in Midden Zeeland De vis wordt ook in Ouddorp duur betaald Canadese ex-Nederlanders 14-20 augustus 'Op hoop van Zegen' Freelancers in Bloesbak Filmnieuws wekelijkse uitgave van Meccano en Electro FILM PODIUM EXPOSITIE Iron Eagle: Geboren om te vliegen zingen in Nieuwe Kerk Pudding Tarzan, de beste in vliegeren DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 13 augustus 1986 Orgelconcert Lutherse Kerk Middelburg Kelvin Henderson in 't Karrewiel Orgelconcert Bram Beekman Expositie Frits en Hetty Biesman Popfestival in 'Walk-inn' Vlissingen KOORMUZIEK VAN DE BOVENSTE PLANK 'Op hoop van zegen', het beroemde toneelstuk van Herman Heijer- mans, viert triomfen in de Nederlandse bioscopen. Wat vrijwel onbe kend is, is het feit dat het al voor de derde keer is dat dit oerhollandse stuk werd verfilmd. Eerst in 1918, voor de tweede keer in 1934. Guido Pieters tekent deze keer zijn vakbekwaamheid; hij deed dat eerder met Ciske de Rat en de Thriller De Lift. Hoewel 'Op Hoop van Zegen' an no 1986 is volgepropt met Nederlandse topsterren, betekent het niet dat men de neus in de wind gooit. Dankbaarheid geldt vooral de plaat selijke bevolkingen van dorpen die meewerkten aan de totstandkoming van deze film. Begin vorige week onderstreepte week onderstreepte een groot aantal sterren hun dankbaarheid tegenover de bewoners van Goedereede, waar veel decor van bestaande straten en huizen werd weggesnoept. Leo Hannewijk trok die dag er op uit om 'sfeer te proe ven' zoals dat heet. De filmploeg vertoefde acht weken in dat plaatsje. Goedereede, dinsdag 5 augustus. Het is stil in het plaatsje. Het ha ventje ligt er tijdloos bij. De plaatselijke bevolking is uitgelo pen naar het drie kilometer verder liggende dorp Ouddorp waar in het multifunctionele centrum 'de Dorpstienden' de film 'Op Hoop van Zegen' een speciale avant- première beleeft. Een geste van producent Matthys van Heyningen aan de bevolking, die op alle mogelijke manieren heeft meegewerkt om de film te doen welslagen. De sporthal van het dorpscentrum is omgetoverd in een grote receptie-zaal, waar de bevolking zich tegoed doet aan een aantal drankjes en nerveus uitkijkt naar de binnenkomst van 'hun' filmsterren. Want Matthys van Heyningen heeft behalve de film ook een aantal acteurs en actrices meege nomen. Achter een lange tafel ne men plaats; Huub Stapel, Danny de Munk, Willeke van Ammel- rooy (noem me maar tante Polle- wop), Tamar van den Dop - een debuterend jong talent - Kitty Courbois en de regisseur Guido Pieters. Voor de tafel verdringt zich de menigte voor handtekeningen. Toch verloopt alles ordentelijk. Anders dan de dag ervoor toen de 'Op Hoop van Zegen-express' een aantal plaatsen in het land per trein bezocht. De mensen liepen de dranghekken gewoon omver; vooral Dany de Munk mocht zich in een opdringende belangstelling verheugen. Na wat plichtsbe trachtingen van Matthys van Heyningen ('we hebben plezierige herinneringen aan jullie dorp') en van de burgemeester, G. van Vel- zen (het was een eer jullie als gast te mogen hebben en een goede promotie van ons fraaie dorpje') treedt een corpulente man met blossende wangen naar voren. Het blijkt de plaatselijke wethou- Matthieu Meijs bespeelt op vrijdag 15 augustus het orgel van de Lutherse kerk in Mid delburg. Op het programma staan werken van J.Pzn., Sweelinck, J. Pachelbel, J.H. Buttstedt, F. Couperin, J. Stanley en C.F. Ruppe. Het concert begint om 20.15 uur. De kenners weten de muziek die de 'Freelanceband' speelt prima te omschrijven. 'Tijdloze muziek in een eigen stijl, die swingt als een beer, staat als een huis en aan genaam is om te horen'. De groep speelt vrijdag in De Bloesbak in Middelburg. De Freelanceband ontstond in 1978 als pretentieloze liefhebberij van een aantal oude rotten uit de Haagse bluesscene uit de jaren '60. Door het succes met optre dens in een aantal café's besloten ze om er een 'echte' band van te maken, een freelanceband. Want dat was het in het begin: een voor al acoustisch opererend gezel schap dat eerst zelfs zonder drums optrad. Uit die tijd stamt ook hun eerste LP 'Rough 'n Tough'Een plaat, waarop duide lijk de stijl van deze groep te ho ren is. Typisch Amerikaanse mu ziek, afstammend van de R and B, funk, countryblues, en hillibil- ly. De band zelf noemt het liever 'Little Big Music'. Willeke van Ammelrooy en Danny de Munk delen handtekeningen uit. der van cultuur, L. Visser te zijn. Hij heeft kennelijk veel geleerd van de acteerprestaties van de 'cast' want met veel gevoel voor drama verheft hij zijn stem: '(Huub Stapel kijkt verschrikt en vraagt of dit de dominee is). 'Wanneer ik de geschiedenis van dit dorp zou moeten schrijven, dan zou er staan: 1986: de Heer van H. bezet met zijn troepen Goedereede en zij hebben de stra ten afgegrendeld. Het lijkt alsof het stadsbestuur in andere handen is terecht gekomen. Maar de be volking van ons dorp schaart zich achter de troepen van Van H...'. De speech duurt bijna een kwar tier en doet het formele toespraakje van de burgemeester geheel verbleken. Matthys van Heyningen lijkt te denken waar- 'Pudding Tarzan' is een kinder film met Nederlandse tekst. De film draait in Alhambra I, Vlis- singen, op donderdag, vrijdag en zondag om 14 uur. Ivan Olsen is een tengere jongen van acht jaar. Geen held maar een dromer. De kinderen van school pesten hem wanneer ze maar kun nen. Ivan doet helemaal niets te rug; hij laat ze maar begaan. Ivans vader is gek op Tarzan- verhalen en wou dat zijn zoon net zo was als Tarzan: groot, sterk en brutaal. De leraren kennen Ivan ook: hij komt steeds te laat in de klas, hij kan nog niet lezen en hij kan ook niet turnen. Op een dag valt Ivan in het water. Olé, een kraanman, haalt hem er uit en ze worden dikke vrienden. Ivan ver telt Ole dat iedereen hem pest en dat hij nergens voor deugt. Vader wil dat hij Tarzan wordt, maar hij is maar een Tarzan van rubber... In een lange, plezierige droom neemt Ivan wraak op iedereen die hem uitlachte. Hij lijkt superman wel. Hij is iedereen te sterk en te slim af. Maar dat is jammer ge noeg maar een droom. Op zijn verjaardagsfeestje met vader, moeder en Ole ontdekt Ivan waarin hij de allerbeste is: in vliegeren.... om hij de rol van reder Bos niet aan deze man heeft gegeven in plaats van aan Rijk de Gooyer. Later op de avond loop ik de wet houder van cultuur tegen het lijf. Hij bekent dat de bezetting door Van Heyningen wel eens op een slagveld leek. We praten wat over de moeilijkheden die filmopna mes met zich mee kunnen bren gen. Hij wil er niet veel over kwijt want alles is immers achter de rug. Matthys van Heyningen met zijn onafscheidelijke sigaar is er wat openhartiger over: "Ach ja. Bij sommige mensen is de deur van het huis groen geverfd omdat dat beter in het shot paste. Alle maal zaken die redelijk opgelost kunnen worden. Maar ze moeten nu niet denken dat ze hun hele huis kunnen laten renoveren". Een aantal 'schade-claims' dus. Het blijkt dat Visser niet achter het net heeft gevist: "de brug bij het haventje van Goedereede wordt op kosten van Sigma Film Production weer in de originele kleur geverfd. De film zal dus nog wel duurder uitvallen dan die 5 miljoen die hij tot nu toe kostte. En maanden na de première zal het de gemoederen in het voorma lige vissersplaatsje nog wel bezig houden. Matthijs van Heyningen is er op timistisch over dat de 5 miljoen er wel uitkomt. Vooral Danny de Munk in zijn rol als Barend zal een grote aantrekkingskracht op het publiek moeten uitoefenen. Geroutineerd zet de inmiddels zestienjarige 'Ciske' handtekenin gen. Een meisje, geheel aange kleed met zweethandjes, kniebe schermers en sjaaltjes met het op schrift 'Danny' komt om een handtekening. Hij alarmeert met een zijn vader, Joop de Munk, die Danny altijd begeleidt bij zijn filmwerk. "Kijk, legt hij uit. "Daar heb je weer zoiets waar we geen toestemming voor hebben gegeven en illegaal op de markt wordt verkocht". De familie de Munk heeft sinds enige tijd een advocaat ingeschakeld om dit soort situaties recht te zetten. "Veel mensen snappen niet dat Danny een gewone jongen is, die net als iedere jongen graag naar het zwembad gaat en voetbalt. Soms staan ze uren voor ons huis, dan zijn ze speciaal met een tie nertour gekomen om maar een glimp van hem te kunnen opvan gen", zegt Vader De Munk. Sinds enige tijd zit Danny op de Moe dermavo om het acteren en zingen te kunnen combineren. Moeder De Munk verzorgt de zakelijke contacten. "Maar we doen alleen ïen kus van Danny, iets om trots op te zijn. Een aantal artiesten is inmiddels vertrokken naar een vertrouwen- der omgeving: café 'de Gouden Leeuw' in Goedereede. Dat was ten tijde van de opnamen een be haaglijke plaats om even op te warmen en bij te komen. De stamgasten en filmsterren blijken daar een hechte relatie te hebben opgebouwd. Vooral Huub Stapel heeft moeite om weg te komen. Leo Hannewijk *Matthijs van Heyningen glundert tussen het volk' van Ouddorp terwijl de dorpsjeugd verdringt voor de Met ingang van september geeft de Stichting Filmtheaters weke lijks een nieuwsbrief uit, waarin de filmprogramma's en aan vangstijden vermeld staan van de theaters Meccano en Electro in Middelburg. Tevens wordt in die nieuwsbrief vermeld hoe de stand van zaken is rond het nieuwe theater 'Het Schuttershof'. Met deze nieuwsbrief komt de stich ting tegemoet aan de wensen van haar donateurs om exacte verto ningsdata en tijden. Het blad sterren. 'mooie moeite' kon niet in die be hoefte voorzien omdat de film theaters wekelijks programmeren en 'mooie moeite' eens per maand verschijnt. Om deze leemte op te vullen heeft de stichting in overleg met 'mooie moeite' besloten een weekmailing op te zetten. Het blad mooie moeite blijft echter zaken in en rond de filmtheaters, filmbeschrijvingen en interviews met regisseurs in haar blad opnemen. Voor de country-liefhebbers geen onbekende: Kelvin Hen derson. Henderson treedt vrijdag 15 augustus op in Bar 't Karrewiel in Koudekerke. Het optreden begint om 01. uur. DONDERDAG 14 AUGUSTUS DO ND ER DA G 14 A UG USTUS In de serie dinsdagavondconcer ten van de Stichting Orgelcen trum bespeelt Bram Beekman op dinsdag 19 augustus het orgel in de Nieuwe Kerk in Middelburg. Het programma van deze avond bestaat uit werken van een viertal belangrijke componisten/orga nisten. Bram Beekman begint met een groot werk van Julius Reub- ke, de Sonate C-moIl (ook bekend als de 94e psalm). Vervolgens speelt Beekman een tweetal composities van Liszt. Daarna volgen drie trio's: Canon, Gigue en Fuge van Max Reger. Het concert wordt besloten met twee delen uit de symphonie no. VI van Charles Marie Widor. Het concert begint om 20 uur. die dingen waar Danny echt zin in heeft, anders kan hij iedere dag wel ergens een lintje doorknip pen", zegt Joop de Munk. Het acteren en zingen ligt Danny wel, maar hij zou ook wel de ho reca in willen - een discotheek of zo is toch ook heel leuk", zegt hij olijk. Ondertussen wordt de film voor de tweede keer die avond vertoond. In de zaal is het rumoe rig wanneer een van de figuranten zichzelf op het grote doek ziet. De bioscoop blijft toch mooier dan de t.v.. In het café belooft de filmdistributeur, acterend als dé filmproducent een aatal aanwezi gen een foto uit de film. *Alhambra I Vllssingen 'Pudding Tarzan' 14 uur. 'Op Hoop van Zegen' 14, 19 en 21.30 uur. *A!hambra II Vlissingen 'Iron eagle' 19 en 21.30 uur. *Grand Theater Goes 'Op Hoop van ze gen' 20 uur.*Meccano Middel burg 'Witness' 20.30 uur. *Electro Middelburg 'Out of Af- rica' 20.30 uur. VRIJDAG 15 AUGUSTUS Alhambra I Vlissingen 'Pudding Tarzan' 14 uur. 'Op Hoop van ze gen' 14, 19 en 21.30 uur. 'Trashy Lady' 23.30 uur. *Alhambra II Vlissingen 'Iron Eagle' 19, 21.30 en 23.30 uur. *Grand Theater Goes 'Op Hoop van Zegen' 19 en 21.30 uur. 'De taal der liefde' 23.30 uur. *Maccano Middelburg 'Witness' 20 uur. 'Year of the dragon' 22.30 uur. *Electro Mid delburg 'Out of Africa' 20.30 uur. ZA TERP A G 16 A UG USTUS *Alhambra I Vlissingen 'Op Hoop van zegen' 19 en 21.30 uur 'Trashy Lady' 23.30 uur. *Alhambra II Vlissingen 'Iron Eagle' 19, 21.30 en 23.30 uur. *Grand Theater Goes 'Op Hoop van zegen' 19 en 21.30 uur. *Meccano Middelburg 'Witness' 20 uur. 'Year of the dragon' 22.30 uur. *Electro Middelburg 'Out of Africa' 20.30 uur. ZOND A G 17 AUG USTUS *Alhambra I Vlissingen 'Pudding Tarzan' 14 uur. 'Op Hoop van ze gen' 14, 19 en 21.30 uur. *Alhambra II Vlissingen 'Iron Eagle' 19 en 21.30 uur. *Grand Theater Goes 'Op Hoop van ze gen' 14, 19 en 21.30 uur. *Meccano Middelburg 'Witness' 20.30 uur. MAANDAG 18 AUGUSTUS Alhambra I Vlissingen 'De troe telbeertjes' 14 uur. 'Op Hoop van zegen' 14, 19 en 21.30 uur. *Alhambra II Vlissingen 'Iron Eagle' 19 en 21.30 uur. *Grand Theater Goes 'Op Hoop van ze gen' 20 uur. *Meccano Middel burg 'Abel' 20.30 uur. *Electro Middelburg 'Out of Africa' 20.30 uur. DINSDAG 19 AUGUSTUS *Alhambra I Vlissingen 'De Troe telbeertjes' 14 uur. 'Op Hoop van zegen' 14, 19 en 21.30 uur. *Alhambra II Vlissingen 'Iron Eagle' 19 en 21.30 uur. *Grand Theater Goes 'Op Hoop van ze gen 20 uur. *Meccano Middel burg 'Abel' 20.30 uur. *Electro Middelburg 'Out of Africa' 20.30 uur. WOENSDAG 20 AUGUSTUS Alhambra I Vlissingen 'De troe telbeertjes' 14 uur. 'Op Hoop van zegen' 14, 19 en 21.30 uur. *Alhambra II Vlissingen 'Iron Eagle' 19 en 21.30 uur. *Grand Theater Goes 'Op Hoop van ze gen' 14 en 20 uur. *Meccano Mid delburg 'Abel' 20.30 uur. *Electro Middelburg 'Out of Af rica' 20.30 uur. Schilderijen en handwerken van Frits en Hetty Biesman zijn te be zichtigen op de tentoonstelling die van 15 tot en met 27 augustus in de expositieruimte van 'De Kapel van St. Maarten' in Hoogelande wordt gehouden.De expositie is dagelijks, behalve 's maaandags, geopend van 14 tot 19 uur. Patricia Beijsens, straatfestival Vlissingen, spiegeltent, 21.30 uur. Zeeuwse Koorschool, Koor kerk, Middelburg, 11 uur. Samiera, buikdanseres, Plein 40, Middelburg, 19.30 uur. Portugese volksdansgroep 'Et- nografico'. Roompot, Kamper land, 11 uur. Russische volksdansgroep 'Gortsvit', Putmeet, Scharendij- ke, 20 uur. Orgelconcert door Albert Cle ment (12-13 uur), Jos Vogel (13-14 uur) en Geert Wiegers 14 uur, Lutherse kerk, Middelburg. VRIJDAG 15 AUGUSTUS Feed-Back, straatfestival Vlis singen, spiegeltent, 21.30 uur. Kelvin Henderson, Bar 't Karre wiel, Koudekerke, 01.00 uur. Franse volksdansgroep 'Lous Recoutchics', Roompot, Kamper land, 11 uur. The Freelance band (blues). Bloesbak Middelburg, aanvang niet bekend. ZATERDAG 16 AUGUSTUS Trio Marcucci-Masondo-Van Esbroeck, straatfestival Vlissin gen, spiegeltent, 21.30 uur. Poppentheater Jejim Piron, straatfestival Vlissingen, spiegel tent, 15 uur. Orgelconcert door Mathieu Meijs, Lutherse Kerk, Middel burg, 20.15 uur. Beiaardconcert door Henk G. van Putten,k St. Jacobskerk, Vlissingen. Tissue, Dasjan, Car trouble, Carbazol, Call bousy. Popfesti val, 'Walk-inn', Vlissingen, 14 uur. Folkloremarkt en volksdansga- le, 'De Stenge', Heinkenszand, 14 uur. Dansprogramma begint om 19.30 uur. ZON DA G 17 AUG USTUS B.E.S.S., salsa, straatfestival Vlissingen, spiegeltent, 21.30 uur. MAANDAG 18 AUGUSTUS Eddy Campbell, blues, straat festival Vlissingen, spiegeltent, 21.30 uur. DINSDAG 19 AUGUSTUS Vijf slag een wijd, straatfestival Vlissingen, spiegeltent, 21.30 uur. Orgelconcert door Bram Beek man, Nieuwe Kerk, Middelburg, 20 uur. WOENSDAG 20 AUGUSTUS Cadena, straatfestival Vlissin- gen, spiegeltent, 21.30 uur. Vijf popgroepen, namelijk Tissue, Dasjan, Car Trouble, Carbazol en Call boys verle nen zaterdag 16 augustus hun medewerking aan het pop festival dat wordt gehouden in 'Walk-inn' in Vlissingen. Het festival begint om 14 uur en gaat door tot middernacht. In de avonduren is er voor de hongerigen onder de toehoor ders gelegenheid tot het bak ken van saté op de ge reedstaande barbeques. 'Walk-inn', Vlissingen, 14 Gemeentehuis (Dorpsstraat 3) Meliskerke Mevr. P.K.J. Texer- van Ree, beschilderde en verwerk te schelpen. Ma. t/m vr van 9 tot 6.30 uur. Atelier (J.v. Reigerbergstr. 67) Middelburg Johan Mes, schilde rijen en glaswerken. Ma. t/m vr. van 8 tot 17 uur, za. en zo. van 10 tot 16 uur. Balans 17, Middelburg. Richard Beek, 3 boeken met 12 etsen: Hunting, Erotica, Golf. Wo., do. en vr. van 12 tot 17 uur, za. van 11 tot 16 uur. Rabobank (Lange Geere 3) Mid delburg. Leendert van der Pool, schilderijen. Tijdens kan- tooruren. De Vleeshal, Middelburg. Going to the Heart of the Centre of the Garden of Delights.Interactieve installatie van Jeffrey Shaw. Di. t/m za. van 11 tot 17 uur. Zo. van 13 tot 17 uur. Zeeuwse Bibliotheek (Kousteen- sedijk 7) Middelburg. Een zekel om geit-eten te snieen'. Docu menten over de landbouw in Zee land door het Zeeuws Documen tatiecentrum. Di. t/m vr. van 10 tot 21 uur, za. van 10 tot 13 uur. Zeeuws Kunstenaarscentrum (Achter de Houttuinen 30) Mid delburg. Emile Puettmann, gra fiek. Di. t/m zo. van 14 tot 17 uur. Do. van 19 tot 21 uur. Zeeuws Museum centrum(Abdij 3) Middelburg. Bob Pingen, schil derijen, ma. t/m vr. van 10 tot 17 uur. Zeeuws Museum/Natuurhistorie (Duinvlietweg 6) Oostkapelle. De Natuur in Zeeland en fossiele schelpen in Zeeland. Tevens Els Hollebrandse, tekeningen, aqua rellen en schilderijen. Dagelijks van 10 tot 17 uur. Grote Kerk (Oudestr. 26) Veere. Zomertenfoonstelling met o.m. "Veere-Zeeland", restauratie werkzaamheden, boerenwagens boomkorvisserij. Tevens "Wal cheren veertig jaar droog". Ma. t/m za. van 10 tot 17 uur, zo. van 14 tot 17 uur. De Schotse Huizen (Kaai 27) Vee- re. Anskje van de Zee, etsen en aquarellen. Di. t/m za. van 10 tot 17 uur. Galery De Blaeue Acolye (Bella- mypark 22) Vlissingen. Oude Grafiek en 19-eeuwse etsen van diverse kunstenaars tevens anti quarische landkaarten en topo grafische prenten. Ma. t/m za. van 13.30 tot 17 uur, zo. van 14 tot 17 uur. Gala 86 werken van Mart Kem- pers en Erna van Mondfrans. Da- gelijks van 10 tot 22 uur. Iguana (Bellamypark 35) Vlissin gen. Levende reptielen, amfibieën en insekten. Zo., ma., do. 14 tot 17.30 uur. Di., wo., za. van 10 tot 12.30 uur en van 14 tot 17.30 uur. Galerie Moreno (Paul Kru- gerstraat 61) Vlissingen. Werken van diverse kunstenaars. Di. t/m za. van 13.30 tot 17.30 uur. St. Jacobskerk Vlissingen. Aqua rellen en schilderijen door Vlis- singse kunstenaars. Ma. t/m vr. van 10 tot 12 en van 14 tot 16 uur. Stedelijk Museum (Bellamypark 19) Vlissingen. 'Een panorama van Vlissingen anno 1613'. Di. t/m vr. van 10 tot 17 uur, za. en zo. van 13 tot 17 uur. The Ontario Music Assembly Ia \/4 arinircnn iimriif t/>r iron el et lltïr nv Mozlorlmrlorc 1—I P f IC CS- ActVIS I Cl tl N/T Al 'Iron eagle' is een bijna twee uren durende film onder regie van Sid ney J. Furie. In de hoofdrollen spelen Jason Gedrick, Louis Gos- sett Jr., Caroline Lagerfelt, Tim Thomerson en David Suchet. De film is te zien in Alhambra II in Vlissingen van donderdag tot en met woensdag om 19 en 21.30 uur en op vrijdag en zaterdag om 23.30 uur. Het verhaal handelt over de 18-jarige Doug Masters, die op groeit als de zoon van een luchtmacht-kolonel. Hij is een hartstochtelijk sportvlieger en traint zichzelt op de luchtmacht basis op een zogenaamde flight- simulator tot een begaafd straaljager-piloot. Tot zijn teleurstelling wordt hem de toegang tot de luchtmacht ge weigerd op grond van zijn cijfer lijst. Doug wil echter kost wat kost gevechtsvlieger worden. De vader van Doug wordt tijdens een verkenningsvlucht boven de Middellandse Zee neergeschoten en gevangen genomen door mili tairen van een staat in het Midden-Oosten. Zowel het mini sterie van buitenlandse Zaken als de luchtmacht kunnen niets doen. Doug besluit dan ook om op eigen houtje een poging te onder nemen zijn vader te bevrijden. Hij doet daarbij een beroep op al zijn vrienden op en buiten de ba sis en weet zo aan een schat van strategische gegevens te komen. Met behulp van een gepensioneer de luchtmacht-kolonel 'leent' hij een F-16 en samen met deze kolo nel stort hij zich in een addembe- nemend avontuur. Maar het is 'kantje-boord' wanneer zij er in slagen Dougs vader uit de handen van de terroristen te krijgen.... Jo Marinissen, voorzitter van de afdeling Zeeland van de Konink lijke Christelijke Zangersbond noemt The Ontario Music Assem bly qua muziekaal niveau 'van de bovenste plank'. Het gezelschap uit Canada concerteert op don derdag 21 augustus in de Nieuwe Kerk in Middelburg op uitnodi ging van de Koninklijke Christe lijke Zangersbond, die honderd jaar bestaat. Ook de afdeling Zee land viert dit jaar haar eeuwfeest. The Ontario Music Assembly bestaat uit 120 leden, voorname lijk ex-Nederlanders. Het is sa mengesteld uit twee koren één ge vestigd in Toronto en het andere in Bownmanviile. Ook een mu ziekvereniging en een jeugdkoor maken deel uit van het gezel schap. De naam van de dirigent verraadt eveneens de Hollandse afkomst: Leendert Kooy, André Knevel is de vaste organist. Behal ve in Middelburg treden de ex- Hollanders nog op in zeven ande re plaatsen in ons land. In Cana da besteedt het koor veel aan dacht aan Nederlandse muziek. Op het repertoire staan werken van Sander van Marion, Feike Asma, Jan Morks en door Kooy bewerkte psalmen en liederen. Ook het programma van 21 augustus vermeldt die werken naast composities van Bach, Han del en Haydn. Wie een plaatsje wil bemachtigen moet snel zijn, adviseert afde lingsvoorzitter Jo Marinissen. Koorleden uit heel Zeeland (de provincie telt vijftig koren die zijn aangesloten bij de KCZB) hebben al kaarten in de voorverkoop ge kocht. Kaarten van dat concert 'van de bovenste plank' kunnen worden besteld bij Marinissen in Sint Laurens, 01180-25836.

de Faam | 1986 | | pagina 7