BEZOEK ONZE DEMONSTRATIE VAN NAAI- BREI EN LOCKMACHINES TIJDENS DE BRADERIE AAN DE ZAAK NIEUWENDIJK 29 PFAFF NAAIMACHINES (bij de Vissershaven) Ingebouwd dubbel stoftransport Pfaff: de enige SCHELOEBODE VAN WOENSDAG 20 AUGUSTUS 1986 315 VLISSINGEN - Wie een 'maritiemere' stad kent dan Vlissingen binnen het Zeeuwse mag het zeggen. Het midzomer- nachtconcours aan het Water voor de be roemde Boulevard is koud afgelopen, de Maritieme Expo in de Zeevaartschool is nog maar net afgelopen of een ander groots maritiem festijn breekt al aan in de Scheldestad. Vanaf morgen breekt de Vlis- singse Braderie los en het is geen wonder dat dit feestelijk winkelgebeuren in de Walcherse bad-, winkel- en toeristenstad officieel als Braderie Maritiem 1986 door het leven gaat. De nieuwbakken eerste burger van Vlissingen, J.C.Th van der Doef, zorgt morgenochtend om tien uur voor de opening van het driedaagse gebeuren. Aan het einde van de Walstraatpromenade, bij het Betje Wolffplein houdt de burgemeester een toe spraak en onthult een verrassing. Die laatste daad betekent meteen de officiële opening. Een toe spraak van de heer W. Nijman van de Vereniging Winkelcentrum Vlissingen completeert het offi ciële karakter van de opening. 1862-1986 „Waar heb je dat gekocht?" vragen ze. En dat terwijl het een zelfgemaakte kreatie is. De tijden van „het lapje" en de „bloemetjesjurk" zijn namelijk voorbij. De zelfgemaakte kleding van nu ziet er net zo modieus en goed uit als in de winkel. De stoffen en patronen spelen steeds aktiever in op de aktuele mode. Ook Pfaff speelt hier als naaimachinefabrikant op in. Pfaff heeft namelijk het dubbel stoftransport in haar huishoudnaaimachines ingebouwd. Een mogelijkheid die men normaal gesproken alleen bij industriële naaimachines vindt. Industriële machines die erop ingesteld zijn om perfekte konfektie af te leveren. AL 35 JAAR UW NAAIMACHINEHUIS 9 OKT. A.S. WEDEROM ZELFMAAKMODESHOW Bij gewone naaimachines wordt tijdens het stikken de aan elkaar te naaien stoflagen alléén aan de onderkant voortbewogen d.m.v. de zgn. transporteur. Dat houdt in dat eigenlijk alleen de onderste stoflaag getransporteerd wordt. Dit kan problemen opleveren. Zeker als u met dunne, gladde, elastische of geruite stoffen werkt. Door het steeds groter wordende stoffenaanbod kunnen we nu ook zelf kreaties van zijde, jersey, leer etc. maken. Echter gladde stoffen hebben de neiging om te gaan trekken en rimpelen, ruiten stoffen verschuiven zodat de naden niet meer kloppen en jersey stoffen rekken waardoor deze trekken of lubberen. Pfaff heeft als enige naaimachine hieraan gedacht door ook aan de bovenkant een transportsysteem in te bouwen. Hierdoor wordt de bovenste stoflaag gelijktijdig met de onderste stoflaag getransporteerd. Dit noemt Pfaff het ingebouwde dubbelstoftransport. Pfaff is de eerste en enige naaimachinefabrikant die het principe van dubbel stoftransport heeft ingebouwd in haar huishoudnaaimachines. Dit laatste is belangrijk, want er zijn nogal wat andere naaimachinemerken die ook spreken over dubbelstoftransport in hun machines! Hierbij gaat het dan om speciale naaivoeten of apparaten die moeten worden aangeschroefd. Deze worden echter niet door de machine aangedreven en hierbij is dan ook nooit sprake van een gelijktijdig bewegend onder- en boventransport. Iets heel anders dus als ingebouwd dubbel-stoftransport en het resultaat is er dan ook naar. Genoemde heren en een aanvullend gezelschap geno digden hebben het voorrecht als eersten het complete bra derie-terrein in volle glorie te aanschouwen Het publiek mag meteen daarna op koop jesjacht. Wanneer het geïnvi teerde gezelschap op het Beursplein een receptie onder gaat, is het gebeuren op het braderieterrein al in volle gang. Als een echte maritieme braderie herbergt het Vlis- singse gebeuren een scheeps lading aan activiteiten tijdens de donderdag, vrijdag en za terdag. Een kinderbraderie, een antieke sleepboot, het sfeervolle looporkest De Leu tige Krabben, de traditionele taptoe, sport, het is er allemaal de komende dagen. De talrijke kraampjes in en op Walstraat, het promenade-gedeelte van de Lange Zelke en Sint Ja cobsstraat maken de Mari tieme stad tot echte braderie- stad. De Braderie Maritiem 1986 kent meteen al een zeewaardig begin. De Zeekadetten bege leiden de genodigden die van het Stadhuis moeten komen naar het Betje Wolffplein. Het openingsbord, inmiddels tra ditioneel verzorgd door de Watergeuzen, geeft nog een extra bruisend tintje aan het begin. In de Vlissingse Vissersha ven staat een demonstratie van de radiografisch bestuur bare scheepsmodellen op het programma voor vrijdag avond. De maritieme klapper vormt echter toch de bezichti ging en wellicht de rondvaar ten op de oude stoomsleepboot De Volharding 1. Dat oude beestje ligt in de Koopmans haven en zal gedurende de ge hele braderieperiode present zijn. Vrijdag vindt op de Kleine Markt een compleet kinder programma plaats van de clown Pinario en oom Bill. Op diezelfde dag vindt traditio neel 's avonds de grootse tap toe op het Stadhuisplein plaats. Handbal en roeien verzeke ren zaterdag, de laatste dag van de braderie het sportieve aspect van het driedaagse fes tijn. In de Vissershaven wor den de Nederlandse Kam pioenschappen roeien voor zeekadetten plaats. Die wed strijden brengen ruim 400 zee kadetten in actie en ze begin- Vlissingen bruist de komende dagen weer als de branding als morgen (donderdag) in Walstraat, Lange Zelke, Sint Jacobsstraat en Bellamy-park de Braderie Maritiem 1986 van start gaat. foto: karin stroo nen om 10 uur. Daarnaast is het zo goed als zeker dat op het gras van het Bellamypark staat 's middags de nationale doelman van het herenhand- balteam Jac Josten zijn kee perskunsten vertoont en een ieder die dat wil mag een schot op de doorgewinterde interna tional van het Limburgse Sit- tardia wagen. De muziek is ook ruim ver tegenwoordigd op de braderie. Naast de taptoe is er tijdens de laatste twee dagen volop feestelijke muziek te beluiste ren van de hand van het jolige Brabantse looporkest De Leu tige Krabben. Met recht een van plaatselijke en lokale ar tiesten. Dat wordt allemaal op genomen en dat wordt vrijdag allemaal uitgezonden. Op de Kleine Markt vinden life-spel- letjes en interviews plaats die wel rechtstreeks in de uitzen ding komen. De oude stoomsleepvaart- boot De Volharding 1 is vanaf het begin in de Koopmansha ven Vanaf 19 uur gaat het Brabantse looporkest De Leu tige Krabben het pad op tot 21 uur, het sluitingstijdstip van de braderiedag. Om 21 uur gaat alle muziek uit voor die dag. scheepslading vol festivitieten dus tijdens de Braderie Mari tiem 1986 in Vlissingen. Een uniforme kledij van de braderiedeelnemers zoals in voorgaande uitgaven van het evenement gebruikelijk wa ren, is dit jaar achterwege ge laten. Omdat het voortdurend dragen van de kledij niet vol doende uit de verf kwam, heeft de braderiecommissie beloten het geldbedrag dat die activiteit opslurpte in de aan kleding van de stad te steken. „Dat ligt immers voortdurend in het zicht", legde Rob Geer vliet, de voorzitter van de bra deriecommissie uit. Het programma voor don derdag ziet er als volgt uit. Om kwart voor tien start de ope ningsoptocht met daarbij het looporkest, de zeekadetten, een paardetram en de Ruitersport vereniging Scheldestad. Om v ijf voor tien is heel de Wal straat ingericht en om 10 uur begint de heer Nijman met de toesprAak. Daarna is het de beurt aan de burgemeester en zijn openingshandeling bete kent de officiële opening. Na de opening start om 10.15 uur de uitzending van Radio Noordzee met life-optredens ...sinds 1862 ook voor strijkmachines Officiële Pfaff-dealer G. HEMELAAR VLISSINGEN - NIEUWENDIJK 29 - TEL. 01184-13729

de Faam | 1986 | | pagina 19