3 BESTEMMINGSPLAN MAISBAAI IN DE INSPRAAK g- m I Siro <W0Q <D <D He S3 55" O T3 CL (D O" I I 36 week DE FAAM Woensdag 3 september 1986 Studietoelage september MENU 'TAFELTJEDEKJE' week 8-13 september OPENBARE VERGADERINGEN IN DE MAAND SEPTEMBER Plankhangen in zwembad "Poelendaele" groot succes Havenfeest Nieuwland Emancipatienota 3 Q. 3 3 sept. - 10 sept. Op 8 en 9 september 1986 gaat het ouderen- zwemmen weer van start. Voor het ouderen- zwemmen kunt u in het zwembad "Poelendaele" terecht elke maandag van 15.00 tot 16.00 uur en elke dinsdag van 15.30 tot 16.00 uur. Die gene, die in het bezit is van een pas 65 zwemt tegen gereduceerd tarief. Maandag 1 september j.l. heeft de heer ir. A. Krijgsman z'n lidmaatschap van de gemeenteraad van Middelburg neergelegd. De heer Krijgsman had vanaf 28 juni 1986 zitting in de raad. Hij was lid van de fractie van de V.V.D. Wij wensen de heer Krijgsman, die wordt opgevolgd door de heer A. Riemens, voor de toekomst het allerbeste toe. Op de balie in de voor lich tings winkel S t adhuis s tr aat 2, vindt u aan nieuwe gratis af te halen folders/brochures: Kursuskrant Z.I.K.V. "Europa van nu - Europa van U" Programma '86/'87 Zeeuwse Volksuniversiteit Nota Vrouwenemancipatie Middelburg (ter inzage) Inmiddels zult u de aanslag onroerend-goedbelasting 1986 heb ben ontvangen. Voor kwijtschelding van deze belasting kunt u een ver zoek indienen bij de Ontvanger der Rijksbelastingen, Lange Noordstraat 29, 4331 CB Middel burg. Voor kwijtschelding van deze belasting kunt u dus niet bij de ge meente terecht. In de media wordt veel aandacht besteed aan de nieuwe wetgeving voor wat betreft de studie financiering. De nieuwe regeling moet ingaan op 1 oktober 1986. Wat velen niet weten is, dat de oude regeling afloopt op 31 augustus 1986 en er dus een "gat valt" in de maand september. Diegenen die vorig jaar reeds een studie toelage ontvingen moeten voor de maand september een aparte aanvraag indienen. Als u dit niet doet mist u behalve de toelage ook het college- en inschrijvingsgeld wat een aanzienlijk bedrag kan zijn. Voor deze aanvraag zijn aparte formulieren beschikbaar. Indien u daar via de school niet aan kunt komen, schrijf dan een briefje aan het Ministerie van Onderwijs in Groningen en vermeld daarin uw correspondentienummer. Doe dit wel vóór 1 oktober, anders bent u te laat. Diegenen die dit jaar voor het eerst een aanvraag indienen voor een studie toelage, komen niet eerder dan 1 oktober in aanmerking. U krijgt wel kinderbijslag over het derde kwartaal en in oktober de toelage en het college- en inschrijfgeld. O CS) 'Tafeltje Dekje" is een activiteit van de Unie van Vrijwilligers voor ouderen en zieken die zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur besteld worden. Tel. (01180) 38570. Het bezorgen doet men ook op deze dagen. maandag Gehakt, andijvie, puree dinsdag Boerenkool met worst woensdag Rundvlees, Groentemix Mexico, aardappelen donderdag Kuikenborst, appeltjes, aardappelen vrijdag Kwartponder in Zingarasaus, sperziebonen, aardappelen zaterdag Babi pangang, rijst -Commissie Verkeer, woensdag 10 om 19.30 uur Secr. mej. A. v. Duivendijk (spreekrecht) -Bestuurscommissie Culturele Zaken, donder dag 11 om 15.45 uur Secr. mej. J. Cijsouw (spreekrecht) -Commissie Volksgezondheid en Milieubeheer, donderdag 11 om 16.15 uur Secr. dhr. M.C. Westveer (spreekrecht) -Commissie Sociale Zaken, donderdag 11 om 19.30 uur Secr. dhr. J.J. Groenenberg (spreekrecht) -Commissie Onderwijs, maandag 15 om 17.30 uur Secr. dhr. H. Groesser (spreekrecht) -Commissie Gemeentewerken, maandag 15 om 19.30 uur Secr. dhr. P. Meeusen (spreekrecht) -Commissie Financiële Zaken, dinsdag 16 om 16.00 uur Secr. dhr. N.A. Meijer (spreekrecht) -Commissie Ruimtelijke Ordening, dinsdag 16 om 19.30 uur Secj\^st^34^spreekrecht^^^^^^^^^^^^^ Voor de opstelling van het bestemmingsplan Maisbaai wordt een inspraak-procedure gehouden. Hierbij kan iedere belanghebbnde zijn of haar mening geven over de in het plan vermelde doelstellingen. Het bestemmingsplan Maisbaai omvat het terrein waar tot medio 1985 de Vitrite-fabriek was gevestigd en enkele daaraan grenzende straten. Het plangebied wordt begrensd door het Kanaal door Walcheren, de Buitenhaven, het Balkengat, de percelen aan de Dokstraat, de Oude Werfstraat en de Nieuwe Poortstraat. den en uitvoeringstekenin gen zijn ter inzage; Wonen. Hoge eisen: Een goede architectuur van de gebouwen in het gebied: Hierin - spelen zaken als kleur, mate riaal, geleding, maat en schaal van de bebouwing naar straat een rol. C. moet op die wijze gereali seerd kunnen worden als dit gezien de inrichting van het gebied noodzakelijk is en de financiële mogelijkheden worden geboden; De Loskade moet een duide lijke visuele beëindiging krij gen in een hoog gebouw op korte afstand van de oever van het Kanaal door Wal cheren. Harmonie met de binnenstad: - Bebouwing op het Vitrite- Inspraak terrein mag het stadssilhouet Het ontwerp-bestemmingsplan vanuit het zuiden niet ver- is met ingang van 5 september storen; 1986 gedurende 4 weken in te - De karakteristieke gebouwen zien bij het bureau Voorlichting, in het plangebied (V.O.C.- Stadhuisstraat 2 gedurende gebouw en loods op de kop kantooruren. (Voor direkt- van de Dokhaven) moeten belanghebbenden is een beperkt worden gehandhaafd. Ge- aantal bruikleen-exemplaren zocht moet worden naar een van het plan beschikbaar), passende functie voor deze In het kader van de werkgele- gebouwen; genheid is aan de gemeente een - Nieuwe gebouwen in de direc- rijksbijdrage toegezegd voor de te omgeving van de bestaande werkzaamheden aan de jachtha- bebouwing aan de Nieuwe ven onder voorwaarde dat uiter- Poortstraat, Dokstraat en lijk 1 januari 1987 met de uit- Oude Werfstraat moeten daar voering van de werkzaamheden in maat, schaal en functie aan is begonnen. Dit houdt onder- worden aangepast; meer in dat voor deze datum - Voor de openbare ruimten achtereenvolgens de inspraak- moeten binnenstedelijke procedure voor dit onderdeel van oplossingen worden gekozen; het bestemmingplan, de finan- zich opgeven voor een nader - Nieuwe voorzieningen in het ciering en de onderhandelingen vast te stellen inspraakbijeen- plangebied mogen de be- met het Rijk en de aannemers komst. Hiervoor zijn op het bu- staande voorzieningenstruc- geheel dienen te zijn afgerond, reau Voorlichting formulieren tuur in de binnenstad niet Dit betekent voor de gemeente beschikbaar. Daarnaast is het verstoren. een buitengewoon krap tijdsche- mogelijk gebruik te maken van ma voor de afhandeling van de het spreekuur op 1 oktober 1986 Op basis van deze uitgangspun- verschillende fasen. Voor het on- vanaf 16.00 uur in het pand en ten is een stedebouwkundig derdeel jachthaven van het Stadhuisstraat 2. Dit spreekuur plan ontwikkeld. De uit- bestemmingsplan kunnen be- is bedoeld voor het verstrekken gangspunten ten aanzien van de langhebbenden in het kader van van (gedetailleerde) technische Leefbaar en leefruimte: functies, leefbaarheid en de har- deze inspraakprocedure uiter- informatie over de vormgeving - Een optimaal gebruik van de monie met de binnenstad zijn lijk tot 19 september 1986 en doelstellingen van het in het terrein aanwezige verwerkt in dit plan. De vormge- schriftelijk reageren. Op 16 sep- bestemmingsplan. Per bezoeker hoogteverschillen; ving ervan is vooral gebaseerd tember 1986 wordt om 20.00 is een kwartier beschikbaar. - Functieversterking van de op de volgende nadere uit- uur in het stadhuis aan de Lan- Hiervoor kunt u een afspraak Dokhaven; gangspunten: ge Noordstraat een informatie- maken met het bureau Voor- Het bestemmingsplan bestaat uit: A. een bestemmingsplankaart, waarop de bestemmingen van de verschillende percelen en de bebouwingsmogelijkhe den zijn aangegeven; B. voorschriften, waarin een na dere regeling wordt gegeven van de bestemmingen, de bebouwings- en gebruiksmo gelijkheden; een algemene toelichting, waarin o.m. is opgenomen de beschrijving van de histori sche ontwikkeling van het plangebied en de in het kader van het "beschermd stadsge zicht" te beschermen histori sche waarden. Voorts is in de toelichting een beschrijving gegeven van de uitgangspun ten en de streefstructuur van het plan. Historische ontwikkeling Een overzicht van de historische ontwikkeling is opgenomen in de rubriek Archief sprokkels, el ders in dit blad. U itgangspunten streefstructuur. belanghebbenden tot 6 oktober 1986 schriftelijk reageren en - Speelruimte voor kinderen; - Weren van gemotoriseerd verkeer op de binnenter reinen. Multi-functioneel: - Promenade (met recreatie langs de oevers), han delskade; - V.O.C.-gebouw handhaven en er een passende, liefst musea le functie aan geven; - Hotel annex congresaccom modatie op de hoek Loskade - Maisbaai met terrassen aan het water; - Uitbreiding van de jachtha ven, met name ten behoeve van aanlegplaatsen voor pas santen: Tegelijk vindt een re novatie plaats van de Dokha ven, waarbij de gehele haven van kade-muren wordt voor zien en de toegankelijkheid van het jachthavengebied wordt verbeterd. Een notitie over de renovatieerkaamhe- Het hotel, het V.O.C.-gebouw bijeenkomst over de renovatie lichting. en de uitbreiding van de van de Dokhaven gehouden. De inspraakresultaten worden jachthaven vormen een at- Over de uitvoering van de reno- opgenomen in een inspraakrap- tractieve combinatie van vatie van de Dokhaven kan ook port, dat bij het bestem- functies op de kop van het ge- telefonisch informatie worden mingsplan wordt gevoegd. Het bied, de Maisbaai; ingewonnen bij de afdeling Weg definitieve ontwerp- Het profiel van de Loskade en Waterbouw van Gemeente- bestemmingsplan wordt t.z.t. wordt verruimd ten opzichte werken (tel. 82000). ter visie gelegd en daartegen van het bestaande deel, waar- Voor het overige gedeelte van kan dan bezwaar worden ge- bij het historische beloop van het bestemmingsplan kunnen maakt bij de Gemeenteraad, de vormgeving wordt ge hanteerd; Het wonen in ruime blokken met uitzicht op het water; Afronding van het bestaande woongebied rond de Dokstraat met eengezinswo ningen, speelgelegenheid en enkele verenigingsgebouwt jes en -terreinen; In het (verruimde) gebied aan de Loskade moet de bouw van een (half-verdiepte) parkeer kelder mogelijk zijn. Dubbel grondgbruik (parkeren/pro menade of parkeren bezoe kers/parkeren bewoners) De wedstrijd "plankhangen", die woensdag 27 augustus j.l. bij gele genheid van de feestelijke herope ning van de gerenoveerde binnenba den in het zwembad "Poelendaele" werd gehouden, heeft een onver wacht groot aantal deelnemers ge trokken. 75 scholieren, verdeeld over het basis- en het voortgezet onderwijs, streden om de titel "Kampioen van Middelburg". Na felle strijd werden om 17.00 uur door de heer J.M. Bleijenbergh, di recteur van de dienst Welzij nsac- commodaties, de prijzen uitgereikt aan: Basisonderwijs: le prijs Desmond Nederlof, 6.07 min.; 2e prijs Nora Parinussa, 5.17 min.; 3e prijs Dick Igounet, 5.02 min.; Voortgezet onderwijs: le prijs Michelle Uiterhoeve, 4.44 min.; 2e prijs Martin Visser, 3.42 min.; 3e prijs Jeroen v.d. Sluis, 3.00 min. Op zaterdag 6 september zal burge meester Rutten op symbolische wij ze zijn handtekening zetten onder het huurcontract met de vereniging de Nieuwlandse Haven. Hiermee wordt verzekerd dat het haventje be houden blijft. Ter gelegenheid hier van wordt op initiatief van de inwo ners van Nieuw- en St. Joosland aan dit voormalige landbouwhaventje een uniek theater- en muziekfestival georganiseerd, dat voor iedereen gx-atis toegankelijk is. Het haven- feest speelt zich voor een groot ge deelte af op een speciaal voor dit doel overgevaren theatex-schip. Aan dit schip wordt een tent gebouwd, die zowel het schip als een gedeelte van het haventerrein overspant. De hele middag en avond kan het publiek ge nieten van groepen en artiesten uit Zeeland en daarbuiten. De Nieuw landse gezelschappen ONDA en Sint Juttemis spelen in het programma een belangrijke rol. De feestelijkhe den beginnen om 10 uur en eindigen om 24.00 uur. Door een werkgroep is een concept nota opgesteld, die als grondslag moet dienen voor het in Middelburg te voeren beleid op het gebied van de vi-ouwen-emancipatie. De nota is bespi'oken door het college van bur gemeester en wethouders en in de commissie Welzijn. Tot 18 septem ber ligt de nota ter inzage op het bu reau Voorlichting. Ook zal een twee tal inspraakbijeenkomsten worden gehouden, namelijk op: 10 september in de trouwzaal van het stadhuis om 20.00 uur en 11 sep tember in de maquettekamer van het stadhuis om 14.00 uur. Tot 18 september kunnen reaoties bij de afdeling Welzijn worden in gediend. 1 1 1 1 O Burgemeester en wethouders ma ken bekend dat zij - onder voor- schx-iften om gevaar, schade of hin der voor de omgeving te ondervan gen - vergunning ingevolge de Hin derwet hebben verleend aan: I. de heer G. Poppe, Noox-dweg 139 te 4333 GC Middelbui'g voor het oprichten en in werking hebben van een akkei'bouwbedrijf op het perceel Noordweg 139, ka dastraal bekend gemeente Mid delburg, sectiee T, nummer 1451 ged.; II. de heer en mevrouw Robinson- Bloks, Dam 23 te 4331 GE Mid delburg voor het oprichten en in werking hebben van een petit- restaurant op het perceel Dam 23, kadastraal bekend gemeente Middelburg, sectie B, nummer 1853. De beschikkingen en alle terzake zijnde stukken liggen ingaande heden tot 4 oktober 1986 ter inzage: elke werkdag van 08.30 tot 12.00 uur en vaxx 14.00 tot 16.30 uur op de afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecretarie, Lange Noox-dstraat 1 te Middelbux-g en elke dondei'dagavond van 18.00 tot 21.00 uur eveneens op ge noemde afdeling. Inzage op die avond moet van tevoren telefo nisch worden verzocht (telefoon 01180-26251, toestel 413). Bij de stukken ligt een medede ling waar en wanneer een morxde- d. -Commissie Welzijn, woensdag 17 om 16.00 uur Secr. dhr. A.J. Wien (spreekrecht) -RAAD, maandag 22 om 14.00 uur Voor het gebruik maken van het spreekrecht moet een afspraak gemaakt worden met de com missiesecretaris op het stadhuis. PLAATSEN VERKEERSMAATREGEL 1. J. Schottestraat Afgesloten voor alle verkeer 2. Breeweg tussen de Burgemees ter Dregmanstraat en de toegang tot het Zanddorp gedeeltelijk afgesloten voor alle verkeer 3. Noordpoortstraat Tijdelijk éénrich tingsverkeer richting Noordpoortbi-ug AARD VAN HET WERK AANVANGS DATUM herbestrating In uitvoering. herbestrating gas- en waterleiding In uitvoering In uitvoering linge toelichting kan worden ver kregen. Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne staat tot 4 oktober 1986 bex-oep open bij de Kroon voor: de aanvx-agers; de beti-okken adviseurs; degenen, die overeenkomstig ar tikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c van de Wet algemene bepalingen milieuhy giëne bezwai'en hebben inge bracht; enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijker wijs niet in staat is geweest over eenkomstig artikel 20, 21 en 22, tweede lid, of 28, eerste lid onder c, van de Wet algemene bepalin gen milieuhygiëne bezwaren in te brengen. De beschikkingen worden na af loop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum be- x'oep is ingesteld en met toepas sing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wox-dt gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een vooi'lopige voor ziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en worden gezonden aan de Raad van State, Afdeling voor geschillen van bestuur. Kneuterdijk 22, 2514 EN 's- Gravenhage. Het verzoek tot schorsixxg of eexx voorlopige voorziening xxxoet wor den gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de geschilleix van bestuur van de Raad van Sta te. De beschikkingen woi'den niet van kracht vooi-dat op dat ver zoek is beslist. De heer A. Riemens (V.V.D.) zal op maandag 22 september a.s. beëidigd worden als lid van de Middelburgse ge meenteraad. De heer Riemens, 40 jaar oud, volgt de heer A. Krijgsman op. Maandag I september onderzocht de raad de geloofsbrieven van de heer Rie mens. Wij wensen de heer Riemens veel succes met het raadswerk. Colofon Deze voorlichtings- rubriek van de gemeente Middelburg staal onder redactie van het bureau Voorlichting in het stadhuis. Telefoon: (hl 180) 26251, toestel lTi of 224 Reacties zijn altijd van harte welkom

de Faam | 1986 | | pagina 5