O O 3 INSPRAAK BESTEMMINGSPLAN DAUWENDAELE CENTRUM 8 5" Sire «gm i© -o s. o 37 week DE FAAM MENU 'TAFELTJEDEKJE' Br and weer dag 1986 <d 3 Vaststelling voorber eidings - besluiten. Verkeers maatregel Burgemeester en wet houders hebben beslo ten het gedeelte van de Sint Jorisgang, dat gele gen is tussen de Bree en de garage van perceel Bree nr. 22-24, in beide richtingen te sluiten voor alle verkeer behal ve voetgangers, fietsers en bromfietsers. In verband hiermee is de geslotenverklaring voor het verkeer met vracht auto's van de Sint Joris gang ingetrokken. Tegen dit besluit kan iedere belanghebbende binnen 30 dagen na he den beroep instellen bij de Kroon. Het beroep schrift moet worden ge richt aan Hare Ma jesteit de Koningin, doch moet worden inge diend bij de Commissa ris van de Koningin in Zeeland, Sint Pie terstraat 42 te 4331 EW Middelburg. Het volledi ge verkeersbesluit ligt bij het bureau Voorlich ting, Stadhuisstraat 2 te 4331 PK Middelburg ter inzage". 10/9-17/9 '86 <D O Zaterdag 13 sept. a.s. houdt de Middelburgse brandweer van 10.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 16.00 uur open huis. U kunt dan in de brand weerkazerne kennisma ken met het werk van de brandweer. Ook zullen er demonstraties wor den verzorgd. De 84-jarige mevrouw J.H. v.d. Voorde-v.d. Berg uit Middelburg werd ter gelegenheid van de zwemvierdaagse in het zonnetje gezet. Deze oudste deelnemer nam voor de achtste maal deel aan dit zwemfestijn. Mevrouw v.d. Voorde bezoekt bijna dagelijks het zwembad om daar enkele baantjes te trekken. Hopelijk mag zij dit nog lang blijven doen. Op de balie in de voorlichtingswinkel Stadhuisstraat 2, vindt u aan nieuwe gratis af te halen folders/brochures: Sociale Verzekering Bestemmingsplannen sluiten nu beter aan op de praktijk Beroep tegen Overheidsbeschikkingen Stand van Zaken Onbetaald werkmag dat? O 8" >f Tot eind september kunt u in de kan tine van het zwembad "Poelendaele" alle tekeningen bekijken die door de Middelburgse jeugd zijn ingezon den naar aanleiding van de opening van de binnenbaden. De tekeningen geven een leuk beeld van het feit hoe de jeugd zo'n opening ervaart. In elk geval een verscheidenheid aan in drukken. Woensdag 10 september 1986 KOSTGANGERS/ ONDERHUURDERS De Algemene Bijstandswet gaal er vanuit, dat indien men kamers verhuurt of een kostganger houdt, daarvoor een redelijke vergoeding wordt ontvangen. Bij onderhuur wordt er dan ook een korting op de uitkering toegepast van f 157.35 en bij het houden van een kostganger f 238,75 per maand. Deze kortingen zijn vanwege de winst die u maakt. Met andere woorden u zult een hoger bedrag moeten vragen om uit de kosten te komen. De Algemene Bijstandswet past de volgende berekening toe bij een kostganger. Van de winst in verband met kostgeld wordt 75% gekort. Met andere woorden de totale winst moet dan zijn 238,75/75 x 100 f318,33. Om deze winst te kunnen behalen moet men kosten maken. Door de winst te stellen op 40% kan hel kostgeld worden berekend op 318,33/40 x 100 795,83. Dit bedrag lijkt erg hoog, maar daarvoor krijgt men huisvesting, verwarming en voeding. De kostganger kun de rest van zijn/haar inkomen gebruiken voor zak- en kleedgeld. Als deze kostganger ouder is dan 23 jaar en een ABW-uitkering ontvangt betekent dit, dat er f 1045,— - 795,83 f 249,17 voor dit doet overblijft. Dit is bijna hetzelfde bedrag dat aan iemand wordt uitbetaald die is opgenomen in een verzorgingstehuis (f 248,30). Indien de kostganger een lager inkomen heeft komt hij/zij in de knoei en zal een lager kostgeld moeten worden gevraagd. De GSD moet we! dezelfde korting toepassen. Bij onderhuur werd in het verleden ook voor 75% op de winst gekort. Thans wordt een vast bedrag van f 157,35 per maand ingehouden op de norm van de kostbaas als deze een uitkering ontvangt. U zult dus meer moeten vragen om winst te maken. Dit huurbedrag van f 157,35 komt u ook nog in een andere regeling tegen. Indien men gezamenlijk met anderen een woning huurt of in eigen dom heeft is in principe de woningde/ersnorm van toepassing. De uilkering is dan minder omdat een voordeel van lagere woonkosten wordt aangenomen. Om toch voor een volledige uitkering in aanmerking te komen moet men kunnen bewijzen huurder te zijn. Daarvoor is nodig een huurkontrakt en eventuele bewijsstukken dal de huur ook regelmatig wordt betaald. Het huurbedrag moet reëel zijn. Indien een lagere huur dan f 157,35 wordt aangegeven dan oordeelt de GSD dat dit niet reëel is en wordt toch de lagere norm toegepast. De conclusie kan worden getrokken dal indien men lagere bedragen vraagt of moet betalen voor kostgeld of de huur de kostbaars daar flink op kan moeten toeleggen. "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de Unie van Vrijwilligers voor ouderen en zieken die zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur betsteld worden. Tel. (01180) 38570. Het bezorgen doet men ook op deze dagen. maandag Erwten, wortelen, gehakt en puree dinsdag Jachtschotel, rode kool en puree woensdag Saucijzen, bietjes en aardappelen donderdag Rundvlees, spruiten en aardappelen vrijdag Vis, wortelen en aardappelen zaterdag Wat de pot schaft In het kader van de Nationale Brandweerdag or ganiseert Middelburgse brandweer op zaterdag 13 september een "open dag". Vanaf 10 uur tot 12 uur 's morgens en van 13.30 uur tot 16 uur 's middags staat de kazerne aan de Looierssingel open voor belangstellenden, die nader met het werk van de brandweer kennis willen maken. De beroeps en vrijwillige medewerkers van het Mid delburgse korps zullen de bezoekers op deze dag van alles vertellen over hun werkzaamheden, het gebruik van de voertuigen en de uitrusting die hen ter beschikking staat. Op het kazerneplein vinden met tussenpozen demonstraties plaats op het gebied van het blussen van branden, het ge bruik van de glijgoot en de hulpverlening bij on gevallen. Ook is er onder andere te zien hoe op de goede manier de vlam in een frituurpan gedoofd moet worden. De jongste bezoekers kunnen on der leiding van de jeugdbrandweer het zoge naamde blokjesspuiten beoefenen. Ook zullen vi deobanden met een voorlichtende functie worden vertoond. Voor de technisch geïnteresseerden zal worden getoond hoe een brandblusapparaat er van binnen uitziet. De burgemeester van Middelburg maakt bekend dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 1 september 1986 voorbereidingsbeslui- ten, als bedoeld in artikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, heeft vastgesteld voor: a. het perceel Noordweg 467 (bouw autostalling annex showroomruimte); b. het perceel Westelijke Oude Havendijk 14 (uitbreiding bedrijfsruimte); c. het westelijke gedeelte van Reij er shove (Reijershove III). De besluiten en de daarbij behorende tekeningen liggen ter gemeentesecretarie (afd. algemene zaken) voor een ieder ter inzage en treden in werking op 17 september 1986. Voor het winkelcentrum Dauwendaele en de in de directe nabijheid gelegen gronden, kantoren en voorzieningengebouwen wordt een nieuw bestemmingsplan voorbereid. Aan de noordzijde grenst het gebied van het nieuwe bestemmingsplan aan het bestemmingsplan Dauwendaele II (Edelstenenbuurt en omgeving). De oostelijke en zuidelijke plangrenzen worden gevormd door respectievelijk de Roozenburglaan en de Vrijlandstraat. eenkomstig de staande situatie. nu reeds be- Winkelcentrum De huidige winkeloppervlakte wordt door het gemeente bestuur voox-alsnog voldoende geacht. Grootschalige uitbrei dingsmogelijkheden zijn in het nieuwe bestemmingsplan dan ook niet opgenomen. Kantoren Ten opzichte van het oude Inspraak Het voorontwerp van het bestemmingsplan Dauwendaele Centx-um ligt met ingang van vandaag tot en met dinsdag 7 oktober 1986 voor een ieder ter inzage bij het Buro Vooidichting van de gemeente Middelburg, Stadhuisstx-aat 2. Gedurende de ze periode kunnen belangstel lenden het bestemmingsplan ko men inzien. Eventueel kan voor een zeer bepei'kte periode een exemplaar van het bestem- langsteUing is zullen na afloop van de inzagetermijn één of meerdere inspraakbijeen komsten worden gehouden. Hiervoor kan men zich gedui'en- de de inzagetermijn aanmelden bij het Bux-o Voorlichting. bestemmingsplan is de bestem- mingsplan bij het buro Vooiiich- ming Kantoren nieuw. Deze be- ting worden geleend, stemming wordt gelegd op de in middels gerealiseerde kantoor gebouwen. Aan de nooi'doostzij- de van het plangebied is een thans nog braakliggend terrein bestemd voor Kantoren en/of Openbare en Bijzoxidere Doel einden. Het nieuwe bestemmingsplan Dauwendaele Centrum zal het thans nog steeds van kracht zijnde, x-eeds uit het jaar 1972 stammende, en sterk verouder de bestemmingsplan Dauwen daele Centrum gaan vervangen. Doel Hoofddoel van dit nieuwe bestemmingsplan is het geven van een goede, actuele en bruik bare planologische regeling voor de in het plangebied gelegen gronden en gebouwen. Een der gelijke planologische regeling houdt zowel een gebruiksrege- ling als een bebouwingsregeling in. In hoofdzaak zullen de bestem mingen worden gegeven over- Voorzieningen Ovei-eenkomstig het bestaande gebruik zijn de kerk (Hoeksteen) en het wijkgezond heidscentrum bestemd voor Openbare en Bijzondere Doel einden. Bebouwing Naast gebruiksvoorschriften geeft het nieuwe bestem mingsplan ook voorschriften ten aanzien van de bebouwing. Daarbij kan worden gedacht aan voorschriften ten aanzien van de bouwhoogte, de bouwdiepte de ondexiinge afstand tussen ge bouwen en de maximaal te be bouwen oppervlakte. Spreekuur Op maandag 29 september 1986 zal door enkele ambtenaren van de gemeente een spreekuur wor den gehouden over het nieuwe bestemmingsplan Dauwendaele Centrum. Op dit spreekuur kun nen vragen worden gesteld en eventueel in het bestem mingsplan voorkomende ondui delijkheden worden opge- helderd. Om organisatorische redenen wordt een ieder, die van het vooi'ont- spreekuur gebruik wenst te ma ken, verzocht zich daarvoor ui terlijk vrijdag 26 september Mondelinge inspraak 1986 aan te melden bij het Bui'o Indien daarvoor voldoende be- Voorlichting. Schriftelijke inspraak Gedurende bovenvex-melde inza getermijn kunnen belangstel lenden op speciaal daarvoor aan wezige formuliex-en schrifteljk opmerkingen over dit werp kenbaar maken. Collecten Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instellingen toe stemming verleend om in de komen de periode een huis-aan-huis collecte te houden: 1. Niei'stichting Nederland van maandag 22 september tot zondag 28 september 1986. 2. Prinses Beatrix Ponds van maan dag 15 september tot zondag 21 sep tember. Bij het collectex'en moet men ge bruik maken van verzegelde collec tebussen. Ook als gewerkt wordt, met collectezakjes, moeten deze ver zameld worden in verzegelde collec tebussen. Collectanten mogen niet jonger zijn dan 15 jaar, dienen niet betaald te worden en moeten voorzien zijn van een deugdelijk legitimatiebewijs. Inzameling Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instelling toe stemming verleend om in de komen de periode een huis-aan-huis inza meling van kleding te houden: 1. Stichting S.O.S. van maandag 8 september tot en met 13 september 1986. De inzamelaars moeten, op verzoek van u, een deugdelijk legitimatiebe wijs kunnen tonen. Emancipatienota Door een werkgroep is een concept nota opgesteld, die als grondslag moet dienen voor het in Middelburg- te voeren beleid op het gebied van de Een instructieve dag voor een ieder die iets meer wil weten over het functioneren van deze bijzon- dere gemeentelijke dienst, die vier en twintig uur per dag tot uw beschikking staat. Het spe ciale alarmnummer van de Middelburgse brand weer is 14444 (voor inwoners van Nieuwland 1444). PLAATSEN VERKEERSMAATREGEL AARD VAN HET WERK AANVANGS DATUM 1. J. Schottestraat Afgesloten voor alle verkeer 2. Breeweg Tussen de burgemeester Dreg- manstraat en de toegang tot het Zanddorp gedeeltelijk afgesloten voor alle verkeer 3. Noordpoortstraat Afgesloten voor alle verkeer behal- Gas- en ve voor voetgangers waterleiding 4. Klarenbeekiaan Afgesloten voor alle verkeer behal ve voetgangers Herbestrating Herbestrating In uitvoering Herbestrating In uitvoering- In uitvoering- In uitvoering vrouwen-emancipatie. De nota is besproken door het college van bur gemeester en wethouders en in de commissie Welzijn. Tot 18 septem ber ligt de nota ter inzage op het bu- reau Voorlichting. Ook zal een twee tal inspraak bijeenkomsten worden gehouden, namelijk op: 1.10 september in de trouwzaal van het stadhuis om 20.00 uur. 2. 11 september in de maquetteka mer van het stadhuis om 14.00 uur. Tot 18 september kunnen reacties bij de afdeling Welzijn worden in gediend. Bestemmingsplan Maisbaai Het ontwerpbestemmingsplan is tot en met vrijdag 3 oktober in te zien bij het bureau Voorlichting, Stad huisstraat 2 gedurende kantooru ren. Voor direct belanghebbenden is een beperkt aantal bruikleen exem plaren van het plan beschikbaar. Voor het onderdeel jachthaven kun nen belanghebbenden uiterlijk 19 september schriftelijk reageren. Op 16 september wox-dt om 20.00 uur in het stadhuis aan de Lange Noordstraat een informatiebijeen komst over de renovatie van de Dok haven gehouden. U kunt ook telefo nisch informatie over de renovatie van de Dokhaven inwinnen bij de afd. Weg en Waterbouw van Ge meente Werken (tel: 82000). Voor het overige gedeelte van het bestem mingsplan kunnen belanghebben den tot 6 oktober schriftelijk x-eage- ren en zich opgeven voor een nader vast te stellen inspi-aakbijeen- komkst. Hiervoor zijn formuliex-en te verkrijgen bij het bureau Voor lichting. Op 1 oktober vanaf 16.00 uur is een spreekuur, bedoeld voor het verstrekken van technische in formatie. U kunt een afspraak ma ken bij het bureau Voorlichting. De gemeenteraad stelde in de raadsvergadering van 1 september j.L een krediet beschikbaar waardoor met de restauratie van de voorgevel van hel stadhuis kan worden begonnen. Eén en ander betekent dat de geve! et- in de toekomst iets anders zal uitzien. Om het karwei te kunnen klaren zullen namelijk steigers gezet moeten worden. Mp Colofon Deze voorlichtings rubriek van de gemeente Middelburg staat onder redactie van het bureau Voorlichting in het stadhuis. Telefoon: (01180) 26251. toestel 133 of 224. Reacties zijn altijd van harte welkom.

de Faam | 1986 | | pagina 5