Het contact is vaak zo belangrijk Groeneveld opticiens Vrijwilligerswerk Humanitas voor ouderen: DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 26 november 1986 Wat te melden? Postbus 5017, 4330 KA Middelburg PvdA Videofilmen Dierenasyl Blessures Deetman Poelbosloop Klacht Bingo Nicaragua Najaarshandwerk Diaporamaclub Mossenpracticum Bloedplasma Gospel Computercursus Peuteropvang Oecumenische dienst Baanlozenservice COC SOS telefoon Philadelphia Bijstand VVV/Tuinstad Der Boede Sinterklaas VOOR EEN MOOIE HOED OF BONTMANTEL MAIS0N VISSER Kruiswerk Suiker Alternatief Rommelmarkt Kerstkaarten Grote Hoofd Bingo Borstkanker Zo'n geluid hoort u nog wel. Maar als u niet precies verstaat wat er om u heen gezegd wordt... Met een goed hoortoestel hoeft dat niet meer. Kom daar om eens langs. Gratis proefperiode na medisch advies. Desgewenst bezoek aan huis. Aldegonde Rost van Tonningen Drenkelingen Sinterklaasavond Vrije School Jazz Schildersbuurt Hei konstante aanbod uit de internationale modewereld dat permanent bij ons in de winkel aanwezig is geeft u de zekerheid er altijd modieus bij te lopen. Heemkundig Alleenstaanden Sint Nicolaastochf Kaarten Sinterklaas Bibliotheek Studiedag Kanaries Van school? Waterleiding Middelburg-Zuid Niet overal Allerlei zaken De Partij van de Arbeid van het gewest Zeeland houdt zaterdag 13 december de jaarvergadering in de Prins van Oranje in Goes. Op de agenda staat onder meer het werk plan 1986/1987, de relatie ge west/statenfractie, een verslag van de statenfractie en de verkiezing van het bestuur, het gewestelijk bestuur drie leden voor de redactie van De Baanbreker. De aanvang is om 10.15 uur. De Nederlandse Organisatie van Audiovisuele Amateurs begint bij voldoende belangstelling en basis cursus videofilmen. De cursus is bedoeld voor mensen met appara tuur of zij die over aanschaf den ken. Na afloop van de cursus, wordt er een geïllustreerde samen vatting uitgereikt. De cursus wordt op de dinsdagen 2, 9 en 16 december gehouden om 20.00 uur in Motel Biezclinge te Kapelle. In formatie is te verkrijgen bij André Swinncn in Hoensbroek, telefoon 045-217392. Het dierenasyl aan de Oostperk- weg in Middelburg houdt zaterdag 29 november een open dag om het asylwerk onder een breder publiek bekend te maken. De dag wordt gehouden tussen 11.00 en 16.00 uur. Om 10.00 uur vindt het offi ciële gedeelte plaats. Burgemeester mr.C.G.J. Rutten van Middelburg zal dan een spaarbankboekje uit reiken aan de beheerster van het asyl. De Zeeuwse Sportraad houdt za terdag 20 december een 'sportin- formatiedag in het sportcentrum De Stenge in Heinkenszand. On der het motto 'Blessures, blijf ze de baas' zal uitgebreid aandacht worden besteed aan het voorko men van blessures bij het voetbal len. Er zal een bekende voet ballet- aanwezig zijn en elke bezoeker krijgt een brochure 'Voetbal, zo voorkom je blessures'. Ook is er op werkdagen tussen 12.00 en 14.00 uur een gratis 06-nummer voor iedereu; die meer wil welen over het voorkomen van blessures: 06-0222888. De gedeputeerde staten van Zee land willen minister drs. W.J. Deetman van onderwijs en weten schappen aan de tand voelen over het wetenschappelijk onderwijs en de Zeeuwse positie daarin. De be zuinigingen zijn van grote invloed op de gezondheidszorg in Zeeland doordat er een nauwe band bestaat tussen de Rotterdamse universiteit en de Katholieke uni versiteit in Tilburg. De voetbalvereniging in 's-Heer Arendskerke en AV'56 houden za terdag 29 november weer de tradi tionele poelbosloop in het natuur gebied De Poel. De start is om 14.00 uur vanaf het voetbalveld van 's-Heer Arendskerke. Vanaf 13.00 uur kan men zich inschrij ven. Iedere deelnemer ontvangt een mooie herinnering. Voor in lichtingen: Helen Luitwieler, 01100-12855. De bewoners van de Schuit vaart- gracht in Vlissingen zijn niet te spreken over de het parkeerverbod aan de huiskant van hun straat. Op de inspraakavond die de ge meente hield kwam alleen de her bestrating aan bod, over het par keerverbod werd met geen woord gerept. De problemen van de be woners zijn nu dat zij hun auto's aan de waterkant moeten parkeren onder de bomen. Hierdoor wor den de auto's vervuild. De bewo ners vragen nu aan de gemeente Vlissingen om het parkeerverbod te wijzigen. De Stichting Welzijn voor Oude ren in Vlissingen houdt dinsdag 2 december een Sint Nicolaas bingo middag in de Bachten Kromme in Vlissingen. Het spel begint om 14.00 uur. Kaarten zijn te verkrij gen bij het buffet van de Bachten Kromme. Het Nicaragua Komitee Zeeland houdt zaterdag 29 november een inzamelingsactie van tweedehands goederen in het kader van de cam pagne 'Nicaragua moet overle ven'. Goederen als gereedschap, eet- en kookgerei, kleding, de kens, lampen, radio's, zuigflessen en veiligheidsspelden kunnen tus sen 11 en 15 uur ingeleverd wor den bij de Wereldwinkel aan de Dam 47 in Middelburg. Wie op een ander tijdstip iets wil inleveren of zijn spullen graag opgehaald wil zien, kan contact opnemen met Wout Kemperman, telefoon 01180-33171. De stichting Unie van Vrijwilligers houdt donderdag 27 november een najaarshandwerkbazar in 'De Boog' aan de Herengracht in Mid delburg. De vele artikelen kunnen gekocht worden tussen 10 en 14 uur. De opbrengst is bestemd voor de aanschaf van nieuwe mate rialen. De Diaporamaclub regio Middel burg reikt maandag I december insignes uit aan diegenen die niet in Utrecht konden zijn bij het der tigjarige jubileum van de Neder landse Vereniging voor Geluid- en Beeldregistratie in de Zwaan in Oost Souburg. Ook komt er op die avond het onderwerp 'titels maken' aan bod en er wordt eigen werk vertoond. Voor meer infor matie: A.A. den Besten telefoon 01184-65074. De Nat uurvereniging afdeling Walcheren van de KNNV houdt vrijdag 28 november een mossen- practicum onder leiding van Henk Mandcmaker. Met behulp van een microscoop zullen meegebrachte mossen worden gedetermineerd. De avond begint om 20.00 uur en wordt gehouden in het biologielo- kaal van de Christelijke Scholen gemeenschap Walcheren in Mid delburg. De afdeling Arncmuidcn van het Nederlandse Rode Kruis houdt op vrijdag 12 december een jaarlijkse bloedafnameavond in de openbare basisschool De Polderburcht in Arnemuiden. Iedereen die gezond is en tussen de 18 en 65 jaar oud kan zich opgeven als bloeddonor. Voor informatie en opgave kan men terecht bij Krijnie Leune in Arnemuiden, telefoon 01182-2217. De Gospel formatie Bright Future zal vrijdag 28 november het pu bliek in de koffiebar H52 in een lichtkring van evangelie plaatsen. De drie man sterke band speelt voornamelijk ritmische luisterlied jes. De aanvang is om 20.30 uur. Buurthuis De Zwaan in Oost Sou burg start in januari de cursus 'kennismaking met de computer'. De cursus is bedoeld voor vrou wen die iets van computers willen weten of die van plan zijn een opleiding in die richting te gaan volgen. De cursus omvat acht les sen. Voor opgave en inlichtingen kunnen geïnteresseerden terecht bij het buurthuis, telefoon OH 84-61252. Buurthuis De Zwaan in Oost Sou burg heeft dringend mensen nodig die voor de peuters willen zorgen terwijl de ouders een cursus volgen in het buurthuis. Ook mensen die af en toe eens op willen'passen zijn van harte welkom. De eigen kin deren van de gegadigden zijn ui teraard ook welkom. Op de eerste zondag van de advent wordt er in De Schaapskooi in Vlissingen een oecumenische dienst gehouden. De voorgangers zijn pastoor A. Burm en ds. A.V. de Nooij. Het kinderkoor De Schaapskudde zal onder leiding van Henny Visscher-Roerden zin gen en het orgel wordt bespeeld door Roel Sinke. De dienst begint om 9.30 uur. Het Bureau Baanlozen Service in Middelburg houdt woensdag 3 de cember een open middag voor mensen met veel vrije tijd die geïn teresseerd zijn in de mogelijkhe den van het BBS. Ook instellingen die te maken hebben met baanlo zen of vrijwilligerswerk zijn uitge nodigd. De middag wordt gehou den tussen 13.00 en 16.00 uur aan de Stadhuisstraat in Middelburg. Voor informatie 01180-35790. Het COC Walcheren start binnen kort een gespreksgroep voor man nen en vrouwen, jong en oud. Er zal gepraat worden over het bele ven van homoseksuele gevoelens in het dagelijkse leven en de reac ties daarop van de omgeving. De groep komt twee keer per week bi i elkaar; in het totaal zes keer. Don derdag 27 november is er een in- iroductieavond die om 20 uur be gint. Voor informatie kan men te recht op de volgende telefoon nummers] 01184-11641 en 01180-15564. De SOS telefonische hulpdienst Zeeland is toegankelijker gemaakt voor lichamelijk gehandicapten. Dankzij een particuliere gift en geld van de Stichting Nationaal Revalidatie Fonds, AVO- Nederland en Diaconie Hervorm de Gemeente Middelburg heeft de hulpdienst een stoeltjeslift kunnen installeren ten behoeve van een li chamelijk gehandicapte mede werkster. De videoband 'Wat is er aan de hand met Patricia' zal de vergade ring van de oudervereniging Phila delphia op donderdag 27 novem ber illustreren. Gepraat zal wor den over kinderen tussen de 0 en 7 jaar die zich anders ontwikkelen dan verwacht werd, zoals laat pra ten, trage ontwikkeling, druk of agressief gedrag. De najaarsverga dering vindt plaats in de Klimop- school aan de Grevelingestraai in Middelburg en begint om 20.00 uur. Een medewerker van het informatie- en adviesbureau in Goes informeert donderdag 27 no vember alleenstaande ouders over de algemene bijstandswet. Het is de laatste informatieavond in de serie die FIOM-Zeeland in samen werking met de Belangen organisatie Een-ouder Gezinnen houdt in Middelburg. De avond vindt plaats in de Hoeksteen aan de Roozenburglaan in Middel burg. De aanvang is om 20 uur. Voor informatie kan men terecht bij FIOM-Zeeland, telefoon 01180-27311. Op een openbare vergadering van het bewonerskomitee VVV/Tuinstad zal gesproken wor den over de nieuwbouwhuren. Ver der staat er op de agenda een nabespreking van de bewonersver gadering in het Scheldekwartier. De vergadering vindt plaats in het wëlzijnscentrum Bachten Komme aan de Baduisstraat in Vlissingen. De aanvang is om 19.30 uur. De ontspanningscommissie van het verpleegtehuis Der Boede heeft op zaterdag 29 november een fancy-fair georganiseerd. Tussen 13 en 17 uur zullen er in de recreatie ruimte De Babbelaar in het ge bouw De Vlietberg tweedehands boeken, handwerken en derde we reld spulletjes verkocht worden. Radio Der Boede verzorgt een live uitzending voor de bewoners en het personeel. Sint Nicolaas zal zaterdag 29 no vember en woensdag 3 december z'n intrek nemen in het pand op de hoek van de Scheldestraat en de Kasteelstraat in Vlissingen. De Scheldestraat winkeliersvereniging heeft dat zo kunnen regelen dat hij tussen 14 en 17 uur kinderen kan ontvangen. Wie een mooie teke ning voor de Goedheiligman heeft kan er zeker van zijn dat die een mooi plaatsje krijgt aan de wand. naar: Uw hoeden- en bontspecialist Papegaaistraat 9-11, Goes. Dc algemene vergadering van de Provinciale Vereniging Het Zeeuw se Kruis vindt plaats op zaterdag 13 december in Cultureel Centrum 'De Halle' in Axel. De heer drs. E. van der Veen zal een inleiding hou den over thuiskraamzorg. Daarna is er gelegenheid tot hel stellen van vragen. De vergadering duurt van 9.30 tot 12.30 uur. Woensdagavond 26 november laat de Wereldwinkel in Middelburg aan dc hand van dia's zien hoe de boeren in de Derde Wereld en de Zeeuwse boeren met elkaar ver bonden zijn. Voor beiden is suiker een belangrijk product. Maar de inkomsten uit de suikerbiet of het suikerriet zijn dc laatste jaren Hink gedaald. De diaserie legt het hoe en waarom uit. De avond begint om 20 uur en wordt gehouden in het pand aan de Dam 47 in Mid delburg. De stichting Mediaan zal woens dag 3 december samen met de vrije school van Middelburg infor matie verstrekken over de zelfstan dige verzekeringsmaatschappij Medios. Die maatschappij biedt een breed pakket aan waarvoor een verzekering kan worden af gesloten, zoals reguliere, additieve en alternatieve geneeswijzen. Zie kenfondspatiënten kunnen zich eventueel aanvullend verzekeren. De informatieavond begint om 20.00 uur en wordt gehouden in de Verwerijstraat in Middelburg. De toegang is gratis. Een echte ouderwetse rommel markt vindt zaterdag 29 november plaats in het clubgebouw aan de Koestraat in Vlissingen. De show groep Vlissingen is de organisator en zij zal tussen 9 en 16 uur probe ren de prijzen zo laag mogelijk te houden. "Kom uit je huis", is de leus waar onder Sociaal Cultureel Werk De Hayman iedere maand een koffie- contactoehtcnd houdt. Woensdag 3 december kan men zelf gemaakte kerstkaarten tonen en maken. Het materiaal is aanwezig. De ochtend wordt gehouden aan de M. de La Palmastraat in Middelburg en duurt van 9.30 tot 11.30 uur. Voor de kinderen is er een oppas. Vele toeristen en Westkapellenaars gebruiken het grote Hoofd in West kapelle als wandelpier. Na de laatste stoim is echter gebleken dat enkele planken zijn losgeslagen. Een aannemersbedrijf heeft dc op dracht gekregen de pier te herstel len. Het betreden van het Grote Hoofd is nu op eigen risico. Het is weer raak in het buurthuis Aldegonde. Op dinsdag 2 decem ber gaal de zaal om 19.30 uur in Vlissingen open voor een bingo en een quiz. Er zijn leuke prijzen te winnen. Een groep van vrouwen met een borstamputatie of een borstbespa- rende behandeling praat dinsdag 2 december in het wijkgezondheids centrum aan de Rozenburglaan in Middelburg. Het doel is het on derling contact van lotgenoten versterken. De aanvang is om 10 uur. Goes, Oostsingel 94, tel. 01100-27215 Middelburg, Korte Geere 27, tel. 01180-13113 Terneuzen, Axelstraat 33a, tel. 01150-30233 Voor kinderen tussen de 4 en 9 jaar komen Sint en Piet langs in het buurthuis Aldegonde in Vlis singen. Het begint om 13.30 uur en tot 15.30 uur zullen de gasten uit Spanje de tijd nemen om een ieder een aardigheidje te geven. Paul Wouters spreekt woensdag 26 november op een openbare bijeen komst van de CPN over het pen sioen van de weduwe Rost van Tonningen. Hij zal vooral ingaan op de gang van zaken van de laat ste weken, dc hoorzitting van 24 november en de plaats van de we duwe in het Westeuropese fascisti sche netwerk. Wouters spreekt om 20 uur in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg. Zes reddingsbrigades zullen vrij dag 28 november strijden om de Van Dixhoornwissclbokaal. Dc ploegen zullen een spectaculair on geval voorgeschoteld krijgen met slachtoffers van de groep LOTUS. De ploeg die de drenkelingen het besi in veiligheid brengt ontvangt de bokaal. De wedstrijd vindt plaats in het zwembad Poelendale in Middelburg en wordt 's avonds gehouden. De stichting Welzijn voor Ouderen pakt dinsdag 2 december uit met een sinterklaasavond in het dienstencentrum Bachten Recdc in Vlissingen. De aanvang is om ,19.30 uur. De Vrije School Zeeland in Mid delburg heeft zich ook dit jaar weer ingezet om ,de stands op de jaarlijkse bazar vol te krijgen. Poppen, kleding en speelgoed, al les vervaardigd van natuurlijke materialen, zullen er te koop zijn. Verder zijn er spelletjes een grab belton, een poppenkast en nog veel meer. De bazar wordt in de Willem Arondeusstraat 59 in Middelburg gehouden van 10 tot 15 uur. Wie komt er in het vervolg op de Jazz-bal let léssen voor beginners en half-gevorderden. Een nieuwe damesgroep traint elke donderdag tussen 20 en 21 uur in de Wcstmede-gymzaal in Middel burg. Voor meer informatie kan men terecht bij het hoofd van de afdeling Jazz van de gymvereni ging Veldo, telefoon 01180-37869. Het Komitee Schildersbuurt 'Noord' in Vlissingen houdt don derdag 27 november een openbare vergadering. Op de agenda staat onder meer het nieuwe redactielid van de 'Buurtschilder' en de nieu we commissies voor beleid, auto matisering en documentatie. De vergadering wordt gehouden in het clubhuis van de Joegoslavische vereniging 'Edvard Kardelj' in de Mcindert Hobbcmalaan in Vlissin gen en begint om 20.00 uur. Goes, Lange Vorststraat 106. Middelburg, Lange Delft 24. Vlissingen, Lange Zelke 93. De Heemkundige Kring Walche ren houdt woensdag 26 november (vandaag) de laatste bijeenkomst van 1986. G.A.C. van Vooren zal er vertellen over dc slag om dc Wcsterschelde in 1944. De bijeen komst begint om 20 uur in Hotel Walcheren in Koudekcrke en is toegankelijk voor leden en belang stellenden. Weduwen en weduwnaars die met hun kinderen alleen achter zijn ge bleven kunnen vanaf 10 december terecht in een groep. Eens per veertien dagen kan er in het ge bouw van de organisator (Fiom- Zeeland) gepraat worden over op voeden in je eentje, hoe verwerk je het verdriet of hoe breng je alleen dc feestdagen door. De groep zal acht keer bij elkaar komen aan de Varkensmarkt in Middelburg en de aanvang is steeds om 20 uur. Voor inlichtingen kan men terecht bij Fiom-Zeeland, telefoon 01180 - 27311. Sint Nicolaas zal zaterdag 29 no vember iedere deelnemer aan de traditionele Sint Nicolaaswandel- tocht halverwege een kopje choco lademelk en tot slot een medaille uitreiken. De wandelsportvereni- ging De Vrolijke Trippelaars heeft routes van 5, 10 en 15 kilometer uitgezet, die beginnen bij het club gebouw van Zeeland Sport aan het Baskenburgplein in Vlissingen. De start vindt plaats om 14 uur. Se cretaris, mevrouw A. Meerman kan nadere informatie verstrekken op het nummer 01184 - 64753. Liefhebbers van Frankrijk kunnen zaterdag 29 november in 'Het Buut' in Vlissingen komen kaar ten. De Association de la Culture Franyaisc en Zélande heeft het toernooi georganiseerd. Het toer nooi duurt van 14 tot 19 uur, daarna is er een dansavond met Franse lekkernijen. Voor inlichtin gen en reserveringen kan men bel len naar 01184 - 18713. Sinterklaas bezoekt woensdag 3 december om 14.30 uur kinderen van 4 tot en met 6 jaar in de wijk Dauwendaele in Middelburg. Het feest vindt plaats in het ontmoe tingscentrum. De leden van dc wijkvereniging moeten hun lid maatschapskaart niet vergeten want anders moeten ze een gulden betalen. Het Wijkwelzijnsoverleg van Mid delburg Zuid wil dat er in hun wijk weer een bibliotheekvoorzie ning komt. Het filiaal die in 'Zuid' aanwezig was, is met het verhuizen van de Bibliotheek naar de Kousteensedijk op 1 januari 1985 verdwenen. Het Wijkwelzijnso verleg wil het filiaal terug, vooral voor de kinderen en ouderen. De provinciale onderwijsraad af deling volwasseneneducatie houdt op donderdag 11 december een studiedag in de Prins van Oranje in Goes. Het doel van dc dag is de recente ontwikkelingen in de vol wasseneneducatie aan de orde brengen en van daaruit aanbeve lingen formuleren naar beleidska ders over aandachtspunten en maatregelen. De genodigden zul len om 10 uur ontvangen worden en om 16 uur de 'Prins' weer verlaten. De vogelsportvereniging 'Zang, Exoten, Kleur' showt in de Scha kel in Middelburg kanaries en par kieten. Het aardige van de show is dat er ook een verkoopklasse aan verbonden is. De openingstijden zijn: vrijdag 28 november van 14 tot 22 uur en zaterdag 29 novem ber van 10 tot 16 uur. Voor schoolverlaters en hun ouders heeft de Zeeuwse Provin ciale onderwijsraad een folder uit gegeven. Hierin staat onder meer de informatie over werk, vervolg opleidingen en financiering. De folder is te krijgen bij beroepskeu- zebureau's, schooldecanen en ar- beidsbureau's. De Watermaatschappij Zuid-west- Nederland is maandag begonnen met het verwijderen van het laagje slib in de Zeeuwse waterleidingen. Hiervoor zal steeds een gedeelte afgesloten moeten worden, leder een wordt op tijd op de hoogte gesteld. Het Wijkwelzijnsoverleg van Mid delburg Zuid is teleurgesteld over de manier waarop de woning bouwvereniging hen buiten het overleg over de herinrichting van de torenflats en de directe omge ving van de Magistraatwijk heeft gehouden. De woningbouwvereni ging zegt liever niet met wijkbewo ners of -organisaties te onderhan delen maar met professionele bu reau's, aldus het overleü. Het probleem is bekend: er wordt aan alle kanten fors bek nibbeld op de gezondheidszorg en de verpleegkundigen en ziekenverzorgenden hebben door de drukke werkzaamheden amper tijd voor het o zo gewaardeerde persoonlijke praatje met de patiënt. Gevolg is dat de talloze vrijwilligers een 'vaste voorziening' binnen de gezondheidszorg zijn gaan worden. Zou men damomgekeerd kunnen stellen dat als er maar voldoende verplegend personeel is vrijwilligerswerk in de zieken-, bejaarden- en verzorgingstehuizen eigenlijk over bodig wordt? "Inderdaad, in theorie zou dat natuurlijk kunnen", stelt Toos Schouten. "Maar gezien de plannetjes van de regering zit dat er beslist niet in. We gaan eerder terug naar 'af', te rug naar de zogenaamde 'bu renhulp' van vroeger". Toos Schouten is coördinatri ce van de werkgroep vrijwilli gerswerk Humanitas afdeling Walcheren, één van de instel lingen in het Zeeuwse die zich voornamelijk met hel vrijwil ligerswerk voor de ouderen bezighoudt. "Dat is zo vaak het probleem", geeft ze toe. "Het vaste personeel heeft voor simpele dingen vaak écht geen tijd, hoe graag ze het ook zouden willen. Voor de mensen is het soms zo belang rijk. Even een praatje maken of er zo maar bij gaan zitten. Meer niet. Dat doen dus die vrijwilligsters. Gewoon con tact onderhouden. Aan de an dere kant moeten wij er natuurlijk wel voor waken dat het vrijwilligerswerk niet gaat ontaarden in 'arbeid'. Je moet jezelf dan ook wel eens afvra gen wat nu wel of niet kan. Gelukkig zijn wat Humanitas betreft de taken en grenzen af gebakend. Een kopje koffie zetten? Prima. Maar bijvoor beeld een patiënt in bed tillen is nu nét weer het werk van een professionele kracht. Ja, en soms liggen die grenzen wel eens heel dicht bij elkaar en doe je het toch ter wille van de patiënt". De meer dan 70 vrijwilligers en -sters van Humanitas ope reren voornamelijk in het Ja cob Roggeveen hu is in Middelburg en Buitenrust, der Boede en huize Dix in Vlissingen. "Je moet ook niet overal gaan zitten", meent Toos. "Op de ze manier is alles overzichte lijk, zowel voor de bewoners van de tehuizen als voor de vrijwilligers zelf. Bovendien zijn er nog meer instanties die in de diverse tehuizen werken, zoals het UW, de afdeling welfare van het rode kruis, de Zonnebloem, de ziekenom roepen en noem maar op. Het werk van de Humanitas- vrijwilligers omschrijft Toos als 'vriendschappelijk'. "We organiseren regelmatig een koffiekcukcn. Gewoon gezel lig. Verder assisteren wij bij allerlei activiteiten, zoals een spelletje koersbal, bingo, volksdansen, handwerken en het bibliotheekwerk. De vrij willigsters zijn ook erg gemo tiveerd. De meesten behoren zelf tot de 'ouderen' en dat schept al vlug een band. Ver loop is er dan ook nauwelijks. Het gebeurt ook wel eens dat een vrij willig(st)er iemand voor thuis uitnodigt of een weekend met een bewoner of bewoonster van een tehuis weggaat. Ja, eigenlijk vinden die vrijwilligers het zelf erg plezierig om te doen". "Verder organiseren wij voor die vrijwilligers regelmatig bijeenkomsten", vervolgt ze. "Daar bespreken we allerlei zaken waar ze mee te maken kunnen krijgen. Laatst was dat bijvoorbeeld een lezing over dementie. Het is dan na tuurlijk geen medisch college, maar er wordt in ieder geval wel mee bereikt dat dc vrijwil ligster weet hoe hij of zij er mee om moet gaan". "Vrijwilligers blijven eigen lijk altijd nodig", besluit ze. "Al was het alleen maar om eens een boodschap te doen". Vrijwilligers die zich willen opgeven kunnen bellen naar Toos Schouten: 01108-1711. Ouderen, die eens bezocht willen worden kunnen terecht op hetzelfde nummer. Eén van de activiteiten in het Jacob Roggeveenhuis: een spelletje Koersbal.

de Faam | 1986 | | pagina 9