O w O BEGROTING 1987 3 a a 2. <Q CD 3 S*-Ö wc S© 48 CD CD 3 26/11-3/12 '86 week CD CD CD DE FAAM Woensdag 26 november 1986 Sociaal Fonds Gemeente Middelburg MENU 'TAFELTJEDEKJE' week 1 - 6 december OPENBARE VERGADERINGEN IN DE MAAND DECEMBER gemeente middelburg ONTWERP- VERDEELBESLUIT SUBSIDIEVERORDE NING STADSVER NIEUWING 1987 BESTEMMINGSPLAN MAGISTRAATWIJK Verkeersmaatregelen O o O Maandag 1 december wordt met officieel ver toon het startsein gege ven voor de reconstruc tie van de Dokhaven te Middelburg. Dit bete kent dat tegelijkertijd een begin wordt ge maakt met de invulling van het Vitrite-terrein in het Maïsbaai-gebied. Morgen zal de gemeenteraad in de raadzaal van het stadhuis voor de laat ste maal aandacht schenken aan de gemeentebegroting voor het jaar 1987. In het "huishoudboekje" van de gemeente wordt over legio onderwerpen gesproken. Mocht u in deze begroting zijn geïnteresseerd, kunt u altijd terecht bij het gemeentelijk Bureau Voorlichting. Op de balie in de voorlichtingswinkel Stadhuisstraat 2, vindt u aan nieuwe gratis af te halen folders/brochures: -Een alarm-systeem voor ouderen en gehandicapten -Bejaardenoorden in Middelburg -Flankerend ouderenbeleid -Pas 65 krant O -o O. 20 november opende burgemeester mr. C.G. J. Rutten op het Zusterplein een bewaakte fietsenstalling. Tegen betaling van f 0,75 per fiets of 1 per bromfiets kunt u nu uw rijwiel stallen op een afgesloten bewaakt gedeelte van het plein. De stalling is geopend van een kwartier voor de openingstijd tot een kwartier na sluitingstijd van de winkels. In de zestiger en zeventiger jaren zijn de inkomens gestegen. Hierdoor werd het mogelijk dat men ruimer ging wonen, dat de kachel werd vervangen door centrale verwarming en dal de televisie in iedere woning zijn intrede deed. Van deze welvaartsstijging heeft iedereen meegeprofiteerd en zeker ook de laagste inkomensgroepen. In het begin van de tachtiger jaren was de rek er echter uit en moest er worden bezuinigd. Het probleem daarbij was dat sommige verworvenheden niet meer konden worden teruggedraaid. Met name een bezuiniging op de woonlasten is maar in beperkte mate realiseerbaar. Men kan namelijk moeilijk minder huur gaan betalen, terwijl men ook niet door kan gaan met het lager draaien van de thermostaat van de verwarming. De bezuinigingen moesten dan ook worden gezocht in dat gedeelte van hel inkomen dat overblijft voor voeding, kleding en reserveringen en daar was al gauw de rek uit. Dit bleek in toenemende mate bij de so ciale diensten, waarop vele mensen met een laag inkomen raakten aangewezen. De gemeentebesturen maakten bij de landelijke politiek hun bezorgdheid kenbaar en drongen aan op maatregelen om de koopkracht te handhaven. Men wilde het daarbij echter niet laten en sommige gemeenten gingen over tol het formulerenvan een eigen beleid, gericht op de burgers die in financiële moeilijkheden kwamen. Uitvloeisels hiervan zijn o.a. hel openen van de mogelijkheid tot hel afschrijven van gemeentelijke belastingen, het oprichten van kredietbanken en het inrichten van sociale fondsen. Het verstrekken van hogere uitkeringen was uiteraard niet mogelijk omdat de hoogte daarvan door hel rijk wordt bepaald. Ook in Middelburg zijn dergelijke maatregelen getroffen. Het werd in 1984 ai mogelijk om een afschrijving te verkrijgen van een opgelegde aanslag voor onder andere onroerendgoedbelasting, reinigingsrechten en hondenbelasting. Daarnaast konden de burgers een beroep doen op de reeds bestaande Gemeentelijke Kredietbank voor een noodzakelijk krediet, voorzover men niet terecht kan bij een commerciële bank en de hoogte van de aflossing "verantwoord" was gezien het inkomen. De gemeente maakte een bedrag vrij van f 30.000,— voor zogenaamde noodgevallen. Dit bedrag werd gestort in het Sociaal Fonds Middelburg. Op dit Fonds kun in principe door iedere inwoner een beroep worden gedaan. Dus niet alleen degenen die een uitkering ontvangen. Gezien de hoogte van hel bedrag zal het duidelijk zijn dat daarmee slechts een beperkt aantal burgers kan worden geholpen. Als een aanvraag wordt ingediend zal in eerste instantie worden vastgesteld of men niet ergens anders terecht kan. Bijvoorbeeld a/s ook een uitkering via de bijstandswet of de AAW zou kunnen worden verkregen, dan wel een lening worden gesloten bij een bank, dan wordt men door het Sociaal Fonds afgewezen. Tevens moet een echte noodzaak blijken en moet men aantonen dat men ze/J' al hetmogelijke doet om in een betere situatie te geraken. Een uitkering voor een kleurentelevisie kan dus niet en als men langere tijd de huur niet betaalt en vervolgens vraagt of door de gemeente kan worden bijgesprongen, kan men ook een afwijzing verwachten. Het Fonds is bedoeld voor personen die f inancieel vast zijn komen te zitten, maar die met een relatief kleine gift of renteloze lening daar weer uit kunnen komen. Het maximale bedrag dat aan één persoon kan worden verstrekt is in principe niet hoger dan f 1000,—. Nadere informatie en aanvraagformulieren voor het Sociaal Fonds kunnen worden verkregen bij de sociale dienst. "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de Unie van Vrijwilligers voor ouderen en zieken die zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur betsteld worden. Tel. (01180) 38570. Het bezorgen doet men ook op deze dagen. maandag Hutspot dinsdag Gehakt, witlof, aardappelen woensdag Rundvlees, spruiten,aard appelen donderdag Karbonade, spinazie, aard appelen vrijdag Vis, wortelblokjes, aardappelen zaterdag Wat de pot schaft - Commissie Volksgezondheid, donderdag 4 om 16.00 uur Secr. dhr. M.C. Westveer (spreekrecht) - Commissie Sociale Zaken, donderdag 4 om 19.30 uur Secr. dhr. J.J. Groenenberg (spreekrecht) - Commissie Onderwijs, maandag 8 om 16.00 uur Secr. dhr. H. Groesser (spreekrecht) - Commissie Gemeentewerken, maandag 8 om 19.30 uur Secr. dhr. P. Meeusen (spreekrecht) - Commissie Financiële Zaken, dinsdag 9 om 16.00 uur Secr. dhr. N.A. Meijer (spi'eekrecht) G£^r£ M,doelburg Vorige week schreven we al over de begroting voor het jaar 1987. Deze begroting werd op 20 en 24 november door de gemeenteraad behandeld. Morgen, 27 november, zal de raad zich voor de laatste maal aan de begroting wijden. Vanaf 14.00 uur kunt u de vaststelling van de begroting bijwonen. Dit zal geschieden in de raadzaal van het stadhuis. Deze kunt u bereiken via de Courtoren (ingang Lange Noordstraat). Vorige week behandelden we een paar onderwerpen waar in de gemeentebegrotingg aan dacht aan wordt geschonken. Ook dit keer willen we weer en kele onderwerpen belichten. Het voert natuurlijk te ver om de ge hele gemeentebegi'oting te gaan behandelen. We willen dit keer stilstaan bij: Economie In het begrotingsjaar 1987 zal de uitvoering van de actiepunten uit de nota Gemeentelijk Werk gelegenheidsbeleid veel aan dacht vragen. Als belangrijke aspecten die het komend begro tingsjaar zullen worden aange vat kunnen o.a. genoemd wor den: het afronden van de discus sie omtrent het instellen van een werkgelegenheidsfonds, het verder vorm en inhoud geven aande loketfunctie van het bu reau Economische Zaken, het afronden van de haalbaarheid sonderzoeken met betrekking tot het stichten van een bedrij vencentrum en de aanleg van het nieuwe bedrijventerreintje Waterwijk, het opzetten van een bedrijvenregister, enz. Op het industrieterrein kan, evenals in 1986, ook in 1987 weer een aan tal nieuwe activiteiten worden verwacht. Momenteel wordt met een vijftiental kandidaten on derhandeld over de verkoop van ongeveeer 4 hectare grond. Daarnaast lopen er nog verschil lende opties, waarvan die van Hercules het belangrijkste is, omdat deze gaat over ongeveer 15 hectare. In het komende jaar mag tevens verwacht worden dat er meer duidelijkheid zal ontstaan over de problemen met de spoorwegovergang in de Her- culesweg. Dit zal samenhangen met de bslissingen omtrent het tracé voor de Dammenroute en de plaats en de aard van de derde kanaalkruising. Onderwijs. Met de inwerkingtreding van de Wet op het Basisonderwijs is de gemeente geconfronteerd met een gx'oot aantal uitvoerings besluiten en circulaires inzake onderwerpen van zeer uiteenlo pende aard. Het zal nog wel eni ge tijd duren voor de doelstellin gen van de Wet op het Basison derwijs verwezenlijkt zullen zijn. De tweede veiwolgnotitie "Wet op het Basisonderwijs" is inmid dels in procedure gebracht. Een nota inzake kunstzinnige vor ming is in voorbereiding. In de diexxstverlening van de keuzebe- geleidingsbureaus (de Zeeuwse en de Christelijke Stichting voor school- en beroepskeuze) aan het basisonderwijs zal als ge volg van de wijziging van het rijksbeleid verandering komen. Bibliotheekwerk De plannen voor een beperkte bi bliotheekvoorziening voor oude ren (bijvoorbeeld wisselcollec ties in bejaardentehuizen of het inzetten van een bibliobus) zijn nog niet gerealiseerd. Wel wordt intern bij de Zeeuwse Biblio theek nog gewerkt aan plannen voor een beperkte bibliotheek voorziening voor ouderen. Reali sering van deze plannen zal af hangen van de financiële conse quenties die een dergelijke voor ziening met zich meebrengt voor de gemeente. Toon- en podiumkunst In de loop van 1987 zal de aan passing van de Kloeveniersdoe- len ten behoeve van de nieuwe gebruikersbestemming haar beslag moeten krijgen. Daar mee zal de culturele infrastruc tuur in Middelburg met een be langrijk volwaardige culturele accommodatie ten behoeve van eigentijdse muziekvormen en beeldende kunst, met name uit de i-egio, zijn uitgebreid. In de tweede helft van 1987 zal naar verwachting in samenwerking met het intergemeentelijk thea terbureau Uit in Zeeland, de Zeeuwse Culturele Raad en het Landelijk Dans Overleg het lan delijk jeugddanss-festival en de open-schouwburg-dagen extra accent geven aan de opening van het seizoen 1987/1988. Milieu Het Directoraat-Generaal voor de Milieuhygiëne is bei'eid een subsidie te verstrekken als de gemeente besluit tot het opzet ten van een Milieu Uitvoe- ringsprogramma. Doel van het project is de programme ringstechniek van het Hinder- wetuitvoeringsprogramma toe te passen voor andere uitvoe ringstaken van het nxilieubeleid op gemeentelijk niveau en inte gratie binnen het milieubeleid te bevoi'deren. Voorgenomen wordt er voor zorg te dragen dat lucht, water en bodem zo zuiver mogelijk blijven. Veroorzakers van vei'onti'einigin zullen zoveel mogelijk verantwoordelijk wor den gesteld. Tenslotte We zeiden het al, de gemeente begroting bevat te veel onder werpen om ze allemaal te gaan behandelen. Immers, de ge meente houdt zich met een grote hoeveelheid zaken bezig. Mocht u meer over de begi-oting willen weten, kunt u deze natuurlijk altijd bij het Bui'eau Vooi'lich- ting van de gemeente (Stad huisstraat 2) komen inzien. In de raadsvergadering van 15 de cember 1986 zal de gemeenteraad een beslissing nemen over de in het jaar 1987 beschikbaar te stel len geldelijke steun aan natuurlij ke of rechtspersonen in het belang van de Stadsvernieuwing. Voor de Stadsvernieuwingsactivi teiten is een Rijksuitkering toege kend van f 3.060.000,Aan de gemeenteraad zal worden voor gesteld een bedrag van f 1.000.000,te bestemmen voor de hierboven bedoelde steun aan natuurlijke of rechtspersonen. Nadere informatie wordt verstrekt door de afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecretarie, bureau Ruimtelijke Ordening/Openbare Werken, Lange Noordstraat 1. Het voorstel ligt met ingang van 27 november 1986 t/m 10 decem ber 1986 ter inzage bij het bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2. Binnen deze termijn kunnen inge zetenen en in de gemeente een be langhebbende natuurlijke en rechtspersonen daarover schrifte lijk opmerkingen maken bij het college van Burgemeester en Wet houders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 AL Middelburg. Burgemeester en wethouders ma ken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van de Wet op de Ruimtelijke Ordening van de Woningwet vrijstelling te verlenen van het bestemmingsplan Ma- gistraatwijk ten einde de bouw mogelijk te maken van 24 bergingen aan de Rent meesterlaan en de J. Reigers- bergstraat. Het bouwplan en het schetsplan van de voorgenomen herziening van het bestem mingsplan liggen met ingang van vrijdag 28 november 1986 gedu rende 14 dagen ter inzage op de af deling Algemene Zaken in het stadhuis. Gedurende deze termijn kan een ie der, die bezwaar heeft tegen de uit voering van dat voornemen, zijn bezwaren schriftelijk aan ons ken baar maken. Burgemeester en wethouders heb ben besloten - een voetgangersoversteekplaats aan te brengen in de Oosterschel- destraat, nabij de splitsing Ooster- scheldestraat/Maasstraat; - een voetgangersoversteekplaats aan te brengen op het Molenwater, ter hoogte van het perceel Molen water 99 (schouwburg). Tegen deze besluiten kan iedere belanghebbende binnen 30 dagen na heden beroep instellen bij de Kroon. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin, doch moet worden in gediend bij de Commissaris van de Koningin in Zeeland, Sint Pie terstraat 42 te 4331 EW Middel burg. Het volledige verkeersbesluit ligt bij het bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2 te 4331 PK Mid delburg ter inzage. if GEWIJZIGDE OPENINGSTIJDEN ZWEMBAD POELENDAELE VRIJDAG 5 december: GESLOTEN (i.v.m. werkzaamheden). ZATERDAG 6 december: van 09.00-12.50 uur (diplomazwemmen). WOENSDAG 24 december: van 07.00-15.30 uur. DONDERDAG 25 december: GESLOTEN. VRIJDAG 26 december: van 09.00-12.00 uur. WOENSDAG 31 december: van 07.00-15.30 uur. DONDERDAG 1 januari: GESLOTEN. VRIJDAG 2 januari: van 09.00-20.00 uur. Tijdens de KERST-vakantie worden GEEN zwemlessen gegeven. Van maan dag 22 december 1986 t/m vrijdag 2 ja nuari 1987 (de KERSTVAKANTIE) mag u voor het tarief van 1 uur 2 uur zwem men. dus twee uur zwemmen voor de prijs van één. AANVRAAGTERMIJN RIJKSSTUDIE TOELAGE VERLENGD TOT EN MET 31-12-1986. Onlangs besloot de Minister van Onder wijs en Wetenschappen de aanvraagter- mijn voor de Rijksstudietoelage over de maand september 1986 te verlengen van - Commissie Volkshuisvesting, ruimtelijke or dening, milieubeheer, dinsdag 9 om 10.30 uur Secr. tst. 342 (spi'eekrecht) Bestuurscommissie Welzijn, woensdag 10 om 16.00 uur Secr. dhr. A.J. Wien (spreeki'echt) - Bestuurscommissie Culturele Zaken, donder dag 11 Om 15.45 uur Secr. mej. J. Cijsouw (spreekrecht) - Gemeenteraad maandag 15 om 14.00 uur - Bestuurscommissie Welzijnsaccommodaties, dinsdag 16 om 19.30 uur Secr. mej.C. Manuputty (spreekrecht) Voor het gebruik maken van het spreek recht moet een afspraak gemaakt worden met de commissieseci'etaris op het stadhuis. Tel. 26251 PLAATS EN VERKEERSMAATREGEL 1. J. Schottestraat 2. Noordpoortsti'aat 3. Klein Vlaanderen 4. Noordpoortbrug 5. van Citterstraat AARD VAN HET WERK Herinrichting Herinrichting Asfaltei'ing Asfaltering Herstraten AANVANGS DATUM In uitvoering- In uitvoering- In uitvoei'ing In uitvoering- In uitvoering 31 augustus 1986 tot 31 december 1986. Dit om studerenden in het hoger beroeps onderwijs boven de 21 jaar de gelegen heid te geven alsnog een aanvraag over de maand september in te dienen. Het is na melijk niet uitgesloten, dat een beperkt aantal studerenden door de invoering van de Wet op de Studiefinanciering per 1 ok tober 1986 in de war is geraakt, en daar door vergeten is ook voor de maand sep tember een studietoelage volgens het oude stelsel aan te vragen. Wat moet een studerende doen om alsnog een rjksstudietoelage over de maand sep tember te krijgen? Een aantal studeren den heeft na 31 augustus een aanmel dingsformulier A(TO) ingestuurd. Tot op 1 oktober j.l. was de reactie van de Cen trale Directie Studiefinanciering op zo'n te late aanvraag een afwijzing. Deze aan vragers zijn niet zondei-meer te achterha len. en zij moeten zich dus melden bij de Centrale Directie Studiefinanciering op een speciaal telefoonnummer (050) 269269. waarna hun oude aanvraagfor mulier uit het archief gehaald kan wor den. Een aantal studerenden heeft na 1 oktober een A(TO)-formulier ingezonden. Deze formulieren zullen nu gewoon in be handeling genomen kunnen worden. Tenslotte is er een groep studerenden, die nog helemaal geen aanvraag voor de Rijksstudietoelage over de maand sep tember heeft ingediend, terwijl zij daar wel aanspraak op zou kunnen maken. De ze groep moet net als de eerste groep een A(TO)-formulier inzenden. De studeren den moeten er rekening mee houden, dat de verwerking van hun aanvraag enige tijd vergt. WIJZIGING VAN DE VERORDENING GEVAARLIJKE STOFFEN Burgemeester en wethouders brengen ter openbare kennis, dat bij besluit van de ge meenteraad van 22 september 1986, is vastgesteld de Verordening tot wijziging van de Verordening gevaarlijke stoffen Middelburg (6e wijziging). Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben omtrent deze verordening bericht van ontvangst gezon den Dij brief van 10 november 1986. De verordening ligt met ingang van heden voor een ieder ter inzage op de afdeling Al gemene Zaken in het stadhuis. Afgelopen zaterdag doopte mevrouw C.G.E.M. W. Rutten-Bovendeerd in Alblasserdam een mijnen jager, die de naam "Middelburg" kreeg. Deze mijnenjager is er één uit een grotere serie. Alle schepen kregen de naam van een plaats die momenteel nog via water bereikbaar zijn en die in de 80-jarige oorlog een rol gespeeld hebben. Colofon Deze voorlichtings- rubriek van de gemeente Middelburg staat onder redactie van het bureau Voorlichting in het stadhuis. Telefoon: (01180) 26251.toestel 133 of 224 Reacties zijn altijd van harte welkom

de Faam | 1986 | | pagina 5