VACATURES Herdenkingspenning Molukkers Gouden huwelijk Rechtsbijstand verminderd tarief Hinderwet Voorbereidings- besluiten Bestemmingsplan Verordeningen Actieve Middelburgers gevraagd Zonnen in het zwembad Colofon Redactie: Bureau Voorlichting van de gemeente Middelburg. Telefoon: (01180) 26251Reacties van harte welkom. Week Trottoirs sneeuwvrij 35 jaar in Nederland Openbare vergaderingen in de maand februari Gemeentelijke Sociale Dienst Rectificatie DE FAAM Woensdag 28 januari 1987 'Tafeltje Dekje Bruikleen Dienstverlening door een notaris Hoogte eigen bijdrage >or het oog van de Lange Jan Tot op heden heeft het nog niet echt gesneeuwd. Toch is de winter nog lang niet voor bij. We kunnen nog van alles verwachten. Bij sneeuwval moeten we allemaal oppassen voor gladheid. Voorzichtig heid is op zijn plaats, on geacht of wc nu in de auto rij den, op de fiets zitten of te voet ergens heengaan. Met na me de trottoirs zijn vaak slecht begaanbaar. U kunt hierbij een handje helpen. Het gemeentebestuur verzoekt u dringend om bij optredende gladheid er op toe te willen zien dat bij uw woning het aangrenzende trottoir wordt bestrooid met een stroefma- kende stof. Bij sneeuwval wordt u verzocht de sneeuw op het aangrenzende trottoir weg te ruimen naar de uiterste rand van dit trottoir. Bij auto bushalten echter moet vol doende open ruimte overblij ven. Ook moeten brand- en ri- oolputten vrij worden gehou den. Tenslotte moet het dooi water goed kunnen afvloeien. Pas op met gladheid! Voorko men is beter dan genezen! De gemeente Middelburg heeft, evenals de andere gemeenten in Nederland, een aantal commissies van advies en bijstand. Deze commissies hebben tot taak het college van burgemeester en wethouders te adviseren over zaken op allerlei terreinen. Zo heeft de gemeente Middelburg een commissie van advies en bijstand met de naam commissie "besfuur-bestuurden". Deze commissie heeft tol taak het college van burgemeester en wethouders te adviseren over zaken met betrekking tot de samenwerking tussen de ge meente en de plaatselijke be volking. De commissie bestuur-bestuurden gaat on der andere na of er belemme ringen zijn, waardoor de sa menwerking tussen gemeente en bevolking niet optimaal is. De commissie adviseert om trent de inhoud van de in spraakverordening, gaat het effect van de openbaarheid van de raadsvergaderingen na, doet voorstellen omtrent de verbetering van de openbaar heid, adviseert omtrent de taak van het gemeentelijk Bu reau Voorlichting, enz. In de commissie bestuur- bestuurden heeft een aantal mensen zitting. De burge meester is voorzitter van de commissie omdat bestuur- bestuurden tot diens taken pakket behoort. Voorts heb ben zes raadsleden, de ge meentesecretaris, evenals een aantal ambtenaren (de coördi nator minderhedenbeleid, het hoofd van het Bureau Voor lichting) zitting in de commis sie. Ook is er plaats voor een deskundige op het gebied van de voorlichting in het alge meen, evenals voor vier verte genwoordigers uit de burgerij. De plaatsen voor deze vier vertegenwoordigers moeten nog worden bezet. Daarom nodigt het gemeentebestuur op deze wijze belangstellenden uit, die als vertegenwoordiger uit de burgerij willen mee denken. Aan de hand van de aanmel dingen zal het college van bur gemeester en wethouders de gemeenteraad voorstellen doen omtrent de uit de aan meldingen te maken keuze. Wanneer u zitting wilt nemen in de commissie bestuur- bestuurden, verzoeken wij u dit schriftelijk te willen mee delen aan het college van bur gemeester en wethouders, Postbus 6000, 4330 LA Mid delburg. Voor nadere informatie kunt u altijd bellen met het gemeen telijk Bureau Voorlichting (tel: 01180-26251) of er even binnenlopen (Stadhuisstraat 2). Zaterdag a.s. zal in de Burger zaal van het Middelburgse stadhuis ter gelegenheid van bet 35-jarig verblijf van Zuid- Molukse Gemeenschap in Ne derland aan een aantal in Mid delburg woonachtige Moluk kers een herdenkingspenning worden uitgereikt. Het Ministerie van Binnen landse Zaken heeft bepaald Commissie Verkeer, woensdag 4 om 19.30 uur Secr. mej. A.C. van Duivendijk (spreekrecht) Commissie Sociale Zaken, donderdag 5 om 19.30 uur Secr. dhr. J.J. Groenenberg (spreekrecht) Commissie Onderwijs, maandag 9 om 16.00 uur Secr. dhr. H. Groesser (spreekrecht) Commissie Gemeentewerken, maandag 9 om 19.30 uur Secr. dhr. P. Meeusen (spreekrecht) Commissie Financiële Zaken, dinsdag 10 om 16.00 uur Secr. dhr. N.A. Meijer (spreekrecht) Commissie Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening, Milieubeheer (VROM), dinsdag 10 om 19.30 uur Secr. tst. 342 (spreekrecht) Bestuurscommissie Welzijn, woensdag 11 om 16.00 uur Secr. dhr. A.J. Wien (spreekrecht) Bestuurscommissie Culturele Zaken, donderdag 12 om 15.45 uur Secr. mej. J. Cijsouw (spreekrecht) Gemeenteraad, maandag 16 om 14.00 uur Commissie Economische Zaken, dinsdag 17 om 19.30 uur Secr. dhr. G.L. de Kok (spreekrecht) Bestuurscommissie Welzijnsaccommodaties, dinsdag 24 om 19.30 uur Secr. mej. C. Manuputty (spreekrecht) Commissie Bezwaar- en beroepschriften, donderdag 26 om 16.30 uur Secr. dhr. J.J. Groenenberg (spreekrecht) Voor het gebruik maken van het spreekrecht moet een afspraak ge maakt worden met de commissiesecretaris op het stadhuis, tel. 26251. wie voor genoemde penning in aanmerking komen. In Mid delburg betreft het ongeveer 80 Molukkers. Burgemeester mr. C.G..I. Rut ten zal de penningen overhan digen en een toespraak houden. Ter gelegenheid van de plaat selijke herdenkingsbijeen komst (ook in tal van andere plaatsen in Nederland worden dergelijke bijeenkomsten ge organiseerd) zal ook de heer J. Lilipaly, lid van de Tweede Kamer der Staten Generaal, een toespraak verzorgen. Te vens zal het woord worden ge voerd door de heer H.M. Sai- ja, voorzitter van de wijkraad van de Zuid-Molukse Ge meenschap. Verder worden optredens verzorgd door het Molukse koor Sion en een Molukse dansgroep. Bij dit artikel ziet u een afbeel ding van de herdenkingspen ning afgedrukt. Op de voor zijde van de penning staat een duif afgebeeld, op de achter zijde een man met een zwaard en een schild, een paradijsvo gel en veertien kruidnagelen. 7 januari j.l. waren H.K.H. Prinses Juliana en Z.K.H. Prins Bernhard 50 jaar getrouwd. Dit gouden huwelijk zal dit jaar nog regelmatig in de publiciteit terugkomen. 30 april a.s. vindt er immers een manifestatie plaats in de tuin van Paleis Soestdijk. Ook in Middelburg wil men aan deze feestelijke gebeurtenis aan dacht schenken. Van 30 april tot en met 13 juni a.s. zal in de Zeeuwse Bibliotheek een ten- "Tafeltje Dekje" is een activiteit van het U.V.V. voor ouderen en zieken die zelf niet voor een war me maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maan dag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur besteld worden. U kunt hiervoor bellen met het nummer 01180-38570. Het bezorgen doet men ook op deze dagen. Het menu van 26 tot en met 31 januari maandag Gehakt, andijvie, puree dinsdag Hutspot, klapstuk woensdag Rundvlees, sperziebonen, aard appelen donderdag Saucijsjes, bietjes, aardappelen vrijdag Kuikenborst, appeltjes, aard appelen zaterdag Bami, sateh toonstelling worden gehouden. Deze tentoonstelling gaat over Zeeland en het koningshuis in de periode 1909-1987. Hierbij zal de nadruk gelegd worden op de pe riode na 1937 (in dit jaar trouwde Prinses Juliana met Prins Bern hard) en op Middelburg. Hoe werd de geboorte van Prinses Juliana in Zeeland gevierd? Wat waren hoogtepunten in de Zeeuw se geschiedenis waar Prinses Juli ana en Prins Bernhard bij betrok ken waren? Hoe werden de ko ninginnedagen, de huwelijksdag, de geboortedagen van de 4 prin sessen en de inhuldiging van Prin ses Juliana gevierd in Middel burg? Deze vragen zullen in de tentoonstelling aan de orde moe ten komen. De organisatoren van de ten toonstelling willen bij de tot standkoming uw medewerking in schakelen. Wanneer u in het bezit bent van fotomateriaal, afbeel dingen, kranteknipsels, boeken, bekers, borden, lepels, enz. wordt u gevraagd deze in bruikleen te willen afstaan. Op deze wijze kan getracht worden, door middel van uw medewerking, de relatie tus sen Zeeland en het koningshuis op levendige wijze uit te beelden. Wanneer u spullen in bruikleen wilt afstaan, kunt u hiervoor tol 27 februari a.s. terecht bij Bureau Voorlichting van de gemeente Middelburg. Dit bureau is ge vestigd op het adres Stad huisstraat 2 en is dagelijks geo pend van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Bij inle vering van uw spullen zal u een ontvangstbewijs worden meege geven. Na 13 juni kunt u uw spul len weer bij genoemd bureau ophalen. Middelburg en het gouden bruidspaar! Op uw medewerking wordt gerekend! De zonnebanken in zwembad "Poelendaele" zijn verplaatst naar een afzonderlijke ruimte. Wanneer u aan de kassa van het zwembad een munt koopt (entree geld voor het zwembad is hierbij niet meer verschuldigd) kunt u op de zonnebank terecht. "Poelendaele" heeft de beschik king over twee zonnebanken. Elk zonnekuurtje duurt 20 minu ten. Van maandag tot en met vrij dag kunt u van 7.00 tot 19.30 uur terecht om u door de zon te laten koesteren. Op zaterdag van 9.45 tot 15.50 uur en op zondag van 10.00 tot 13.30 uur. In Middelburg schijnt nu zeven dagen per week de zon! Vorige week schreven we op deze pagina dat 30 januari a.s. "De Schorpioen" zich in hotel De Nieuwe Doelen zou presenteren. Deze presentatie vindt wel op genoemde datum plaats, maar niet in hotel De Nieuwe Doelen. Op 30 janua ri kunnen genodigden van 17.00 tot 19.00 uur terecht in hotel Du Commerce. Afhankelijk van zijn financië le positie kan iemand a. tegen verminderd tarief rechtsbijstand verkrijgen in een te voeren civiele of een strafrechtelijke procedure; b. tegen verminderd tarief van de dienstverlening van een notaris gebruik maken. Voor het verkrijgen van toestemmingen tegen vermin derd tarief te procederen of gebruik te maken van de dien sten van een notaris, moet de cliënt een "verklaring betref fende inkomen en vermogen" invullen. Deze verklaring wordt door de GSD ingenomen en er wordt gekontroleerd, of deze volle dig is ingevuld en of deze is ondertekend. Daarna wordt deze verkla ring, namens het hoofd van het gemeentebestuur, door de direkteur ondertekend. Deze verklaring wordt aan aanvrager ter hand gesteld. Rechtsbijstand tegen vermin derd tarief wordt verleend: a. voor civiele procedures krachtens artikel 857 van het Wetboek van Burgerlij ke Rechtsvordering; b. voor strafrechtelijke proce dures krachtens artikel 41 van het Wetboek van Straf vordering. Dienstverlening tegen vermin derd tarief, door een notaris, wordt verleend krachtens arti kel 6 van de Wet op het Nota risambt van 1 augustus 1936, Staatsblad 204. De procedure is gelijk aan die, vermeld onder de kop "Rechtsbijstand", met dien verstande, dat de verklaring omtrent inkomen en vermo gen moet worden overgelegd aan de president van de recht bank, Hofplein 8, Mid delburg. Bedoelde aanvragen kunnen tevens worden ingediend bij het Buro voor Rechtshulp, Vlasmarkt 28, Middelburg tel. 01180-37120. De eigen bijdrage wordt opge legd door het Buro voor Rechtshulp. Indien het bureau om toevoeging van een raads man afwijst omdat b.v. het in komen van de verzoeker de hoogste inkomensgrens over schrijdt, kan de verzoeker te gen die beslissing in beroep gaan bij de president van de rechtbank in het arrondisse ment waarin het bureau is ge vestigd. De verzoeker kan ook beroep aantekenen als hij meent dat een te hoge bijdrage is opgelegd. De eigen bijdrage moet door de verzoeker rechtstreeks wor den betaald aan de raadsman die aan hem is toegevoegd. Indien de vergoeding die de raadsman voor het verlenen van bijstand van de overheid ontvangt lager is dan de opge legde bijdrage, behoeft niet meer dat het bedrag van de vergoeding te worden betaald. De over de bijdrage verschul digde b.t.w. blijft altijd voor rekening van de overheid. In het geval dat een verzoeker binnen 1 maand terzake van hetzelfde probleem bij meer dere instanties een procedure moet aanspannen is slechts eenmaal een eigen bijdrage verschuldigd. Burgemeeter en wethouders van Middelburg maken ingevolg de het bepaalde in de Wet Algemene Milieuhygiëne bekend, dat: 1dhr. J. Kwekkeboom, Prooyenseweg 26 te Middelburg een nieuwe.de gehele inrichting omvattende vergunning inge volge de Hinderwet heeft aangevraagd voor een veehoude rij en kaasmakerij op de percelen Prooyenseweg 26 en Golsteinseweg 25; 2. Cebeco-Handelsraad, Eseveenseweg 9 te Steenwijk een vergunning ingevolge de Hinderwet heeft aangevraagd voor het oprichten en in werking hebben van een land- en tuin- bouwmechanisatiebedrijf op het perceel Kleverskerkseweq 53; en dat zij voornemens zijn de gevraagde vergunningen te verlenen onder voorwaarden. Ingaande heden liggen de aanvragen met de daarop betrekking hebbende stukken alsmede de ontwerp-beschikkingen elke werkdag van 8.30 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.30 uur ter inzage op de afdeling Algemene Zaken in het stadhuis en el ke donderdagavond 18.00 tot 21.00 uur eveneens op ge noemde afdeling (dit na telefonische afspraak, tel. 26251, tst. 413). Bij de stukken ligt een mededeling waar en wanneer een mon delinge toelichting kan worden verkregen. Schriftelijke gemoti veerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunningen kun nen bij hun college worden ingediend tot 28 februari. De persoonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift heeft ingediend, worden indien daarom wordt verzocht, niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk, tegelij kertijd met het bezwaarschrift worden ingediend. Indien daarom wordt verzocht (tel. 26251, tst. 413) kan in de periode van 12 februari tot en met 20 februari een openbare zitting worden gehouden, waarop mondelinge bezwaren naar voren kunnen worden gebracht en waarbij tevens gelegenheid zal worden gegeven tot een gedachtenwisseling. Zij vestigen er de aandacht op, dat degenen die gebruik hebben gemaakt van één of meer van genoemde mogelijkheden tot het indienen van bezwaren en degenen die aantonen daartoe rede lijkerwijs niet in staat te zijn geweest later beroep kunnen in stellen bij de Kroon tegen de genomen beschikking. b. c. d. De burgemeester van Middelburg maakt bekend dat de ge meenteraad in zijn vergadering van 19 januari 1987 een voor- bereidingsbesluit, als bedoeld in artikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, heeft vastgesteld voor: a. het perceel Roozenburglaan 10 (uitbreiding kantoor); het perceel Stateniaan 178 (uitbreiding woning); het gebied omgeving hoogbouwflats Magistraatwijk (aanpassing omgeving hoogbouwflats); een gedeelte van het Abdijcomplex, Groenmarkt (uitbreiding Statenzaal). De besluiten en de daarbij behorende tekeningen liggen ter ge meentesecretarie voor een ieder ter inzage en treden in wer king op 28 januari 1987. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het bestemmingsplan Buitengebied teneinde de bouw mogelijk te maken van een woning met garage aan de Weerhaan in Reijers- hove III. Het bouwplan en het schetsplan van de voorgenomen herzie ning van het bestemmingsplan liggen met ingang van vrijdag 30 januari 1987 gedurende 14 dagen ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage. Gedurende deze termijn kan een ieder, die bezwaar heeft tegen de uitvoering van dat voornemen, zijn bezwaren schriftelijk aan ons kenbaar maken. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend, dat het college van Gedeputeerde Staten van Zeeland bij brief van 17 december 1986 de ontvangst heeft bericht van de in de vergadering van de gemeenteraad van 27 oktober 1986 vastgestelde verordeningen tot wijziging van respectievelijk de Verordening Bestuurscommissie culturele zaken en de Veror dening Bestuurscommissie welzijnsaccommodaties. Bovengenoemde verordeningen liggen voor een ieder ter ge meentesecretarie, gedurende drie maanden, ter inzage. De bedragen van de inkomensgrenzen en bijbehorende eigen bij- dragen zijn per 1 januari 1987*: Inkomen per maand Eigen bijdrage minder dan f 1.550, tussen: 1.550,— en 1.800,- tussen: 1.800,— en 2.100,- tussen: 2.100,— en 2.250,- tussen: 2.250,en 2.375,- tussen: 2.375,— en 2.500,- tussen: 2.500,— en 2.625,- 25,— indien de rechts bijstand beperkt blijft tot het geven van een advies: in ande re gevallen 50, 60,— 110,— 165, 305,- 430,- 560,- Bij hanteren van deze schaal voor ongehuwden worden de gren zen van het inkomen 175,— lager gesteld.

de Faam | 1987 | | pagina 5