Ook voor jongsten braderie Maritieme historie Die 't kleine niet eert.. Pinario en Oom Bill brengen totaal-show Walstraat 88 - Tel. 01184-16400 dOnCLÜCDUUC VMIM WUCNOL/HÜ ZUMUÜUDIUO l»ÖO 31/ VLISSINGEN - De winkeliersvereniging houdt op de derde dag van de braderie in samenwerking met de Centrale Stichting voor Sociaal Kultureel Werk Vlissingen Kinderactiviteiten een kinderbraderie op de Zeemanserve. Vanaf 10 uur kunnen kinde ren van zes tot veertien jaar hun spullen verkopen op het gebeu ren. Muziek maken en kunsten vertonen, het mag allemaal. De kinderbraderie duurt tot ongeveer 14 uur. Iedereen die mee wil doen, kan zich vante- voren opgeven. De leukste at tractie of verkoopplek wordt door een deskundige jury be oordeeld en beloond met een aardige prijs. De kosten om mee te doen bedragen een gul den. Om 14 uur, aan het einde van de kinderbraderie, wordt er een kinderplay-back-wed- strijd gehouden. Iedereen in de leeftijd van zes tot veertien jaar mag een lied of en act play-backen of zelfs 'live' brengen op het podium dat bij het Zeemanserve opgesteld staan. Ook hiervoor geldt dat deel neming vantevoren gemeld moest worden en dat het be treffende liedje of muziek vooraf worden ingeleverd. Het kost een rijksdaalder om mee te doen. En ook hier geldt dat een jury de uitvoe ringen beoordeelt en winnaars staat opnieuw een aardig pre sentje te wachten. De play back-show duurt tot 17 uur. -IV fv-T'J Li- *~"-w -r~ "BS-: Als het weer een beetje meezit, dan wordt de Vissershaven vrijdagavond bevaren door heuse bo ten. Ze zijn wel iets kleiner dan normaal maar verder niet van echt te onderscheiden. De Vlissingse vereniging heeft het allemaal in beheer en ze wijken dan meteen eens af van hun nieuwe vaarwater nabij de Burgemeester Van Woelderenlaan. De werkwijze is precies hetzelfde als bij radiografisch bestuurde auto's alleen hoort op een Maritieme Braderie zoiets natuurlijk niet thuis vandaar dus mini-boten. Het gebeuren is vanaf 19 uur in de Vissershaven te aanschouwen. Het programma voor de vrijdag ziet er als volgt uit. Het begint opnieuw om 10 uur De Volharding 1 ligt opnieuw in de Koopmanshaven ter bezich tiging. De normale weekmarkt traditioneel op vrijdag in Vlis singen gaat gewoon door en vult het stadscentrum van Vlissingen nog meer. Op de Kleine Markt start om 16 uur een compleet Kinderprogram ma. De clown Pinario met Oom Bill verzorgen een grappig nummer. Om 19 uur begint in de Vissershaven de demonstra tie van radiografisch bestuur bare boten van de Vlissingse vereniging Vanaf 19 uur gaan de betrokken groepen voor de Taptoe op het Stadhuisplein zich verzamelen. Datzelfde tijdstip betekent ook de start van de volgende 'toemee' van De Leutige Krabben. Op het Braderieterrein van 19 tot 21.30 uur treden verschillende mu ziekkorpsen op. Onder andere de Deltaband, Ons Genoegen en de Edmonton All Girls Mar ching Ambassadors uit Cana da. Om 21 uur begint om het stadhuisplein de jaarlijkse taptoe. De zaterdag is de laatste dag van de braderie en ook deze dag begint om 10 uur. De mu ziek start uiteraard meteen. Om 10 uur beginnen ook de eerste wedstrijden van de Ne derlandse Kampioenschappen roeien voor zeekadetten in de Vissershaven. Die nationale gebeurtenis duurt de hele dag tot 17 uur. De oude stoomsleep- boot Volharding 1 staat ook op deze dag nog volop in de be langstelling 's Middags is er een handbaldemonstratie op het veld van het Bellamypark. Het doedelzakkorps Interscal- dis treedt op in een van de bra deriestraten vanaf 14 uur tot 16 uur. Vanaf 14 uur begeven De Leutige Krabben zich weer op het braderie-pad en ze zijn tot 17 uur aanwezig. Op de Zee manserve staat op de Zeeman serve een grote kinderbraderie gepland. Vanaf 14 uur staat er een playbackshow te gebeuren voor de kinderen op hetzelfde terrein ivaar vanaf 10 uur de kinderbraderie bezig is. Om 17 uur gaat de muziek uit en ivordt de boel weer afge broken voor een jaartje. VLISSINGEN - De grootste attractie op het braderie-gebeuren is zonder twijfel het stoomsleepvaartuig De Volharding 1. Het schip komt vanavond aan in de Koopmanshaven maar een exacte tijd is moeilijk te geven. Hoewel het schip in een prima staat is gaat het allemaal wat langzaam en zijn weersinvloeden van groot belang. De bezichtiging op elke braderie-dag is verzekerd maar er staan ook rondvaarten op het programma. Dat hangt echter af van het weer. Bij windkracht 5 gaat het gebeuren niet door. De goede staat van De Volharding 1 moet namelijk zo blijven voor lopig wellicht voor een volgende Braderie Maritiem. De Koop manshaven ligt aan het Bellamypark. VLISSINGEN - Er valt ook volop te lachen op de braderie. De kindershow van Pinario is zeer aanbevelenswaardig. Op vrijdag vanaf 16 uur op de Kleine Markt gaat het alle maal gebeuren. Clown Pinario verzorgt tesamen met Oom Bill een amusante, complete show. De show is slim opgezet. Er is duidelijk rekening gehou den met de kinderfantasie zo dat zo goed als ieder kind er zeker van zal genieten. De bekende clow Pinario barst van de dolle grappen en het poppentheater van Co de Vos vult het totale vermaak nog aan. Beiden zitten al jaren in het vak en eerdere optre dens tonen aan dat ze van wanten weten. De professionele entertai ners werken ook samen. Clown Pinario treedt ook in combinatie op met de poppen van De Vos' theatertje en mu ziek, een kinderkwis en een songfestival kunnen er nog al lemaal bij Een groot pluspunt van het hele gebeuren is zonder twijfel dat de kinderen een zeer af wisselende show geboden wordt, die ook voor ouderen het aanzien nog zeker de moeite waard maakt. Doordat de toeschouwertjes zelf actief aan het gebeuen mogen mee werken en clown Pinario wordt met plezier geassisteerd bij de dolle spelletjes, de kwis en het songfestival en dat alles maakt het kindervertier zeker extra boeiend. Oom Bill zijn rol is allemaal iets minder nadrukkelijk maar zonder zijn muzikale omlijsting is het natuurlijk geen volwaardige show. Het festijn zal twee keer 45 minu ten in beslag nemen en daar tussen wordt even een pauze ingelast. De clown Pinario houdt de jeugdigen de, afwisselende show. ig met een wervelen- Eigenlijk is het niet vreemd dat we tijdens een braderie zoveel 't Gouddoppertje

de Faam | 1986 | | pagina 21