Daar kom je voor jezelf en voor de lage prijzen. Etos Inlegkruisjes. „.99 TOT 50% KORTING! elegant Walcheren heeft twee Huis-aan-Huisbladen die echt geleien worden: De Faam en De Vlissinger. 2.95 2.29 3S'"12.98 Voordelig met de trein naar'Vakantie 87' WARME MAALTIJDEN VOOR OUDEREN: LEKKER, MAAR WEINIG VITAMINE C JP ONZE GEHELE WINTERKOLLEKTIE M PROFITEER ERVAN AD VER TEREN tAJ^-r 'J by Woensdag 7 januari 1987 DE FAAM Goes, Kolveniershof 34, Middelburg, Lange Delft 13. Prijzen ADVERNEMEN ADVERTELLEN ADVERDRAAID ADVERZIEN ADVERGETEN ADVERB0UWEN ADVERK0PEN Etos Gel (normaal of föhn). f Pot a 370 gram (J Etos Crèmespoeling. Etos Hairspray Floral Toiletzeep. vJ) Atrix Handcrème. Nivea Crèmebad. J ""N 1 Liter qqq- Etos Wattenschijfjes. Blistex Crème Tube. Blistik Stift. ^fe- Blisties Balsem. Potje a 11 gram 4<95 Aapri Set. Scrubcream a 16 ml, moisturising lotion a 30 ml en washcream a 30 ml. Modess Nachtverband. Nieuw Etos Oogmake-up Remover. Nieuw Etos Nagellak- Remover. 125 ml. Elmex Tandpasta. •nsr^!^ Etos Zakdoekjes Etos Shampoo. In 4 soorten: Milde Shampoo voor iedere dag. Kruiden shampoo voor vet haar. Glans shampoo voor normaal haar. Crème shampoo voor droog haar. Flacon a 300 ml. Prodent Tandpasta 4 Tubes a 50 - Etos Tandenborstel. Etos Styling Schuim. Bus 150 ml. Vakantieplannen maken. Dat is iets waar veel mensen nu al mee beginnen, want wie volop keus wil, moet er vroeg by zijn. Bovendien is het een bezig heid die je in de koude winterse maanden al een voorproefje geeft van zo mers vakantieplezier. Een goede gelegenheid om je te oriënteren en te zien w at er op vakantiegebied allemaal mogelijk is, biedt ook dit jaar weer de 'Va kantiebeurs' in het Utrechtse Jaarbeurscomplex. Hier vindt u alle denkbare informatie over vakanties in maar liefst 58 landen. Daaronder 'gewone' be stemmingen zoals Spanje of ons eigen land, maar ook veel presentaties uit landen als Malaw i, Thailand, Togo of Grenada. Keus te over dus, en boven dien kunt u deze beurs voordelig en comfortabel bezoeken met de Trein Toegangbiljetten van de Nederlandse Spoorwegen. Het valt dit jaar op dat dc aklieve vakanties sterk in de belangstelling staan. Ze zijn er in alle denkbare soorten: voettochten door de Hi malaya, zeezeilvakanties, wilder- nisweken in Lapland of een bus tocht door tot nu toe ontoeganke lijke gebieden in China. De meeste van deze stands zijn te vinden in dc Margriethal 1. Toch is dit maar een onderdeel van een veel groter ge heel, en dit jaar is de 'Vakantie beurs' uitgebreid met de Mcrwe- dehal, waar u een vakantiem'arkt aantreft met onder andere een va kantieshow op het 'wereldpo dium'. films, zang en dansgroepen en een vakantiequiz. Tijdens de beurs kunt u aan allerlei aktivitei- ten meedoen: een snelheidswed strijd tentopzetten, paardrijden, skiën of langlaufen op de skibaan, kanovaren in het tropische bassin etc. Er is hier zoveel te zien en te doen tussen de meer dan 600 stands, dat wie echt alles mee wil maken aan één dag nauwelijks ge noeg zal hebben. Comfortabele treinreis Wie naar Utrecht gaat en verkeers drukte wil vermijden, kan het bes te de trein nemen. Een bijkomend voordeel is dat die trein u meteen brengt waar u zijn moet, want het Jaarbeurscomplex ligt naast het Centraal Station. U kunt dus als het ware 'overstappen' via het Jaar beursplein. Bovendien is het even als vorig jaar mogelijk gebruik te maken van de voordelige Trein Toegangregeling. Dat is heel han dig, want met zo'n T+T biljet kunt u gewoon doorlopen zonder in de rij te staan voor een toegangskaar tje. U koopt het biljet bij de meeste NS-stations en dan zult u meteen merken dat het een aardige bespa ring op de kosten van uw uitstapje oplevert, vooral op de wat grotere afstanden. En dat is dan weer mooi meegenomen in deze dure tijden. De beurs is geopend van 14 tot en met 18 januari. Op woensdag 14 ja nuari van 's middags twee tot zes, en op donderdag tot en met zondag van 's ochtends tien tot 's middags zes. Thuisbezorgde warme maal tijden voor ouderen zijn vaak te koud. Vitamine C zit er niet of nauwelijks meer in. De maaltijden sma ken goed, maar ze zijn wel aan de prijzige kant. Een bejaarde met een minimum inkomen, die volledig af hankelijk is van de maaltijd voorziening, kan zo'n 20% van zijn/haar inkomen aan warm eten kwijt zijn. Dat blijkt uit een onderzoek van Konsumenten Kontakt naar de kwaliteit van maaltijden die bij ouderen thuisbe zorgd worden. Het onder zoek is gepubliceerd in het januarinummer van Koop kracht. Op dit moment zijn zo'n 100.000 thuiswonende ouderen aangewezen op een maaltijdvoorziening. Over de kwaliteit van deze maal tijden is weinig bekend. Daarom hebben proevers van het onderzoekslabora torium op 11 plaatsen in het land deze maaltijden ge keurd. Op twee dagen wer den maaltijden gegeten bij de stichtingen die de distri butie verzorgen. Daarnaast werden in elke plaats twee maaltijden bij een bejaarde thuis genuttigd. Elke dag zijn maaltijden meegeno men voor chemisch onder zoek in het laboratorium. Wat de voedingswaarde be treft was het opvallend dat in de meeste maaltijden nauwelijks of geen vitamine C is aangetroffen. In vijf van de elf plaatsen leverde vet in de maaltijden aan zienlijk meer dan 35% van de energie. Dat is aan de ho ge kant. Over het algemeen zijn dé porties aan de kleine kant. In Amsterdam en Arnhem krijgen bejaarden twee keer zoveel op hun bord als in Utrecht, Zeist of Den Bosch. Proevers die de maaltijden beoordeelden op smaak, geur, zout, en mals heid van het vlees waren re delijk tevreden. Smaak en geur scoorden hoog. Het vlees was over het algemeen mals en mager tot zeer ma ger van kwaliteit. Een alge meen probleem is de kwali teit van de aardappelen. Vaak zijn ze vochtig, stuk- gekookt of klef. Uitzonde ringen'zijn de aardappelen in Ede en Amsterdam. Die werden door de proevers als "het neusje van de zalm" beoordeeld. De temperatuur van de maaltijden was aan de lage kant. Volgens het Voorlichtingsbureau voor de Voeding is 65°C een goe de serveertemperatuur. De gemiddelde temperatuur van de onderzochte maaltij den lag op 58°C. In twee plaatsen lag de temperatuur zelfs lager dan de warenwet- grens van 55°C. De maaltijden worden meestal in aluminium bak jes of schalen afgeleverd. Daaromheen zit een isole rende piepschuim doos. In Den Bosch en Amersfoort waren de maaltijden moei lijk zonder knoeien uit de SEGEERSTRAAT 64-MIDDELBURG- TEL. 01180-13560 doos te halen. Ook het openmaken van de schaal tjes leverde zo nu en dan problemen op. De minimumprijs van de meeste thuisbezorgde maal tijden ligt tussen ƒ5,en 7,50. Dit prijsverschil wordt onder andere veroor zaakt doordat de ene ge meente veel subsidieert en dc andere weinig of hele maal niet. Iemand die in Den Haag woont en van een AOW-tje leeft kan 20% van zijn inkomen aan warm eten kwijt zijn. Vijf dagen per week een maaltijd bestellen is om die reden voor veel ouderen niet op te brengen. Konsumenten Kontakt vindt dat de overheid, zeker nu men bejaardenhuizen wil sluiten ervoor moet zorgen dat de voorwaarden om zo lang mogelijk zelfstandig te blijven wonen optimaal zijn. Daarbij hoort een goe de en betaalbare maaltijd voorziening. Het mag wat dat betreft geen verschil ma ken of je in Den Haag of Arnhem woont. Jazeker, zonder overdrijving mag gesteld worden dat de Faam en De Vlissinger uitzonderlijk goed gelezen worden. Niet zo vreemd natuurlijk, want De Faam en De Vlissinger zijn bladen die bewust zeer veel informa tie geven. Elke week bijvoorbeeld een pagina met gemeente-nieuws. Plus talloze andere wetenswaardig heden geven in en over de regio. Of de rubriek "Auto-aktueel". boordevol interessant autonieuws. En daarnaast is er natuurlijk mim aandacht voor allerlei zakelijk nieuws. Met zo'n 20% redakrioneel nieuws heeft De Faam/Vlissinger een hoge leesintensiteit waar uw commerciële boodschap wel bij vaart. Als u dan ook nog weet dar beide bladen met offsetdruk werken en dat er talloze mogelijkheden zijn voor instekcrs of bijsluiters, dan is De Faam/Vlissinger op z'n minst een medium dat u moet proberen. Tien tegen één dat het daarna vaste prik wordt. VOLOP FOTOMOTIEVEN De aklieve vakantie win! terrein. Dat was in 1986 ai zo en dat blijkt ook uit het aanbod op de beurs 'Va kantie '87' in de Utrechtse Jaar beurshal. Een evenement waar ove rigens nu al voor uw camera veel te beleven is. AI die levendige shows, wedstrijden en vaak exotische pre sentaties leveren stofte overvooreen boeiende fotoreportage. Met een ex tra lichtgevoelige film heeft u wat meer speelruimte bij de belichting, en dat is in een overdekte ruimte als de Jaarbeurshal zeker gemakkelijk. U kunt daar het beste een JUm van 200 ISO of hoger voor nemen. Bij Etos zijn de shampoos 300 ml. 2^3 400 ml. ^.29- 3 stuks 80 gram 250 ml. 4-45 80 Stuks 10 Stuks 125 ml. 2 X75 ml. \\E'V üRA Akties geldig t/m zaterdag 17 januari 1987. Maar op is op. Prijswijzigingen voorbehouden. 18x10 Stuks J40-Z— MÏNÏBÓËWtSVAN AET GR-SEEN VASKt

de Faam | 1987 | | pagina 14