Fietsen te kijk UW BENOEMINGEN, KREDIETEN, NIEUWE MOTORFIETS, NIEUWE POLITIEAUTO, ENZ. 'Open Tafel' goed bezocht Etty Hillesum posthuum herdacht Hinderwet Bouwplan PLAQUETTE EN TENTOONSTELLING Colofon Redactie: Bureau Voorlichting van de gemeente Middelburg. Telefoon: (01180) 26251Reacties van harte welkom. Week Agenda Burgemeester Rutten: wonen, werken en winkelen in Middelburg is een genoegen. DE FAAM Woensdag 14 januari 1987 "DOOR HET OOG VAN DE LANGE JAN" IN NIEUW JASJE Tafeltje Bekje' Programma jorhet oog van de Lange Jan Ongetwijfeld hebt u deze week gezocht naar de ge meentelijke informatiepa gina in dit huis-aan-huis- blad. Tot op heden wist u "Door het oog van de Lange Jan" onmiddellijk te herkennen. Vanaf vandaag is de ge meentelijke informatiepa gina "Door het oog van de Lange Jan" in een nieuw jasje gestoken. Het ge meentebestuur vond het namelijk nodig worden de opzet van de wekelijks te rugkerende pagina te ver nieuwen. Ook werd ge tracht een efficiëntere werkwijze te scheppen voor de samenstellers van de pagina. De Middelburgse vorm geefster Inge van der Kooij heeft zich met de totstand koming van de voor u lig gende nieuwe opzet be moeid. Hopelijk spreekt het nieuwe jasje u aan. Het gemeentebestuur hoopt dat u de gemeentelijke in formatiepagina wekelijks leest. Er wordt namelijk vaak over zaken geschre ven die voor elke Middel burgse inwoner van belang zijn. Laten we met elkaar eens door het oog van de Lange Jan kijken! Donderdag 15 januari organiseert de gemeentepolitie weer een kijk dag voor gevonden fietsen. Diege nen, die aangifte hebben gedaan van een vermist rijwiel kunnen dan tussen 16.00 en 17.00 uur te recht op de binnenplaats van het Middelburgs politiebureau op het adres Achter de Houttuinen 10. "Tafeltje Dekje" is een activiteit van het U.V.V. voor ouderen en zieken die zelf niet voor een war me maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maan dag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur besteld worden. U kunt hiervoor bellen met het nummer 01180-38570. Het bezorgen doet men ook op deze dagen. Hel menu van 19 tot en met 24 januari: maandag Rundergehakt, witlof, aard appelen dinsdag Boerenkool met worst woensdag Rundvlees, groentemix, aard appelen donderdag Hamburger, appeltjes, pommes mignonettes vrijdag Kippepoot, sperziebonen, aard appelen zaterdag Spaghetti bolognese en saus Vergadering gemeenteraad - vaststelling notulen van de raadsvergadering, gehouden op 27 oktober 1986. 87-20: mededelingen en ingeko men stukken. 87-24: Benoeming lid Welstands commissie. Na overleg met de gemeente Vlis- singen wordt voorgesteld de heer W.J. Kraamer te benoemen tot lid en de heer C. Hoogeveen tot aanvullend lid van de commissie. 87-2: Vervulling vacature plaats vervangend directeur openbare basisschool "De Zuidburch". Voorgesteld wordt de heer E.J.P. van Essen in deze functie aan te stellen. 87-21: Vaststelling Verordening tot wijziging van de algemene Po litieverordening Middelburg, (17e wijziging). Regelmatig worden klachten ont vangen over ondervonden over last van samenscholende jongeren op de promenadegebieden. Ten einde hiertegen te kunnen optre den moet de Algemene Politiever ordening worden gewijzigd. 87-1: Beroepschrift van de heer H.S. van den Ende tegen een voorschrift verbonden aan de ontheffing ex artikel 32 van de Algemene Politieverordening Middelburg voor een terrein aan de Vismarkt. Voorgesteld wordt het beroep gegrond te verklaren en het voorschrift ruimer te re digeren. 87-4: Vaststelling lijst als bedoeld in artikel 1 onder b van de Veror dening Geldelijke Voorzieningen Raads- en Commissieleden. De lijst moet worden aangepast in verband met een aantal wijzigin gen van commissies. 87-16: Beschikbaarstellen krediet ten behoeve van de aanschaf van een motorfiets voor de politie. Eén van de beide bij de politie in gebruik zijnde motorfietsen is aan vervanging toe. Hiervoor wordt een krediet van f 12.800,ge vraagd. 87-17: Beschikbaarstellen krediet ten behoeve van de aanschaf van een politie-auto. Voor de vervan ging van één van de drie politie auto's is 16.673,— nodig. Hier voor wordt een krediet gevraagd. 87-23: Voorbereidingsbesluiten Roozenburglaan 10, Statenlaan 178 en omgeving hoogbouwflats. In de beide eerste gevallen wordt het besluit genomen teneinde uit breiding mogelijk te maken; in het laatste geval om het vernieu wen van het vorig jaar genomen voorbereidingsbesluit. 87-15: Voorbereidingsbesluit t.b.v. uitbreiding Statenzaal aan de Groenmarkt. Maandag 19 januari, 's mid dags om 2 uur opent burge meester Mr. C.G.J. Rutten de eerste gemeenteraadsvergade ring in het nieuwe jaar. Vanaf de publieke tribune kunt u de ze vergadering bijwonen. Hierbij een opsomming van de te behandelen agenda punten. Zonder zich vast te leggen op vormgevingsaspecten, achten burgemeester en wethouders het uit ruimtelijk oogpunt aanvaard baar om aan een uitbreiding van de Statenzaal in de aangrenzende tuin medewerking te verlenen. Voor wat de vormgevingsaspec ten betreft, hebben burgemeester en wethouders nog geen beslissing genomen, omdat het overleg hier over met de Rijksdienst voor Mo numentenzorg en de begeleidings commissie beschermd stadsge zicht nog niet is afgerond. 87-19: Beschikbaarstellen krediet ten behoeve van wijziging bestem mingsplan Griffioen I (Wa- terwijk). Voor de uitvoering van de plano logische werkzaamheden is' een bedrag van 8.500,— nodig. Hiervoor wordt een krediet ge vraagd. 87-25: Geldlening Gieterij Mid delburg BV. Voorgesteld wordt een vordering om te zetten in een geldlening. 87-10: Vaststelling le begrotings wijziging 1987. 87-18: Verkoop 1780 m2 grond, gelegen aan de Elektraweg aan de heer H. van Dam. De heer van Dam uit Arnemuiden wil op deze grond een garagebedrijf en een woning bouwen. 87-27: Opheffing Tafeltennisvere niging "St. Laurens". De opheffing van de vereniging heeft voor de gemeente financiële consequenties. Hiervoor worden een aantal oplossingen voor gesteld. 87-31: Beschikbaarstellen krediet van 110.000,ten behoeve van diverse voorzieningen stadhuis. Na de reeds uitgevoerde verbou wingswerkzaamheden is het ge wenst gebleken nog een aantal aanvullende voorzieningen te treffen, zowel ten behoeve van een betere huisvesting van een aantal personeelsleden, als uit or ganisatorisch oogpunt. 87-14: Beschikbaarstellen van een krediet t.b.v. het aanbrengen van een afscheiding tussen de hal en de kantine in het zwembad Poe- lendaele. Voor de klimaatbeheersing in de kantine is het nodig dat deze wordt afgescheiden van de overi- De "Open Tafel", de traditionele nieuwjaarsreceptie van de ge meente Middelburg, die op maandag 5 januari j.l. plaatsvond, werd goed bezocht. Alvorens een aanvang werd gemaakt met de gezamenlijke maal tijd, sprak burgemeester mr. C.G.J. Rutten zijn nieuwjaarsrede uit. In eerste instantie ging de eerste burger in op het feit dat de hinder en de schade, veroorzaakt in de oudejaarsnacht, niet minder was dan vorig jaar. Burgemeester Rutten zei dat er de komende maanden gestudeerd zal worden op mogelijkheden om de schade van de oudejaarsnacht te ver minderen. Voorts ging de burgemeester in op tal van zaken, die zich gedu rende 1986 in het Middelburgse hadden voorgedaan. Hij stelde dat er vele hoogtepunten waren. Een letterlijk hoogtepunt was het vergulden van de haan van de Lange Jan. Het Vitrite-terrein, het ramschip "De Schorpioen", de Middelburgse verkeerssituatie, de derde kanaalkruising, het Roosevelt-Study-Center, de ju- melage met de zustersteden en ve le andere zaken passeerden de re vue. Ook stond burgemeester Rutten stil bij het feit dat in 1986 tevens een nieuwe gemeenteraad en een nieuwe college van burge meester en wethouders waren aangetreden. Persoonlijk stelde de eerste bur ger het een genoegen te vinden in Middelburg te kunnen wonen, ge (warme) ruimten. Deze maat regel heeft het neveneffect dat het een besparing geeft van ongeveer 1000 m3 aardgas per jaar. 87-6: Wijziging Algemeen Amb tenarenreglement, Wachtgeldver ordening, Uitkeringsverordening, Uitkeringsverordening vrijwillig vervroegd uittreden en Bijzondere Arbeidsovereenkomsten veror dening. Door een aantal wijzigingen in het ambtelijk apparaat en door het starten van de bedrijfsgezond heidszorg voor het personeel moeten een aantal reglementen worden aangepast. 87-5: Wijziging van het Algemeen Ambtenarenreglement, de Wachtgeldverordening, de Uitke ringsverordening en de Verorde ning regelende het toekennen van een tegemoetkoming in bovenma tige ziektekosten aan enkele groe pen van IZA-deelnemers. Het College van Arbeidszaken van de Vereniging van Nederland se Gemeenten doet aanbeveling tot wijziging van deze reglemen ten en verordeningen. Voor gesteld wordt deze aanbevelingen toe te passen. 87-7: Garantie geldlening ad 630.000,ten behoeve van de Stichting Wijkgezondheidscen trum Dauwendaele-Zuid in ver band met conversie. De stichting verzoekt een ga rantstelling voor een nieuw af te sluiten lening, groot 630.000,—. 87-22: Beschikbaarstellen krediet bewaking voormalig scholencom plex in 1987. Vanaf 1 januari is de Tooren- vliedtschool voor voortgezet spe ciaal onderwijs aan kinderen met leer- en opvoedingsmoeilijkheden gehuisvest in de Griffioenstraat. De oude huisvesting is derhalve verlaten. Binnenkort zal deze weer tijdelijk in gebruik worden genomen. Gezien de ligging op vrij grote afstand van de openba re weg is ter voorkoming van schade door vandalisme bewa king gewenst. Voorgesteld wordt het reeds in 1986 bestaande con tract te continueren. De voorstel len no. 87-13, 87-8, 87-28, 87-29, 87-30, 87-3, 87-9, 87-12 en 87-11 hebben betrekking op het treffen van voorzieningen aan diverse scholen, zoals: het vervangen van vloerbedek king in "De Vrijburch"; het vervangen van kozijnen en deuren in de "Admiraalschool; het aanbrengen van buitenzon wering aan 2 lokalen en het verbe teren van het speelplein van de "Prinscnhoveschool; de aanschaf van fotocopieer- apparatuur t.b.v. 3 bijzondere basisscholen; een inbraakbeveiligingsinstal latie in de "Driestromenschool"; schadeherstel aan en diverse aanschaffingen t.b.v. de "Prinses Ireneschool"; schadeherstel aan de "Tooren- vliedtschool". Met de traditionele rondvraag wordt de vergadering besloten. Sü -3 UB fss s Het geboortehuis van Elly Hillesum aan het Molenwater 77. De gemeente Middelburg zal 15 januari 1987 door middel van een herdenkingsprogramma stilstaan bij Etty Hillesum die op 15 janua ri 1914 in Middelburg werd geboren. Etty woonde met haar familie in het pand Molenwater 77. Het ge zin Hillesum vertrok op 27 juli 1914 naar Hilversum, waarna Et ty zich na Tiel, Winschoten en Deventer in 1932 in Amsterdam vestigde. Hier studeerde zij rech ten en Slavische talen. Deze laat ste studie kon Etty wegens oor logsomstandigheden niet voltooi en. Op 7 september 1943 werd het gezin Hillesum vanuit kamp Westerbork op transport gesteld. Een Rode Kruis-bericht meldde Etty's dood in Auschwitz op 30 november 1943. Ook haar ouders en broers kwamen om. Vele jaren na haar dood kreeg Et ty Hillesum grote bekendheid door haar dagboekaantekeningen en brieven, die vanaf 1981 werden uitgegeven. Hoewel Etty Hillesum maar kort in Middelburg woonachtig is ge weest, stelt het gemeentebestuur het toch op prijs posthuum bij haar stil te staan. Dit mede omdat de heer J.H. Walvis, woonachtig te Middelburg, oorspronkelijk het initiatief hierfoe had willen nemen. In overleg met de Etty Hillesum-Stichting heeft de ge meente Middelburg een herden kingsprogramma samengesteld. Tussen 14.30 en 15.00 uur zal professor B.S. Polak, lid van het algemeen bestuur van de Etty Hillesum-Stichting, aan het ge boortehuis van Etty een door de Middelburgse vormgeefster Inge van der Kooij ontworpen plaquet te onthullen. In aansluiting zal burgemeester mr. C.G.J. Rutten een "in memoriam" uitspreken. Tussen 15.30 en 16.00 uur zal professor B.S. Polak in de aula van de Zeeuwse Bibliotheek een inleiding houden, waarin hij na der op de persoon Hetty Hillesum zal ingaan. In aansluiting op deze inleiding zal burgemeester mr. C.G.J. Rutten een tentoonstelling openen. Deze tentoonstelling wil in woord en beeld het leven en werk van Etty Hillesum plaatsen tegen de achtergrond van haar tijd op een wijze die het mogelijk maakt zich in te leven in haar ge schiedenis. De door burgemeester Rutten te openen tentoonstelling is te be zichtigen tot en met 7 februari 1987, maandag van 17.30 tot 21.00 uur, dinsdag tot en met vrij dag van 10.00 tot 21.00 uur en za terdag van 10.00 tot 13.00 uur. werken en winkelen. Hij besloot zijn nieuwjaarsrede met de woor den: "moge het gevoel van onvree en onbehagen, dat kennelijk nog steeds zwelt, het hoogste punt hebben bereikt. Mogen wij in staat gesteld worden een samenle ving te maken die solidair is en bezorgd raakt voor het gemeen goed. Moge de stad bevrijd raken van vandalisme en agressie. Moge het komende jaar toch weer beter worden dan het afgelopen jaar. In die zin wens ik u allen een voor spoedig en gezegend 1987 toe". Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend, dat zij op grond van de Wet algemene bepalingen milieuhygië ne een ontwerp hebben opgesteld voor een positieve beschik king wederom onder voorschriften om gevaar, schade of hin der voor de omgeving te ondervangen op de aanvraag van Agrarische Unie-Vulcaan B.V., Postbus 1000 te 7400 BA De venter om vergunning ingevolge de Hinderwet tot het oprich ten en in werking hebben van een opslagplaats voor kunst mest, granen, peulvruchten, zaaizaden en gewasbescher mingsmiddelen op het perceel Uyterschootweg. Dit in verband met een ingediend bezwaarschrift naar aanleiding van de eer ste ontwerpbeschikking, welke zij tegelijkertijd met de aan vraag ter inzage hebben gelegd vanaf 1 5 oktober 1986. Dit be zwaarschrift geeft aanleiding tot het aanpassen van enkele voorschriften m.b.t. het verwijderen van resten bestrij dingsmiddelen, opslagruimte bestrijdingsmiddelen en stof. De ontwerp-beschikking, alsmede de aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen vanaf heden tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de be schikking op de aanvraag elke werkdag van 08.30 uur tot 1 2.00 uur en van 14.00 uur tot 1 6.30 uur ter inzage op de af deling Algemene Zaken ter gemeentesecretarie, Lange Noordstraat 1 te Middelburg. Genoemde ontwerpbeschikking, alsmede de aanvraag en ander terzake zijnde stukken liggen eveneens vanaf heden tot en met 28 januari 1987 buiten de werkuren ter inzage op donderdagavond van 18.00 uur tot 21.00 uur (dit na telefonische afspraak, 011 80-26251toestel 41 3). De aanvrager, alsmede degenen die bezwaren hebben in gebracht naar aanleiding van de aanvraag en een ieder die aan toont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kunnen bij het college tot en met 28 januari 1987 schriftelijk gemotiveerde bezwaren inbrengen naar aanleiding van de ont werpbeschikking. De persoonlijke gegevens van degenen die een bezwaarschrift hebben ingediend, worden indien daarom wordt verzocht, niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk, tegelij kertijd met het bezwaarschrift worden ingediend. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij op grond van de Wet algemene bepalingen milieuhygië ne wederom een ontwerp hebben opgesteld voor een positieve beschikking onder voorschriften om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen van de fa. G. Th. Roovers, Lange Delft 31 te 4331 AK Middelburg om vergunning ingevol ge de Hinderwet tot het oprichten en in werking hebben van een inrichting voor de opslag en verkoop van vuurwerk op het perceel Lange Delft 31Dit tengevolge van een ingekomen ad vies naar aanleiding van de eerste ontwerpbeschikking, welke zij tegelijkertijd met de aanvraag ter inzage hebben gelegd van af 5 november 1 986. Met ingang van vandaag ligt de aanvraag met de daarop be trekking hebbende stukken alsmede de ontwerpbeschikking el ke werkdag van 08.30 uur tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.30 uur ter inzage op de afdeling Algemene Zaken ter ge meentesecretarie, Lange Noordstraat 1 te Middelburg tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag. Genoemde aanvraag met de daarop betrekking hebbende stukken en de ontwerpbe schikking liggen hier eveneens gedurende twee weken buiten de werkuren ter inzage op donderdagavond van 18.00 uur tot 21.00 uur. Indien op die avond inzage wordt verlangd dient dit van tevoren telefonisch te worden aangevraagd, telefoon 01180-26251, toestel 413. Bij de stukken ligt een mededeling waar en wanneer een mon delinge toelichting kan worden verkregen. Schriftelijke gemoti veerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kun nen bij het college worden ingediend tot 29 januari 1987. De persoonlijke gegevens van degenen die een bezwaarschrift hebben ingediend worden, indien daarom wordt verzocht, niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk, tegelij kertijd met het bezwaarschrift worden ingediend. Burgemeester en wethouders vestigen er de aandacht op, dat degenen die gebruik hebben gemaakt van één of meer van ge noemde mogelijkheden tot het indienen van bezwaren en dege nen die aantonen daartoe redelijkerwijs niet in staat te zijn ge weest later beroep kunnen instellen bij de Kroon tegen de ge nomen beschikking. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 5 van de voorschriften, behorende bij het bestemmingsplan Reijersho- ve, medewerking te verlenen aan de bouw van vier woningen aan de Traptoren in Reijershove II. Het bouwplan ligt met in gang van vrijdag 16 januari 1987 gedurende veertien dagen voor iedereen ter inzage bij de afdeling algemene zaken ter ge meentesecretarie. Gedurende deze termijn kan iedereen, die bezwaar heeft tegen de uitvoering van dit voornemen, zijn/haar bezwaren schriftelijk kenbaar maken aan burgemees ter en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het bestemmingsplan Buitengebied teneinde de inrichting van het perceel Langeweg 3 tot kampeerterrein en de daarvoor ge wenste aanpassingen van de- zich ter plaatse bevindende opstallen mogelijk te maken. Het bouwplan en het schetsplan van de voorgenomen herziening van het bestemmingsplan Bui tengebied liggen met ingang van vrijdag 1 6 januari 1987 gedu rende 14 dagen ter gemeentesecretarie voor iedereen ter inzage. Gedurende deze termijn kan iedereen, die bezwaar heeft tegen de uitvoering van dat voornemen, zijn/haar bezwaren schrifte lijk kenbaar maken.

de Faam | 1987 | | pagina 5