O Ui O FLANKEREND OUDERENBELEID if fft <S 8 hinderwet 1 Si's I; ft s ft? fi.fi. 45 RH CP week 6/11 - 12/11 '86 OEFENVLUCHTEN STRAALJAGERS 5" <D 3 Q. (D 3 *S> t/^8" as O "8 8. O DE FAAM Woensdag 5 november 1986 Kennismakingsperiode MENU 'TAFELTJEDEKJE' week 10-11 t/m 15-ll-'86 ft 3. VASTSTELLING VOORBEREIDINGS BESLUITEN Verkeers maatregel Donderdag 20, maan dag 24 en donderdag 27 november vergadert de gemeenteraad over de begroting 1987. U kunt vanaf de publieke tribu ne deze vergaderingen bijwonen. De vergade ringen van 20 en 24 no vember beginnen om 19 uur en die van 27 no vember om 14 uur. Dinsdag 11 november organiseert het gemeentebestuur een ontmoetingsmiddag voor alle gepensioneerden die bij de gemeente Middelburg werkzaam zijn geweest. In de Burgerzaal van het stadhuis zal naast een toespraak door de bur gemeester ook iets verteld worden over het rijke verleden van de stad door de gemeente archivaris. Op de balie in de voorlichtingswinkel Stadhuisstraat 2, vindt u aan nieuwe gratis af te halen folders/brochures: Mens, durf te leren Gehandicapt? Subsidie voor aanpassen van uw woning Moeders voor moeders, gewoon om te helpen Flankerend ouderenbeleid Rijbewijs gaat langer mee het Ja, In de rubriek G.S.D.-informatie op onze voorlichtingspagina van vorige week is een fout geslopen. Voor het concert op 8 november a.s. kunnen personen die een uitkering via de So ciale Dienst of een uitkering ingevol ge de AOW of AAW ontvangen een toegangskaartje bij de G.S.D. afha len voor de prijs van slechts één dub beltje. Als een man en een vrouw gaan samenwonen als een gezin, moet hun ABW- of RWW-uitkering op deze situatie worden aangepast. Ontvingen beide partners een uitkering als alleenstaande, dan worden deze uitkeringen verlaagd, zodat het totaalbedrag gelijk is aan de norm van een gezin en dus het minimumloon. Als één van de partners een loon verdient of een uitkering ontvangt hoger dan het minimumloon, zal de andere partner zijn uitkering verliezen. Dit is logisch, omdat de Bijstandswet niet kijkt naar de huwelijkse staat, maar naar de feitelijke situatie. Toch is een uitzondering mogelijk. Indien een man of vrouw een minder prettig huwelijk achter de rug heeft zou men, zeker als er kinderen zijn, eerst wel eens willen proberen of een nieuwe relatie kans van slagen heeft. Dit kan door enige tijd bij elkaar in te gaan wonen. Als op dat moment de uitkering zou worden aangepast, wordt men gedwongen om één van de woningen op te zeggen, omdat men zich geen dubbele woonlasten kan permitteren. Als de relatie dan mislukt, staat één van de partners op straat en moet geheel opnieuw beginnen. Om dit probleem te voorkomen, kan een kennismakingsperiode worden aangevraagd. Gedurende een periode van maximaal drie maanden behoudt men de uitkering. De partner wordt dan niet gezien als medegezinshoofd, maar als een kostganger. Doordat men twee inkomens heeft, kunnen de dubbele lasten worden betaald en kunnen beide partners, wanneer de relatie niet duurzaam blijkt te zijn, zonder huisvestingsproblemen verder. In bijzondere situaties kan deze kennismakingsperiode worden verlengd tot zes maanden. Bijvoorbeeld indien één van de partners gedurende enige tijd afwezig is geweest, waardoor men te weinig tijd heeft gehad om zich een oordeel te kunnen vormen. Een dergelijke kennismakingsperiode moet men wel aanvragen. Indien u dit niet doet en dit niet vermeldt op uw inkomstenbriefjes, bent u strafbaar en kan de uitkering worden teruggevorderd. Deze mogelijkheid is er alleen voor personen, die in het verleden al eens gehuwd zijn geweest of hebben samengewoond en voor wie het erg moeilijk is om een beslis sing te nemen over een nieuwe relatie. Indien partners voor het eerst gaan samenwonen, of er geen onzekerheid bestaat over de relatie, dan geldt deze regeling dus niet en wordt de uitkering direkt aangepast op de feitelijke gezinssituatie. "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de Unie van Vrijwilligers voor ouderen en zieken die zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur betsteld worden. Tel. (01180) 38570. Het bezorgen doet men ook op deze dagen. maandag- Hutspot met klapstuk dinsdag Hamburger, appeltjes en pommes mignonettes woensdag Jachtschotel, rode kool en pui'ee donderdag Rundvlees, sperziebonen en aardappelen vrijdag Vis in mosterdsaus, worteltjes en aardappelen zaterdag Wat de pot schaft In de komende winterperiode zal een F-16 van de Koninklijke Luchtmacht een aantal bijzondere vluchten bij duisternis uitvoe ren. Het gaat hier om het testen van nacht- zichtapparatuur op vlieghoogten die varië ren tussen de 75 en 300 meter. De vluchten zullen steeds in de vooravond plaatsvinden en uiterlijk om 21.00 uur zijn beëindigd. Om geluidshinder zoveel mogelijk te beper- kenziji^l^^vlie^ei^oute^20ckmi|^vei^ De Provincie Zeeland heeft de subsidiewijzer 1986-1987 Flankerend ouderenbeleid uitgebracht. Het Flankerend Ouderenbeleid is een nieuw begrip. Het gaat ervan uit dat ouderen die het liefst zolang mogelijk in hun eigen vertrouwde omgeving willen blijven, daarbij zoveel mogelijk de nodige steun en hulp kunnen krijgen vanuit de be staande organisaties. De provincie heeft voor het flankerend beleid in 1986 een bedrag van 3 miljoen gulden beschikbaar en voor 1987 ruim twee miljoen. De besteding van deze middelen gebeurt op basis van een provinciale subsidieregeling, waarbij de gemeenten een adviserende taak hebben. Welke projekten merking komen in aan- In het zogenaamde reikwijdte- besluit heeft de rijksoverheid pre cies aangegeven welke voorzienin gen voor een bijdrage in aanmer king komen. Dit zijn: tijdelijke op name, nachtopvang en dagverzor ging in een bejaardenoord, maaltijd verstrekking, bad- en douchegele genheid, pedicure, meer bewegen voor ouderen en alarmering. De provincie vindt echter dat initia tieven niet tot deze voorzieningen beperkt dienen te blijven. Creatieve ideeën die het flankerend ouderen beleid meer inhoud kunnen geven blijven uiterst welkom. Het is vooral van belang dat er initia tieven komen die gericht zijn op dichten van "gaten" in de hulpverle ning. Hiervoor is het nodig dat de ouderen zelf en de ouderenorganisa- ties de ontbrekende schakels in de zorgverlening opsparen en deze ver talen in concrete projekten. Daarnaast wordt veel belang ge hecht aan projekten die preventief werken, d.w.z. dat ze gericht zijn op het voorkomen of doen afnemen van de vraag om hulp. Daarentegen wor den recreatieve, vormende en sociale culturele activiteiten in het kader van het flankerend beleid niet geho noreerd. Waaraan moet worden voldaan Projekten waarvoor in het kader van het flankerend ouderenbeleid subsi die wordt aangevraagd moeten vol doen aan de volgende voorwaarden: - het projekt moet de "zelfred zaamheid" van ouderen bevorde ren en hen helpen hun zelfstan digheid zo lang mogelijk te handhaven; bij de opzet van de projektenmoet effectief gebruik worden ge maakt van bestaande intra- en extra-murale instellingen; - het projekt moet zo mogelijk de afstemming en samenwerking tussen de vijf kern voorzieningen (gezinsverzorging, wijkverple ging, bejaardenoord, verpleeg huis en gecoördineerd ouderen werk) bevorderen; bij de opzet en uitvoering van ini tiatieven moeten ouderen en or ganisaties van ouderen zoveel mogelijk worden betrokken: de inzet van vrijwilligersorganisa ties) in het algemeen verdient de aandacht; de resultaten van het projekt moeten kunnen worden geëva lueerd; aan het projekt moet zo mogelijk een analye van de vraag en het aanbod aan dienstverleningen woonvoorzieningen voor ouderen op lokaal/regionaal niveau ten grondslag liggen; voorzieningen voor de dagverzor ging, tijdelijke opname en nach topvang moeten tenminste vol doen aan de kwaliteitseisen, gesteld in de provinciale vei'orde- ning op de bejaardenoorden en de voorschriften en wenken; alleen met toestemming van Gedepu teerde Staten kan hiervan wor den afgeweken; er moet aandacht worden besteed aan de (geografische en psycholo gische) bereikbaarheid; projekten mogen niet structureel afhankelijk zijn van bijdragen uit het flankerend ouderenbeleid, met uitzondering van dagopvang, tijdelijke opname en nachtop vang; alleen in zeer bijzondere gevallen komen andere activitei ten voor een structurele bijdrage in aanmerking. Projekten die op een andere wijze door het rijk kunnen worden gesub sidieerd of waarvoor een wettelijke bekostigingsregeling geldt, komen niet in aanmerking voor subsidie ring via het flankerend ouderen beleid. Voor bepaalde voorzieningen zoals tijdelijke opvang, dagverzorging enz. gelden daarnaast nog specifie ke criteria. De eerdergenoemde sub sidiewijzer gaat hierop verder in. De bijdrage en de subsidie-aanvraag De subsidie in het kader van het flankerend beleid zullen in principe eenmalig moeten zijn, zoals bijvoor beeld investeringsbijdragen. Uit zonderingen worden gemaakt voor de tijdelijke opname, de dagverzor ging en de nachtopvang. Ook moet duidelijk zijn dat het flan kerend beleid niet in de plaats komt van bestaande hulpverlening met een eigen (wettelijke) financierin gregeling, maar aanvullend zal werken. De subsidie-aanvraag moet worden ingediend bij het college van burge- meester en wethouders van de ge meente waar de initiatiefnemer ge vestigd is. Een afschrift van dit verzoek moet worden gezonden aan Gedeputeerde Staten van Zeeland, postbus 6001, 4330 LA Middelburg. In het subsidieverzoek moet zijn aangegeven op welke wijze aan dacht is geschonken aan de voor waarden die zijn opgesteld voor het toekennen van een bijdrage uit de middelen van het flankerend oude renbeleid. Bovendien moet de aanvraag uiter aard voorzien zijn van een kostenbe- groting. (investeringen, jaarlijkse lasten, eigexx bijdrage deelnemers). Burgemeester en wethouders die- nen Gedeputeerde Staten over het binnengekomen verzoek een advies te geven over het al dan niet verle nen van een bijdrage in de kostexx. Voor zaken die binnen het i'eikwijd- De burgemeester van Middelburg maakt bekend dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 27 oktober 1986 een voorbereidingsbesluit, als bedoeld in artikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, heeft vastgesteld voor: a. het gebied tussen de Spanjaard straat en het Damplein, zoals aangegeven op tekening S 187-21 d.d. augustus 1984; b. het perceel Langeweg 3. zoals aangegeven op tekening S 187-21 d.d. augustus 1986; e. het perceel aan de Molenberg, zoals aangegeven op tekening S 194-14 d.d. 21 september 1985; d. het perceel aan de Koudekerkseweg, zoals aangegeven op tekening S 181-16 d.d. november 1983; e. het gedeelte van het bestemmingsplan Buitengebied in het verlengde van de Torenweg, zoals aangegeven op tekening S 187-18 d.d. 15 september 1986. De besluiten treden in werking op 5 november 1986 en liggen met de bijbehorende pré-adviezen en tekeningen ter inzage op de afdeling Algemene Zaken in het stadhuis. tebesluit vallen en voldoen aan de pi'ovinciale ci'iteria, zullen Gedepu teerde Staten binnen één maand na ontvangst van het gemeentelijk ad vies, een beslissing nemen en dit meedelen aan de initiatiefnemer. Aanvragen die niet binnen het rei- kwijdtebesluit vallen of voldoen aan de criteria, woi'den om advies voor gelegd aan de werkgx-oep flankerend beleid van de provincie commissie bejaai-den- ooi'den. Verzoeken die vóór 1 december bin nenkomen bij de provincie, zullen nog in het betreffende jaar woi-den beoordeeld. Deze pi'ocedure geldt voor 1986 en 1987. Belanghebbenden kunnen binnen 30 dagen na de verzenddatum van de beschikking over het subsidiever zoek bij Gedeputeei'de Staten een be zwaarschrift op grond van de Wet Arob indienen. De subsidiewijzer is vei'ki'ijgbaar bij bureau Voox'lichting. Informatie kan worden ingewonnen bij de sec tie ouderenbeleid van de afdeling Welzijn en Volksgezondheid van de provincie of bij de afdeling Welzijn (Dhr. J.J. Baaijens) van de gemeente Middelbux-g. Burgemeester en wethouders hebben besloten het parkeerverbod voor een op het wegdek van de Segeersstraat aange duid parkeervak, gelegen voor liet perceel Segeersstraat 31behalve voor het motor voertuig van de invalide waarvoor de par keerplaats bestemd is. op te heffen. Voorts is besloten het parkeren te verbie den voor een op het wegdek van de Lon- densekaai aangeduid parkeervak, gele gen voor de pei-celen Londensekaai 5/7, behalve voor het motorvoertuig van de in valide. waarvoor de parkeerplaats is bestemd. Tegen dit besluit kan iedere belangheb bende binnen 30 dagen na heden beroep instellen bij de Kroon. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin, doch moet worden inge diend bij de Commissaris van de Konin gin in Zeeland, Sint Pieterstraat 42 te 4331 EW Middelburg. Het volledige ver- keersbesluit ligt bij hel bureau Voorlich ting, Stadhuisstraat 2 te 4331 PK Middel burg ter inzage. Burgemeester en wethouders maken be kend. dat zij voornemens zijn tot wijzi ging over te gaan van de door hen op 22 sept. 1970 en 3 sept. 1974 aan Hout handel Den Bouwmeester te Middelburg verleende vergunningen ingevolge de Hinderwet voor de Houthandel aan de Kleverskerkseweg 29 te Middelburg. De reden hiervoor is dat aan de bovenaan gehaalde vergunning en verbonden voorschriften ontoereikend zijn om schade en bodemverontreiniging te voorkomen. De voorgenomen wijziging houdt in dat aan de vergunning en nieuwe voorschriften worden verbon den, onder gelijktijdige intrekking van de oude voorschriften, deze voorschriften zijn sterk verouderd. Gemotiveerde bezwaren kunnen tot 20 november 1986 schriftelijk bij ons colle ge worden ingebracht. Burgemeester en wethouders van Middelbui'g maken ingevolge het be paalde in de Wet algemene bepalin gen milieuhygiëne bekend, dat I De heer F. Schletterer, Braak manstraat 17-19 te 4335 NA Middelburg een vergunning in gevolge de Hindex-wet heeft aangevraagd door het oprichten en in werking hebben van een schade-herstelinrichting van motoi'voertuigen en inbouw van auto-electi-onische apparatuur op het perceel Bi-aakmanstraat 17; II Het bestuur van de "Werkplaat sen Walcheren", Gi'evelin- genstraat 16, 4335 XG Middel burg een vergunning ingevolge de Hinderwet heeft aange vraagd voor het uitbreiden en wijzigen van een kas t.b.v. heesters op het péi-ceel Oude 'lissingseweg 7 (Kwekei-ij '"Veldzigt"); Nederland uitgezet dat bebouwde kommen worden gemeden. In totaal zal tot en met de cember zo'n dertigtal vluchten worden uit gevoerd op de daarvoor geschikte avonden (namelijk maandag tot en met donderdag). Een gedeelte van de uitgezette routes loopt over het grondgebied van onze gemeente en de mogelijkheid is dus niet uitgesloten dat een onverwachte komst van de F-16 tot vra gen en/of klachten leidt. Daarom informe ren wij u over deze bijzondere vluchten. Wij vinden het belangrijk dat u de achtergron den kent. Voor het melden van klachten op de avond zelf is een aantal telefoonnummers beschik baar. Deze nummers luiden: 04132-51311, 04132-65358, 01802-2425 en 03483-2147. PLAATS EN VERKEERSMAATREGEL 1. J. Schottestraat 2. Noordpoortstraat 3. Klein Vlaanderen 4. Noordpoortbrug AARD VAN HET WERK Herinrichting- Herinrichting Asfaltering Asfaltering AANVANGS DATUM In uitvoering In uitvoering- In uitvoering- In uitvoering III Autokompleet-Middelbux-g, Ka- naalweg 4-6 te 4337 PA Middel bug een vergunning ingevolge de Hinderwet heeft aange vraagd voor het oprichten en in werking hebben van een quick- service bedrijf op het perceel Kanaalweg 4-6; IV De fa. G.Th. Roovers, Lange Delft 31 te 4331 AK Middelburg een vergunning ingevolge de Hinderwet heeft aangevraagd voor de opslag en verkoop van vuurwerk op het perceel Lange Delft 31; en dat zij voornemens zijn de gevraagde vergun ningen deels onder voorwaarden te verlenen. Ingaande heden liggen de aanvragen met de daarop betrekking hebbende stukken alsmede de ontwerp beschikkingen elke werkdag van 8.30 uur tot 12.00 uuren van 14.00 tot 16.30 uur ter inzage op de afdeling Algemene Zaken ter ge meentesecretarie. Lange Noordstraat 1 te Mid delburg tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschik kingen op de aanvragen. Genoemde aanvragen met de,daarop betrekking hebbende stukken en de ontwerp-beschikkingen liggen hier eveneens gedurende een maand buiten de werkuren ter in zage op donderdagavond van 18.00 uur lot 21.00 uur. Indie op die avond inzage wordt verlangd dient dit van tevoren telefonisch te worden aan- gevraagd, telefoon 01180-26251toestel 413. Bij de stukken ligt een mededeling waar en wanneer een mondelinge toelichting kan worden ver kregen. Schriftelijk gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunningen kunnen bij hun college worden ingediend tot 6 december 1986. De persoonlijke gegevens van degene die een be zwaarschrift heeft ingediend, worden indien daarom wordt verzocht, niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk, tegelij kertijd met het bezwaarschrift worden inge diend. Indien daarom wordt verzocht (telefoon 01180-26251. toestel 413) kan in de periode van 20 november 1986 tot en met 28 november 1986 een openbare zitting worden gehouden, waarop mondelinge bezwaren naar voren kunnen wor den gebracht en waarbij tevens gelegenheid zal worden gegeven tot een gedachtenwisseling. Zij vestigen er de aandacht op. dat degenen die gebruik hebben gemaakt van één of meer van ge noemde mogelijkheden tot het indienen van be zwaren en degenen die aantonen dnartoe redelij kerwijs niet in staat te zijn geweest later beroep kunnen instellen bij de Kroon tegen de genomen beschikking. Gebruikt glas is te goed voor de vuilniszak. Gebruik de glasbak! Glas is namelijk het inzamelen waard, niet alleen vanuit een oogpunt van milieuvervuiling maar ook wat de besparing van grondstoffen betreft. Oud glas inzamelen om er nieuw glas van te maken kan alleen een succes worden als we allemaal meedoen. Ook u! Colofon Deze voorlichtings rubriek van de gemeente Middelburg staat onder redactie van het bureau Voorlichting in het stadhuis. Telefoon; (01180) 26251.toestel 133 of 224. Reacties zijn altijd van harte welkom.

de Faam | 1986 | | pagina 5