in Midden Zeeland One-man show Hans Liberg Acht groepen op zoek naar in Vlissings hotel Britannia De moeder van David S. in Goes 'Het Poppenhuis: 'Oud drama in nieuwe schouwburg roem 6-12 november FILM PODIUM EXPOSITIE Lezen Dolle pret in Electro Concert in Ritthem Drie mannen en een wieg Optreden Dougie McLean in Vlissings Vestzaktheater Nu al aan het werk voor de Sint DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 5 november 1986 Tal en ten jacht in Kortgene GROTE PRIJS VAN NEDERLAND IN POPMUZIEK Film in de Ontmoetingskerk 'Die Schöpfung' in Nieuwe Kerk Middelburg Brassband 'Oefening na den Arbeid' onder leiding van M. Kramer en hel 'Souburgs mannenkoor' onder leiding van G. Wortman geven geza menlijk een concert in de Ne derlands Hervormde kerk in Rilthem op zondag 9 novem ber. Hel concert begint om 16 uur. DONDER!)AG 6 NOI EMBER Alhambra 1 Vlissingen 'Top gun' 20 uur. Alhambra II Vlis singen 'Karate kid-2' 20 uur. Grand Theater Goes 'The color 'De moeder van David S' laat zien hoe een moeder, die op allerlei manieren haar verslaafde zoon probeert te redden, zelf het slachtoffer wordt van haar ver trouwen in haar zoon. David raakt samen met zijn buurjongen Bennie verslaafd aan de heroïne. Pogingen om af te kicken misluk ken en langzaam maar zeker ko men de jongens van de ene ellende in de andere. Maar niet alleen de jongens. In dit toneelstuk wordt het leven van Len, de moeder van David, gevolgd. Het laat de spanningen zien die David bij zijn ouders oproept. De vader maakt zich los van zijn zoon, terwijl zijn moeder het steeds weer opnieuw met Da vid wil proberen. Het laat ook de spanningen zien tussen de twee buren, wiens kinderen verslaafd raken en tenslotte laat het de spanningen zien, zoals die door de dochter van Len worden on dergaan, omdat zij minder aan dacht krijgt dan haar verslaafde broer. Pas als David in een bedachte sce ne van zijn moeder geld steelt, be grijpt ze dat ze de hoop moet op geven dat David ooit zal afkicken en dat ze voortaan afstandelijker met haar zoon ipoet omgaan. Na 'Jan Rap en zijn maat' is dit opnieuw een bijzonder spel van Yvonne Keuls met een hoog actu aliteitsgehalte. Dolle pret is er te beleven met de film 'Drie mannen en een wieg', die te zien is in Electro, Middel burg op donderdag, vrijdag en za terdag, 20.30 uur. De hoofdrollen worden gespeeld door Roland Ginaud, André Dus- Als laatste van de dertien provin cies komt het Holland Soundmix Festival naar Zeeland en wel naar discotheek Caroussel in Kortge ne. Deze talentenjacht wordt ge houden in samenwerking met de platenmaatschappij Phonogram. De winnaars van alle rondes ko men uit in een landelijke finale er gens in Nederland. De voorron des voor de Zeeuwse inbreng zijn op 7 en 14 november in 'Carous sel' en de finale staat op 28 no vember te gebeuren. De winnaar van deze provinciale finale gaat de opname-studio in voor een auditie-tape. Wie denkt een kans in de show bizz te maken kan bellen: 010-4519423/4512087. sollier en Michel Boujenah. De regie is van Coline Serreau. De film handelt over drie mannen die allen één ding gemeen hebben: ze zijn gek op luxe, vrouwen en vrij heid. Pierre, Jaques en Michel. Het volgende dat ze gemeen heb ben, is dat ze gedrieën een luxueu ze flat bewonen. Jacques, die steward bij Air Fran ce is, vertrekt voor enkele weken naar Japan en Thailand en laat voor zijn vrienden een boodschap achter: 'een vriend van me be zorgt een pakje voor me en dat wordt een paar dagen later afge haald'. De verbijstering is groot als Pierre en Michel vervolgens een baby voor hun deur vinden. De verwarring wordt nóg groter als er een tweede pakje wordt bezorgd... Dit pakje wordt niet alleen de oorzaak van allerlei misverstan den maar zet ook hun ongestoor de leventje totaal op z'n kop. De drie raken nietsvermoedend be trokken bij een zaak waardoor ze de politie op hun dak krijgen en veranderen in bezorgde vaders! Er ontspint zich een spel van ver warring, dat vanzelfsprekend re sulteert in een onweerstaanbare komedie. Römer. purple' 20 uur. Meccano Mid delburg 'The color purple' 20.30 uur. Electro Middelburg 'Drie mannen en een wieg' 20.30 uur VRIJDAG 7 NO VEMBER Alhambra I Vlissingen 'Top gun' 19 en 21.30 uur. 'Stiff com petition' 23.30 uur. Alhambra II Vlissingen 'Karate kid-2' 19, 21.30 en 23.30 uur. Grand Theater Goes 'Pretty in pink' 19 uur. 'The color purple' 21.30 uur. Meccano Middelburg 'The co- lor purple' 20.30 uur. Electro Middelburg 'Drie mannen en een wieg' 20.30 uur. ZATERDAG 8 NOVEMBER Alhambra I Vlissingen 'Top gun' 19 en 21.30 uur. Alhambra il Vlissingen 'Karate kid-2' 19 en 21.30 uur. Grand Theater Goes 'Pretty in pink' 19 uur. 'The color purple' 21.30 uur. Meccano Middelburg 'Laurel en Hardy- middag', film, verkleden en schminken 14 uur. 'The color purple' 20.30 uur. Electro Mid delburg 'Drie mannen en een wieg' 20.30 uur. Ontmoetings- kerk, Oosterseheldestraat, Mid delburg 'Het kruis in de asfalt- jungle' 20 uur. ZOVDAG 9 NOVEMBER Alhambra I Vlissingen 'E.T.' 14 uur. 'Top gun' 19 en 21.30 uur. Alhambra H Vlissingen 'Karate kid-2' 14, 19 en 21.30 uur. Grand Theater Goes 'Peter Pan' 14 uur. 'Pretty in pink' 19 uur. 'The color purple' 21.30 uur. Meccano Middelburg 'Laurel en Hardy-films' 15 uur. 'The color purple' 20.30 uur. MAANDAG 10 NOVEMBER Alhambra I Vlissingen 'Top gun' 20 uur. Alhambra II Vlis singen 'Karate kid-2' 20 uur. Grand Theater Goes 'The color purple' 20 uur. Meccano Mid delburg 'The color purple' 20.30 uur. Electro Middelburg 'Cas- sablanca' (filmcollege) 19 uur. DINSDAG 11 NOVEMBER Alhambra I Vlissingen 'Top gun' 20 uur. Alhambra II Vlis singen 'Karate kid-2' 20 uur. Grand Theater Goes 'The color purple' 20 uur. Meccano Mid delburg 'The color purple' 20.30 uur. WOENSDAG 12 NO VEMBER Alhambra I Vlissingen 'Top gun' 20 uur. Alhambra II Vlis singen 'Karate kid-2' 20 uur. Grand Theater Goes 'The color purple' 20 uur. Meccano Mid delburg 'Laurel en Hardy-films' 15 uur. 'The color purple' 20.30 uur. Electro Middelburg 'Ste- vie' 20.30 uur. Opnieuw opmerkelijk stuk van Y. Keuls In 'De Prins van Oranje' in Goes speelt woensdag 12 november om 20 uur 'De moeder van David S', een toneelstuk naar het gelijknamige boek van Yvonne Keuls. De rollen worden gespeeld door Marijke Merekens (Len), Ferd Hugas (Simon), Bart Römer (David), Sylvia Holstein (Juliet), Dore Smit (Gerrie), Adriaan Adriaansen (buurman Tom), Peter Lusse (Bennie) en Jeroen Haars (jongen). Hans Liberg treedt donderdag 6 november op in de Middelburgse schouwburg met zijn tweede solo programma 'Berg Berg'. Een show, helemaal alleen achter de piano, ieders fantasie prikkelend, vol humor, flauwiteiten, vol waarheden en onwaarheden en ga zo maar door. Een avond entertainment dus. Het optreden van Li berg begint om 20.30 uur. Niet in de MTS, maar in Hotel Britannia vindt zaterdag 8 no vember de veertiende voorronde plaats van de Grote Prijs van Nederland. Acht popgroepen zijn daar aanwezig om elk kwar tier hun kunnen te tonen. Voor de Zeeuwse inbreng zorgen Car- bazol uit Goes, The Bobo's uit Vlissingen en Zilte Swing uit Vrouwenpolder. De overige deelnemers zijn: Ram Enzo en Remote uit Tilburg, Rix Rox en Roots Syndicate uit Rot terdam en The Treat uit Den Haag. Doel van de Grote Prijs is om onbekende, doch kwalitatief interessante popgroepen, te pre senteren voor een groot publiek en professioneel geïnteresseerden. Om te kunnen deelnemen aan de Grote Prijs hebben de popgroe pen die meenden te passen in de doelstelling van dit gebeuren een democassette gezonden en schrif telijke informatie gestuurd aan de organisatie. Bijna zeshonderd groepen schreven in dit jaar. Een selectiecommissie, bestaande uit Oor- en Va ra medewerkers be luisterden het ingezonden mate riaal en kozen honderdachtentwintig groepen uit om deel te nemen. De Grote Prijs bestaat uit zestien voorrondes waar per keer acht groepen optre den. Elke groep speelt een kwar tier met minimaal drie composities. Er mag hooguit één cover worden uitgevoerd. Na de voorronde, zoals zaterdag in Vlissingen, volgen de semi- finales. Deze zijn zaterdag 29 no vember in Paard in Den Haag en op zondag 30 november in De Swing in Nijmegen. De finale vindt plaats op zaterdag 13 de cember in Paradiso in Am sterdam. Remote uit Tilburg. In de hal van de Ontmoetingskerk aan de Oosterseheldestraat in Middelbur, wordt zaterdag avond 8 november de film "Het kruis in de asfaltjungle" ge draaid. Deze avond wordt belegd door de werkgroep 'open jeugd werk' van de Gereformeerde Bond, aanvang 20 uur. Hans Liberg Roots Syndicate uit Rotterdam. Lieuwe Visser De Koninklijke Oratoriuinvereni- ging 'Tot oefening en uitspan ning' geeft op zaterdag 8 novem ber in de Nieuwe Kerk in Middel burg haar najaarsconcert. Ten ge hore zal worden gebracht 'Die Schöpfung van J. Haydn. Solistische medewerking verlenen Annegeer Stumphius-sopraan, Jos van der Lans-tenor, Lieuwe Visser-bas en Cécile Bogaerts- clavecimbel. De begeleiding wordt verzorgd door het West vlaams Orkest met als dirigent Jo Ivens. Het concert begint om 20 uur. Nog geen maand na de Nederlandse première op 18 oktober in Eindhoven speelt toneelgroep Globe zaterdag 8 november in de schouwburg in Middelburg het beroemde drama van Ibsen 'Het poppenhuis'. Dc rollen worden gespeeld door Paul Gieske, Yvonne van den Hurk, Evert de Jager, Annelies van der Bie, Guus Dam, Bets van der Wal en Carolien van Dalsum. De regie is in handen van Teuntje Klinkenberg. Het toneelstuk handelt over No- ra, een vrouw, die zeer beschermd leeft onder de vleugels van haar man. Nora heeft overigens nog nooit een zelfstandig leven geleid. Door valsheid in geschrifte te ple gen leent zij geld van Korgstad als haar man ziek en overwerkt is om met hem een jaar naar het zonni ge Italië te gaan. Nora wordt nu door Krogstad gechanteerd. Wanneer dit niets uithaalt schrijft hij de man van Nora een brief. Die ontdekt natuurlijk dan No ra's geheim en beschuldigt haar. Ze geeft dc beschuldigingen toe er vanuit gaande dat haar man haar zal vergeven. Dat is echter niet het geval en No- ra voelt dat haar man een vreem de voor haar is. Ze verlaat huwe lijk, huis en kinderen om zichzelf te vinden. De voorstelling begint om 20 uur. Scene uit Het Poppenhuis DONDERDAG 6 NOVEMBER Slotmanifestatie Zeeland helpt Nepal, Concert- en Gehoorzaal, Middelburg, 20 uur. Hans Liberg met koldershow 'Berg-berg', Schouwburg, Mid- delburg, 20.30 uur. VRIJDAG 7 NOVEMBER 'Mysto dysto' (bard-rock) Bar American, Middelburg, 21.30 uur. ZATERDAG 8 NOVEMBER 'Een poppenhuis' door toneel groep Globe, Schouwburg, Mid delburg, 20 uur. Voorronde van de grote prijs van Nederland, Britannia, Vlis singen, 21.30 uur. Ontspanningsmiddag 'De Zon nebloem', Klarenbeek LTS, Mid delburg. Psalmenconcert door Capella Amsterdam, Hervormde kerk, Meliskerke, 19.15 uur. 'Verre vrienden' (blijspel), Mid delburgs minitheater, 20.30 uur. Najaarsconcert van de Ko ninklijke Oratorium vereniging 'Tot oefening en uitspanning', Nieuwe Kerk, Middelburg, 20 uur. Salt Lake Jazz Band, Alasio- bar. Middelburg, 21 uur. ZONDAG 9 NOVEMBER Dougie McLean, Vestzakthea ter, Vlissingen, 16 uur. Concert met brassband en man nenkoor, Nederlands Hervormde kerk, Ritthem, 16 uur. WOENSDAG 12 NOVEMBER 'De moeder van David S', Prins van Oranje, Goes, 20 uur. 'Twinset in technicolor', Schouwburg, Middelburg, 20.30 uur. Kunstuitleen (Kuiperspoort 22) Middelburg Kees Segers, acryl schilderijen. Di. t/m za. van 13 tot 17 uur, do. van 19 tot 21 uur. Aanvang di. Rabobank (ingang Langeviele) Middelburg. Marcel Robbe, schil derijen en tekeningen. Tijdens kantooruren. De Vleeshal, (Markt) Middelburg 'Art museum museum art' wer ken van diverse kunstenaars. Di. t/m zo. van 13 tot 17 uur. Zeeuws Kunstenaarscentrum (Achter de Houttuinen 30) Mid delburg. Ed Reebergen, fotogra fie. Di. t/m za. van 14 tot 17 uur. T/m wo. Zeeuws Museum/Nat uurhistorie (Duinvlietweg 6) Oostkapelle. De Natuur in Zeeland en fossiele schelpen in Zeeland. Dagelijks van 10 tot 17 uur. Bellamy 19, Vlissingen, Peer van Meer, accent tekenen. Di. t/m vr. van 10.00 tot 12.30 en van 13.30 tot 17.00 uur, za. van 13.00 tot 17.00 uur. Iguana (Bellamypark 35) Vlissin gen. Levende reptielen, amfibieën en insekten. Dagelijks van 14 tot 17.30 uur. Dougie McLean Volgens het Britse muziekblad 'Melody maker' is Dougie McLean de meest getalenteerde solo-artiest die Schotland sinds jaren heeft voortgebracht. Mc Lean is te zien en te horen in het Vcstzaktheater in Vlissingen op zondag 9 november. Deze Schotse folkzanger kwam voor het eerst in de schijnwerpers als lid van 'The Tanahill Wea vers', waar hij viool- en mandoli nepartijen voor zijji rekening nam en een belangrijk aandeel in de zang leverde. In een later stadium vormde hij een duo met in eerste instantie Alan Roberts en later met Donald McDougall. In deze combinaties toerde hij jaren door Europa, VS en Canada en leverde een drietal LP's af. Sinds enkele jaren is McLean solo-artiest. 'Melody Maker' zegt het volgen de over deze solist: 'Met zijn schitterende bailaden en tempera mentvolle instrumentalen weet hij elk publiek aan zich te binden. Een virituoos artiest met een viri- tuoos geluid. Met zijn warme stem, goede beheersing van zijn instrumentarium en zijn sterke ei gen teksten is Dougie McLean uit gegroeid tot een eigentijdse folk- muzikant. Eigentijds, maar on miskenbaar Schots'. Het optreden van Dougie McLean begint om 16 uur. 't Lijkt nog te vroeg voor dat de- cemberfeest, maar wie iets met ei gen handen wil maken (veel persoonlijker èn voordeliger) moet nu aan de slag. Gelukkig zijn er ideeën genoeg dankzij de tientallen 'adviseurs' die bij de boekhandel te vinden zijn. Hier zijn een paar waardevolle boeken op dit gebied: Werken met droogbloemen van Rosemie Stobel-Schulze. Dit boek is een lust voor het oog met z'n vele prachtige voorbeelden, 't Be gint met het zelf verzamelen en drogen van bloemen en andere materialen als denneappcls, beu- kenootjes, grassen en veldbloe men. Natuurlijk wordt de meeste aandacht besteed aan het zelf ma ken van droogboeketten. Ook het maken van kransen, harten, bol len en wandversieringen komt ter sprake (Helmond 27,75). Kleertjes voor de kleintjes. Kin derkleren zijn duur en dat komt niet door het materiaal maar door het werk dat ook voor de kleine maatjes nodig is. De oplossing is: zelf dat werk doen. Met dit boek maken handige vingers de leukste kleren voor kinderen van 0 tot 7 jaar. De patronen zitten er bij en de werkwijze wordt helder be schreven (Elmar 29,50). Breien met kralen. Is het een nieu we hobby aan het worden? Het lijkt er op want je ziet steeds meer voorwerpen waarin kralen zijn verwerkt. Vooral bij tassen en beursjes zijn ze erg populair. Er is nu de uitgave 'Kralen breien' waarin veel motieven en patronen zijn verwerkt. De techniek is snel te leren, de resultaten zijn bijzon der mooi. De uitgave bestaat uit twee deeltjes en kost 24,50. Kinderboeken door Jan Smeekens DIT IS HET TOPPUNT! is een bundel met tien verhalen van evenzoveel auteurs over "het" toppunt van verliefdheid, erger nis, verbazing, verdriet, geluk... Twee kozen een zelf meegemaak te geschiedenis, de anderen ver zonnen een verhaal of bewegen zich in het geheimzinnige gebied tussen werkelijkheid en fantasie. Simone Schcll vertelt hoe zij zich als meisje van tien door een vrien dinnetje liet meeslepen in het kwaad. En Bart Vos doet verslag van zijn tocht naar de top van de Mount Everest die hij twee jaar geleden als eerste Nederlander be reikte. In het verhaal van Jacques Vos le zen we hoe een leraar alle grond onder zich vandaan geslagen voelt wanneer het podium in zijn klas wordt weggehaald. Gertie Even huis schrijft over het verzet van een moeder en haar dochter tegen de geluidsterreur van buren. Nog heftiger emoties beheersen de ver halen van Frank Herzen en Imme Dros. De bundel opent met een curieus verhaal van Anton Quin- tens over een garnalenregen en even fantastisch is de brugwach ter die van Lydia Rood 's nachts de brug omhoog mag draaien, juist als er een auto over rijdt. Wie Dit is het toppunt! ziet zal ei vol verwachting aan willen begin nen. Op de opvallend uitgevoerde kaft prijken de namen van beken de schrijvers en het korte verhaal is een populair genre. Echt teleur gesteld zullen lezers vanaf elf jaar ook niet worden, want het boek biedt een grote variatie in onder werp, stijl en sfeer.En als ze het lezen zoals je een boek behoort te lezen, van voor naar achter, hou den ze er zelfs heel plezierige her inneringen aan over. Ik las het boek verkeerd en begon met het laatste verhaal, 'Afscheid van Bulgarov' door Wim Hofman. Daardoor kon ik de andere verha len alleen nog lezen met zijn tragi komische miniatuur in hel achter hoofd. Zijn trefzekere taal, de ge disciplineerde opbouw van het verhaal en de effectvol uitgebuite situatie waarin de hoofdpersoon verkeert maken zijn bijdrage tot het toppunt van de bundel. Door dat hij met zoveel precisie een vol maakt evenwicht bereikt tussen spanning en ontknoping vallen de verhalen van de andere auteurs (met uitzondering van dat van Li ly van der Velde) wat tegen. En kele verhalen hadden bovendien beter eerst gelezen kunnen wor den door iemand met een rood potlood in de hand,want hier en daar zijn wel wat enormiteiten te lezen. In het verhaal van Lydia Rood bijvoorbeeld springen von ken uit (rubberen!) banden en auto's storten neer op een manier die de wetten van de zwaarte kracht tart. Haar vijfde zin is door het verband duidelijk,maar volstrekte onzin: 'Een wit papier dat daar dreef, zag de éen na de ander voor iets eetbaars aan'. 'Dit is het toppunt! is het eerste deel van een nieuwe serie. Dit is het toppunt! door diverse auteurs. Uitgeverij Van Goor, Amsterdam. Prijs f 22,50.

de Faam | 1986 | | pagina 7