Is het ijs al goedgekeurd? Kleuterschoool lagere school basisschool INVENTARISATIE VERKEERSONVEILIGHEID Hinderwet Schoolbus "De Schorpioen" presenteert zich Het onderwijs in beweging Gemeente vraagt medewerking inwoners IOAW- en bijstandsuitkeringen per 1 januari 1987 Colofon Redactie: Bureau Voorlichting van de gemeente Middelburg. Telefoon: (01180) 26251Reacties van harte welkom. Week Klunen bij de bruggen NEPTUNUS TERUG Gemeentelijke Sociale Dienst Op de balie DE FAAM Woensdag 21 januari 1987 Bordjes Tafeltje Dekje" Experiment Bredere aanpak Oproep Inwoneraantal IOAW Vakantiegeld Woonkosten Verdiensten -uit (deeltijd-)arbeid Bijstand Eigen vermogen *or het oog van de Lange Jan De Middelburgse vesten zijn in strenge winters een zeer geliefd schaatsgebied. Wanneer het flink vriest wordt de gemeente her haaldelijk gebeld met de vraag: "Is het ijs op de vesten al goed gekeurd?" Dit keuren gebeurt door de politie in samenwerking met de plantsoe nendienst. Om goedgekeurd te worden moet de ijsvloer in het midden van de vest een dikte van ongeveer 8 a 9 cm hebben en moe ten er weinig wakken zijn. Het probleem met de vesten is dat zij als boezemwater dienen voor het waterschap Walcheren. Een groot gedeelte van het polderwa ter wordt in de vesten verzameld en via het gemaal Boreel aan de Nieuwe Vlissingseweg op het ka naal afgemalen. Dus terwijl het vriest stroomt er nog steeds water naar de vesten toe. Ook komt er nog water uit de oevers. Hierdoor wordt het ijs naar boven gedrukt en ontstaan aan de oevers plekken waar het ijs van slechte kwaliteit is. Het ijs wordt gekeurd op de toestand in het midden van de vesten. In de buurt van de bruggen blijft het ijs altijd gevaarlijk. Dit wordt met bordjes en takken snoeihout aangegeven. Helaas worden deze bordjes vaak weggehaald en ge bruikt om er de baan mee te ve gen. Ook wordt het snoeihout bij bruggen en wakken vaak ver wijderd. Men moet echter wel bedenken dat deze voorzieningen zijn aan gebracht om de schaatsers te waarschuwen voor gevaarlijk ijs. Bij het passeren van bruggen moet dus net als bij de elfsteden tocht worden gekluund. Wanneer iedereen zich aan de regels houdt is het veilig en plezierig schaatsen op de Middelburgse vesten. Er is de laatste jaren erg veel ver anderd in het onderwijs. De kleu terschool en de lagere school 1 "Tafeltje Dekje" is een activiteit van het U.V.V. voor ouderen en zieken die zelf niet voor een war me maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maan dag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur besteld worden. U kunt hiervoor bellen met het nummer 01180-38570. Het bezorgen doet men ook op deze dagen. Het menu van 26 tot en met 31 januari maandag Gehakt, erwten, wortelen, puree dinsdag Capucijners, spek, uien, puree woensdag Rundvlees, spruiten, aardappelen donderdag Jachtschotel, rode kool, puree vrijdag Vis, wortelen, aardappelen zaterdag Erwtensoep bestaan niet meer. We spreken nu over de basisschool. De leeftijd waarop een kind leer plichtig wordt is verlaagd van 6 naar 5 jaar. U kent misschien nog de slagzin "vijf jaar moet, vier jaar mag". Elke school moet nu een schoolwerkplan opstellen en we kennen het instituut van de medezeggenschapsraden We hopen in een aantal korte arti kelen nader op enkele zaken in te gaan, omdat we menen dat nog te weinig ouders bekend zijn met wat zich op het onderwijsgebied afspeelt. De wet op het basisonderwijs, die op 1 augustus 1985 in werking is getreden, heeft een lange aan looptijd gehad. Al in de voorbe reidende fase hebben Middel burgse scholen actief meege werkt. Vanaf 1976 deden Middel burgse openbare scholen mee aan het Activeringsprogramma ter voorbereiding van deze wet. Eén ervan speelde tijdens de eerste landelijke presentatie zelfs een hoofdrol. toen de experimentele basisscho len werden opgezet was daar ook een Middelburgse openbare school bij. Op deze school werd veel werk verzet. Een enkele school heeft zich enorm ingezet voor het zogenaamde multicultu rele onderwijs. Toen de wet eenmaal van kracht was geworden werd de onderwijs wereld geconfronteerd met een aantal bezuinigingen, waarvan de vierjarigen-regeling de bekendste is. Al deze reeds ingevoerde en nog in te voeren maatregelen vra gen veel van het aanpassingsver mogen van de schoolleiding en de onderwijsgevenden. Zij moeten zich aanpassen aan de sterk gewij zigde omstandigheden en vernieu wingen. Hierover meer in een vol gend artikel. De hedendaagse maatschappij zou niet kunnen functioneren als er geen verkeer zou zijn. Zowel voetgangers-, fiets-, auto-, als bus- en treinverkeer is daarbij onmisbaar. Direkt met het ver keer samengaand is het verschijnsel dat er verkeersongevallen gebeuren; ongevallen veroorzaakt door uiteenlopende redenen (gladheid, geen voorrang, plotseling stoppen enz. enz.). Neptunus is in volle glorie teruggekeerd op zijn post. Maandag j.L nam hij zijn plaats weer in op de toren van het stadhuis. Omdat de oude drietand was afgebroken heeft de God van de zee een nieuwe gekregen. Tevens werd Neptunus van een nieuw laagje bladgoud voorzien. Aangezien het grootste gedeelte van de ongevallen plaats vindt op wegen in beheer bij de Gemeente, heeft de gemeentelijke overheid een belangrijke taak als het gaat om het zoveel mogelijk voorko men van verkeersongevallen. De Gemeente kan dan ook een bij drage leveren aan de verbetering van de verkeersveiligheid. Zij doet dit o.a. door het nemen van verkeersmaatregelen, het plaatsen van verkeerslichten, het aanbren gen van voetpaden e.a. Vaak zijn het maatregelen die speciaal geno men worden voor het oplossen van een speciaal probleem. Ook is het mogelijk om dit wat breder aan te pakken, in de vorm van een gemeentelijk verkeersvei- ligheidsprogramma. Daarin kun nen uiteenlopende zaken als voor lichting, opleiding, contröleakties e.d. worden samengebracht. Een dergelijk programma is veelal ge baseerd op het ongevallenbeeld van de laatste jaren. Bij zo'n programma is het ook van belang te weten waar de ver keerssituatie zodanig is, dat deze door de weggebruiker als gevaar lijk of onveilig worden ervaren, zonder dat dit in de praktijk tot uiting komt in werkelijke onge vallen. Een gedeelte van dit soort situaties is wel bij de Gemeente bekend omdat er klachten over zijn ingediend; klachten die overi gens niet altijd tot verandering hoeven te leiden, maar die wel al tijd onderzocht worden. Ten behoeve van het opstellen van een verkeersveiligheidspro- gramma is het nodig om dit klachtenbeeld zo volledig moge lijk te maken, zodat er een zo compleet mogelijk beeld ontstaat van de plaatsen die als onveilig worden gevoeld of punten die als gevaarlijk worden ervaren. Hier voor is de medewerking van de dagelijkse weggebruiker on misbaar. Door middel van dit artikel wil de Gemeente bekendheid geven aan het feit dat zij begonnen is met het "in kaart brengen" van dit soort punten. De Gemeente hoopt daarmee te bereiken dat diegenen die gevaarlijke situaties kennen of ervaren, uitgenodigd worden dit aan haar te melden. Daarbij gaat het momenteel vooral om het vastleggen van de gevaarlijke punten, zonder dat er (op korte termijn althans) oplossingen zul len volgen. Op langere termijn zal dit laatste zeer zeker wel staan te gebeuren, doch niet overal en zeker niet overal tegelijk. Mocht u na het le zen van dit artikel de Gemeente willen wijzen op onveilige situa tie^), dan kunt u dit doen vóór 30 januari, op de navolgende wijzen: le. een briefje sturen aan het bu reau Voorlichting van de gemeen te Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg; 2e. even aanlopen in de voorlich tingswinkel, Stadhuisstraat 2 en aldaar een antwoordformuliertje invullen. Voor het eerst sinds vele jaren is het inwoneraantal van de gemeente Middelburg ge daald. In het jaar 1986 ver minderde het aantal inwoners met 72, van 39.105 tot 39.033. Op de balie in de voorlichtinswin- kel Stadhuisstraat 2, vindt u aan (nieuwe) gratis af te halen fol ders/brochures: - Regionale Voorlichting Studiefi nanciering - Studiefinanciering 18 - Bijblijven in het verkeer - Kopen met 't Koppie De Inkomensvoorziening voor oudere en gedeeltelijk arbeidson geschikte werkloze werknemers (IOAW) is bestemd voor oudere langdurige werklozen die 50 jaar of ouder waren op het moment dat zij werkloos werden en voor gedeeltelijk arbeidsongeschikte werklozen, ongeacht hun leeftijd. De IOAW geldt, nadat de uitke ringsperiode voor de nieuwe werkloosheidswet is verstreken. De bruto-uitkering bedraagt voor onderstaande categorieën, tussen haakjes is de vakantie-uitkering per maand aangegeven, in gul dens per maand: gehuwde en ongehuwde part ners: 1956,18 (146,72); éénoudergezinnen: 1765,81 (132,44); alleenstaanden vanaf 27 jaar: 1358,29 (101,87). De netto uitkeringen zijn gelijk aan 100% van het netto mini mumloon voor gehuwde en onge huwde partners, 90% van het net to minimumloon voor éénouder gezinnen en 70% van het netto minimumloon voor alleenstaan den vanaf 27 jaar. Op deze uitkeringen worden in komsten uit of in verband met ar beid van de werkloze en zijn of haar partner in mindering ge bracht. In tegenstelling tot de bijstandswet wordt geen rekening gehouden met andere inkomsten en met vermogen (zoals spaargeld of eigen huis). Het vakantiegeld bedraagt voor echtparen 81,31 gulden en voor éénoudergezinnen 73,18 gulden per maand. Het vakantiegeld voor al leenstaanden en thuiswonende kinderen bedraagt in guldens per maand: - bij 23 jaar en ouder: 56,92 - bij 22 jaar: 55,30; - bij 21 jaar: 52,87; - bij 20 jaar: 44,55; - bij 19 jaar: 38,23; - bij 18 jaar: 32,94. Het vakantiegeld wordt eens per jaar in juni uitbetaald. Huurders met een huur tussen 251,67 en 685,— per maand hebben meestal recht op huursub sidie. Bijstandsontvangers met een eigen huis waarvan de woon kosten tussen 251,67 en 685,— per maand liggen, kun nen een toeslag krijgen die gelijk is aan de huursubsidie. Bij woon kosten boven 685,per maand kan hooguit tijdelijk een toeslag worden gegeven. Van het geld dat een bijstandsont vanger verdient, wordt 25% niet van de uitkering afgetrokken. Voor éénoudergezinnen geldt, dat de eerste 74,80 van wat de ouder per maand verdient niet wordt afgetrokken. Op de uitkering van ouders met meerderjarige inwonende kinde ren en inwonende kinderen met eigen inkomsten wordt -ongeacht het aantal kinderen- een bedrag van 36,40 per week of 157,70 per maand in mindering gebracht. Dezelfde aftrek geldt voor bijstandsgerechtigden met één on derhuurder. Voor mensen met één kostganger geldt een aftrek van 55,20 per week 239,30 per maand. Heeft men meer dan één onderhuurder of kostganger, dan stelt de gemeente per geval vast welk gedeelte van het kostgeld of de bruto onderhuur wordt aange merkt als netto inkomsten die op de uitkering in mindering worden gebracht. Van alle verdiensten samen mag niet meer worden behouden dan: -ƒ 224,35 per maand voor het hoofd van een éénoudergezin en Categorie Normbedrag(in guldens) Per week Per maand Echtparen zonder en met kinde ren 345,20 1495,80 Éénoudergezinnen 310,65 1346,25 Thuisinwonende(werkloze) kinderen -bij 20 jaar 99,80 432,40 -bij 19 jaar 79,75 345,60 -bij 18 jaar 79,25 343,50 Aleenstaanden (niet woning delers): -bij 23 jaar en ouder 241,65 1047,05 -bij 22 jaar 207,40 898,70 -bij 21 jaar 180,30 781,25 -bij 18, 19, 20, 21 jaar 168,80 731,50 Alleenstaanden (woningdelers): -bij 23 jaar en ouder 205,25 889,35 -bij 22 jaar 175,95 762,40 -bij 18, 19, 20, 21 jaar 168,80 731,50 'Bij gezinnen die met anderen een woning bewonen, vindt een vaste aftrek plaats van 157,70 gulden per maand. voor een echtpaar met of zonder kinderen. -ƒ 157,05 per maand voor een al leenstaande van 23 jaar of ouder; -ƒ 64,85 per maand voor een thuisinwonende van 20 jaar. Voor alleenstaanden beneden de 23 jaar en thuiswonenden onder de 20 jaar gelden aparte be dragen. Niet al het spaargeld behoeft te worden aangesproken voordat men voor bijstand in aanmerking komt. Het vrij te laten vermogen bedraagt: - 15.900,— voor gezinnen; '- 7.950,voor alleenstaanden. Voor mensen die een bijstandsuit kering ontvangen voor hun dage lijkse levensonderhoud, jonger zijn dan 65 jaar en een eigen huis bewonen, geldt een extra vrijla ting. Bij hen wordt van het ver mogen in het huis namelijk nog eens 15.000,—volledig vrijgela ten en van het meerdere de helft. De totale vermogensvrijlating is begrend tot 75.700,— voor ge zinnen en 67.750,— voor al leenstaanden. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend, dat zij op grond van de Wet algemene bepalingen milieuhygië ne aan Houthandel Den Bouwmeester, Kleverskerkseweg 29 te Middelburg de verleende vergunning ingevolge de Hinder wet hebben gewijzigd. De wijziging houdt in dat aan de ver gunningen nieuwe algemene voorschriften en voorschriften ter voorkoming van bodemverontreiniging worden verbonden. De beschikking en alle terzake zijnde stukken liggen tot 24 fe bruari ter inzage elke werkdag van 08.30 tot 1 2.00 uur en van 14.00 tot 16.30 uur op de afdeling Algemene Zaken in het stadhuis en elke donderdagavond van 08.00 tot 21.00 uur eveneens op genoemde afdeling (dit na telefonische afspraak), tel: 26251, tst. 413). Bij de stukken ligt een mededeling waar en wanneer een mon delinge toelichting kan worden verkregen. Tot 24 februari staat er een beroep open bij de Kroon voor de gene tot wie de beschikking is gericht, degene die heeft ver zocht tot wijziging van de vergunning over te gaan, de betrok ken adviseurs, andere overheidsorganen, degenen die bezwa ren hebben ingebracht en iedere andere belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest bezwa ren in te brengen. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en worden gezonden aan de Raad van State, Afdeling voor Geschillen van bestuur, Kneuterdijk 22, 2514 EN 's- Gravenhage. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de ge schillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij - deels onder voorschriften om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen - vergunning ingevolge de Hinderwet hebben verleend aan 1Auto-Kompleet-Middelburg B.V., Kanaalweg 4-6 te Middel burg voor het oprichten en in werking hebben van een quickservicebedrijf op het perceel Kanaalweg 4-6; 2. de Stichting Rusthuizen der Gereformeerde Gemeenten in Zeeland, Hoofdstraat 23 te Kortgene, voor het oprichten en in werking hebben van een bejaardentehuis op het perceel Briandlaan 2; 3. de heer F. Schletterer, Braakmanstraat 1 7-1 9 te Middelburg voor het oprichten en in werking hebben van een schade- herstelinrichting van motorvoertuigen en inbouw van auto- elektronische apparatuur op het perceel Braakmanstraat 17-19. De beschikkingen en alle terzake zijnde stukken liggen tot 24 februari ter inzage elke werkdag van 08.30 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 1 6.30 uur op de afdeling Algemene Zaken in het stadhuis en elke donderdagavond van 18.00 tot 21.00 uur eveneens op genoemde afdeling (dit na telefonische afspraak tel: 26251 tst. 413). Bij de stukken ligt een mededeling waar en wanneer een mon delinge toelichting kan worden verkregen. Tot 25 februari staat er een beroep open bij de Kroon voor de aanvragers, be trokken adviseurs, degenen die bezwaren hebben ingebracht en andere belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest bezwaren in te brengen. De beschikkingen worden na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikkingen dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en worden gezonden aan de Raad van State, Afdeling voor geschillen van bestuur, Kneuter dijk 22, 2514 EN 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de ge schillen van bestuur van de Raad van State. De beschikkingen worden niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. burgemeester en wethouders maken bekend, dat aan Carlier Tours, Schelpweg 6 te Domburg vergunning is verleend voor het vervoeren van schoolkinderen met bussen binnen de ge meente Middelburg tot 31 juli 1987. Binnen 30 dagen na de datum van bekendmaking staat voor ie dere belanghebbende, voor de commissie Vervoersvergunnin- gen, alsmede voor de Rijkshoofdinspecteur voor het verkeer in het district Zuid-West, beroep open bij Gedeputeerde Staten van Zeeland. Het ramschip "Schorpioen" zal in de toekomst in Middelburg haar ligplaats krijgen. Naast het feit dat het ramschip een toeristi sche trekpleister kan worden zal het tevens een aantal gebruiksmo gelijkheden kunnen gaan bieden. Het bestuur van de Stichting "Ramschip Schorpioen" wil in een speciale bijeenkomst nader op deze mogelijkheden ingaan. Deze bijeenkomst zal vrijdag 30 janua ri a.s. van 17.00 tot 19.00 uur in het Middelburgse hotel De Nieu we Doelen plaatsvinden. Een groot aantal instanties, verenigin gen, enz. is hiervoor uitgenodigd. Op deze bijeenkomst zal me vrouw W. van Son van de Stich ting "Ramschip Schorpioen" uit eenzetten hoe het staat met de restauratie van het schip en wat de gebruiksmogelijkheden ervan zijn. Ook zal burgemeester mr. C.G.J. Rutten, evenals de heer drs. M.C. Verburg, lid van het comité van aanbeveling van het ramschip, het woord voeren. De Stichting Zomerpostzegels zal het bestuur van de stichting een che que aanbieden. In de toekomst zal de "Schorpi oen" aan de Loskade, tegenover het reeds eerder genoemde hotel De Nieuwe Doelen, haar ligplaats krijgen.

de Faam | 1987 | | pagina 5