Tijdens het verkeersspel voor de OUDE PRIJS! ALS JE ALLES GOED BEKIJKT DOE-HET-ZELF! ${c/de po/im a/ie 0K'' Groeneveld opticiens dus DOE NU U VOORDEEL OPEL JANSSENS VLISSINGEN BV □PEIS- OPEL JANSSENS VLISSINGEN BV De Faam en DeVlissinger worden gelezen. Op heel Walcheren. _/c; 7 WERKBANK MET AUTOMATISCHE LADEYERGRENDELING VERHOGING per 6 september 20% VERHOGING per 1 October btw 1% VERHOGING per 1 januari bub f 500,- DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 27 augustus 1986 WIN EEN PRIJS MET UW RIJBEWIJS. Doe mee aan het Opel-Verkeersspel van 23 t/m 30 augustus Wat te melden? Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Bazaar/rommelmarkt Steun natuurprojecten Meer bewegen v. ouderen Nadorst-prestatieloop Gymnastiekieiuer Informatica Doodgewoon gezellig Toneelcursus Meer huizen Excursie gemeenteraad Oemoemenoe Vrouwencontact Dijkversterking Squaredansclub Ponyrijden gehandicapten Bewustwording Informatie ZIKV 'Kapelle' trimloop EHBO Vakantiewerkers Vakbondsschool Parapsychologie Vrijwilligers Cursus solliciteren Cursussen ZIKV Dijkexcursie Kunstwerk Boede" Der Opbouwwerk Korfbal Sport Bossenburgh /dM "Het konstante aanbod uit de internationale modewereld dat permanent bi] ons in de winkel aanwezig is geeft u de zekerheid er altijd modieus bij te lopen. 52 OPELS Pres. Rooseveltlaan 772 Verkopers: Ories Dekker tel. 01184-17100 Bart Smits 01192-1897 Joop de Smit 01100-15202 is uw rijbewijs nog 3 dagen geldig, Als u wat wilt winnen met uw rijbewijs, kom dan snel naar onze showroom en doe mee aan het Opel-Verkeersspel. Maar wacht er niet te lang mee. Want over 3 dagen is de aktie al voorbij. Bewijs uw rijbewijs ook in theorie. Puur voor uzelf. Om te kijken of uw theore tische kennis nog net zo goed is als vroeger. In het kader van „1986, Europees Jaar van de Verkeersveiligheid". U kunt er nog een leuke prijs mee winnen ook. U krijgt30 vragen, die u simpelwegmet JA of NEE beantwoordt. Hebt u ze „alle 30 goed", dan krijgt u van ons een schitterend Opel-joggingpak. Om mee te doen hoeft u alleen maar even uw rijbewijs te laten zien. Als u er toch bent, kijk dan meteen even naar de Opel Corsa, Kadett, Ascona, Manta, Rekord en Senator. Als u wilt, kunt u er zo een proefrit jn maken. U hebt per slot van rekening uw rij bewijs bij u. Graag tot ziens! BEREKEND OP DE TOEKOMST. Pres. Rooseveltlaan 772 Verkopers: Dries Dekker tel. 01184-17100 Bart Smits 01192-1897 Joop de Smit 01100-15202 A De zwemvereniging Luctor et Emergo houdt op zaterdag 30 augustus een rommelmarkt in het gebouw van de reddingsbrigade aan de Loskade in Middelburg. Zelfgemaakte jams en handwer ken worden verkocht naast ge bruikte spullen zoals kleding. Ook is er een rad van avontuur waar prijzen zijn te winnen. Deze bazaar/rommelmarkt is er van negen tot vier uur. Wie zich bezighoudt met bescher men van natuur en landschap en de zorg voor of de bescherming van in het wild voorkomende dier- en plantsoorten op zich heeft genomen kan voortaan re kenen op de Stichting Grasdui nen. Deze werd onlangs in Rotter dam opgericht. Het gaat daarbij vooral om regionale en lokale ini tiatieven. De stichting wil name lijk niet de landelijk opererende milieugroepen voor de voeten lo pen. De stichting kon worden op gericht dankzij een financiële bij drage van de uitgever van het maandblad Grasduinen. Voor in formatie: Postbus 6003, 2001 HA Haarlem. Ouderen in de Walcherse platte landsgemeenten kunnen vanaf be gin september deelnemen aan Meer Bewegen voor Ouderen. Be halve de spieren losgooien, zijn de bijeenkomsten ook bedoeld om gezelligheid te verschaffen. In de volgende plaatsen is de sportieve activiteit op dinsdag tussen 10 en 10.45 uur in Serooskerke, tussen 10.30 en 11.15 uur in Veere, tus sen 13.30 en 14.30 uur in Bigge- kerke en tussen 15 en 16 uur in Zoutelande; op maandag van 10.30 tot 11.15 uur en van 14.15 tot 15.15 uur in Koudekerke en "van 16 tot 17 uur in Meliskerke; op woensdag van 9.15 tot 10 uur en van 10 tot 11 uur in Domburg, van 9.30 tot 10.15 uur in Vrou wenpolder, van 13.30 tot 14.30 uur in Westkapelle, van 14 tot 14.45 uur in Aagtekerke en van 15.15 tot 16 uur in Grijpskerke. Voor de organisatie tekent de stichting Welzijn Ouderen Wal cheren. Voor informatie 01187-1514. Op de Nadorst/Prooyenseweg starten vrijdag 29 augustus om 19.30 uur de deelnemers aan de Nadorstloop. Tevens vindt het clubkampioenschap plaats over de tien Engelse mijl voor leden van de organiserende vereniging, de atletiekvereniging Dynamo uit Middelburg. De prestatielopers (trimmers) kunnen kiezen uit de afstanden vier, acht, twaalf kilo meter en de tien Engelse mijl. Voor de beste trimmer en trimster op de tien Engelse mijl is een be ker te winnen. De dienst MBvO (Dienst meer be wegen voor ouderen) van de pro vinciale vereniging Het Zeeuwse kruis begint in 's Heer Hendriks kinderen op dinsdag 23 september met een cursus MBvO-leider gym nastiek en spel. De cursus is een verdere specialisatie op diverse vooropleidingen zoals fysiothera pie, Mensendieck en vormen van gymnastiekonderwijs. Voor in formatie: 01100-15892. Het VJV Middelburg start don derdag 4 september een oriënta tiecursus informatica. Tijdens twaalf bijeenkomsten leert de cur sist aan de hand van een lesboek en filmmateriaal de beginselen van het computergebruik kennen. Ook tekstverwerking en program meren worden behandeld. Tij dens de cursusweken worden ex cursies gemaakt. De cursus vindt plaats elke donderdagavond in het VJV-gebouw aan de Latijnse Schoolstraat. Voor informatie 01180-16278. Koffiedrinken. Doodgewoon ge zellig zonder thema en geen dis cussies. Zo omschrijft men in het Open Hof aan de Alexander Go- gelweg in Vlissingen het uurtje koffiedrinken op de dinsdagoch tend tussen 10 en 11.30 uur. ledereen, oud en jong arm en rijk is er uitgenodigd. Wie wat of wat wie is: dat speelt geen rol. Ook dit jaar weer geefft het Zeeuws Centrum voor Amateur toneel een toneelcursus voor jeugd en jongeren. Deze wordt gehouden op de zolder in de Zeeuwse Muziekschool aan de Kuiperspoort in Middelburg en bestaat uit vijftien lessen van elk twee uur. Medio mei voeren de cursisten uit wat ze hebben ge leerd. Dat gebeurt in een echt theater met grime en belichting. Nieuw is dat er dit jaar wordt be gonnen met een startgroep met niet meer dan 20 cursisten, allen jongeren. Ze worden verdeeld in twee groepen: één van 12 tot 14 jaar en één groep van 15 tot 18 jaar. De cursussen worden op de vrijdag gegeven. Voor informatie 01180-35095. In hei jaar 1985 is het aantal in woners van de provincie Zeeland toe genomen met 315 personen tot 355.718. Het aantal woningen vermeerderde met 1335 tot een to taal van 142.382. Dit leidde tot een gemiddelde woningbezetting van 2.60. Deze cijfers staan te le zen in het jaarverslag over 1985 van de Directie van de Volkshuis vesting in de provincie Zeeland. In het verslagjaar verschoof de aandacht in de bouwsector van de kwantiteit in de richting van de kwaliteit, zo constateert de H.I.D., ing. R.J. van der Meulen, in zijn inleiding bij dit jaar verslag. De Vlissingse gemeenteraad maakt op vrijdag 12 september een rondrit door haar gemeente. Bezocht worden onder meer de Vismijn, het Havenschap, De Watertoren, het bejaardencen trum Ter Reede en de woonwijk Het Fort. De Middelburgse rugbyclub Oe moemenoe viert dubbel feest op zaterdag 30 augustus. Die dag viert de eerste Zeeuwse rugbyclub haar 15-jarig bestaan en het nieu we clubhuis wordt in gebruik ge nomen. Om 14 uur wordt de jubi leumwedstrijd gespeeld die gaat lussen Oud-Oemoemenoe en de Zeeuwse selectie 35-plus. Oprich ter Cor de Heus opent om 17 uur het clubhuis waarna een receptie plaatsvindt. Vanaf 20 uur is er groot feest in het nieuwe clubhuis. De vrouwencontactgroep 'Kom uit je huis' in Middelburg-Zuid begint op woensdagochtend 3 september met een koffiecontact- morgen. Tijdens die bijeenkomst in het Zuiderbaken kunnen ideeën op tafel komen voor een pro gramma voor het komende sei zoen. Vorig jaar werd een breed scala van ideeën gerealiseerd. De organisatie -dat is De Hayman- noemt: timmeren, kantklossen, conversatie Engels,. Frans en Spaans. Ook een cursus Neder lands werd gegeven en er werd bloemschikken geoefend. Voor het komende seizoen wordt in elk geval een opstapcursus computers gegeven. Voor kinderoppas wordt telkens gezorgd. Het Waterschap Walcheren heeft een kleurrijke folder uitgegeven over de dijkversterking in West- Kapelle. Zoals bekend, wordt de dijk van de kustplaats momenteel op Deltahoogte gebracht. De oplevering wordt verwacht in mei-juni 1988. In de folder wordt nog eens herinnerd aan de reden waarom de dijk wordt verhoogd. Ook de wijze waarop de werk zaamheden worden uitgevoerd (kosten vijftig miljoen gulden) krijgt aandacht in de folder. En benadrukt wordt dat de bewoners van Westkapelle ongetwijfeld overlast zullen hebben van de werkzaamheden. Maar na 1 juni 1988 ligt er bij Westkapelle een verbeterde zeedijk, die door in passing van kunstmatig duin in de zeewering een vriendelijk aanzien zal hebben, maar vooral ro buuster is. Verwijzend naar de watersnoodramp in 1953 meldt het Waterschap. "Dat mooit meer'. En: "Aan de Westkapelse zeedijk zal het niet liggen". De squaredansclub Zeeland de monstreert op donderdag 4 sep tember haar kunnen in De Huif kar aan de Markt in Middelburg tussen 19 en 21 uur. Dezelfde de monstratie vindt ook plaats in Goes op zaterdagmiddag tussen half twee en half vier in Café Stadhuis en in Kortgene op dins dag 9 september in dorpshuis De Pompwele tussen 19.30 en 22.30 De actie 'help de gehandicapten in het zadel' loopt voorspoedig. Er is 6000,— bij elkaar gecol lecteerd in de bioscopen Alham- bra, Electro en Meccano. Van sponsors kreeg de initiatiefnemer voor deze actie, de Round Table Walcheren, niet minder dan 19.000,—. Hel is de bedoeling van de Round Table om in de ko mende maanden tot een bedrag van 50.000,— te komen. Het geld is bestemd voor de Stichting Ponyrijden Gehandicapten Zee land die een paardestal wil bou wen aan de Bosweg in Vlissingen. Paardrijden is medisch gezien een goede zaak en enorm ontspan nend, weet de Round Table Wal cheren. Om die halve ton bij el kaar te krijgen staat nog een aan tal zaken op het programma. Zo wordt er van 16 tot en met 24 sep tember een politiewielertocht ver réden langs de belangrijke steden in Zeeland, er worden donateurs geworven en in oktober is er in de manege'nog een slotmanifestatie. De Stichting Ponyrijden Gehan dicapten Zeeland heeft in totaal 150.000,— nodig. 'Leren onderweg zijn' en'Manne- lijk/Vrouwelijk'. Dat zijn twee projecten die De Dubbele Delta begin september start. De Dubbe le Delta is een maatschap voor he ling en groei. 'Leren onderweg zijn' begint op donderdag 11 sep tember. In negen avonden wordt aandacht besteed aan onder meer ademhaling, energie, ziekte/pijn en de betekenis daarvan, je lijf en de relatie daarvan met 'je plek in je leven'. Annemarie Vester en Annetien Heering begeleiden dit project.'Mannelijk/Vrouwelijk' begint op donderdag 18 septem ber. Ook deze cursus bestaat uit negen bijeenkomsten waar Anne- Marie Vester en Mario Jonker de twee kanten van ieder mens toe licht: een mannelijke en een vrou welijke kant. Meestal is één kant sterker en wordt de ander 'er on der' gehouden. Tevredenheid daarover en hoe die onderontwik kelde kant er uit ziet zijn vragen die tijdens de cursus onder de loep worden genomen.In beide projecten gaat het om bewustwor ding.Er wordt ervaringsgericht gewerkt. De cursussen worden ge geven in het gebouw van het Regi onaal Pedagogisch Centrum aan de Dam in Middelburg. Voor in formatie: 01106-2977. Wie belangstelling heeft voor de balletlessen van het ZIKV kan op vrijdag 5 september een lezing bij wonen. De balletdocenten zullen tijdens die bijeenkomst in het ge bouw aan de Kuiperspoort een en ander vertellen over het onderwijs dat zij geven. Behandeld worden begrippen als moderne dans en dansexpressie naast volksdansen. Ook worden enkele videobanden getoond. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. Belangstellenden vopr de cursus fotografie kunnen op donderdag 25 september een lezing bijwonen. Er is dan een informatie-avond die tevens de eerste les van het seizoen is. In samenwerking met de atletiek vereniging AV '56 in Goes houdt Sporthuis Kapelle een trimloop over de afstanden 4,5 en 10 kilo meter. Deze eerste trimloop van het sporthuis wordt gehouden op zaterdag 30 augustus. Gestart wordt om 16 uur voor het spor thuis aan de Ooststraat in Kapel le. Na afloop worden er onder de deelnemers enkele waardebonnen verloot. De koninklijke Nederlandse Vere niging EHBO, afdeling St. Lau rens, heeft voor de komende win ter een EHBO-cursus gepland. Deze staat onder leiding van de heer Buytendijk en mevrouw Francke. De cursus begint op 16 september om 19.30 uur. Voor het afleggen van een examen is het noodzakelijk dat de cursist zestien lessen bezoekt. Het be haalde diploma geldt twee jaar. De cursus is bedoeld voor mensen die zestien jaar zijn of ouder. Voor de jeugd heeft deafdeling St. Laurens een B-opleiding op het programma staan. Deelname geschiedt onder voorwaarde dat men al het A-diploma heeft. Voor informatie: 01180-36430. In de eerste week van september houdt de WJ-CNV- jongerenorganisatie spreekuren om de lonen van vakantiewerkers te controleren. Ook kunnen jon geren advies krijgen over terug te vorderen loonbelasting en zieken fondspremie. De vakbondsjonge ren zijn op 3 september in Mid delburg tussen 19.30 en 21 uur in de Stationsrestauratie. De CNV- jongeren denken dat vakantiewer kers vaak worden onderbetaald. De FNV begint dinsdag 30 sep tember weer met haar vakbonds school. Alle FNV-Ieden kunnen daaraan deelnemen. Tijdens de bijeenkomsten kunnen leden dis cussieren over werkgelegenheid, het werk van de. vakbond, ar beidstijdverkorting, deeltijdar beid, medezeggenschap lonen en vele andere onderwerpen. Veel aandacht wordt besteed aan eigen meningsvorming. De cursus wordt elke dinsdagavond gehou den en duurt tot maart/april vol gend jaar. Dinsdag 23 september wordt er een informatie-avond gehouden in het districtskantoor aan het Walplein in Middelburg, aanvang 19.30 uur. Voor infor matie: 01180-26121 In aHe tijden hebben mensen na- gedachw©.ver-de mogelijkheid van een leven na de dood. De reïncarnatie-gedachte roept ook in onze tijd veel vragen op. Voor de Nederlandse Vereniging voor Para psychologie komt de heer Van Reen uit Baarn spreken over: het vraagstuk der reïncarnatie. Deze avond wordt gehouden op 16 sep tember om 20 uur in 'De Scha kel', Bachtensteen 14 te Mid delburg. Het sociaal-cultureel werk De Hayman in Middelburg is op zoek naar vrijwilligers voor de clubs van vier tot zes-jarigen, zes- tot negenjarigen en negen tot twaalf jarigen. Ook voor een aantal jon gerengroepen is nog een aantal medewerkers nodig. Het sociaal cultureel werk De Hayman heeft zijn werkterrein in Middelburg zuid. Twee beroepskrachten heb ben er een dagtaak. Tegen de ze ventig vijwilligers helpen het club- en buurthuiswerk zo goed moge lijk te laten draaien. Voor infor matie: 0180-29004. De jongerenorganisatie WJ CNV verzorgt van woensdag 17 tot en met vrijdag 19 september een cur sus solliciteren in het conferentie centrum Bos en Duin in Oostka- pelle. "Goed solliciteren is weten waar je mee bezig bent", argu menteert de jongerenvakbond. En daarom raadt zij mensen aan deze cursus te volgen, omdat een goede sollicitatiebrief vaak wat extra gewicht in de schaal legt bij een sollicitatieprocedure. Voor informatie 01100-20310. Naast de reeds bestaande cursus sen van het Zeeuws instituut voor kunstzinnige vorming kan men nu ook inschrijven voor een cursus grafische technieken. Deelnemers kunnen kennis maken met moge lijkheden zoals lino, etsen, litho grafie en zeefdrukken. Het vorige seizoen zijn al enkele cursisten be gonnen bij kennismakingslessen. Ook begint het ZIKV dit jaar met een cursus poezie, waarbij in twaalf weken wordt geprobeerd om vanuit verschillende invals hoeken te komen tot eigen werk. Wie meer wil weten over de cur sussen van het ZIKV kan bellen: 01180-34711. De natuurvereniging, afdeling Walcheren verzorgt zaterdag 30 augustus een dijk excursie in Westkapelle onder leiding van Henk Mandemakers. Wie wil deelnemen aan deze excursie dient om 14 uur aanwezig te zijn bij het rode kustlicht op de dijk. De Stichting Opbouwwerk Vlis singen heeft het jaarverslag 1985 uitgebracht. Daarin worden de activiteiten van de wijkcomité's en werkgroepen op een rijtje ge zet. Het jaarverslag is verkrijg baar bij het Opbouwwerk aan de Badhuisstraat in Vlissingen. De korfbalvereniging SCS Zuid westers uit Oost-Souburg houdt op zaterdag 30 augustus een pro- pagandadag, die 's morgens om half elf begint met een levend ganzenbord. Om 13 uur beginnen een aantal wedstrijden voor leden en niet-leden. Verder worden er ballonnen opgelaten (met prijzen) en vanaf 16 uur wordt een de monstratiewedstrijd gespeeld tus sen Zuidwester en Tjoba. Deze korfbalpropagandadag vindt plaats op het sportveld aan het Koopmansvoetpad. De wijk vereniging Bossenburgh in Vlissingen is weer begonnen met sport op de dinsdagavond. In het gymnastieklokaal De Hout- tuyn kan men voortaan weer elke dinsdagavond vanaf acht uur de spieren strekken. Van acht tot ne gen wordt er badminton gespeeld en -als daar belangstelling voor is- tafeltennis. Tussen negen en half elf worden partijtjes volleybal gespeeld. m Goes, Lange Vorststraat 106. Middelburg, Lange Delft 24. Vlissingen, Lange Zelke 93. Zelf iel* maken, voor in huis ol voor m do tuin. is meestal niet zo eenvoudig. Maar een goede werktekening en bouw beschrij ving maakt het al een stuk ge makkelijker. Speciaal voor onze lezers behandelen wij in deze krant elke week een nieuwe bouwtekening voor het maken van speelgoed, klokken, meube len. tuinartikelen etc. Daarbij ko men zowel eenvoudige werkstuk ken als werkstukken voor de meer ae vorderde doe-het-zelver aan bod. De ontwerpen zijn van Kar- weipost bv. een bedrijf dat zich heeft gespecialiseerd in het-maken van tekeningen voor jong en oud en dat zich tol doel stelt de crea tieve handvaardigheid te bevor deren. Op iedere tekening zijn de be langrijkste onderdelen op ware grootte weergegeven zodat men ze slechts behoeft over te trekken en ifit te zagen. De uitgebreide ma- leriaallijsten géven de exacte ma ten van de verschillende onderde len en de totaal benodigde hoe veelheden. Zodoende blijft hel materiaalverlies tot een minimum beperkt en is een zo goedkoop mogelijk uit. Wie de duidelijke instructies stap voor stap opvolgt, maakt de werkstukken spelender wijs. BHEffl Het hoofd en een bewoner van de afdeling "De Schakel" van het verpleeghuis "Der Boede" in Koudekerke onthullen op vrijdag 29 augustus een kunstwerk in brons. Dat gebeurttom 15 uur. Het gaat hier om een creatie van de Eindhovense beeldend kunste naar Piet Kuypers. Realisatie was mogelijk dankzij de nalatenschap van mevrouw E.F.W. Avenarius, Baronesse van Lynden, die gerui me tijd in "De Schakel" heeft ge woond. Voorafgaand aan de ont hulling zal de heer J.E. van dei- Rijst, hoofd medisch/paramedi sche dienst, namens de directie van "Der Boede" het woord Voor de man die goed gereed schap heeft en het veilig wil op bergen, hebben we deze stevige werkbank met automatische Iade- vergrendeling ontworpen. Als de middelste lade opslot wordt ge daan dan worden de deuren van de bergruimte in het midden en de laden aan de zijkanten automa tisch vergrendeld. De werkbank is 183 cm lang bij 90 cm hoog en wordt gemaakt van vurehouten delen en triplex. De maten kunt u uiteraard bij uw eigen omstandig heden aanpassen. Op de tekening vindt u mallen op schaal 1:1, de- tailschetsen, materiaallijsten en een duidelijke bouwbeschrijving. Het zal u daarom niet moeilijk vallen deze robuuste werkbank zelf te maken. Bestelnr. 3040 Prijs BF250 F/VL-ZVA. \A<SP A\«.e° o.V.e^'

de Faam | 1986 | | pagina 15