zaterdag 6 september Wink. ver. NEMIDSO Veel activiteiten op najaarsmarkt in Souburg Jubilerend Vlijt en Volharding brengt muziekfestival Jazz op straat Helemaal dicht £>COTO> Zaterdag 6 september: Brood en spelen Ruime keus op rommelmarkt korfbalvereniging 'Zuidwesters' Woensdag 3 september 1986 DE FAAM - DE VLISS1NGER Vreemd i'C .V' OOST SOUBURG MIDDELBURG ajUIRMAW* SOUfcU&S mi De middenstanders in Souburg, verenigd in de winkeliersvereni ging Nemidsó, houden zaterdag 6 september weer een na jaarsmarkt. Demonstraties, shows, aantrekkelijke aanbiedin gen en veel amusement staan daar borg voor de bekende gezel ligheid. Allereerst zijn er natuurlijk de ve le kraampjes van de winkeliers die Héijjéüsidbbnk; 't Guusdus is ook niet weg te denken op het Sotibui'gse najaarsmarktge- bcnircn. Déze organisatie vooi de jeugd present fri één a in- tal stalletjes op het marktte:- rein.waarin talrijke spelletjes worden gehpiiden. En vertici ls erin hun kramen altijd wel wat eetbaars te vctkrijgen. Alles aangeboden tegen rede- jij képrijzèiji en t tl -bktc van hei jéugdwérk in SbiiÜW.ë> gezamenlijk trachten een zo com pleet mogelijk scala van artikelen aan te bieden. Een aantal van hen heeft een demonstratie voor de zaak, anderen prijzen hun goede ren aan in de vorm van een show en allen zorgen uiteraard voor aantrekkelijke aanbiedingen tij dens deze inmiddels traditioneel geworden markt in de Ka naalstraat en Paspoortstraat in Oost-Souburg. Daarnaast zijn de plaatselijke ver enigingen present om behalve re clame te maken voor hun clubje ook nog een graantje mee te pik ken voor de clubkas. Zij doen dat in de vorm van spelletjes waaraan tegen een gering bedrag kan wor den deelgenomen. Het promotieteam van Radio Veronica is de gehele dag op het marktterrein aanwezig en Radio Walcheren verzorgt een rechtstreekse uitzending vanaf de najaarsmarkt naar het bejaarden tehuis 'De Zoute Viever'. Vóór het wijkcentrum Middenhof in de Kanaalstraat vindt een mu zikale happening plaats door tal rijke muziekkorpsen die door het plaatselijke korps Vlijt en Volhar ding zijn uitgenodigd. Ook wordt er bij Middenhof een rommel markt gehouden. Tussen tien uur en twee uur speelt het harmonica-duo Gradje en Tunneke nostalgische muziek uit de jaren '40 en het Belgische duo De Waaier brengt op het markt terrein zijn komische act. Boven dien zorgt een jazzband voor een streetparade die de hele middag duurt. De plaatselijke ringrijdersvereni- ging houdt de gehele dag een rin- grijderij op het Oranjeplein. Hoe wel dit evenement 'vreemd' is aan de jaarmarkt vinden de organisa toren dit gebeuren toch 'ten leuke aansluiter' op de najaarsmarkt, die begint 's morgens om tien uur en duurt tot vijf uur in de middag. Het harmonica-duo Tunneke en Gradje noemt zich de laatste dei- Mohikanen. Zij spelen nostalgi sche muziek uit de jaren '40. Volop muziek tijdens de jaar markt. Daarvoor zorgt onder meer de plaatselijke fanfare Vlijt en Volharding. In liet kader van liet 65-jarig bestaan wordt een muziekfestival gehouden waaraan een groot aantal korpsen deel neemt. Het festival wordt gehou den bij liet wijkcentrum Midden hof in de Kanaalstraat waar een verplaatsbare muziektent komt te staan. Vanaf zaterdagmorgen ne gen uur tot 's middags vijf uur wordt er in en rond de muziektent muziek gemaakt. De Copper and Brass-band van de jubilerende muziekvereniging bijt om kwart over negen het spits af. De Ritthemse brassband Oefe ning na den Arbeid treedt vanaf kwart over tien op. Een uur later betreedt de fanfare Arne's Ge noegen uit Arnemuiden het podi um en rond twaalf uur wordt het morgengedeelte besloten door het jeugdorkest van Vlijt en Vol harding. Om kwart over één is het de beurt aan de fanfare Amicitia uit Dirks- land, de enige niet-Zeetiwse for matie. Ook de drumband en ma jorettes van Amicitia komen mee. Zij geven vanaf twee uur een show in het gedeelte van de Ka naalstraat vanaf de Braamstraat tot de Molen. De bijdrage van het 'grote' korps van het jubilerende en organise rende korps Vlijt en Volharding staat voor kwart voor drie op het programma. Zij worden om vier uur gevolgd door de fanfare Oe fening kweekt kunst (OKK) uit Weslkapelle en de Coppar and Brass-band van Vlijt en Volhar ding heeft ook de eer om het mu ziekfestival te besluiten. Een beeld tijdens de voorjaarsmarkt waar enkele clowns het jeugdige publiek wisten te boeien. The Original Jawari Haihepic Ro- toton Streetparade Jazzband zorgt ook voor een muzikale in breng op het najaarsmarktterrein in Souburg. Vanaf één uur tot vier uur is deze jazzband actief met voornamelijk dixieland- muziek. Het gezelschap heeft een dubbele bezetting met trompet, trombo nes, saxofoons, banjo's, was bord, kleine en grote trom en sou safoon. Vorig jaar is de formatie opgericht en heeft sindsdien al veel optredens - voornamelijk buitengebeurens - verzorgd. Ook tijdens het jazzfestival in Middel burg en Terneuzen waren de Ja wari Streetparaders present. De wat 'moeilijke' naam van de band is als volgt ontstaan: van de voornamen van alle bandleden werd een stukje aan elkaar ge plakt en zo ontstond deze 'strui- kelnaam', leggen de bandleden uit. De muziek die gespeeld wordt is echter niet moeilijk. Het zijn de bekende dixielandklanken die voor iedereen direct herkenbaar zijn. De jazzband heeft leden in Zuid- Sn De Paspoortstraat en de Ka naalstraat zijn tijdens de na jaarsmarkt voor alle verkeer afgesloten. De kraampjes ne men een groot deel van de rij weg in beslag zoals uit de foto blijkt die werd genomen tij dens de voorjaarsmarkt dit jaar. Beveland en op Walcheren. Mo menteel worden nog enkele muzi kale krachten gezocht. Geïnteres seerden kunnen zich melden via telefoonnummer 01100-12767 of eventueel zaterdag tijdens het op treden 'ergens op het jaarmarkt terrein'. De korfbalvereniging 'Zuidwesters' is één van de plaatselijke vereni gingen die actief aan de najaarsmarkt deelneemt. De Souburgse korf ballers zijn aanwezig met een grootse rommelmarkt. Traditiegetrouw zo langzamerhand. Want al meerdere keren is er met succes tweede hands goed aan de man gebracht tijdens de jaarmarkten. De rommelmarkt wordt gehouden voor het wijkcentrum 'Middenhof'. Vanaf negen uur begint de verkoop op deze inmiddels vaste stek voor de Zuidwesters. Er worden spullen voor groot en klein aangeboden. De organisatie is in handen van een groepje 'oudere' leden van Zuid westers, die met deze activiteit een bijdrage levert om de clubkas te spekken. JMgM/KKT AM80MHSV v.\ v.' lA/'JD HAy MODEL £=y\/ KOSALT KEE1E1EOEK CA1ZOT M 5V/batENGROtU i

de Faam | 1986 | | pagina 13