O co O WAT BETAALT U IN 1987 AAN GEMEENTELIJKE BELASTINGEN 05 a 2. <D <d o So. y 5' a 1 5 S" O a o 2 O O O 3 7/1 - 14/1 '87 week DE FAAM Woensdag 7 januari 1987 BIJSTANDSNORMEN VOOR DE ALGEMEEN NOODZAKELIJKE BESTAANSKOSTEN VOOR ZELFSTANDIGEN MENU 'TAFELTJEDEKJE' week 12-1 t/m 17-1*87 OPENBARE VERGADERINGEN IN DE MAAND JANUARI mm WW Neptunes heeft zijn ho ge post op de toren van het stadhuis verlaten. De windvaan is aan een opknapbeurt toe. Hij krijgt een nieuwe drie tand, omdat de oude is afgebroken en boven dien een nieuw laagje bladgoud. Hij wordt nog deze maand terug verwacht. Op 15 januari zal een plaquette worden onthuld op het huis Molenwater 77, waar op 15 januari 1914 de Joodse schrijfster Etty Hillesum werd geboren. Zij overleed in 1943 in het concentratiekamp Auschwitz. Pas vele jaren na haar dood kreeg zij grote bekendheid door haar dagboekaantekeningen en brieven. Op de balie in de voorlichtingswinkel Stadhuisstraat 2, vindt u aan nieuwe gratis af te halen folders/brochures: - Kopen met 't koppie - Bel gewoon de belastingtelefoon - Rijbewijs gaat langer mee - Bestemmingsplannen sluiten nu beter aan op de praktijk - Pas 65 krant, december '86/januari '87. O" In de periode tot en met zaterdag 17 januari is het verboden één of meer duiven te doen uitvliegen of enige handeling te verrichten, waardoor één of meer duiven kunnen uitvlie gen. Dit verbod geldt niet voor het doen of laten uitvliegen voor 9 uur en na 19 uur en op zondag 11 januari: Zelfstandigen die een levensvatbaar be drijf hebben maar met financiële pro blemen zitten, b. v. omdat de inkomsten tijdelijk wegvallen of noodzakelijke in vesteringen niet gedaan kunnen wor den, kunnen een beroep op deze rege ling doen, als men bij de bank of an derszins niet afdoende kan worden ver holpen. Er wordt dan nagegaan, of het nodig en verantwoord is de zelfstandige dat bedrijfskapitaal van gemeentewege te verstrekken. Als dit wordt toegekend, gebeurt dat meestal in de vorm van een lening. Het is de bedoeling, dat zo het bedrijf weer op peil wordt gebracht, waardoor men weer in z 'n bestaan kan voorzien. Aan de hulpverlening kunnen voorwaarden worden verbonden zoals b. v. de begeleiding op bepaalde punten. Zo nodig kan ook een periodieke uitke ring voor normale bestaanskosten wor den toegekend. STARTERS Degenen die een werkloosheidsuitkering hebben of bijstand, alsmede AA W-ers en WAO-ers met een uitkering tot bijstandniveau, kunnen sinds I mei 1985 ook een beroep doen op de Rijks groepsregeling zelfstandigen om een zelfstandig bedrijf of beroep te beginnen. Een deskundig onderzoek naar de levensvatbaarheid van het bedrijf of be roep is een vereiste. Er zijn dan twee mogelijkheden: - een lening van maximaal f 25.000, - als startkapitaal en - voor maximaal IZ2 jaar een aanvulling op het inkomen tot bijstandsniveau. VOOR OUDERE ZELFSTANDIGEN Deze regeling is van toepassing opzelfstandigen van 58 tot 65 jaar, die uit hun bedrijf wel inkomsten hebben, maar niet voldoende om in de noodzakelijke kosten van het bestaan te kunnen voorzien. Ze kan een aanvulling geven tot de bijstandsnorm, als aan een aantal voorwaarden is voldaan. Zo moet men: - minstens 58 jaar zijn, maar de leeftijd van 65 jaar nog niet hebben bereikt; - in staat zijn om ook in de toekomst uit het bedrijf of be roep een inkomen te haten van ten minste de helft van het voor dat jaar berekende minimum-inkomen voor zelfstandigen. Per l-I-'86 is dat tenminste f 15.200, Dit bedrag wordt jaarlijks aangepast; - er rekening mee houden dat indien het eigen vermogen (zakelijk en privé) voor 1986 meer bedraagt clan f 174.100,— de aanvulling in de vorm van een rentedra gende lening wordt verstrekt. Beneden cleze grens wordt de aanvulling meestal gratis gegeven; - de arbeidstijd geheel of vrijwel geheel gebruiken om het beroep of bedrijf dat men bovendien al minstens vijf jaar moet uitoefenen; - over een goede boekhouding beschikken. "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de Unie van Vrijwilligers voor ouderen en zieken die zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur betsteld worden. Tel. (01180) 38570. Het bezorgen doet men ook op deze dagen. maandag Rundergehakt, andijvie en puree dinsdag Rundvlees, sperziebonen en aardappelen woensdag Grillsteak, groentemix en frites donderdag Vis met worteltjes en aard appelen vrijdag Erwtensoep zaterdag Wat de pot schaft Commissie Volksgezondheid, donderdag 8 om 16.00 uur Secr. dhr. M.C. Westveer (spreekrecht) Commissie Sociale Zaken, donderdag 8 om 19.30 uur Secr.dhr. J. J. Groenenberg (spreekrecht) Commissie Onderwijs, maandag 12 om 16.00 uur Secr. dhr. H. Groesser (spreekrecht) Commissie Gemeentewerken, maandag 12 om 19.30 uur Secr. dhr. P. Meeusen (spreekrecht) Commissie Financiële Zaken, dinsdag 13 om 16.00 uur Secr. dhr. N.A. Meijer (spreekrecht) Commissie Volkshuisvesting, Ruimtelij ke Ordening en Milieubeheer, dinsdag 13 om 19.30 uur Secr. tst. 324 (spreekrecht) Bestuurscommissie Welzijn, woensdag 14 om 16.00 uur Secr. dhr. A.J. Wien (spreekrecht) Commissie Openbare Orde en Veiligheid, woensdag 14 om 16.00 uur Secr.dhr. J.J. v.d. Meijden (spreekrecht) Bestuurscommissie Culturele Zaken, donderdag 15 om 15.45 uur. Secr. mej. J. Cijsouw (spreekrecht) Gemeenteraad, maandag 19 januari om 14.00 uur Bestuurscommissie Welzijnsaccommo- daties, dinsdag 27 om 19.30 um Secr. mej. C. Manuputty (spreekrecht) De tarieven van de gemeentelijke belastingen voor het jaar 1987 zijn vastgesteld. In vergelijking met vorig jaar zijn de tarieven voor de afvalstoffenheffing, de reinigingsrechten en de hondenbelasting niet verhoogd. Het rioolafvoerrecht is met f3,— verhoogd. De tarieven van de onroerend- goedbelasting hebben een kleine aanpassing ondergaan. Hoe de tarieven zijn samengesteld vindt u in onderstaand overzicht. Afvalstoffenheffing (particu lieren) Voor het wekelijks ophalen van huisvuil van particulie ren door de gemeentelijke reinigingsdienst moet per kalenderjaar betaald worden voor: alleenstaand persoon f 49,— - een gezin van 2 pers. f 62, - een gezin van 3 pers. f 74,— - een gezin van 4 pers. f 86, - een gezin van 5 pers. f 98, - een gezin van 6 pers. f 111,— - een gezin van 7 of meer pers. f 123,— Het aantal personen per per ceel op 1 januari van het be lastingjaar is bepalend. Het innen van de verschuldigde belasting gebeurt door mid del van een afzonderlijke ac ceptgirokaart. Indien parti culieren voor het afvoeren van afvalstoffen gebruik ma ken van een container zijn er geen reinigingsrechten ver schuldigd. Reinigingsrechten (bedrij ven e.d.) Voor het wekelijks afvoeren van afvalstoffen van bedrij ven, instellingen e.d. gelden de volgende tarieven: - ziekenhuis, verpleeg- en/of verzorgingshuis, huis van bewaring, kazer ne, hotel en pension een bedrag van f 29,90 per bed per jaar; - alle overige ondernemin gen een bedrag van f 29,90 per arbeidsplaats per jaar. Wanneer deze ta-. rief stelling tot onbillijkhe den leidt kan een uitzonde ring worden gemaakt (part-time krachten). Voor afvalstoffen die worden aangeboden in containers gelden de volgende tarieven per kwartaal: Inhoud: 1100 ltr. bij het legen 1 x per 2 weken f 135,— 1 x per week f 214, 2 x per week f 378,— 3 x per week f 542,— 4 x per week f 706,— 5 x per week f 870,— extra lediging f 15,— Hondenbelasting Als u een hond bezit bent u verplicht uw huisdier aan te geven. Het tarief is voor de eerste hond f 83,per ka lenderjaar. Voor iedere hond meer dan één is de belasting f 166,per kalenderjaar (kennel f 332,—). Onroerend-goedbelasting De belastingen worden gehe ven van de eigenaar en van de huurder/gebruiker van een onroerend goed (huis, winkel of ander gebouw). Als grondslag voor die heffing van de belastingen wordt ge nomen de waarde, die aan het onroerend goed in het econo misch verkeer kan worden toegekend. De tarieven zijn door de gemeenteraad voor 1987 vastgesteld op: 4,15 voor de gebrui ker/huurder f 7,30 voor de zakelijk ge rechtigde/eigenaar f 11,45 voor de zakelijk ge rechtigde/tevens bewo ner/gebruiker per volle f 3000,geschatte waarde. Inmiddels heeft de hertaxa tie plaatsgevonden van alle voor de heffing van de onroerend-goedbelastingen in aanmerking komende ob- jekten. De nieuwe taxatie vormt de basis voor de heffin gen in de jaren 1987 tot en met 1991. Op uw aanslag onroerend-goedbelastingen 1987 kunt u lezen hoe hoog de nieuwe taxatie is vast gesteld. Aangezien gemid deld genomen het totaal van de getaxeerde waarde 4 pet. is gedaald, zijn de tarie ven voor 1987 aangepast. De tariefaanpassing betekent alle belastingplichtigen ge zamenlijk geen lastenver zwaring. Per belastingplich tige kan wel een lastenverho- ging/-verlaging optreden. Rioolafvoerrecht Dit recht is een vergoeding voor de kosten van afvoer van water en vuil. Voor 1987 bedraagt het recht voor een woning per jaar f 24,Het rioolafvoerrecht voor be drijfspanden, winkels en an dere percelen is afhankelijk van het waterverbruik in het laatst bekende ver- bruiksjaar: I: tot en met 500 m3 f 40, II: van 501 m3 tot en met 2000 m3 f 80 III: van 200 lm3 tot en met 3500 m3 f 120,— IV: van 3001 m3 tot en met 5000 m3 f 160,— V: van meer dan 5000 m3 f 200,— Voor tuinbouwbedrijven wordt als maatstaf aange houden een maximumve- bruik van 500 m3. Ihi Af schri j ving/kwi j tschelding gem. belastingen Wanneer een belastingplich tige niet in staat is, anders dan met buitengewoon be zwaarde belastingaanslag te betalen kan afschrijving, po pulair gezegd, kwijtschel ding, aangevraagd worden. Voor de onroerend- goedbelastingen moet de kwijtschelding aangevraagd worden bij de Ontvanger der Rijksbelastingen, Lange Noordstraat 29 in Middel burg. Voor de hondenbe lasting, het rioolafvoerrecht en de afvalstoffenheffing moet u na ontvangst van uw aanslagbiljet een verzoek richten tot het college van burgemeester en wethou ders. Hiervoor kunt u ge bruik maken van een formu lier dat verkrijgbaar is in de gemeentelijke voorlichtings winkel aan de Stadhuisstraat 2. En verzoek om kwijtschel ding moet binnen 2 maanden na dagtekening van de belas tingaanslag zijn ingediend. Verstandig omgaan met afval is een eerste vereiste geworden binnen onze samenleving. De grote hoeveelheden afval die we met z'n allen produceren, kun nen niet onbeperkt gestort of verbrand worden. Thuis merken we vaak weinig van die afzetpro- blemen. We zetten trouw ons af val op de stoep en vinden het normaal dat het weer tijdig uit het gezichtsveld verdwijnt. Maar daar houdt het natuurlijk niet mee op. In onze huishoudens en in de be drijven ontstaan stoffen welke schadelijk kunnen zijn voor het milieu. Deze stoffen kunnen ver ontreiniging van de bodem en/of het water veroorzaken, zeker wanneer deze stoffen als nor maal afval aan de Reinigings dienst worden meegegeven of wanneer zij worden weg gespoeld in de riolering. Helaas denken veel mensen dat schade lijke stoffen via de vuilniszak of de riolering hun weg wel zullen vinden. Nee, weg is beslist niet weg! Want de kans op verontrei niging blijft altijd bestaan. Het ongedaan maken van deze ver ontreiniging kost weer heel veel geld en moeite. Omdat in het af val van onze huishoudens en van de bedrijven veel stoffen voorko men, die schadelijk kunnen zijn, is het NOODZAAK ook de ze stoffen afzonderlijk te hou den. We kunnen hierbij denken aan bijvoorbeeld de volgende schadelijke huishoudelijke stof fen: o.a. oude verf, gebruikte terpentine, afgewerkte olie, fo- tochemicaliën, oude medicijnen, bestrijdingsmiddelen, batterij en, benzine, accuzuur, poetsdoe ken, enz. enz. Om deze stoffen gescheiden van het andere huisvuil verantwoord te kunnen afvoeren werden in januari van dit jaar huis aan huis plastic tassen verspreid, waarop met grote letters de woorden "schadelijke stoffen" staan afgedrukt, evenals het ge meentewapen. Het is de bedoe ling dat u deze tas, gevuld met uw afval/probleemstoffen, inle vert bij de huisvuilophaalwagen op de dag dat deze ook het huis vuil in uw wijk ophaalt. Bij de inlevering van uw tas krijgt u een nieuwe tas terug. Op de tas die u inlevert kunt u met een bal pen aankruisen welke stoffen zich in de tas bevinden. De inge leverde tassen worden door de huisvuilophaalwagen in een aparte bak meegenomen naar de reinigingsgarage. Daar wordt uw tas door een deskundige sor teerder uitgepakt en worden de probleemstoffen direct in daar voor bestemde vaten gedepo neerd. Deze vaten worden één maal per vier tot acht weken door een erkende inzamelaar op gehaald. Houdt u er wel reke ning mee dat u uw gevulde tas niet bij uw normale vuilniszak ken op de straat plaatst. ir Burgemeester en wethouders van Middelburg maken ingevolge het be paalde in de Wet algemene bepalin gen milieuhygiëne bekend, dat: I. de heer C. de Jonge, Vlasmarkt 37A te 4331 PD Middelburg een nieuwe, de gehele inrichting omvat tende vergunning ingevolge de Hin derwet heeft aangevraagd voor een handel in wapens, munitie en vuur werk op het perceel Vlasmarkt 37A, kadastraal bekend gemeente Mid delburg, sectie D, nummer 3721; II. de heer C. Blankenburgh, Korte Noordstraat 49 te 4331 CH Middel burg een nieuwe, de gehele inrich ting omvattende vergunning inge volge de Hinderwet heeft aange vraagd voor een slagerij op het per ceel Korte Noordstraat 49, ka dastraal bekend gemeente Middel burg, sectie L, nummer 2420; III. Reinigingsbedrijf Boon B.V., Ar- nesteinweg 17 te 4338 PD Middel burg een vergunning ingevolge de Hinderwet heeft aangevraagd voor het oprichten en in werking hebben van een stallings- en reparatieruim te voor motorvoertuigen en een over slagstation voor chemisch afval op het perceel Arnesteinweg 17, ka dastraal bekend gemeente Middel burg, sectie M, nummer 236; en dat zij voornemens zijn de ge vraagde vergunningen te verlenen onder voorwaarden. Ingaande heden liggen de aanvragen met de daarop betrekking hebbende stukken als mede de ontwerp-beschikkingen el ke werkdag van 8.30 uur tot 12.00 uur en van 14.00 uur tot 16.30 uur ter inzage op de afdeling Algemene Voor het gebruik maken van het spreek recht moet een afspraak gemaakt worden met de commissiesecretaris op het stad huis. Tel. 26251. PLAATS EN VERKEERSMAATREGEL 1. van Citterstraat AARD VAN HET WERK Herbestra ting AANVANGS DATUM In uitvoering Zaken ter gemeentesecretarie. Lan ge Noordstraat 1 te Middelburg tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikkingen op de aanvragen. Genoemde aanvragen met de daarop betrekking hebbende stukken en de ontwerp-beschikkingen liggen hier eveneens gedurende een maand bui ten de werkuren ter inzage op don derdagavond van 18.00 uur tot 21.00 uur. Indien op die avond inza ge wordt verlangd dieht dit van tevo ren telefonisch te worden aange vraagd, telefoon 01180-26251, toestel 413. Bij de stukken ligt een mededeling waai- en wanneer een mondelinge toelichting kan worden verkregen. Schriftelijke gemotiveerde bezwa ren tegen het verlenen van de ver gunningen kunnen bij hun college worden ingediend tot 10 februari 1987. De persoonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift heeft ingediend, worden indien daarom wordt verzocht, niet bekend ge maakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk, tegelijkertijd met het bezwaarschrift worden ingediend. Indien daarom wordt verzocht (tele foon 01180-26251, toestel 413) kan in de periode van 22 januari 1987 tot en met 30 januari 1987 een openba re zitting worden gehouden, waarop mondelinge bezwaren naar voren kunnen worden gebracht en waarbij tevens gelegenheid zal worden gege ven tot een gedachtenwisseling. Zij vestigen er de aandacht op, dat degenen die gebruik hebben ge maakt van één of meer van genoem de mogelijkheden tot het indienen van bezwaren en degenen die aanto nen daartoe redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest later beroep kunnen instellen bij de Kroon tegen de genomen beschikking. Het is nog geen jaar geleden dat werd begonnen met de bouw van het Rijks- kantorengebouw in het Geeregebied. Dit complex, dat op de parkeerkelder wordt gebouwd, begint nu vorm te krij gen. Samen met de eveneens in aan bouw zijnde winkelgalerij met wonin gen, is het Geeregebied nu bijna hele maal ingevuld. Colofon Deze voorlichtings rubriek van de gemeente Middelburg staat onder redactie van het bureau Voorlichting in het stadhuis. Telefoon: (01180) 26251.toestel 133 of 224. Reacties zijn altijd van harte welkom.

de Faam | 1987 | | pagina 5