O O SCHIMMEL EN BACTERIE KUNNEN HET GROEN BEDREIGEN a CD 3 CD Sta ww CD as 35" o S' go Sa O i CD i er SL CD week 8/10 - 15/10 '86 Nagasaki DE FAAM Bijstandsverlening aan personen met een studerende partner to MENU 'TAFELTJEDEKJE' week 13 tot 18 oktober STADHUISCONCERTEN OUDE MUZIEK y"" 5" ff Woensdag 8 oktober 1986 WIJZIGINGEN HINDERWET VERGUNNING VILVOORDE Zaterdag a.s. brengt de ge meenteraad van Vilvoorde een bezoek aan de Middelburgse gemeenteraad Door dit bezoek wordt getracht de jumelage- banden met de ze stad weer te versterken. Een bezoek aan de stormvloedke ring in de Oosterschelde maakt deel uit van het programma. Maandag j.l. spraken vertegenwoordigers van de gemeenten Nagasaki, Folkestone, Vilvoorde en Middelburg in de raadzaal van het stadhuis met elkaar over het onderzoeken van mogelijkheden tot het ontplooien van activiteiten op het gebied van ontwikkelingssamen werking. Een unieke gebeurtenis, de drie Middelburgse zustersteden tegelijk op bezoek. Op de balie in de voorlichtingswinkel Stadhuisstraat 2, vindt u aan nieuwe gratis af te halen folders/brochures: - Bejaardenoorden in Middelburg (Gemeente folder) - Kopen met 't koppie - Pleegouder worden? - Pas 65 Krant (oktober/november 1986) - Seniorenkrant (nr. 25) Vrijdagavond a.s. vangt om 20.15 uur in de Burgerzaal van het stad huis een concertreeks aan. Begon nen wordt met een concert door "The Elyrian Consort". Voor kaart verkoop voor dit concert kunt u op werkdagen van 8.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 16.00 uur terecht bij de re ceptie van het pand Stadhuisstraat 2 of vanaf 19.30 uur aan de zaal. 41 Uitgangspunten voor de bijstandsverlening in deze situatie zijn: - de verlening van de bijstand mag er niet toe leiden dat mede wordt voorzien in de kosten van de studerende partner; - gehuwde mannen en gehuwde vrouwen alsmede gehuwde en ongehuwd samenwonenden worden gelijk behandeld. Ingevolge de Wet op de Studiefinanciering is voor studerenden met een financieel afhankelijke, zelf niet studerende partner een partnertoelage mogelijk. Deze mogelijkheid betreft de partner, die niet zelf de kost kan verdienen in verband met de verzorging van één of meer kinderen onder de twaalf jaar. Ingevolge de uitgangspunen van de bijstandsverlening wordt geen bijstand verleend aan een studerende financieel afhankelijke partner, maar alleen aan een Rww-er, die gehuwd of ongehuwd samenwoont met een studerende partner. Als partner van de werkloze werknemer wordt aangemerkt degene, met wie de werkloze werknemer gehuwd of ongehuwd duurzaam een gemeenschappelijke huishouding voert. Bij de bijstandsverlening aan een werkloze werknemer met een studerende partner wordt rekening gehouden met de eigen middelen van beide partners. Tot de eigen middelen behoort in ieder geval het normbedrag voor de kosten van levensonderhoud van een uitwonende,zoals bepaald in de Wet op de Studiefinanciering. "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de Unie van Vrijwilligers voor ouderen en zieken die zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen'iedere maandag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur betsteld worden. Tel. (01180) 38570. Het bezorgen doet men ook op deze dagen. maandag Gehakt, bloemkool en aard appelen dinsdag Erwtensoep woensdag Rundvlees, groentemix en aard appelen donderdag Kwartponder, sperziebonen en aardappelen vrijdag Jachtschotel, rode kool en aard appelen zaterdag Spaghetti In samenwerking met de Stichting Organisatie Oude Muziek te Utrecht organiseert de Gemeen te Middelburg een reeks van 5 concerten in de Burgerzaal van het Stadhuis. De concertreeks vormt onderdeel van een circuit, opgezet door de Stichting Oude Muziek, met name bekend als or ganisator van het jaarlijkse Festival Oude Mu ziek, waarin authentieke oude muziek op ver schillende, qua architectuur of sfeer interessant te achten, locaties ten uitvoering zal worden ge bracht. De burgerzaal, in het stadhuis boven de Vleeshal gelegen, was oorspronkelijk de plaats waar het laken werd verhandeld. Na de restaura tie van het eind 15de eeuw door de architectenfa milie Keldermans gebouwde gotische stadhuis kreeg de Burgerzaal pas zijn huidige representa tieve functie. Tijdens ontvangsten en nu ook tij dens deze concertreeks kan men deze prachtige hal, opgeluisterd door vele mooie en kostbare stukken antiek, uitvoerig bewonderen. De con- certreeks vangt op vrijdag 10 oktober 1986 om 20.15 uur aan met een concert van "THE ELYRI- AN CONSORT". Uitgevoerd zal worden van: Jean Philippe Rameau, Suite uit Les Indes Ga- lantes 1683-1744 Air vif pour Zéphire et la Rose-Air tendre, pour la Rose - Gavotte des Fleurs - Air pour les Fleurs - Menuet I II pour les Amazones le Labyrinthe Marin Marais, 1656-1728 Francois Collin de Bla- mont, 1690-1760 Jean Philippe Rameau, 1683-1744 Le Charme de la Voix Cinquième Piece de Clavecin en Concert - Fugue La Forgveray - La Cupis - La Marais Michiel Pignolet de Montéclair, 1667-1737 Ariane et Bachus "The Elyrian Consort" bestaat uit: Barbara Bor den, sopraan - Jed Wentz, traverso - Mieneke van der Velden, viola da gamba - met medewerking- van Glen Wilson, clavecymbel. De rest van de concertreeks ziet er als volgt uit: vrijdag 12 december 1986, 20.15 uur, "The Locke Consort"; vrijdag 20 februari 1987, 20.15 uur, "The Hilliard Ensemble"; vrijdag 10 april 1987, 20.15 uur "Philomel"; vrijdag 29 mei 1987, 20.15 uur, Henk ter Schegget, Harm Jan Schwitters en Stephen Taylor. Kaarten (inclu sief programmaboekje) kosten f 15,(CJP/65 f 12,ou) per concert. Uien passepartout voor alle 5 concerten bedraagt f 62,50 (CJP/65 f 52,50). In de stad verdwijnen hier en daar langs de straten en in de plantsoenen mooie bomen en/of struiken. Dit is het gevolg van iepeziekte (een ziekte die alleen bij iepen of olmen voorkomt) of bacterievuur (een bacterie die bijvoorbeeld voorkomt bij meidoorns, lijsterbessen, sierappels enz.). Al met al genoeg redenen om in deze rubriek aandacht te besteden aan de bedreiging van het schitterende groen om ons heen door schimmel en bacterie. De Iepeziekte Het gaat hier om een schimme laantasting die alleen bij Iepen voorkomt. Iepen worden met een ouderwets woord ook wel Olmen genoemd. Deze schimmel is er de oorzaak van dat de boom of struik in de lentetijd afsterft. Die schimmel komt er natuur lijk niet zomaar. Nee, de Ie- pespintkever zorgt ervoor dat ze wordt overgebracht. Dit diertje plant zich voort onder de schors van de Iepen. In de regel gaat het daarbij om verzwakte bomen. Er wordt in zo'n geval dan gespro ken van een broedboom. Vanuit zo'n boom kan de kever dus weer schimmel overbrengen over ge zonde Iepen. Het rooien en ver nietigen van aangetaste Iepen of broedbomen is wettelijk ver plicht. Om verspreiding van de ziekte te voorkomen is het onder meer verboden om Iepehout met schors te verhandelen en in voor raad te hebben voor bijvoorbeeld de open haard. Als het hout is ge schild, zijn er geen problemen. De eerste symptomen van de Ie peziekte zijn het geel tot licht bruin verkleuren van het blad en het slap worden daarvan. Iets la ter valt het blad af, waardoor ka le takken ontstaan. Dat kan dan uitlopen tot geheel kale segmen ten van de kroon. Bij het aan snijden van dergelijke takken vindt men een bruine verkleu ring in het hout. Bacterievuur Deze bacterieziekte tast een aantal soorten planten aan die tot de familie van de Iepeziekte en Bacterievuur is er Melden een taakverdeling gemaakt tus- Vanzelfsprekend doet de Plant- sen de gemeenten en de Planten- soenendienst van de gemeente ziektenkundige Dienst (kortweg Middelburg zijn uiterste best om P.D. genoemd). In het buitenge- de plantenziekten te voorkomen behoren roos- achtigen. Vroeger werd deze ziekte Perevuur genoemd. Plan ten die door deze ziekte zijn aan getast kunnen geheel afsterven en vormen bovendien een gevaar voor verdere besmetting. Gevoe lige gewassen voor Bacterievuur zijn Meidoorn, Cotone-Aster, ap pel, peer, Vuurdoorn, Lijsterbes en Stransvaesia. De bacterieen kunnen gewoon met de wind door de lucht worden verplaatst. Het is ook mogelijk dat dit plaatsvindt door overbrenging van (tuin)gereedschap of door aanraking. Het is verplicht plan ten die door Bacterievuur zijn aangetast te vernietigen. Bedreiging Het zal u duidelijk zijn dat al die aantastingen van het gi'oen een bedreiging vormen voor het landschap, de plantsoenen en de tuinen. Iepen zijn in particuliere tuinen niet zo talrijk. In plant soenen en in het landschap ko men ze in onze omgeving wel veel voor. Alle reden dus om zorgzaam te zijn. Plantsoorten die aangetast kunnen worden door Bacterievuur vindt men echter veelvuldig in zowel parti culiere tuinen, openbare plant soenen en het landschap. Denkt u maar eens aan de hele rijen Meidoornhagen langs de Wal- cherse wegen. Het feit dat deze bacterie zich zo gemakkelijk verplaatst, maakt dat we ons om deze ziekte extra zox-gen moeten maken. Voor het opsporen van bied zorgen de Plantenziekten- kundige Dienst voor opsporing. Binnen de bebouwde kom van Middelburg komt dit voor ver antwoording van de gemeentelij ke Plantsoenendienst. Wanneer bij het aantreffen van sympto men van de Iepeziekte een posi- en te bestrijden. Daarvoor wordt uw hulp echter ook gevraagd. Uw medewerking is zelfs zeer dringend gewenst. Wanneer u denkt een aangetaste Iep te heb ben ontdekt of een met Bacterie vuur besmette Meidoorn, Cotone-Aster, appel, peer, Vuur tieve diagnose wordt gesteld en doorn of Lijsterbes, bel dan on- op particuliere gronden om die middelijk naar de reden aangetaste bomen verwij- Plantsoenendienst. Het tele- derd moeten worden, gebeurt foonnummer is (01180) 82000. dat door en op rekening van Neem die moeite ook bij twijfel. Plantenziektenkundige Dienst. Het is ook mogelijk uw melding- Het rooien en vernietigen van te doen bij bureau Voorlichting planten die Bacterievuur hebben van de gemeente aan de Stad- en in particuliere tuinen staan gebeurt ook op kosten van de Plantenziektenkundige Dienst. Het districtskantoor van deze dienst van het ministerie van Landbouw en Visserij bevindt zich overigens aan de Westsin gel 58 in Goes. Tel: (01100)37116. huisstraat 2 (tel: 26251). Daar zal men uw mededeling graag doorspelen aan de juiste mensen. Plantsoenendienst en bureau Voorlichting zijn daarnaast al tijd bereid nadere informatie te verstrekken. Burgemeester en wethouders maken bekend: - dat zij door hen op 7 januari 1969 aan de firma Meizon B.V. te Middelburg verleende vergunning ingevolge de Hinderwet voor de handel in bouwmaterialen en houtbewerking aan de Grenadierweg 15 te Middelburg hebben gewijzigd. Deze wijziging houdt in dat aan de vergunning, onder gelijktijdige intrekking van de oude voorschriften, nieuwe voorschriften betreffende o.m. het voorkomen van bodemverontreiniging en geluidhinder worden verbonden; - dat de door hen op 8 augustus 1967 verleende vergunning ingevolge de Hinderwet voor Steenhouwerij "De Kuiper" aan de Sint Barbaragang te Middelburg hebben gewijzigd. De wijziging houdt in dat aan de vergunning bedrijfsduur beperkende voorschriften worden verbonden. De beschikkingen en alle terzake zijnde stukken liggen tot 11 november ter inzage elke werkdag op de Afd. Algemene Zaken in stadhuis. Daarnaast is het mogelijk inzage te krijgen op t donderdagavond van 18.00 tot 21.00 uur eveneens op genoemde afdeling. Hier moet van tevoren een afspraak voor gemaakt worden, tel. 26251 tst. 413. Bij de stukken ligt een mededeling waar en wanneer en mondelinge toelichting kan worden verkregen. Een beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en worden gezonden aan de Raad van State, Afdeling voor de Geschillen van bestuur, Kneuterdijk 22, 2514 EN Den Haag. Een verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de Geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Een beroepschrift kan alleen worden ingediend tot 11 november 1986 door: a. degene tot wie de beschikking is gericht; degene die overeenkomstig artikel 26, lid 2, van de Hinderwet heeft verzocht tot wijziging van de vergunning over te gaan; de betrokken adviseurs; andere betrokken overheidsorganen, indien zij overeenkomstig artikel 36 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren hebben ingebracht; degenen die overeenkomstig artikel 38 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren hebben ingebracht naar aanleiding van de bekendmaking van het voornemen; enige andere belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 38 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren in te brengen. b. VERLENEN HINDERWETVER GUNNING Burgemeester en wethouders ma ken bekend dat zij - onder voor schriften om gevaar, schade of hin der voor de omgeving te ondervan- gen - vergunning ingevolge de Hin derwet hebben verleend aan: -de heer J.C. Kort, Noordweg 271 te 4333 GH Middelburg voor het ear- rosseriebedrijf op het perceel Noord- weg 271; -het schildersbedrijf De Cock B.V., Koepoortstraat 13-15 te 4331 SK Middelburg voor het oprichten en in werking hebben van een schilders bedrijfspand op het perceel Nwe. Kleverskerkseweg 1; -het Zeeuws Vlechtbedrijf B.V., Swaalingestraat 46a te 4374 BX Zoutelande voor het oprichten en in werking hebben van een betonstaal vlechterij aan de Arnesteinweg. De beschikkingen en andere ter za ke zijnde stukken liggen tot 11 no vember ter inzage elke werkdag op de afd. Algemene Zaken in het stad huis. Daarnaast is het mogeljk inza ke te krijgen op donderdagavond van 18.00 tot 21.00 uur op de boven ge noemde afdeling. Hier moet van te voren een afspraak voor gemaakt worden tel: 26251 tst. 413. Bij de stukken ligt een mededeling waar en wanneer een mondelinge toelich ting kan worden verkregen. Een beroepschrift moet worden ge- Kaartverkoop, vanaf tien dagen voorafgaande aan het concert, bij de receptie van het pand Stadhuisstraat 2, 01180-26251, tst 410, gedu rende werkdagen van 8 tot 12 uur, van 14 tot 16 uur of aan de zaal vanaf 19.30 uur. Voor uitge breidere inlichtingen kunt u telefoneren met Bu reau Culturele Zaken van de Gemeente Middel burg telefoon, 01180-26251, tst 424. PLAATSEN VERKEERSMAATREGEL 1. J. Schottestraat 2. Noordpoortstraat 3. Klaren beeklaan 4. Segeersstraat AARD VAN HET WERK Herinrich ting gas-en wa terleiding herbestra ting reconstruc tie AANVANGS DATUM In uitvoering In uitvoering In uitvoering- In uitvoering richt aan Hare Majesteit de Konin gin en worden gezonden aan de Raad van State, Afd. voor geschillen van bestuur. Kneuterdijk 22, 2514 EN Den Haag. Een verzoek tot schor sing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzit ter van de Afdeling voor de geschil len van bestuur van de Raad van Sta te. De beschikkingen worden niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Persoonlijke gegevens wor den op verzoek niet bekend ge maakt. Een beroepschrift kan alleen worden ingediend door de aanvrager, door degenen die bezwaar inbrach ten tegen de aanvraag en door dege nen die aantonen niet toe in staat te zijn geweest. WIJZIGING BUSROUTE Burgemeester en wethouders heb1 ben besloten buslijn 54 (Middelburg- Domburg) voortaan via de Noordweg - Gerbrandylaan - Sir Winston Churchill-laan - Gen. Hakewill Smithlaan - Pres. Rooseveltlaan - Brigdamseweg - Noordweg v.v. te la ten rijden. Buslijn 54 krijgt tevens een halte op deze route, te weten ter hoogte van de Christelijke technische school "Klarenbeek" aan de Gen. Hakewill Smithlaan. KAPVERGUNNING Burgemeester en wethouders heb ben besloten een kapvergunning af te geven voor het rooien van: 6 populieren in de Schelde- poortstraat te Nieuw- en St. Joosland; 8 populiex-en in de Tronxpsti-aat; 3 populieren op het schoolplein in de Trompstraat. Met het kappen zal op 20 oktober worden begonnen. De gekapte bo men zullen door nieuwe exemplaren wox-den vervangen. N Jaarlijks vallen in Zeeland tientallen slachtoffers bij ongevallen tussen landbouwvoertuigen en ander verkeer. U kunt uw veiligheid en die van anderen vergroten door met name in de oogstperiode extra op te letten. Mindert u vooral snelheid als u een landbouwvoertuig nadert en wees voorzichtig op natte en gladde wegen. Colofon Deze voorlichtings rubriek van de gemeente Middelburg staat onder redactie van het bureau Voorlichting in het stadhuis. Telefoon: (01180) 26251,toestel 133 of 224. Reacties zijn altijd van harte welkom. "M

de Faam | 1986 | | pagina 5