Zigeunermuziek in Grote Kerk van Veere Goes drie dagen lang 'Zeeland culinair' in Midden Zeeland Toen teenagers nog achterlijk waren RICHARD BEEK OMRINGD DOOR KEUZE IN BALANS 17 Orgelconcert Henk van Putten FILM EXPOSITIE 17 juli t/m 23 juli PODIUM Orgelconcert in Gapinge Domburg openluchttheater met Egerlander-muziek Jos Verpoorten in Nieuwe Kerk Middelburg BALANS 17 Lees Zomeravond orgelconcert Klaas J. Mulder DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 16 juli 1986 Uitleen dicht, expositie open in de van zaterdag 19 juli hoe 'n Dijk van een krant U 'n onvergetelijke tocht kan bezorgen naar de SCHATTEN UIT TURKIJE Concert Charles de Wolff in Vrouwenpolder Orgelspel en meditatie in Nieuwe Kerk Back to the future De kunstuitleen bij Balans 17 in Middelburg is tot en met vrijdag 1 augustus gesloten. Vanaf zaterdag 19 juli kan men echter wel weer de tentoonstelling bezoeken in het gebouw. Van Richard Beek is er een expositie 'drie boeken met twaalf etsen' en verder kunnen be zoekers kijken naar een selectie uit de uitleen-collectie onder de ti tel 'De keuze van de mede werkers'. Balans 17 is geopend op woens dag, donderdag en vrijdag van 12 tot 17 uur en op zaterdag van 11 tot 16 uur. De tentoonstellingen duren tot 30 augustus. *Orgelconcert door Everhard Zwart. St. Jaeobskerk, Vlissin gen, 20 uur. *Concert door Juliana Blaasor- kest met F.gerlander- muziek. Open lucht theater, Dom- burg,20 uur. VRIJDAG 18 JULI *Orgelconcert door Jos Verpoor ten. Lutherse kerk, Middelburg, 20.15 uur. *Orgelconcert door Jaco Simons. St. Jaeobskerk, Vlissingen, 12 uur. ZATERDAG 19 JULI *Zigeuner- en schamlmuziek door het Zigeunerorkest Siperkow on der leiding van Gregorowitz Si perkow. Grote Kerk, Veere, 20 uur. MAANDAG 21 JULI *Orgelconcert door Charles de Wolff, Geref. kerk, Vrouwenpol- der, 20 uur. DINSDAG 22 JULI •Orgelconcert door Klaas J. Mul der. Nieuwe Kerk, Middelburg, 20 uur. WOENSDAG 23 JULI *Orgelconcert door Henk van Putten. St. Jaeobskerk Vlissin- gen, 20 uur. Op zaterdag 19 juli staat de Grote Kerk in Veere in het teken van de Zigeunermuziek. Die avond treedt het zigeunerorkest Si perkow onder leiding van Gregorowit Siperkow op en het be looft dan ook een muzikale rondreis te worden. De zigeuners die in de Middel eeuwen naar Europa kwamen zijn vermoedelijk afkomstig uit India en hebben een eigen muzikale tra ditie meegenomen.Hun muziek- kwaliteit is plooibaar, waardoor zij zich in ieder land van de plaat selijke volksmuziek kunnen be dienen, zonder ooit hun eigen tra ditie te verliezen. Zo hebben zij in de Balkan een eigen genre ontwikkeld die welis waar uit de lokale volksmuziek put, maar ver uitgaat boven de simpele boerenmuziek waaraan ze hun thema's ontlenen. De felle muziek uit Roemenië, de romantische melodieën uit Hon garije, de zwaarmoedige liederen uit Rusland hebben zij met speel se wijze aangeraakt en voorzien van hun typische klankkleur. En het zijn juist die versieringen, de versnellingen en vertragingen die de zigeunermuziek zo van an dere onderscheidt en zo plezierig maakt om naar te luisteren en te kijken. Het optreden van het zigeuneror kest begint om 20 uur. Op uitnodiging van de VVV- Domburg geeft het Juliana Blaas- orkest uit Middelburg op donder dag 16 juli een concert in het openluchttheater in Domburg. De Juliana-muzikanten treden op in Egerliinder-stijl en spelen naast de Egerlander-walsen en polka's van Ernst Mosch ook muziek uit ope rettes van Robert Stolz, musicals, Nederlands repertoire en pittige marsen. Het optreden begint om 20 uur en staat onder leiding van Jaap Eversen. In de Lutherse kerk in Middelburg geeft Jos Verpoorten op vrijdag 18 juli een orgelconcert. De werken die Verpoorten speelt zijn Fantasia in C, J.S. Bach; Andante quasi Allegretto con Variazione, J.G. Vierling; Psalm 116 - 6 verzen, A. van Noordt; Triosonate II in C, J.S. Bach; Partite diverse sopra 'Ach wie nichtig, ach wie flüchtig', G. Böhm en Suite du Illme ton van J.A. Guirlain. Het concert begint om 20.15 uur. De bekende musicus Charles de Wolff geeft op maandag 21 juli een orgelconcert in de Geref. Kerk aan de Schoolstraat in Vrouwenpol der. De Wolff is onder meer dirigent van het Noordelijk Philharmonisch Orkest en het Bachkoor-Holland. Voor de vertolking van werken van Bach werd hem een Edison toegekend. Op het programma dat De Wolff brengt staan de volgen de werken: Sonate No. 1, F. Mendelssohn; Twee koraal voorspelen, Max Reger; Pre ludium en fuga D Moll, Max Reger; Sonata de Chiessa, H. Andriessen; Twee koraalbe werkingen over Vater unser im Himmelreich en Passacag- lia C. Mol van J.S. Bach. Het concert begint om 20 uur. Speciaal voor PZC-lezers slechts 65,- p.p. all-in. Diverse vertrekdata, vanaf vele plaatsen in Zeeland Stadhuis (Stadhuisplein 2) Vlis singen. A. Hussuin Nabil, foto grafie. Ma. t/m vr. van 9 tot 17 uur. In het kleinste dorp op Walcheren, Gapinge, bespeelt Jan Hekhuis Wzn. op donderdag 17 juli het 'huisorgeltje' van de Hervormde kerk. Op het programma staan werken van Telemann, J.S. Bach, Wal- ther, Pachelbel en Pool. Het concert begint om 20 uur. Iguana (Bellamypark 35) Vlissin gen. Levende reptielen, amfibieën en insekten. Zo., ma, do. 14 tot 17.30 uur. Di., wo., vr., za., van 10 tot 12.30 en van 14 tot 17.30 uur. Galerie Moreno (Paul Kru- gerstraat 61) Vlissingen. Werken van diverse kunstenaars. Di. t/m za. van 13.30 tot 17.30 uur. Een terras zo groot als een markt, waar dan letterlijk en figuurlijk, want op 24, 25 en 26 juli vindt in Goes weer 'Zeeland culinair' plaats. Drie dagen lang bestaat de Grote Markt in Goes dan uit ge zellige terrassen, omringd door kramen met drankjes en hapjes. Vanzelfsprekend wordt het hele culinaire gebeuren omlijst door 'levende muziek'. Het evenement begint elke dag 's morgens om half twaalf en men gaat non-stop door tot 's avonds twaalf uur. Voor iedereen die een moment van stilte en bezinning zoekt bespeelt Van Winkelhof op don derdag 17 juli het orgel in de Koorkerk in Middelburg. Aan sluitend houdt kapitein Elhorst een korte meditatie. Na het bespe len van het orgel en de meditatie is er gelegenheid om de Nieuwe Kerk, de Wandelkerk en de Koor kerk te bezichtigen. De orgel bespeling begint om 12.15 uur. In de serie zomeravondd- orgelconcerten in de Nieuwe Kerk in Middelburg wordt dinsdag 22 juli het orgel bespeeld door de Kampense organist Klaas J. Mulder. Het programma dat wordt gespeeld luidt: inleidend ko- raalspel; Preludium en fuga in C mol van J.S. Bach; Suite for or gan van F. Tuma; Sonate no. 1 van F. Mendelssohn; A tuba tune van N. Cocker; Toccata van R.L. Becker; Dankpsalm van M. Re ger. Het concert wordt besloten met een improvisatie.Het orgel concert begint om 20 uur. DONDERDAG 17 JULI Alhambra I Vlissingen 'de troe- telbeertjes' 14 uur. 'Stallone Co bra' 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen 'Police academy-3' 14, 19 en 21.30 uur. Grand Theater Goes 'Stallone cobra' 20 uur. Meccano Middelburg 'Ran' 21.30 uur. Electro Mid delburg 'Out of Africa' 20.30 uur. VRIJDAG 18 JULI Alhambra I Vlissingen 'De troe telbeertjes' 14 uur. 'Stallone co bra' 19, 21.30 en 23.30 uur. 'Pas sions' 23.30 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Police academy-3' 14, 19 en 21.30 uur. Grand Theater Goes 'Stallone Cobra' 19 en 21.30 uur. 'Sexpret' 23.30 uur. Meccano Middelburg 'Back to the future' 19 uur. 'Ran' 21.30 uur. Electro Middelburg 'Out of Africa' 20.30 uur. ZATERDAG 19 JULI Alhambra I Vlissingen 'Stallone cobra' 19, 21.30 en 23.30 uur. 'Passions23.30 uur. A Ihatnbra II Vlissingen 'Police academy-3 19 en 21.30 uur. Grand Theater Goes 'Stallone cobra19 en 21.30 uur. Meccano Middelburg 'Back to the future19 uur. 'Ran 21.30 uur. Electro Middelburg 'Out of Africa' 20.30 uur. ZONDAG 20 JULI Alhambra I Vlissingen 'Peter Pan' 14 uur. 'Stallone cobra' 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlis singen 'Police academy-3' 14, 19 en 21.30 uur. Grand Theater Goes 'Sneeuwwitje' 14 uur. 'Stal lone cobra' 19 en 21.30 uur. Meccano Middelburg 'Back to the future' 19 uur. 'Ran' 21.30 uur. MAANDAG 21 JULI Alhambra I Vlissingen 'Peter Pan' 14 uur. 'Stallone cobra' 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlis singen 'Police academy-3' 14, 19 en 21.30 uur. Grand Theater Goes 'Stallone cobra' 20 uur. Meccano Middelburg 'Ran' 20.30 uur. Electro Middelburg 'Out of Africa' 20.30 uur. DINSDAG 22 JULI Alhambra I Vlissingen 'Peter Pan' 14 uur. 'Stallone cobra' 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlis singen 'Police academy-3' 14, 19 en 21.30 uur. Grand Theater Goes 'Stallone cobra' 20 uur. Meccano Middelburg 'Ran' 20.30 uur. Electro Middelburg 'Out of Africa' 20.30 uur. WOENSDAG 23 JULI Alhambrii I Vlissingen 'Peter Pan'14 uur. 'Stallone cobra' 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlis singen 'Police academy-3' 14, 19 en 21.30 uur. Grand Theater Goes 'Stallone cobra' 14 en 20 uur. Meccano Middelburg 'Ran' 20.30 uur. Electro Mid delburg 'Out of Africa' 20.30 uur. Gemeentehuis (Dorpsstraat 3) Meliskerke. Mevr. P. W.J. Texer- van Ree, beschilderde en verwerk te schelpen. Ma. t/m vr. van 9.00 tot 16.30 uur. Atelier, J. v. Reigersbergstr. 67, Middelburg. Johan Mes, schilde rijen en glaswerken. Ma. t/m vr. van 8.00 tot 17.00 uur, za. en zo. van 10.00 tot 16.00 uur. Galerie "De Klos", (Vlasmarkt 20) Middelburg. Ph. Bakx, teke ningen en schilderijen. Dagelijks van 16 tot 01.00 middernacht. Kunstuitleen (Kuiperspoort 22) Middelburg. Bea de Visser, acryl- schilderijen. Di. t/m za. van 13 tot 17 uur en do. van 19 tot 21 uur. T/m vr. Centrum Nieuwe Muziek, (Klove niersdoelen) Middelburg. Jacques Charlier, recente werken, in ka- der van Festival Nieuwe Muziek. Rabobank (Lange Geere 3) Mid delburg. Leen Quist, keramiek en Piet Rijken, schilderijen. Tijdens openingsuren. De Vleeshal, Middelburg. Ri chard Hefti, 'Libretto '86'. Di. t/m za. van 11 tot 17 uur. Zo. van 13 tot 17 uur. T/m zo. Galerie 'De Wijnstock', (Bella- mystraat 32) Middelburg. Tie Hof, landschappen en portretten. Tessa Braat, keramiek. Do. en vr. van 14 tot 17 uur, za. van 11 tot 12.30 en 14 tot 17 uur. Zeeuwse Bibliotheek (Kousteen- sedijk 7) Middelburg 'Een zekel om geit-eten te snieendocumen ten over de landbouw in Zeeland, door het Zeeuws Documentatie centrum. Di. t/m vr. van 10 tot 21 uur, za. van 10 tot 13 uur. Zeeuws Kunstenaarscentrum (Achter de Houttuinen 30), Mid delburg. Rick Koren, objecten. Di. t/m za. van 14 tot 17 uur. Zeeuws Museum (Abdij 3) Mid delburg. Bob Pingen, schilderij- en. Ma. t/m vr. van 10 tot 17 uur. Zeeuws Museum/Nat uurhistorie (Duinvlietweg 6) Oostkapelle. De Natuur in Zeeland en fossiele schelpen in Zeeland. Tevens Ma ria Burgs, tekeningen, aquarellen en schilderijen. Dagelijks van 10 tot 17 uur. Grote Kerk (Oudestr. 26) Veere. Zomertentoonstelling, met o.m. "Veére-Zeeland", restauratie werkzaamheden, boerenwagens, boomkorvisserij. Tevens "Wal cheren veertig jaar droog". Ma. t/m za. van 10 tot 17 uur, zo. van 14 tot 17 uur. De Schotse Huizen (Kaai 27) Veere. Herman van Zeggeren, schilderijen. Di. t/m za. van 10 tot 17 uur. Ahrend BV (Rooseveltlaan 737) Vlissingen. Quido Eckhardt, kleuretsen, kantoortijden. Gallery De Blaeue Acolye (Bella mypark 22) Vlissingen. Oude Grafiek en 19e-eeuwse etsen van diverse kunstenaars tevens anti quarische landkaarten en topo grafische prenten. Ma. t/m za. van 13.30 tot 17 uur. zo. van 14 tot 17 uur. Gevangentoren (Boulevard de Ruyter IA) Vlissingen. In het ka der van Grafiek Gala 86 werken van Mart Kempers en Erna van Mondfrans. Dagelijks van 10 tot 22 uur. DONDERDAG 17 JULI *Orgelconcert door Jan Hekhuis Wzn. Hervormde Kerk, Gapinge, 20 uur. •Orgelbespeling door van Win kelhof in de Koorkerk in Middel- hug, 12.15 uur. Stedelijk Museum (Bellamypark 19) Vlissingen. Een panorama van Vlissingen anno 1618'. Di. t/m vr. van 10 tot 17 uur, za. en zo. van 13 tot 17 uur. Strandhotel (Boulevard Evertsen 4) Vlissingen. Jan Hoogendoorn, aquarellen. 'Langs- en op het water'. Voormalige Smederij (Kop Walstraat) Vlissingen. Met zicht op zee, foto's. Ma. t/m za. van 11 tot 21 uur, zo. van 14 tot 21 uur. 'Back to the future' is een film van Steven Spielberg, Frank Marshall en Kathleen Kennedy. De hoofdrollen worden gespeeld door Michael Fox, Christopher Lloyd, Lea Thompson, Crispin Glover en Tom Wilson. De regie is in handen van Robert Zemeckis en samen met Bod Gale schreef hij het script voor deze film. Mec cano heeft deze successtory weer eens van stal gehaald. De film draait in Middelburg op vrijdag, zaterdag en zondag om 19 uur. Robert Zemeckis oogstte twee jaar geleden groot succes met 'Romancing the stone'Zemec kis, die ook wel de leerling van Steven Spielberg wordt genoemd, laat dit jaar met 'Back to the fu ture' opnieuw van zich horen. Een komisch avontuur over een tiener die 30 jaar terug in dQ tijd gaat. Op zijn wonderlijke reis tuimelt hij van de ene in de andere verras- sing. Zo komt hij zijn ouders van vroeger tegen en ziet hij hoe zij zich op de High School gedroe gen. Naast alle verrassingen is er ook gevaar. En dat gevaar schuilt in onverwachte hoeken. Zijn eigen levend riskerend gaat onze held 'Terug naar de toekomst'. Scène uit 'Back to the future'. *Henk G. van Putten. De in binnen- en buitenland bekende organist en beiaardier Henk van Putten bespeelt op woensdag 23 juli het orgel in de St. Jaeobskerk in Vlissingen.De werken die Van Putten speelt zijn: Preludium en Fuga E dur van Vincent Lübeck.Mit Fried und Freud ich fahr dahin van Dietrich Buxtehude, Preludium en fuga E moll van J.S. Bach, drie koraal voorspelen van J.S. Bach, Sonata 4 A moll van Josef Rheinberger, Pastorale opus 59 in F dur van Max Reger en Tokkate iiber die Weise 'Es sun- gen drei Engel' van Has.Fr. Michielsen. Het concert begint om 20 uur. Balans 17 is vanaf 19 juli het de cor voor twee tentoonstellingen. Er is werk van Richard Beek te zien onder de titel 'drie boeken met twaalf etsen' en de medewer kers van dit BKR-centrum maak te een keuze uit hel aanwezige werk. Richard Beek maakte drie series van elk twaalf etsen over de on derwerpen 'hunting', 'erotica' en 'golf'. De etsen zijn niet groot (17,2 bij 21,5) en kunnen het best op de hand worden bekeken. Per serie zijn ze opgeborgen in boek- dozen. Beek grijpt met deze vorm terug op de authentieke manier van grafiek bewaren: veilig tegen stof en atmosferische invloeden. De medewerkers van Balans 17 maken hun expositieruimte één keer per jaar (gedeeltelijk) vrij voor werk dat zij ook uitlenen. Onder de titel 'de keuze van me dewerkers' tonen zij dit jaar wer ken van William Verstraeten, Peer van Meer, Eric Roest, Anne van de Velden, Kees van Gilst, Harry van'de Vliet, Inge van der Kooij, Jeltje Ratsma, Leonard Snelders, Bob Klaassen, Nico van de Boezem en Elsa Westland. Wie trouwens een werk wil lenen, kan BXH<«nlfuw rOO' r«po*»t<* kuntiu<Ue*n «n Oocumvntat»* I—+1 "H«W— 19 juli t/m 30 augustus 1986 Richard Beek 3 boeken met 12 etsen: limiting, litolicn, doll Selectie uit de uitleen Keus van de Balans-medewerkers Opening 19 jult van 15 tot 17 uur dat tijdens de tentoonstelling re serveren'. De openingstijden van Balans 17 zijn: donderdag en vrijdag 12 tot 17 uur en op zaterdag 11 tot 16 uur.

de Faam | 1986 | | pagina 9