DOE-HET-ZELF! Altijd prijs bij Jamin VOOR 30E KEER GROTE RINGRIJDERIJ TE PAARD Samiera (niet topless) fakir op Plein 1940 Commissaris 'misbruikt'door postorderbedrijf Wat te melden? Postbus 5017, 4330 KA Middelburg DONDERDAG 21, VRIJDAG 22 EN ZATERDAG 23 AUGUSTUS: EXOTISCH ZWEMMEN IN DE ROOMPOT KLIMREK MET GLIJBAAN OM ZELF TE MAKEN HOOFDPRIJS REIS NAAR DISNEY- WORLD DE FAAM - DE VLISSINGER Woerisdag 13 augustus 1986 Avond vierdaagse ECI schaaktoernooi Howa biedt hulp Doolhof van macht Baanlozenkranten Muur Houtkade Rommelmarkt Veteranenrit Wielerronde Koudekerke Dikke banden race Middagpauzedienst Praatlijn ouderen Marine Ouderen Prestatieloop Bruine vloot Bidprentjes en rouw Speelweek Lammerenburg Tentoonstellingsark Toertocht Alternatieve triathlon Lutherse Kerk Kinderen Zaden bin zaelen ORIËNTAALSE DANS EN SPELEN MET VUUR Theo Middelkamp, de toer- en In Sas van Gent begint op don- Tijdens het eerste Zeeuwse wielerclub, heeft een avondvier- derdag 14 augustus het ECI- Country-festival in Vlissingen, daagse georganiseerd voor fiet sers. Van maandag 18 augustus tot en met donderdag 21 augustus kunnen zowel trimmers (50 km) als recreanten (25 km) deelnemen. Elke avond kan men starten tus sen tussen 18 en 19 uur bij rijwiel handel Piet Voskamp aan de Breevveg. De laatste avond is er een tombola met aantrekkelijke prijzen. Nog tot en met zaterdag 16 augus tus wordt het Hof van Tange in Middelburg bevolkt door mensen van de groep 'Doolhof van de Macht'. Het betreft een bouwsel waarin men rond kan dwalen. Be zoekers zien beelden en objecten, die iets met macht hebben te ma ken. Voorbeelden: multinationals, de president en het leger. Vast komt te staan dat niemand zich kan onttrekken aan de machtsver houdingen. Dat geldt ook voor in termenselijke relaties. Wie macht uitoefent wprdt evenzeer onder drukt; het is in feite een spel zon der grenzen, zo stelt de groep uit Delft vast die dit bouwsel in Mid delburg neerzet. Verder zijn er nog andere vormen van macht te zien zoals vrouwenonderdruk king, reclame, werkloosheid, reli gie, Derde Wereld, psychiatrie en opvoeding. Confrontatie met alle daagse dingen is evenzeer een doel van 'Doolhof van de macht'. Het object is dagelijks tussen 12 en 18 uur te bekijken. De Vlissingse en Middelburgse baanlozenkranten hebben een eer ste aanzet gedaan tot samenwer king. In een gezamenlijk zomernummer kondigen 'Projek- tiel' (Vlissingen) en 'Jobless nieuws' (Middelburg) aan dat het de bedoeling is om in de toekomst meer samen te werken. 'Samen werking op zich is natuurlijk zin vol. Want zo krijg je een goed gevarieerd aanbod nieuws', schrij ven de redacties in het voorwoord. Wethouder Fieke Boersma- Smitskamp van - onder meer - so ciale zaken in Middelburg meldt in een uitgebreid interview dat ze geen bezwaren heeft tegen een so ciaal rechercheur. Dat de samenle ving nog steeds negatief tegen de werklozen aankijkt wordt even eens geconstateerd in dat inter view. Maar wat een wethouder daar aan kan doen? Daar geeft Boersma geen antwoord op. Ze moet het bekijken en bespreken in een commissie. Tips van de klus- senbus, hoe een groententuin te bewerken, alternatieve straffen en (pop)muziek zijn andere lezens waardige zaken die dit combina tieblad de lezer voorhoudt. B en W van Vlissingen menen dat de muur tussen de De Schelde aan de Koudenhoek gesloopt moet worden, aansluitend op de sloop van het Van Dishoeckhuis. Bewo nersvertegenwoordigers van de projectgroep Gravestraat daaren tegen vinden dat de muur tussen de platenopslagplaats en de straat moet blijven staan. Begin juli heb ben vertegenwoordigers van be langhebbenden, onder wie bewoners, vertegenwoordigers van De Schelde en de gemeente, tij dens een drie partijenoverleg de standpunten nader toegelicht. Wie op zoek is naar gebruikte meubels, servies, kleding, hand werk, schelpen, boeken, bloemen en planten kan op zaterdag 30 augustus terecht in Meliskerke waar tussen 9 en 16 uur een rom melmarkt wordt gehouden achter de gereformeerde kerk. Behalve kopen kunnen de bezoekers ook genieten van allerlei attracties. Verder is er een verkoping bij op bod omstreeks 10 uur en er is een loterij. De opbrengst is bestemd voor het jeugdwerk in Meliskerke en de stichting Terre des Hommes. Pakweg 75 klassieke motorfietsen worden als deelnemer verwacht aan de eerste Zeeuwse veteranen- rit op zondag 31 augustus. Tussen 11 en 12.30 uur zijn de Engelse en Amerikaanse motorfietsen te be kijken op de Markt in Middel burg. Er na volgt een rondrit door Zuid-Beveland en Walcheren. Te gen kwart over vier die zondag middag komen de deelnemers aan bij café De Zandput in Vrouwen polder. Ook daar kan men de in originele staat verkerende moto ren bezichtigen. Vele prominente renners, onder wie Toon van der Steen, Kees de Nooijer, Nico van den Klundert, Peter Hofland en Gerard van Ant werpen, starten in een groot pele- ton amateurs op zaterdag,. 16 augustus om 18.30 uur in de 10e wielerronde van Koudekerke. Voorafgaande aan de amateurs gaan om 15.15 uur de dames nieuwelingen van start, terwijl om 16.45 uur de liefhebbers het start schot horen klinken. Onder de liefhebbers bevinden zich van zelfsprekend de streek favorieten. Nout Westerbeke, Edward Koets, Sam Broersma en Chris van de Berge. schaaktoernooi. De eerste zetten worden gedaan om 14.30 uur. Plaats van handeling is De Vlaan deren. De winnaars worden gehul digd op zaterdag 23 augustus, waarna een traditioneel slotfeest wordt gehouden. Het is voor de 13e keer dat een ECI- schaaktoernooi is georganiseerd. Voorafgaand aan de 10e wieler ronde van Koudekerke, houdt het plaatselijk wielercomité op zater dag 16 augustus van 14.00 tot 15.00 uur dikke banden wedstrij den voor de jeugd van 10-11, 12-13 en 14-15 jaar. Het gaat daarbij om korte wielerwedstrijden op gewo ne fietsen (ook cross-fietsen zijn toegestaan). Er kan worden inge schreven bij D. Stompé, Kerkstraat 26 of M. Eversdijk Speijkstraat 8. Harry van Zweden bespeelt don derdag 14 augustus van kwart over twaalf tot half één het orgel in de Koorkerk in Middelburg. Dominee D.W. Dondorp houdt daarna een meditatie van een kwartier. Ook deze keer weer geeft de Zeeuwse Koorschool vooraf - vanaf 11 uur - een concert. De col lecte die na afloop van dat concert plaatsvindt is bestemd voor de ac tie Zeeland helpt Nepal. De praatlijn voor ouderen heeft een ander nummer. Het nummer werd 020-273385. De lijn is toe gankelijk tussen 22 uur en 02 uur en is bestemd voor ouderen die verlegen zitten om een praatje. "Dat kan verschillende oorzaken hebben", melden de mensen van de praatlijn. Het zijn mensen die gewoon een praatje willen maken, niet kunnen slapen of met een probleem kampen. De meeste bel lers komen uit Amsterdam. "Maar we zijn een lijn voor het hele land", aldus coördinator Han van Lindenberg. Drie marineschepen meren van 25 tot en met 27 augustus af aan de Loskade in Middelburg. Dat ge beurt in het kader van de jaarlijks uit te voeren binnenlandse vlag- vertoonreis. De bedoeling van de reis is tweeledig. Op de eerste plaats wordt de bemanning ver trouwd gemaakt met varen op smalle binnenwateren. Verder kan het publiek kennis maken met schepen en bemanning. Daar voor zijn de schepen dagelijks ge opend tussen 14 en 17 uur en 19 en 21 uur. Op woensdagmiddag 27 augustus zal een helicopter van het type Lynx een reddingsde monstratie verzorgen. De te be kijken schepen zijn patrouille vaartuigen van de Balderklasse. De Stichting Welzijn Ouderen in Middelburg heeft het werkplan 1987 en het jaarverslag 1985 ge presenteerd. In het jaarverslag blikt voorzitter C.S. Vis terug en constateert dat de ouderen van nu in de moeilijke jaren dertig, veer tig hebben geleefd en vervolgens de schouders onder de maat schappij hebben gezet en deze ge maakt tot wat ie nu is. Maar, schrijft Vis, de ouderen die daar voor zorgden dreigen nu ook bek not te worden. Bij het verdelen van de nationale koek blijkt er voor de allernoodzakelijkste voorzieningen geen geld te zijn voor ouderen. Niettemin kon er dankzij gezamenlijke inspanning van de stichting een en ander ge realiseerd worden. In het werk plan 1987 wordt vooral het wijk gericht werken genoemd en plan nen om nieuwe activiteiten op te zetten. Buurtvereniging 'Van Duyven- voorde' uit Oost-Souburg houdt op vrijdag 15 augustus een presta tieloop over 2,5, 5, 10 of 16 kilo meter. Inschrijven kan vanaf 18.30 uur in wijkgebouw 'De Schuur' in Oost-Souburg en de eerste lopers vertrekken om 19.30 uur. Na afloop krijgt iedereen die de tocht heeft uitgelopen een her innering. zondag 17 augustus, kunnen hon denbezitters om advies terecht bij de Howa, de Hondenvereniging Walcheren. Ervaren instructeurs staan die dag klaar om advies te geven en te helpen. Bij de in- fostand kan men tevens informa tie krijgen over de vereniging zelf. Zaterdag 16 en zondag 17 augus tus herleven in de historische Vis sershaven van Vlissingen tijden van weleer. Vanuit die haven wor den dan tochten gehouden op de Westerschelde met de Groninger tjalk 'Morgenster' en de klipper 'Anita Jacoba'. De tochten duren circa 45 minuten. De vertrektij den zijn elk uur tussen 13 en 17 uur. Kaarten zijn beide dagen ver krijgbaar bij de VVV aan de Nieuwendijk. De commissie Streekmuseum in IJzendijke (01176-1200) is naarstig op zoek naar rouwattri buten om haar tentoonstelling 'bidprentjes', die eind oktober wordt geopend, uit té breiden. Gezocht worden bijzondere rou- waankondigingen, rouwbrieven, dankbetuigingen, bijzondere rouwkleding en verder alles wat met rouw heeft te maken. De commissie denkt dat daardoor de expositie interessanter zal wor den. Wie meent iets in huis te heb ben wat op de tentoonstelling past kan contact opnemen met de commissie, Markt 28 in IJ zendijke. De jeugd tot en met twaalf jaar kan in de laatste week van de schoolvakantie terecht in de speeltuin Lammerenburg. Daar heeft men een speelweek georga niseerd. N. van Munster, voorzit ter van de speeltuin, opent de speelweek op maandag 18 augus tus. Wat er precies gaat gebeuren is nog niet zeker. Wel staat vast dat de kinderen iets met de ruim tevaart gaan doen. Ook een play back wedstrijd staat gepland. Voor de kinderen van vier tot ze ven jaar is een aparte hoek gere serveerd. Dagelijks kunnen de kinderen er terecht tussen negen uur 's morgens en vier uur 's middags. Nog steeds: bestaat er veel be langstelling voor de PTT ten toonstellingsark, die ligt afge meerd aan de Loskade in Middel burg. Eind juli verwelkomde de PTT de duizendste bezoeker. Op de ark kan men kennis maken met de diensten die de PTT aanbiedt. De ark is de gehele week (behalve dinsdag) geopend tussen 10 en 18 uur. De Toerclub Vlissingen heeft voor zondag 17 augustus een toer tocht op het programma staan, die gaat over 90 kilometer. Achter voorrijders starten de deelnemers zondagochtend om negen uur en bij De Kanovijver aan de Burge meester van Woelderenlaan in Vlissingen. Voor die tijd moeten de fietsers hebben ingeschreven. De deelnemers kunnen ongehin derd hun parcours afleggen. Le den van TC Vlissingen zetten kruisingen en invalswegen af. De voorrijders houden een gemiddel de snelheid aan van 25 km/uur. De centrale stichting voor sociaal cultureel werk in Vlissingen houdt op zaterdag 30 augustus een alter natieve triathlon. Dat 'alternatie ve' staat voor een ingekorte offi ciële triathlon met een ludieke ac tiviteit. Het geheel vindt plaats rond de Vissershaven in Vlissin gen en bestaat uit de onderdelen zwemmen (met handicap), wan- kelfietsen en hardlopen. Gestart wordt in twee leeftijdscatego rieën: 14 tot 18 jaar en 18 jaar en ouder. De wedstrijden worden ge houden tussen 14 en 17 uur. Aan melden en informatie bij Het Woltershuis tussen 10 en 12 uur. Telefoon 01184-14660. Vanaf 18 augustus bij Aldegonde 01184-66318. Braderie Vlissingen maritiemer dan ooit De braderie in de Vlissingse binnenstad staat weer voor de deur. Drie dagen lang zal dit festijn van de Vlissingse mid denstanders, verenigd in de Vereniging winkelcentrum Vlissingen, het Vlissingse win kelcentrum beheersen. Donderdag 21 augustus geeft burgemeester Jaap van der Doef 's morgens om tien uur het startsein. Zaterdagmiddag rond vijf uur wordt de braderie gesloten. In die tussentijd zijn er talrijke at tracties op en rond het braderie terrein. Natuurlijk zorgen de deelnemende zaken weer voor aantrekkelijke aanbiedingen en stunts. Evenals vorig jaar krijgt de bra derie een maritiem karakter. "Daar zijn we nu eenmaal in Vlis singen mee bezig en daarop willen wij ook blijven inspelen", zegt Rein Geervliet, voorzitter van de braderiecommissie. Het evenement wordt 'maritiemer dan ooit'. Geervliet en de zijnen hebben alles in het werk gesteld Tijdens de tweede Folkloristische dag in Middelburg (donderdag 14 augustus) is de Lutherse kerk aan de Zuidsingel in Middelburg open voor het publiek tussen 12 en 16 uur. Er is een tentoonstelling in gericht in de opgeknapte kerk met Lutherse voorwerpen. Pennin gen, geslagen bij de opening van de kerk (1741-1742) zijn de pronkstukken. Albert Clement, Jos Vogel en Geert Wiegers bespelen het orgel. Tevens is er een winkeltje waarvan de op brengst bestemd is voor de kerk. om het zeevaartkarakter te bena drukken. Het braderieterrein wordt aangekleed met boeien, tonnen en ander maritiem 'onge regeld', er komt een oude stoomsleepboot die kan worden bezichtigd en waarmee - bij gunstig weer - een tochtje kan worden gemaakt. Ook de zeeka- detten hebben hun inbreng. Zij houden de laatste braderiedag de Nederlandse kampioenschappen roeien in de Vissers ha ven. Het dweilorkest 'De leutige krab ben' uit Bergen op Zoom zorgen drie dagen lang voor de vrolijke muzikale noten en ook het doe delzakkorps Interscaldis Pipes and Drums is van de partij (zater dagmiddag). Voorafgaand aan de taptoe die vrijdagavond op het stadhuisplein wordt gehouden, maken de deelnemende korpsen een rondwandeling over het bra derieterrein. De kinderen worden op de brade rie niet vergeten. Voor vrijdag middag staat er voor de jeugd een programma met de clown Pinario en oom Bil te wachten. (Vanaf 16.00 uur op de Kleine Markt). Zaterdagmorgen is er voor de jeugd een speciale kinderbraderie op het Zeemanserve en zaterdag middag wordt een kinderplay- backshow gehouden vanaf 14.00 uur. Deze beide evenementen worden gehouden in samenwer king met de Centrale stichting sociaal-cultureel werk in Vlissin gen. Iedereen die aan één van de ze activiteiten mee wil doen moet zich vooraf aanmelden bij buurt huis 'De Zwaan' aan de Kromwe- gesingel in Oost-souburg, tele foon 01184-61252. Deelname kin derbraderie kost één gulden, voor het meedoen aan de playback- show moet een rijksdaalder wor den betaald. De leden van de Walcherse scheepsmodelbouwclub laten hun radiografisch bestuurbare scheepsmodellen varen in de Vis sershaven. Dat gebeurt vrijdaga vond van zeven tot negen uur. Het is de eerste maal dat de mo delbouwers met hun schepen in zout water varen. Ook het Bellamypark wordt bij het braderiegebeuren betrokken. Zaterdag zullen daar de vier Wal cherse handbalverenigingen Walcheren, Marathon, Olympus en EMM - handbaldemonstraties verzorgen en ook is daarbij de na tionale keeper Joost Josten pre sent. Sportievelingen kunnen deze doelman op de proef stellen. Als burgemeester Van der Doef donderdagmorgen de braderie heeft geopend, maken de geno digden een rondgang over het braderieterrein. Vervolgens is er een receptie voor de genodigden in het Beursgebouw. De openingshandeling is nog niet bekend. Daarvoor zorgt zoals vanouds de zeeverkennersgroep De Watergeuzen. "Wat die er dit jaar van maken is voor ons ook nog een verrassing", zegt com missievoorzitter Geervliet. De Vlissingse zeekadetten vormen de erewacht bij het startsein van het braderiefestijn. Voorts wordt gedurende de bra derie het internationaal bekroon de reuzenschilderij De Nacht wacht tentoongesteld. De lokatie hiervoor is op dit mo ment nog niet bekend. Zelf iets maken, voor in huis ol voor in de tuin. is meestal niet zo eenvoudig. Maar een goede werktekening en bouwbeschrij- ving maakt het al een stuk ge makkelijker. Speciaal voor onze lezers behandelen wij in deze krant elke week een nieuwe bouwtekening voor het maken van speelgoed, klokken, meube len. tuinarlikelen etc. Daarbij ko men zowel eenvoudige werkstuk ken als werkstukken voor de meéj- gevorderde döe-het-zelver aan bod. De ontwerpen zijn van Kar- weipost bv. een bedrijf dat zich heeft gespecialiseerd in het maken van tekeningen voor jong en oud en dat zich tol doel stelt de crea tieve handvaardigheid te bevor deren. Op iedere tekening zijn de be langrijkste onderdelen op ware grootte weergegeven zodat men ze slechts behoeft over te trekken en ifil te zagen. De uitgebreide ma- teriaallijslen geven de exacte ma ten van de verschillendeonderde len en de totaal benodigde hoe veelheden. Zodoende blijft het' materiaalverlies tot een minimum beperkt en is een zo goedkoop mogelijk uit. Wie de duidelijke instructies stap voor stap opvolgt, maakt de werkstukken SpelerÉer-j wijs. Deze praktische kombinatie van klimrek en glijbaan is doordacht ontworpen om tegemoet te ko men aan de behoeften en vaardig heden van jonge kinderen. Hun neiging om overal in te klimmen wordt op een veilige manier be vredigd en ze kunnen er uren ge zonde ontspanning op beleven. De konstruktie is zodanig dat het rek gemakkelijk kan worden ge demonteerd om 's winters ergens op te slaan. U kunt het bouwen met of zonder glijbaan, de afme tingen zijn ca. 90 cm breed bij 135 cm hoog en 240 cm lang. Zonder glijbaan is het rek ca. 1,5 m lang. Met behulp van de bouwtekening kunt u deze stevige, veilige, konstruktie in slechts 4 a 5 dagen maken. De tekening kunt u bestellen door 10,— over te ma ken op postrek.nr. 3567600 van Karweipost, de Meern, onder ver melding van bestelnr. 808 F/Vl.- ZVA. Na ontvangst van uw over^ boeking krijt u de tekening per omgaande toegestuurd. Het idee van Roompot Recreatie in Kamperland om in haar golfslagbad elke maandagavond zwemmers toe te laten in romanti sche sferen lijkt een schot in de roos. "Het moonlight swiipming is een succes. We hebben in het begin wat kleine problemen moe ten oplossen, maar het loopt nu voortreffelijk", zegt P. Hame link, bedrijfsleider van het toe ristencomplex. Wie zin heeft in zwemmen, een drankje (cocktail) tussendoor en zijn oren graag laat strelen met exotische muziek kan op maandag avond terecht in het golfslagbad. De hele avond is er - tussen 22.30 en 2.30 uur - van alles te beleven. Hamelink noemt de avond wer vend 'uniek en exclusief' en dat alles staat onder meer voor golfslagbad. waterpaddestoelen, jet-stream, solaria, zonnehemel, turks stoombad, buitenbad en wirlpool. De live-muziek wordt exotisch geaccentueerd door char- Foto's: het golfslagbad bij dag en bij nacht mante leden van een Indonesische dansgroep. De toegangsprijs be draagt 20,—. Dat lijkt veel, al dus Hamelink, maar er is een con sumptie bij inbegrepen en de be zoeker krijgt een zigeunerspies met saus en brood. Verder duidt Hamelink nog op de coctailbar waar de barkeeper in staat is overheerlijke coctails te maken. De sympathieke eend Donald Duck en zijn familie staan cen traal bij de grootste promotionele actie die Jamin ooit heeft gehou den. Er is een teken- en kleur- wedstrijd aan verbonden, die al tijd een prijs oplevert en waaraan iedereen mag meedoen. Er zijn 2 hoofdprijzen beschikbaar. Voor het dertigste achtereen volgende jaar vindt op don derdag 14 augustus de Grote Ringrijderij te Paard plaats. Dat gebeurt in h<?t kader van twee Folkloristische Dagen in Middelburg, waarvan de eer ste dag in juli was. Toen werd. ringgereden met versierde sje zen, donderdag zijn de ringrij- ders te paard aan de beurt. Ze strijden om de Koninklijke Bekers. Meer dan 180 ruiters hebben voor dit kampioen schap ingeschreven. Donder dagochtend om acht uur be gint de strijd op het Molenwa ter. De deelnemers - allen in wit sportkostuum van de ZRV (Zeeuwse Ringrijders Vereni ging - hebben de beschikking over vijf banen. De rijders kunnen een groot aan tal wisselbekers in de wacht sle pen, waaronder die van koningin Beatrix, de belangrijkste wissel- prijs is. De tweede prijs is een wis selbeker van prinses Juliana en de derde prijs is een wisselbeker van wijlen prinses Wilhelmina. Ver der zijn er bekers te winnen van de gemeente Middelburg, wijlen mr! dr. A.J.A.M. Mes, de PZC- directie, directie Algemene Zeeuwse, directie Heineken bier brouwerijen, Federatie Folklo ristische groepen, A. Imanse, Rijkspostspaarbank, Provinciale VVV, Stichting ziekenhuis Ver pleging Walcheren en van wijlen Piet Brasser, oprichter en oud- voorzittér van de ZRV. Om streeks 16.30 uur worden de tro feeën uitgereikt. Gedeputeerde Wim Don geeft de koninklijke bekers aan de win naars. De Middelburgse eerste burger mr. Chris Rutten overhan digt de beker van de gemeente Middelburg. Een gezellige avond in de foyer van de schouwburg in Middel burg besluit dit zesde lustrum Grote Ringrijderij te Paard. Daar wordt tevens de uitslag bekend gemaakt van het mooist versierde paard, een predikaat dat door een jury wordt bepaald De politie in Middelburg schrok zich rot. Samiera mocht wel buikdansen en liet mocht ook nog een beetje erotisch zijn maar to pless? Nee. Dat beslist niet. En zo doet de uit Groningen af komstige Samie ra haar buik- dansact met be dekte borsten in Middelburg in de open lucht op donderdag 14 augustus. Het wiegen en draai en begint op Plein 1940 om half acht. Voor de organisatie tekent Cees Petiet, samen met ondernemers op het plein. Hij kwam in contact met de danseres omdat deze in Kamperland vakantie houdt en ook tijdens die periode een beetje in vorm probeert te blijven. Samiera brengt het publiek in Oosterse sferen ook door een sensatione le fakirshow waarbij ze zich wentelt in glasscherven. Het optreden wordt afgesloten met een magische vuurshow, met vuurspuwen en vuurvreten. Op de aankondiging van dat onderdeel staat dat dit even tueel topless kan worden uitgevoerd. En daarover struikelde de Middel burgse politie. De hoofdprijs bestaat uit een ge heel verzorgde droomreis naar Disneyworld in Florida. Geduren-' de de looptijd van de actie, van 18 augustus t/m de derde week van oktober, veranderen de bijna 240 winkels van Jamin in winkels van Disney. De hoofdrol is daarin weggelegd voor Donald Duck, zijn neefjes Kwik, Kwek en Kwak en andere kleurrijke bekenden uit hun familie. Tijdens de actie worden in de win kels kleurkaarten uitgedeeld, waarop een strip staat afgebeeld. Die moet worden afgemaakt en ingekleurd en voorzien van vijf actiestickers, die te vinden zijn op meer dan 100 verschillende artike len. Vervolgens moet de kaart worden ingeleverd. Elke inzender krijgt een Disney tijdschrift uitgereikt. Daarnaast komen de deelnemers voor de vol gende prijzen in aanmerking: Do nald Duck horloges, jaarabonne menten op Mickey-maandblad, set van 50 Disney-albums, dekbe dovertreksets met Disney-figuren en 1000 Disney-poppen en 2500 Donald Duck mobiles. Jamin neemt in genoemde periode in het assortiment speciale Disney- artikelen op. Een aantal leveran ciers speelt bovendien op de aktie in. Als extraatje geeft Jamin Disney- buttons en -boekenleggers weg bij aankoop van 250 gram drop uit de dropbar. Er zijn van beide items vijf verschillende exempla ren beschikbaar. De waarnemend commissaris der koningin in Zeeland heeft de di rectie van postorderbedrijf Otto in Tilburg gevraagd niet langer de indruk te wekken als zou de com missaris der koningin gegevens verstrekken die het bedrijf ge bruikt voor het uitschrijven van de prijsvraag "Otto's Grand Prix". In het bericht, dat door de com puter geselecteerde winnaars ont vangen, staat onder de naam en het adres van de winnaars de zin: "Afgegeven door de commissaris der koningin in de provincie Zee land". Mensen in Zeeland die zo'n formulier hebben ontvan gen, kwamen in de veronderstel ling, dat de persoonlijke gegevens uit het provinciale rijbewijzen- bestand waren verstrekt. Die in druk wordt versterkt, doordat de gegevens op het wedstrijd formu lier zijn afgedrukt op een rose on dergrond en een quasi- kentekenbewijs daarbij is afge drukt. De hoofdprijs, die het postorderbedrijf beschikbaar stelt, is een auto. De waarnemend commissaris der koningin benadrukt dat persoon lijke gegevens van rijbewijshou ders nooit worden verstrekt aan commerciële instanties. Hij heeft het postorderbedrijf gevraagd te vermijden, dat de functie van de commissaris der koningin in rela tie wordt gebracht met prijsvra gen en soortgelijke activiteiten. Een afschrift van zijn brief heeft hij gestuurd aan de commissaris sen der koningin in de andere pro vincies.

de Faam | 1986 | | pagina 11