie vertoont steeds meer gebreken. Gebleken is dat reparatie niet meer mogelijk is. Daarom wordt voor de vernieuwing het benodig de krediet gevraagd. 16. Financiële bijdrage in de kosten Gedenkboek 10 jaar Fo rum. In 1987 viert de Stichting Forum het 10-jarig jubileum van de jaarlijks terugkerende mani festaties in de herfst. Om dit jubi leum extra luister bij te zetten is de Stichting voornemens naast de organisatie van de manifestatie een gedenkboek uit te geven. Voorgesteld wordt de Stichting hiervoor een garantiesubsidie van 7000,toe te kennen. 17. Herstel plastiek "Tanja" aan de Lange Delft. Dit plastiek is (opnieuw) beschadigd, zodat des kundige restauratie gewenst is. Uit overleg met de kunstenaar, G.J.M.E. Metsers, is gebleken dat restauratie incl. herplaatsing 5000,zal vergen. De raad wordt verzocht hiervoor krediet te willen verlenen. 18. Beschikbaarstellen krediet van 14.000,ten behoeve van jaarlijkse aanschaffing van diver se kantoorbenodigdheden. 19. Vervanging geluidsappara tuur Schouwburg. De bestaande installatie is na tien jaar gebruik niet langer betrouwbaar. Voorts blijkt dat deze apparatuur, gelet op de heden te dage voorkomende gebruikswensen, ten beperkte mogelijkheden biedt. Een meng- tafel met een voldoende aantal in- en uitgangen en een voldoende aantal microfoons met standaard behoren in elke schouwburg tot de basis van de bij de verhuur mee te leveren faciliteiten. Vooruitlo pend op een integraal verbete ringsplan voor de Schouwburg dient op korte termijn tot vervan ging te worden overgegaan. Hier voor is een krediet van 16.000,gevraagd. 20. Herziene begroting 1987 van de Gemeenschappelijke Regeling "Districts Gezondheidsdienst Zeeland". De herziening houdt in dat van de gemeente een (geringe) hogere bijdrage wordt gevraagd. Burgemeester en wethouder kun nen zich met de gegeven motive ring van de stijging van dc bijdra ge niet verenigen en stellen voor hiertegen bezwaar te maken. 21. Kenbaar maken wensen op basis van de gemeenschappelijke regeling ter financiering van het Algemeen Maatschappelijk Werk. Voorgesteld wordt de Commissie te verzoeken vooraf gaand aan het bepalen van de subsidie voor 1988 te komen tot de formulering van een interge meentelijk taken- en formatiebe leid voor het Algemeen Maat schappelijk Werk binnen de Stichting Maatschappelijke Dienstverlening Walcheren. 22 t/m 29. Voorstellen betreffen de voorzieningen aan een aantal scholen, zoals de c.v.-installatie en enkele bouwkundige voorzie ningen aan de Buitenhoveschool; bijzondere werkzaamheden en het herstel van de tuinmuur, het tas- senrek en de dakrand van de Jhr. Mr. A.F.C. de Casembroot- school; nieuwe vloerbedekking in de Rentmeesterschool; dakherstel aan de Torenhoveschool; c.v.- installatie van de Wegwijzer en de aanschaf van tuingereedschap, - berging, -kastje en buitenzonwe ring gymnastieklokaal Klimop- school. 30. Vaststelling van: a. het bedrag per leerling voor het speciaal en voortgezet speciaal onderwijs 1987 en b. het bedrag per leerling ter bestrijding van administratie kosten 1987. Ingevolge het Besluit Buitengewoon Onderwijs moet de gemeente jaarlijks deze bedragen vaststellen. 31. Standpuntbepaling inzake oprichting ouderenraad en relatie gemeente/gecoördineerd oude renwerk. Voorgesteld wordt de volgende besluiten te nemen: 1. het intrekken van de Verordening op de raad voor het bejaarden- werk, om de opheffing van deze raad alsnog te kunnen formalise ren; 2. Accoord te gaan met het instellen van: a. een periodiek overleg tussen de ouderenbonden en burgemeester en wethouders; b. een periodiek overleg tussen de portefeuillehouder en het bestuur van de Stichting Welzijn Ouderen Middelburg; 3. Het instellen van een ouderenraad afhankelijk te stellen van het onder 2. genoemde overleg. 32. Rondvraag 33. Sluiting. Op de balie in de voorlich tingswinkel Stadhuisstraat 2, vindt u aan (nieuwe) gratis af te halen folder/brochures: Bestemmingsplannen sluiten nu beter aan op de praktijk. Ruilverkaveling Walcheren Senioren-wijzer. Medio januari startte de aanmeldingscampagne Tegemoetko ming Studiekosten (TS) voor het komend schooljaar 1987/1988. We meenden er goed aan te doen deze toch nog eens onder uw aandacht te brengen. Voor leerlingen tot en met 17 jaar geldt nog steeds de huidige regeling Tegemoetkoming Studiekosten. Voor 18-jarigen en ouder geldt de nieuwe Wet op de Studiefinanciering (WSF 18 Alvorens nader in te gaan op de aanvraagprocedure 1987/1988 is het relevant te weten dat de scho len in het voortgezet onderwijs medio januari zijn voorzien van Aanmeldingsformulieren-A, bestemd voor de regeling Tege moetkoming Studiekosten. A. "Bekende" klanten Ouder(s) van leerlingen (tot en met 17 jaar) die reeds een Tege moetkoming in de Studiekosten voor het studiejaar 1986/1987 ontvingen, hebben bericht ont vangen of via het zgn. M- formulier of via het B-l formu lier. Door middel van dit laatste formulier kunnen zij een Tege moetkoming in de Studiekosten aanvragen voor het studiejaar 1987/1988. Het inzenden van het B-l formu lier heeft tot gevolg dat de ouder(s) of een "Ontvangstbe vestiging" of een "vragenformu lier B-II" ontvangen, waarin ge vraagd wordt naar onder andere de financiële gegevens van de ouder(s). B. "Onbekende" klanten De groep leerlingen (van 17 jaar en jonger) die nog niet bij de Cen trale Directie Studiefinanciering staat geregistreerd, b.v. zij die de overstap maken van basisschool naar voortgezet onderwijs, kun nen zich aanmelden door middel van het Aanvraagformulier(A). Deze formulieren liggen, zoals ge zegd, vanaf medio januari (1987) op de scholen voortgezet on derwijs. Voor leerlingen in het voortgezet onderwijs die op de eerste dag van een kwartaal 18 jaar zijn, en in gaande dat kwartaal onder de Wet op de Studiefinanciering (WSF 18 vallen, geldt de vol gende procedure. A. "Bekende" klanten De groep leerlingen (18 jaar) die voor het studiejaar 1986/1987 studeerde met een Tegemoetko ming in de Studiekosten krijgt au tomatisch de formulieren voor een aanvraag in het kader van de nieuwe Wet op de Studiefinancie ring (WSF 18 toegezonden. B. "Onbekende" klanten Leerlingen in het voortgezet on derwijs die geen Tegemoetkoming in de Studiekosten ontvingen, val len eveneens kwartaalgewijs on der de nieuwe Wet. Dit gebeurt in tegenstelling tot de bekende klant echter niet automatisch. Zij moe ten zelf in aktie komen. Voor hen liggen de zogenaamde AO- formulieren aanmelding onbe kende klant), met brochure op school. C. "Vroege" studenten in het Tertiair onderwijs (TO) Voor een bepaalde categorie stu denten is speciale aandacht ver eist. Het gaat hierbij om 16/17-jarige studenten die vanaf september 1987 gaan studeren in het Tertiair onderwijs (HBO, WO). Deze (vroege) studenten vallen niet onder de Wet op de Studiefinanciering maar onder het regime van de regeling Tege moetkoming Studiekosten. Zij kunnen via het Aanvraagfor- mulier(A) dat verkrijgbaar is op de HBO- en/of WO-instellingen een Tegemoetkoming in de Stu diekosten aanvragen.In het kader van deze regeling behoort een ge hele of gedeeltelijke compensatie van het verschuldigde collegegeld tot de mogelijkheid. d. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij - onder voorschriften om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen - vergunning ingevolge de Hin derwet hebben verleend aan: I. het Reinigingsbedrijf Boon B.V., Arnesteinweg 17 te 4338 PD Middelburg voor het oprichten en in werking hebben van een stallings- en reparatieruimte voor motorvoertuigen en een overslagstation voor chemisch afval op het perceel Ar nesteinweg 17; II. de heer C. de Jonge, Vlasmarkt 37A te 4331 PD Middel burg voor een handel in wapens, munitie en vuurwerk op het perceel Vlasmarkt 37A; III. de heer C. Blankenburgh, Korte Noordstraat 49 te 4331 CH Middelburg voor een slagerij op het perceel Korte Noordstraat 49. De beschikkingen en alle terzake zijnde stukken liggen ingaan de heden tot 21 april 1987 ter inzage: - elke werkdag van 08.30 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 1 6.30 uur op de afdeling Algemene Zaken ter gemeentese cretarie, Lange Noordstraat 1 te Middelburg en - elke donderdagavond van 1 8.00 tot 21.00 uur eveneens op genoemde afdeling. Inzage op die avond moet van tevoren telefonisch worden verzocht (telefoon 01180-26251, toestel 413). Bij de stukken ligt een mededeling waar en wanneer een mon delinge toelichting kan worden verkregen. Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet algemene bepalin gen milieuhygiëne staat tot 21 april 1987 beroep open bij de Kroon voor: a. de aanvragers; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die overeenkomstig artikel 20, 21, of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c van de Wet algemene bepalin gen milieuhygiëne bezwaren hebben ingebracht; enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelij kerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21 en 22, tweede lid, of 28, eerste lid onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren in te brengen. De beschikkingen worden na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toe passing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en worden gezonden aan de Raad van State, Afdeling voor geschillen van bestuur, Kneuterdijk 22, 2514 EN 's- Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopoige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de ge schillen van bestuur van de Raad van State. De beschikkingen worden niet van kracht voordat op dat ver zoek is beslist. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van: a. artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstel ling te verlenen van het bestemmingsplan Dauwendaele 1b teneinde de bouw mogelijk te maken van een berging naast de woning Grootmede 95; b. artikel 1 9 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het bestemmingsplan Buitengebied tenein de de bouw mogelijk te maken van een woning met garage aan de Weerhaan in Reijershove III. De bouwplannen liggen met ingang van vrijdag 20 maart gedu rende veertien dagen ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage. Gedurende deze termijn kan een ieder, die bezwaar heeft tegen de uitvoering van dit voornemen, zijn bezwaren schriftelijk kenbaar maken aan burgemeester en wethouders van Middel burg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Ongetwijfeld zal iedereen met grote verslagenheid kennis heb ben genomen van de enorme ramp, die dc veerboot "Herald of Free Enterprise" trof. Onmiddellijk nadat bekend werd wat er met het schip gebeurd was, werd een reddingsoperatie gestart. Hr. Ms. "Middelburg", de mijnenjager die in november j.l. in Alblasserdam werd gedoopt en in december j.l. in Den Helder aan de Koninklijke Marine werd overgedragen, vervulde bij de grootschalige reddingsoperatie na de ramp een coördinerende rol. Het gemeentebestuur van Middel burg heeft de commandant en de bemanning van de mijnenjager op 7 maart per telegram laten weten grote waardering te hebben voor het aandeel in de eerdergenoemde reddingsoperatie.

de Faam | 1987 | | pagina 5