hobby's? alleen in de vakantie... uit C? Het zekeatiart Instelling vraagt geld voor Zeeuwse Komedie Beaujolais ontkurkt Kennismaken met nieuwe rage en kans op reis naar Amerika Koopavond gehandicapten drukker dan ooit tevoren Drogisterij 'De Vijzel' na verbouwing heropend Kinderen kunnen schoentjes zetten bij winkels Jamin SAUNA MIDDELBURG NA JAAR UITGEBREID TRIVIAL PURSUIT DEMONSTRA TIE IN TREFCENTER Louisse bv begonnen met Auto rijplezier garantie Piet strooit met Nemidso-bonnen DE ZONNEBLOEM BIJ MIRO DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 26 november 1986 VERBOUWING BAKKERIJ ROTTE RECHTSTREEKS GEVOLG PROBLEMEN GRAVENSTRAAT A fvloeien Tekortkomingen KESER UITZENDBUREAU NU OOK IN VLISSINGEN NIEUWE GEURLIJN VOOR DE MAN Zwarte Pietenband speelt in Middelburg r Bakkerij Rotte aan de Middelburgse Gravenstraat is dichter naar de Markt gekropen. Het echtpaar Rotte, al zeventien jaar samen in de zaak, wil zich dichter bij het snel kloppend hart van de Zeeuwse hoofdstad nestelen. De afgelopen jaren name lijk toonden de verkoopcijfers een dalende tendens. Hoofdoor zaak is volgens beiden dat de Gravenstraat de appendix werd van de grote winkelpromenade die Middelburg is. Dat komt omdat er geen auto's meer door de Gravenstraat mogen rijden. En nu de gemeente 'nee' heeft gezegd tegen de voorstellen van de Gravenstraatwinkeliers om er toch weer auto's toe te laten, moeten er maar andere maatregelen worden genomen. Door de ruimte aan de Marktzijde naast de vroegere winkels Ie trekken, denken Gré Rottc-van de Berge en Arie Rotte dat hun zaak vanaf de Markt meer opvalt en dus ook meer klanten trekt. Af gelopen maandag openden ze hun bredere zaak- "Een gevolg van architectonisch vernuft" - met een drukbezochte receptie. Een paar dagen daarvoor, toen de aannemers nog druk in de weer waren om het karwei op tijd klaar te hebben, voerden we een gesprek met bet echtpaar. derdaad overdag hun boter hammen te eten. Maar alles went. We zijn niet ontevreden met ons leven". Wie met een bakkersechtpaar praat ontkomt er niet aan om de vraag te stellen hoe hun ge zinsleven er uit ziet. Bekend is dat de bakker in de nachtelijke uren het deeg in de oven moet stoppen om overdag, vanaf het moment dat de winkeldeuren opengaan, vers brood te kun nen aanbieden. De vrouw - als regel- daartegenover bedient overdag de klanten bij de toon bank. Beiden halen wat voor zichtig hun schouders op en ui terst laconiek antwoorden ze, elkaar aanvullend: "We heb ben alleen de zondag samen". Lachen dan: "Natuurlijk zien we elkaar wel eens overdag en 's avonds zijn we ook meestal samen. Hobby's? Daar doen we alleen aan in de vakantie". Hij noemt vissen en skiën en zij voegt er (weer) lachend aan toe dat haar privé-wasserette een hobby is. Dagelijks moeten er namelijk bakkerij kleren en handdoeken worden gewassen en gedroogd. Dat het leven niet zo is geregeld als de 'familie doorsnee' en zich werkzaam ent op de acht tot vijf cyclus, vergt ook enig aanpassingsver mogen van de kinderen (zeven en twaalf jaar). "Ze lopen in- Terug naar het verdriet van de Gravenstraat-ondernemers die steen en been klagen omdat na de herinrichting van de straat tot promenade zo'n anderhalf jaar geleden de kassa's zo'n twee ton minder registreerden. Nu kan Rotte natuurlijk niet voor anderen praten, maar voor zijn eigen nering weet hij zeker dat "vooral werkende klanten, die per keer meerdere broden kochten om ze in te vriezen, niet meer kwamen op dagen. Ze mochten niet meer met de auto tot voor de winkel deur. En zo'n zak brood mee sjouwen op de fiets is ook geen pretje. We hebben afvloeien van personeel kunnen voorko men dankzij de invoering van arbeidstijdverkorting. Alleen twee parttimers werken niet meer bij ons". Arie en Gré Rotte zijn evenwel ook niet blind voor andere ont wikkelingen. In doorsnee eet de Nederlander namelijk iets min der brood. Bovendien is een aantal filialen van het groot winkelbedrijf in de Middel burgse binnenstad begonnen met de verkoop van brood en zijn er wat kleinere concurren ten bijgekomen. "Toch zou de straat als 'ic be ter bereikbaar is, meer publiek opleveren. Maar dan moet er wel nog één en ander gebeu ren", houden beiden niettemin vol. De vernieuwing van de winkel van Rotte is een rechtstreeks ge volg van de malaise in de Gra venstraat. Rotte vroeg de Cimk (dat is de organisatie voor het midden en kleinbedrijf) om de bakkerswinkel eens onder de loep te komen nemen. Die orga nisatie - zegt Rotte omomwon- den - constateerde een aantal te kortkomingen en maakte een lijstje met aanbevelingen. On der meer de presentatie werd niet up to date bevonden. "We hebben de zaak eigenlijk hele maal overhoop gehaald. Lr is nu meer licht en we werken met de moderne kleuren rood en wit. Dat onze klanten nauwe lijks overlast hebben gehad, hebben we te danken aan het vakmanschap in dit soort zaken van "aannemersbedrijf Weststra- te uit Kattendijke. Die aanne mer heeft ook de plannen ge maakt. En daar konden wij "lier echtpaar Gré en Arie Rotte vanaf het eerste moment volle dig achter staan". En zo zal de traditie van bakker Rotte in Middelburg zeker voortduren en kan over drie jaar het halve eeuwfeest worden gevierd. De vader van Arie Rot te begon eind jaren dertig aan de Londensekaai. Noodged wongen moest Rotte senior in de oorlog verhuizen naar de Nederstraat - de Londenskaai was plat gebombardeerd - om in 1946 weer een bakkerij te ope nen aan de Rotterdamsekaai. In 1958 werd de zaak van bakker De La Vienne aan de Gra venstraat overgenomen. Op zestienjarige leeftijd begon zoon Arie daar als leerling. En na hun verloving - zeventien jaar geleden - kwam de huidige bazin achter de toonbank te staan. Momenteel wordt ge werkt met drie verkoopsters en zeven man vast personeel in de bakkerij. Uitgedost als Michiel Adriaanszoon de Ruyter is de persoon die donderdag 27 november de nieuwe vestiging van Keser Uitzend- groep in Vlissingen zal openen. Dit 71e kantoor van liet uitzend bureau is gevestigd aan de Scheldestraat 76. Tevens heeft Keser zich opgeworpen als sponsor van de Zeeuwse Komedie. De geno digde bedrijven zijn gevraagd om in plaats van bloemen te geven geld te storten op een bankrekening. Keser zelf heeft het saldo al opgevoerd met 500, Keser Uitzendbureau werkte tot- nutoe in Vlissingen vanuit de vesti ging in Terneuzen. De behoefte aan een professionele uitzendorga nisatie in de Walchersc Schel- destad werd echter zo groot dat Kinderen die een Jamin-winkel in de buurt hebben, boffen. Aan staande zaterdag (29 november) kunnen kinderen er namelijk hun schoentje zetten. Zondag vult Sinterklaas die schoenen en maandag kunnen ze weer worden afgehaald. Ouders, zo waar schuwt de bedrijfsleiding van Ja- min alvast, mogen niet meedoen. I)e goedheiligman en zijn pieten vullen alleen kinderschoenen. Wel wordt verwacht dat de sint royaal zal strooien. In de winkels heeft hij immers alles bij de hand. De voorraden pepernoten, specu laas, chocolade en andere heer lijkheden liggen er immers met het oog op de naderende feestdag van de bisschop uit Spanje hui zenhoog opgestapeld bij Jamin. werd besloten een aparte vestiging te openen. Keser: "Dat besluit heeft er ook alles mee te maken met de ervaring dal mensen veel gemakkelijker naar een uitzendbu reau stappen als dit om de hoek van de straat is gevestigd". Het 'runnen' van een uitzendbu reau is vooral mensenwerk, stelt Keser vast. De contacten in Vlis singen met de bedrijven zullen worden onderhouden door Jac queline Kooijman. Zij heeft veel ervaring opgedaan in de dienstver lening. De vestiging in Vlissingen - aldus Keser - kan dus vanaf de eer ste dag 'in de slag' gaan. VRIJDAG OR RN HUIS De Verfbron heet nu Sikkens Color Center De Verfbron, de zaak van Gerard Rodts in Vlissingen, heet voor taan Sikkens Color Center. Op vrijdag 28 november opent de Vlissingse zakenman zijn ver bouwde zaak aan de Walstraat met een open huis vanaf 17 uur. "Ondanks tegenslag, ongemak en ongeloof, maar vol vertrouwen zijn wij in Walstraat-zuid toch gaan verbouwen", heeft Rodts in zijn uitnodiging voor de open dag gezet Voor de wijnfanaten is 20 november een bijzondere dag. Dan mag na middernacht de kurk van de eersteling uit de Franse wijnstreek Beaujolais. In Middelburg gaf de Schouwburg er een officieel tint je aan tijdens het eerste culturele café in de hoofd stad. In Vlissingen is al sinds enkele jaren De Gevangentoren decor voor het ontkurken van de Beaujolais Primeur. Burgemeester Jaap van der Doel' van de Scheldestad was deze keer ingehuurd om de eerste fles officieel te openen. "Een goed wijnjaar", oordeelden kenners lippen likkend nadat de burgervader met moeite de kurk er uit bad gewrikt. De Sauna Middelburg aan de Dam 45 'loopt als een trein'. Bo ven verwachting van de exploitanten Annelies en Paul Sclioole- Smit, die nauwelijks een jaar geleden hun bedrijf in Middelburg begonnen. "Al vanaf de eerste dag na de opening waren we goed bezet. I)at is dan ook de reden dat we meteen aan uitbrei ding dachten. We hadden al een jaar verbouwen achter de rug en we zijn eigenlijk gewoon doorgegaan", vertelt gastheer Paul Schoote enthousiast. In het Middelburgse warenhuis Trefcenter wordt tussen donder dag 27 november en 5 december het spel trivial pursuit gede monstreerd. Tevens kan het publiek deelnemen aan een wed strijd, waarbij een vliegreis voor twee personen naar New Vork is te winnen. Marktonderzoekers voorspellen dat het in het Tref center gedemonstreerde spel razend populair gaat worden. De sauna is recentelijk uitgebreid met een buitenkabine, een over dekt terras met barbecue en er is een dak boven het zwembad aan gebracht. "Om het geheel een beetje in de bouwstijl van de om geving te houden, hebben we de Graanbeurs in het klein boven het zwembad nagemaakt", legt ex ploitant Schoote uit. De hele ver bouwing heeft hij zelf gereali seerd. "Ik kreeg daarbij zo af en toe spontane hulp van mijn klan ten, een bewijs dat ik als Hollan der toch aardig in het pulletje val bij de Zeeuwen", constateert de uit Bussum afkomstige horeca- man met enige trots. Inmiddels is hun zoon. Paul jr., ook in de zaak gekomen. Hoewel velen de weg naar de sauna al we ten te vinden, blijkt er toch bij an deren nogal wat drempelvrees te zijn. "Maar die vrees is niet no dig", verzekert de sauna- exploitant. "Nieuwelingen wor den de eerste keer door ons weg wijs gemaakt. Niemand wordt aan zijn lot overgelaten en hoewel we baddoeken en badjassen ver huren, raden wij iedereen aan die attributen zelf mee te brengen. Dat is ook voordeliger en werkt gewoon gemakkelijker voor beide partijen". De sauna is dagelijks open van 14-23 uur en 's zondags van 12-17 uur. Trivial pursuit werd uit nood ont dekt. Twee Canadezen bedachten het toen ze hun scrabble bord niet konden vinden. Het is een vraag en antwoordspel. In 30 landen is het al uitgekomen met een eigen Het kon niet uitblijven. Na de succesvolle start, eerder dit jaar, van Vaccin voor de vrouw brengt Etos in Middelburg, nu ook een nieuwe geur uit speciaal voor de man. Onder de naam Vaccin Pour Homme wordt, in een chique zwarte verpakking, een aantal ar tikelen aangeboden dat is ge maakt van de beste ingrediënten door de beste geurmakers. De notenbalk, oftewel de diverse geuren die samen één geheel vor men, van Vaccin is ruim bedeeld. In de topnoot zit een melange van Italiaanse citroen, bergamot met koriander en basilicum. Deze mengeling zorgt voor de frisse, kruidige uitstraling van Vaccin Pour Homme. In de middenmoot zit een gewaagde combinatie van roos, jasmijn en tijm. Het hart van de geur bestaat uit droge, fijne ledcrnoten met pat chouli en een amberachtig mus- kusaceent. Dit recept belooft een ware revolutie te veroorzaken en is dan ook bestemd voor de revo lutionaire man met een vleugje wilskracht. versie van 6000 vragen over we tenswaardigheden en feitjes in zes categorieën: aardrijkskunde, ver maak, geschiedenis, kunst en lite ratuur, wetenschap en natuur, sport en ontspanning. In Neder land zijn twee versies op de markt. Voor de jeugd (tot vijftien jaar) en voor de rijperen onder ons. Het bordspel kan worden gespeeld met twee personen, maar ook in team verband met maximaal 36 deel nemers. Wie in Trefcenter Middelburg kennis komt maken met trivial pursuit krijgt een wedstrijd formu lier uitgereikt met zes vragen. Daarbij is ook een opdracht: zelf een originele trivial pursuit vraag De winkeliers van de Se- geersstraat. Lange- en Korte Delft houden de komende weken een Sinterklaasactie. Op zaterdag 29 november zal de Zwarte Pieten band 'De Meikevers' uit Breda optreden in de straten tussen 12.00 en 17.00 uur. En op die dag en tijdens de dagen dat de Sinter- klaaskoopavonden er zijn, zullen twee zwarte Pieten waarde- en surprisebonnen uitdelen, waar mee in de vele winkels kado's zijn af te halen. In het totaal hebben de winkeliers zo'n 1500 kado's voor de bezoekers. Winkelier J. Mi net- uit de Se- geersstraat: "Toen we de eerste stappen zetten voor de organisatie van het feest, bleek dat er weinig animo was onder de winkeliers. Wij besloten daarna om het tot onze straat te beperken, want een actie moest er zijn (en de band was al besteld). Zodra ze in de an dere winkelstraten hoorden van ons plan wilden ze meedoen. Daardoor is het feest nu uitge breid over de drie straten". Deze Brabantse Zwarte pieten band werd vijfjaar geleden opge richt en is één van de eerste in Ne derland. Louisse Auto bv iu Middelburg garandeert de kopers van een ge bruikte auto een vol jaar garantie (of 30.000 km). De Auto plezier garantie die het bedrijf afgeeft bi j aflevering van elke gekeurde oc casion, dekt mechanische en mo torische storingen qua onderdelen en arbeidsloon. Ook de accu en de uitlaat vallen onder de ga rantie. Uitsluitend gerenommeerde auto dealers mogen deelnemen aan dit garantiesysteem. Het is opge bouwd uil een landelijk netwerk, geselecteerd door het Arp- garanlicbureau in Oosterhout. Voordat een auto onder het ga rantiesysteem valt zijn 121 punten gekeurd. Pas wanneer een auto op al deze punten goed is bevon den wordt het garantiebewijs af gegeven. Als het jaar voorbij is kan de automobilist - tegen ver goeding - de garantie verlengen. Overigens geldt de garantie in binnen- en buitenland. Het garantiesysteem geldt niet uitsluitend voor mensen die lum auto hebben gekocht bij Louisse. Wie een dergelijke verzekering wil afsluiten dient echter wel eerst de auto onder de loep te laten nemen bij Louisse. Is hel keuringsrap port daarna positief, dan wordt het Arp-garantiebewijs aange vraagd.. Louisse is de enige garage in deze regio die hel recht heeft om met dit systeem te werken. Het winkelen in Souburg wordt op zaterdag 29 november bijzon der interessant. St. Nicolaas zal dan til zijn zwarte Pieten op pad sturen om bij de deelnemende winkeliers (herkenbaar aan liet raambiljet) binnen te lopen en daar aan het winkelend publiek Nemidso-bonnen uit te delen. Er zijn 150 Nemidso-bonnen uit te delen t.w.v10,— of te besteden bij alle Souburgse win keliers. Trivial pursuit, het gezelschapsspel met 6000 amusante vragen op allerlei gebied. met antwoord te verzinnen. De New York. Verder zijn er nog meest verrassendste inzending twee vliegreizen naar Londen te krijgt twee vliegtuigtickets naar winnen. De jaarlijkse Sinl- Nicolaaskoopavond voor zieken, gehandicapten, aan huisgebonde- nen en ouderen kreeg vorige week dinsdag bij het Miro Center in Vlissingen een geweldige belang stelling. Vanaf half zeven werden de kooplustigen aangevoerd, met bussen en personenauto's. Bij het Miro Center werden de bezoekers opgewacht door de vrijilligers van De Zonnebloem, die voor de bege leiding zorgden. Sint Nicolaas - hij leek veel op de voorzitter van de Vlissingse Zonnebloem-afdeling, de heer C.M. v.d. Werf- en een tweetal van zijn zwarte pieten zorgden voor een persoonlijke groet. In het Miro Center was behalve de Miro ook Giraffe en Marca open en Alberto was met een stand naar binnen gekomen om de gasten van drankjes te voorzien. De talrijke zitjes, die in de super markt waren opgesteld, hadden over belangstelling niet te klagen. Alle drankjes en hapjes werden door de ontvangende ondernemers gratis aangeboden. Volgens de 'oud-gedienden' was het in voorgaande jaren nog nooit zo druk geweest. Zelf uit Hans- weert, Krabbendijke en Rilland waren bezoekers aanwezig en ver- En Sinterklaas verwelkomde het publiek in het Miro-center. der kwamen er belangstellenden van heel Walcheren. plaaisvervangend-bedrijfsieider van de Miro, de heer C. van Honk, toonde zich dan ook bij zonder tevreden. De organisatie van dit jaarlijks evenement was in handen van De Zonnebloem, re gio Walcheren, en ook die instan tie was bijzonder ingenomen met de grote opkomst. Hel slopen van een tussenmuur die de winkel van een kleinere ver koopruimte scheidde is de voor naamste verbouwing geweest bij Drogisterij 'De Vijzel' aan de De Ru\terstraat 21 in Middelburg. Er is nu één grote verkoopruimte ontstaan. "De verbouwing was nodig om meer overzicht in de winkel te ver krijgen. Als ik in de winkel aan het helpen was, kon ik nooit zien wat er zich achter de muur af speelde en dat leverde wel eens problemen op. Nu kunnen we in een oogopslag de hele winkel overzien", vertelt Jan Meul- bieester die al zo'n veertien jaar iu de zaak werkt. Eerst samen met zijn vader, die de drogisterij in 1948 begon, en later als zelfstan dig ondernemer. De verbouwing, die vier weken in llcilli, i.> ikwuo «U*i^CgrCpCn om het geheel een nieuw kleurtje te geven. De Vijzel Ireeft een ruim gesorteerde farmaceutische afde ling een grote parfumeriehoek, er worden huishoudelijke produkten verkocht en ook verf en behang kunnen bij de vernieuwde dro gisterij worden betrokken. Voorts worden er homeopatische midde len verkocht. Om deze produkten met een goed advies te kunnen verkopen heeft de heer .Vleul- meester een aantal cursussen ge volgd. Hij gaat prat op een goede service en een deskundig advies. Vorige week donderdag gingen de deuren van de verbouwde dro- gisterie voor het publiek open. Veel vaste klanten lieten hun ge lukwensen vergezeld gaan van een bloemetje. Als openingsattracties waren er talrijke aantrekkelijke aanbiedingen.

de Faam | 1986 | | pagina 19