in Midden Zeeland 'Wat moet je doen als een bodybuilder zich aanmeldt' SCHRIJVERSAVONDEN ZKC wie schrijft, is een beetje gek... FILM PODIUM Lezen EXPOSITIE 20-26 november 'Money pit' DEBUTERENDE DICHTERES Russische kerkmuziek in kerk Meliskerke GESLAAGD CULTUREEL CAFE IN SCHOUWBURG Bijzonder concert Middelburgs Muziekkorps in Concert- en Gehoorzaal Concert van Weelden DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 26 november 1986 SLECHTSTE VAIM VERBURG' Simeon Isidoor de Vriesprijs no ND ER DAG 27 NOVEMBER DONDERDAG 27 NOVEMBER HET echtgenoot van de cabarettiere van na de pauze, besloot het eerste deel van het programma. Uit in Zeeland-directeur Jan de La Mar deelde zichtbaar ont roerd inee in liet succes. "Een dergelijk initiatief hebben we destijds in Vlissingen genomen onder de titel 'culturele bak'. Dat gebeurde in het Vestzak theater. Al snel had het de bijnaam 'cul turele zak'. En dat geeft ook al min of meer aan dat het initiatief Zelf ClClTllTlclclCfl dat hier vanavond inhoud kreeg, in Vlissingen mislukte. Hier in Middelburg lijkt het echter alles in zich te hebben om te slagen". Dc foyer van dc Schouwburg vori ge week donderdagavond. Een volle zaal en kwaliteit op het podi um. Vooral na de pauze kreeg het ruim honderd koppige publiek de indruk dat er kwaliteit in de pro vincie is te vinden op het gebied van dc (amateur) podiumkunsten. Ans Schilders uit Kapelle boeide het publiek met haar rake teksten - cabaret dus. Nicky en Martin Robinson, een Nederlands- Canadees echtpaar uit Middel burg, kreeg de handen zolang op elkaar dat zij een toegift moesten geven. Hun country, folk en soft pop sprak aan. Jammer alleen dat dc techniek het tweetal af en toe in dc steek liet. Jan de La Mar merkte dan ook terecht op dat hier een volgende keer wat aan ge daan moet worden. Voor de pauze lazen drie dichters voor uit eigen werk. Het waren: de stoffenhandelaar Gerrit Joosse uit Middelburg, de gezondheids werkster Koos Koole uit Oost- Souburg en de wat professionelere Viharo Brouwer bekend als regi- seur van het laatste stuk in het openluchttheater Toórenvliedt, Rini Schilders uit Kapelle, de Jan de La Mar hoopt'voor een volgende keer op handhaving van het niveau. Eerlijkheidshalve voegt hij er aan toe dat de mensen "die vanavond optraden gevraagd zijn. Het is de bedoeling dat voor een volgende keer artiesten of groepen zich zelf aanmelden. En het programma maakt het pu bliek. Vanavond waren er wat meer ouderen. Als er jonge men sen komen, zal ook de gemiddelde leeftijd lager zijn. Iedere amateur- groep brengt zijn eigen publiek en aanhang mee". Voorlopig is het cultureel café voor drie keer gepland. De vol gende keren is dit evenement op de donderdagen 22 januari en 19 februari. Wie er met wat dan op treedt is nog een verrassing. Feite lijk hoopt De La Mar ook op verrassingen, getuige zijn uit spraak: "Wat moet je doen als een bodybuilder zich aanmeldt?" Verder sluit hij het niet uit dat mensen klassieke muziek willen komen vertonen. Hel probleem kan dan zijn: waar haal je een vleugel vandaan als iemand prelu des van Bach wil spelen? De La Mar becijfert dat een vleugel die moet worden gehuurd bij de pro vincie 300,kost. Zoals gezegd een avondje cultu reel café dat best de moeite waard is en dat na enig sleutelwerk kan uitgroeien tot een maandelijks evenement waar dan met recht - bijvoorbeeld ook - het etiket 'slechtweervoorziening' voor toe risten op geplakt kan worden. De La Mar en mede-organisator Rob Zuidam, directeur van de Middel burgse Schouwburg, zijn evenwel bereid om alle zeilen bij te zetten om dit initiatief niet te laten doodbloeden. En dan is er inder daad een aardig avondje alterna tief geboden voor de buis. Wie er nu aan denkt om een huis te kopen doet er misschien goed aan om de film 'The money pit' te gaan bekijken. De film is te zien Alhambra II, Vlissingen op don derdag, maandag tot en met woensdag 20 uur, vrijdag, zater dag en zondag om 19 uur. De film handelt over Walter en Anna die door omstandigheden naar een ander onderkomen moe ten omzien. Walter ziet als enige oplossing het aannemen van een 'superaanbod' van een makelaar. Deze heeft een riant landhuis te koop voor een even riante prijs. Het enige wat aan het huis lijkt te mankeren is een losse traptrede maar dat is nsltuurlijk zo ver holpen. Het huis wordt gekocht en dan begint het pas goed. Alles wat er op he.t eerste gezicht nog redelijk uitziet, dondert bij een tweede blik grandioos in elkaar. Deuren vallen uit muren, vloeren zakken in, het dak lekt als een zeef, de trap heeft ineens geen treden en ga zo maar door. Een gigantische puinhoop dus. Maar hoe het ook zij, uiteindelijk komt alles toch weer goed. Gereard Baaijensde man die de programmaonderdelen van het cultureel café aan elkaar praatte. Eén van de oudste harmonie-orkesten van Nederland, het Middelburgs Muziekkorps (MMK) geeft op zaterdag 29 november een concert in de Concert- en Gehoorzaal in Middelburg. Het belooft trouwens een bij zonder concert te worden, want het programma vermeldt twee premiè res voor Zeeland met gastsolislen. Zo zal de harmonie de pianist Frank Mol begeleiden bij het beroemde Warsaw Concerto van Richard Ad- dinsëjl. Dit werk, oorspronkelijk gecomponeerd voor piano en symfonie-orkest werd speciaal voor deze avond gearrangeerd. Een tweede soliste die op deze avond wordt begeleid is de Middelburgse alt saxofoniste Marijke Poppe. Marijke Poppe maakt die avond tevens haar debuut als soliste met het concert voor Alt-saxofoon en orkest van de Engelse componist Ronald Binge. Het concert begint om 20 uur en staat onder leiding van Jack Laroes. Alhambra I Vlissingen 'Big trouble in little China' 20 uur. Alhambra II Vlissingen 'The mo ney pit' 20 uur. Grand Theater Goes 'Top gun' 20 uur. Mecca no Middelburg 'Stammheim' 20.30 uur. 16 jr. Electro Mid delburg 'The color purple' 20.30 uur, a.l. VRIJDAG 28 NOVEMBER Alhambra I Vlissingen 'Big trouble in little China' 19 en 21.30 uur. 'Wild things' 23.30 uur. Alhambra II Vlissingen 'The mo ney pit' 19 uur. 'Aliens' 21.30 uur. Grand Theater Goes 'Top gun' 19 en 21.30 uur. 'Ladies in lace' 23.30 uur. Meccano Mid delburg 'Stammheim' 20 uur, 16 jr. FX, murder by illusion' 22.30 uur, 16 jr. Electro Middelburg 'The color purple' 20.30 uur, a.l. ZA TERDAG 29 NOVEMBER Alhambra I Vlissingen 'Big trouble in little China' 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen 'The money pit' 19 uur. 'Aliens' 21.30 uur. Grand Theater Goes 'Top gun' 19 en 21.30 uur. Mec cano Middelburg 'Peter Pan' 15 uur, a.l. 'Stammheim' 20 uur, 16 jr. 'FX, murder by illusion' 22.30 uur, 16 jr. Electro Middelburg 'The color purple' 20.30 uur, a.l. ZONDAG 30 NOVEMBER Alhambra 1 Vlissingen 'De troe telbeertjes' 14 uur. 'Big trouble in little China' 19 en 21.30 uur. Al hambra II Vlissingen 'Big trouble in little China' 14 uur. 'The mo ney pit' 19 uur. 'Aliens' 21.30 uur. Grand Theater Goes 'Top gun' 14, 19 en 21.30 uur. Mec cano Middelburg 'Peter Pan' 15 uur a.l. 'Stammheim' 20.30 uur, 16 jr. MAANDAG I DECEMBER Alhambra I Vlissingen 'Big trouble in little China' 20 uur. Alhambra II Vlissingen 'The mo ney pit' 20 uur. Grand Theater Goes 'Top gun' 20 uur. Grand Theater Goes 'Top gun' 20 uur. Meccano Middelburg 'Wethcrby' 20.30 uur, 16 jr. Electro Mid delburg 'The color purple' 20.30 uur, a.l. DINSDAG 2 DECEMBER Alhambra I Vlissingen 'Big trouble in little China' 20 uur. Alhambra II Vlissingen 'The mo ney pit' 20 uur. Grand Theater Goes 'Top gun' 20 uur. Mecca no Middelburg Wetherby' 20.30 uur. 16 jr. Electro Middelburg 'The color purple' 20.30 uur, a.l. WOENSDAG 3 DECEMBER Alhambra I Vlissingen 'Big trouble in little China' 20 uur. Alhambra II Vlissingen 'The mo ney pit' 20 uur. Grand Theater Goes 'Top gun' 20 uur. Mecca no Middelburg 'Peter Pan' 15 uur, a.l. 'Wetherby' 20.30 uur, 16 jr. Electro Middelburg 'The co- lor purple' 20.30 uur, a.l. Een wensdroom van veel schrij vers gaat vrijdagavond in vervul ling. Het ZKC (Zeeuws kunste naarscentrum) opent dan zijn deuren om (amateur)schrijvers de gelegenheid te geven voor te dra gen uit eigen werk. Tot afgelopen maandag hadden zich rond de vijftien mensen aangemeld. Vol gens een van de organisatoren, Johanne Kruit, allemaal mensen die gedichten voordragen. ".Vlaai- er is ook plaats voor mensen die proza schrijven als hobby heb ben". Deze literaire avond wordt gehouden in de Kloveniersdoelen en begint om 19.30 uur. Ruim tien jaar geleden organi seerde het Zeeuws Kunstenaars centrum "Open Schrijversavon den" waarop iedereen die wilde uit eigen werk kon komen voorle zen. Deze maandelijkse avonden waren een grandioos succes, ver telt mevrouw Kruit. Niet alleen schrijvers en dichters uit Zeeland, maar ook mensen uit andere pro vincies schreven in, en kwamen geregeld terug. Zelfs België liet zich niet onbetuigd, en geregeld kon men kennis maken met jonge schrijvers van "ginds". Er wer den contacten gelegd, vriend schappen gesloten, en er kwam zelfs een uitwisselingsprogram ma: Nederlandse amateurschrij vers werden uitgenodigd om in België te komen lezen, en an dersom. Door allerlei omstandigheden is men na een tijd toch gestopt met de organisatie van de avonden, mensen die in de werkgroep zaten gingen verhuizen, kregen ander werk, de redactie van het literaire tijdschrift Slib viel uiteen omdat het blad noodgedwongen 'moest ophouden te beslaan. Geld speel de een rol, of liever gezegd, het ontbreken daarvan. Sinds afgelopen winter is er echter weer een werkgroep literatuur op gericht, die in opdracht van het ZKC literaire aktiviteiten verzorgt op allerlei gebied. De groep bestaat tiit mensen die geregeld bij elkaar komen en waarvan ie dereen een eigen taak heeft. En na zo lange tijd is het ook de bedoeling dat de "open schrij versavonden" zoals die vroeger gehouden werden, weer geregeld op het programma komen te staan. Dc reden daarvoor is niet ver te zoeken. De mensen van de werkgroep noemen de volgende: "Voor alles wat een mens in zijn vrije tijd graag doet, bestaan meestal wel clubs en verenigin gen. Of je nu voetbalt, zingt, danst of kookt. Er zijn overal en in elke omgeving wel verenigingen waar iemand zich bij aan kan slui ten. Behalve voor schrijvers. Schrijven is zo'n eenzame bezig- heidd, daar is geen enkele club of vereniging voor op te richten. Zo iets doe je alleen. Er zijn naar ver houding dan ook veel minder schrijvers dan voetballers of men sen die graag muziek maken. En vooral: er is geen enkele mogelijk heid om in kontakt te komen met anderen. Ieder zit in zijn eigen huis en schrijft een verhaal of een gedicht. Er rust een beetje een ta boe op ook, het wordt minder goed begrepen eigenlijk. Want wie schrijft is misschien wel een beetje gek". Het Zeeuws Kunste naars centrum denkt daar anders over. In de toekomst zal er dus voor deze mensen weer van tijd tot tijd een "open podium" wor den gemaakt, ledereen die daar aan mee wil doen kan dat. Men kan kennis nemen van eikaars teksten, contacten leggen of bij praten. De avond begint om half acht en zal worden gepresenteerd door Johanna Kruit. De volgene avond zal op 27 maart worden ge houden. De literaire afdeling van het ZKC heeft nog een aantal evenementen op dc agenda staan. Er wordt ge dacht aan een avond met "ple zierdichters" (Drs. P.e.a.) aan een "Hans Warren" avond en aan een uitwisseling met België, en aan buitenlandse literatuur. N eelt je Zoetje Jobse kreeg vorige week vrijdag uit han den van de schrijver-criticus Hans Warren de bundel 'Bui ten het bereik van Lantarens' uitgereikt. Alvorens dat te doen gaf Warren alvast een voorzet op zijn letterkundige kroniek een dag later in de PZC, waarin het werk aan een kritische beschouwing werd onderworpen. Zijn be toog vrijdag in de Zeeuwse bi bliotheek was een letterlijke weergave van de kroniek. Neeltje Zoetje Jobse woont in Biggekerke. Zij is dc tweede dichteres uit die plaats die de buteerde bij uitgever Thomas Rap. Eerder deed Johanna Kruit dat. Neeltje Zoetje Jobse in ge sprek met Hans Warren Robert Paul met 'Gekkenwerk', Schouwburg, Middelburg, 20 uur. Herman Brusselmans en Tom Lanoye (dichters/schrijvers, 't Beest, Goes, 21 uur. Ontmoeting met auteurs van streekromans (Jos van Manen- Pieters, Julia Burgers-Drost en Elma Griffioen- van Wuyckhuy- se), Zeeuwse Bibliotheek, Mid delburg; VRIJDAG 28 NOVEMBER Robert Paul met 'Gekkenwerk', Prins van Oranje. Goes, 20 uur. Paul de Leeuw (solo-cabaret), Vestzaktheater, Vlissingen, 20.30 uur. 'Een dag uit de dood van ver domde Louwietje', toneel, Schouwburg, Middelburg, 20 uur. Concert door Jan van Weelden, Concert- en Gehoorzaal, Middel burg, 20 uur. 'Scarlett O'Hara', café/disco Colours. Middelburg, 22.30 uur. Literair-kritische bijeenkomst rond het genre streek- en familie roman, aula Zeeuwse Biblio- tlieek, Middelburg, 14.30 uur. ZATERDAG 29 NOVEMBER Concert door Middelburgs Mu ziekkorps, met medewerking van Frank Mol (Piano) en Marijke Poppe (Altsax), Concert- en Ge hoorzaal, Middelburg, 20 uur. 'Tissue' (rhythm and blues formatie), jongerencentrum Walk Inn, Vlissingen, 21 uur. Concert door het Slavisch Koor Zwolle, Gereformeerde kerk, Me- liskerke, 20 uur. Robert Paul, Concertzaal, Zie- rikzee, 20 uur. 'Phone booth", 'The Land lords', 'Diana Ozon' en 'Fatal Flowers', 't Beest, Goes, 21.30 uur. 'Inpikken en wegwezen', toneel, Vestzaktheater, Vlissingen, 20.30 uur. ZONDAG 30 NOVEMBER 'Fra Fra Sound', Kloveniers- doelen, Middelburg, 16 uur. DINSDAG 2 DECEMBER 'New Orleans Red Beans', Mec- cano. Middelburg. WOENSDAG 3 DECEMBER Danserscollectief 'Blues', 'I Beest, Goes, 21 uur. Slavisch Koor Zwolle In liet kader van het psalmenfestival in Meliskerke vindt op za terdagavond 29 november in de Gereformeerde kerk in Melis kerke een concert plaats dat zeer zeker dc moeite van het be luisteren èn bekijken waard is. Die avond treedt namelijk het Slavisch Koor Zwolle onder leiding van Michaël Minsky op en dat zijn nu niet bepaald de eerste de beste. Het koor bestaat sinds 1980 en is cert in mei 1985. Daaraan werk- vooral gespecialiseerd in het zin gen van Russisch Orthodoxe Kerkmuziek, maar zingt net zo goed Russische volksliedjes en ge deelten uit Russische opera's. De grote doorbraak van het koor kwam in 1983 met twee tv- opnamen, gevolgd door een LP. In dc ruim vijf jaar dat het koor nu bestaat gaf het meer dan 50 concerten, waaronder verschillen de voor restauratie van kerken en voor diverse akties, zoals voor Polen. Eén van de hoogtepunten van het koor was het grote jubileumcon- ten onder andere wereldsterren mee, zoals het Don Kozakken Koor, Nicolai Gedda, Anny en Paula van Wanrooy en Michaël Goldstein. Het programma dat het Slavisch Koor Zwolle zaterdag ten gehore brengt bestaat uit twee delen, te weten kerkmuziek en volksliede ren. Uiteraard ontbreekt de 'twaalf rovers' niet, evenals het bekende 'rode sarafaan', het 'ko- zakkengebed' en dc 'avondklok ken'. Het concert van dit koor be gint om 30 uur. Balans 17, Middelburg. Verstrae- ten, fotowerken. Wo., do. en vr. van 12.00 tot 17.00 uur, za. van 11.00 tot 16.00 uur. Kunstuitleen (Kuiperspoort 22) Middelburg. Eleonoor van Beuse- kom en Birgit Laken, sieraden. Di. t/m za. van 13.00 tot 17.00 uur, do. van 19.00 tol 21.00 uur. Galerie Montparnasse (Rei gerstraat 1) Middelburg. Hans- Werner Sahin, droomlandschap pen. Di. t/m za. van 14.00 tot 18.00 uur. Rabobank (ingang Langeviele) Middelburg. Marcel Robbe, schil derijen en tekeningen. Tijdens kantooruren. T/m vr. Galerie "De Wijnstock" (Bel- linkstraat 32) Middelburg. Leni Lintelo, theater-poppen. Han van den Broeke, boeketten. Do. en vr. van 14.00-17.00 uur, za. van 11.00 tot 17.00 uur. Zeeuws Kunstenaarscentrum (Achter de Houttuinen 30) Mid delburg. Cor van Dixhoorn, schil derijen. Di. t/m zo. van 14.00 tot 17.00 uur. Zeeuws Museum (Abdij 3) Mid delburg. Francois Rijckhals, een schilderij in studiedeponering). Ma. t/m vr. van 10.00 tot 17.00 uur. Zeeuwse Bibliotheek (Kousteen- sedijk 7) Middelburg. Onder de korenmaat, manifestatie rond het thema streekroman. Ma. van 17.30 tot 21.00 uur, di. t/m vr. van 10.00 tot 21.00 uur, za. van 10.00 tot 13.00 uur. Zeeuws Museum Natuurhistorie (Duinvlietweg 6) Oostkapelle. Ge prepareerde vleermuizen. Dage- lijks van 10.00 tot 17.00 uur. Openbare bibliotheek (Ka naalstraat 56) Oost-Souburg. In ternationale fototentoonstelling. 'Vrouw achter de camera'. Ma., wo. en vr. van 13.30 tot 17.30. Di. en do. van 13.30 tot 17.30 en van 18.00 tot 20.00 uur. Za. van 10.00 tol 12.30 uur. Iquana (Bellamypark 35) Vlissin gen. Levende reptielen, amfibieën en insekten. Dagelijks van 14.00 tot 17.30 uur. De Nederlandse organist Jan van Weelden bespeelt vrijdag 28 no vember het Compton concertor gel in de Concert- en Gehoorzaal in Middelburg. Het programma bestaat uit populaire werken, zo als operettemelodiëen, musical en evergreens. Het concert begint om 20 uur. Albert Verburg, de éénling achtei het Kallenberg Kollektief in Vlis singen heeft - zoals hij het om schrijft - nog een aantal gedich ten, verhalen en tekeningen kun nen redden van een 'wisse dood'. Bij het opruimen kwam hij ze te gen, selecteerde ze en bundelde ze onder de titel 'Het slechtste van Albert Verburg'. Het boekje wordt uitgegeven in een oplage van honderd stuks en is te koop voor 15,—. "Het slechtste van Albert Verburg is een mooi kerst geschenk', meent de kunstenaar uit Vlissingen. Het boekje is te bestellen op zijn adres, Pa lingstraat 54 in Vlissingen, tele foon 01184-10326. Uitgeverij C. de Vries-Brouwers (Antwerpen) bestaat dit jaar 40 jaar. Ter gelegenheid daarvan stelt de uitgever de Simeon Isi door de Vriesprijs in die met in gang van 1987 jaarlijks zal wor den toegekend aan een oorspron kelijk in het Nederlands geschre ven manuscript. Dit jaar komt verhalend proza (romans, novel len, verhalenbundels) in aanmer king voor de prijs van vijfduizend gulden. Niet eerder uitgegeven werk kan worden ingestuurd door auteurs die niet ouder zijn dan 40 jaar, of ouder als zij nog niet de buteerden in bovengenoemd genre. Het manuscript moet getypt en in tweevoud worden ingeleverd on der vermelding' van een code. Naam, adres van de auteur, de code en een verklaring waarin men zich akkoord verklaart met het reglement van de Simeon Isi door de Vriesprijs moeten in een aparte enveloppe worden bij gesloten. De inzendtermijn sluit op 15 december. Eind maart 1987 maakt de jury de uitslag bekend. Liet adres van de uitgeverij is C. de Vries-Brouwers p.v.b.a., Haantjeslei 80, B-2018 Antwer pen. Tel. (03) 2374180. Kinderboeken door Jan Smeekens Van John Yeoman kende ik maar twee boeken: 'Het Paardje van Toeren en Kunsten', een nogal zouteloos prentenboek uit 1977 en 'Ongelooflijke Records' 1975) dat lang niet zo grappig is als het absurde Guiness Book of Re cords. Ze stonden beide in mijn boekenkast bij dc letter B, bij Quentin Blake, want zo kon ik onthouden dat ik ze heb. Onlangs verscheen van hem bij Fontein DE KLUIZENAAR EN DE BEER en hoewel ook hierin de te keningen van Quentin Blake zijn, is Johnm Yeoman nu met drie boeken naar zijn eigen plaatsje de Griekse Y verhuisd. Wat een geestig en wijs boek. Op het moment dat dc kluizenaar voor het eerst in vijftien jaar het uithangbord bij zijn grot afstoft komt de beer langs. Hem is even tevoren door de andere dieren van het bos te verstaan gegeven dat ze niet langer prijs stelleJi op zijn hulp. Hij kan niet lezen, maar de kluizenaar wil met alle plezier ver tellen wat er staat: 'Privé-les door Zeer Geleerde Leraar. De Kluize naar heeft plaats voor één leer ling. Kost en inwoning. Redelijke Condities. Nieuwe Cursus begint net. Nadere inlichtingen Binnen'. De beer begrijpt er geen snars van, maar als'hij hoort dat hij door de lessen zijn hersens leert gebruiken en handiger wordt, barst hij bijna van opwinding. Hij weel niet hoe snel hij zich moet laten inschrijven, want aan het eind van de cursus zal hij met een diploma kunnen bewijzen dat hij zeer geleerd is. Dat de beer het diploma haalt heeft niets met zijn schoolpresta ties te maken, maar alles met de plotselinge gedachte van de klui zenaar dat het hoog tijd voor va kantie wordt. Zonder dat hij dat hardop zegt erkent de kluizenaar daarmee ook dat hij zijn onder wijsfilosofie 'Kijken wat je al weet en daarop voortborduren' niet waar maakte. Dat besef, zijn geduld, de harte lijke toespraak tijdens de diploma-uitreiking en de paarse, zijden sjerp 'Miss Zaltbommel 1947' die hij de beer om de schou ders hangt, maken hem even inne mend als zijn leerling voor wie hij tenslotte ook nog een carrière als 'Hulpleraar' om gezamenlijk lich te huishoudelijke taken te vervul len gepland heeft. Voor kinderen vanaf tien jaar valt er veel te genieten aan dit vrolij ke, humoristische en bij tijd en wijle slapstickachtige boek dat wel degelijk ergens over gaat, maar nooit boodschapperig is. Wie meer kan lezen dan alleen het verhaal geniet dubbel, en drie dubbel als je de tekeningen van Quentin Blake meetelt. De kluizenaar en de beer door John Yeoinan mei tekeningen van Quentin Blake. Vertaling Huberle Vriesen- dorp. Uitgeverij Fontein, Baarn. Prijs 22,50.

de Faam | 1986 | | pagina 7