...automatiseren is niet ingeburgerd.. Leraar en leerling vonden elkaar in Compuco mt 07 het Menhsrt 'Stormvogels' aangekleed GS tegen vliegveld voor "ultra lights' van Fraassen Open dag dependance visueel gehandicapten CR C. de Bruyn winnaar landelijke fotowedstrijd Avanti II in het nieuw Sprint Photo krijgen prijs Winnaars kleurwedstrijd HOUAND INTERNATIONAL Reisburo ONROEREND GOED EN HYPOTHEEK INFORMATIE DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 7 januari 1987 Gat in de markt Hoge drempel INPAKKEN, WEGWEZEN... LONDENSE KAAI 19 MIDDELBURG tel. 01180-27758 Hypotheek informatie NVM Onroerend goed informatie Gevonden voorwerpen r Roland en Ko, samen vormen zij de slichting Compuco in Middelburg. Waren zij vier jaar geleden nog leraar en leer ling, nu zijn zij gelijkwaardige compagnons, die elkaar aan vullen met hun specifieke kennis. Roland Verhaar (23) weet alles van computers en programma's, terwijl Ko Minet (52) als leraar aan de MTS in Vlissingen gespecialiseerd is in tele communicatie. Die twee specialismen beloven heel wat om dat zij zich willen toeleggen op de verkoop aan de detailhan del. Daar worden steeds vaker de computer en de telefoon ingeschakeld bij het voorraadbeheer. Compuco, waar zit dat? In de Pijpstraat. De verslaggever moest daar even de plattegrond van Middelburg voor raad plegen. Als liet onderkomen van Compuco gevonden is, is de verbazing compleet. Geen keurige bureaus, geen serie blinkende computers en steriele atmosfeer, maar een gezelli ge ruimte verwarmd door een straalkacheltje met twee hob byisten aan de slag met computers. Het vooroordeel dat de computer-busin' kil, mensvijandig en robotachtig is wordt er metee weggevaagd. Minet zet koffie. Waar staat de naam voor? Voor een duo dat bedrijven adviseert bij de aanschaf van een compu ter. Minet kent beroepshalve veel mensen in de eiectronica- branche en legt de eerste contac ten. Dan gaat Verhaar naar de potentiële klant om zijn wensen te leren kennen. Hij trekt zich terug en piekert over de oplos sing. Na uren praten, overleg gen en denken brengt hij een ad vies uit. Dan is het een kwestie van wachten of de goede raad ook zal resulteren in een aan koop bij Compuco. Verhaar: L'Het rare is dat mensen een au towinkel binnenstappen en die zelfde dag nog een nieuwe wa gen in hun bezit hebben, maar bij een computeraanschaf moet er blijkbaar een veel hogere drempel overgestapt worden. De besluitvorming duurt maan den terwijl het vaak om een minder groot bedrag gaat. daar aan kun je merken dat automti- sering toch nog niet ingeburgerd is. Maar ik denk dat daar bin nenkort verandering in komt. Je ziet al een tendens naar de auto matisering in de kleinere bedrij ven, vooral als ze geleid worden door jongeren. Het gemak van een computer en de aansluiting op de leverancier waardoor het bestellen veel sneller kan gaan, is bij de Zeeuwse detaillisten nog niet doorgedrongen. Wat dat betreft loopt Zeeland onge veer twee jaar achter". Ook de kennis van Minet is bij de automatisering van winkels onontbeerlijk. Door zijn erva ring op de MTS maakt hij de verschillende onderdelen van een computer met gemak aan el kaar en sluit hij het systeem aan op het landelijke net. De leek kan we wel eens dagen lang aan sleutelen zonder dat hij het ap paraat aan de praat krijgt, is de ervaring van Minet. Maar de combinatie van de twee banen van Minet is niet alleen in zijn voordeel. De school heeft nu een leraar in dienst die ervaring heeft met het bedrijfsleven en computers.Minet: "Toen ik het bedrijfje wilde beginnen heb ik dat natuurlijk overlegd met het schoolbestuur. Zij hadden er geen bezwaar tegen omdat het werk bij Compuco aansluit bij het vak dat ik op school geef. Mocht het nu zo goed gaan lo pen dat ik het schoolwerk finan cieel gezien niet meer nodig heb, dan kies ik toch voor de school; dat is mijn hoofdberoep, Com puco is meer een hobby". In oktober 1985 kwamen de plannen van een leerling en zijn leraar uit. Na een jaar van voor bereidingen en jaren lang met het plan rondlopen, startten zij een winkel voor automatisering in bedrijven. Roland Verhaar had het al eens met zijn vrien den over gehad dat hij graag een eigen bedrijfje op wilde zetten, maar hij zocht een compagnon. De animo onder de vrienden was echter nogal gering; zij na men het zekere voor het onzeke re en kozen voor een baan bij één of ander groot concern. Toen Minet van het plan hoorde, spitste hij de oren en nodigde Verhaar uit om eens ernstig te komen praten. Door de handelservaring van Minet in een café-restaurant in Veere en een eigen polyester verwerkings bedrijf en de kennis van Ver haar in computers vonden de twee elkaar en stichtten zij Compuco. Minet: "De naam is verzonnen door mijn vrouw. Ik had er geen enkele gedachte bij, maar ik hoor steeds vaker de naam in verband wordt ge bracht met mijn voornaam of met het tweemanschap. Voor ons klonk het alleen maar mooi, verder niets". De kennis van Minet op het ge bied van de telecommunicatie biedt perspectief in de toe komst. Na de Personal Compu ter RAI in Amsterdam begin dit jaar zullen ook de Zeeuwse de taillisten het gemak in gaan zien van automatisering van voor raadbeheer en administratie. Door middel van een verbinding tussen de computers van een winkel en een leverancier kan de communicatie veel sneller verlo- *Roland Verhaar en Ko Minet in de winkel aan de Pijpstraat: unieke combinatie van specialismen... pen. Voor de aansluiting van de systemen is echter wel vakken nis vereist. Minet heeft die. De combinatie van zijn kennis en die van Verhaar is uniek in Zeeland. Een ander gat in de markt is het geven van cursussen. Roland Verhaar doet er op het moment twee: tekstverwerking en com- puterboekhouden. De eerste is bedoeld voor geïnteresseerden met enige kennis van een toet senbord, die als hobby iets meer van het onderwerp willen weten of het kunnen gebruiken bij hun werk (zoals secretaresses). De tweede is voor middenstanders en boekhouders. In 19 weken le ren zij hoe de hele boekhouding met een computer gedaan kan worden. Aan de cursus is een landelijk examen verbonden, aan de andere niet. "Voor de tekstverwerking bestaat geen examen. Wel maakt het onder deel uit van het examen voor se cretaresse. Het volledige pakket voor die opleiding omvat echter ook steno, machineschrijven en zo. Daar weet ik niets van en wil ook geen les in geven. Verder zijn wij geen onderwijsinsti- tuu", zegt Verhaar. Hij schrikt er niet voor terug om op een bedrijf een inleiding te houden. "Ik heb een keer mee gemaakt dat mij gevraagd werd om de gebruikers van het nieu we systeem een stoomcursus te geven. Zij konden daarna ver der met een handboek. (Omdat die handboeken trouwens vaak in het Engels zijn, heb ik er een vertaling van gemaakt). Verder heb ik eens drie Engelse mana gers 'in de leer' gehad. Zij kwa men drie dagen naar Middel burg en liepen daarna op hun wenkbrauwen naar Engeland te rug. Er is een grote behoefte aan dat soort cursussen: kort, krachtig en dan een weekje laten bezinken...". Het eerste junioren-team van de korfbalvereniging 'Stormvogels' is door autorijschool Sandee uit Koudekerke van nieuwe shirts voorzien. De junioren komen op het veld uit in de tweede klas, waar ze bo venaan de ranglijst staan, en in de zaal spelen ze eerste klas. Maar ook de selectie van de korf balvereniging begint het nieuwe jaar met nieuwe kleding. Café restaurant 'De fontein' uit Oost- kapelle voorzag de spelers en speelsters van nieuwe trai ningspakken. De selectie komt uit in de derde klas van het district Zuid-West en in de zaal spelen ze tweede klas afdeling. Junioren: nieuwe shirts Selectie: nieuwe trainingspakken maar uw kostbare vakantie wel laten verzorgen door onze reis-enthousiaste en deskundige medewerkers. Gedeputeerde staten van Zeeland hebben de rijksluchtvaartdienst nadrukkelijk ontraden een ont heffing af te geven op grond van de Luchtvaartwet voor een ULV- terrein bij Brouwershaven. De ontheffing zou voor een jaar moeten gelden en is bedoeld om ervaring op te doen met het ge bruik van het terrein door ultra lichte vliegtuigen. Vervolgens zou dan moeten worden bezien of een definitieve aanwijzing als ULV- terrein mogelijk of wenselijk is. Gs zijn van oordeel dat de lokatie Brouwershaven - en eigenlijk elke lokatie in Zeeland - niet geschikt is voor de inrichting van een ULV-terrein. Het aantal vliegbe wegingen wordt geschat op onge veer 50.000 per jaar waarvan 30.000 zich zullen beperken tot een klein gebied direct ten zuiden van Brouwershaven. Omdat ook buiten dit gebied min of meer in tensief zal worden gevlogen, zal de afstand van 500 meter die ten opzichte van recreatieconcentra ties moet worden aangehouden, volgens gs worden overschreden. Het terrein in Brouwershaven zal bovendien vliegers uit heel Zuidwest-Nederland aantrekken omdat het het enige zou zijn in deze regio. Bij het afwijzend standpunt van gs over het ULV-terrein bij Brou wershaven speelt onder andere een rol de nabijheid van foura- geergebieden die van internatio naal belang zijn voor de watervo gels, de concentraties van oever recreanten langs het Grevelingen- meer en de (toekomstige) aanwij zing van stiltegebieden. kinderen de kleurplaat ingevuld hadden. Uiteindelijk moest de ju ry drie kinderen uit elke leeftijds groep uitkiezen voor een prijs. De prijswinnaars konden 23 decem ber wat lekkers krijgen bij Sprint Photo, terwijl directeur Serré de prijzen uitreikte. De uitslag. In de leeftijdsgroep tot 5 jaar kreeg Mirja Pirkovski de eerste prijs, Soetinah de tweede en Carolien Ovaa de derde. In de groep van 5 tot 8 jaar was Stefan de Vries de eerste, Ellen Wille- boordse de tweede en Rebecca van Sprang de derde. En tenslotte in de groep tussen 8 en 12 jaar was de eerste prijs voor Freddy Blaas, de tweede voor Edwin Rhemrue en de derde voor Ricky de Visser. Tijdens de prijsuitreiking liet Sprint Photo nog een staaltje van haar specialiteit zien. Er werden foto's gemaakt die de kinderen di rect mee naar huis konden nemen. Volgens directeur Serré is er een grote behoefte aan zo'n snelle fo toservice, waarbij de klant binnen twee uur kan zien of z'n kiekjes gelukt zijn of niet. Visueel gehandicapten konden tot voor kort voor hun voorzieningen alleen maar terecht bij het Regio naal Centrum in Rotterdam. On langs is er echter in Goes een de pendance ingericht voor hulpver lening aan slechtzienden en blin den. Ter gelegenheid daarvan is er in de dependance op vrijdag 9 en zaterdag 10 januari een open dag vanaf 14 uur. De dependance is gevestigd aan de Kloetingseweg 47 in Goes (St. Joannaziekenhuis). Tijdens die open dag kunnen be langstellenden kennis maken met de activiteiten van dit centrum, die liggen op het terrein van ambulan te hulpverlening, voorlichting en informatie, het tijdig onderkennen van visuele stoornissen en allerlei hulpmiddelen. Verder bemiddelt het centrum bij lectuurvoorzie ning, huisvesting en arbeidsmoge- lijkhedén. Het Regionaal Centrum verkeert momenteel nog in een expertimen- teel stadium. Daarin komt echter in de loop van dit jaar verande ring, dank zij de officiële erken ning als instelling in het kader van de Algemene Wet Bijzondere Ziektekosten. Voor de regio Zuid- West Nederland (Zuid Holland en Zeeland) zal de organisatie dan functioneren als instelling voor hulpverlening aan slechtzienden en blinden, belast met ambulante hulp, behandeling thuis, dagreva- lidatie in het centrum en ontwik keling intra-murale zorg. 5 jaar vaste rente met gemeente garantie Leven werke- opge- lijke geven Geidverstrekker rente rente Annuïteiten Lineaii Geidverstrekker werke lijke rente opge geven rente opgegeven rente Bondsp.Cemi/ONea 6.85 6,6 6,6 Bondsp Mid /N /O Ned 6,90 6,6 6,6 Friese Bondssp. 6,90 6,6 - Gelders. Utr.sp. 6,90 6,6 - AMEV Hyp. Bedr. 7,01 6,7 6,7 Direktbank 7,01 6,7 6,7 Postbank 7,01 6,7 6,7 C en E Utrecht 7,01 6,7 6,7 Ver. Spaarbank 7,01 6,7 6,7 AegonHypoth. 7,06 6,7 6,7 Metallicus 7,11 6.7 6,7 HNG 7,14 6,7 6,7 HNMLG 7,14 6,7 6,7 Nutssp West Ned. 7,14 6,8 6,8 RaboHypoth. 7,14 6,8 6,8 Nutssp.'s-Grav. 7,17 6,8 6,8 Bouwfonds N.G 7,17 6,7 - Avista Bank (CL) 7,17 6,8 6,8 AMRO 7,17 6,8 6,8 Nat.Ned.'Optie' 722 6,9 6,9 WoonfondsHoll. 723 6,7 6,7 W.U.H. 723 6.7 6,7 Bank v.Hyp.Fin. 723 6,7 6,7 Mees Hope 725 6,8 6,8 NMB 727 6,9 6.9 ABN (ABHK) 727 6,9 6,9 F.G.H. 7,50 6,9 7,15 De Amersfoortse 6,91 AEGON AMEV Lev.Verz. 6,916,7 Delta Lloyd 6,91 6,7 Nationale Ned. 6,91 6,7 NOG Verz. Stad Rotterdam 6,91 Winterthur Prudential Vraag uw NVM-makelaar om een vergelijking van de andere factoren die bij uw keuze van belang zijmpremie, afkoop- waarde en winstdeling Nederlandse Vereniging van Makelaars m onroerende goederen NVM Andere vormen Geidverstrekker opge geven rente Roparco krediet6,7 Bouwf. Rente Rust Rabo Rente Stabiel Bovengenoemde percentages komen uit het NVM-Stappenplan. Met behulp van dit plan kunt u samen met de NVM-makelaar tot de juiste hypotheekkeuze komen. Vraag uw makelaar om nadere informatie De genoemde instellingen verstrekken ook hypotheken met andere looptijden bijvoorbeeld 3,7,10 of 12 jaar vast Om een juiste vergelijking mogelijk te maken worden alleen de 5-jaars tarieven vermeld. De werkelijke rente bestaat uit de opgegeven rente plus een aantal variabelen,die per geidverstrekker kunnen varieren (bijv afsluitprovisie). Voor hypotheken zonder gemeente garantie is de rente in de meeste gevallen 02%hoger dan bovengenoemde rente Peildatum: 22 december 1986 Bron:Stappenplan NVM Prijsontwikkeling per regio bestaande woningen x f 1.000,- Sept.t/mnov.1985 Sept. t/mnov. 1986 noord oost f125 f138 f125 f140 1,5 midden west f160 f142 f169 f148 5,5 4,0 zuid Ned.tot f 150 f 139,9 f153 f 1482 2,0 6,0 Prijsontwikkeling heeft betrekking op de gemiddelde verkoopprijzen van bestaande woningen. Per woningtype en per plaats kan de ontwikkeling anders zijn Copyright NVM Nieuwegem Bij de Gemeentepolitie te Vlissingen zijn in de perio de van 17 tot 31 december 1986 de volgende voorwer pen aangegeven: bankbil jet; damesbril; bril; pop; ladder; rekenmachine; rechter blauwe suede da meshandschoen; rechter donkerblauwe herenhand schoen; gouden dameshor loge; zilver/goudkleurig horloge; regenpak; rode portemonnee; 3 sleutels aan label; sleutel aan wit label; 2 sleutels aan ring; losse sleutel; sleutel aan hanger; 2 autosleutels; 7 sleutels aan ring; 11 sleutels met hanger; klein blauw stoffen tasje. Aangegeven dieren, in asiel: cypers met witte kat, rode kater. Bij particulier: Siamese kat. Inlichtingen, maandag t/m vrijdag 09.00-12.00 uur, 14.00-16.00 uur. De heer C. de Bruyn uit Koude kerke heeft in een landelijke foto wedstrijd de hoofdprijs, een Olympus OM-10 camera, in de wacht gesleept. De kleurrijke vogel aan de gevel van Sprint Photo aan de Walstraat in Vlissingen, is voor vele kinderen een inspiratiebron geweest. Ruim driehonderd kleur platen werden bij bedrijfsleider, Phil Bakvis, en zijn assistente, Ja- comien Meyer, ingeleverd om door hun critische oog beoordeeld te worden. De jury keek vooral naar de origi naliteit en creativiteit waarmee de De wedstrijd was georganiseerd door Olympus Nederland en had als thema 'communicatie'. De heer de Bruyn, uiteraard een enthousiast amateur-fotograaf, legt zich voornamelijk toe op het fotograferen van vogels. De win nende foto, een opname van groe ne spechten, is te zien in de etala ge van foto Verschuren in Mid delburg, die tevens voor de kleur- vergroting zorgde. C. de Bruyne ontvangt de hoofdprijs uit handen van de heer Ebel van Olympus Nederland. Het badmintonteam Avanti II, uit komend in de 3e klas landelijk, is door Sanijura badkamermeubelen in het nieuw gestoken. De heer Th. Hermsen van Sanijura overhandigde de nieuwe tenues en de bijbehorende materialen. Op de foto staand van links naar rechts: sponsor Th. Hermsen, Adri Joosse en Michèle Scholten. Op de voor grond: Karin van Steeg en aan voerder Adrie van der Wal.

de Faam | 1987 | | pagina 10