o 3 (Q O CD Q. O- <D fi) 0) 3 (Q OPENING BINNENBAD "POELENDAELE" O o *5 34 week DE FAAM Woensdag 20 augustus 1986 Q. I MENU 'TAFELTJEDEKJE' week 25-30 aug. Aan de kassa van het zwembad "Poelendaele" kunt u terecht voor kaartjes voor de zwem- vierdaagse, die van 1 tot en met 5 september a.s. zal worden gehouden. De kaartjes kosten voor volwassenen f 9,per stuk en voor kinderen f 5,50 per stuk. Voor nadere informatie kunt u altijd bellen met de kassa van het zwembad. MK V 1 Woensdag 27 augustus a.s. zal wethouder M. Vinke om 13.30 uur het gerenoveerde binnenbad van het zwembad "Poelendaele" wederom in gebruik stellen. Ter gelegenheid hiervan is er ook een feestprogramma georganiseerd. Hier over vindt u elders op deze pagina meer informatie. Van 25 tot en met 27 augustus a.s. ligt een drietal patrouillevaartuigen van de Koninklijke Marine afge meerd aan de Loskade. 26 Augustus kunt u van 14.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 21.00 uur kennisma ken met de schepen en de bemannin gen. Dan is er "Open House". 27 Augustus wordt om 14.30 uur een reddingsdemonstratie verzorgd. ONROEREND- GOEDBELASTING 1986 Eén dezer dagen heeft a de aanslag onroerend-goedbelasting 1986 aangetroffen in uw brievenbus. Met betrekking tot deze gemeentelijke belasting wordt hieronder aangegeven hoe de aanslag wordt berekend, waar bezwaren ingediend kunnen worden en op welke wijze k wijtsch elding af sch rij ving aangevraagd kan worden. Onroerend-goedbelasting 1986 De onroerend-goedbelasting bestaat uit twee belastingen, te weten: één van de gebruiker van het onroerend goed en één van de zakelijke genothebbende van het onroerend goed (in het algemeen de eigenaar, maar ook de erfpachter, vruchtgebruiker enz.). Belastingplichtigen De onroerend-goedbelasting wordt jaarlijks geheven van de gebruiker van het onroerend goed; dat is degene die op 1 januari van het belastingjaar een onroerend goed gebruikt en van degene die op 1 januari van het belastingjaar krachtens zakelijk recht het genot heeft van een onroerend goed. Als een gebruiker in de loop van een belastingjaar verhuist, ook al gebeurt dat bijvoorbeeld op 2 januari dan moet hij toch over het hete jaar belasting betalen. Hetzelfde geldt voor de eigenaar van een onroerend goed. Verkoopt deze bijvoorbeeld op 2 januari zijn onroerend goed, dan ontvangt hij toch een aanslag over het hele jaar. Wij willen er nog op wijzen, dat de eigendomsoverdracht plaatsvindt bij inschrijving van de koopakte in de openbare registers van het kadaster. Meestal wordt bij verkoop door de notaris belasting verrekend tussen de koper en de verkoper. Belastinggrondslag De onroerend-goedbelasting wordt geheven op basis van de waarde, die aan het onroerend goed in het economisch verkeer kan worden toegekend. Zeer algemeen komt dit neer op de verkoopwaarde van het onr oer end-goed, wanneer dit onder normale omstandigheden en vrij te aanvaarden zou worden verkocht. Waardering Op grond van wettelijke bepalingen moeten de getaxeerde waarden minstens éénmaal per vijf jaren worden aangepast. De onder de onroerend- goedbelasting vallende objecten zijn voor het belastingjaar 1982 opnieuw getaxeerd met als peildatum voor de waardering 1 januari 1981. Deze taxaties gelden voor de jaren 1982 t/m 1986. Uiteraard kan de getaxeerde waarde worden gewijzigd door een verbouwing, gehele of gedeeltelijke sloop of een feitelijke bestemmingswijziging van het onroerend goed na 1 januari 1982. Met ingang van 1987 zal een nieuwe taxatie-waarde gaan gelden met 1 januari 1986 als peildatum voor de waardering. Alle voor de heffing van de belasting in aanmerking komende objecten zijn in verband hiermee onlangs opnieuw getaxeerd. Tarief Over 1986 betalen gebruikers f 4,— en zakelijk genothebbenden f 7,25 per volle f 3000,— getaxeerde waarde. Uitgaand van een woning met een getaxeerde waarde van f 165.000,bedraagt de belasting voor een gebruiker f 165.000,—: f 3000,— x f 4,— f 220,—. De zakelijk genothebbende moet betalen f 165.000, 3000,— x f 7,25 f 398,—. Wordt in dit geval de woning door de eigenaar bewoond, dan moet f 618,— worden betaald. Bezwaarschrift Bezwaren tegen de aanslag onroerend-goedbelasting kunnen binnen 2 maanden na dagtekening van de aanslag ingediend worden bij het hoofd van de afdeling Financiële Zaken. U moet echter wel aan uw betalingsverplichting voldoen. Als u de aanslag nog niet wilt betalen verdient het aanbeveling uitstel van betaling aan te vragen. Kwijtschelding onroerend-goedbelasting Als u meent voor kwijtschelding in aanmerking te komen kunt u daarvoor een verzoek indienen bij de Ontvanger der Rijksbelastingen, Lange Noordstraat 29, 4331 CB Middelburg. U moet daarvoor dus niet bij de gemeente zijn. De Ontvanger hanteert bij de beoordeling van uw verzoek een aantal algemene richtlijnen. Gekeken wordt naar uw betalingscapaciteit (wat u kunt betalen naast de noodzakelijke kosten van levensonderhoud). Daarbij wordt uitgegaan van het netto-besteedbaar gezinsinkomen. Dit wordt bepaald door de ontvangsten van u en uw partner te weten: - loon, salaris, pensioen, winst of sociale uit keringen; - bijverdiensten, vakantiegeld en andere eenmalige uitkeringen; - alimentatie (ook voor kinderen). Daarbij wordt binnen zekere grenzen rekening gehouden met de volgende uitgaven: - huur exclusief verwarmingS- en servicekosten; - hypotheekrente van de eigen woning (voor dit bedrag wordt aansluiting gezocht bij de voor huursubsidie geldende grens); - premies voor ziektekostenverzekeringen - bijzondere kosten in verband met ziekten en of invaliditeit. Geen rekening wordt gehouden met aflossingen en rentebetalingen van andere schulden. Het overblijvende bedrag is het netto besteedbaar (gezins)inkomen. Geen kwijtschelding wordt verleend als u een vermogen heeft. Voor meer informatie kunt u een folder afhalen bij de Ontvanger der Rijksbelastingen, Lange Noordstraat 29 te Middelburg. Met ingang van 18 augustus j.l. tot en met 16 september a.s. ligt zowel bij bureau Voorlichting als de afdeling Welzijnszaken van de gemeente de CONCEPT NOTA VROUWENEMANCIPA TIE MIDDELBURG ter inzage. Beide, bui-eau Voorlichting en de afdeling Welzijnszaken, zijn ge vestigd in het pand Stad- huisëtraat 2. Bij bureau Voorlichting is de concept-nota tevens te leen en, zo lang de voorraad strekt, te koop. Gedurende de tijd dat de concept-nota ter inzage ligt kan iedereen zijn of haar reactie bij het college van burgemeester en wethouders bekendmaken (Postbus 6000, 4330 LA MID DELBURG). Ook kan er monde ling gereageerd worden. Dit kan tijdens de inspraakavond op 10 september a.s. om 20.00 uur en de inspraakmiddag op 11 sep tember om 14.00 uur. De in spraakavond wordt gehouden in de Trouwzaal van het stadhuis en de inspraakmiddag in de ma quettekamer van het stadhuis. Beide ruimten zijn bereikbaar via de ingang van het stadhuis (Lange Noordstraat 1). Het gerenoveerde binnenbad van het zwembad "Poelendaele" wordt feestelijk in gebruik genomen op woensdag 27 augustus. Een groots opgezet feestprogramma is hiervoor georganiseerd. Wethouder M. Vinke zal de feestelijke opening verrichten om 13.30 uur. Vanaf die tijd wordt elke Middel burger in de gelegenheid gesteld gratis deel te nemen aan het feestprogramma. In het overdek te zwembad zal vanaf 13.30 tot 16.00 een spelinstuif georgani seerd worden. Het diepe bassin - Zwemvereniging Luctor et Onderwatersportvereniging Emergo en De Zuidwester Duikteam Zeeland en Dolfijn Deze zwemverenigingen hebben De onderwatersport zal in al zijn facetten belicht worden voor de een programma, bestaande uit alles wat te maken heeft met zwemtraining en de vele voorbe reidingen die hieraan voor afgaan. Het wordt duidelijk dat om wedstrijdzwemmer te worden deelnemers aan de zwemmarkt. Hieronder valt het onderwater- zwemmen en de konditietrai- ning, het opleiden van de vele snorkel-brevetten en niet te ver geten, het onderwater zwemmen konditie- en krachttraining tot met duikflessen. Het onderwa- het oefenprogramtna behoren, terzwemmen met de duikflessen Het onder de knie krijgen van de is een grandiose belevenis, diverse wedstrijd-zwemslagen zal door de trainerstaf worden Recreatie-wedstrijd uitgelegd. Er zullen nog meerde- Tijdens de zwemmarkt zal een re aktiviteiten worden getoond; recreatie-wedstrijd georgani seerd worden. "Wie hangt het langst aan de zal voorzien zijn van een loop- -Reddingsbrigade van Dixhoorn duik iank?.? Deze reddingsbrigade heeft in haar programma een overzicht opgenomen van de diverse reddings- en vervoersgroepen. Deze aktiviteit zou een ieder moeten beheersen om een dren- brug en een bandenbrug. Voor de wat jongere kinderen zal in het ondiepe bassin de moge lijkheid bestaan om gebruik te maken van spelmateriaal. Te- "Wie wordt Middelburgs kampi oen Plankhangen"? Deze recreatie-wedstrijd wordt gehouden vanaf 13.30 tot 17.00 uur. vens zal een kinderglijbaan in moeien Deneersen om een uien- Het ligt in de bedoeling om deze het. water van het kleine bassin keling uit het water te kunnen wecjs^rjjd in verscheidene leef tijdscategorieën te splitsen. het water van het kleine bassin geplaatst worden. Het buitenbad zal vanaf 13.30 uur in het teken staan van een groots opgezette zwemmarkt. Een groot aantal Middelburgse zwemverenigingen zal tijdens de zwemmarkt aktiviteiten laten zien. Bezoekers kunnen uiter aard aan de zwemmarkt meedoen. Het programma van de zwem markt luidt als volgt: - 13.30-14.30 uur: Zwemvereni ging Luctor et Emergo en De Zuidwester; - 15.00-16.00 uur: Reddingsbri gade Van Dixhoorn; - 16.15-17.30 uur: Jeugdbrand weer Middelburg; - 19.00-20.15 uur: Onderwa tersportvereniging Duikteam Zeeland en Dolfijn. halen om deze dan veilig naar het droge te vervoeren. Tevens zal een aantal overle vingstechnieken gede monstreerd worden om zo iedere deelnemer te laten zien dat hij/zij zelf uit het water kan ko men. Een veel voorkomend ver schijnsel is de redding van sur fers op zee. Deze vaardigheid zal worden nagebootst; - Jeugdbrandweer Elke deelnemer wordt in de gele genheid gesteld om met origine le brandspuiten in het buitenbad een waterspektakel mee te ma ken. Er zullen waterspuitbal- wedstrijden georganiseerd wor den. Twee groepen van 3 kinde ren elk kunnen een bal naar de bassinwand van de tegenpartij spuiten; Vooraf kunnen de deelnemers zich melden aan de kassa van het zwembad waar zij hun naam en leeftijd kunnen opgeven. De deelnemers aan deze wed strijd zijn kinderen van de lage re school (groep 7 en groep 8) en het voortgezet onderwijs klas sen 1 en 2. Prijzen worden na afloop uitge reikt door de direkteur van de dienst Welzijnsaccommodaties, de heer J.M. Bleijenbergh. Midnight-swimming Na 22.00 uur 's avonds kan iede re Middelburger vanaf 18 jaar deelnemen aan het Midnight- swimming. Het Midnight-swimming houdt in dat er recreatief gezwommen kan worden in het dan schemeri ge buitenbad. De verlichting van het buitenbad zal voor een sfeer volle omgeving zorgen. Gezelli ge muziek zal het geheel opluisteren. Teken weds tr i j d Ter gelegenheid van de feestelij ke opening van het zwembad zal elke leerling van de basisschool in Middelburg in de gelegenheid gesteld worden om deel te ne men aan de tekenwedstrijd. Deze tekenwedstrijd moet in het teken staan van het zwemmen. Een ieder die meedoet aan de te kenwedstrijd en de tekening aan de kassa inlevert dingt mee naar één van de drie prijzen die hier voor beschikbaar gesteld wor den. De inzend-termijn sluit uit erlijk zaterdag 30 augustus 1986. De prijswinnaars krijgen bericht. De prijsuitreiking is tij dens de Zwemvierdaags op 4 sept. om 16.30 uur. Alle festivi teiten staan in het teken van de renovatie van het binnenbad. Op 22 oktober 1985 heeft de raad van de gemeente Middel burg toestemming verleend om het binnenbad, zowel het diepe als het ondiepe bassin, te be tegelen. Tevens werd de losplaats van de chemikaliën, welke nodig zijn voor de desinfectie van het zwemwater, aan de nieuwe eisen van de Hinderwet-aangepast. De zwemwater- cirkulatieleidingen, welke da teerden van 1970 en bestonden uit gietijzer, zijn vervangen door P.V.C.-buizen met een lange le vensduur. Tevens is er in het overdekte die pe bassin onderwaterverlichting aangebracht. If Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij - onder voorschrif ten om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen - vergunning ingevolge de Hinderwet hebben verleend aan: I. N.V. P.Z.E.M., Poelendaelesingel 10 te 4335 JA Middelburg voor een kantorenomplex met werkplaatsen op het perceel Poelendaelesingel 10 te Middelburg, kadastraal bekend gemeente Middelburg, sectie S, nummers 2186, 2187 en 2188 (ex artikel 6a); II. de heer J.J. Geluk, Punt 15 te 4332 AB Middelburg voor het oprichten en in werking hebben van een pa- lingmesterij op het perceel Elektra- weg, kadastraal bekend gemeente Middelburg, sectie M, nummers 109 en 215; III. de Hermans Groep B.V., Laanstraat 2 te 3762 KD Soest voor het oprich ten en in werking hebben van een supermarkt voor een termijn van 2 jaar op het perceel Loskade, ka dastraal bekend gemeente Middel burg. sectie L, nummer 575. De beschikkingen en alle terzake zijnde stukken liggen ingaande he den tot 23 september 1986 ter inzage: •'Tafeltje Dekje" is een activiteit van de Unie van Vrijwilligers voor ouderen en zieken die zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur besteld worden. Tel. (01180) 38570. Het bezorgen doet men ook op deze dagen. maandag Gehakt, bloemkool, aardappelen dinsdag Zuurkool, worst, aardappelen woensdag Hamburger, appeltjes, aardappelen donderdag Grillsteak, groentemix, frites vrijdag Vis, fantasiesaus, worteltjes, aardappelen zaterdag Rundvlees, sperziebonen, aardappelen elke werkdag van 8.30 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.30 uur op de af deling Algemene Zaken ter gemeen tesecretarie, Lange Noordstraat 1 te Middelburg en elke donderdagavond van 18.00 tot 21.00 uur eveneens op genoemde af deling. Inzage op die avond moet van tevoren telefonisch worden ver zocht (telefoon 01180-26251, toestel 413). Bij de stukken ligt een mededeling waar en wanneer een mondelinge toelichting kan worden verkregen. Ingevolge artikel 44. tweede lid, van de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne staat tot 23 september 1986 beroep open bij de Kroon voor: a. de aanvragers; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die overeenkomstig arti kel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c van de Wet alge mene bepalingen milieuhygiëne be zwaren hebben ingebracht; d. enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21 en 22, tweede lid, of 28, eerste lid onder c, van de Wet al gemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren in te brengen. De beschikkingen worden na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt ge daan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en wor den gezonden aan de Raad van State, Af deling voor geschillen van bestuur, Kneu terdijk 22. 2514 EN 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopi ge voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de ge schillen van bestuur van de Raad van Sta te. De beschikkingen worden niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. l 4.dlt...SL_ -A Donderdag 21 ugustus organiseert de gemeentepolitie weer een kijkdag voor gevonden fietsen. Diegenen, die aangif te hebben gedaan van een vermist rij wiel kunnen dan tussen 16.00 en 17.00 uur terecht op de binnenplaats van het Middelburgse politiebureau op het adres Achter de Houttuinen 10. ten geluidsoverlast in redelijke ma te zal worden beperkt. De voorgenomen wijziging houdt het volgende in: - het zagen van stukken steen in de buitenlucht mag niet geschie den in de periode tussen 17.00 en 8.00 uur; Gelet op artikel 37, eerste lid, van de - de overige lawaaimakende werk- Wet algemene bepalingen milieuhy- zaamheden mogen niet geschie- giëne; maken burgemeester en wet- den in de periode tussen 19.00 en houders bekend, dat zij voornemens 07.00 uur; zijn tot wijziging over te gaan van de door hen op 8 augustus 1967 aan Gemotiveerde bezwaren kunnen tot Steenhouwerij "De Kuiper" aan de 4 september 1986 schriftelijk bij Sint Barbaragang 6 te Middelburg ons college worden ingebracht. De- verleende vergunning ingevolge de gene die een bezwaarschrift indient, Hinderwet.De reden hiervoor is dat kan verzoeken zijn persoonlijke ge- door het stellen van deze voorschrif- gevens niet bekend te maken. Colofon Deze voorlichtings rubriek van de gemeente Middelburg staat onder redactie van het bureau Voorlichting in het stadhuis. Telefoon: (01180) 26251.toestel 133 of 224. Reacties zijn altijd van harte welkom.

de Faam | 1986 | | pagina 5