Schoolvakanties 1986-1987 Helpen... dat doe je toch gewoon li adverteren doet verkopen vergunning w.c. melis te gapinge FA. P. DAMMAN ZN. Meer museumsubsidie 2Vz ZITS BANKJE DE FAAM Woensdag 27 augustus 1986 vf /'eu's i Ml 1987 1986 IN BH HOEP Verbetering weg Drieschouwen- Rode Sluis Gedeputeerde Staten vragen Provinciale Staten een kre diet beschikbaar te stellen voor de presentatie van de plannen voor het eiland Neeltje Jans in de Oosterschelde- monding. Enorme publiciteit Poster COMMISSIES Bestuurszaken Waterbeheer Plaatopname Oratoriumvereniging provinciale griffie losse kussens, wollen donkergrijze pjp tweedstof nu slechtsD^Dj"- Heerlijk zittende FAUTEUIL .nt. tweedstofDj"™ LEREN DRAAIFAUTEÜIL ggg WONINGINRICHTING U heeft natuurlijk weieens gehoord van 'Moeders voor Moeders". De organisatie die urine inzamelt van zwangere vrouwen. Dezelfde organisatie zamelt óók urine in van vrouwen vanaf 55 jaar. Want ook daarin zit een hormoon dat nodig is om bepaalde vormen van onvruchtbaarheid te behandelen. Wist u dat een op de tien huwelijken ongewild kinderloos is? Het is een fijn idee om als vrouw andere vrouwen te kunnen helpen. "Moeders voor Moeders" is de vertrouwde organisatie die daarvoor zorgt. Wilt u meedoen, wilt u ook helpen en u woont in Middelburg, neem dan contact op met "Moeders voor Moeders", tel. 04120-6304.5. Maike of Anneke staan u graag te woord. LEUKE KADOOTJES - SCHITTERENDE ANSICHTEN - TE GEKKE POSTERS ABDIJ IEUWS «6J W Bij de meeste lezers zal het woord "vakantie" aanleiding zijn voor een al dan niet zonnige terugblik op een gebeuren dat zij zojuist achter de rug hebben. Omdat vakantie vaak naar meer smaakt volgt hieronder de rege ling voor het komende school jaar in Zeeland, zoals die door Gedeputeerde Staten is vast gesteld (op advies van de Pro vinciale Onderwijsraad). Herfstvakantie: Basisonder wijs, Voorgezet Speciaal Onderwijs (VSO) en Voort gezet Onderwijs (VO): 13 t/m 1 7 oktober. Kerstvakantie: Basisonder wijs, VSO en VO: 22 decem ber t/m 2 januari 1987. Voorjaarsvakantie: Basison derwijs en VSO: 2 maart t/m 4 maart; VO: 2 maart t/m 6 maart. Paasvakantie: Basisonder wijs, VSO en VO 1 7 april t/m 24 april Koninginnedag (30 apr.), Be vrijdingsdag (5 mei) en He melvaartsdag (28 mei) zijn vrij. De vrijdag na Hemel vaartsdag is vrij voor Basis onderwijs en VSO. Bij het VO kan dit variëren. Pinkstervakantie: Basison derwijs, VSO en VO: 8 juni t/m 9 juni Zomervakantie: Basisonder wijs en VSO: 13 juli t/m 21 augustus: VO: 1 3 juli t/m 28 augustus. (Het voortgezet onderwijs heeft dus 7 weken vrij). De AROB-commissie uit Gede puteerde Staten houdt op dins dag 2 september, om 10.00 uur, een hoorzitting. Het gaat om een bezwaarschrift van de heer R. Boogaard uit West- kapelle. GS hebben geweigerd verklarin gen van geen bezwaar af te ge ven, gevraagd door b. en w. van Westkapelle, voor de (ver)bouw van een schuur tot toiletgebouw en de aanleg van een nieuw kampeerterrein aan de Joossesweg in Westkapelle. Dinsdag 2 september houdt de tweede kamer uit GS viermaal zitting om beroepschriften te gen gemeentelijke beslissingen over bijstandszaken te behan delen. Het gaat om uitspraken van de gemeenten Middelburg (2x), Hulst en Terneuzen. De zittin gen beginnen om 10.40, 1 1.00, 1 1.20 en 1 1.40 uur. De zittingen zijn openbaar en- worden gehouden in het provin ciehuis, Sint Pieterstraat 42 in Middelburg. Gedeputeerde Staten stellen Provinciale Staten voor een be drag van f 120.000,— be schikbaar te stellen ter voorbe reiding van een aantal verbete ringswerkzaamheden aan de weg tussen Drieschouwen (Axel) en de rijksgrens (Rode Sluis). Het gaat vooral om twee gedeelten van deze weg. Het stuk tussen Rode Sluis en Zuiddorpe kan met naar verhou ding geringe verbeteringen wor den opgeknapt (opnieuw asfal teren, verbeteren van de kanten etc.). Hiermee kan worden vol staan omdat de weg niet zo druk wordt bereden (gemiddeld 600 motorvoertuigen per et maal). Anders ligt het met het wegvak bij Drieschouwen, de Kinderdijk. Deze weg wordt veel drukker bereden (3000 voertuigen per etmaal). Het hui dige wegdek moet worden ver wijderd en worden vervangen door een dik zandbed, met daar op een steenfundering en een asfaltlaag. De kosten van verbetering van beide weggedeelten worden geraamd op f 1,25 miljoen. Naar verwachting kan in 1987/1988 worden begonnen. De andere gedeelten van de weg tussen Drieschouwen en de grens vallen onder het nor male onderhoud. GS willen de Zeeuwse Mu seumstichting over 1986 f 35.000,— meer subsidie ge ven. Ze hebben hiertoe een voorstel gedaan aan Provinciale Staten. Het gaat om het feit dat de museumstichting onvol doende geld heeft om de ope ningsuren van het Zeeuws Museum in Middelburg en het Biologisch Museum in Domburg ongewijzigd te laten. Als er meer geld beschikbaar komt kan dit wel, door de inschake ling van hulp-suppoosten. Voor 1987 zal een oplossing moeten worden gevonden in het deel programma kunst en cultuur verbod (een onderdeel vand^ provinciebegroting). Presentatie plan Neeltje Jans Deze presentatie vindt plaaats in het kader van de officiële opening van de pijlerdam Oosterschelde op 4 oktober a.s. door Koningin Beatrix. Het is zonder meer te verwach ten dat deze opening zowel na tionaal als internationaal een enorme publiciteit zal opleve ren. Deze gelegenheid wil de provincie aangrijpen de bijzon dere waarde voor Zeeland van het behoud van het milieu van de Oosterschelde èn de moge lijkheden van het eiland Neeltje Jans voor het voetlicht te brengen. In samenwerking met Rijkswa terstaat zal een gezelschap van ongeveer 35 nationale en inter nationale persvertegenwoordi gers worden uitgenodigd, die op 3 oktober-aan de vooravond van het officiële gebeuren- een uitgebreid voorlichtingspro gramma krijgen aangeboden. De kosten van dit voorlich tingsprogramma worden ge schat op f 50.000,-. Hierin is een bedrag opgenomen van f 20.000, bestemd voor de presentatie van het "plan-Louis van Gasteren" voor de inrich ting van het eiland Neeltje Jans. Het is de bedoeling dat er dia's, foto's, schetsontwerpen, ma quettes etc. worden gemaakt. In hun voorstel benadrukken GS het bijzonder grote belang van het kweken van interesse voor de realisering van het grote toe ristische project voor dagre creatie op het eiland. In het kort behelst het plan van Van Gasteren het bouwen van drie dunne aërodynamische koepels. Hieronder zouden een waterhuishoudkundig en zeebi ologisch museum kunnen wor den ondergebracht, een expo van het Nederlands bedrijfsle ven op het gebied van water bouw en off-shore en recreatie ve voorzieningen. Ruimte moet ook worden gegeven aan visserij-activiteiten. Een belang rijk onderdeel van het plan is het idee de natuur zoveel mogelijk de kans te geven zich te ont wikkelen. "Blikvangers" zijn o.a. een gigantische moer (die suggereert dat het eiland kunstmatig is) en een grote steeksleutel (die men vergeten is mee te nemen...). De kosten van het project worden geschat op zeker f 100 miljoen. GS vragen de staten verder een bedrag van f 2.500,— ter be schikking te stellen voor het aankopen van 500 fraaie kleu- renposters, waarop de "ge schiedenis" van de Ooster schelde in beeld is gebracht. Deze poster wordt speciaal ge maakt ter gelegenheid van de opening van de pijlerdam. GS willen deze poster aanbieden aan alle onderwijsinstellingen in Zeeland. De staten behandelen beide kredietaanvragen in hun verga dering van vrijdag 19 sep tember. Vrijdag 29 augustus, 9.30 uur, vergadert de statencommissie voor bestuurszaken. De volgende subsidieverzoeken komen aan de orde: beheer en onderhoud van kleine land schapselementen; dependance in Goes van het audiologisch centrum Ammanstichting; FI OM Zeeland; Stichting Regio naal Dienstverleningscentrum Kleinbedrijf Zeeland (RDK); Stichting Beeldende Kunst Zee land; Zeeuwse Mu seumstichting. Verder zal besproken worden GS stellen Provinciale Staten voor een garantiesubsidie te verlenen van f 20.000,— aan de Koninklijke Oratoriumvereni ging "Tot Oefening en Uitspan ning" in Middelburg, voor het maken van een plaatopname. Het betreft een opname van de Johannes Passion van J.S. Bach, in samenwerking met het Westvlaams orkest. De financiering leek aanvanke lijk rond, aangezien men een toezegging had dat de plaat zou worden opgenomen in de ver koopcollectie van de Notre Da me in Parijs (waar het koor heeft opgetreden). Door facto ren buiten de vereniging om is dit niet gebeurd, waardoor de fi nanciering van het project op losse schroeven is komen te staan. GS menen dat het een uniek project betreft: het is niet veel amateurkoren gegeven een der gelijk ingewikkeld oratorium- werk op de plaat te zetten. Het college juicht ook de sa menwerking met een Belgisch Orkest toe. De garantiesubsidie komt ten laste van het welzijns- fonds. Overigens wordt ver wacht dat er flink wat in komsten zullen zijn door ver koop van de plaat. o.a.: verdeling van f 1 miljoen extra gelden voor stads- en dorpsvernieuwing; bijdrage on derzoek kolenstofstudie Haven schap Terneuzen uit het fonds bijzondere voorzieningen; me dewerking jubileumcongres Jong Management NCW; ver betering gedeelten weg Drie schouwen (Axel) -rijksgrens; krediet voor presentatie plan nen over Neeltje Jans op 3 ok tober 1986; samenstelling grondwaterkaart en een extra verhoging van enkele begro tingsposten in het deelprogram ma kunst- en cultuurbehoud 1986. De provinciale commissie voor het waterbeheer komt op maan dag 1 september om 14.00 uur bijeen. Er zal o.a. gesproken worden over de nota "Het wa terbeheer in het Zoommeer na 1987". Beide vergaderingen zijn open baar, de commissie bestuursza ken biedt spreekrecht voor het publiek. Ze worden gehouden in het provinciehuis. Sint Pie terstraat 42, Middelburg. De twee concerten van de Zeeuwse Koorschool op don derdag 21 augustus zijn be zocht door zo'n 800 mensen. De collecte ten behoeve van de actie "Zeeland Helpt Nepal" was een succes: er werd onge veer f 1800,— bijeen ge bracht. Samen met de twee eerdere concerten van de koor school betekent dit een totaal- bezoek van rond 1700 perso nen en een opbrengst van ca. f 3600,-. Abdijnieuws is de informatierubriek van de provincie Zeeland. Redactie: bureau voorlichting, Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg, telefoon 01180-31392 of 31402 Gedeputeerde Staten van Zeeland maken op grond van artikel 24 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne het volgende bekend. Aanvraag W.C. Melis heeft bij hen op 11 maart 1986 een aanvraag om vergunning ingevolge de Af valstoffenwet ingediend. Het betreft het aanbrengen van een erfverharding bestaande uit sloopafval op het terrein van een kippenhouderij. Het werk zal worden uitgevoerd op een perceel aan de Vriezeveenseweg te Gapinge, ka dastraal bekend gemeente Veere, sectie M, nummer 22. De vergunning is gevraagd voor een periode van 4 maanden. Ter inzage Na het volgen van een vereiste procedure hebben Gedeputeerde Staten besloten de ge vraagde vergunning te verlenen. De aanvraag, de vergunning en de overige stukken liggen voor een ieder ter inzage van donderdag 28 augustus 1986 tot en met 29 september 1986 op de volgende plaatsen en tijden: in het gemeentehuis van Veere, Kerkstraat 7 te Veere, op werkdagen van 9 tot 12 uur en van 13 tot 16 uur en iedere maandagavond na telefonische afspraak (telefoon 01181-455, toestel 20); op het bureau milieuzaken van de provinciale griffie, Sint Pieterstraat 42 te Middel burg, op werkdagen van 9 tot 12 uur en van 14 tot 16 uur. Beroep Vanaf 28 augustus 1986 tot en met 29 september 1986 kan tegen voornoemde vergunning beroep worden ingesteld bij de Kroon door de aanvrager, de betrokken adviseurs, degenen die overeenkomstig artikel 20, 21, 22, tweede lid of 28 eerste lid onder c van bovengenoem de wet bezwaren hebben ingebracht of door enige belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig de hierboven genoemde artikelen be zwaren in te brengen. De vergunning wordt op 30 september 1986 van kracht, tenzij overeenkomstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek tot schorsing dan wel tot het treffen van voorlopige voorzieningen is gedaan. Eventuele beroepschriften moeten worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en moe ten worden gezonden aan de Raad van State, Afdeling voor de geschillen van bestuur, Kneuterdijk 22, 2514 EN 's-Gravenhage. Een eventueel verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de Voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raadvan State. Middelburg, 19 augustus 1986. sint pieterstraat 42, postbus 60014330 la middelburg, tel. 01180-31011 "Op onze leeftijd nog meehelpen aan nieuw levenfantastisch toch Kom eens vrijblijvend langs bij: Nieuwstraat 29, Middelburg, tel. 01180-13437 Wij zijn niet de grootste, maar wel de goedkoopste

de Faam | 1986 | | pagina 9