in Midden Zeeland HELDEN BESTRIJDEN KAPERS Festivalletje 'Poption' in de Piek TOP(HARD)ROCK BRADERIE MIDDELBURG TREKKING LOTERIJ FILMTHEATERS MET GROOT FEEST 19 juni t/m 25 juni PODIUM FILM EXPOSITIE Lezen Chuck Norris en Lee Marvin in 'The Detta Force' SLECHTS 7000 LOTEN VERKOCHT Polka's, walsen en marsen bij 'De Geere' in Middelburg Middelburgs mannenkoor met theaterorgel DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 18 juni 1986 Rufus Thomas, king of soul, terug van weggeweest Jazz in het Koper Galjoen Jaren vijftig rock Zeeland filmland zomeravond orgelconcert DRIE ZEEUWSE FORMATIES IN PLAATS VAN BUSSEN Alhambra vertoont deze week The Delta Force - ondertitel: 'Amerika's nieuwste helden' - met Chuck Norris en Lee Marvin. Het is een film var. Manahan Golan, die inspeelt op de actualiteit: het door veel landen zo gevreesde ter rorisme. Het verhaal speelt zich af in een vliegtuig dat wordt gekaapt na het opstijgen in Athene. Twee Pa- lestijnen overmeesteren de machi ne. Aan boord bevinden zich vooral Amerikanen, onder wie drie duikers van de marine, een pater en twee nonnen. De Joodse passagiers worden afgezonderd. Na een emotionele vlucht landt het toestel in Beiroet, waar de Joodse gijzelaars uit het vliegtuig worden gevoerd en nog eens tien kapers instappen. Dan vertrekt het vliegtuig naar Algiers. Delta Force, de speciale anti- terreur brigade onder leiding van kolonel Nick Alexander en Ma joor Scott McCoy (Marvin en Norris), is dan al onder weg. De beide leiders zijn doorgewinterde commando's. In Algiers mogen de vrouwen en kinderen het vliegtuig verlaten. De commando's weten echter niet beter dan dat er twee kapers aan boord zijn. Via een stewardes ho ren ze dat er meer zijn. Op het laatste moment weten de com mando's hun actie te stoppen en trekken zich terug. In Beiroet worden de mannelijke gijzelaars uit het vliegtuig gehaald en gevangen gezet. Dankzij de Is raëlische geheime dienst weten de commando's waar de beide groe pen gijzelaars zich bevinden. De mannen worden met een verras singsaanval bevrijd. De ka pingsleider haalt dan bliksemsnel de groep Joden weg. Commandoleider Nick bevrijdt intussen met een soepele actie de bemanning van het vliegtuig en voordat de Palestijnen zich kun nen mobiliseren worden alle gijze laars naar het vliegtuig gebracht. Mc Coy stapt pas in als het vlieg tuig snelheid maakt om op te stijgen. Wie van actie houdt kan er op re kenen dat Lee Marvin en Chuck Norris weer vakwerk leverden bij de totstandkoming van deze span nende film. Chuck Norris ontvangt felicitaties nadat hij de gijzelaars heeft verlost van de terroristen. The moonies In het kader van het 'Piekpro- gramma' (De Piek Vlissingen) wordt zaterdag 21 juni een festi valletje met drie groepen: 'The moonies', 'Buy off the bar' en 'Au-Auda'. 'The moonies' is een Nijmeegse band die vanaf 1984 bestaat. Mu zikale invloeden variëren hierbij van Stoogies en Velvet Under ground tot Gun Club en Sonic Youth. Toch rekenen de Moonies zichzelf niet tot stromingen als garagerock en/of trash. Voor henzelf is de muziek in de eerste plaats een manier om zich te uiten en om energie in te stoppen. Een uitgesproken live-band met gie rende gitaren en beukende drums. 'Buy off the bar' een Amsterdam se formatie, bestaat sinds 1985 en heeft tot nu toe een cassette en een 7-inch EP uitgebracht. De groep verfoeit de technische hoogstandjes die langzaam maar zeker weer in de popmuziek te rugkomen. De groep grossiert lie ver in gezellig rammelende mee zingers. 'Au-Auda' is een Middelburgs duo dat stoeit met electronica en ritmebox. 'De Piek', Vlissingen, zaterdag 21.30 uur. *'Buy off the bar Liefhebbers van heavy rock kun nen tijdens de braderie ongetwij feld aan hun trekken komen. Op Plein 1940 speelt namelijk de Amerikaanse formatie Joshua. Deze groep komt naar Middel burg dankzij Kees Petiet van Bar American. De heavy-formatie is momenteel op promotietoer door Duitsland. Dankzij een bevriende relatie van Petiet kan men zater dag vanaf 14 uur genieten of de oren dichtstoppen - naar gelang de voorkeur - op de braderie. Joshua dankt zijn naam aan de leadgitarist Joshua Perahia, wiens vingervlugheid op de gitaar bij vele fans over de hele wereld respect afdwingt. Opvallend is trouwens dat de groep meer aan hang heeft in Japan en in Europa dan in Amerika zelf. De laatste el pee Surrender bijvoorbeeld, moet via importkanalen worden aange schaft in de USA. De groep brengt strakke melo-, dieuze rock die de bandleider van Joshua omschrijft als hardrock met een positieve power, die recht vooruit dendert. Het muziekblad Oor riep vorige maand de elpee Surrender uit tot elpee van de maand. Rufus Thomas noemt zichzelf de oudste teenager van de we reld. Anderen noemen hem 'the king of soul'. Wie kent ze niet, nummers als 'walking the dog', 'Do the funky chic ken' en 'The push and pull'. Rufus was één van de vernieu wers van de Memphis sound en hij wordt gezien als de rug- gegraat van de stax-sound. De 69-jarige Rufus Thomas is weer terug van weggeweest. Hij treedt op in Britannia in Vlissingen op vrijdag 20 juni en het optreden van 'The king of soul' begint om 20.30 uur. In het Koper Galjoen is vrijdag 20 juni weer een jazzconcert met me dewerking van The Sound of New Orleans. Het concert begint om 22 uur. De Berglander muzikanten. 'De Berglander Muzikanten'. Ze komen uit Brabant en spelen de zogenaamde 'Egerlander' mu ziek: polka's, walsen en marsen. Regelmatig treedt deze groep op in Duitsland tijdens de wijn feesten en onlangs wist deze 16-mans formatie het nationaal kampioenschap in de wacht te sle pen. Zaterdag 21 juni laten ze een staaltje van hun kunnen zien, wanneer ze optreden in 'De Gee re' aan de Lange Viele in Middel burg. Het optreden begint om 16 uur en duurt tot circa 1 uur 's nachts. Maya van den Broecke (VPRO) en acteur Huub Stapel zijn woensdag 25 juni in disco Zippo om samen met notaris Janse de Jonge de prijswinnaars te trekken van de verloting die werd gehouden door de Stichting Filmtheaters Middel burg. Zoals bekend is de opbrengst bestemd voor de nieuw in te rich ten bioscoop in het Schuttershof complex, waarvoor de gemeente al toezegde om ƒ168.000 te lenen. Tot op heden hadden de vrijwilli gers van de Middelburgse filmthea ters Meccano en Electro nog niet zoveel succes met de verkoop van loten. Ondanks de talrijke keren dat ze kramen op de Lange Delft bemanden, verkochten zij slechts 7000 stuks. Dat is eenderde van wat de organisatie voor ogen had. Beroepskracht Leo Hannewijk heeft nu zijn hoop op de braderie gevestigd. "Hij hoopt dat de jaar markt goed zal zijn voor de ver koop van nog eens 7000 loten. Wat deze tegenslag voor consequenties heeft weet Hannewijk nog niet. Hij grapt: "Dan kopen we een deur minder". Niettemin is voor de trekking een •groot feest opgezet. Behalve de landelijke coryfeeën zoals eerder vernoemd speelt de groep Jump! Dick Jump!. Deze band heeft in Amsterdam en omgeving het pre dikaat "meest belovend" op gespeld gekregen. In hun muzikale bagage brengen ze jaren vijftig rock en romantische muziek mee naar Middelburg. De Zeeuwse groep Dreams dy First speelt in het voorprogramma. De trekking van de loterij is om 21.30 uur en het feest vangt een uur later aan. In het onlangs door brand ge teisterde Schuttershofcomplex moet een nieuwe bioscoop komen. Omdat The tavern helemaal in as werd gelegd, verhuisde deze jonge- rendisco naar de portalen en het Jump! Dick Jump! Een beloftevolle vond van de filmtheaters. etablissement van het voormalige café Schuttershof. De provisori sche disco kreeg de naam Zippo. In dat gebouw hebben de uitbaters van het complex de bioscoop ge pland met daarbij een cultureel ca fé. De inrichting moet echter worden betaald door de Stichting Filmtheaters Middelburg. Met de lening van de gemeente kan al een boel worden gedaan, maar niet alles. "Kennelijk onderschatten de Mid delburgers het belang van een bio scoop", klaagt Hannewijk. "Ze zullen het wel weten, maar staan er niet bij stil dat Alhambra in Vlis singen feitelijk de primeurs heeft, omdat de distributeurs ons op het tweede plan zetten. Met een goede bioscoop en een hoog bezoeker saantal zullen we ook hoger op de lijst worden gezet. Er komen bin nenkort prachtige films uit. En die goede films willen we graag in Middelburg hebben". Filmproducenten hebben Zeeland hoog op de lijst staan om er films op te nemen. Olow Seunke is "in" voor een promotiefilm over de pro vincie, geeft Hannewijk als voor beeld. Die film zou dan moeten band die optreedt tijdens de feesta- worden betaald door de provincie. Het prijskaartje vermeldt ƒ80.000,—. Provincievoorlichter Sjaak van der Linde noemt de mel ding dat Seunke een film over Zee land zou gaan maken uiterst prematuur. "Er is wel eens wat over gezegd, maar meer niet". Hannewijk noemt verder de plan nen van Herbert Curriël om een speelfilm in Zeeland te maken over een jonge vrouw in een uiterst ge reformeerd dorp. "Er onstaat in Zeeland een klimaat dat goed is voor de film", meent Hannewijk. "Regiseurs en producenten vinden het hier niet alleen mooi, maar fil misch gezien heerst hier een voor treffelijke sfeer. Het zou moeten overslaan naar meer bioscoopbe zoekers. En daarvoor blijven we aan de weg timmeren". DONDERDAG 19 JUNI Praten over nieuwe muziek met onder andere Jaques Charlier, Shelly Hirsch, Floris van Manen en Huub Kerstens. Centrum Nieuwe Muziek 18 uur. 'Installatie'. Floris van Manen en Trimpin met een computer gestuurde muziekinstallatie in het trappenhuis. Centrum Nieuwe Muziek, Middelburg, 20.30 uur. 'Orgella Kwartet'. Composities voor vier pianisten en twee pia no's. Centrum Nieuwe Muziek, Middelburg, 21 uur. Thora Johansen en Wim Hoo- gewerf. Composities voor elcctro- nisch versterkt clavecimbel en gi taar. Centrum Nieuwe Muziek, Middelburg, 22.30 uur. Shelly Hirsch en Jon Rose. Confrontatie tussen de Ameri kaanse stern-kunstenares en de Australische multi- instrumentalist. Centrum Nieuwe Muziek, Middelburg, 23.30 uur. VRIJDAG 20 JUNI Gitaar duo Eddie en Michael Telepary, 17 en 19 uur. Dreams die first, 20.30 uur. Seventy- Seven, Middelburg. VRIJDAG 20 JUNI Electronische muziek, een ruim telijk experiment met 8 gitaren, 4 saxen, bas en drums. Shelly Hirsch. Centrum Nieuwe Muziek, Middelburg, 17 uur. Rufus Thomas, king of soul, Britannia, Vlissingen, 20.30 uur. Het Zeeuws Orkest onder lei ding van Louis Stotijn met mede werking van Annegeer Stumphius en Adriaan van Limpt, Grote Kerk, Zierikzee, 20 uur. ZATERDAG 21 JUNI Het Zeeuws Orkest, Grote Kerk, Veere, 20 uur. Regio experimenteren, podium voor huiscomponisten. Centrum Nieuwe Muziek, Middelburg, 14 uur. Martien Groebeveld. Improvi saties op een hoyten klankinstal latie. Centrum Nieuwe Muziek, Middelburg, 17 uur. ZATERDAG 21 JUNI Sound Space Ark, Japans en semble, Centrum Nieuwe Mu- ziek, Middelburg, 21 uur. Gerry Hemmingway, slagwerk improvisator uit New York, Cen trum Nieuwe Muziek, Middel- burg, 23 uur. The Moonies, een garage- trashband, en Buy off the bar en Au-Auda. 'De Piek', Vlissingen, 21.30 uur. 'De Berglander Musikanten', 'De Geere', Middelburg, 16 uur. Middelburgs mannenkoor in sa menwerking met Stichting Zeeuws Theater Orgel. Concert en Gehoorzaal, Middelburg, 20 VicrtlC uur. DONDERDAG 19 JUNI Alhambra I Vlissingen 'The Delta Force' 20 uur. Alhambra II 'Fright Night' 20 uur. Grand Theater Goes 'Out of Africa' 20 uur. Meccano Middelburg 'Fooi for love' 21.30 uur. Electro Middelburg 'Carmen' 20.30 uur. VRIJDAG 20 JUNI Alhambra I Vlissingen 'The Delta Force' 19 en 21.30 uur. 'Sex feestjes' (porno) 23.30 uur. Al hambra II Vlissingen 'Fright Night' 19 en 23.30 uur. 'Abel' 21.30 uur. Grand Theater Goes 'Out of Africa' 20 uur. 'Dames' (porno) 23.30 uur. Meccano Middelburg 'Fool for love' 21.30 uur. Electro Middelburg 'Car- men' 20.30 uur. ZA TERP AG 21 JUNI Alhambra I Vlissingen '.The Delta Force' 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen 'Fright Night' 19 uur. 'Abel' 21.30 uur. Grand Theater Goes 'Out of Afri ca' 20 uur. Meccano Middel burg 'Taran en de toverketel' (kinderfilm) 15 uur. 'Fool for lo ve' 21.30 uur. Electro Middel- burg 'Carmen' 20.30 uur. ZONDAG 22 JUNI Alhambra I Vlissingen 'De troe telbeertjes' 14 uur. 'The Delta Force' 19 en 21.30 uur. Alham bra II Vlissingen 'The Delta For ce' 14 uur. 'Fright Night' 19 uur. 'Abel' 21.30 uur. Grand Thea ter Goes 'Out of Africa' 14 en 20 uur. Meccano Middelburg 'Ta ran en de toverketel' 15 uur. 'Fool for love' 21.30 uur. MAANDAG 23 JUNI Alhambra I Vlissingen 'The Delta Force' 20 uur. Alhambra II Vlissingen 'Fright Night' 20 uur. Grand Theater Goes 'Out of Africa' 20 uur. Meccano Middelburg 'Fool for love' 21.30 uur. Electro Middelburg 'The Berlin affair' 20.30 uur. DINSDAG 24 JUNI Alhambra I Vlissingen 'The Delta Force' 20 uur. Alhambra II Vlissingen 'Fright Night' 20 uur. Grand Theater Goes 'Out of Africa' 20 uur. Meccano Middelburg 'Fool for love' 21.30 uur. Electro Middelburg 'The Berlin affair' 20.30 uur. WOENSDAG 25 JUNI Alhambra I Vlissingen 'The Delta Force' 20 uur. Alhambra II Vlissingen 'Fright night' 20 uur. Grand Theater Goes 'Out of Africa' 20 uur. Meccano Middelburg 'Fool for love' 21.30 uur. Electro Middelburg 'The Berlin affair' 20.30 uur. De Schuur Oost-Souburg 'Alleen op de wereld' 14 uur. Gitaar duo Eddie en Michael Telepary, 12 en 13.30 uur. Ten derfoot, 14.30 uur. Seventy- Seven, Middelburg. 'Inter Scaldis Pipes and Drums', centrum Oost-Souburg, 14-16 uur. ZONDAG 22 JUNI Installatie. Floris van Manen en Trimpin met computergestuurde muziekinstallatie in het trappen huis. Centrum Nieuwe Muziek, Middelburg, 11 uur. MAANDAG 23 JUNI Installatie. Centrum Nieuwe Muziek, Middelburg, 11 uur. DINSDAG 24 JUNI Installatie. Centrum Nieuwe Muziek, Middelburg, 11 uur. Orgelconcert door Everhard Zwart. Nieuwe Kerk," Middel- burg, 20 uur. WOENSDAG 25 JUNI Jean Paul Tavenier en Frank Mol. Werken voor viool en pia no. Centrum Nieuwe Muziek, Middelburg, 21 uur. Workshop Orkest onder leiding van Dries Ie Due. Centrum Nieu we Muziek, Middelburg, 22.30 uur. Het Middelburgs mannenkoor geeft in samenwerking met de Stichting Zeeuws Theater Orgel een concert in de Concert- en Ge hoorzaal in Middelburg op zater dag 21 juni. Het bijzondere van dit concert is, dat het Middelburgs mannenkoor voor de tweede keer een concert verzorgt met het beroemde Lon- dens theaterorgel. Het orgel wordt bespeeld door Gerard de Waard. Op het programma staan werken van T. Ortalli, L. Pgaralli, Ri chard Wagner en S. Foster. Als solisten treden op Wim Otterdijk, Roel Dirks en Cees Grootjans. De algehele leiding is in handen van dirigent Han Beekman. Het con cert begint om 20 uur. Het vierde orgelconcert in de zo meravondserie vindt plaats in de Nieuwe Kerk in Middelburg op dinsdag 24 juni. Het orgel wordt deze keer bespeeld door Everhard Zwart. Het programma dat wordt uitge voerd bestaat uit: Sonate No. 4, J.S. Bach; Sonate No. 2, F. Men delssohn; twee koraalvoorspelen 'Nach einer Prüfung kurzer Tage' en 'O Durchbrechner aller Ban de', S. Karg-Elert; Variationen über den Basso-continuo des er- sten Satzes der Kantate 'Weinen, Klagen, Sorgen, Zagen' uit de h- mol Messe, J.S. Bach/Fr. Liszt. Het concert wordt geopend en besloten met respectievelijk een koraalfantasie van F. Asma en Fantasie-Toccatine ps. 33 van J. Zwart. Het concert begint om 20 uur. Kapel van St. Maarten, Hooge landen. Loes Bredius, schilderij en. Dagelijks van 13 tot 19 uur. Aanvang za. Abdij, Middelburg, "Walcheren veertig jaar droog". Ma. t/m za. van 10 tot 17 uur. T/m zo. Balans 17, Middelburg. Elsa Westland, beeldhouwwerk. Wo. t/m vr. van 12 tot 17 uur; za. van 11 tot 16 uur. Kunstuitleen (Kuiperspoort 22) Middelburg. Bea de Visser, acryl schilderijen en Maria Hees, tas sen, sieraden, koffertjes en strop dassen. Di. t/m za. van 13.30 tot 17 uur. Rabobank (Lange Geere 3) Mid delburg. Leen Quist, keramiek en Piet Rijken, schilderijen. Tijdens openingsuren. De Vleeshal, Middelburg. Ri chard Hefti, 'Libretto 86'. Di. t/m za. 11 tot 17 uur, zo. 13 tot 17 uur. Galerie 'l)e Wijnstock' (Bel- linkstraat 32) Middelburg. Tie Hof, landschappen en portretten. Tessa Braat, keramiek. Do. en vr. 14 tot 17 uur, za. 11 tot 12.30 en 14 tot 17 uur. Zeeuwse Bibliotheek (Kousteen- sedijk 7) Middelburg. Reproduc ties van Roelof Roghman. Di. t/m vr. van 10 tot 21 uur, za. van 10 tot 13 uur. Zeeuws Kunstenaarscentrum (Achter de Houttuinen 30) Mid delburg. Marga Knaven, porselei nen objekten en Marjolein Vare kamp, boeken, etsen en tekenin gen. Di. t/m za. van 14 tot 17 uur. Zeeuws Museum (Abdij 3) Mid delburg. 'Aanwinsten 1985, een keuze' archeologische cultuur historische voorwerpen en schil derijen, hedendaagse kunstwer ken en natuurhistorische objec ten. Ma. t/m vr. van 10 tot 17 uur. Tot za. Zeeuws Museum/Natuurhistorie (Duinvlietweg 6) Oostkapelle. De Natuur in Zeeland en fossiele schelpen in Zeeland. Dagelijks van 10 tot 17 uur. Grote Kerk (Oudestr. 26) Veere. Zomertentoonstelling, met o.m. 'Veere-Zeeland', restauratiewerk zaamheden, boerenwagens, boomkorvisserij. Tevens "Wal cheren veertig jaar droog", vanaf ma. Ma. t/m za. 10 tot 17 uur, zo. 14 tot 17 uur. De Schotse Huizen (Kaai 27) Vee re. Anke de Keizer, schilderijen en aquarellen in sluiertechniek. Di. t/m za. van 10 tot 17 uur. T/m za. Ahrend bv (Rooseveltlaan 737) Vlissingen. Guido Eckhardt, kleuretsen. Kantoortijden. Gallery De Blaeue Acolye (Bella my park 22) Vlissingen. Oudes, Jaarsma, Dekker, Groen, Peelers e.a. Maritieme schilderijen. Di. t/m za. van 13.30 tot 17 uur. Iguana (Bellamypark 35) Vlissin gen. Levende reptielen, amfibieën en insekten. Zo., ma., do., 14 tot 17.30 uur. Di., wo., vr., za., van 10 tot 12.30 en van 14 tot 17.30 uur. Galerie Moreno (Paul Kru- gerstraat 61) Vlissingen. W-erken van diverse kunstenaars. Di. t/m za. van 13.30 tot 17.30 uur. La Reine (Lange Zelke 19) Vlis singen. Tekeningen met als thema "Radio Walcheren" van de kin deren van de St. Josefschool. Tij- dens openingsuren. T/m za. Stedelijk Museum (Bellamypark) Vlissingen, "Een panorama van Vlissingen anno 1618". Di. t/m vr. 10 tot 17 uur, zaterdag en zon- dag 13 tot 17 uur. Centrum Nieuwe Muziek (Klove niersdoelen) Middelburg Jacques Charlier, recente werken, in ka der van Festival Nieuwe Muziek. Omdat de markt in Middelburg tijdens de braderie autobüsvrij is kan er een podium worden neergezet voor Seventy Seven, op de plaats waar de bushokjes staan. Drie Zeeuwse formaties zullen vrijdag en zaterdag op dat podium aantreden om zich van de beste zijde te tonen. Vrijdag speelt het duo Eddie en Michael Telepary (vanaf 17 uur) en de nieuwe Zeeuwse popgroep Dreams die First. Zaterdag treedt er vanaf 12 uur het gitaarduo op en voor wat dit podium betreft wordt de brade rie besloten met Tenderfoot. Kinderboeken door Jan Smeekens In 1776 (Onafhankelijkheidsver klaring) telden de Verenigde Sta ten van Amerika drieënhalf mil joen inwoners. NU (1980) zijn dat er 216.820.000. Een belangrijke bijdrage is die snelle bevolkings groei leverden de meer dan vijftig miljoen Europeanen die er sinds 1815 hun paradijs zochten. Ze kwamen, omdat ze zich ongeluk kig voelden, arm waren en geen keus hadden. Het verhaal van deze immigran ten (uit alle landen van Europa) werd door \\illem Kurelek en Margaret Engelhart opgetekend in ZIJ ZOCHTEN EEN NIEU WE WERELD. Het verhaal van de Europese Immigratie in Noord-Amerika. Toen William Kurelek in 1979 stierf had hij van vijf groepen im migranten de geschiedenis vastge legd in schilderijen. Uit die series, aangevuld met een aantal op zich zelf staande schilderijen, werd het boek samengesteld dat niet alleen het verhaal vertelt van de harde strijd om te overleven, maar ook- en dat vooral-een monument is voor al die mannen en vrouwen zonder wie Noord-Amerika niet zou zijn wat het nu is. Zijn manier van schilderen is dan ook bij uitstek geschikt voor een informatief boek als dit: gedetail leerde schilderijen die mensen in overweldigende, schitterend be lichte landschappen beschrijven. Maar zonder het pathos waarmee sommige Amerikaanse kunste naars de werkelijkheid van Ame rika verbeelden en die ons in Europa zo tegenstaat. De tekst bij de schilderijen is van Margaret Engelhart, evenals William Kure lek uit immigranten geboren. In korte, zakelijk geschreven en goed leesbare stukjes vertelt ze over de problemen die immigran ten ondervonden bij hun aan komst in de Nieuwe Wereld, hun werk, teleurstellingen, dromen, pleziertjes, godsdienstzin, moed en verwachtingen. Kinderen vanaf 10 jaar zullen ge boeid naar de illustraties kijken. De tekst is nog wat te moeilijk voor ze. Die lijkt me eerder ge schikt voor twaalfjarigen en kin deren uit het voortgezet onder wijs. Waarmee tevens gezegd is dat dit boek jarenlang mee kan. Van William Kurelek verschenen bij uitgeverij C. de Vries- Brouwers eerder 'Winter op de Prairie' en 'Zomer op de Prairie'. Zij zochten een Nieuwe Wereld door William Kurelek en Marga ret Engelbert. Uitgeverij C. de Vries-Brouwers Antwerpen. Prijs 34,50.

de Faam | 1986 | | pagina 9