Toekomstig bedrijventerrein Waterwijck Leerkrachten kunnen niet snipperen UW Hoge nood... hond in de goot Installatie Jef Geijs Hinderwet Rectificatie Bestemmings plannen Verkeersmaatregel Welzijnsplan Het onderwijs in beweging Colofon Redactie: Bureau Voorlichting van de gemeente Middelburg. Telefoon: (01180) 26251Reacties van harte welkom. Week Sportinstuif in de Kruitmolen Vestigingsmogelijkheden voor bedrijven uit de binnenstad Elke hond kan leren zindelijk te worden Op de balie Verkeersonveiligheid Start Vleeshalprogramma 1987 DE FAAM Woensdag 4 februari 1987 Arnestein Waterwijck "Tafeltje Dekje" Waehtdag Geen detailhandel Een puppie leert makkelijk Elke hond is aardig Aanmelding nieuwe welzijns- en emancipatie-aktiviteiten Door het oog van de Lange Jan In de sporthal de Kruitmolen in Dauwendaele worden op maan dagmiddag, maandagavond en woensdagmorgen sportinstuiven voor volwassenen georganiseerd. Op deze instuiven kunnen tal van sporten worden beoefend en is er gelegenheid om onder deskundige leiding aan een conditietraining deel te nemen. De belangstelling op maandag middag is nog niet erg groot. Hier zou nog best een aantal enthousi aste sporters bij kunnen. Vandaar de uitnodiging om eens een kijkje 'te komen nemen. U bent welkom op maandagmiddag van 13.30 tot 15.00 tAir. Voor uw eerste bezoek hoeft u geen deelnemersgeld te betalen, daarna bedragen de kosten2,per keer. Natuurlijk bent u ook welkom op maandaga vond van 21 tot 23 uur (kosten 2,50) en op woensdagmorgen van 9.30 tot 11 uur (kosten ƒ2,-). Nadere inlichtingen: de heer W. Caljouw van de gemeentelijke af deling Welzijnszaken. Tel. 01180-26251, tst. 331. In onze historische binnenstad is een groot aantal bedrijven ge vestigd. Het merendeel van deze bedrijven floreert daar uitste kend. Voor andere legt het histo risch karakter van de binnenstad echter zoveel beperkingen op, dat zij niet meer optimaal kunnen functioneren. Het gaat dan met name om ambachteli jke bedrijven die hinder of gevaar opleveren, (groot)handelsbedrijven in volu mineuze artikelen, bedrijven die veel verkeer aantrekken, bedrij ven die hoewel de potentie daar toe aanwezig is, geen mogelijkhe den tot uitbreiding hebben, enz. Voor het merendeel van de am bachtelijke en hinder veroorza kende bedrijven, waarvoor de binnenstad niet langer de meest optimale vestigingsplaats is, staat de mogelijkheid open zich op het industrieterrein Arnestein te vesti gen. In het verleden is al door een groot aantal bedrijven van deze mogelijkheid gebruik gemaakt. Voor een aantal van de in de bin nenstad in de knel komende be drijven is Arnestein echter geen reëel alternatief. Het gaat dan met name om handelsbedrijven met een voornamelijk ten noor den van het Kanaal door Walche ren woonachtige klantenkring voor wie direct contact met de klant van groot belang is. Voor dit soort bedrijven is het noodza kelijk dat ze goed bereikbaar zijn en over een representatieve vesti ging kunnen beschikken met vol doende parkeergelegenheid. Om deze categorie bedrijven een goed en volwaardig alternatief te Er wordt vaak gezegd dat leer krachten zwemmen in de vakan tiedagen. Inderdaad is het lange tijd zo geweest dat in dit opzicht leerkrachten een bevoorrechte plaats innamen. De laatste tijd is onder andere door arbeidstijdver korting het aantal vakantiedagen bij het bedrijfsleven toegenomen, "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen en zieken die zelf niet voor een war me maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maan dag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 01180-38570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dagen. Het menu van 9 tot en met 14 februari: maandag rundergehakt, witlof, aard appelen dinsdag rundvlees, spruitjes, aardappelen woensdag grill-steak, groentemix, frites, ti- roliënnes donderdag zuurkool vrijdag karbonade, spinazie, aardappelen zaterdag wat de pot schaft zodat de verschillen kleiner zijn geworden. In sommige opzichten is het onderwijs zelfs in het na deel. Zo is hét heel moeilijk of bijna onmogelijk om af en toe een dag vrij te nemen, iets dat bij an deren heel normaal is. Wanneer een onderwijskracht zich een dag niet goed voelt zal hij zich wel tweemaal bedenken om thuis te blijven. Immers voor de ongeveer dertig kinderen van zijn klas en voor zijn collega's heeft dit onmiddellijk consequenties. Een collega moet de klas overne men en les geven aan een groep van 60 kinderen. Deze ellende wordt nog groter als er twee leer krachten gelijktijdig ziek worden. Volgens de nieuwe regels mag er zo'n eerste ziektedag geen vervan ger worden ingezet. Hierna kun nen vervangende leerkrachten worden opgeroepen. Hiervoor kan een beroep worden gedaan op een vaste vervangingspool. Dit lost echter ook niet alle proble men op. Laten we eens zo'n on gunstig geval bekijken. Een vaste leerkracht wordt ziek en komt maandag niet op school.De kinderen moeten naar een andere klas, want er mag de eerste dag geen vervanger worden opgeroepen. Voor de volgende dagen wordt een beroep gedaan op de vervangerSpool, maar in dit geval blijken de vaste poolkrach- ten al te zijn ingezet. Er is alleen iemand vrij voor de woensdag en de donderdag. Voor de dinsdag wordt nog iemand anders gevon den, maar die kan vrijdag niet. Voor deze dag moet weer iemand anders gezocht worden. De dertig kinderen hebben dus de hele week onderwijs, maar door vier ver schillende leerkrachten, wat de rust en de voortgang van het on derwijs niet bevordert. Vandaar dat zieke leerkrachten zich wel twee maal bedenken voor zij zich ziek melden. bieden, is in de structuurschets voor het buitengebied voorzien in de aanleg van een speciaal voor deze bedrijven bedoeld terrein tussen de Sandberglaan en de Seisweg, het zogenaamde plan Waterwijck. inmiddels is begonnen met de voorbereiding voor het in proce dure brengen van dit plan. Ver wacht wordt dat begin 1989 de eerste kavels verkocht kunnen worden. Een mogelijkheid om tot eerdere ingebruikname van een deel van het terrein over te gaan, wordt nog onderzocht. De gemid delde grondprijs zal ca. 100, per m2 excl. B.T.W. bedragen (prijspeil 1986). ln principe zullen alleen bedrijven die voldoen aan de bovenstaande omschrijving voor vestiging op Waterwijck in aanmerking kun nen komen. In ieder geval zullen geen detailhandelsbedrijven wor den toegelaten. Groothandelsbe drijven die voor een gedeelte de tailhandel voeren, kunnen alleen worden toegelaten onder de voor waarde dat stringente afspraken gemaakt worden over omvang en branchegroepen van het detail handelsgedeelte. Bedrijven waar van is gebleken dat zij behoefte hebben aan een reëel alternatief voor de binnenstad zijn o.a. han delsbedrijven in auto-onderdelen en garagebedrijven. Om de be hoefte te inventariseren worden in aanmerking komende bedrijven nu al in de gelegenheid gesteld zich -uiteraard geheel vrijblijvend- op een lijst van gega digden te laten plaatsen. Belangstellenden voor vestiging in het plan Waterwijck kunnen dit nu reeds schriftelijk aan burge meester en wethouders melden, onder opgave van de omvang van de kavel die men denkt nodig te hebben. Informatie over de vestigingsmo- gelijkheden in het plan Water wijck kunnen worden gegeven door het gemeentelijk bureau Economische Zaken, tel. 01180-26251 toestel 249. Gewoon volhouden is de beste methode. Uw hond zal namelijk niet meteen begrijpen wat u van hem verlangt. Een hond denkt immers dat de hele wereld zijn w,c. is. Een hond heeft nu een maal geen besef van het feit dat u uw buren niet door zijn "hoopje" wil laten lopen. Uw hond weet niet dat u wil voorkomen dat uw buurtbewoners een hekel aan hem gaan krijgen. Probeer uw hond het besef bij te brengen dat de goot zijn w.c. is. Als hij dit eenmaal door heeft zal hij dit ook nooit meer vergeten, zelfs niet als hij eens ontsnapt of los loopt. Hoe leert- u nu uw hond zijn "hoopje" in de goot te doen. Dat gaat als volgt: als u met hem op straat loopt, aan de lijn natuur lijk, en hij maakt aanstalten iets te gaan doen, dan trekt u hem naar de goot terwijl u "goot" zegt. Dat moet u elke keer op nieuw doen. Op een dag zult u merken dat uw hond het opeens door heeft. Uw hond zal leren een verband te leggen tussen zijn "hoopje" en de goot. In het be gin zal hij toch nog proberen het op een plaats te doen die hij fijner vindt. Als dat in een onbewaakt ogenblik gebeurt, verdient uw hond natuurlijk een standje. Dat helpt ongetwijfeld. U hond heeft namelijk wel degelijk in de gaten of u boos op hem bent of niet. De klank van uw stem is namelijk meestal wel voldoende. Wilt u echter "straffere" maatregelen toepassen, pak uw trouwe vier voeter dan in zijn nekvel en schud hem heen en weer. U moet hem natuurlijk geen pijn doen. Dat heen en weer schudden is name lijk hondentaal. Dat doet de moe der van een pup of de leider van een roedel ook als er gestraft moet worden. U kunt met de opleiding van uw puppie, meteen al als u hem hebt, beginnen. "Jong geleerd, oud ge daan" gaat hier namelijk echt op. In het begin moet u uw nieuwe kleine huisgenoot wel extra voor zichtig behandelen. Trappen op en af klimmen is in het beginsta dium niet goed voor hem. Uw hond is immers nog volop in de groei. Het beste is uw puppie na elke maaltijd of elke keer als hij wat gedronken heeft, op te nemen en naar de goot te dragen. Een jonge hond heeft nu eenmaal een verba zingwekkende spijsvertering. Al les wat er in gaat komt er in een wip weer uit. Dus na eten en drin ken opletten! Hij waarschuwt meestal nog niet. Bij een pup is het mogelijk hem in ongevrer 14 tot 30 dagen helemaal zindelijk te maken. Prijs hem in het begin als hij in de goot poept. Uw hond be grijpt dat en is daar gevoelig voor. 't Is jammer als steeds meer men sen een hekel aan honden krijgen. En dat vaak alleen maar omdat een groot aantal honden het laten vallen zoals het komt. Wanneer u uw hond bijbrengt dat hij het in de goot moet doen, zult u merken dat meer en meer mensen hem aardig gaan vinden. Uw buren weten namelijk dat het mogelijk is om elke hond zindelijk te maken. "Hond in de goot". Op de balie in de voorlich tingswinkel Stadhuisstraat 2, vindt u aan nieuwe gratis af te halen folders/brochures. Hoe blijven we ons afval de baas? Veilig werken met gevaarlijke stoffen. Bijblijven in het verkeer. Sportvissen met de juiste pa pieren! Op vrijdag 23 januari is in de Vleeshal van het stadhuis het ten toonstellingsprogramma 1987 van start gegaan met een installatie van de Belgische kunstenaar Jef Geijs. Binnen zijn werk houdt Geijs zich bezig met de communi catie. Hij wil deze niet zozeer op gang brengen tussen het soms "elitair" te noemen kunstpu bliek, maar juist tussen zo breed mogelijke groeperingen binnen onze samenleving. In de installatie in de Vleeshal, die tot 8 maart te bezichtigen zal zijn, tracht hij dit te bereiken door middel van een zeventiental schil derijen; gekopiëerd door een fir ma die is gespecialiseerd in het vervaardigen van schilderijen op bestelling aan de lopende band. Deze werden in een speciale "hui selijke" context geplaatst. Hier aan gekoppeld vinden drie forum discussies plaats. Als leidraad hiervoor dient een essay van Fred Leen over de schijn, werkelijk heid en de wijze waarop de ratio daarmee omgaat. Deze discussies, die later zullen worden gebruikt voor het .scenario van een door Jef Geijs te vervaardigen film, zijn op video opgenomen en in de Vleeshal te zien. Het publiek wordt uitgenodigd reacties op de installatie, het essay en de discus sie te geven. Hiertoe is speciaal een leestafel ingericht. Openingstijden: dinsdag tot en met zaterdag van 13 tot 17 uur, zondag van 14 tot 17 uur. De toe gang is gratis. In een artikel op de gemeentelijke voorlichtingspagina van 21 janua ri werd medewerking gevraagd om te komen tot een inventarisa tie van vcrkeersonvcilige plaatsen en situaties in onze gemeente. Op deze oproepen is door zeer velen gereageerd. Alle reacties zijn doorgestuurd aan de werkgroep die met de inventarisatie is belast. Een aantal inzenders merkte op dat zij hun klachten al eerder ken baar hebben gemaakt, hoewel dit niet tot verandering heeft geleid. Voor het opstellen van een ver- keersveiligheidsprogramma is het echter nodig om over een zo volle dig mogelijk beeld te beschikken. De medewerking van alle wegge bruikers, en wie is dat niet, is dan- ook van harte welkom. Daarom dank aan de velen die aan deze enquête hebben medegewerkt. e. f. Burgemeester en wethouders van Middelburg; gelet op artikel 40 van de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne; maken bekend dat: I. zij de door hen op 14 juli 1981 aan drukkerij Meulenberg, Rotterdamsekaai 61 te Middelburg verleende vergunning in gevolge de Hinderwet hebben gewijzigd; II. zij de door hen op 8 september 1969 aan Drukkerij den Boer, Markt 51 te Middelburg verleende vergunning inge volge de Hinderwet hebben gewijzigd. Deze wijzigingen houden in dat aan de vergunningen nieuwe voorschriften ter voorkoming van schade en bodemverontrei niging worden verbonden, onder gelijktijdige intrekking van .de verouderde voorschriften. De beschikkingen en alle terzake zijnde stukken liggen ingaan de heden tot 5 maart 1987 ter inzage: - elke werkdag van 8.30 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.30 uur op de afdeling Algemene Zaken ter gemeente secretarie, Lange Noordstraat 1 te Middelburg en - elke donderdagavond van 18.00 tot 21.00 uur eveneens op genoemde afdeling. Inzage op die avond moet van tevoren telefonisch worden ver zocht (telefoon 01 1 80-26251toestel 413). Bij de stukken ligt een mededeling waar en wanneer een mondelinge toelichting kan worden verkregen.Ingevolge artikel 49, tweede lid, van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne staat tot 5 maart 1 987 beroep open bij de Kroon voor: a. degene tot wie de beschikking is gericht; b. degene die overeenkomstig artikel 26, lid 2, van de Hinder wet heeft verzocht tot wijziging van de vergunning over te gaan; c. de betrokken adviseurs; d. andere betrokken overheidsorganen, indien zij overeen komstig artikel 36 van de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne bezwaren hebben ingebracht; degenen die overeenkomstig artikel 38 van de Wet algeme ne bepalingen milieuhygiëne bezwaren hebben ingebracht naar aanleiding van de bekendmaking van het voornemen; enige andere belanghebbende die aantoont dat hij redelij kerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 38 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren in te brengen. De beschikkingen worden na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toe passing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroep schrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en worden gezonden aan de Raad van State, Afdeling voor de ge schillen van bestuur, Postbus 2001 9, 2500 EA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de Voorzitter van de Afdeling voor de ge schillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. In de P.Z.C. en de Faam van 28 januari 1987 is medegedeeld, dat de door de gemeenteraad vastgestelde voorbereidings- besluiten voor het perceel Statenlaan 178, het perceel Roozen- burglaan 10, de omgeving van de hoogbouwflats in de Ma- gistraatwijk en een gedeelte van het Abdij-complex in werking zouden treden op 28 januari 1987. Door omstandigheden is dit niet mogelijk gebleken, zodat de genoemde voorbereidingsbesluiten nog niet in werking getre den zijn. Te zijner tijd zal de nieuwe datum van inwerkingtreding worden bekendgemaakt. Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij voorne mens zijn met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, 8e lid van de Woningwet vrijstelling te verlenen van: a. het bestemmingsplan Dauwendaele Centrum teneinde de uitbreiding mogelijk te maken van het kantoor Roozenburg- laan 10; b. het bestemmingsplan Magistraatwijk teneinde de bouw mogelijk te maken van een garage/bijkeuken op het perceel Statenlaan 178. De bouw- en schetsplannen van de voorgenomen herzieningen van de bestemmingsplannen liggen met ingang van vrrijdag 6 februari 1987 gedurende veertien dagen op de afdeling Alge mene Zaken in het stadhuis voor een ieder ter inzage. Gedurende deze termijn kan een ieder, die bezwaar heeft tegen de uitvoering van dat voornemen, zijn bezwaren schriftelijk aan ons kenbaar maken. Burgemeester en wethouders hebben besloten een aangeduid parkeervak, gelegen bij de achteringang van het perceel Molstraat 13, in het naamloze zijstraatje ten oosten van de Spuistraat, aan te wijzen als algemene invaliden-parkeerplaats Tegen dit besluit kan iedere belanghebbende binnen 30 dagen na heden beroep instellen bij de Kroon. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin, doch moet worden ingediend bij de Commissaris van de Koningin in Zee land, Sint Pieterstraat 42 te 4331 EW Middelburg. Het volledi ge verkeersbesluit ligt bij het bureau Voorlichting, Stad huisstraat 2 te 4331 PK Middelburg ter inzage. Burgemeester en wethouders van de gemeente Middelburg wijzen met name de organisaties en groeperingen die welzijns- /emancipatie-aktiviteiten verrichten, welke niet eerder zijn ge subsidieerd of zijn aangeschreven, erop, dat met de voorberei ding van de samenstelling van het welzijnsprogramma 1988 een begin is gemaakt. Om te kunnen beoordelen of nieuwe welzijnsaktiviteiten voor opname en honorering in bedoeld welzijnsprogramma in aan merking kunnen komen, dienen de desbetreffende organisaties en groeperingen hun verlangens kenbaar te maken. Daarvoor kan contact worden opgenomen met de afdeling Welzijnsza ken van de gemeentesecretaris en wel vóór 15 maart a.s. De afdeling is gevestigd in het pand Stadhuisstraat 2 en is tele fonisch bereikbaar onder nummer 01180-26251.

de Faam | 1987 | | pagina 5