Ui O GEBRUIKT GLAS IS TE GOED VOOR DE VUILNISZAK. GEBRUIK DE GLASBAK! 8 collectes ft o Sta 44 O 1Z 30/10 - 5/11 '86 week FILMFESTIVAL TE HIROSHIMA <VQ«== OPENBARE VERGADERINGEN IN DE MAAND NOVEMBER WW ft ft ft CT DE FAAM Woensdag 29 oktober 1986 Concert tegen gereduceerd tarief MENU 'TAFELTJEDEKJE' BESTEMMINGSPLAN BREEWEG Verkeers maatregel GLAS HET INZAMELEN WAARD. HUP IN DE GLASBAK! ft O 7 Zo De "Skyline" van Mid delburg heeft een ander gezicht gekregen nu de hoogbouwflat in de J. Schottestraat zeven bouwlagen heeft verlo ren. De onderdelen die bij deze aftopping zijn vrijgekomen worden nu gebruikt om er in Dau- wendaele woningen van te bouwen. De laatste weken is hard gewerkt aan de herinrichting van de Segeersstraat. Morgenochtend, donderdag 30 oktober, om 9.30 uur zal de straat feestelijk worden heropend. De herinrichting houdt onder andere in dat er een parkeerverbod aan beide zijden van de straat is ingesteld en dat verkeer slechts in 1 richting is toegestaan (Kaai-St. Barbaragang). Op de balie in de voorlichtingswinkel Stadhuisstraat 2, vindt u aan nieuwe gratis af te halen folders/brochures: - Kunst lenen - geen kunst!!!! - Zuiniger zijn met energie - Minder stookkosten, prettiger wonen - Glas, het inzamelen waard - Balans 17, wat is dat? O T5 a Het speelwerk is weer terug in de stadhuistoren. De 8 eikenhouten beeldjes, voorstellende ruiters, hel lebaardiers en lansknechten hebben een grote onderhoudsbeurt gehad. In de schilderswerkplaats van Ge meentewerken zijn ze hersteld en geschilderd. Hierna kregen ze een nieuwe huis van bladgoud. Op zaterdag 8 november a.s. vindt in de Nieuwe Kerk in Middelburg een uitvoering plaats van de koninklijke oratoriumvereniging "Tot oefening en uitspanning". Op het programma staat "Die Schöpfungvan J. Hay dn. Aan dit concert werken meebehalve bovengenoemd koor: An negeer Stumphius - sopraan; Jos van der Lans - tenor; Lieu we Visser - bas; Cécile Bogaerts - clavecimbel, m.m.v. het Vlaams Orkest, onder leiding van dirigent Jo Ivens. De toegangsprijs is f 10,per persoon. Voor personen die een uitkering via de Sociale Dienst of een uitkering ingevolge de AOW of AA W ontvangen, is een aanzienlijke korting mogelijk. Tegen betaling van f 10 kan een toegangskaart worden afgehaald bij de receptie van de Gemeentelijke Sociale Dienst Middelburg, Simpelhuisstraat 1 Dit is mogelijk doordat de oratoriumvereniging een subsidie ontvangt uit het Bom me v.d. Broeckefonds. Als subsidievoorwaarde is opgenomen, dat uitkeringsgerechtigden tegen het genoemde tarief één keet- per jaar een uitvoering kunnen bijwonen. Gezien de inhoud van het programma, kan de GSD u dit ten zeerste aanbevelen! "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de Unie van Vrijwilligers voor ouderen en zieken die zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur betsteld worden. Tel. (01180) 38570. Het bezorgen doet men ook op deze dagen. maandag Boerenkool met worst dinsdag Twee ballen gehakt, erwten, wortelen en puree woensdag Karbonade, bloemkool en aard appelen donderdag Rundvleee, groentemix en aardappelen vrijdag Kuikenborstfilet, appeltjes en aardappelen zaterdag Wat de pot schaft In juli van het volgend jaar (1987) zal in Hi roshima het zevende Internationale Filmamateur- en Videofestival worden ge houden. Dit festival werd voor het eerst in 1975 georganiseerd, mede ter gelegenheid van het feit dat het atoombombardement toen 30 jaar geleden was. De laatste zes festivals hebben bijna 400 in schrijvingen van niet-Japanse kunstenaars tot resultaat gehad. Als stad van internatio nale vrede en cultuur hoopt het gemeente bestuur van Hiroshima dat het internatio nale fimamateur- en videofestival zal uit monden in een internationale uitdrukking- van de mensheid om naar vrede te zoeken. Daarom heeft de heer Araki, de burgemees ter van Hiroshima en tevens president van het filmfestival, verzocht aandacht aan het grot filmgebeuren te schenken. Dit mede li ft 3 Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het bestemmingsplan Breeweg teneinde de bouw mogelijk te maken van een school op het perceel, gelegen aan de Oosthoekstraat naast "De Wellinge". Het bouwplan en het schetsplan van de voorgenomen herziening van het bestemmingsplan liggen met ingang van 29 oktober gedurende 14 dagen ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage. Gedurende deze termijn kan een ieder, die bezwaar heeft tegen de uitvoering van dat voornemen, zijn bezwaren schriftelijk aan ons kenbaar maken. Gebruik de glasbak! Maak hier voor uzelf een goede gewoonte van. Glas is nu eenmaal het inzamelen waard. Niet alleen vanuit een oogpunt van milieuvervuiling, maar ook wat besparing van grondstoffen betreft. In dit artikel willen we het gebruik van de glasbak dan ook graag onder uw aandacht brengen. Glasafval Het is niet gering wat er in ons land aan huishoudelijk afval op de stoep wordt gezet. Jaarlijks zijn dat vele miljoenen kilo's. Veel van dat huishoudelijk afval bestaat uit lege flessen en gla zen potjes waar we geen statie geld voor terugkrijgen en die we daarom maar bij het andere af val in de vuilniszak stoppen. Voor de vuilophaal- en verwer kingsdiensten betekent dat een gigantisch probleem. Het gaat jaarlijks om zeer grote hoeveel heden glasafval die erg moeilijk zijn te verwerken. Bovendien: het grootste deel van ons huis houdelijk afval is geschikt om er vruchtbare compost van te ma ken. En daar speelt het pro bleem, dat glasscherven zich buitengewoon moeilijk van het andere afval laten scheiden. Glas gaat een eeuwigheid mee Glas is een materiaal dat een eeuwigheid meegaat. Nu nog vinden we in onze bodem restan ten van glazen gebruiksvoor werpen die honderden jaren ge leden door onze v.oorouders wer den weggegooid. Leuk voor ar cheologen. Maar je moet er niet aan denken dat met al het glas afval dat we jaarlijks weg moe ten gooien hetzelfde gebeurt. Het berekenen van statiegeld, waardoor lege flessen worden terugbezorgd en opnieuw ge bruikt kunnen worden, is verre weg de beste manier om uit de problemen te komen. Helaas is dat te weinig het geval. Besparing van grondstoffen Gelukkig is er een prima oplos sing om van ons glasafval af te komen. Glasscherven zijn na melijk uitstekend geschikt om er opnieuw glas van te maken. Sterker nog, door lege glasver pakkingen te verzamelen, om te smelten en opnieuw te gebrui ken, zorgen we voor een enorme besparing aan energie en nieu we grondstoffen. Die grondstof fen zijn vooral kalk, zilverzand en soda, waarvan de winning en verwerking in toenemende mate milieu-pi-oblemen tot gevolg- heeft. Zo kan heel wat ellende voorkomen worden als we bereid zijn ons oude glas in te leveren om opnieuw te gebruiken. En daar zijn de glasbakken voor. De glasbak Net als overal in Nederland staan er in onze.gemeente meer dere glasbakken. Misschien hebt u er nog nooit iets inge gooid. Of misschien in het begin, om 't daarna te vergeten. Jam mer, want dat is niet de bedoe ling. Oud glas inzamelen om er nieuw glas van te maken kan al leen een succes worden als we allemaal meedoen. Iedereen, het hele jaar door. "Hup, in de glas bak", moet een goede gewoonte worden. Gebruikt glas hoort dus niet in de vuilniszak, 't Is er te goed voor. Het vraagt trouwens ook nogal wat ruimte en het is riskant voor de mensen van de ophaaldienst. Daarom... glas in de glasbak! Begin er vandaag mee. Zet uw gebruikte glas op 'n speciale, vaste plaats. Klaar voor de glasbak. U weet 'm toch te vinden? Ver weg staat de glas bak nooit. Als u de boodschap pen doet, loopt u er gewoon even langs. Neem er zonodig een vaste dag voor, bijvoorbeeld eens in de week. Dan wordt de glasbak voor u gauw een goede gewoonte. En van die enorme berg gebruikt glas kunnen we weer nieuw glas maken. Dat is in ons aller belang. Laten we er in onze gemeente dan ook alle maal aan meedoen, 't Is een klei ne moeite, maar een goede ge woonte. Tot slot enkele tips: - stop glasverpakkingen zon der statiegeld nóóit in de vuil niszak. Bedenk ook dat de mensen van de Reinigings dienst door scherven verwon dingen en infecties kunnen oplopen; - maak alleen overdag gebruik van de glasbak. Dat glasge rinkel is voor milieubewuste mensen best 'n feestelijk ge luid. Maar niet als dat de rust verstoort; - glasbakken zijn er alleen voor het glas! Kruiken of ste nen flessen mogen niet in de glasbak. Tot ziens bij de glasbak! Burgemeester en wethouders heb ben besloten het parkeren te verbie den voor een op het wegdek van de Kruitmolenlaan aangeduid parkeer vak. gelegen voor het perceel Kruit molenlaan 224, behalve voor het mo torvoertuig waarin degene wordt vervoerd waarvoor de parkeerplaats is bestemd. Tegen dit besluit kan iedere belang hebbende binnen 30 dagen na heden beroep instellen bij de Kroon. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin, doch moet worden ingediend bij de Commissaris van de Koningin in Zeeland, Sint Pieterstraat 42 te 4331 EW Middelburg. Het volledige verkeersbesluit ligt bij het bureau voorlichting, Stadhuisstraat 2 te 4331 PK Middelburg ter inzage". Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instellingen toe stemming verleend om in de komen de periode een huis-aan-huis collecte te houden: 1De Stichting Helpt Afrika zamelt kleding in van 1 t/m 8 november 1986, 2. Het Nationaal Jeugd Fonds van 3 t/m 9 november 1986, 3. Het Diabetes Fonds Nederland van 10 t/m 16 november 1986. Bij het collecteren moet men ge bruik maken van verzegelde collec tebussen. Ook als gewerkt wordt met colleetezakjes, moeten deze ver zameld worden in verzegelde collec tebussen. Collectanten mogen niet jonger zijn dan 15 jaar. dienen niet betaald te worden en moeten voor zien zijn van een deugdelijk legiti matiebewijs. Commissie Volksgezondheid en Milieubeheer, donderdag 6 om 16.00 uur Secr. dhr. M.C. Westveer (spreekrecht) Commissie Sociale Zaken, donderdag 6 om 19.30 uur Secr. dhr. J.J. Groenenberg (spreekrecht) Commissie Onderwijs, maan dag 10 om 16.00 uur Secr. dhr. H. Groesser (spreekrecht) Commissie Gemeentewer ken, maandag 10 om 19.30 uur Secr. dhr. P. Meeusen (spreekrecht) omdat de gemeende Middelburg vorig jaar heeft deelgenomen aan een in Nagasaki en Hirsoshima gehouden conferentie, die gere sulteerd hebben in het ondertekenen van de inmiddels bekend geworden appèls, waar we eerder dit jaar aandacht aan hebben ge schonken. Wanneer u verder geïnformeerd wil worden over het filmfestival kunt u schrijven naar: International Relations Sec tion Office of the Mayor, Hiroshima City, 6-34, Kokutaiji-machi 1-chome, Naka-ku, Hiroshima 730-91, JAPAN. Ook kunt u bel len met het nummer (082)247-0127. PLAATS EN VERKEERSMAATREGEL 1. J. Schottestraat 2. Noordpoortstraat 3. Klein Vlaanderen 4. Noordpoortbrug AARD VAN HET WERK Herinrichting- Herinrichting Asf altering Asfaltering AANVANGS DATUM In uitvoering In uitvoering- In uitvoering- In uitvoering - Commissie Financiële Zaken, dinsdag 11 om 16.00 uur Secr. dhr. N.A. Meijer (spreekrecht) - Commissie Ruimtelijke Orde ning, dinsdag 11 om 19.30 uur Secr. tst. 342 (spreekrecht) - Bestuurscommissie Welzijn, woensdag 12 om 16.00 uur Secr. A.J. Wien (spreekrecht) - Bestuurscommissie Culture le Zaken, donderdag 13 om 15.45 uur Secr. mej. J. Cijsouw (spreek recht) - Gemeenteraad, maandag 17 om 14.00 uur - Bestuurscommissie Wel- zijnsaccommodaties, dinsdag 25 om 19.30 uur Secr. mej. C. Manuputty (spreekrecht) Voor het gebruik maken van het spreekrecht moet een afspraak gemaakt worden met de com missiesecretaris op het stad huis. Tel. 26251. Buslijn 54 russen Middelburg en Domburg rijdi vanaf 13 oktober via de No ordweg-G er brandy! a a n-Sir Winston Churchill-laan- Gen. Hakewill Sriiiihlaan-Pres. Roosevelrlaan-Brigdamseweg- Noordweg v. v. De lijn heeft een halteplaats ter hoogte van de Chr. Technische school "KI 'teek" aar de Gen. Hakewill Smi .•taan. Colofon Deze voorlichtings rubriek van de gemeente Middelburg staat onder redactie van het bureau Voorlichting in het stadhuis. Telefoon: (01180) 26251.toestel 133 of 224. Reacties zijn altijd van harte welkom.

de Faam | 1986 | | pagina 5