uit V het zskenhart 'De steun die ik thuis kreeg, was fantastisch Twee keer meer activiteiten dan vorig jaar Amro-districtskantoor in Middelburg heropend VEERSE MEER DAGEN 1986 Peeters stuntte bij nieuwe zaak Peeters nu ook in Vlissingen 'La Reine' in Vlissingen laat de zon schijnen INITIATIEF SPOORWEGEN Bakkerij Maljaars in Middelburg in nieuwe jas Woensdag 11 juni 1986 DE FAAM - DE VLISSINGER Ponyrijden Meubel cash and carry in Middelburg Het programma NIEUW Nieuw casino in Middelburg Precies op zijn verjaardag (6 juni) opende George Peeters uit Mid delburg aan de Lange Zelke in Vlissingen zijn derde winkel. Een goede naam vestigde Peeters in Middelburg, waar hij sinds jaren aan de Langeviele een zaak uit baat in 'beter keukengoed'. Nog maar acht maanden geleden kocht de nu 48-jarige ondernemer de porseleinwinkel van Rie Min- derhoud aan de Nieuwe Burg in Middelburg. De drie Peeters- zaken worden draaiende gehou den door zijn vrouw (geschenken aan de Burg), zijn 20-jarige zoon (luxe en huishoudelijke zaken aan de Langeviele) en hijzelf, zwaait de scepter in Vlissingen, qua pro- dukten een combinatie van beide Middelburgse winkels. De ham vraag luidt: wat doet een Middel burger in Vlissingen. Schaamte voor de vrager, want Peeters weet er raad mee, lust hem rauw. trale van ondernemers in het mid den en klein bedrijf) zet hij kant tekeningen en levert - voorzichtig - kritiek op het plan om een nieuw winkelcentrum te bouwen op het Scheldeterrein. "Als je op de ene plaats iets onderneemt, bloedt een ander deel dood", stelt hij vast. Vlissingen zou in ieder geval meer de handen in elkaar moeten slaan, is (ook) zijn mening. Hij kijkt naar de actualiteit. "Neem nou dat Barbershopfestival (afgelopen weekeind red.) Het zou toch prachtig zijn als de winkeliers zouden regelen dat her en der in de stad van die groepjes zouden optreden. Nu concentreert zich alles in het Scheldekwartier, dus Vlissingen heeft er verder weinig aan". Hij noemt vervolgens Bre da, zijn geboortestad als voor beeld. "In Breda is het jazzfesti val ook klein begonnen. Maar de winkeliers daar gingen op een ge geven moment samen werken en deden een duit in het zakje van de organisatoren. Het gevolg kan iedereen zien. Het jazzfestival in Breda, mijn geboortestad dus, is een van de grootste in Ne derland". Samen Samen doen, luidt het parool van Peeters, is heel belangrijk. "Nooit afgunstig zijn. Want als het regent bij mijn buurman, druppelt het bij mij". Over zijn succes om nu drie win kels te bezitten heeft hij een sim pele verklaring. "Dat is een kwestie van goed teamwork in fa milieverband". Hij legt uit: De steun die ik thuis kreeg, was fan tastisch. Nu is er in alle drie de Peeters-zaken een Peeters aanwe zig. Die steun en saamhorigheid mag je niet onderschatten. Is die steun er namelijk niet dan bereik je niets". De zaak in Vlissingen moet wor den gezien als een combinatie van de twee in Middelburg. Op de 170 m2 oppervlakte is het betere potten- en pannenwerk (Lange viele) te koop en de aantrekkelij ke (soms) kostbare geschenken (Burgpromenade) nemen het overige deel in beslag van Peeters aan de Lange Zelke. "Door het wegvallen van Jo de Roo kunnen we hier merken verkopen als Wedgwood, Villa Roi, Boch, Thomas, Fissier, Hummel en RB- bestek, dat is van heel hoge kwa liteit". In het kader van de actie 'La Reine laat de zon voor velen schij nen' tonen de kinderen van de St. Jozefschool uit Vlissingen van 9 tot en met 21 juni in Lunchroom 'La Reine' tekeningen onder het thema 'Radio Walcheren'. De makers of maaksters van de twaalf beste tekeningen worden beloond met een pannekocken-middag met aansluitend een be zoek aan 'Radio Walcheren'. Na afloop van de tekeningen expositie is er tot 26 juli een ten toonstelling van aquarellen en pastels van mevrouw Van Arkel- van Mameren. Lunchroom 'La Reine' geeft gedurende het gehele jaar een dubbeltje per drankje aan Radio Walcheren, Green Peace, Die- renasyl Vlissingen, Stichting Ramschip Schorpioen, reptielen zoo Iguana en de speeltuinvereniging d'Oude Stad. Tot op he den is de stand ruim 5000 gulden en gezien het verloop van de actie denkt 'La Reine' een eindstand van 15.000 gulden te halen. maaid. "Vandaar dat ik het kort kan maken", aldus de burge meester, die na het oud bestuurslid het woord voerde. Districtdirecteur drs. P.F. van den Heuvel stelde vervolgens een cheque ter waarde van vijfdui zend gulden ter beschikking van de stichting ponyrijden gehandi capten in Zeeland. Voordat daar na het glas werd geheven op de feestelijke heropening bood ir. P.C. Dekker van het Architecten bureau Rothuizen en 't Hooft, die namens de bouwers sprak, een kunstwerk aan dat een ereplaatsje in het gebouw krijgt. Na het offi ciële gedeelte volgde een drukbe zochte receptie. De kosten van de verbouwing eisten bijna twee miljoen gulden op en daarbij kwam nog een half miljoen voor de installaties. In de vernieuwde bank zijn alle dienstverleningen aan de cliënten gelijkvloers gehouden. In de nieu we kelderruimte zijn de kluizen en het archief ondergebracht en de administratieve afdelingen zijn op de eerste en tweede verdieping geïnstalleerd. De ballonvaart die op de ope ningsdag vanaf de Markt zou be ginnen kon wegens de harde wind I geen doorgang vinden. "Ik zie duidelijk toekomst in Vlissingen", begint hij voorzich tig. Dan: "Vlissingen bloeit op. Vooral in het luxe-pakket zie ik toekomst. En dat bied ik. Door het wegvallen van Jo de Roo ont stond een gat. En om te voorko men dat die exclusieve merken zouden versnipperen over ver schillende branches, moest er iemand inspringen. Ik zou dat trouwens niet gedaan hebben als ik voor Vlissingen een minder rooskleurige toekomst zou zien. Die toekomst is er. Kijk maar naar de St. Jacobsstraat. Vorig jaar stond die voor een groot deel leeg. Ik overwoog toen al om me hier te vestigen, ben regelmatig langs winkelpanden gelopen. De St. Jacobsstraat is nu vol. En dat is een teken aan de wand". CIMK-rapport Het ziet er naar uit dat George Peeters zich actief gaat bemoeien met de gang van zaken in de Vlis- singse binnenstad. Bij het onlangs uitgebrachte CIMK-rapport (een- Van donderdag 19 tot en met zondag 22 juni a.s worden in het hart van de provincie Zeeland de Veerse meer-dagen gehouden. Kortgene is dit jaar gastgemeente en krijgt daarmee een accent bij de programmering. Ook in de andere gemeenten, die aan het meer liggen (Veere, Goes, Arnemuiden en Wissenkerke) worden activiteiten georganiseerd. De manifestatie bestaat uit evenementen op het gebied van de watersport in alle facetten, andere recreatiesport en sportieve recreatie, cultuur, educatie, folklore, amusement en culinaire presentaties. Het districtskantoor van de Amro-bank in Middelburg kan weer optimaal 'draaien'. Na een ingrijpende verbouwing die zo'n kleine twintig maanden duurde is het Amro-gebouw aan de Markt in Middelburg vrijdagmiddag of ficieel geopend. De opening werd verricht door burgemeester mr. Chris Rutten in aanwezigheid van een groot aan tal genodigden. Na een korte toespraak waarin de heer Rutten onder meer wees op de plannen van de Amro-bank om in het Geere-gebied een nieuw bankge bouw neer te zetten, maar die niet doorgingen omdat de Amro- bestuurders een lokatie aan de Markt prefereerden boven die in het Geere-gebied, overhandigde Middelburgs burgemeester een Makkummer tegel met het ge meentewapen van Middelburg, één van de eerste exemplaren die het gemeentebestuur hiervan uit reikte. Voorts riep Middelburgs eerste burger de bank op om af te zien van de plannen die er zijn om de kosten voor het versturen van de dagafschriften door te bereke nen aan de cliënten. In het casino komen twee speelta fels waarop 'golden ten' kan wor den gespeeld. Verder kunnen de bezoekers er 'observatie 24' spelen. Een casino is geen alledaagse on derneming. De burgerij staat vaak argwanend tegenover deze zaken. Eli Nahumury onderkent dat. En met de ervaring als por tier in andere Middelburgse casi no's, die overigens inmiddels zijn opgedoekt, tracht hij koste wat het kost een goede naam op te bouwen. "Ik heb onder meer con tact gehad met de buren hier in de Zandstraat. Ze stonden er niet af wijzend tegenover dat we hier een casino zouden openen", zegt Na humury. Hij noemt ook de con tacten met gemeentelijke diensten 'perfect'. Casino 'Paradise' is dagelijks ge opend tussen 20 en 04 uur. ren valt eveneens onder het kopje "nieuw": pantomimetheater van de Sabattini's, expressieroep Ex ces met een 'ludiek spektakel' en Rennaisancedans en -muziek van D'Oude Kapel, alle uit Gent. Uit Urssel komt een vendelzwaai- groep. Verder zijn er demonstra ties van de Kon. Zuid-Hollandse Maatschappij tot redding van drenkelingen, een demonstratie parasailing, een surfruilbeurs, ve le activiteiten rond de kanosport, vooroorlogse-motoren die een "Rondje Veerse Meer" zullen rij den, en wedstrijden en de monstraties van Scouting Zeeland. Ook de opening van het tweede surfcentrum - surf- en catamaran centrum "Het Veerse Meer" - wordt tijdens de Veerse Meer- dagen met een feestprogramma gevierd; surfberoemdheden als Middelburg heeft er een nieuwe vorm van meubelhandel bij: een meubel discount. In het pand aan de Looierssingel 2 (naast de brandweerkazerne) in de Zeeuwse hoofstad is sinds kort 'Idee Meu belen' gevestigd. In de verkoo pruimte van ruim 500 vierkante meter staan gemiddeld 50 bankstellen, 20 eethoeken, 50 'slaapkamers' en een groot aantal zogenaamde kleinmeubelen. Daarnaast is er een aparte hoek ingericht voor jogging-pakken. "Het idee dat achter 'Idee Meu belen' steekt is simpel", legt be drijfsleider Pierre van de Hurck uit, "Inpakken en wegwezen. De klant ziet iets van zijn gading en kan het direct meenemen. Alles uit voorraad. Een soort cash and carry voor de particulier op het gebied van Meubelen". Van de Hurck voegt daar aan toe, dat de meubelen desgewenst gebracht kunnen worden. Idee Meubelen' is een onderdeel van 'Neder Trade' uit Best. Mid delburg is de vierde vestiging. Eerder opende deze handelsmaat schappij verkoophallen in Am sterdam, Eindhoven en Ant werpen. "Dat is een post die wij als cliën ten liever niet zien" hield de heer Rutten de bankdirectie voor. De oud-Middelburger en oud-lid van de raad van bestuur van de Amro-bank, de heer C.J.P. van Westreenen, gaf zijn visie op de ontwikkeling van het bankwezen en dat van de Amro-bank in het bijzonder. In zijn betoog kwamen zoveel historische feiten aan de orde, dat hij burgemeester Rutten die door zijn archivaris eveneens een aantal historische punten had laten verzamelen, het gras volle dig voor de voeten had wegge- De Veerse Meer-dagen zijn voor iedereen toegankelijk; het publiek kan zowel passief als actief mee doen aan de ruim honderd programma-onderdelen. Toegang tot en deelname aan de activiteiten is in het algemeen gra tis; in enkele gevallen wordt een (geringe) bijdrage in de kosten ge vraagd. De Veerse Meer-dagen worden geopend door mr. J.P. Boersma, voorzitter van het re creatieschap Het Veerse Meer en lid van gedeputeerde staten van Zeeland. De manifestatie wordt dit jaar voor de derde keer gehouden. Vo rig jaar - met Veere als gastge meente - trok ze reeds 70.000 be zoekers. De bedoeling is de mani festatie te doen uitgroeien tot een traditioneel feest van nationale en internationale betekenis. De Veerse Meer-dagen worden georganiseerd door de stichting Promotie Veerse Meer in nauwe samenwerking met en financiële steun van het recreatieschap Het Veerse Meer, Bloso (de admi nistratie "sport en recreatie" van de Vlaamse gemeenschap voor cultuur), de Vlaamse Vereniging voor Watersport en de Belgische Nederlandse Vereniging Zeeland. Verder verlenen vele andere in stellingen en organisaties in binnen- en buitenland hun mede werking. Een belangrijk thema tijdens de Veerse Meer-dagen 1986 is het feit dat het meer dit jaar 25 jaar bestaat. Hieraan wordt onder meer aandacht geschonken door de organisatie van een thema bijeenkomst waarin voor aanstaande sprekers vanuit ver schillende invalshoeken het 25-jarig jubileum van de voorma lige zee-arm zullen behandelen. Saskia en Serge Tevens worden in Kortgene en Veere tentoonstellingen ingericht. Ook zal er een jubileumboekje verschijnen, waarin aandacht wordt geschonken aan het ont staan van het Veerse Meer, bestuur en beheer, natuur en landschap, de eilanden in het meer, het waterpeil, de plezier- vaart, plankzeilen, sportvissen, verblijfs- en dagrecreatie, de vei ligheid en promotie en de plaatsen die aan het meer liggen. Het activiteiten-programma van de Veerse Meer-dagen blijft groeien: alleen al qua volume is het pro gramma voor 1986 verdubbeld ten opzichte van 1985. Succesvol le onderdelen als de opvoering van een zeeslag en een show admi- raalzeilen met een groot aantal historische rond- en platbodem- jachten nemen ook nu weer een belangrijke plaats in. Deze evene menten zullen zelfs kwalitatief worden verbeterd met een groot ser vuurwerk en geluidseffecten, die worden verzorgd door de Zeeuwse muziekschool. Ook ander publiekstrekkers blij ven gehandhaafd: gratis zeilen, excursies naar het eiland De Ha ringvreter, publiekswaterskiën, paardensport, openstelling van m*? p v-" liefhebberstuinen, surfwedstrij- den, tochten op bruine schepen, duikdemonstraties, modelboten- show, fiets- en wandeltochten, opvoering van het Tijl Uilenspie gelspel, taptoes, klassiek concert, volksdansen, culinaire presenta ties, gevarieerde kinderprogram ma's, waterskishow, enz. Nieuw is de grote circustent met terrassen in de gastgemeente Kortgene, waar vier dagen feest gevierd zal worden. Op vrijdag bijvoorbeeld is er een piratenfeest (met zigeunerorkest en piraten- band) en op zaterdag een bour- gondisch feest met behalve culi naire attracties muziek van onder andere het showorkest The Coco nuts en het bekende Nederlandse duo Saskia Serge. Ook nieuw is het onderdeel zeil- SjESL - - wmm Spelen met miniatuurbootjes, ook een programma-onderdeel dat ge heel past in de stijl van de Veerse Meer Dagen. wagenrijden en speedsail, dat vanuit de bakermat De Panne, België, op de stranden van Vrou wenpolder zal worden geïntro duceerd. De culturele inbreng uit Vlaande- OP STAP JUIST MET META lijn Het is niet niks. Radiopersoonlijkheid Meta de Vries heeft haar popu laire zondagprogramma 'Juist op Zondag' maar liefst 18 jaar voor de AVRO-radio gepresenteerd. Op 1 december 1985 was ze voor het laatst in de lucht met dat programma, waarmee ze haar luisteraars-elke zon dag ideeën verstrekte voor leuke dagjes uit. "Juist op zondag" ver dween doordat het programma als gevolg van de zenderwisseling te laat zou moeten beginnen. Uit technisch oogpunt begrijpelijk, maar wel jammer, vonden vele, vaste luisteraars. De Nederlandse Spoorwegen heb ben echter goed nieuws: Meta is terug, zij het dan niet op de radio. NS heeft de 'Op Stap juist met Meta' lijn geïntroduceerd, een lijn waar men informatie over dagrecreatie kan krijgen, zoals dat vroeger in 'Juist op zondag' gebeurde. Door diezelfde prettige stem verteld. beurzen en gewoon kijk- en beleef-evenementen. De 'Op stap juist met Meta' lijn is gedurende de maanden juni, juli en augustus 24 uur per dag en 7 dagen per week in bedrijf. Elke dag zijn de tips voor die dag nog tot 2 uur 's middags te be luisteren. Daarna volgen de tips voor de volgende dag. Een service van de Nederlandse Spoorwegen, die ervoor zorgt dat Meta de Vries u weer op haar vertrouwde wijze vertelt waar u dagelijks heen kunt. En niet alleen op zondag, maar dat wist u al. In het bij dit persbericht gevoegde interview vertelt Meta het een en ander over haar 'Op Stap Lijn'. Als alles volgens plan verloopt opent Eli Nahumury het komende weekeinde de casino club 'Paradi se' aan de Zandstraat 6a in Mid delburg. Afgelopen maandag stond de openingsdatum zaterdag 14 juni nog op losse schroeven. "Maar er wordt keihard gewerkt. Misschien redden we het wel", hoopte bedrijfsleider Nahumury. Na twee maanden "wachten" konden de Middelburgers woens dag 28 mei eindelijk eens zien wat er zich al die tijd heeft afgespeeld achter de 'noodwinkel' voor het pand nummer 70-74 aan de Lange Viele in Middelburg. De 'oude' bakkerij van Maljaars is verdwe nen en daarvoor in de plaats staat een spiksplinternieuwe brood- en banketbakkerij. Bovendien is het pand ernaast -zoals dat heet- erbij getrokken en de winkel is nu eens zo groot. Niet alleen de winkel heeft een verandering ondergaan, ook het assortiment kende een uitbrei ding. In totaal verkoopt Maljaars nu een tiental soorten gebak die staan uitgestald in een speciaal daarvoor aangeschafte koel vitrine. Eén gedeelte van de winkel is ge reserveerd voor de croissanterie. Daar verkoopt Maljaars behalve ovenvers stokbrood, croissants en belegde broodjes diverse pizza's. Het is de bedoeling dat dit assorti ment in de toekomst wordt uitge breid. Behalve een nieuwe winkel en een uitbreiding van het assorti ment heeft de verbouwing nog werkgelegenheid voor twee men sen opgeleverd. Meta de Vries Stephan van de Berg en Lilianne Pepermans spelen een belangrijke rol. Uniek - en ook nieuw - is tenslotte het grandioze vliegfeest dat op het Vliegveld Midden-Zeeland wordt gehouden: stunt vliegen, de monstraties van de Rijkslucht vaartschool en de Grasshoppers van de Koninklijke Nederlandse Luchtmacht. Peeters Ge schenken, de onderneming die afgelopen vrijdag een zaak in Vlissingen aan de Lange Zelke opende, stuntte zaterdag door een perso nenauto op vier kopjes te plaat sen. Peeters wil de tonen dat zijn artikelen (huis houdelijke ap paratuur en ge schenken in het 'betere' genre) oersterk zijn. m Burgemeester Chris Rutten overhandigt een Makkummer tegel met gemeentewapen (een van de eerste) tijdens de opening van de Amro- bank in Middelburg. Door het telefoonnummer 06-8 21 22 23 (niet gratis) kan de actuali teit van de toeristische informatie ook worden verbeterd: NS heeft nu immers de mogelijkheid om de laatste gegevens op het laatste moment op te nemen. Alles. Van grote tentoonstellingen tot brade rieën, schaapscheerdersfeesten, Gratis zeilen voor jongeren vanaf camping De Paardekreek in Kortgene

de Faam | 1986 | | pagina 9