O O 3 I' «wS "DE MIDDELBURGSE POLITIE IN DE KOMENDE JAREN" verkeer Ig CD O CD O EÉL or I® S5" O a CD O" 0) cd" 26 week DE FAAM Woensdag 25 juni 1986 VAKANTIE EN UITKEKING <D Vaststelling voorbereidingsbesluiten week 30-6 t/m 5-7-1986 5" CD 3 CD Q. CD 3 CD ff 25 juni-2 juli WW cp CD Bij het gemeentelijk bureau Voorlichting is de brochure "Wet Studiefinanciering' verkrijgbaar. Deze brochure is wellicht interessant voor studerenden van 18 tot 30 jaar. In de brochure staat o.a. hoe u zich voor een geldelijke bijdrage kunt aanmelden Op de balie in de voorlichtingswinkel Stadhuisstraat 2, vindt u aan nieuwe gratis af te halen folders/brochures: - Wie wat waar werkloos - Kindervakantiewerk - Uitleenkunst, Stichting Beeldende Kunst Zeeland - Wet studiefinanciering Per 1 juli 1986 start het nieuwe tijdvak van de huursubsidie. Ieder een met een voor zijn of haar inkomen te hoge huur, kan daarvoor in aanmerking komen. Daar moet dan wel een aanvraag voor worden ingediend. Ook door die huurders die de huursubsidie in het verleden al hebben ontvangen moet een aanvraag worden ingediend. fa m* ■■■-. Van 1 tot en met 5 september wordt in het verwarmde buitenbad van zwembad "Poelendaele" voor de vijfde maal de zwem vierdaagse georganiseerd. Hierbij dient elke deelnemer minimaal 300 tot en met 500 meter per avond te zwemmen. Deze afstand naar keuze dient de deelnemer 4 van de 5 avonden af te leggen. Om in aanmerking te komen voor een uitkering moet men aan bepaalde voorwaarden voldoen. Een van de belangrijkste is, dat men tracht werk te vinden, waardoor men weer in het eigen levensonder houd kan voorzien. Indien men voor een langere periode met vakantie gaat, zou men kansen kunnen missen, om welke reden dit niet kan worden toegestaan. Een werkloze werknemer mag per (uitkerings-)jaar maximaal 4 weken met behoud van uitkering op vakantie. Een gehuwde buitenlandse werknemer die zijn gezin in het land van herkomst gaat bezoeken, kan toestemming vragen om twee weken langer met vakantie te gaan. Over deze twee weken wordt de uitkering echter niet doorbetaald. Indien men ouder is dan 58 jaar, kan ook een langere periode worden toegestaan. Het verzoek wordt dan voorgelegd aan een adviescommissie, waarin vertegenwoordigers van de vakbonden, het arbeidsbureau, het Ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid en de gemeente zijn opgenomen. De maximale vakantieperiode die aan deze 58-plussers met behoud van uitkering kan worden gegeven is drie maanden. Als men een langere periode vakantie neemt dan is toegestaan, wordt de uitkering stopgezet. Het motief daarvoor is, dat men zich onttrekt aan de arbeidsmarkt, danwel dat men niet meer binnen de gemeente verblijf houdt. Het kan voorkomen dat uw verblijf buiten de gemeente moet worden verlengd in verband met ziekte van u of één van uw gezinsleden. In dat geval moet u direkt kontakt opnemen met de GSD of tenminste er voor zorgdragen dat u bij terugkomst een en ander kunt aantonen, bijvoorbeeld met een verklaring van een erkende instelling. Om misverstanden te voorkomen wordt u verzocht uw vakantieperiode tijdig op te geven. Voor een verlengde vakantieperiode in verband met bezoek in het buitenland of bij 58-plussers dient ruim van tevoren schriftelijk toe stemming te worden gevraagd. I In de vleeshal van het stadhuis tot en met 20 juli "Libretto" een installatie, van Richard Hefti. Openingstijden: dinsdag t/m za terdag van 11 tot 17 uur, zondag van 13 tot 17 uur. De toegang is gratis. De installatie van de in 1936 ge boren Hefti is het uiteindelijk resultaat van een zogenaamd "artist in residence" project. Hoewel zeer veel vleeshalten toonstellingen speciaal voor de ze ruimte zijn ontwikkeld is de ze werkwijze nu hier voor het eerst expliciet toegepast. De burgemeester maakt bekend dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 9 juni 1986 een voorbereidingsbesluit, als bedoeld in artikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, heeft vastgesteld voor: a. een perceel aan de President Wilsonlaan; (woonwagenlokatie) b. een perceel aan de Breeweg; (woonwagenlokatie) c. een perceel aan de Veldmaarschalk Montgomerylaan. (woonwagenlokatie) Het besluit en de daarbij behorende tekeningen liggen ter gemeentesecretarie (afd. algemene zaken) voor een ieder ter inzage. maandag Gehakt, witlof en aardappelen, dinsdag Jachtschotel, rode kool en aardappelen. woensdag Karbonade, bloemkool en aardappelen. donderdag Saucijzen, bietjes en aardappelen.' vrijdag Rundvlees, groentemix mexico en aardappelen. zaterdag Wat de pot schaft. OPENBARE VERGADERINGEN IN DE MAAND JULI Commissie Financiële Zaken, dinsdag 1 om 16.00 uur Secr. dhr. N.A. Meijer (spreekrec'ht) Commissie Ruimtelijke Ordening, dinsdag 1 om 19.30 uur Secr. tst. 342 (spreekrecht) Commissie Bezwaar- en beroepschriften, woensdag 2 vanaf 15.30 uur Secr. dhr. J.J. Groenenberg (spreekrecht voor belanghebbenden) Bestuurscommissie Welzijn, woensdag 2 om 16.00 uur ^ec^ïïn^^^^Wiei^spreekrecht^^^^^^ Op maandag 9 juni j.l. is in de vergadering van de gemeenteraad het eerste beleidsplan voor de Middelburgse gemeentepolitie besproken. Dit plan is mede op verzoek van de gemeenteraad tot stand gekomen. Het bevat een aantal beleidsvoornemens voor de komende jaren, waarbij in grote lijnen wordt aangegeven wat de richting is waar de politie heengaat. Het bevat geen uitgewerkte strategische plannen; deze vloeien voort uit het onderhavige beleidsplan en moeten nog verder worden uitgewerkt. Taakaanduiding te niet in geslaagd een betere te van een nieuwe Politiewet", de aangegeven aan welke facetten vinden. Het biedt de politie in opleidingen zijn veranderd en de van deze veelomvattende taak elk geval de mogelijkheid om sterkte van de korpsen is uitge- de politie in meerdere of minde- haar werk te verrichten in een breid. Daarnaast kreeg de politie re mate aandacht besteden, samenleving die van jaar tot ook te kampen met de gevolgen jaar aan verandering onderhe- van de ATV en de nieuwe incon- Tenslotte vig is. veniëntenregeling. Hierdoor In de komende tijd zal in deze kan het gebeuren dat op sommi- rubriek regelmatig aandacht Een breed terrein ge momenten de bezetting mini- worden besteed aan een onder- Was het in vroeger tijden zo dat maal is. Per jaar kwamen er im- deel van de politietaak. Volgen de gezagsverhoudingen en mers twaalf extra vrije dagen de week al zal de kleine erimina- In het eerste gedeelte van het be- maatschappelijke strukturen bij en verder diende het aantal liteit centraal worden gesteld, leidsplan wordt uiteengezet hoe vrij duidelijk waren (of ze goed nacht- en weekuren beperkt te In het artikel over de kleine cri- de politie zich in de loop der ja- en rechtvaardig waren is weer blijven. Hoewel de sterkte in de minaliteit zullen we onder ande ren heeft ontwikkeld. Hierbij een ander verhaal), thans staat afgelopen jaren is verhoogd, re ingaan op datgene wat onder wordt stilgestaan bij de taak van nagenoeg alles ter discussie. En kan worden gesteld dat de com- het begrip kleine criminaliteit de politie en bij haar rol in de sa- dit kan variëren van de vraag of pensatie niet voldoende is. gerekend moet worden. Ook zal menleving. Ten aanzien van het het zin heeft om bij kruispunt x nader worden ingegaan op de eerste kan worden vermeld, dat voor het rode licht te stoppen tot Prioriteit strategie, aan de hand waarvan de omschrijving van de taak van het vraagstuk van de euthana- Dit alles in aanmerking geno- getracht kan worden de kleine de politie niet is veranderd. Nog sie. Het valt voor de politie niet men zal het duidelijk zijn, dat de criminaliteit terug te dringen, steeds geldt als uitgangspunt altijd mee om hierop in te spe- politie niet aan alle zaken die Het is jammer te moeten consta- artikel 28 van de politiewet, dat len, zeker niet in die gevallen zich voordoen de aandacht kan teren dat het begrip kleine cri- zegt: "De politie heeft tot taak in waarin de discussie nog niet is geven die zij wellicht verdienen, minaliteit zich de laatste jaren ondergeschiktheid aan het be- afgerond of waarin de opvattin- Aan het maken van keuze's en verzekerd weet van een steeds geh in de maatschappij sterk het stellen van prioriteiten valt grotere belangstelling. Maar, uiteenlopen. niet te ontkomen. In het be- zoals gezegd, volgende week leidsplan wordt in grote lijnen meer hierover. Ontwikkelingen Met name in de laatste tien ja ren is er bij de Nederlandse poli tie het nodige gebeurd. Er zijn diverse rapporten verschenen, voegde gezag en in de over eenstemming met de geldende rechtsregels te zorgen voor de daadwerkelijke handhaving van de rechtsorde en het verlenen van hulp aan hen, die deze be hoeven". Deze taakomschrij- Gelet op artikel 37, eerste lid, van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne maken burgemeester en wet houders bekend, dat zij voornemens zijn tot wijziging over te gaan van de door hen op 26 april 1983 aan Fa. Gebr. De klerk te Middelburg verleende vergunning ingevolge de Hinderwet voor de herstelinrichting voor motorvoertuigen en stalling van motorvoertuigen aan de Elektraweg 21 te Middelburg. De reden hiervoor is dat de aan de bovenaangehaalde vergunning verbonden voorschriften thans ontoereikend zijn om schade en bodemverontreiniging te voorkomen. De voorgenomen wijziging houdt in dat aan de vergunning voorschriften worden toegevoegd met betrekking tot registratie van afgewerkte olie, melden van bodemverontreiniging, olie opslag in vaten binnen de loods en bovengrondse opslagtank(s) en de thans van toepassing zijnde voorschriften met betrekking tot de ondergrondse olietank worden ingetrokken. Derhalve wordt de vergunning aangepast aan de huidige ontwikkelingen ten aanzien van de bodembescherming. Gemotiveerde bezwaren kunnen tot 10 juli 1986 schriftelijk bij ons college worden ingebracht. Degene die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Burgemeester en wethouders hebben besloten de Molenberg in beide richtingen te sluiten voor voertuigen die ,met inbe grip van de lading, een lengte van 10 meter te boven gaan en voor voertuigen, waardoor één of meer aanhangwagens of opleggers worden voortbewo gen, indien het samenstel van het voertuig met de aanhangwa gen^) of de oplegger(s), met in begrip van de lading,die lengte te boven gaat. Tegen dit besluit kan iedere be langhebbende binnen 30 dagen na heden beroep instellen bij de Kroon. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Ma jesteit de Koningin in Steeland, St. Pieterstraat 42 te 4331 EW Middelburg. Het volledige ver- keersbesluit ligt bij bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2 ter inzage. 3 i 1 b. ving is tegelijk helder en veel omvattend, doch men is er in fei- er kwam en ging een "Ontwerp Gelet op artikel 40 van de Wet alge mene bepalingen milieuhygiëne ma ken burgemeester en wethouders bekend, dat zij de door hen I.op 10 april 1973 aan het Water schap Walcheren te Middelburg verleende vergunning ingevolge de Hinderwet voor het polderge maal aan de Nieuwe Vlissingse- weg hebben gewijzigd. De wijzi ging houdt in dat aan de vergun ning worden toegevoegd voor schriften betreffende olietanks; II. op 23 augustus 1966 verleende vergunning ingevolge de Hinder wet voor het garagebedrijf aan de Oostperkweg 25a hebben gewij zigd. De wijziging houdt in dat aan de vergunning worden toege voegd voorschriften betreffende olietanks en algemene voor schriften. De beschikkingen en alle terzake zijnde stukken lig gen ingaande heden tot 26 juli 1986 ter inzage: elke werkdag van 8.30 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.30 uur op de afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecretarie, Lange Noordstraat 1 te Middelburg en elke donderdagavond van 18.00 tot 21.00 uur eveneens op ge noemde afdeling. Inzage op die avond moet van tevoren telefo nisch worden verzocht (telefoon 01180-26251, toestel 413). Bij de stukken ligt een mededeling waar en wanneer een mondelinge toelichting kan worden verkre gen. Ingevolge artikel 49, tweede lid, van de Wet algemene bepalin gen milieuhygiëne staat tot 26 ju li 1986 beroep open bij de Kroon voor: Bestuurscommissie Culturele Zaken, donderdag 3 om 15.00 uur Secr. mej. J. Cijsouw (spreekrecht) Gemeenteraad, maandag 7 om 14.00 uur Commissie Bestuur-Bestuurden, dinsdag 8 om 16.00 uur Secr. dhr. K.W.A. de Regt (spreekrecht) Voor het gebruik maken van het spreekrecht moet een afspraak gemaakt worden met de commissiesecretaris op het stadhuis. f. PLAATS EN VERKEERSMAATREGEL 1.J. Schottestraat Afgesloten voor alle verkeer 2. Breeweg Tussen de Burgemees ter Dregmanstraat en de toegang tot het Zanddorp afgesloten 3. Nw. Vlissingseweg Ventweg (geen hinder voor het keer) AARD VAN AANVANGS- HET WERK DATUM herbestrating In uitvoering herbestrating In uitvoering ver- herstraten In uitvoering parkeerstrook a.: degene tot wie de beschikking is gericht; degene die overeenkomstig arti kel 26, lid 2, van de Hinderwet heeft verzocht tot wijziging van de vergunning over te gaan; de betrokken adviseurs; andere betrokken overheidsorg- nen, indien zij overeenkomstig artikel 36 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bezwa ren hebben ingebracht: degenen die overeenkomstig arti kel 38 van de Wet algemene bepa lingen milieuhygiëne bezwaren hebben ingebracht naar aanlei ding van de bekendmaking van het voornemen; enige andere belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeen komstig artikel 38 van de Wet al gemene bepalingen milieuhygië ne bezwaren in te brengen. De beschikkingen worden na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij voor deze datum beroep is in gesteld en met toepassing van arti kel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopi ge voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Ma jesteit de Koningin en worden ge zonden aan de Raad van State, Afde ling voor geschillen van bestuur, Kneuterdijk 22, 2514 EN 's- Gravenhage. Het verzoek tot schor sing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzit ter van de afdeling voor de geschil len van bestuur van de Raad van State. De beschikkingen worden niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Met ingang van 2 juni j.l. is voor de inwoners van Middelburg en Sint Laurens het alarmnummer van de brandweer gewijzigd in 14444. Voor de inwoners van Nieuw en Sint Joosland is het alarmnummer 1444 gaan luiden. Houdt u rekening met deze gewijzigde telefoonnummers! Noteert u de nieuwe alarmnummers even! Het is voor uw eigen gemak^^^ n*.- V Colofon Deze voorlichtings- rubriek van de gemeente Middel bu rg staat onder redactie van het bureau Voorlichting in het stadhuis. Telefoon: (01180) 20251.toestel 133 of 224. Reacties zijn altijd van harte welkom.

de Faam | 1986 | | pagina 5