UW Bestemmingsplan Gouden huwelijk Fietsen te kijk Snoeien Boetes, bluskleding, bioscoop schoonmaakdag en hondenbelasting Betaald parkeren ook voor houders invalidenparkeerkaart 1000ste stalling bij Delta Cycle Bezwaar en beroep Colofon Redactie: Bureau Voorlichting van de gemeente Middelburg. Telefoon: (01180) 26251Reacties van harte welkom. Week Gemeentelijke Sociale Dienst Agenda Ondernemers bijeenkomst DE FAAM Woensdag 11 februari 1987 Tafeltje Dekje" 9 maart 1987 Bruikleen in het kader van de Algemene bijstandswet Burgemeester en wethouders Gedeputeerde Staten en de Kroon Door het oog van de Lange Jan Donderdag 79 februari organi seer/ de gemeentepolitie weer een kijkdag voor gevo/tden fietsen. Diegene/t. die aangifte hebben ge daan van een vermist rijwiel kun nen dan tussen !6.00 en 17.00 nut te recht op de binnenplaats van het Middelburgs politiebureau op het adres Achter de Houttuinen 10. Menigeen gal in het voorjaar weer zijn tuin schoonmaken, bomen en heesters terugsnoeien en planten verp/ante/i of bijp/an ten. Met na me degenen die een tuin hebben die grenst aan de straal, aan een voet- of fietspad widen wij er op ff zen dat overhangende takken erg hinderfijk kit/men zij//. Om over/ast aan voetgangers of fietsers te voorkomen is in de al gemene politieverordening be paald dat de rechthebbende op een aan of bij de weg staat/de boom. struik of andere beplan ting verp/icht is er voor te zorgen dat zich geen takken bevinden op een hoogte van minder dan 2.50 meter boven een voet- of fietspad. Staan de bon/en of struiken aan of bij een rijbaan van een weg, dan mogen de takken zelfs niet la ger hangen dan 4.20 meter boven die rijbaan. Voorkom over/ast en houd reke ning met deze hoogtes. Vergadering Gemeenteraad 1. Vaststelling van de notulen van de raadsvergadering van 17 no vember 1986. 2. Mededelingen en ingekomen stukken. 3. Aanpassing van gemeentelijke strafverordeningen aan het nieu we stelsel van geldboetecate gorieën. Tot in 1984 bepaalde de gemeen tewet dat overtreding van een ge meentelijke verordening met ten hoogste 300,— boete kon wor den gestraft. In 1984 is die bepa ling gewijzigd. Een aantal ge meentelijke strafverordeningen moet nu nog worden gewijzigd. B. en W. stellen de raad voor op overtreding van een aantal ge meentelijke verordeningen een maximale boete van 5000,— te stellen. 4. Vergoedingen aan bestuurders (burgemeester, wethouders, raadsleden) door gemeenschappe lijke regelingen. B. en W. vinden dat gemeentelij ke vertegenwoordigers die lid zijn van het algemeen of dagelijks bestuur van een gemeenschappe lijke regeling geen vergoeding be horen te krijgen voor het bijwo nen van vergaderingen van zulke besturen. Als een gemeenschap pelijke regeling toch een vergoe ding wil betalen, zou die in de ge meentekas moeten terugvloeien, tenzij het bijwonen van de bestuursvergadering echt kosten of verlies van inkomsten met zich brengt. 5. Aanschaf bluskleding voor brandweer. 6. Aanvraag gemeentegarantie Estrada b.v. ten behoeve van de aankoop en verbouwing tot bios coop van het pand Markt 79. Tot 1967 was in het pand Markt 79 een bioscoop gevestigd. Estra da b.v. wil het pand laten verbou wen en verhuren aan Electro c.v. In een groot deel van dc Middel burgse binnenstad mag alleen te gen betaling worden geparkeerd. I)at is genoegzaam bekend. Maar wat minder bekend is dat ook een aantal algemene invali denparkeerplaatsen valt onder de "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen en zieken die zelf niet voor een war me maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maan dag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 01180-38570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dagen. Hel menu van 16 lol en mei 21 fe bruari maandag gehakt, bloemkool, aardappelen dinsdag hutspot woensdag kwartponder, zigarasaus, sperzie bonen. aardappelen donderdag vis, worteltjes, aardappelen vrijdag kuikenborst, appeltjes, aard appelen zaterdag spaghetti regeling voor betaald parkeren. Waar betaald parkeren geldt, moet ook de houder van een inva lidenparkeerkaart zich houden aan de regeling voor betaald par keren en dus van de parkeermeter of de parkeerautomaat gebruik maken. Met die regeling wordt beoogd het gebruik van algemene invali denparkeerplaatsen te optimalise ren. Door betaald parkeren wordt bereikt dat een parkeerplaats niet langdurig door eenzelfde parkeer der wordt bezet, maar dat ook an dere houders van een invaliden parkeerkaart van de plaats ge bruik kunnen maken. Maandagmiddag 9 maart wordt vanaf 16.30 uur in de Burgerzaal van het stadhuis een onderne mersbijeenkomst gehouden. Alle Middelburgse ondernemers, groot en klein, zijn tijdens deze bijeenkomst van harte welkom. Doel van de bijeenkomst is de contacten tussen het gemeente bestuur en de Middelburgse on dernemers en tussen de Middel burgse ondernemers onderling te verstevigen. Ook met het be drijfsleven gelieerde organisaties zullen worden uitgenodigd. Behalve het leggen en verstevigen van contacten heeft de bijeen komst ook tot doel gelegenheid te geven om korte mededelingen te doen over voor het bedrijfsleven van belang zijnde nieuwe ontwik kelingen, regelingen of evene menten. Het gemeentebestuur is van me ning dat dit soort informele bij eenkomsten in de toekomst perio diek (b.v. 2 a 3 keer per jaar) ge organiseerd zou moeten worden. die daarin dan weer een volwaar dige bioscoop wil exploiteren waarin films uit het commerciële circuit gedraaid zullen worden. Een bank zal geld lenen aan Estrada b.v. voor de verbouwing, maar wil voor alle zekerheid wel dat de gemeente rente en aflossing mee garandeert. B. en W. stellen voor in beginsel de garantie te verstrekken, ook omdat indertijd de gemeenteraad in meerderheid gepleit heeft voor de aanwezig heid van een bioscoop in Mid delburg. 7. Beschikbaarstellen krediet ad 60.000,ten behoeve van de controle hondenbelasting. Het aantal geregistreerde honden is de laatste jaren teruggelopen. Een regelmatige controle op hon- denbezit is nodig. B. en W. ver wachten dat het resultaat van de controle zo zal zijn dat dc kosten ervan door de meer-opbrengst van de hondenbelasting gedekt zullen worden. 8. Voorbereidingsbesluit Eras- muswijk. Voor het gebied tussen de spoor lijn en de Oude Vlissingsewcg wordt een bestemmingsplan op gesteld. Als de raad instemt met de verklaring dat er voor dat ge bied een bestemmingsplan wordt voorbereid, kan via een zgn. "an ticipatieprocedure" ook de bouw van een nieuw schoolgebouw voor "De Boomenburch" moge lijk worden gemaakt. 9. Vaststelling nieuwe ingangsda tum voorbereidingsbesluiten Roozenburglaan 10, Statenlaan 178, omgeving hoogbouw flats en Abdij/Groenmarkt. Omdat een bekendmaking van de in de vorige raadsvergadering ge nomen voorbereidingsbesluiten niet goed verlopen is, vragen B. en W. de raad een nieuwe in gangsdatum van die voorberei dingsbesluiten vast te stellen. 10. Garanderen van rente en af lossing van leningen ten behoeve van het verkrijgen van eigen wo ningen. 11. Beschikbaarstellen van een krediet ten behoeve van dc aan schaf van een parkeerautomaat voor het Zusterplein. B. en W. willen de parkeermeters op het Zusterplein vervangen door een parkeerautomaat. De daar staande parkeermeters zulen worden gebruikt ter vervanging Maandag 16 februari zal de gemeenteraad van Middel burg opnieuw vergaderen. De raadsvergadering begint om 14.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Ook u kunt deze vergadering vanaf de publieke tribune bijwonen. Deze tribu ne kunt U bereiken via de courtoren (ingang Lange Noordstraat). De gemeente raad zal zich over de hierbij afgedrukte agendapunten gaan buigen. van door slijtage en vernieling ka pot gegane meters. Al eerder be paalde dc raad dat het parkeren op het Zusterplein 0,25 per kwartier of gedeelte daarvan dient te kosten. De aanschaf en installatie van de automaat, inclu sief verwijdering van dc meters zal 22.500,— kosten. 11a. Osart-rapport kerncentrale Borssele Bij het onderzoek naar de veilig heid van de bedrijfsvoering van de kerncentrale Borssele is een aantal tekortkomingen geconsta teerd. B. en W. stellen de raad voor de n.v. PZEM te verzoeken met het opstarten van de centrale te wachten totdat de in het belang van dc optimale veiligheid nood zakelijke maatregelen zijn ge troffen. 12. Vaststelling nieuwe begroting grondbedrijf 1987 en vaststelling 4e begrotingswijziging 1987. 13. Vaststelling 5e begrotingswij ziging 1987. 14. Financiële positie grond bedrijf. De gemeente heeft gronden in eigendom voor uitbreiding, in dustrieterrein e.d. Doordat de verkoop minder snel is gegaan dan vroeger verwacht werd, lie pen dc renteverliezen op B. en W. doen de raad een aantal voorstel len om de positie van het grond bedrijf te verbeteren onder gelijk tijdige aanbieding van een over zicht van de situatie. 15. Beschikbaarstellen krediet voor het houden van een schoon maakdag in 1987. De gemeente heeft in 1985 en 1986 een schoonmaakdag gehou den om de burgers meer bewust te maken van het belang van en het plezier in een schoon woon-, werk- en leefmilieu. De bedoeling is ook in 1987 (14 of 15 mei) zo'n dag te houden. De kosten bedra gen ongeveer 2.500, 16. Vaststelling exploitatie-opzet Erasmuswijk. Omdat de bouwgrond in Reijers- hove vrijwel is verkocht, bestaat er behoefte aan een nieuw gebied voor woningbouw. Dat is het ge bied tussen de spoorlijn en de Oude Vlissingseweg. De gemeen teraad wordt gevraagd de grond prijzen in die nieuw te bouwen wijk vast te stellen. Zo als het er nu naar uitziet gaat grond voor halfvrijstaande woningen onge veer 154,per m2 en voor bun galows ongeveer 167,50 per m2 (incl. BTW) kosten. 17. Verkoop kavel B5 gelegen aan de Nieuwe Kleverskerkseweg aan de heer H. Verkaik. 18. Rectificatie notariële akte m.b.t. bouwgrond in Reijers- hove. De Stichting Rusthuizen der Ge reformeerde Gemeenten heeft van de gemeente grond gekocht voor de bouw van bejaardenwoningen. Omdat de stichting inmiddels is erkend als toegelaten instelling om in de non-profitsector wonin gen te bouwen, dient de prijs van Op donderdag 5 februari j. I. kon de fietsenstalling "De De!ia Cycle" op het Zusterplein de 1000ste stalling noteren. Dit feit werd met enig feestelijk ce remonieel gevierd. In een vrij korte tijd, de start was eind november 1986, vonden (bromfietsers de weg naar de bewaakte fietsenstalling. Bij de opzet van de stalling had het gemeentelijk Buro Baan lozen Service twee doelen voor ogen: jongeren in de gelegenheid stellen de nodige werker varing op te doen en een dienst (het bewaken van rijwielen) aanbieden, waaraan een reële behoefte zou zijn. Aan beide doelen voldoet het projekt. De 1000ste stalling bewijst dat men tegen een geringe betaling (fiets f 0,75, bromfiets J 1, zijn (bromfiets wil laten bewaken. Om de vaste klanten tegemoet te komen, gebruikt de stalling sinds kort een knip- kaart, goed voor 10 stallingen tegen een geredu ceerd tarief (f 5,75). Dal jongeren hun positie bij het vinden van betaald werk (kunnen) verbeteren blijkt uit het feil dat van de 10 deelnemers aan het projekt, er inmiddels 5 be taald werk hebben gevonden. Dal betekent echter wel dat de stalling op zoek is naar nieuwe mede- werk(st)ers. Jongeren die mee willen werken of geïnteresseerd zijn in het projekt kunnen terecht bij het Buro Baan lozen Service, Stadhuisstraat I, tel. 01180 - 35790. Foto: mw. E. Enge!bert. de bouwgrond verlaagd te worden. 19. Gemeentelijk programma cul turele minderheden ten behoeve van de Rijksregeling Welzijn Minderheden 1987. Dit gaat om een overzicht van de activiteiten voor culturele minder heden en van de daaraan verbon den bedragen. Het overzicht is nodig om van het ministerie van WVC subsidie te verkrijgen. 19a. Eerste wjjziging begroting 1987 van de gemeenschappelijke regeling "Zeeuwse bibliotheek". 20. Beschikbaarstellen krediet nieuwbouw o.b.s. "De Boo menburch". Op 18 maart 1985 heeft de ge meenteraad besloten voor de openbare basisschool De Boo menburg voor nieuwe huisvesting te zorgen. Het is de bedoeling in de "Erasmuswijk" een nieuw ge bouw, gebaseerd op vijf groepen leerlingen, op te richten. Het ge bouw moet op 31 december 1987 in gebruik worden genomen. 21. Beschikbaarstellen krediet voor het creëren van een speelge- legenheid, het aanpassen van één lokaal tot werklokaal en het aan passen van toiletten voor de jongste leerlingen van de "Her man Faukeliusschool". 22. Beschikbaarstellen krediet realisering bouwkundige voorzie ningen dislokatie "Toorenvliedt- schoöl" (v.s.o.-l.o.m.). 23. Beschikbaarstellen krediet aanschaf buitenspelmateriaal en verplaatsen scheidingswand t.b.v. de "korczakschool" (s.o/v.s.o.-z.m.o.k 24. Rondvraag. Bij sommige van di voorstellen hebben we een korte toelichting gegeven. Als U de volledige raadsvoorstellen wilt inzien kunt U daarvoor terecht bij Buro Voorlichting van de gemeente. Dit buro is gevestigd in het pand Stadhuisstraat 2. U bent welkom lussen 8.00 en 12.30 uur en tussen 13.30 en 17.00 uur. De burgemeester van Middelburg maakt bekend dat bij besluit van Gedeputeerde Staten van Zeeland van 13 januari 1987, no. 1008/26 gedeeltelijk is goedgekeurd het door de gemeen teraad op 9 juni 1 986 vastgestelde bestemmingsplan Hofplein- Lange Delft. Goedkeuring is onthouden aan de voorschriften v.w.b. "aan nemersbedrijf" in bijlage A, onder II. Het besluit van Gedeputeerde Staten ligt met ingang van 1 3 fe bruari 1 987 gedurende een maand voor een ieder ter inzage op de afdeling Algemene Zaken van de gemeentesecretarie, Lan ge Noordstraat 1 Het besluit van Gedeputeerde Staten is onherroepelijk ten aan zien van de goedgekeurde delen van het bestemmingsplan met uitzondering van het blauw-omlijnde gedeelte van de plankaart en van artikel 15, lid 3 van de voorschriften. Tegen het onherroepelijk deel van het plan is geen beroep op de Kroon mogelijk. Tegen het niet onherroepelijk deel van het plan, kan gedurende de bovenvermelde termijn van ter inzage legging beroep worden ingesteld door: degenen die zich tijdig met bezwaren zowel tot de gemeente raad als Gedeputeerde Staten hebben gewend; degenen die tijdig tegen door de gemeenteraad bij de vaststel ling van het bestemmingsplan aangebrachte wijzigingen bij Ge deputeerde Staten van Zeeland bezwaren hebben ingediend; de inspecteur van de ruimtelijke ordening. Voorts kan een ie der, die bezwaren heeft tegen de onthouding van goedkeuring gedurende bovenvermelde termijn berctep instellen. Het beroepschrift moet worden gericht aan H.M. de Koningin en kan ingediend worden bij de Raad van State, afdeling ge schillen van bestuur, Binnenhof 1, 's-Gravenhage. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van de artikelen 1 8a en 1 9a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verle nen van het bestemmingsplan Dauwendaele la teneinde de uit breiding mogelijk te maken van de woning op het perceel Dau- wendaelsestraat 6. Het bouwplan ligt met ingang van vrijdag 1 3 februari 1 987 ge durende veertien dagen ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage. Gedurende deze termijn kan een ieder, die bezwaar heeft tegen de uitvoering van dat voornemen, zijn bezwaren schriftelijk aan ons kenbaar maken. 7 januari j.l. waren H.k.H. Prinses Juliana en Z.K.H. Prins Bernhard 50 jaar getrouwd. Dit gouden huwelijk zal dit jaar nog regelmatig in de publiciteit terugkomen. 30 april a.s. vindt er immers een manifesta tie plaats in de tuin van Paleis Soestdijk. Ook in Middelburg wil men aan deze feestelijke gebeurtenis aandacht schenken. Van 30 april tot en met 13 juni a.s. zal in de Zeeuwse Biblio theek een tentoonstelling worden gehouden. Deze tentoonstelling gaat over Zeeland en het koningshuis in de periode 1909-1987. Hierbij zal de nadruk gelegd worden op de periode na 1937 (in dit jaar trouwde Prinses Juliana met Prins Bernhard) en op Middelburg. Hoe werd de geboorte van Prinses Juliana in Zeeland gevierd? Wat wa ren hoogtepunten in de Zeeuwse geschiedenis waar Prinses Juliana en Prins Bernhard bij betrokken waren? Hoe werden de koninginneda gen, de huwelijksdag, de geboortedagen van de 4 prinsessen en de in huldiging van Prinses Juliana gevierd in Middelburg? Deze vragen zul len in de tentoonstelling aan de orde moeten komen. De organisatoren van de tentoonstelling willen bij de totstandkoming uw medewerking inschakelen. Wanneer u in het bezit bent van fotoma teriaal, afbeeldingen, kranteknipsels, boeken, bekers, borden, lepels, enz. wordt u gevraagd deze in bruikleen te willen afstaan. Op deze wij ze kan getracht worden, door middel van uw medewerking, de relatie tussen Zeeland en het koningshuis op levendige wijze uit te beelden. Wanneer u spullen in bruikleen wilt afstaan, kunt u hiervoor tot 27 fe bruari a.s. terecht bij Bureau Voorlichting.van de gemeente Middel burg. Dit bureau is gevestigd op het adres Stadhuisstraat 2 en is dage lijks geopend van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Bij in levering van uw spullen zal u een ontvangstbewijs worden meegegeven. Na 13 juni kunt u uw spullen weer bij genoemd bureau ophalen. Op dezelfde eerdere oproep is beperkt gereageerd. Daarom: als U iets in bruikleen kunt afstaan, kom naar bureau Voorlichting. Tegen de behandeling van de aanvraag kan bezwaar worden gemaakt door een bezwaar schrift te sturen naar burge meester en wethouders - dat wil zeggen: een eenvoudige brief waarin de bezwaren wor den opgesomd. Dat kan: als u na één maand nog geen beslissing hebt ontvangen, de tweede maand na de aanvraag en binnen één maand: als u een beslissing op de aanvraag hebt ontvangen, waarmee u het niet eens bent; als een beslissing niet, of niet zoals het behoort, worden uit gevoerd, of de uitkering is ver minderd of stopgezet. Bij de gedeputeerde staten kan in beroep worden gegaan: als u het niet eens bent met het antwoord van de gemeente op dat bezwaarschrift (maar dan wel binnen één maand na ver zending van dat antwoord); als u in de tweede maand na het sturen van een bezwaar schrift nog geen antwoord hebt ontvangen. Iemand die in beroep gaat, stuurt een brief naar gedepu teerde staten van zijn provin cie, waarin de bezwaren nog eens worden genoemd. Na verloop van enige tijd doen gedeputeerde staten uit spraak. Bent u het daar nog niet mee eens, dan is het mo gelijk om in hoger beroep te gaan bij de Kroon. In dat ge val moet binnen één maand na verzending van de uitspraak van gedeputeerde staten een brief worden gestuurd aan de Koningin. Adres: Aan de Raad van State, Afdeling voor de Geschillen van Bestuur, 's- Gravcnhage. Let wel: er dient binnen de ge noemde termijn te worden ge reageerd, wilt u uw rechten niet verspelen. i

de Faam | 1987 | | pagina 5