mt Q? het akeehsrt ...Walstraat-zuid laten verloederen? dat nooit... Eerste verhuiswinkel in Vlissingen geopend Concurrentie èn samenwerking PTT VERFBRON GERARD RODTS VERBOUWD Kamer van Koophandel behandelt Anti-misbruikwet nv's en bv's Langlauf afdeling bij Habee Intersport TELECOMMUNICATIEBEDRIJVEN BUNDELEN KRACHTEN Janssen-Jobse Elektro onderging 'facelift' ONROEREND GOED EN HYPOTHEEK INFORMATIE DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 3 december 1986 Vijf voor twaalf Specialisatie Creatievelingen Navolging VERWARMING EN ISOLATIE: KEUS GENOEG, MAAR WAT TE KIEZEN? VTB-keurmerk De Snelle Schoenhersteller heropend Hypotheek informatie LIJ NVM Onroerend goed informatie De uitnodiging die 'De Verfbron' aan de Vlissingse Walstraat ter gelegenheid van de heropening heeft rond gestuurd laat voor de insiders aan duidelijkheid niets te wen sen over. 'Ondanks tegenslag, ongemak en ongeloof, maar vol vertrouwen zijn wij in de Walstraat-Zuid toch gaan ver bouwen. Met volle inzet moet hier óók toekomst zijn', aldus een gedeelte uit de tekst. In een 'splinternieuwe' Verfbron -nu Sikkens Color Center geeft Gerard Rodts, de inmiddels 55-jarige ondernemer die verantwoordelijk is voor de tekst, graag uitleg. "Tegenslag, ongeloof en onge mak. Iedereen weet het hier zo langzamerhand wel. Er gebeurt vrijwel niets aan dit gedeelte van de Walstraat. Ik wil niet zeggen dat het een verpauperd gedeelte was, maar we kunnen toch wel stellen dat het tijden lang een goed vervallen straat is geweest. Winkels gesloten, dichtgespij kerde ramen en daar kwam niets voor in de plaats. Zoiets doet een winkelstraat, als je ten minste daar over praat, geen goed. Mensen blijven weg. Lo gisch, want wees nu eerlijk, ze hebben hier dan toch helemaal niets meer te zoeken? Boven dien valt de gemeente Vlissingen ook geen voort varendheid te verwijten. Zo hebben rapporten uitgewezen dat de Walstraat als promenade te lang is. Nou. Doe daar als ge- meente iets mee. Maar nee hoor, het is nog niet veel verder gekomen dan een toezegging dat dit gedeelte opengesteld zou worden voor het verkeer. Tot op heden is dat nog steeds niet gebeurd. En zo kan ik nog wel meer dingetjes opnemen. Als ondernemer, en zeker als je iets ouder wordt, kan je dan ook maar twee dingen doen. Tent sluiten omdat je er geen vertrou wen meer in hebt of laten zien dat dit gedeelte wèl aantrekke lijk gemaakt kan worden met een goed winkelbestand en dat betekent dus de schouders er onder en gewoon doen". Voor dat laatste heeft Rodts dan ook duidelijk gekozen. "Het besluit om de winkel in grijpend te veranderen en zo een wezenlijke bijdrage te leveren aan het imago van de Walstraat- Zuid heeft best wat slapeloze nachten gekost", voegt me vrouw Rodts daar aan toe. "Als ondernemer moet je wel 'wak ker' zijn. Maar zó wakker hoeft voor mij nu ook weer niet! Voor ons heeft de doorslag gegeven dat het hoog tijd werd dat er iets moest gebeuren. Vijf voor twaalf noemden ze het. Nou voor ons was het eigenlijk al vijf over twaalf en vaak hoorden we de klok niet eens...." Enigszins emotioneel gaat Ge rard Rodts verder. "Maar dat Vlissingen hè, daar krijgen ze mij met geen stok meer uit. Het is een prachtige stad met legio mogelijkheden. En wat gebeurt er? We sturen de mensen naar industrieterreinen. Goed, het heeft zoals dat heet 'de aan dacht van onze bestuurders' en er gebeurt wel wat, maar het gaat zo allemachtig langzaam. Ik kan wel wat voorbeelden noemen maar dat heeft zo wei nig zin. Van het verleden kun je alleen maar leren en we moeten vooruit. Zo simpel ligt dat". De verbouwde winkel - eigenlijk is het beter om te spreken van een 'nieuwe' winkel - mag er zijn. De winkel is inderdaad ingrij pend veranderd en het assorti ment is gespecialiseerd. "Vroe ger hadden wij ook nog hobby artikelen. Die hebben we er uit gedaan. Wat we nu hebben is een volledig assortiment verven voor zowel de industrie, de bouw, de doe-het-zelver, de au- tospuiter als de watersporter. Verder nog een assortiment po lyester en spuitbussen met verf voor het 'vlugge werk". Twee computergestuurde meng machines zorgen er voor dat de klant inderdaad die bepaalde kleur krijgt die hij nodig heeft. Oorspronkelijk was er ook nog een 'hoekje' gereserveerd voor de amateur- en beroeps kunst schilders maar dat is uitgegroeid tot een complete afdeling waar de creatieveling volledig aan zijn trekken kan komen. Verven en materialen in vele prijsklas sen en van topmerken. Airbrush-artikelen, waterverf, plakkaatverf en ecoline. Boven dien nog een hoekje voor de grafische sector en de reclame man of vrouw. "En wil iemand zijn straat of huis bewegwijzeren dan kan dat Het echtpaar Rodts: met geen stok uit Vlissingen te krijgen. ook nog, want we hebben behal ve pictogrammen, ook nog weg- bewijzering en -beveiliging in huis", grapt mevrouw Rodts. En dan weer ernstig: "Wil je specialistisch bezig zijn dan moet je zoiets wel in huis heb ben. Dat niet alleen, je moet ook elke dag met je vak bezig zijn. Vergeet niet, dat er elke week weer nieuwe kleuren of zo genaamde verkleuringen uitko men. Bijblijven dus". Het voortrouw dat Rodts geno men heeft om in de Walstraat- Zuid dóór te gaan gaat navol ging krijgen, want een aantal ondernemers hebben al te ken nen gegeven om ook 'iets te gaan doen' om de Walstraat- Zuid weer nieuw leven in te blazen. "Dat zou toch prachtig zijn, hè", besluit Rodts. "Misschien horen we dan weer eens die 'bruisende branding' in plaats van het suizen in m'n oren'. Om bestuurders en commissaris sen van nv's en bv's te informeren over de nieuwe Anti-misbruikwet houdt de Kamer van Koophandel en fabrieken voor Midden- en Noord-Zeeland donderdag 18 de cember een seminar. In de Prins van Oranje krijgen de bezoekers tussen 14 en 17 uur uitgelegd wat hen allemaal boven het hoofd hangt. Veel bestuurders en com missarissen van nv's en bv's be seffen nog niet welke verstrekken de financiële risico's zij gaan dra gen na het invoeren van die wet, aldus de Kamer van Koophandel. De titel van dit seminar luidt: 'De nieuwe Anti-misbruikwet; gebaar of gevaar?'. Nadat die donderdagmiddag een aantal sprekers zijn mening heeft gegeven over de nieuwe wet wor den vragen behandeld in een pa nel. Daarin hebben zitting de he ren prof. mr. W.F. Slagter, hoog leraar aan de Erasmusuniversiteit in Rotterdam, mr. W.J. Tiggelaar die als belastingadviseur is ver bonden aan Melse co, H.P. van Leeuwen eveneens werkzaam bij Melse co, de Goese notaris G.F. Giele en de assuradeur mr. M.M. de Jager Meezenbroek. Tiggelaar, Slagter en Van Leeu wen houden die dag een inleiding na de opening door drs. C. Har- tog, voorzitter van de kamer. Belastingadviseur Tiggelaar bespreekt de aansprakelijkheid van bestuurders jegens fiscus, be drijfsverenigingen en bedrijfspen sioenfondsen. Prof. Slagter heeft het die middag over de gevolgen voor de bestuurders en commissa rissen bij een faillissement en Van Leeuwen beantwoordt de vraag: 'Wat is kennelijk onbehoorlijk bestuur'. Goed verwarmen of isoleren hoeft tegenwoordig geen kapitalen meer te kosten. Dankzij de moderne techniek is er voor elk type woning het juiste verwarmings- en isolatiesysteem voorhanden. Eigenlijk is er nog maar één echt probleem: hoe een verant woorde keuze te maken uit het enorme aanbod. De onlangs ver schenen Welke gids over verwarming en isolatie kan daarbij wellicht heipen. Vanzelfsprekend veel aandacht in de gids voor verwarming. Opval lend in het hoofdstuk over centra le verwarming zijn de eigentijds vormgegeven radiatoren die door een aantal fabrikanten op de markt worden gebracht. Niet die gewone witte dingen tegen de muur, maar nu vaak in felle kleu ren, verticaal en te gebruiken als wandafscheiding, kapstok, en als -in de badkamer- handdoekenrek. Hoewel uit de tabellen met pro- duktinformatie valt op te maken dat de tegenwoordige CV- systemen vaak zeer energiezuinig zijn, kan lokaal verwarmen met gevelkachels soms een goedkope re oplossing zijn. Dit is onder meer afhankelijk van de grootte van het huis, aldus de Welke-gids. Echt voordelig stook je natuurlijk pas in een goed geïsoleerd huis. De gids geeft in de betreffende hoofdstukken over dit onderwerp veel nuttige informatie. Daarbij is steeds het rendement als uit gangspositie gekozen. Zo is vrij eenvoudig ruwweg vast te stellen wat in de eigen situatie de beste aanpak is. Welke waarschuwt echter wel voor te onbesuist isole ren, want als een huis domweg potdicht wordt geïsoleerd, ont staat er een bedompte sfeer: de bewoners voelen zich ongemakke lijk. Het vocht dat zich in elk huis bevindt, kan niet weg en tast lang zaam vloer- en wandbekleding aan. De oplossing is simpel: zorg altijd voor een goede ventilatie. In deze Welke-gids Verwarming en Isolatie verder artikelen over geiser en boiler, subsidie en hoe die te verkrijgen en een uitgebreid overzicht van vrijwel alle impor teurs en leveranciers die produk- ten leveren op de verwarmings-, warmwater- en isolatie-markt. De gids kost 4,95 en is verkrijgbaar bij de tijdschriftenwinkels. Van Habee Intersport op de Nieu we Burg in Middelburg mag het gaan sneeuwen, want op de eerste etage heeft deze sportzaak een speciale afdeling ingericht die ge heel is afgestemd op het langlau fen. En omdat een goed advies bij aankoop of huur belangrijk is heeft Habee zich verzekerd van de medewerking van Edward de Leng, een erkend langlauf in structeur. k Verder heeft Habee het plan om in samenwerking met een bekend Zeeuws touringcarbedrijf -onder leiding van Edward de Leng- één- of meerdaagse langlauf- instructietochten te organiseren. Daarbij wordt speciaal gedacht aan personeels- of andere vereni gingen, maar ook particulieren kunnen natuurlijk aan zo'n tocht deelnemen. In de nieuwe afdeling van Habee zijn uiteraard de bekende merken vertegenwoordigd, zoals Bliz zard, Fisher, Karhu, Techno en Rottefella. Burgemeester Van der Doef (links) naast mevrouw Vogelhet echtpaar Haverkort en de heer Vogel in de nieuwe Vlissingse zaak. Aan de Scheldestraat 53 in Vlis singen is vorige week vrijdag een verhuiswinkel geopend. 'De eer ste in Zeeland' aldus Wim Vogel, directeur van het gelijknamige Verhuis- en Transportbedrijf dat zestig jaar geleden door de vader van de huidige directeur als bode dienst tussen Middelburg en Vlis singen is begonnen. Met de verhuiswinkel wil het Mid delburgse bedrijf de klanten in Vlissingen tegemoet komen "Bij ons kunnen ze nu terecht voor een verhuizing 'op de portemonnee'. Een verhuizing kan in de doe-het- zelf-sfeer worden uitgevoerd. Dat scheelt vele honderden guldens", verzekert Wim Vogel die in 1948 als 14-jarige jongen bij zijn vader in de zaak kwam. "Een geheel door ons uitgevoerde verhuizing komt toch al gauw rond 'de vijftienhonderd gulden, terwijl een zelf uitgevoerde ver huizing met een door ons beschik baar gestelde verhuiswagen met chauffeur zo'n vierhonderd gul den kost", berekent Hans Haver kort", die sinds kort met zijn schoonvader de directie vormt. De nieuwe verhuiswinkel geeft ook informatie aan de klanten. Lenny Kleppe treedt daarbij op De Nederlandse bedrijven op het gebied van telecommunicatie en in het bijzonder op het gebied van de bedrijfstelefooncentrales heb ben hun krachten gebundeld in de Verenigde Telecommunicatie Be drijven (VTB). De vereniging, waarbij nu reeds meer dan 40 on dernemingen zijn aangesloten, ziet het als een van haar belang rijkste taken haar leden en de consument te beschermen tegen niet -professionele bedrijven, als mede het opzetten van een lande lijk service- en garantiesysteem, waardoor de eindgebruikers van telefooncentrales en telefoon- randapparatuur verzekerd zijn van structurele service en ga rantie. Wanneer per 1 januari 1989 de PTT haar monopoliepositie zal verliezen en iedereen zich op de telecommunicatiemarkt kan stor ten, zou dat wel eens een stroom versnelling kunnen betekenen in het thans toch al gigantische aan bod van bedrijfstelefooninstalla- ties en telefoon-beantwoorders, nummerkiezers, alarmkiezers, draadloze telefoons, telex- en te- lexapparatuur en computer modems. De VTB zal gaan optreden als gesprekspartner met de PTT, die verantwoordelijk blijft voor het communicatienetwerk buitens huis. Het VTB-bestuur heeft hier over reeds besprekingen gevoerd met de PTT-hoofddirectie. Daar bij zijn de aangesloten VTB- bedrijven, waar het levering en in stallatie van apparatuur betreft, tevens duidelijk geduchte concur renten van de PTT. De VTB is in een vergevorderd stadium met het opzetten van een landelijk garantie/service net werk ten dienste van de eindge bruiker. Ook zal de VTB controle gaan uitoefenen op de kwaliteit van de door haar leden te leveren apparatuur. Daartoe wordt naa$t het reeds bestaande VTD (PTT- goedgekeurd) kenmerk een eigen keuring ingevoerd. Alle door de VTB goedgekeurde apparatuur krijgt een VTB-embleemsticker en wordt voorzien van een VTB- garantiecertificaat. Het VTB- secretariaat gaat een databank bijhouden van alle VTB- goedgekeurde apparatuur en be heert daarvan alle technische schema's ten behoeve van aan gesloten leden. Per januari 1987 wordt in Am sterdam (Zeeburgerpad 36, tel.: (020) 65 79 51) een expositieruim te geopend, waar alle voorhanden zijnde, goedgekeurde telecommu- nicatieapparatuur (met de nieuwste snufjes) te bezichtigen is en waar voorlichting gegeven wordt aan geïnteresseerden. Al deze apparatuur wordt tevens op genomen in een catalogus (VTB- Telegids), die vanaf februari 1987 (met een aanvangsoplage van 100.000 exemplaren) jaarlijks gaat verschijnen. Zo ziet het VTB-servicenet er mt reeds uit met een goede dekking over geheel Nederland van aangesloten leden. Het reparatiebedrijf De Snelle Scltoenhersleller aan liet Dam plein 28 in Middelburg is weer open. Frans Gulickx kon vorige week donderdag de deur van het bedrijf, dat na liet overlijden van de vorige eigenaar twee maanden gesloten was, weer openen. De belangstelling was overweldigend. "We kunnen liet nauwelijks aan gewerkt krijgen", zei mevrouw Gulickx die op de openingsdag haar man assisteerde. De heer Uulickx heeft voordat hij als zelfstandig ondernemer be gon, in Middelburg gewerkt als fi liaalchef in een grote schoenen- handel. Zijn opleiding kreeg de heer Gulickx bij een grote schoen makerij in Leusden. Zijn vader oefende hetzelfde vak uit, zodat de nieuwe ondernemer al heel vroeg met de schoenenbranche vertrouwd raakte. Het streven van De Snelle Schoenhersteller is - uiteraard - vlugge afhandeling van de aange boden reparaties. Maar voor in grijpende herstellingen wordt wat meer tijd gevraagd. Behalve schoenherstellen worden ook re paraties aan tassen, riemen en an dere brancheverwante artikelen uitgevoerd. In de verkoophoek worden schoencrcmes, inlegzolen en andere schoenverzorgingspro- dukten aangeboden. Vier weken waren er nodig om de zaak van Janssen-Jobse Elektro aan de Scheldestraat 17 in Vlissin gen een ander aanzien te geven. Het resultaat: een eigentijdse zaak met een bijzonder ruime opstelling van het totale pakket in een aangepaste en lichte kleurstel ling. Wat niet veranderde is de service; die is zoals voorheen ver trouwd en degelijk gebleven. "De vernieuwing was hard nodig. We nadden weinig overzicht op het totale gebeuren in de zaak. De toonbank is van achter naar het midden van de zaak verplaatst en de ruimte tussen de schappen is veel groter geworden. Je kunt er nu zelfs gemakkelijk met een kin derwagen of een invalidewagen door", vertelt de heer P. Jobse, die zich met het commerciële aspect van de zaak bezighoudt. Zijn compagnon, de heer A.P.M. Janssen, houdt zich met de tech nische kant bezig. Al meer dan tien jaar blijkt dit een goede for mule te zijn. Het tweetal werkte daarvoor in loondienst in hetzelf de bedrijf. Door de verbouwing is ook het orderpakket uitgebreid: Graetzen Dual zijn erbij gekomen naast het vertrouwde Siemens-gebeuren dat al vele jaren met succes wordt aangeboden. Verder heeft de ver nieuwde elektrozaak een ruime keus in koelkasten, wasautoma ten, huishoudelijke apparatuur, televisies en audio-apparatuur. Tijdens een 'open huis' voor ie dereen kwamen velen een kijkje nemen in de vernieuwde elek trozaak. als gastvrouw. En verder is er al les te koop of te huur wat er voor een verhuizing wordt gebruikt zo als dozen, vloeipapier voor porce- lein en aardewerk en dekens om de meubelen bij het vervoer te be schermen. "De nieuwe verhuis winkel betekent tevens een stuk service naar onze klanten in Vlis singen", stelt Vogel. De officiële opening werd verricht door burgemeester Jaap van der Doef. Met het neerhalen van een handel van een ouderwetse scha kelkast ontstak de burgemeester de verlichting in en aan de nieuwe verhuiswinkel. 5 jaar vaste rente met gemeente garantie Annuïteiten Lineair Leven werke- opge- opgegeven werke- opge- Geldverstrekker lijke rente geven rente rente Geldverstrekker lijke rente geven rente Zwolsche Alg 6,60 62 - Zwolsche Alg 638 5,9 Bondsp. Conti/ON'ed 6,85 6.6 6,6 Prudential 6,58 63 Bondsp. Mid 'N 'O Ned 6,90 6.6 6.6 Equity Law 6,58 63 AMEVHyp.Bedr. 7,01 6,7 6,7 AEGON 6,91 6,7 Direktbank 7,01 6,7 6,7 AMEVLev.Verz. 6,91 6,7 Postbank 7,01 6,7 6,7 Delta Lloyd 6,91 6,7 C en E Utrecht 7,01 6,7 6,7 Nationale Ned. 6,91 6,7 Aegon Hypoth. 7,06 6,7 6,7 NOGVerz. 6,91 6,7 Metallicus 7,11 6,7 6,7 RVS 6,91 6,7 Ver. Spaarbank 7,11 6,8 68 Stad Rotterdam 6,91 6,7 HNG 7,14 6.7 6,7 Winterthur 6.91 6,7 HNMLG 7,14 6,7 6,7 Vraag uw NVM-makelaar om een Nutssp.West Ned 7,14 6,8 6,8 vergelijking van de andere Rabo Hypoth. 7,14 6,8 68 factoren die bij uw keuze van - belang zijn Dremie, afkoop- Nutssp.'s-Grav. 7,17 6,8 68 waaide en winstdeling Bouwfonds N.G. 7,17 6,7 - Avista Bank (CL) 7,17 6,8 6,8 mm am Nedenanoso Vereniging van Makolaars in onroorondo oooderon NVM AMRO 7,17 6,8 68 Nat.Ned.'Optie' 722 68 6,9 li BH WoonfondsHoll. 723 6,7 6,7 W.U.H 723 6,7 6,7 - Andere vormen opge geven Bank v. Hyp. Fin 723 6,7 6,7 Mees&Hope 725 6,8 6,8 Geldverstrekker rente NMB 727 6,9 6,9 Roparco krediet 6,7 ABN(ABHK) 727 68 6,9 Bouwf. Rente Rust 68 F.G.H. 7,50 6,9 7,15 Rabo Rente Stabiel 7,0 Bovengenoemde percentages komen uit het NVM-Stappenplan. Met behulp van dit plan kunt u samen met de NVM-makelaar tot de juiste hypotheekkeuze komen. Vraag uw makelaar om nadere informatie De genoemde instellingen verstrekken ook hypotheken met andere looptijden, bij voorbeeld 3,7,10 of 12 jaar vast. Om een juiste vergelijking mogelijk te maken worden alleen de 5-jaars tarieven vermeld. De werkelijke rente bestaat uit de opgegeven rente plus een aantal variabelen,die per geldverstrekker kunnen variëren (bijv. afsluitprovisie). Voor hypotheken zonder gemeente garantie is de rente in de meeste gevallen 02%hoger dan bovengenoemde rente. Peildatum24 november 1986 BronStappenplan NVM Prijsontwikkeling per regio bestaande woningen x f 1.000,- Aug.t/mokt.1985 Aug. t/mokt. 1986 Prijsontwikkeling heeft betrekking op de gemiddelde verkoopprijzen van bestaande woningen. Per woningtype en per plaats kan de ontwikkeling anders zijn. Copynghi NVM Nieuwegein noord oost midden west zuid Ned. tot. f120 f139 f157 f141 f145 f 140,1 f124 f142 f168 f147 f154 f148,0 3,0 2,0 7,0 4,0 6,0 5.5

de Faam | 1986 | | pagina 19