O O 3 DE GEMEENTERAAD VERGADERT O o m o Sa S^U WW &S S5" 35 week mm DE FAAM Woensdag 27 augustus 1986 Sociaal Fonds Gemeente Middelburg MENU 'TAFELT JEDEKJE' week 1-9 september SPORTIN STUIVEN SPORTHAL DE KRUITMOLEN MIDDELBURG Vrouwenemancipatie 3 a <D 27 aug.-3 sept. I? w Aan de kassa van het zwembad "Poelendaele" kunt u terecht voor kaartjes voor de zwem- vier daagse, die van 1 tot en met 5 september a.s. zal worden gehouden. De kaartjes kosten voor volwassenen f 9,per stuk en voor kinderen f 5,50 per stuk. Voor nadere informatie kunt u altijd bellen met de kassa van het zwembad. - Vanmiddag stelde wethouder M. Vinke het gerenoveerde binnenbad van zwembad "Poelendaele" in gebruik. Deze ingebruikstelling werd gevolgd door een heel feestprogramma, waar diverse Middelburgse verenigingen aan deelnamen. Op de balie in de voorlichtingswinkel Stadhuisstraat 2, vindt u aan nieuwe gratis af te halen folders/brochures: -Een alarm-systeem voor ouderen en gehandicapten. -Weet wat u eet -Kopen met't koppie -Arbowet. Woensdag 3 september a.s. zal de gemeenteraad van Middelburg de jaarlijkse raadsexcursie afleggen. Bezoeken worden gebracht aan het V.O.C.-gebouw, Centrum voor Vako pleiding van Volwassenen, houthan-' del Den Bouwmeester, de Streek school, 't Pand aan de Kerksteeg, sportcomplex De Voorborch en De Schorpioen. In de zestiger en zeventiger jaren zijn de inkomens gestegen. Hierdoor werd het mogelijk dat men ruimer ging wonen, dat de kachel werd vervangen door centrale verwarming en dat de televisie in iedere woning zijn intrede deed. Van deze welvaartsstijging heeft iedereen meegeprofiteerd en zeker ook de laagste inkomensgroepen. In het begin van de tachtiger jaren was de rek er echter uit en moest er worden bezuinigd. Het probleem daarbij was dat sommige verworvenheden niet meer konden worden teruggedraaid. Met name een bezuiniging op de woonlasten is maar in beperkte mate realiseerbaar. Men kan namelijk moeilijk minder huur gaan betalen, terwijl men ook niet door kan gaan met het lager draaien van de thermostaat van de verwarming. De bezuinigingen moesten dan ook worden gezocht in dat gedeelte van het inkomen dal overblijft voor voeding, kleding en reserveringen en daar was al gauw de rek uit. Dit bleek in toenemende male bij de sociale diensten, waarop vele mensen met een laag inkomen raakten aangewezen. De gemeentebesturen maakten bij de landelijke politiek hun bezorgdheid kenbaar en drongen aan op maatregelen om de koopkracht te handhaven. Men wilde het daarbij echter niet laten en sommige gemeenten gingen over tot het formuleren van een eigen beleid, gericht op de burgers die in financiële moeilijkheden kwamen. Uitvloeisels hiervan zijn o.a. het openen van de mogelijkheid tot hel afschrijven van gemeentelijke belastingen, het oprichten van kredietbanken en het inrichten van sociale fondsen. Hel verstrekken van hogere uitkeringen was uiteraard niet mogelijk omdat de hoogte daarvan door het rijk wordt bepaald. Ook in Middelburg zijn dergelijke maatregelen getroffen. Het werd in 1984 al mogelijk om een ajschrijving te verkrijgen van een opgelegde aanslag voor onder andere onroerendgoedbelasting, reinigingsrechten en hondenbelasting. Daarnaast konden de burgers een beroep doen op de reeds jaren bestaande Gemeentelijke Kredietbank voor een noodzakelijk krediet, voorzover men niet terecht kon bij een commerciële bank en de hoogte van de aflossing "verantwoord" was gezien hel inkomen. Onlangs maakte de gemeente een bedrag vrij van f 30.000,— voor zogenaamde noodgevallen. Dit bedrag werd gestort in het Sociaal Fonds Middelburg. Op dit Fonds kan in principe door iedere inwoner een beroep worden gedaan. Dus niet alleen degenen die een uitkering ontvangen. Gezien de hoogte van het bedrag zal het duidelijk- zijn dal daarmee slechts een beperkt aantal burgers kan worden geholpen. Als een aanvraag wordt ingediend zal in eerste instantie worden vastgesteld of men niet ergens anders terecht kan. Bijvoorbeeld als ook een uitkering via de bijstandswet of de AAW zou kunnen worden verkregen, dan wel een lening worden gesloten bij een bank, dan wordt men door het Sociaal Fonds afgewezen. Reverts moet een echte noodzaak blijken en moet men aantonen dat men zelf al het mogelijke doet om in een betere situatie te geraken. Een uitkering voor een kleurentelevisie kan dus niet en als men langere tijd de huur niet betaalt en vervolgens vraagt of door de gemeente kan worden bijgesprongen, kan men ook een afwijzing verwachten. Het fonds is bedoeld voor personen die financieel vast zijn komen te zitten, maar die met een relatief kleine gift of renteloze lening daar weer uit kunnen komen. Het maximale bedrag dat aan één persoon kan worden verstrekt is in principe niet hoger dan f 1.000,—. Nadere informatie en aanvraagformulieren voor het Sociaal Fonds kunnen worden verkregen bij de sociale dienst. ''Tafeltje Dekje" is een activiteit van de Unie van Vrijwilligers voor ouderen en zieken die zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur besteld worden. Tel. (01180) 38570. Het bezorgen doet men ook op deze dagen. maandag Gehakt, witlof, aardappelen dinsdag Hutspot, klapstuk, aardappelen woensdag Rundvlees, sperziebonen, aardappelen donderdag Braadworst, bietjes, aardappelen vrijdag Macaroni, ham, kaas zaterdag Kip, appeltjes, aardappelen Vanaf maandag 1 september a.s. gaan de rekreatie-sportinstuiven in sporthal "De Kruit- molen" weer van start. In verband met de grote belangstelling voor de instuif overdag (woens dagmorgen), wordt nu ook een instuif op de maandagmiddag georganiseerd. Tijdens de instuiven kan onder deskundige lei ding een aantal sporten worden beoefend (o.a. badminton, volleybal en voetbal). Eveneens kan eer^rimcircui^worde^^fgewerk^^^^^^^^^^ Maandag 1 september a.s. zal, voor de eerste maal na de zomervakantie, de Raad van de gemeente Middelburg weer in vergadering bijeenkomen. Deze raadsvergadering vindt plaats om 14.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Ook u kimt deze vergadering vanaf de publieke tribune bijwonen. Deze tribune is te bereiken via de Courtoren (ingang Lange Noordstraat). De agenda luidt als volgt: Opening. Vaststellen van de notulen van de ver gaderingen van 12 mei en 9 juni 1986 Mededelingen en ingekomen stukken. Onderzoek geloofsbrieven van tot raadslid benoemde. 86-246: Benoeming plaatsvervangend lid van de vaste commissie voor advies en bijstand voor volksgezondheid en milieu beheer. De raad wordt voorgesteld om mevrouw A. d'Huy namens de Middelburgse Vrou wenraad te benoemen. 86-247: Vaststelling 16e begrotingswijzi ging 1986 (verwerking voorjaarsnota). In deze begrotingswijziging is tevens op genomen een begrotingswijziging van Gemeentewerken.de Reinigingsdienst, de Stedelijke Scholengemeenschap. de Dienst Welzijnsaccomodaties en de Ge meentelijke Sociale Dienst. 86-250: Vaststelling 17e begrotingswijzi ging 1986. Hierin zijn herziene ramingen opgeno men m.b.t. de kosten en vergoedingen voor het basisonderwijs voor 1986 op ba sis van het herziene bekostigings- en ver goedingsstelsel (Londo-normen). 86-263: Vaststellinmg 18e begrotingswij ziging 1986. In deze wijziging zijn o.a. de volgende aangelegenheden verwerkt: herziening en herdruk van de parkeerfolder, de be waking van het schoolgebouw Griffi oenstraat 38, de verlening van een bijdra ge in het kader van de Novib-actie voor Mexico, de verlening van een eenmalige subsidie aan de Stichting Vakantie voor het lichamelijk gehandicapte kind. 86-271: Vaststelling voorbereidings- besluit Noordweg 467. Om aan de uitbreiding van een aan de Noordweg gevestigd garagebedrijf mede werking te kunnen verlenen wordt de raad voorgesteld een voorbereidings- besluit vast te stellen. 86-260:: Vaststelling voorbereidings- besluit Teijershove III. Omdat de tijd gekomen is om de planolo gische procedure voor Reijershove III te starten wordt de raad voorgesteld voor het westelijke gedeelte hiervan een voor- bereidingsbesluit vast te stellen. 86-261: Vaststelling voorbereidings- besluit Westelijke Oude Havendijk 14. Om uitbreiding mogelijk te maken van de op bovengenoemd adres aanwezige be drijfsruimte wordt de raad voorgesteld een voorbereidingsbesluit vast te stellen. 86-258: Beschikbaarstellen van een kre diet ten behoeve van het opstellen van een Gemeentelijk Verkeersveiligheidspro- gramma. Het opstellen van een dergelijk program ma is één van de aktiepunten uit het Na tionaal Plan voor de Verkeersveiligheid. Het uiteindelijke resultaat van het pro gramma moet zijn het terugdringen van de kans op met name ernstige ongevallen en het beperken van de schade als gevolg van ongevallen.Tevens moet de dreiging die van het verkeer uitgaat worden terug gedrongen. Een voorbereidingsfase en een evaluatiefase maken deel uit van het programma. De raad wordt voorgesteld voor de eerste en een gedeelte van de tweede fase een bedrag van f 55.000. beschikbaar te stellen. 86-269: Beschikbaarstellen van een kre diet voor de aanleg van een parkeerter rein aan de achterzijde van het N.S.- station. Als lokatie voor een nieuw aan te leggen parkeerterrein is gekozen voor het voor malige laad- en losterrein van de Neder landse Spoorwegen, aan de achterzijde van het station. Op dit terrein zullen 180 parkeerplaatsen worden aangelegd. De raad wordt voorgesteld met de aanleg van het parkeerterrein accoord te gaan en hiervoor een krediet beschikbaar te stellen. 86-249: Uitname uit de algemene dienst en inbreng bij de dienst Welzijnsaccomo- datie van de voormalige kleuterschool, Papisland 3. Geruime tijd wordt het gebouw Papisland niet meer gebruikt als kleuterschool. Het mobiele gebouw hoeft ook niet meer als reserve aanwezig te blijven voor onder wijsdoeleinden omdat de noodzaak hier toe niet is gebleken. Omdat diverse instel lingen voor sociaal cultureel werk belang stelling hebben voor een dergelijke ruim te wordt de raad voorgesteld het gebouw onder te brengen bij de dienst Welzijns accomodaties. 86-277: Vestiging zakelijk recht ingevol ge de Belemmeringenwet Privaatrecht, ten behoeve van aanleg riolering op grond van Hercules B.V. aan Uyterschootweg. Dit zakelijk recht moet gevestigd worden ten behoeve van de aanleg van en schoon- waterriool. De raad wordt voorgesteld dit te doen. 86-279: Beschikbaarstellen krediet ten behoeve van de restauratie van de voorge vel van het stadhuis. De raad wordt voorgesteld hiervoor een krediet van f 94.000.— beschikbaar te stellen. De totale kosten werden destijds geraamd op f 110.000,—. Op basis van dit bedrag werd een subsidie-aanvraag inge diend bij zowel de Rijksdienst voor de Mo numentenzorg als de Provincie Zeeland. Voor de vervanging van twee waterspu wers werd reeds een bedrag van f 16.000,beschikbaar gesteld. 86-281: Vaststelling planningslijsten nieuwbouw, verbouw en verbetering van woningen. Bij de samenstelling van de gegevens hierdoor heeft men zich gebaseerd op een bevolkingsontwikkeling, zoals die door de raad in de structuurschets werd weerge geven. Op basis daarvan is de kwantitatie ve woningbehoefte berekend op een ge middeld aantal nieuw te bouwen wonin gen van 260 per jaar. De verbete ringsplannen zijn gemaakt in overleg met de Woningbouwverenigingg Middelburg. 86-253: Aanvragen en verstrekken bij drage ineens ten behoeve van de verbete ring van 55 woningen in de Stromenwijk door de Woningbouwverenigingg Mid delburg. Voor deze verbetering kan bij het Ministe rie van Volksgezondheid. Ruimtelijke Or dening en Milieubeheer subsidie worden verkregen. Deze subsidie wordt niet aan de Woningbouwvereniging zelf uitbetaald maar aan de gemeente waarin de wonin gen zijn gelegen, echter onder voorwaar de dat die gemeente ook een bedrag van gelijke grootte beschikbaar stelt. De raad wordt voorgesteld subsidie bij genoemd ministerie aan te vragen en ook zelf een bedrag beschikbaar te stellen. 86-275: Aanvang gemeentegarantie Wo ningbouwvereniging Middelburg voor bij de Bank voor Nederlandse Gemeenten aan te gane geldlening van 8.000.000, Door de huidige lage rentestand heeft de Woningbouwwvereniging een aantal door het Rijk verstrekte leningen vervroegd afgelost. Hiervoor in de plaats wil de Wo ningbouwwvereniging een vaste geldle ning aangaan bij de Bank voor Neder- landsche Gemeenten. De raad wordt voor gesteld de door de bank gestelde voor waarde. n.l. dat de gemeente garant staat voor deze aan te gane lening, te ac cepteren. 86-278: Beschikbaarstellen krediet voor het opruimen van stamlijnen op in- ddustrieterrein Arnestein. De raad wordt voorgesteld voor de aan koop van de rails en de biels, voor het her stellen van verhardingen en overgangen en voor het opnemen van een belastbed en aankleding van de stroken een krediet te verlenen. 86-280: Jaarlijkse herziening van exploi- tatikosten voor de voetgangerstunnel on der het station. De raad wordt voorgesteld de in 1979 met de Nederlandse Spoorwegen aangegane overeenkomst, de bouw en exploitatie van de genoemde voetgangerstunnel betref fende. aan te passen. 86-270: Kabeltelevisie De raad wordt voorgesteld in te stemmen met het machtigingsgebied zijnde Mid delburg, Sint Laurens en Nieuw en Sint Joosland. Tevens wordt de raad voor gesteld in te stemmen met het aangaan van een overeenkomst met ZEKATEL B.V. 86-243: Beschikbaarstellen krediet ad. f 13.513,— voor de aanschaf van verrijd bare archiefstellingen ten behoeve van het gemeente-archief. De raad wordt voorgesteld het benodigde krediet te verlenen. 86-241: Vaststellen 6e wijziging van de Overlegverordening. De raad wordt voorgesteld accoord te gaan met het invoeren van een geschillen regeling in de Overlegverordening. Deze geschillenregeling is bedoeld als een sluitstuk op het plaatselijk Georgani seerd Overleg. 86-240: Vaststellen 8e Wijziging Studie- verordening 1974. Het betreft hier een wijziging van de Stu dieverordening 1974 ten behoeve van de ambtenaren die in deeltijd werkzaam zijn. 86-268: 6e wijziging begroting 1986 ge meenschappelijke regeling "Zeeuwse Bi bliotheek". Onder voorwaarde dat de subsidie voor een te vestigen wetenschapswinkel recht streeks aan deze winkel zelf betaald wordt, in plaats van dit te laten geschie den via de aandelen van de partners in de gemeenschappelijke regeling in de be kostiging van de bibliotheek, wordt de raad voorgesteld met de 6e wijziging ac coord te gaan. De wetenschapswinkel zien burgemeester en wethouders niet als een taak van een openbare bibliotheek. 86-262: Ontwerp-jaarrekening 1985 een ontwerp begroting 1987 van de gemeen schappelijke regeling "Zeeuwse Bi bliotheek". Met betrekking tot genoemde rekening en begroting wordt de raad voorgesteld, wat een aantal zaken betreft, bezwaar in te dienen bij het bestuur van de gemeen schappelijke regeling. Tevens wordt de De raad wordt voorgesteld met raad voorgesteld een bedrag van ontwerp-begroting in te stemmen. f 16.000.— te verlenen voor het gemeen- 86-267: Afvloeiingsregeling Openbaar telijk aandeel in de kosten van opheffing Basisonderwijs. bodemverontreiniging Kousteensedijk. De raad wordt voorgesteld een nieuwe 86-272: Wijziging van de Gemeenschap- "Verordening betreffende de volgorde pelijke Regeling Werkplaatsen Wal- van afvloeiing van het onderwijzend per- cheren. soneel van de openbare scholen voor ba- De raad wordt voorgesteld met de wijzi- sisonderwijs" vast te stellen, ging accoord te gaan. Deze wijziging 86-254: Toepassing art. 70 W.B.O. inzake heeft betrekking op een aanpassing van eerste inrichting speelgelcgenheid de bestaande regeling aan de nieuwe Wet jongste leerlingen "Herman Faukelius- Gemeenschappelijke regelingen en enke- school". Ie technische aanpassingen van onderge- Eén van de lokalen vaan genoemde school schikt belang. zal zodanig worden aangepast dat een 86-259: Vaststelling van de Vreordening speelgelcgenheid kan worden gecreëerd, tot wijziging van de Verordening behan- die zal moeten worden ingericht. De raad Met ingang van 18 augustus j.l. tot en met 16 september a.s.ligt zowel bij bureau Voorlichting als de afdeling Welzijnszaken van de gemeente de CONCEPT NOTA VROUWENEMANCIPA TIE MIDDELBURG ter inzage. Beide, bureau Voorlichting en de afdeling Welzijnszaken, zijn ge vestigd in het pand Stad huisstraat 2. Bij bureau Voorlichting is de concept-nota tevens te leen en, zo lang de voorraad strekt, te koop. Gedurende de tijd dat de concept-nota ter inzage ligt kan iedereen zijn of haar reactie bij het college van burgemeester en wethouders bekendmaken (Postbus 6000, 4330 LA MID DELBURG). Ook kan er mondeling gerea geerd worden. Dit kan tijdens de inspraakavond op 10 september a.s. om 20.00 uur en de in spraakmiddag op 11 september om 14.00 uur. De inspraakavond wordt gehouden in de Trouw zaal van het stadhuis en de in spraakmiddag in de maquette kamer van het stadhuis. Beide ruimten zijn bereikbaar via de ingang van het stadhuis (Lange Noordstaat 1). deze deling bezwaar- en beroepschriften Alge mene Bijstandswet, Gemeentelijke Kre dietbank en Wet op de Bejaardenoorden. Met betrekking tot het toekennen van gelden uit het Gemeentelijk Sociaal Ponds wordt de raad voorgesteld bij even tuele bezwaren, deze te laten behandelen dopor de bovengenoemde commissie om dat deze op het gebied van de sociale wet geving een bepaalde mate van deskundig heid heeft opgebouwd. 86-276: Voorstel tot het aangaan van de gemeenschappelijke regeling ter finan ciering van de afdeling Algemeen Maat schappelijk Werk van de Stichting Fede ratie Maatschappelijke Dienstverlening Walcheren. wordt voorgesteld de noodzaak van de in richting te onderschrijven. 86-252: Toepassen art. 74 W.B.O. inzake a. voorzieningen aan de balustrade van de "Jhr.Mr. A.F.C. de Casembrootschool", b. buitenzonwering 1 lokaal van de "Prin- senhoeveschool" en c. verbeteren van het speelterrein van de "Torenhoveschool" voor basisonderwijs. De raad wordt voorgesteld accord tc gaan met de beveiliging van de trapbalustrade van de "Casembrootschool". buitenzon wering voor 1 lokaal van de "Prinsenho- veschool" te laten aanbrengen en het speelterrein van de "Torenhoveschool" te laten verbeteren. 86-255: Toepassing art. 74 W.B.O. inzake Er dient een nieuwe regeling te wordendakherstel "Regenboogschool" voor ba- ontworpen op basis waarvan het alge- sisonderwijs. meen maatschappelijk werk op Walche ren gesubsidieerd dient te worden met in houdelijke afspraken over de inhoud van en het beleid met betrekking tot het alge meen maatschappelijk werk. 86-245: Verlenen eervol ontslag plaats vervangend directeur o.b.ss. "De Zuidburch". De raad wordt voorgesteld de heer G.L. de Keizer eervol ontslag te verlenen in ver band met zijn benoeming tot groepsleraar aan "de Vrijburch". 86-273: Ontwerp-begroting van het Over legorgaan van de Stichting Regionaal Pe dagogisch Centrum Zeeland voor het jaar 1987. De daktrimmen van genoemde school moeten worden ingekort en gelijktijdig moeten de dak randen geheel worden vernieuwd. 86-244: Verlenen medewerking ingevolge art. 72 van de Lager-onderwijswet 1920 juncto art. 183 van het Besluit Buitenge woon Onderwijs 1967 voor de aanschaf van multipliceerapparatuur t.b.v. de "Prinse Ireneschool" voor onderwijs aan moeilijk lerende kinderen. De aanschaf van deze apparatuur is nood zakelijk in verband met de ondersteuning van het onderwijs en de administratie. 86-248: Verlenen medewerking art. 183 van het Besluit Buitengewoon Onderwijs 1967 juncto de artikelen 72 e.v. van de Lager-onderwijswet 1920 voorde vervan ging van de ontvreemde TV-antenne van de "Prinses Ireneschool" De raad wordt voorgesteld met de vervan ging van de ontvreemde antenne accoord te gaan. 86-251: Verlenen medewerking uitbrei ding "Toorenvliedtschool" met 2 lokalen (incl. beschikbaarstelling en bouwkundi ge voorzieningen). De raad wordt voorgesteld medewerking te verlenen voor de uitbreiding van ge noemde school met 2 lokalen met neven ruimten in de voormalige openbare kleu terschool "De Westhof". 86-274: Verlenen medewerking ingevolge art. 182 van het Besluit Buitengewoon Onderwijs 1967 juncto art. 72 van de Lager-onderwijswet 1920 inzake het ver plaatsen van een scheidingswand t.b.v. de "Korczakschool". De raad wordt voorgesteld de medewer king te verlenen. 86-265: Beschikbaarstellen krediet aan vullende le inrichting 2 v.s.o.-groepen "Korczakschool" voor z.m.o.k. De raad wordt voorgesteld hiervoor een krediet van f 13.360,— beschikbaar te stellen. 86-266: Verstrekken aanvullend krediet in rekening-courant ad. I 39.750.—. in verband met nieuwbouw t.b.v. de "Korc zakschool". De raad wordt voorgesteld het gevraagde krediet te verlenen. 86-256: Voorlopige vaststelling exploita tiekosten en rijksvergoeding over het jaar 1985 t.b.v. de Stedelijke Scholenge meenschap Middelburg. De raad wordt voorgesteld de exploitatie kosten voorlopig vast te stellen op f 812.642.27 en de rijks vergoeding op f 841.929,86. 86-257: Beschikbaarstellingg krediet ad. 30.490.voor de aanschaf en plaatsing van een derde paternosterkast voor de Ge meentelijke Sociale Dienst. De raad wordt voorgesteld het gevraagde krediet beschikbaar te stellen. - Rondvraag. - Sluiting. 1 Burgemeester en wethouders maken in gevolge het bepaalde in de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bekend, dat: I. het aannemersbedrijf Mesu B.V.. Schotelweg 6-8 te 4333 GS Middel burg een vergunning ingevolge de Hinderwet heeft aangevraagd voor het oprichten en in werking hebben van een aannemersbedrijf op het per ceel Schotelweg 8. kadastraal bekend gemeente Middelburg, sectie T. num mer 839; II. de Watersportvereniging "Arne", Rouaansekaai 138 te 4331 HE Middel burg een vergunning ingevolge de Hinderwet heeft aangevraagd voor het oprichten en in werking hebben van een kade, kraan, toilet/opslag ge bouw voor jachten, een winterber- gingsterrein voor jachten en een con tainer voor berging aan het Balken- gat, kadastraal bekend gemeente Mid delburg, sectie L. nummers 570 ged. en 1292; III.de Directeur van de Rijksgebouwen dienst in de directie Zuid-Holland en Zeeland. Westeinde 3A. te 2275 AA Voorburg een vergunning ingevolge de Hinderwet heeft aangevraagd voor het oprichten en in werking hebben van een gerechtsgebouw op het per ceel Hofplein 8. kadastraal bekend ge meente Middelburg, sectie A. nummer 544 en dat zij voornemens zijn de gevraag de vergunningen te verlenen onder voorwaarden. Men kan in de sporthal aan de Kruitmolenlaan terecht op: maandagmiddag van 13.30 uur tot 15.00 uur; maandagavond van 21.00 uur tot 23.00 uur; woensdagmorgen van 9.30 uur tot 11.00 uur. De kosten bedragen op maandagmiddag en woensdagmorgen f 2,per keer. Op de maan dagavond dient f 2,50 per keer te worden betaald. Nadere inlichtingen omtrent deze aktiviteiten zijn te verkrijgen bij de afdeling Welzijnszaken op het Stadhuis, telefoon 01180-26251, toestel 331. PLAATSEN VERKEERSMAATREGEL 1. J. Schottestraat Afgesloten voor alle verkeer 2. Breeweg tussen de Burgemees ter Dregmanstraat en de toegang tot het Zanddorp gedeeltelijk afgesloten voor alle verkeer 3. Noordpoortstraat Tijdelijk éénrich tingsverkeer richting Noordpoortbrug AARD VAN HET WERK AANVANGS DATUM herbestrating In uitvoering herbestrating gas- en waterleiding In uitvoering- In uitvoering tfi w Ingaande heden liggen de aanvragen met de daarop betrekking hebbende stukken alsmede de ontwerp beschikkingen elke werkdag van 8.30 uur tot 12.00 uur en van 14.00 uur tot 16.30 uur ter inzage op de afdeling Al gemene Zaken ter gemeentesecreta rie, Lange Noordstraat 1 te Middel burg tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden in gesteld tegen de beschikkingen op de aanvragen. Genoemde aanvragen met de daarop betrekking hebbende stukken en de ontwerpbeschikkingen liggen hier eveneens gedurende een maand bui ten de werkuren ter inzage op donder dagavond van 18.00 uur tot 21.00 uur. Indien op die avond inzage wordt ver langd dient dit van tevoren telefonisch te worden aangevraagd, telefoon 01180-26251. toestel 413. Bij de stukken ligt een mededeling waar en wanneer een mondelinge toe lichting kan worden verkregen. Schriftelijke gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kunnen bij hun college worden inge diend tot 30 september 1986. De per soonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift heeft ingediend wor den, indien daarom wordt verzocht, niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk, tegelijker tijd met het bezwaarschrift, worden ingediend. Indien daarom wordt ver zocht (telefoon 01180-26251. toestel 413) kan in de periode van 11 septem ber 1986 tot en met 19 september 1986 een openbare zitting worden ge houden. waarop mondelinge bezwaren naar voren kunnen worden gebracht en waarbij tevens gelegenheid zal worden gegeven tot een gedachten- wisseling. Zij vestigen er de aandacht op. dat de gene die gebruik hebben gemaakt van één of meer van genoemde mogelijk heden tot het indienen van bezwaren en degenen die aantonen daartoe rede lijkerwijs niet in staat te zijn geweest later beroep kunnen instellen bij de Kroon tegen de genomen be schikking. Vanaf maandag I september a.s. gaan in sporthal "de Kruitmolende recreatie-sportinstuiven weer van start. Meer informatie hierover kunt u elders op deze pagina lezen. Tevens zijn nadere inlichtingen te verkrijgen bij de afdeling Welzijnszaken van de gemeente aan de Stadhuisstraat 2 (tel. 16251, tst. 331). Colofon Deze voorlichtings rubriek van de gemeente Middc-lburg staat onder redactie van het bureau Voorlichting in het stadhuis. Telefoon: (01180) 26251,toestel 133 of 224. Reacties zijn altijd van harte welkom. c

de Faam | 1986 | | pagina 5