Gratis kaarten-racefestival bij Middelburgse sigarenwinkel Ti bin Zdek'n Boutique Figurin: nieuw aan de Pottenmarkt Bruidshuis Fiësta blijft in de familie het zakenhart Nieuwbouw was hard nodig f Braziliaanse i 30 voor 5," RUTTEN STORT ASFALT Brabants 'Happy Bag' spreidt vleugels uit V D gaf voorproefje op winter- vakantie PINDA'S L. MARINISSEN i fpuitspecialist rit 07 'De Vijglieter' in november lila ar VERS ZEEUWS LAMSVLEES PERS SINAASAPPELS I L.VDHIELE 'Gul' Zeeuws meisje voor winnares slagzinwedstrijd Hubro opent in Goes Woensdag 17 september 1986 DE FAAM tfif Dochter Vooral zondag OPHEFFINGSUITVERKOOP VAN 20% t/m 40% KORTING GERJA WIJNPROEVEN MET ALBERTO Nieuwe Burg 23 Middelburg DROP NOTEN SNOEP THEE (kado's) HONING NOTENAANBIEDING versgebrande 250 gram Wagenaarstraat 13/15 en 16 Middelburg HANDEL IN WILD - GEVOGELTE DELICATESSEN EN REFORM Verse braadkuikens - Parelhoenders - Kuikenbouten Kipfilet - Soepkippen - Kipperagóut - Kalkoenfilet - Jonge wilde eenden keur van SOEPEN, SALADES en KANT EN KLAAR MAALTIJDEN. U PROEFT HET VERS-CHIL FEESTJE PARTIJTJE of RECEPTIE? Kom dan naar Cafetaria 't Schuitvlot KOUDE SCHOTELS (vlees en vis) SALADES BITTER GARNITUUR êS?01189-2993 Cafetaria't Schuitvlot "vroege" j/OGEL®) Donderdag, vrijdag en zaterdag TOT 12.00 UUR! zoet.... I en barstensvol sap LANGEVIELE 41-43 MIDDELBURG Honderdtwintig tabaksspeciaal zaken verenigd in de 'Compae- nen' sponsoren al een aantal jaren een racing team. Dit Compaenen Racing Team wordt gevormd door de bekende zanger en tv- persoonlijkheid Marco Bakker en Ronald van der Zande. Zij reden in een Toyota Starlet in tal van merkenraces mee. Het seizoen voor deze merkenwedstrijden loopt al weer ten einde. Zondag 21 september staat de laatste mer- kenrace op het programma. Veertig deelnemers zijn van de partij om de strijd aan te binden voor de Toyota-cup. Ook liet Compaenen-team is van de partij. Beiden hebben de laatste tijd be wezen in de voorste gelederen te kunnen strijden. Het belooft dan ook een spectaculaire strijd te worden. De wedstrijden op de Toyota Starlet-cup beginnen 's middags om 16.20 uur. Maar van af tien uur 's morgens is er al spektakel op liet circuit in Zand- voort. Ook u kunt daarbij zijn. De Compaenen- tabaksspeciaalzaken hebben een groot aantal vrijkaarten voor de liefhebbers van dit racegebeuren. Ook bij sigarenspeciaalzaak Van 't Westeinde in de Segeersstraat 31 in Middelburg kunnen gratis kaarten worden verkregen. Marco Bakker bij zijn racing team 1 I «8 Sa l De nieuwe staf van Bruidshuis Fiësta De naam Outermans blijft verbonden aan het Bruidshuis Fiësta, de speciaalzaak voor bruidskleding aan de Lange Delft 80 in Middelburg. Aan de Pottenmarkt 8 is sinds vo rige week maandag Boutique Fi gurin geopend, een nieuwe zaak voor klassieke en sportieve da mesmode. Het belangrijkste merk dat onderneemster Conny Men- heere in haar zaak heeft is Triangel. Daaromheen heeft zij een aantal andere merken om het geheel compleet te maken. De Triangel collectie is nog lang niet com pleet, want het merendeel van dit merk is pas in oktober te leveren. Toch is er al een ruime sortering kleding in het verkoopprogram ma opgenomen. Connie Menheere heeft meer dan zes jaar in een modezaak gewerkt en bovendien is zij coupeuse. Er is dus een ruime ervaring aanwezig en voor veranderingen aan de kle ding kan zij in haar eigen atelier zelf zorgdragen. De jonge onderneemster heeft haar boutique geheel naar eigen ideeën ingericht en de etalering is eveneens van haar hand. Samen met familieleden heeft zij ook het pand verbouwd en van nieuwe lichte kleuren voorzien. Vanaf maandagmiddag is Figurin dagelijks geopend, ook tijdens de donderdagse koopavond. Even was er sprake van dat het gerenommeerde bruidshuis dat in 1952 door mevrouw G. Outer mans is begonnen, zou worden opgeheven. Om gezondheidsrede nen van zijn vrouw moest zoon Jacques zich uit de zaak, die het echtpaar Outermans veertien jaar lang beheerde, terugtrekken. Aanvankelijk was er geen opvol ger. Een nare zaak, die mevrouw Outermans senior diep betreurde. Gelukkig is er een oplossing ge vonden. Haar schoondochter Conny, echtgenote van de jongste zoon van het echtpaar Outer mans, zet de zaak voort. Samen met mevrouw Outermans senior. Zij zorgt voor de opleiding van de nieuwe eigenaresse die geen erva ring in deze branche heeft. Zij heeft er haar kantoorbaan voor opgegeven. Moeder Outermans heeft de zaak weer in 'de oude glorie' terugge bracht zoals zij er veertien jaar geleden mee gestopt is. Bruids huis Fiësta heeft nu alleen nog kleding voor bruid, bruidegom en bruidskinderen en uiteraard een grote sortering stoffen om de bruidskleding zelf te maken. Om de klanten 'op weg te helpen' worden er nu bij Bruidshuis Fiësta ook patronen getekend en geknipt naar maat. Het zelf ma ken van bruidskleding is een hob by van moeder Outermans en uit die vrijetijdsbesteding is indertijd het bruidshuis ontstaan. Vorige week woensdag ging bruidshuis Fiësta 'nieuwe stijl' of ficieel open. Er kwamen veel be zoekers die hun gelukwensen met kleurrijke bloemstukken en ande re attenties onderstreepten. Conny Menheere van Figurin Mr. Chris Rutten, burgemeester van Middelburg, stort woensdag 24 september de één miljoenste ton asfalt die werd geproduceerd door de bv Zeeuwse Asfaltonder- neming. Het stortwerk gebeurt in Miniatuur Walcheren waaraan de onderneming met dit gigantische productiecijfer tevens een ge schenk aanbiedt. Het feestelijke programma begint om half vier woensdagmiddag. Nog twee maanden en dan kun nen Eric Herkemij en zijn vrouw Renée hun nieuw café-restaurant 'De Vijglieter' aan de Vroonweg in Vlissingen, (bij de tweede stran- dovergang) in gebruik nemen. De nieuwbouw verrijst vlak achter de oude behuizing waarin het onder nemende echtpaar al acht jaar za ken doet. In die tijd is er een vaste klanten kring opgebouwd die zeer gemê leerd is. "Jong en oud komen bij ons in de zaak en ze voelen er zich kennelijk allen goed thuis. Ook visclubs en wielerverenigingen hebben hier hun vaste ontmoe tingsplaats", zegt de uitbater van het etablissement aan de voet van de duinen. 'De Vijglieter' was overigens hard aan vernieuwing toe. Er werd besloten om een nieuw pand te bouwen. Verbouwen van het oude onderkomen stuitte op te veel pro blemen. Maar, zo bleek achteraf, nieuwbouw ging ook niet van een leien dakje. Er is veel ambtelijk gekrakeel geweest over de nieuw te bouwen Vijglieter. Maar uiteinde lijk kwam de benodigde vergun ning toch af. Inmiddels zijn de bouwers al sinds enkele maanden hard aan het werk. Als alles vol gens plan verloopt, kan het bouw werk in november opgeleverd worden. De capaciteit van het nieuwe café restaurant is aanmerkelijk groter. De oude behuizing nam zeventig vierkante meter in beslag, terwijl de nieuwbouw 170 vierkante me ter beslaat. Daarin is ook een privé-ruimte geprojecteerd. "Re centelijk hebben we gezinsuitbrei ding gehad en omdaL mijn vrouw onze dochter Kelly niet altijd bij een ander wil onderbrengen, was die privé-ruimte noodzakelijk. Trouwens, ik wil zelf ook m'n dochter wel zien opgroeien", stelt Eric Herkemij resoluut vast. 'De Vijgheter' is tijdens het sei zoen dagelijks open vanaf tien uur 's morgens tot sluitingstijd van de café's en vanaf oktober ook dagelijks, met uitzondering van de maandag. Herkemij is van plan om in de nieuwbouw ook ge- zelschapsfeesten te geven. "Daar voor heb ik nu ruimte genoeg. Er is plaats voor zo'n zestig bezoe kers", legt hij uit. Behalve een ruimere opzet van het 'inwendige' is ook het terras voor de nieuwe zaak groter geworden. "Vooral 's zondags worden er op het terras goede zaken gedaan. Fietsers en wandelaars komen dan bij ons op het terras even 'aanleg gen', stelt hij tevreden vast. Ook op sportgebied is De Vijgheter ak- tief. Het café-restaurant heeft een eigen zaalvoetbalploeg en een wielerclub. Op een vraag of de nieuwe Vijgheter officieel, ge- opend wordt, antwoordt de uitba ter: "Voor mij hoeft dat niet, maar ik zal er niet onderuit ko men. daar zullen mijn vaste klan ten wel voor zorgen". Het echtpaar Herkemij heeft een plakboek samengesteld over de perikelen rond de nieuwbouw. Een aantal kranteartikelen met verslagen van commissievergade ringen en van de Vlissingse ge meenteraad beslaat daarvan een grote ruimte. Eric Herkemij bij zijn nieuwbouw. Het 'Zeeuws meisje' mag dan ge ruime tijd het predikaat 'zuinig' hebben gehad, maar voor de 70-jarige mevrouw A. Kole- Blauwhoff uit Middelburg heeft zij in ieder geval woensdag in het Trefcenter in Middelburg flink de portemonnaie getrokken. Me vrouw Kole was winnares van een slagzinnenwedstrijd van Van den Bergh en Jurgens (de fabrikant van het Zeeuws meisje) en mocht precies twee minuten gratis winkelen. "Van te voren hadden mijn man en ik al een boodschappenlijstje samengesteld", vertelt mevrouw Kole. "Maar als je er eenmaal voorstaat is het toch wel even iets anders". Niettemin slaagde zij er in om onder het toeziend oog van Chris Schipper (rayonleider dag vers) van het Trefcenter en de ver tegenwoordiger van Van den Bergh en Jurgens, R.L.P. de Thouars voor 230 gulden en 16 cent aan boodschappen in de win kelwagen te laden. Als extraatje deed Trefcenter er nog een taart bij. Het is overigens niet de eerste keer dat mevrouw Kole met een slagzin een prijs won. De tel is ze kwijt, "maar in de afgelopen 15 jaar moeten het toch wel meer dan 200 zijn geweest". Rond de gelukkige winnares vlnr: Schipper. l)e Thouars en het echt paar Kole-Blau who ff. collectie in huis van gerenom meerde merken als Samsonite, Valentino en Laurent David (al leenverkoop voor Middelburg). Maar ook voor een smallere beurs is er een ruime keus. Er zijn al tas jes van zo'n twintig gulden te ver krijgen, verzekert Corrie de Bruin. De jeugd wordt bij de nieuwe lederwarenzaak niet ver geten. Een collectie modische rug zakken is daarvan een voorbeeld. De dames Tonnie Hengsdijk en Rian Maas vormen het ver koopstersduo in de Middelburgse Happy Bag-zaak. Mevrouw De Bruin en haar zoon Mike zijn af wisselend in de drie zaken te vinden. 'Happy Bag' is de naam van een nieuwe zaak voor 'exclusieve le derwaren' aan de Gravenstraat in Middelburg. Afgelopen maandag ging de zaak - de derde vestiging van Corrie de Bruin en haar zoon Mike - officieel open. Ook in Roosendaal en in Bergen op Zoom (al 75 jaar) is Happy Bag gevestigd. De Middelburgse vestiging is een idee van Mike de Bruin, die sinds zijn vader is over leden, zijn moeder in de zaken as sisteert. De 26-jarige Mike blijkt een dynamisch ondernemer, want in Bergen op Zoom is hij recente lijk tot voorzitter van de winke liersvereniging gekozen. In de Middelburgse zaak is het kale casco van de nieuwbouw in veertien dagen tijd omgetoverd tot een sfeervolle winkel waarin koffers, tassen, handschoenen, paraplu's en een aantal bijoute rieën bijzonder ruim en overzich telijk zijn uitgestald. Een groot aantal spiegels aan de wanden zorgt voor nog meer ruimte werking. Happy Bag heeft een exclusieve Van Mineralen (ruwe) - Koralen - Schelpen - Hangertjes - Halssnoe ren - Kettinkjes - Edel- en Halfe- delsteentjes - enz. TEVENS TE KOOP Vitrines - Toonbanken - Grote kast met laden - Grote wandvitrines met spiegels Grote lengte met zo goed als nieu we kasboorden (hout) met muurstrips, incl. alle steunen, zeer geschikt voor winkel en zeker voor magazijn, en verder nog andere winkelartikelen. De artikelen die wij al ongeveer 30 jaar hebben verkocht, zoals alle St. Nicolaas artikelen en onze bekende zeer goede schminken - baarden - pruiken - mutsen - kragen - costuums - ringen enz. enz. En ook onze bekende schertsartike- len en onze andere jaarlijks terug komende artikelen u wel bekend, zullen u nader worden bekend ge maakt, waar deze weer worden verkocht. Winkel geopend van 10 uur tot 12 uur en van 13.30 uur tot 17 uur. Korte Delft Hoek Reigerstr. 9 Tel. 01180-29329 Middelburg Mevrouw Van de Berge, één van Karolién van de Berge, J. lieijn- houdt (beiden uit Middelburg) en J. de Geus-van Baan uit Rotter dam hebben een gratis weekend of midweek gewonnen tijdens de mini vakantiebeurs'dié van don derdag tot en met zaterdag werd gehouden in het Middelburgse Vroom en Dreesinan. Drie dagen lang konden de talloze bezoekers alvast een voorproefje nemen op de komende vakantie- mogelijkheden. Reisorganisaties gaven acte de présence en door middel van een diashow kon men zien wat er allemaal te koop was. de winnaars van de midweek-prijs. Om het geheel muzikaal te om lijsten verzorgden het blaasorkest Juliana en het danspaar Los de Malaga enkele optredens. Als hoogtepunt elke dag de trek king van de gratis 'vakantie' in een van de bungalows van V. en D. Het enige dat de bezoekers daarvoor moesten doen was een paar vragen beantwoorden en af wachten of men tot de gelukkigen behoorde. Op zaterdag 20 september van 10-15 uur is er nog een skiruil- bcurs op de bovenste etage van het warenhuis in Middelburg. Henk Gasseling van slijterij Al berto in Vlissingen is weer de gastheer voor vele wijnproevers op maandag 22 september. In het clubhuis de Boerderij van Mara thon (aan de Bosweg) laat hij de liefhebbers kennis maken met een keur aan wijnen. Diverse soorten worden die avond ontkurkt. Vol gens Gasseling is er een aantal bij zondere soorten bij. Hij noemt onder meer enkele bijzondere Bourgognes en een rode wijn uit Margou. De Alberto- bedrijfsleider benadrukt dat deze proefavonden (aanvang acht uur) uitsluitend bedoeld zijn om de mensen te laten proeven. "Er is op geen enkele wijze een koop plicht aan verbonden". Deze week: (18 t/m 24 sept.) De Goese eerste burger mr. W. Blanken opent zaterdag 20 september officieel bet nieuwe bedrijf van Hubro vleespro ducten. Dat gebeurt om 16 uur in de ganzestad. Hubro was voorbeen in Domburg ge vestigd, maar groeide daar uit zijn jasje. De moderne onder neming is gebouwd op het in dustrieterrein van Goes aan de Gebroeders Spijkerstraat. voor uw p.p. v.a5,5U Fotoboek ligt ter inzage voor u klaar tevens Meijer's Rijdende Frituur Schuitvlotstraat l - Grijpskerke

de Faam | 1986 | | pagina 7