3 a a 2. TIPS VOOR VEILIGE FEESTDAGEN O 3 O o m o S& 2 3-3 51 CD CD 3 fi) (Q week DE FAAM Ontheffing sluitingsuur Kerstnacht en Oude j aarsnacht "OPEN TAFEL" VOLKSKERSTZANG MENU 'TAFELTJEDEKJE' Week 22-27 december AANMELDING VOOR DE AMBTELIJKE COÖRDINATIEGROEP VROUWEN EMANCIPATIEBELEID 3" 5" Q. <D Verkeers maatregelen DL De weekmarkt van don derdag 25 december wordt in verband met Eerste Kerstdag gehou den op woensdag 24 de cember. De weekmarkt van donderdag 1 januari 1987 wordt in verband met Nieuwjaarsdag ge- hpuden op woensdag 31 december 1986. Op Tweede Kerstdag zal er geen huisvuil worden opgehaald. Dit zal gebeuren op maandag 29 december. Vrijdag 2 januari 1987 wordt er wel gewoon huisvuil opgehaald. Biedt u uw huisvuil alstublieft aan in dichtgebonden vuilniszakken en zet deze pas buiten op de dag dat het huisvuil bij u in de buurt wordt opgehaald. AANVRAGEN PARKEERPAS 1987 24 december en 31 december zullen de gemeentelijke kantoren om 15.30 uur gesloten zijn. Dit in verband met de kerstdagen en oudejaarsdag. Ook op 2 januari zullen de gemeentelijke kantoren niet zijn geopend. Het ge meentebestuur wenst vanaf deze plaats iedereen goede kerstdagen toe. Woensdag 17 december 1986 Horeca-ondernemers en verlofhouders die voor de nacht van 24 op 25 decem ber 1986 en voor de nacht van 31 de cember 1986 op 1 januari 1987 t.b.v. hun inrichting ontheffing wensen van het sluitingsuur kunnen een daartoe strekkend verzoek aan de burgemeester richten: - schriftelijk, mits dat verzoek t.b.v. de Kerstnacht uiterlijk 22 decem ber 1986 vóór 12.00 uur en t.b.v. de Oudejaarsnacht uiterlijk 29 de cember 1986 vóór 12.00 uur ter se cretarie is ontvangen dan wet - mondeling t.b.v. de Kerstnacht tot 24 december 1986 12.00 uur en t.b.v. de Oudejaarsnacht tot 31 de cember 1986 12.00 uur aan de ba- He van de ajdeling Algemene Za ken in het stadhuis. De burgemeester van Middelburg maakt bekend dat hij met toepassing van artikel 75, tweede lid van de ge meentewet de ondertekening van bestui ten waarbij hij voor de nacht van 24 op 25 december 1986 en voor de nacht van 31 december 1986 op 1januari 1987 ontheffing verleent van het sluitingsuur als bedoeld in artikel 106 van de Alge mene Politieverordening heeft opgedra gen aan het hoofd van de afdeling Alge mene Zaken van de gemeentesecretarie. wmm CD 3 Maandag 5 januari 1987 zal het Middelburgse gemeente bestuur de gebruikelijke nieuwjaarsbijeenkomst organise ren. Deze aangelegenheid wordt in Middelburg de "Open Tafel" genoemd. De "Open Tafel" wordt gehouden in de Burgerzaal van het stadhuis. Het gemeentebestuur nodigt u uit de nieuwjaarsbijeenkomst bij te wonen. Deze begint om 17.30 uur. Vanaf 17.00 uur kunt u in het stadhuis terecht. Als bijdrage in de kosten wordt van u een bedrag van f5,— gevraagd. Hiervoor ontvangt u twee drankjes, een kop soep en drie broodjes. Indien u de "Open Tafel" wilt bezoeken, belt u dan even met Bureau Voorlichting van de gemeente, tel. 01180-26251 Hier houdt men namelijk bij hoeveel gasten verwacht wor den. Alle vaste relaties van de gemeente ontvangen, zoals gebruikelijk een antwoordkaart. Op zaterdag 20 december wordt in de burgerzaal van het stadhuis de jaarlijkse volkskerstzang gehouden. In deze sfeervolle ruimte worden bekende kerstliederen gezongen. Medewerking wordt verleend door het Middelburgs Mu ziekkorps en het interkerkelijk gemengd koor "De Zuider zangers". De organisatie is in handen van de Kon. Vereni ging "Uit het volk, voor het volk". De bijeenkomst begint om 19.30 uur. Belangstellenden kunnen de burgerzaal berei ken via de hoofdingang van het stadhuis op de Markt. Na afloop van een uurtje gemeenschappelijke zang is er een kopje koffie. "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de Unie van Vrijwilligers voor ouderen en zieken die zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur betsteld worden. Tel. (01180) 38570. Het bezorgen doet men ook op deze dagen. maandag Gehakt, andijvie, puree dinsdag Rundvlees, sperziebonen, aard appelen woensdag Rundvlees, groentemix, aard appelen donderdag Varkensoester, spinazie, aard appelen vrijdag Gehakt, witlof, aardappelen zaterdag Wat de pot schaft De gemeenteraad heeft in zijn vergadering van 17 november jl. de nota vrouwenemancipatie Middelburg vastgesteld. Eén van de beleidsvoor nemens uit deze nota is de instelling van een ambtelijke coördinatiegroep vrouwenemancipa- tiebeleid. De taak van deze coördinatiegroep zal bestaan uit o.a. het mede stimuleren/bewaken van de uitvoering van de beleidsvoornemens uit de emancipatienota. Tevens zal er op gelet moe ten worden dat de verschillende maatregelen de nodige samenhang vertonen. Ook zal in deze coördinatiegroep een verdere gedachtenwisse- ling over wat emancipatiebeleid moet inhouden kunnen plaatsvinden. Vandaar dat het college van burgemeester en wethouders er aan hecht dat ook personen vanuit het veld in de coördina tiegroep zitting nemen. De coördinatiegroep zal als volgt worden samen gesteld: a. de coördinerend wethouder emancipatieza ken, die tevens als voox'zitter optreedt; b. een 6-tal ambtenax-en, waaronder de emancipatie-ambtenaar, die het sekretariaat vervult; c. een 2-tal op het emancipatietexrein deskundi ge vrouwen (of mannen). Oxrder deskundige vrouwen (of mannen) worden verstaan personen die betrokken zijn bij het emancipatiegebeuren; dit kan bijv. blijken uit op dit gebied geoi-ganiseerde of gevolgde aktivitei- ten c.q. cursussen. Deelname aan de coördinatie groep geschiedt op persoonlijke titel; een bepaal- Kaarslicht, kerstboom, oudjaar, oliebollen, vuurwerk. De decembermaand is vol feestelijke gebeurtenissen. Vooral in de laatste week van het jaar. Maar het is die dagen ook oppassen geblazen. Er liggen nogal wat gevaren op de loer die het feest en de gezelligheid danig kunnen verstoren. De Kerstboom -Koop een kerstboom die niet te groot is voor uw kamer. Zet hem niet te dicht bij gordijnen of an dere makkelijk brandende spullen. -Zorg ervoor dat de boom goed stevig staat, zodat hij niet mak kelijk omver gelopen kan worden. -Indien u de boom in een speciale met water gevulde kerst boomstandaard plaatst,droogt hij minder snel uit. Daardoor wordt het brandgevaar wat klei ner, bovendien heeft u minder last van naalduitval. Regelmatig water bijvullen is natuurlijk wel vereist. -Echte kaarsjes in de boom moet u constant in de gaten houden. Eén moment van onoplettend heid kan uw boom in een fakkel veranderen. Electrische kaars jes zijn dan misschien minder sfeervol, ze geven u wel een rustiger'gevoel. -Controleer de bedrading van de elektrische kerstboomverlich ting op beschadigingen. Probeer de installatie eerst uit door de lampjes vóór het ophangen een half uur te laten branden. Oók als er voorgaande jaren hele maal geen problemen waren. Ge bruik een gaaf en goed passend verlengsnoer en leg dat zo neer dat niemand erover struikelen kan. -Doe de verlichting uit als u gaat slapen of het huis verlaat. Brandende kaarsen -Zet de kaarsen in een stevige houder op een vlakke onder grond. Gebruik geen kaarsen houders die gemaakt zijn van plastic of van andere makkelijke brandbare materialen. -Houd brandende kaarsen zover mogelijk weg van gordijnen en van andere makkelijk brandba re dingen, zoals papieren versie ringen. Zorg vooral ook dat ze buiten het bereik blijven van kleine kinderen en huisdieren. -Laat de kaarsen in kerststukjes niet te ver opbranden. Plaats kerststukjes zo dat u ze steeds kunt zien. Zet ze niet in de buurt van een warmtebron, bijvoor beeld op de schoorsteenmantel boven de kachel. De kaarsen kunnen dan week worden en ombuigen. -Laat de kleine kinderen nooit alleen met brandende kaarsen. Ook niet voor een paar mi nuutjes! Oliebollen bakken -Bij het oliebollen bakken loopt u kans op "vlam in de pan". Leg daarom binnen handbereik een deksel klaar dat goed op de pan past. -Slaat de vlam in de pan loop dan niet weg, maar schuif het klaar gelegde deksel op de pan. Draai vervolgens het gas of de kook plaat uit. Leg een (uitgewx-on- gen) vochtige dweil op het dek sel, zodat dit vaster op de pan drukt. Probeer nooit de branden de olie met water te blusssen, dat is levensgevaarlijk. -Laat de pan een kwartier met rust, beweeg hem niet en licht ook het deksel niet op. De elek trische kookplaat blijft lang heet. Het afkoelen van de olie zal daarbij wat langer dui'en dan bij koken op gas. -Blijf bij de pan totdat hij vol doende is afgekoeld. Reinig dan de buitenkant van de pan gron dig, maak hem vooral goed vet vrij Daarna kunt u verder gaan met bakken. -Probeer tijdens het bakken het middelen, zoals de flessen voor het afsteken van vuurpijlen. -Zoek de plek waar u het vuur werk gaat afsteken met zorg uit. Denk daarbij aan het brandge vaar: x-ieten daken, open opslag plaatsen van brandbare materia 1 len e.d.. -Bepaal ook van te voren waar de -Zet vuurpijlen in een met zand toeschouwers veilig kunnen gevulde fles, of beter nog in een staan. Houd daarbij rekening fles die half in de grond staat, met eventueel optredende glad- Het gaat erom dat de fles rech- heid. Vertel de toeschouwers dat top staat en niet om kan vallen, ze hun ogen met de handen moe- -Vuurwerk in de hand ontsteken morsen van vet zoveel mogelijk ten bedekken wanneer het vuur- is heel gevaarlijk. Met ontsto- te voorkomen. Zorg dat de bui- werk onverwacht hun richting ken vuurwerk gooien is nóg ge- tenkant van de pan vetvrij blijft, uitschiet. Maak ze eveneens at- vaarlijker. Laat u niet verleiden, tent op het neerkomen van vuur werk dat door anderen (bijv. de buren) woi'dt afgestoken. -Voor het geval er toch iets mis -Doe niet teveel olie in de pan. De olie gaat bruisen wanneer het beslag erin gebracht woi'dt. Een te volle pan stroomt dan over. doe het nooit! -Ga niet met vuurwex'k experi menteren. maak er geen bun dels van ter verhoging van het -Loop niet weg bij de pan zonder mocht gaan: het binnen handbe- effect, dat is levensgevaai'lijk. het gas of elektra uit te zetten. Bij te lang verhitten gaat de olie branden. Alleen een frituui-pan met thermostaat is daarentegen beveiligd. -Houd kleine kinderen buiten de keuken als u aan het oliebollen bakken bent. Ze leiden uw aan dacht af, bovendien kunnen ze getroffen worden door oliespatten. Vuurwerk -Koop vuurwerk alleen bij offi ciële detailhandel. Deze winkels zijn herkenbaar aan een biljet waarop staat: "Verkoop vuur werk, Roken en Open Vuur ver boden". Let erop dat het vuur werk is voorzien van een (wette lijk verplichte) duidelijke ge bruiksaanwijzing in de Neder landse taal. -Bewaar vuurwerk bij voorkeur in een metalen trommel of bus op een veilige droge plaats, zo mogelijk niet in huis. -Lees de gebruiksaanwijzing i'ustig door, ruimschoots vóór het afsteken van het vuurwerk. Hetzelfde geldt voor het klaar zetten van de te gebruiken hulp- x-eik hebben van de telefoonnum mers van brandweer, arts en po litie kan kostbare tijd besparen. -Zorg dat alle ramen en deuren gesloten zijn als het vuurwerk begint. -Gebruik voor het afsteken geen lucifei's maar een gloeiende si- Ontsteek elk stuk apart. Zorg dat steeds het deksel op de voor raadhuis of -trommel zit. -Bij het zelf maken van vuur werk zijn al veel ongelukken ge beurd. Laat de fabricage aan deskundigen over. •Wees kritisch bij de beslissing garet of sigaar, ga zodra de lont' of uw kinderen oud en wijs (dus brandt een paar stappen achter uit. Probeer een "weigeraar" (lont opgebrand, niet afgegaan) niet opnieuw aan te steken. Te rug brengen naar de verkopqr is de juiste oplossing. voorzichtig) genoeg zijn om mee te doen aan het afsteken van vuui'werk. Het is een hele ver antwoording! Bex-eid ze in ieder geval goed voor en blijf toezicht houden. Burgemeester enwethouders maken bekend dat zij -onder voorschriften om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen- vergunning ingevolge de Hinderwet hebben vex-leend aan de Directeur van de Rijksgebouwendienst in de directie Zuid-Holland en Zeeland, Westeinde 3a te 2275 AA Voorburg voor het oprichten en in werking hebben van een gerechtsgebouw op het perceel Hofplein 8 te Middelburg. De beschikking en alle terzake zijnde stukken liggen ingaande heden tot 20 januari 1987 ter inzage elke werkdag van 8.30 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.30 uur op de afdeling algemene Zaken in het stadhuis en elke donderdagavond van 18.00 tot 21.00 uur eveneens op genoemde afdeling. Inzage op die avond moet van tevoren telefonisch worden verzocht (26251, tst. 413). Bij de stukken ligt een mededeling waar en wanneer een mondelinge toelichting kan worden verkregen. Een beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en worden gezonden aan de Raad van State, Afd. voor geschillen van bestuur, Kneuterdijk 22,2514 EN Den Haag. Een verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afd. voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Een beroepschrift kan alleen worden ingediend door de aanvrager, de betrokken adviseurs,degenen, die overeenkomstig art. 20, 21 of 22, 2e lid, of 28, le lid, onder c van de wet algemene bepalingen, milieuhygiëne bezwaren hebben ingebracht, andere belanghebbene, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest bezwaren in te brengen. Burgemeester en wethouders heb ben besloten - een parkeerverbod in te stellen voor de zuidoostelijke zijde van de Zandstraat, tussen de uitrit van de laad- en losplaats van het Trefcenter en het dichtst bij gele gen parkeervak, voorzien van een parkeermeter; het parkeren te verbieden over een lengte van 10 meter ter weerszijden van de ingang van het postbdssencomplex van het P.T.T.-kantoor aan de Arnestein- weg 9; het parkeren te verbieden voor een tegenover het perceel Heren gracht 72 gelegen parkeervak, behalve voor het motorvoertuig van de invalide, waarvoor de par keerplaats is bestemd. Tegen deze verkeersbesluiten kan iedere belanghebbende binnen 30 dagen na heden beroep instellen bij de Kroon. Het beroepschrift moet worden ingediend bij de Commissa ris van de Koningin in Zeeland, Sint Pieterstraat 42 te 4331 EW Middel burg. De volledige verkeersbeslui ten liggen bij het bureau Voorlich ting, Stadhuisstraat 2 ter inzage. 'I Burgemeester en wethouders van Middelburg; gelet op artikel 40 van de Wet alge mene bepalingen milieuhygiëne: maken bekend, dat zij de door hen op 14 april 1981 aan de heer J. van Hel leman te Westkapelle verleende Hin derwetvergunning voor de stalling en onderhoud van mobiele hijskra nen aan de Industrieweg 6 te Mid- delbui'g hebben gewijzigd. De wijzi ging houdt in dat aan de vergunning nieuwe voorschriften ter voorko- ming van bodemverontreiniging worden toegevoegd en de huidige voorschriften worden gewijzigd. De beschikking en alle terzake zijnde stukken liggen ingaande heden tot 20 januari 1987 ter inzage: elke werkdag van 08.30 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.30 uur op de afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecretarie, Lange Noordstraat 1 te Middelburg en elke donderdagavond van 18.00 tot 21.00 uur eveneens op ge noemde afdeling. Inzage op die avond moet van tevox-en telefo nisch worden verzocht (telefoon 01180-26251, toestel 413). Bij de stukken ligt een mededeling waar en wanneer een mondeinge toelichting kan worden ver kregen. Ingevolge artikel 49, tweede lid, van de Wet algemene bepalingen milieu- b. f. de ox-ganisatie of groepering kan vertegenwoordigd worden. Vrouwen (of mannen) die in aanmerking willen komen voor zitting in de coördinatiegroep vrou- wenemancipatiebeleid kunnen zich tot 15 janua ri a.s. aanmelden bij het college van burgemees ter en wethouders. Lange Noordstraat 1, 4331 CB Middelburg. Nadere inlichtingen zijn te ver- kx-ijgen op de afdeling Welzijnszaken (dhr. W. Wisse, toestel 234). Met ingang van 5 januax-i 1987 zullen de openingstijden voor bezoekers van het Gemeente-archief Middelburg verruimd worden. De studiezaal is vanaf die datum geopend van: maandag - donderdag: 09.00 uur - 12.00 uur, 13.30 uur - 16.30 uur. Vrijdag: 09.OOuur - 12.00 uur. In bijzondere gevallen kan, na voorafgaande afspraak, het Gemeente-archief ook buiten de officiële openingstijden bezocht worden (uitgezonderd in de avonduren en in de weekeinden). Misschien ten overvloede wordt u nog medegedeeld dat op de studiezaal de Re gisters van de Burgerlijke Stand, te weten: geboorten 1811-1912, huwelijken 1811-1912, huwelijksbijlagen 1811-1842, overlijden 1811-1932 (waarvan de pe riode 1811-1882 op microfilm en de overige regislex-s in originali), kosteloos te raadplegen zijn tijdens bovengenoemde uren. 3 hygiëne staat tot 20 januari 1987 be roep open bij de Kroon voor: a. degene tot wie de beschikking is gericht; degene die overeenkomstig arti kel 26, lid 2, van de Hinderwet heeft verzocht tot wijziging van de vergunning over te gaan: de betrokken adviseurs; andere betrokken overheidsorga nen, indien zij overeenkomstig artikel 36 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bezwa ren hebben ingebx-acht; degenen die overeenkomstig arti kel 38 van de Wet algemene bepa lingen milieuhygiëne bezwax-en hebben ingebracht naar aanlei ding van de bekendmaking van het voornemen; enige andere belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeen komstig artikel 38 van de Wet al gemene bepalingen milieuhygië ne bezwaren in te brengen. De beschikking wordt ha afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorzie ning. Het beroepschrift moet worden ge richt aan Hare Majesteit de Konin gin en worden gezonden aan de Raad van State. Afdeling voor geschillen van bestuur. Kneuterdijk 22, 2514 EN 's-Gravenhage. 1-Iet verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de Af deling voor geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschik king wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. -,'fv'. De mijnenjager Hr.Ms. Middelburg, die op 22 november j.l. gedoopt werd, is op 10 december j.l. in Den Helder officieel in gebruik gesteld. Ter gelegenheid van deze ingebruikstelling werd zowel door burgemeester mr. C.G.J. Ruiten als mevrouw C.G.L.M. W. Rurten-Bovendeerd het woord gevoerd. Per 31 december verliezen de parkeerpassen voor be woners en bedrijven in de binnenstad hun geldigheid. Om een ieder op tijd in het bezit te kunnen stellen van een nieuwe pas voor 1987 dient men nog deze maand een aanvraagformulier af te halen bij de afd. Algemene Zaken in het stadhuis en ingevuld in te leveren even eens op genoemde afdeling. De aandacht wordt erop gevestigd, dat ingaande 1-1-1987 geen parkeerpassen meer worden verstrekt voor meters met een half-uur tarief. Drie werkdagen daarna kan men tegen contante betaling de gevraagde parkeerpas afhalen bij de afd. Bui-gei-zaken. Deze afdeling is geopend van maandag t/m vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur. Wanneer men op 1 januari 1987 niet in het bezit is van een geldige parkeerpas, moet normaal de parkeermeter of automaat gebruikt worden. Colofon Deze voorlichtings- rubriek van de gemeente Middelburg staat onder redactie van het bureau Voorlichting in het stadhuis. Telefoon: (01180) 26251. toestel 133 of 224. Reacties zijn altijd van harte welkom. I»

de Faam | 1986 | | pagina 5