0) O DE GEMEENTERAAD VERGADERT I; o g SSL® fi. Sire WW g 0 s S8" 43 O 0 week DE FAAM Woensdag 22 oktober 1986 ONBETAALD WERKEN MENU 'TAFELTJEDEKJE' Week 27-10-'86 t/m l-ll-'86 NOVEMBER: MAAND VAN LANDSCHAPS- ONDERHOUD NIEUWLANDS HAVENLIED O 22/10 - 29/10 '86 (fi sr Het informatiecentrum in het V.O.C.-gebouw aan de Maïsbaai is met ingang van zaterdag j.l. gesloten. Gedurende het winterseizoen kunt u dus niet in het centrum terecht. Voorjaar 1987 zal het weer voor pu bliek toegankelijk zijn. Dinsdag 28 oktober a.s. zal het gemeentebestuur om 19.30 uur in de Burgerzaal van het stadhuis de nieuwe inwoners van Middelburg welkom heten. Deze inwoners hebben hierover een brief ontvangen. Een bezichtiging van het gotische gedeelte van het stadhuis, een optreden door de operettegroep "Papilion", enz. zullen deel van het programma uitmaken. ',10^ Op de balie in de voorlichtingswinkel Stadhuisstraat 2, vindt u aan nieuwe gratis af te halen folders/brochures: - Ouders en medezeggenschap op school - Overblijven op school - Gehandicaptensport in Zeeland - Provinciaal centrum voor sportopleidingen - Kijken en doen (uitgave van het Zeeuws Instituut voor Kunstzinnige Vorming) O -O We schreven het al eerder: "stad huis van Middelburg in de steigers". Deze steigers zijn onder andere noodzakelijk om beeldhouwer Peter de Jong in staat te stellen aan de mo numentale stadhuisgevel nieuwe spuwers aan te brengen. Hier kan dan ook gesproken worden van een ingewikkeld karwei op "hoog niveau". Een werkloze jongeman was het niets- [doe/i zal. Het vrijwilligerswerk dal hem werd aangeboden sprak hem niet aan. - Hij wilde gewoon een baan in de tech niek. Tijdens de verjaardag van zijn moeder vroeg zijn oom of hij wilde hel pen in zijn garagebedrijf. Jan kon niet worden aangenomen omdat daarvoor het geld ontbrak, maar op deze wijze had hij wat omhanden en kon hij enige ervaring opdoen. Uiteraard solliciteerde Jan wel verder naar een betaalde baan. Omdat hij het helpen van zijn oom meer zag als een nuttige tijdsbesteding dan als werken, deelde hij dit niet mede aan de sociale dienst. Na een half jaar barstte de bom. Jan werd opgeroepen bij de sociale dienst en hem werd verweten dat hij zwart werk te. Medegedeeld werd, dat dit de stop zetting en terugvordering van zijn uitke ring over enkele maanden tot gevolg kon hebben en een aangifte bij de Offi cier van Justitie wegens fraude! U zult zich afvragen waarom de sociale dienst zo moeilijk deed, terwijl er in fei te niets aan de hand was. De wet gaat er van uit, dat, indien een arbeidsprestatie wordt geleverd, daar een normale belo ning tegenover behoort te staan. Ook als het gaat om werken bij of ten behoe ve van familie of vrienden kan op deze regel geen uitzondering worden ge maakt. Op het platteland komt het nog wel eens voor dat de vader de zoon goed kan gebruiken in het boerenbedrijf. Bij kleine zelfstandigen kan dit gelden voor hulp in de winkel of om werk te kunnen aannemen tegen een lager tarief. Indien de CSD hier niet moeilijk over zou doen, kan de situatie ontstaan, dat werkgever en "werknemer" dit wet een goede oplossing vinden en de bijstands- omvangende niet meer actief zoekt naar een baan waarmee hij in het eigen on derhoud kan voorzien. Ook kan con currentievervalsing ontslaan. De gara gehouder in ons voorbeeld zou collega's ten gronde kunnen richten door met te lage tarieven te werken. Dit kan hij zich dan permitteren door zijn lage loon kosten, omdat zijn personeel een uitke ring ontvangt. Als een uitkeringsgerech tigde bij de CSD geen toestemming heeft gevraagd om bij familie of kennis sen onbetaald werk te gaan verrichten, komt hij /zij in een moeilijk parket wan neer de CSD dit zelf constateert. Ten eerste omdat de cliënt niet heeft voldaan aan de voorwaarde die is opgelegd m.b.t. het verstrekken van informatie over iedere wijziging die zich voordoet. Ten tweede moet worden aangenomen clat loon is ontvangen en verzwegen. Ten derde is het twijfelachtig of men nog wel beschikbaar is voor de arbeids markt. Men werkte immers, dus men had ook geen recht op uitkering. Het advies is dan ook, vraag altijd toestem- n'iing als u wil gaan werken met behoud van uitkering. "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de Unie van Vrijwilligers voor ouderen en zieken die zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur betsteld worden. Tel. (01180) 38570. Het bezorgen doet men ook op deze dagen. maandag Zuurkool met worst dinsdag Gehakt, witlof en aardappelen woensdag Rundvlees, spruiten en aard appelen donderdag Karbonade, spinazie en aard appelen vrijdag Vis in mosterdsaus, wortelblok jes en aardappelen zaterdag Erwtensoep Ook dit jaar richt het B.B.S. (Buro Baanlozen Service) zich met enkele aktiviteiten op de na tuur. Werd de afgelopen winter de aandacht voor een groot deel opgeslokt door de inventarisatie •van kleine landschapselementen op Walcheren, nu zal de aandacht grotendeels uitgaan naar het onderhoud. Het B.B.S. biedt daarbij voor belang stellenden twee aktiviteiten aan, nl. een kursus natuur en landschapsverzorging en een werk- projekt landschapsverzorging. De kursus richt zich op mensen die of al een tijdje erover denken iets in de natuur te gaan doen, of hun kennis met betrekking tot natuur en landschap willen ver groten. In de kursus zal aandacht besteed wor den aan verschillende landschapselementen, hun nut voor de natuur en hoe ze onderhouden kunnen worden. De kursus duurt 8 weken (1 dag- per week) en is geheel gratis (zelfs de reiskosten worden vergoed). Op maandag 3 november trekt de onder houdsploeg er weer opuit om de nodige werk zaamheden uit te voeren. Voor mensen die graag buiten werken en samen met anderen willen be zig zijn is dit projekt zeer geschikt. Er is werk volop zodat het projekt niet van de een op de an dere dag zal stoppen. Heeft u belangstelling voor een van de aktivitei ten dan kunt u bij het Buro Baanlozen Service te recht, Stadhuisstraat 1. Middelburg. Het Buro is Op maandag 27 oktober zal burgemees ter Rutten om 14.00 uur de maandelijkse vergadering van de Middelburgse gemeenteraad openen. Deze vergadering zal zoals gwoonlijk worden gehouden in de raadzaal van het stadhuis en is openbaar. Belangstellen den kunnen de publieke tribune van de raadzaal bereiken via het torentje op de hoek Markt/Lange Noordstraat. De agenda telt 35 onderwerpen, waarvan hieronder een korte omschrijving wordt gegeven. - Opening - Vaststelling van de notulen van de ver gadering van 7 juli 1986. - Vaststelling van de notulen van de ver gadering van 1 september 1986. 86-318: Mededelingen en ingekomen stukken. 86-310: Benoeming van het raadslid me vrouw C. de Dreu-Koster tot plaatsver vangend lid in de Commissie Bezwaar- en Beroepschriften Algemene Bijstandswet, Gemeentelijke Kredietbank en de Wet op de Bejaardenoorden. 86-315: Benoemingen in het bestuur van de Stichting De Godshuizen Middelburg. Voorgesteld wordt de heer M. Vinke, wet houder welzijnszaken c.a. te benoemen tot lid van het bestuur namens de ge meenteraad. Tevens wordt voorgesteld het bestuur uit te breiden door de benoe ming van mevrouw A.J. de Roo-Karelse. 86-301: Beroepschrift advocatenkantoor Boogaard namens de heer B.A. Langen- donk tegen afwijzing verzoek om stand plaats met een viskraam. Voorgesteld wordt het beroep gegrond te verklaren op punten van overlast voor omwonenden en vervuiling van de straat ongegrond te verklaren op het punt van ontsiering van het uiterlijk aanzien van de gemeente. 86-333: Aanpassing gemeentelijke com missies. Door de herschikking van de wethou- dersportefeuilles dient naam en sa menstelling van een aantal commissies te worden gewijzigd. Vooreen aantal andere commissies wordt voorgesteld de verorde ning te wijzigen. 86-325: Voorstel tot het vaststellen van wijzigingen van een tweetal verorde ningen. De wijzigingen hebben betrekking op de Verordening op de heffing en invordering van een belasting op honden in de ge meente Middelburg en op de Verordening op de heffing van een baatbelasting in de Langeviele en omstreken. 86-331: Vaststellen verordening tot wijzi ging van de Verordening op het heffen en invorderen van scheepvaartrechten in de gemeente Middelburg. De wijziging houdt uitsluitend verband met de gewijzigde B.T.W.-tarieven per 1 oktober 1986. 86-305: Vaststelling voorbereidings- besluit Langeweg 3. Dit besluit is nodig ter legalisering van de op dit perceel ingerichte camping. 86-320: Voorbereidingsbesluitten perceel Koudekerkseweg, verlengde Torenweg en Molenberg. Het betreft het vaststellen van voorbereidingsbesluiten met betrek king tot respectievelijk de bouw van een school, het verlengen van de Torenweg tot de in de gemeente Vlissingen gelegen Lekstraat en het bouwen van woningen. 86-335: Vaststelling voorbereidings- besluit Damplein-Spanjaardstraat. Daar het vorig jaar vastgestelde voorbe- reidingsbesluit is vervallen dient een nieuw te worden vastgesteld. Een bestemmingsplan voor dit gebied is in voorbereiding. 86-330: Beschikbaarstellen krediet voor vervolg procedure bestemmingsplan Noordweg. Voor het uitvoeren van de vervolgproce- dure is een bedrag van f 16.420,— nodig. Hiervoor wordt krediet gevraagd. 86-328: Evaluatie financiële prognose parkeerkelder en vaststellen nieuwe "Parkeer- en parkeergeldverordening Middelburg". Voorgesteld wordt de tarieven voor het be taalde buiten-parkeren met ingang van 1 januari 1987 te verhogen en een nieuwe Parkeer- en Parkeergeldverordening vast te stellen. 86-314. Beschikbaarstellen van een kre diet voor aanpassing van diverse ver keerssituaties. Voorgesteld wordt in te stemmen met het aanbrengen van een voetgangerso versteekplaats in de Oosterscheldestraat. nabij de Maasstraat en accoord te gaan met het uitvoeren van werkzaamheden op het kruispunt Molenwater. Koepoort. Nieuwe Oostersestraat. De kosten van de ze werkzaamheden zullen f 17.950.— be dragen. 86-316. Beschikbaarstellen van een kre diet ten behoeve van uitbreiding van de bewegwijzering op de Schroebrug. Voorgesteld wordt de bewegwijzering op de Schroeweg richting stad uit te breiden. Door bewegwijzering boven de rijbaan kan worden bereikt dat reeds vóór de spoorlijn goed voorgesorteerd wordt voor de rijrichtingen op het kruispunt Groene- woud/Poelendaelesingel. Hiervoor wordt een krediet van f 28.000,— gevraagd. 86-329. Eenmalig subsidie ten behoeve van de slotmanifestatie van de provinciale actie "Zeeland helpt Nepal". Voorgesteld wordt een eenmalig subsidie te verlenen tot maximaal de werkelijke huurkosten van de Concert- en Gehoor zaal inclusief brandwachten. 86-322.Vaststelling 24e begrotingswijzi ging 1986. Hierbij behoren tevens begrotingswijzi gingen van verschillende gemeentelijke diensten. 86-334: Automatisering Gemeente werken. Do huidige algemene maatschappelijke ontwikkelingen noodzaken tot automati sering over te gaan. Het bureau Landme ten heeft hierbij de hoogste prioriteit. Voorgesteld wordt in te stemmen met de aanschaf van hard- en software en dit te doen door tussenkomst van een Lease maatschappij. 86-323: Bodemsanering Zuidsingel. Aansluitend op de tijdens de bouw uitge voerde bodemsaneringswerkzaamheden dient een drainagesysteem te worden ge legd in de Zuidsingel en de Bree. Het systeem dient op de riolering in de Bree te worden aangesloten. Tevens kan een re novatie van het riool in de Zuidsingel plaatsvinden. 86-304: Aanvragen en doorbetalen rijks bijdragen in de kosten van het verbeteren van 2 complexen woningwetwoningen. Voorgesteld wordt om voor de uitvoering van plannen tot verbetering van 25 wo ningen in de de Ruyterstraat en 76 wonin gen in Stromenwijk I aan de Minister van VROM te verzoeken geldelijke steun te verlenen in de vorm van een bijdrage in eens en deze gelden voor de uitvoering van de projecten beschikbaar te stellen. 86-312: Beroepschrift van mevrouw C. van den Steen-Rammeloo tegen de weige ring een tegemoetkoming te verstrekken in de verhuis- en herinrichtingskosten. Voorgesteld wordt het bezwaarschrift on gegrond te verklaren en de tegemoetko ming in de gemaakte kosten te weigeren. 86-324: Wijziging gemeentelijke onder- houdssubsidieregeling voor monu menten. Voorgesteld wordt de gemeentelijke rege ling met ingang van 1 januari 1986 over eenkomstig de Rijkssubsidieregeling Restauratie Monumenten aan te passen. 86-313: Beschikbaarstellen krediet ten behoeve van de restauratie van de poort bij de Korte Delft 6-8. De restauratie van het pand Korte Delft 6-8 is in uitvoering. Het is daarom ge wenst de gemeentelijke poort gelijktijdig te restaureren. Hiervoor wordt een kre diet groot f 24.350,gevraagd. 86-332: Beschikbaarstellen krediet ten behoeve van de restauratie van korenmo len "De Hoop" op het Vlissingse Bolwerk. Bij Rijk en Provincie is een subsidiever zoek ingediend. Gevraagd wordt nu onder het voorbehoud dat het Rijk en de Provin cie Zeeland een subsidie zullen verlenen voor de restauratie van de molen het beno digde krediet beschikbaar te stellen. 86-311: Afrekening 1985 extra bestuurs- kosten minderhedenbeleid. Deze kosten hebben in 1985 f 135.710,08 bedragen. Het verslag waarin is aangege ven hoe deze middelen zijn besteed zal aan de Minister van Binnenlandse Zaken worden gezonden. 86-308: Procedure vaststellen begro tingswijziging van de gemeenschappelij ke regeling "Zeeuwse Bibliotheek". De nieuwe opzet sluit aan bij de nieuwe gemeentelijke comptabiliteitsvoorschrif- ten. Voorgesteld wordt met de procedure in te stemmen. 86-317: 7e Wijziging begroting 1986 ge meenschappelijke regeling "Zeeuwse Bi bliotheek". Voorgesteld wordt met deze wijziging in te stemmen. 86-307: Herziene versie van de Uitkerings- en pensioenverordening wet houders. De wijzigingen t.o.v. de huidige verorde ning zijn het gevolg van het vervallen van de Kindertoelageregeling overheidsper soneel en verlaging inbouwregeling pen sioenen. 86-321: Opheffen gemeenschappelijke re geling "Schoolartsendienst Walcheren, Noord- en Zuid-Beveland (West)". Door de Walcherse gemeenten, met uit zondering van Vlissingen en Mariekerke, werd besloten tot uittreding uit de ge meenschappelijke regeling "Schoolart sendienst Walcheren, Noord- en Zuid- Beveland (Win verband met toetreding van deze gemeenten tot de Districts Ge zondheidsdienst Zeeland (D.G.D.). Tot de aan deze dienst opgedragen werkzaamhe den behoort onder meer de Jeugdgezond heidszorg, waarvan het schoolgenees- kundig toezicht onderdeel uitmaakt. De commissie van beheer van de schoolart sendienst heeft besloten de besturen van de aangesloten gemeenten voor te stellen te besluiten tot opheffing van de dienst. 86-326: Beschikbaarstellen krediet voor het treffen van bouwkundige voorzienin gen in en bij de openbare basissschool "De Westburch". Voorgesteld wordt het benodigde krediet te verlenen voor een aantal voorzieningen in en om het schoolgebouw. 86-309: Verlenen krediet voor de aan schaf van een methode voor het vak En gels ten behoeve van de onder 6 school besturen ressorterende scholen voor bij zonder basisonderwijs. Gevraagd wordt voor dit doel een krediet van f 26.122,— beschikbaar te stellen. 86-319: Toepassing artikel 74 W.B.O. in zake aanschaf aangepaste stoel en aan brengen afzuiginstallatie ten behoeve van de'bijzondere basisschool "De Wegwij zer" te Nieuw- en St. Joosland. 86-327: Beschikbaarstellen krediet nieuwbouw "Korczakschool". Gevraagd wordt om voor de nieuwbouw ten behoeve van deze school op een ter rein aan de Oosthoekstraat onder voorbe houd van goedkeuring van het definitieve plan door de Staatssecretaris van onder wijs en wetenschappen, het gevraagde krediet te verlenen. - Rondvraag. - Sluiting. In september zette burgemees ter mr. C.G.J. Rutten zijn handtekening onder het huurcontract met de vereniging de Nieuwlandse Haven. Hiermee werd verzekerd dat het haventje behouden blijft. U wist misschien niet dat er ook een Nieuwlands Havenlied bestaat. Dit door Engel Reinhoudt geschreven lied kunt u hieronder lezen. refrein: De kaaie van Nieuwland, je mag'm wee zie Die lacht wee 'n bitje, de kaai' is wee blie Di binne wee schuutjes en schippers te zien De kaaie is 'n plekje vor joe en vor mien. Ooit was 't open waeter; 't Gat van Erremuu Boven de wind kö j'de klok' oare luu De schepen die voere af en an ni de stad In de Rooie Leeuw dronke ze pinten uut 't vat. Zéé dat wor land en het gat dat verdween Un kanaal en un kaaitje voe graen en voe peeën Un plekke van erbeid en ëën van plezier, War un aar ard zie werke geef oaltied vertier. De kaaiploeg, 't is zonde, de mêêste bin dööd Ze droege en ze sjouwden - kracht was d'r brööd Mannen as Toon, Jan, Jaap en Merien Wie weet nog van Pier, van Arj aan en Levien? Zwemme in de kaaie, an d'n diek mie 'n meid Het was voe z'n tied een soort z wemparadij s 't Goeng allëëne van eiges en de intree was vrie De kaaie van Nieuwland, ja komt'r mè bie. De schuutjes verdwene, het waeter wier ziek Gin mens op de kaaie, 't wier still' op d'n diek Un uutstekende vuulbak voe de grööte stad... Mè de gêêst van de kaaiploeg kwam vrom en die bad: Al kom'r gin kotters, is 't kanaaltje gin Nijl De kaaie ei wee ziele, het waeter wee zeil Di wor 'etummerd, 'etuugd, de kaaie die lééft Ok a je niks te doen eit, van harte... beleefd! Burgemeester en wethouders maken be kend dat zij de door hen op 26 april 1983 aan de firma Gebr. De Klerk. Elektraweg 21 te Middelburg verleende vergunning ingevolge de Hinderwet voor de herstelin richting voor motorvoertuigen en stalling van motorvoertuigen hebben gewijzigd. De wijziging houdt in dat aan de vergun ning nieuwe voorschriften worden toege voegd met betrekking tot registratie van afgewerkte olie, melden van bodemveron treiniging, olie-opslag in vaten binnen de loods en bovengrondse opslagtank(s) en dat de thans van toepassing zijnde voor schriften met betrekking tot de onder grondse olietank worden ingetrokken. De beschikking en andere terzake zijnde stukken liggen tot 25 november ter inza ge elke werkdag op de afd. Algemene Za ken in het stadhuis. Daarnaast is het mo gelijk inzage te krijgen op donderdaga vond van 18.00 tot 21.00 uur op de boven genoemde afdeling. Hier moet van tevo ren een afspraak voor gemaakt worden tel. 26251, 1st. 413. Bij de stukken ligt een mededeling waar en wanneer een mondelinge toelichting kan worden ver kregen. Een beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en wor den gezonden aan de Raad van State. Afd. voor geschillen van bestuur. Kneuterdijk 22. 2514 EN Den Haag. Een verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De be schikkingen worden niet van kracht voor dat op dat verzoek is beslist. Persoonlijke gegevens worden op verzoek niet bekend gemaakt. Een beroepschrift kan alleen worden ingediend door de aanvrager, de gene die overeenkomstig art. 26. lid 2, van de Hinderwet heeft verzocht tot wijzi- geopend dinsdag, woensdag en dondei-dag van 10.00 tot 16.00 uur. U kunt ook bellen, tel: 01180-35790. PLAATS EN VERKEERSMAATREGEL 1. J. Schottestraat 2. Noordpoortstraat 3. Segeersstraat 4. Herengracht AARD VAN HET WERK Herinrich ting gas-en wa terleiding reconstruc tie herinrich ting AANVANGS DATUM In uitvoering- In uitvoering- In uitvoering In uitvoering ging van de vergunning over te gaan, de betrokken adviseurs, andere betrokken over heidsorganen, indien zij overeenkomstig art. 36 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren hebben inge bracht. degenen die overeenkomstig art. 38 van de Wet algemene bepalingen mi- lieuhyiëne bezwaren hebben ingebracht naar aanleiding van de bekendmaking van het voornemen en enig andere be langhebbende die aantoont dat hij redelij kerwijs niet in staat is geweest overeen komstig art. 38 van de Wet algemene be palingen milieuhygiëne bezwaren in te brengen. Burgemeester en wethouders maken be kend. dat zij voornemens zijn tot wijzi ging over te gaan van de door hen op 14 april 1981 aan de heer J. van Helleman, Kon. Julianastraat 31 te Westkapelle ver leende vergunning ingevolge de Hinder wet voor de stalling en onderhoud van mo biele hijskranen aan de Industrieweg 6 te Middelburg. De reden hiervoor is dat de aan de bove naangehaalde vergunning verbonden voorschriften betreffende ondergrondse opslag van gasolie thans ontoereikend zijn om schade en bodemverontreiniging te voorkomen. De voorgenomen wijziging houdt in dat aan de vergunning nieuwe voorschriften worden toegevoegd en de huidige voorschriften worden gewijzigd. Derhalve wordt de vergunning aangepast aan de huidige ontwikkelingen ten aan zien van de bodembescherming. Gemotiveerde bezwaren kunnen tot 6 no vember 1986 schriftelijk bij ons college worden ingebracht. Degene die een be zwaarschrift indient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Donderdag 23 september a.s. organiseert de gemeentepolitie weer een kijkdag voor gevonden fietsen. Diegenen, die aangifte hebben gedaan van een vermist rijwiel kunnen dan tussen 16.00 en 17.00 uur terecht op de binnenplaats van het Middelburgs politiebureau op het adres Achter cle Houttuinen 10. Colofon Deze voorlichtings- rubriek van de gemeente Middelburg staat onder redactie van het bureau Voorlichting in het stadhuis. Telefoon: (01180) 26251.toestel 133 of 224. Reacties zijn altijd van harte welkom.

de Faam | 1986 | | pagina 5