Q O DE GEMEENTERAAD VERGADERT li ft 3 H wS collectes i| Si 46 13/11 - 19/11 '86 week ft WW CP JONG TALENT CONCERTEERT IN MIDDELBURG &.Q. 2.-0 o3 O -8 fi. O DE FAAM Bijstand voor schoolverlaters Woensdag 12 november 1986 MENU 'TAFELTJEDEKJE' week 17/ll/'86 t/m 22/ll/'86 PARKEERAUTOMA- TENVERORDENING WEDEROPBOUW PLAN C A 2.5 a. m ff ft ft Dinsdag 11 november vond de feestelijke inge bruikstelling plaats van het fietspad dat loopt van de Koudekerkse- weg naar de Nieuwe Vlissingseweg. Deze in gebruikstelling werd verricht door een aantal vertegenwoordigers van diverse instanties op oude fietsen en fiets karren. Rijkswaterstaat heeft een informatieve notitie opgesteld over de mogelijke aanleg van rijksweg 57. Het gaat hier om de verbetering van het wegvak van Vrouwenpolder naar Middelburg en van Middelburg naar de rijksweg 58. U kunt deze notitie komen inzien bij het gemeentelijk Bureau Voorlichting op het adres Stadhuis straat 2. Op de balie in de voorlichtingswinkel Stadhuisstraat 2, vindt u aan nieuwe gratis af te halen folders/brochures: - Premie-koopwoningen A en B voor velen bereikbaar - Huursubsidie 1986 - Kopen met 't koppie - Beroepsopleidingen voor vrouwen, Janneke Dierxschool - Bijblijven in het verkeer Vrijdag 14 november a.s. zal de ne genjarige uit de zustergemeente Folkestone afkomstige pianist Fre derick Kempf een optreden verzor gen in de Kloveniersdoelen. De toe gangsprijs voor volwassenen be draagt f 5,en voor kinderen f 2,50. Het concert begint om 20.30 uur. Werken van Bach, Mozart, Cho pin en Debussy zullen ten gehore worden gebracht. Als je 18 jaar bent en schoolverlater en je hebt nog nooit of onvoldoende gewerkt om voor een werkloosheidsverzekering (WW of WWV) in aanmerking te komen, kun je recht doen gelden op een bijstandsuitkering. De uitkering wordt verstrekt op grond van de Rijksgroepsregeling Werkloze Werknemers (RWW). De regeling gaat er van uit, dat je zelf al het mogelijke doet om aan de slag te komen. Als je niet een volledige baan kunt vinden en je inkomsten zijn minder dan de bedragen die in de RWW worden genoemd, is het mogelijk een aanvulling te verkrijgen. Bij de toekenning van de RWW worden de volgende regels gehanteerd: Voor 21-jarigen en ouder gaat de uitkering in, aansluitend op de termijn die het Ministerie van Onderwijs hanteert bij de studiefinanciering. Dat geldt ook voor de schoolverlaters wiens studie door de ouders is gefinancierd. Bijvoorbeeld als de termijn voor een studiebeurs afloopt op 1 juli, dan kan de RWW uitkering met ingang van deze datum ingaan. Voor 18- tot 21-jarigen geldt er een wachttijd. Deze wachttijd bedraagt tenminste twee volle kalenderkwartalen. Voor de mees ten betekent dit, dat de RWW kan ingaan op 1 januari na het jaar waarin de studie is beëindigd. Als je tijdens die wachttijd werkloos bent, hebben je ouders nog recht op kinderbijslag. Die kinderbijslag moeten zij elk kwartaal opnieuw aanvragen bij de Raad van Arbeid. Voor het ziekenfonds ben je dan nog meeverzekerd met je ouders. Zodra de RWW ingaat, ben je verplicht verzekerd en betaalt de GSD de premie. Je moet jezelf wel aanmelden. De hoogte van de uitkering wordt afgestemd op de leefsituatie. Met andere woorden, het is afhankelijk van het feit of je zelfstandig woont of inwonend bent bij je ouders. Zowel voor de kinderbijslag als de RWW-uitkering moet je tijdig als werkzoekende zijn ingeschreven bij het Gewestelijk Arbeidsbureau. Ben je in staat een volledige baan te accepteren, maar geef je zelf de voorkeur aan een deeltijdbaan (minimaal de helft van de werkweek), dan beschouwt de sociale dienst je slechts gedeeltelijk werkloos en wordt de uitkering daarop aangepast. Heb je na maximaal één jaar nog geen deeltijdbaan gevonden, dan moet je naar een volledige baan omzien. Je kan verplicht worden om een opleiding te gaan volgen als het Arbeidsbureau denkt dat je daarmee sneller aan een baan kan komen. De uitkering loopt dan door, terwijl de kosten over het algemeen door het Arbeidsbureau worden vergoed. Het zomaar gaan volgen van een dagopleiding zonder dat deze is aangewezen, is onmogelijk, als je nog geen 21 bent. Ben je ouder dan kan dat soms wel. Wil je vrijwilligerswerk doen met behoud van uitkering, vraag dar dan toestemming voor aan bij de Sociale Dienst. Aanvragen moeten ongeveer drie weken voor de datum van ingang worden ingediend bij de Gemeentelijke Sociale Dienst, Simpelhuisstraat 1. Dagelijks van 08.30 uur tot 12.00 uur. "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de Unie van Vrijwilligers voor ouderen en zieken die zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur betsteld worden. Tel. (01180) 38570. Het bezorgen doet men ook op deze dagen. maandag Zuurkool met worst dinsdag Gehakt, andijvie en puree woensdag Rundvlees, spruitjes en aard appelen donderdag Kuikenborst, appeltjes en aard appelen vrijdag Karbonade, spinazie en aard appelen zaterdag Kip/kerry en rijst Op vrijdag 14 november a.s. geeft de negenjari ge Frederick Kempf een concert in de Klove niersdoelen te Middelburg. Dit concert begint om 20.30 uur en de uit de Middelburgse zuster- gemeente Folkestone afkomstige jonge ster zal werken van Bach, Mozart, Chopin en Debussy ten gehore brengen. Op maandag 17 november vindt de maandelijkse openbare vergadering van de gemeenteraad plaats. De vergadering zal om 14.00 uur worden geopend door burgemeester mr. C.G.J. Rutten. Overigens heeft de gemeenteraad een drukke vergader maand, want op 20, 22 en 27 november zal de raad de ontwerp begroting voor 1987 behandelen. Wij komen hier in de volgende editie van de Faam nader op terug. - Opening - Vaststelling van de notulen van de vergadering van 22 september 1986. 86-346: Mededelingen en ingeko men stukken. 86-341; (Her)benoeming van de he ren A.C. Pijnenburg en A.C. ter Weer als lid in het bestuur van de Stichting Godshuizen te Mid delburg. Beide heren hebben reeds zitting in het bestuur. Voorgesteld wordt tot een herbenoeming voor drie jaar over te gaan. 86-351: Vervanging meubilair poli tiebureau. Met vervanging en reparatie van een aantal stoelen zal een bedrag van 14.500,zijn gemoeid. 86-347: Vaststelling 28e begrotings wijziging 1986. Tevens worden behandeld: De 16e begrotingswijziging 1986 van het grondbedrijf en de 9e begrotingswij ziging 1986 van de gemeentelijke sociale dienst. 86-350: Vaststellen legesveror dening. Na 1 januari verliest de huidige re geling haar rechtskracht. Er dient een nieuwe regeling te worden vast gesteld. Voorstellen tot wijziging van de in de legesverordening opge nomen tarieven zullen hierbij ach terwege worden gelaten. 86-339: Garantie geldlening ad 2.745.000,ten behoeve van de Humanistische Bouwstichting Be jaardenhuisvesting in verband met conversie. De Stichting heeft een lening voor dit bedrag tegen een hoge rente af gesloten. Na vervroegde aflossing kan het bedrag opnieuw worden ge leend, doch tegen een lagere rente. 86-352: Beschikbaarstellen van een krediet ten behoeve van een over- steekvoorziening op de Statenlaan. In het Nationaal Plan vooor de Ver keersveiligheid is één van de actie punten het verrichten van onder zoek naar de oversteekbaarheid van verkeersruimten, voorzover gelegen binnen de bebouwde kom. In Middel- burg is de oversteek Statenlaan na bij de J.W. Thibautstraat geselec teerd als onderzoekslokatie. De aan te brengen oversteekvoorziening bestaat uit een tweezijdige versmal ling van de weg met fietspaadjes. De kosten die ten laste van de gemeente komen bedragen f 7.470, 86-348: Beschikbaarstellen krediet voor uitbreiding en renovatie Dok haven en aanleg parkeervoorzienin gen Loskade. In de streefstructuur van het Mais- baaigebied vormt de uitbreiding van de Dokhaven een van de structurele elementen. Door de toekenning van een bijdrage uit de terugploegrege- ling, een aanvulling daarop van de provincie en de inzet van de tot nu toe uit geraamde lasten beschikbare werkgelegenheidsgelden is het mo gelijk geworden de tot nu toe niet be taalbaar geachte uitbreiding en re novatie van de Dokhaven te realise ren. Gevraagd wordt het voor de uit voering van de wei-ken benodigde kx-ediet te verlenen. 86-342: Vaststellen verordening in stallaties voor opslag van oliepro- dukten. Het is van gi-oot belang dat opslag tanks voor brandstoffen die niet on der de werking van de Hinderwet vallen met toepassing van een vei'or- dening toch gecontroleerd kunnen worden op hun deugdelijkheid, waarbij dezelfde normen worden ge hanteerd als bij Hindei-wetplichtige bedrijven. Vooi-gesteld wox-dt om een daartoe opgestelde verordening vast te stellen. 86-343: Wijziging I.Z.A.-regeling Zeeland. Deze regeling betx-eft de ziekte kostenverzekering van het perso neel van de gemeente. De wijziging heeft in hoofdaak betrekking op het in overeenstemming brengen van de regeling met de A.O.W.-opei-atie en de definitie van het begrip heffings- grondslag te ontkoppelen van de A.B.P.-wet. 86-344: Premiebetaling A.O.W./A.W.W. over werkge versaandeel ziektekosten. Het betreft gelijkschakeling van de rechten van actieve en post-actievetfi het bestuur van de Vereniging voor Chx-istelijk .Onderwijs te Middelhui-g om vergoeding van de kosten voort- ambtenai-en. 86-340: Goedkeuring jaarstukken 1985 en vaststellen subsidie 1985 van de Stichting Kinderdag-verblijf "Kinderdijk" Middelburg. Vanaf 1 oktober 1981 functioneert met toepassing van de Rijksbijdra- gêregeling Kinderdagverblijven in onze gemeente het Kinderdagver blijf Kinderdijk. Het biedt geduren de de wex-kdagen tussen 8 en 18 uur aan kinderen in de leeftijd van 1!4 tot 4 jaar onderdak. De accommoda tie is geschikt voor een groep van maximaal 16 kinderen. De rijksbij drage bedraagt 91,5% van de ge meentelijke kosten in de door de Mi nister van WVC aanvaarde pex-so- neelskosten. Voor een sluitende ex ploitatierekening 1985 blijkt een ge meentesubsidie (incl. rijks bijdx-age) benodigd te zijn van f .108.879,-—. Vooi-gesteld wordt de subsidie toe te kennen en de jaarrekening goed te keuren. 86-353: Vaststelling kampeer- verordening. Door de inwerkingtreding van de nieuwe Kampeex-wet komt de be staande veroi-dening op de kampeer middelen en de kampeei-plaatsen te vervallen. HierdooÉ wordt het nood zakelijk een nieuwe vei-oi-dening vast te stellen. 86-349: Nota Vrouwenemancipatie Middelburg. Door een werkgroep is een emanci patienota opgesteld. Deze nota is on derwerp van inspraak geweest, vloeiende uit herstel van o.a. de boei- Voorgesteld wox-dt de nota als uit- borden van de Buitenhoveschool in gangspunt van beleid te aanvaarden te willigen. en in te stemmen met de daai-in ge- 86-337: Vergoeding ex artikel 191, noemde beleidsvoox-nemens. lid 2, van het Besluit Buitengewoon 86-345: Krediet voor herstel speel- Onderwijs 1967 over het jaar 1985 plastiek bij de Christelijke basis- (aanvullende vergoeding in verband school "Torenhoveschool". met beheers- en bestuurskosten). Het door Bob Klaassen in 1983 ver- De schoolbestux-en hebben vanaf 1 vaardigde plastiek werd gedeeltelijk augustus 1985 nog recht op een ex- door brand verwoest. De schade be- tx-a vergoeding van beheers- en draagt totaal F 18.500,Dit bedx-ag bestuurskosten van 4,per leer- is inmiddels door de gemeente ont- ling. Hiermee is een bedrag van vangen, zodat in de dekking van de f 2.564,— gemoeid, welk bedrag herstelkosten is voorzien. Voox-- door het Rijk zal worden vergoed, gesteld wordt de kunstenaar op- 86-357: Beschikbaarstellen krediet dracht te geven het plastiek te hex-- voor uitbreiding/verbouw/renovatie stellen. van en het treffen van diverse ande- 86-336: Beschikbaarstellen krediet re voorzieningen aan het gebouw buitenzonwering "School voor Prak- van de "Prinses Ireneschool" voor tische Vorming". speciaal onderwijs aan moeilijk le- Voorgesteld wordt een krediet van rende kinderen. f 8.500.te vei-lenen voor het aan- Het gebouw dient te worden aange- schaffen en aanbrengen van buiten- past aan de eisen die daaraan in het zonwering voor 2 praktijklokalen. kader van het speciaal onderwijs 86-338: Toepassing artikel 74 van wox-den gesteld, daarnaast zal, mede de Wet op het Basisonderwijs ten be- gezien de oudex-dom van het gebouw hno"c' 'lo (35 jaar), enig buitengewoon onder houd dienen te worden gepleegd. Voorgesteld wox-dt het benodigde ki-ediet beschikbaar te stellen. - Rondvraag - Sluiting- hoeve van de "Buitenhoveschool' voor bijzonder basisonderwijs. Vooi-gesteld wox-dt het verzoek van Burgemeester en wethouders maken bekend dat bij besluit van de gemeenteraad van 9 juni 1986 is vastgesteld de Verordening tot wijziging van de Parkeerautomatenverordening. Gedeputeerde Staten hebben omtrent deze verordening bericht van ontvangst bij brief van 3 oktober 1986. Tot 5 fe bruari ligt deze verordening ter inzage op de afdeling Algemene Zaken, bureau Bijzondere Wetten. Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het bestemmingsplan Wederopbouwplan voor het uitbreiden van het winkelpand Lange Delft 5 (C A) met een winkel-etage. Het bouwplan stemt overeen met het door de gemeenteraad vastgestelde bestemmingsplan Hofplein-Lange Delft. Het bouwplan ligt tot 20 november ter inzage op de afdeling Algemene Zaken. Gedurende deze termijn kan een ieder, die bezwaar heeft tegen de uitvoering van dat voornemen, zijn bezwaren schriftelijk aan ons kenbaar maken. Door burgemeester en wethou ders is aan de volgende instel ling toestemming verleend om in de komende periode een huis- aan-huis collecte te houden: 1. Het Diabetes Fonds Neder land van 10 t/m 16 november 1986. Bij het collecteren moet men ge bruik maken van verzegelde col lectebussen. Ook als gewex'kt wordt met collectezakjes, moe ten deze verzameld woi-den in verzegelde collectebussen. Collectanten mogen niet jonger zijn dan 15 jaar, dienen niet be taald te wox-den en moeten voor zien zijn van een deugdelijk le gitimatiebewijs. 3 1 2 Burgemeester en wethouders van Middel burg maken bekend dat zij - onder voor- schi-iften om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen - ver gunning ingevolge de'Hinderwet hebben verleend aan: I. Jobse Loodgietex-sbedrijf b.v.. Breestraat 15 te 4331 TS Middelburg voor het uitbreiden en wijzigen van een loodgieters- en constructiewerk- plaats op het perceel Bi-eestraat 15. kadastraal bekend gemeente Middel- burg, sectie L. no. 1432, 2789, 2810 en 2811: II. Aannemersbedrijf Mesu B.V.. Scho- telweg 6-8 te 4333 GS Middelburg voor het opi-ichten en in werking heb ben van een aannemersbedrijf op het perceel Schotelweg 8. kadastraal be kend gemeente Middelburg, sectie T, nummer 839. De beschikkingen en alle tei-zake zijn- Frederick Kempf, geboren op 14 oktober 19£7, studeert piano en viool op de Kings Junior School in Canterbury. Frederick speelt al vanaf z'n vier de jaar piano. Hij heeft diverse prijzen gewon nen ter gelegenheid van een aantal festivals, waaronder een festival in Hastings en Fol kestone. In december van vorig jaar debuteerde de toen achtjarige pianist bij de Royal Philharmonic Or chestra. Dit debuut vond plaats in zijn woon plaats Folkestone. Frederick gaf toen een uitvoe ring van het eerste deel van een pianoconcert van Mozart en werd met een staande ovatie be kroond. Frederick is de jongste solist die ooit met de Royal Philharmonic Orchestra heeft gespeeld. Wij adviseren u het concert, van overmogen in de Kloveniersdoelen niet aan u voorbij te laten gaan. De toegangsprijs voor volwassenen be draagt f 5,— en voor kinderen f 2,50. Kaarten zijn te verkrijgen bij de administratie van de Zeeuwse Muziekschool aan de Kuiperspoort te Middelburg. U kunt hier terecht van 11.00 tot 12.00 uur en van 15.30 tot 16.30 uur. PLAATS EN VERKEERSMAATREGEL 1. J. Schottestraat 2. Noordpoortstraat 3. Klein Vlaanderen 4. Nooi'dpoortbrug 5. van Citterstraat AARD VAN HET WERK Herinrichting- Herinrichting Asfaltering Asfaltering Herstraten AANVANGS DATUM In uit voering In uitvoering- In uitvoering- In uitvoering In uitvoering d. de stukken liggen ingaande lieden tol 13 decern bei- 1986 tex- inzage: elke werkdag van 08.30 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.30 uur op de afde ling Algemene Zaken ter gemeentese cretarie, Lange Noordstraat 1 te Mid delburg en elke dondex-dagavond van 18.00 tot 21.00 uur eveneens op genoemde afde ling. Inzage op die avond moet van te voren telefonisch worden verzocht (te lefoon 01180-26251, toestel 413). Bij de stukken ligt een mededeling waar en wanneer een mondelinge toe lichting kan woi-den verkregen. Ingevolge artikel 44. tweede lid. van de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne staat tot 13 december 1986 beroep open bij de Kroon voor: de aanvragers: de betrokken adviseui's: degenen, die overeenkomstig artikel 20. 21 of 22. tweede lid, of 28, eerste lid, onder c van de Wet algemene bepa lingen milieuhygiëne bezwaren heb ben ingebracht; enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest ovéreenkpmstig arti kel 20. 21 en 22, tweede lid, of 28. eer ste lid onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren in te bx-engen. De beschikkingen worden na afloop van de bex-oepstermijn van kracht ten zij voor deze datum bei-oep is in gesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schor sing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voor ziening. Het bei-oepschrift moet worden ge richt aan Hare Majesteit de Koningin en worden gezonden aan de Raad van State. Afdeling voor geschillen van bestuur. Kneuterdijk 22. 2514 EN 's- Gi-avenhage. Het vei-zoek tot schorsing of een voor lopige voorziening moet worden ge richt aan de voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikkingen worden niet van kracht vooi'dat op dat verzoek is beslist. rwnnrfiwwr-f «B»r— Twee grote kranen behoren momenteel tot het silhouet van onze stad. Deze kra nen staan in het Geeregebieci en zijn no dig om de bouw van het rijkskantoren- ge houw en de winkelpromenade met woningen te realiseren. In de loop van 1987 zullen beide zaken voltooid moe ten worden. Dit betekent dat dan weer een stap wordt gezet in de afronding van de renovatie van de binnenstad. Colofon Deze voorlichtings rubriek van de gemeente Middelburg staat onder redactie van het bureau Voorlichting in het stadhuis. Telefoon: (01180) 26251. toestel 133 of 224. Reacties zijn altijd van harte welkom.

de Faam | 1986 | | pagina 5