O" 0) Q. <D CD INSPRAAK BESTEMMINGSPLAN NOORDWEG SLu WW S3 5 5" 25 HQ'S week DE FAAM Woensdag 18 juni 1986 V er keer smaatr egelen tijdens Braderie Bijstand voor een ziektekosten verzekering 3 O O i 0) 0) o MENU 'TAFELTJE DEK JE' week 23 - 28 juni Swimm Jogging Collecte Anjerfonds Zeeland ®I <D Bestemmingsplan Rei jer shove II 5' Q. O 5 <D 1 Verlenen hinderwetvergunning 18 - 25 juni <D gt cr Donderdag 19 juni organiseert de gemeentepolitie weer een kijkuur voor gevonden fietsen. Diegenen, die aangifte hebben gedaan van een vermist rijwiel kunnen dan tussen 16.00 en 17.00 uur terecht op de binnenplaats van het Middelburgse lolitiebureau. In verband met de braderie zullen de bussen van de Z.W.N. niet over de Markt rijden. Tijdens de braderie rijden de bussen via de Gortstraat naar en van Plein 1940. Dit betekent dat de bushalte op de Markt dus naar Plein 1940 wordt verplaatst. Op de balie in de voorlichtingswinkel Stadhuisstraat 2, vindt u aan nieuwe gratis af te halen f older s/bröchures: Kunstuitleen Stichting Beeldende Kunst Zeeland Europa van nu, Europa van u Verzekering Ziektekosten, Verplicht naar school? Wijs op reis O fiL O w Voel u fit en fris! Dit betekent deelnemen aan de swim-jogging. Dit kan tijdens de openingsuren voor recreatief zwemmen in het buitenbad van het zwembad "Poelendaele". Voor f 2,50 kunt u al een strippenkaart kopen. Ook bestaat de mogelijkheid een medaille te halen. Bel voor meer informatie het zwembad, tel. 26451. Tijdens de braderie, op 19, 20, en 21 juni zullen kramen wor den geplaatst op de Langeviele, de Vlasmarkt, de Pottenmarkt, Markt, Lange Delft, Korte Delft, Segeersstraat, Nieuwe Burg, Langevielebinnenbrug en Pot tenbakkerssingel. In verband hiermee is voor deze wegen of weggedeelten een tijdelijke ver keersmaatregel getroffen. Als gevolg hiervan zijn onderstaan de straten gedurende deze drie dagen gesloten voor alle ver keer, behalve voor voetgangers en met uitzondering van bedie nend verkeer van 8 tot 10 uur: Langeviele, Vlasmarkt, Potten markt, Damplein (west en zuid zijde), Markt, Lange- en Korte Delft, Segeersstraat, Nieuwe Burg, Langevielebinnenbrug, Pottenbakkerssingel (voor Tref- center), Korte Geere, Gra venstraat, Nieuwstraat (tussen St. Barbax-agang en Lange Delft), St. Barbaragang. In de onderstaande straten is na woensdag 18 juni na 18.00 uur het parkeren verboden: Lange viele, Vlasmarkt, Segeersstraat, Damplein (zuidzijde), Nieuwstraat en Langevielebin- nenbrug. Het kan voorkomen dat iemands inkomen gelijk of net iets meer is dan de bijstandsnorm. Als men dan zelf de premie moet be talen van een ziektekostenver zekering, zal men minder over houden dan de bijstandsnorm. In dat geval is het mogelijk om een aanvullende uitkering aan te vragen onder de volgende voorwaarde. Bij uw particuliere ziektekostenverzekeraar dient een standaardpolis te worden af gesloten. Bij deze polis geldt een eigen risico voor poliklinische- en niet-klinische specialistische hulp. Dit eigen risico bedraagt f 200,voor een gezin en f 100,voor een alleenstaande per jaar en u moet dit dus bij be handeling zelf betalen. Nu kan het voorkomen, dat daar in de loop van het jaar ook nog andere kosten bijkomen, die de polis niet geheel dekt, zoals een ge deelte van noodzakelijke tand artskosten, een brilmontuur of de zogenaamde "medische knaak". Als deze totale kosten meer bedragen dan f 171,05 per jaar, kan ook daar in veel situa ties bijstand voor worden ver strekt. Het is te overwegen om een ziektekostenverzekering te nemen met een hoog eigen risi co, waarbij de maandelijkse pre mie lager is. In dat geval moet men echter weten, dat als men hoge ziektekosten krijgt en men moet hoge eigen bijdragen beta len, de sociale dienst daar geen rekening mee mag houden. In dat geval wordt dus goedkoop duurkoop. ^HB maandag Gehakt, andijvie en puree, dinsdag Runderlap, sperziebonen en aar dappelen. woensdag Kip met kerrie en rijst, donderdag Karbonade, spinazie en aar dappelen, vrijdag Vis, worteltjes en aardappelen. zaterdag Nasi. Tijdens de opeixingsuren voor recreatief zwem men in het zwembad Poelendaele kunt u deelne men aan de swimm jogging. U dient hiertoe een strippenkaart a f 2,50 te kopen, die na elke keer dat u hebt gezwommen afgestempeld dient te worden aan de kassa. De swimm jogging is niet aan tijd of dag gebonden, u kunt zwemmen wan neer u dat wilt. Als u in etappes 10 kilometer hebt afgelegd ontvangt u bij inlevering van de strippenkaart een medaille. Meer informatie aan de kassa van het zwembad of telefonisch onder no. 26451. Van 17 t/m 20 juni wordt in Middelburg de jaar lijkse Anjei-collecte gehouden. De opbrengst er van is bestemd voor het Anjerfonds Zeeland dat zich ten doel stelt werkzaam te zijn op het gebied van de kuituur en het natuurbehoud. In de afge lopen tien jaar heeft het fonds ongeveer ander half miljoen gulden beschikbaar gesteld aan kul- Voor het gebied, gelegen aan en in de nabijheid van de Noord weg, wordt een nieuw bestemmingsplan voorbereid. Aan de noordzijde grenst het gebied van het nieuwe bestemmingsplan Noord weg aan het bestemmingsplan Sint Laurens (Golsteinseweg/Leliëndaelse- dreefje), aan de zuidzijde aan de bestemmingsplannen Spreneklaan, Klarenbeek IIA en Klarenbeek III. De zuidelijke plangrens wordt gevormd door de reeéhtelijk aangelegde President Roose veltlaan Het nieuwe bestemmingsplan voor de Noord weg en omgeving zal een aantal oude en sterk ver ouderde bestemmingsplannen gaan vervangen. Voor een ge deelte van het plangebied geldt op dit moment naast de bouw verordening zelfs in het geheel geen bestemmingsplan. Doel. Hoofddoel van dit nieuwe bestemmingsplan is het geven van een goede planologische re geling voor de gronden, gelegen aan en in de omgeving van de Noordweg. Een planologische regeling houdt zowel een ge- bruiksregeling als een bebou wingsregeling in. Hoofdzakelijk zal de bestem ming worden gegeven overeen komstig de nu reeds bestaande situatie. Van de nu voorkomen de gebruiksvoi'men is woondoel- einden de meest voorkomende, dit vindt dan ook zijn weerspie geling in het nieuwe bestem mingsplan. Behalve woondoeleinden komen in het plangebied ook een aantal agrarische en niet-agrarische bedrijven, een aantal monumen ten en andere gebruiksvormen I'S: Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het bestemmingsplan Reijershove teneinde de bouw mogelijk te maken van twee woningen met garage's aan de Wachttoren in Reijershove II. De bouwplannen liggen met ingang van 20 juni 1986 gedurende 14 dagen ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage. Gedurende deze termijn kan een ieder, die bezwaar heeft tegen de uitvoering van dat voornemen, zijn bezwaren schriftelijk aan ons kenbaar maken. i 1 1 voor, waai-voor dit bestem mingsplan een regeling zal gaan geven. Agrarische bedrijfsbe- bouwing, welke op logische wij ze in het bebouwingslint van de Noordweg is gelegen, is ook in dit bestemmingsplan opgeno men. De bij die agrarische be drijven behorende gronden zul len in het bestemmingsplan Bui tengebied opgenomen blijven. Bebouwing Behalve gebruiksbepalingen zal het nieuwe bestemmingsplan voor de in het plangebied gele gen gronden ook bebouwings voorschriften gaan geven. Daar bij kan gedacht worden aan voorschriften ten aanzien van de bouwhoogte, de bouwdiepte en de maximaal te bebouwen opper vlakte. Uitgangspunt daarbij is, dat de woonbebouwing aan de straat zijde het huidige wisselende ka rakter behoudt. Aan de voorzij de zullen in het nieuwe plan dan ook slechts zeer beperkte ver bouwingen of uitbreidingen mo gelijk zijn. In een aantal geval len zal van uitbreidingen aan de voorzijde in het geheel geen sprake kunnen zijn. Teneinde toch voldoende expansiemoge lijkheden te behouden is ge tracht deze aan de achterzijde te creëren. Zoals ook in de voor an dere wijken van kracht zijnde bestemmingsplannen geregeld is, zullen deze uitbreidingsmo gelijkheden aan beperkingen onderhevig zijn. Zo zal normali ter niet het gehele achtererf kunnen worden volgebouwd, en dient een niet bebouwde strook de overgang naar het agrarisch gebied te waarborgen. Inspraak Het voorontwerp van het bestemmingsplan Noordweg ligt met ingang van vandaag tot en met donderdag 17 juli 1986 voor een ieder ter inzage bij het Buro Voorlichting van de ge meente Middelburg, Stad huisstraat 2. Gedurende deze periode kunnen belangstellenden het bestem mingsplan komen inzien. Even tueel kan voor een zeer beperkte periode een exemplaar van het bestemmingsplan bij het Buro Voorlichting worden geleend. Schriftelijke inspraak Gedurende bovenvermelde inza getermijn kunnen belangstel lenden op speciaal daarvoor aan wezige formulieren schriftelijk opmerkingen over dit vooront werp kenbaar maken. Mondelinge Inspraak Indien daarvoor voldoende be langstelling is zullen na afloop van de inzagetermijn één of meei'dei'e inspraakbijeen komsten worden gehouden. Hiervoor kan men zich geduren de de inzagetermijn aanmelden bij het Buro Vooi'lichting. Spreekuur Op woensdag 9 juli 1986 zal door enkele ambtenaren van de gemeente een spreekuur over het bestemmingsplan Noord weg worden gehouden. Op dit spreekuur kunnen vx-agen wor den gesteld en eventuele in het bestemmingsplan voorkomende onduidelijkheden worden opge helderd. Om organisatorische redenen wordt een ieder, die van het spreekuur gebruik wenst te ma ken, verzocht zich daarvoor ui terlijk dinsdag 8 juli 1986 aan te melden bij het Buro Voor lichting. Gelet op artikel 37, eex-ste lid, van de Wet algemene bepalin gen milieuhygiëne maken bur gemeester en wethouders be kend dat zij voornemens zijn tot wijziging over te gaan van de door hen op 13 augustus 1962 verleende vergunning ingevolge de Hinderwet voor de groothan del in ijzer- en metaalwaren op het perceel Achter de Houttui nen 12 in Middelburg. De reden hiervoor is dat de aan de bovengenoemde vergunning verbonden vooiwaarden in deze tijd niet meer voldoende zijn om schade en bodemverontreini ging te voorkomen. De voorgenomen wijziging houdt in dat aan de vergunning voorschriften worden toege voegd voor bestaande onder grondse installaties voor motor- benzine, afgewerkte olie, auto- gasolie, huisbrandolie en stook olie en algemene voorschi'iften. Derhalve wordt de vergunning aangepast aan de huidige ont wikkelingen. Gemotiveerde bezwaren kunnen tot 3 juli 1986 schriftelijk bij ons college worden ingebracht. Degene die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Aanvragen hinderwetvergunning Burgemeester en wethouders ma ken ingevolge het bepaalde in de Wet algemene bepalingen milieuhy giëne bekend dat I. de Hermans Gx-oep B.V., Laanstraat 2 te 3762 KD Soest een vergunning ingevolge de Hinderwet heeft aangevraagd voor het oprich ten en in werking hebben van een supermarkt voor een termijn van 2 jaar op het perceel Loskade; II. de N.V. P.Z.E.M., Poelendaelesin- gel 10 te 4335 JA Middelburg een nieuwe, de gehele inrichting omvat tende vergunning ingevolge de Hin derwet heeft aangevraagd voor het kantorencomplex met werkplaatsen op het perceel Poelendaelesingel 10; III. de heer J.J. Geluk, Punt 15 te 4332 AB Middelbux-g een vergun ning ingevolge de Hinderwet heeft aangevraagd voor het opi'ichten en in werking hebben van een paling- mesterij op het perceel Elektraweg en dat zij voornemens zijn de ge vraagde vergunningen te verlenen onder voorwaarden. Ingaande heden üggen de aanvra gen met de daarop betrekking heb bende stukken alsmede de ontwerp beschikkingen elke werkdag van 8.30 uur tot 12.00 uur en van 14.00 uur tot 16.30 uur ter inzage op de af deling Algemene Zaken ter gemeen- turele organisaties en initiatieven in Zeeland. Met name het muziekleven profiteert van de ak- tiviteiten van het fonds. Maar ook aan andere terreinen van het kulturele leven gaat het anjer fonds niet voorbij. Het Anjerfonds Zeeland is onderdeel van het lan delijk Prins Bernhard Fonds, dat veertig jaar ge leden werd opgei'icht. Het werk van de fondsen 'kan allen worden voortgezet als zij over voldoen de geld beschikken. Daarom wordt ieder jaar de Anjercollecte gehouden. PLAATS EN VERKEERSMAATREGEL 1. J. Schottestraat Afgesloten alle vei'keer 2. Kanaalweg Gedeelte tussen het fietspad station en shellesta- tion voor fietsers en bi-omfietsers 3. Breeweg Tussen de Burgemees ter Dregmanstraat en de toegang tot het Zanddorp afgesloten voor alle verkeer 4. Nw. Vlissingseweg Ventweg (geen hin der voor het verkeer) AARD VAN HET WERK herbesti-ating herstraten AANVANGS DATUM In uitvoering In uitvoering herbestrating In uitvoering herstraten In uitvoering parkeerstrook tesecretarxe. Lange Noordstraat 1 te Middelburg tot het einde van de ter mijn waarbinnen beroep kan wor den ingesteld tegen de beschikkin gen op de aanvragen. Genoemde aanvragen met de daarop betrekking hebbende stukken en de o'ntwerp-beschikkingen liggen hier eveneens gedurende een maand bui ten de werkuren ter inzage op don derdagavond van 18.00 uur tot 21.00 uur. Indien op die avond inza ge wordt verlangd dient dit van tevo ren telefonisch te worden aange vraagd, telefoon 01180-26251, toestel 413. Bij de stukken ligt een mededeling waar en wanneer een mondelinge toelichting kan worden verkregen. Schriftelijke gemotiveerde bezwa ren tegen het verlenen van de ver gunningen kunnen bij hun college worden ingediend tot 19 juli 1986. De persoonlijke gegevens van dege ne die een bezwaarschrift heeft in gediend, worden indien daarom wordt verzocht, niet bekend ge maakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk, tegelijkertijd met het bezwaarschrift worden ingediend. Indien daarom wordt verzocht (tele foon 01180-26251, toestel 413) kan in de periode van 3 juli 1986 tot en met 11 juli 1986 een openbare zit ting worden gehouden, waax-op mon delinge bezwaren naai- voren kun nen worden gebracht en waarbij te vens gelegenheid zal worden gege ven tot een gedachtenwisseling. Zij vestigen er de aandacht op, dat degenen die gebruik hebben ge maakt van één of meer van genoem de mogelijkheden tot het indienen van bezwaren en degenen die aanto nen daartoe redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest later bei-oep kunnen instellen bij de Kroon tegen de genomen beschikking. Donderdag, vrijdag en zaterdag 19, 20 en 21 juni zal Middelburg zich helemaal wijden aan de braderie. Dit betekent dat het in Middelburg druk zal zijn. Ook u wilt natuurlijk zien wat er op de braderie allemaal te doen is. Let een beetje op elkaar, bijvoorbeeld in het stadsverkeer. Dit vergroot uw eigen plezier. Colofon Deze voorlichtings rubriek van de gemeente Middelburg staat onder redactie van het bureau Voorlichting in het stadhuis. Telefoon: (01180) 26251.toestel 133 of 224. Reacties zijn altijd van harte welkom.

de Faam | 1986 | | pagina 5