LIJN VAN ALFINETTE MiiOUW KEUKENS TV-geluid horen zoals 't hoort. DOE-HET-ZELF! DE JAGER TOLHOEK Casio Lorus: Adverteren is bekend blijven j| J Li heel 1CliF^ïF DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 11 juni 1986 Wat te melden? Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Snuffelmarkt Jeu de boules Bijna kampioen Sociale verzekering Goes, Houtkade 7 Middelburg, Lange Noordstraat 67 Markt •Familie-voetbaldag Dikke banden wedstrijd Afrika-kerkdienst Milieu Wielerronde Winti Vossenjacht Prima Donna Zomerfeest Tienkamp Samenwerking Emancipatie 1 Emancipatie 2 Oude Zeeuwse Kerken Jeu de boule Gedetineerden Trimloop Huurcommissie Rommelmarkt Kinderkamp Bibliobus Vleermuizen Heemkundige kring Sport/speluitleen Korfbal Vrijwilligers Excursie Emancipatie 3 BARBECUE OM ZELF TE MAKEN Emancipatie Emancipatie 4 Rutten naar Nuth Studiedag Als u de t.v. harder moet zetten om het geluid te kunnen horen, is dat meestal voor anderen onaangenaam. Sennheiser lost dit probleem op. Met de Sennheiser hoofdtelefoon HDI 405 S kunt u duidelijk horen wat er wordt uitgezonden zonder anderen te hinderen. Draadloos d.m.v. infra-rood techniek en ook te gebruiken in combinatie met uw hoortoestel. Wij informeren u graag over de mogelijkheden. hoortoestellen 99.- 249.- In zaal 'Rehoboih' in Oost- Souburg wordt op zaterdag 14 ju ni een Snuffelmarkt gehouden ten bate van de bouw van een nieuw kerkelijk centrum achter de Ne derlands Hervormde kerk. Vanaf 9 uur kan iedereen kijken of er iets van zijn of haar gading bij is. De Association de la Culture Frangaise et Zélande (ACFZ) houdt op zaterdag 14 juni bij 'Het Trefpunt' aan de Nassaulaan in Middelburg een jeu de boules toernooi. Het toernooi wordt besloten met een barbecue en na afloop is er gelegenheid tot dan sen. Het toernooi begint om 13.30 uur en en barbecue om 18.30 uur. Inlichtingen: 01180-38585 of 01184-13100. De Provinciale Vereniging Het Zeeuwse Kruis en de personeels vereniging 'De Kruzemuntjes' hebben "op Papendal" deelgeno men, aan een landelijke sportdag van 'het kruiswerk' De Zeeuwse Kruismedewerkers eindigden op een gedeelde zesde plaats. Kampi oen van de in totaal 15 deelne mende provincies en grotere ste den werd de Kruisvereniging Twente. Nu het vakantieseizoen voor de deur staat, heeft het Voor lichtingscentrum Sociale Verzeke ringen (VSV) een herziene versie uitgegeven van de folder 'Vakan tie en sociale verzekeringen'. In deze folder staat veel waardevolle informatie voor de vakantiegan gers, zoals welke zaken hij moet regelen om in een ver en vreemd land of na thuiskomst onaange name verrassingen te voorkomen. Verder vermeldt de folder in wel ke landen de ziekenfondsverzeke ring geldig is, welke papieren men nodig heeft en wat het belang is van een goede reisverzekering. Wordt men écht ziek tijdens de vakantie, dan kan de folder een handig hulpmiddel zijn bij het vinden van de juiste instantie of het aanvragen van ziekengeld. De folder is te verkrijgen bij de Ra den van Arbeid en het Zie kenfonds. Alfinette aanbouwkeukens zijn flexibele keukens. In-, uit-, aan- en opbouwmogelijkheden te over. In de hoogte, lengte, breedte en diepte. Met het Alfinette keuken programma kunt u voldoen aan de eisen van nu en straks. Méér keuken betekent bij Alfinette geen andere keuken. Alfinette keukens zijn er in vele uitvoeringen en in vele. eveneens flexibele, prijsklas sen Geopend maandag-vrijdag 8.00-17.00 uur zaterdag 10.00-12.00 uur Geopend maandag-vrijdag 8.00 -17.00 uur Gedurende de maanden juni, juli en augustus vindt er elke donder dag op de Vismarkt in Middel burg weer een kunst- en antiek markt plaats. De markt duurt van 9 tot 17 uur. Voetbal International houdt in samenwerking met de vv 'Kapel- Ie' op het sportpark 'Het Groene- woud' in Kapelle op zaterdag 14 juni een familie-voetbaldag. Jon gens en meisjes in de leeftijd van 7 tot en met 15 jaar kunnen dan meedoen aan diverse behendig heidsspelen. Verder brengt VI het zogenaamde voetbalkanon in stel ling. Daarbij is het de bedoeling dat door het kanon afgevuurde voorzetten op een doel worden af gewerkt. De deelname aan deze dag is gratis en men hoeft geen lid te zijn van een vereniging. De jeugd van Kapelle' gebruikt die dag tevens om te strijden om de penalty bokaal. Hierbij mogen de jeugdleden proberen zoveel mo gelijk strafschoppen achter doel man Wim Katsman van Kapelle I en Jaap Pijnenburg van Oostka- pelle te schieten. Het geheel wordt muzikaal omlijst door een tweetal optredens van het Tamboer en Trompetterkorps 'Jonge Kracht'. De familiehappening begint om 11 uur en de prijsuitreiking is rond 17 uur. Iedereen die kan fietsen en mini maal 16 jaar oud is kan zaterdag 14 juni meedoen aan de dikke banden wedstrijd. Deze wedstrijd is onderdeel van de derde ronde van de Boulevard voor trimmers in Vlissingen, waar die dag tevens het horecakampioenschap wordt verreden. Inschrijven voor de dik ke banden wedstrijd kan van 12 tot 13 uur in hotel Britannia. De afstand van de wedstrijd is onbe kend en er vallen speciale prijzen te verdienen. De dikke banden starten om 13.40 uur. In het kerkcentrum 'De Schaaps kooi' van de Vlissingse wijk Lam- merenburg wordt op zondag 15 juni een morgendienst gehouden. Daarbij wordt extra aandacht besteed aan de Afrikaanse proble men. De dienst wordt geleid door de wijkpredikant ds. A.V. de Nooij. Rosalinde Blondé- Nguluwe, afkomstig uit Namibië, zal in de dienst het lijden van de zwarte mensen in Zuid-Afrika verwoorden. Na afloop van de dienst kan er met haar worden gesproken hoe vanuit de Neder landse situatie kan worden bijge dragen aan een geweldloze weg te gen het apartheidsregime. De dienst begint om 9.30 uur. Meer nog dan in de voorgaande jaren heeft het werk van de Regi onale Inspectie voor de Milieuhy giëne in het teken gestaan van het integraal benaderen van de mi lieuproblematiek. Rond de ver dieping van de Westerschelde heeft de Milieu-inspectie Zeeland de problemen aangekaart die de baggerspecie kan veroorzaken. Daarnaast is aandacht gevraagd voor de kwaliteit van het opper vlaktewater en voor de veilig heidsaspecten. Dit laatste, omdat de baggerwerkzaamheden op een druk bevaren scheepvaartroute worden uitgevoerd. Dit alles blijkt uit de Zeeuwse bijdrage aan het jaarverslag 1985 van de in spectie Milieuhygiëne. Het jaar verslag is verkrijgbaar bij het mi nisterie van VROM, tel. 070-264201 toestel 2301/2983. Drie categorieën wielrenners ver schijnen zaterdag 14 juni aan de start van de tweede ronde van Biggekerke. Het fietsfestijn be gint om 16.30 uur met een wed strijd voor 13- en 14 jarigen. Om 17.30 uur valt het startschot voor de nieuwelingen die op het bochti ge parcours 40 kilometers voor de wielen hebben. De liefhebbers vertrekken om 19 uur voor een af stand over 63 kilometers. 'Tussengod die zich met de snel heid van de wind kan verplaatsen en kan worden opgeroepen met speciale ritmische muziek en zich manifesteert in trance toestan den'. Dit is het thema waarover dr. C. Wooding het op 21 juni in de aula van de MTS in Vlissingen zal hebben. Deze lezing staat in het teken van de 1 juliviering (emancipatiedag). De lezing be gint om 21 uur en na afloop kan er worden gedanst op muziek van de Surinaamse band 'Fun- masters'. Inlichtingen: 01184-70136 of 01180-38070. Buurthuis 'De Zwaan' in Oost- Souburg houdt voor kinderen van 8 tot en met 12 jaar op zaterdag 14 juni een vossenjacht. Van elke vos ontvangen de deelnemende kinderen een puzzle-stuk en het is de bedoeling de puzzle zo vlug mogelijk compleet te krijgen. De jacht begint om 10 uur bij het buurthuis en de inschrijving is vanaf 9.30 uur. De werkgroep voor lesbische vrouwen 'Prima Donna' vertoont tijdens de themamiddag op zon dag 15 juni een videofilm. De titel van de film is 'Die bleierne Zeit' van Margretta von Trotta en de aanvang is 15 uur in het pand aan de Zusterstraat 13 in Goes. De laatste café-avond van Prima Donna wordt gehouden op 27 juni. Ter gelegenheid van de naderende zomer heeft buurthuis 'De Para plu' in Vlissingen voor woensdag 18 juni een zomerfeest op haar programma staan. Het middag programma is bestemd voor de kinderen met als belangrijkste on derdeel een 'kindermarkt'. Hier bij kunnen de kinderen voor marktkoopman/vrouw spelen en eigen, oude spulletjes verkopen. Het avondprogramma ziet er als volgt uit: een kledingbeurs, Mo lukse dansdemonstratie, een de monstratie aerobic dansen, breakdance en een optreden van een countryband. Het middag programma is van 14 tot 16.30 uur en het avondprogramma start om 19 uur. De Souburgse korfbalvereniging 'Zuidwesters' bestaat dit jaar 35 jaar. Dit heugelijke feit wordt op zaterdag 14 juni gevierd met een tienkamp op het terrein van Vij vervreugd in Middelburg. De prijsuitreiking van de tienkamp vindt plaats tijdens de barbeque, die na afloop van het sportieve gebeuren wordt aangestoken. In november staat het jubileum nog maals in de belangstelling, wan neer de hoofdklasseploeg DETOS uit Dordrecht in de Vlissingse sporthal een micro-wedstrijd speelt tegen een Zeeuwse selectie. Op de studiedag van de Stichting Vrouwenemancipatie Zeeland, op 29 april, maakten vrouwen van onder meer RIAGG, Tegen Haar Wil, VSK, ZCAD en de Rijkspo litie een eerste afspraak om te kij ken op welke manier men samen zou kunnen werken bij meldingen van sexueel geweld. 'Het zwijgen doorbroken' is een jarenboek 1981-1985 van de Vere niging Sexuele Kindermishande ling binnen het gezin. Het boek beschrijft het ontstaan en de ont wikkeling van deze zelfhulporga nisatie en handelt verder over de uitgangspunten, werkwijze en ideeën. Het boek is te bestellen onder ISBN-nummer 90-9001-093-9. 'Vrouwenemancipatie en gemeen ten' geeft een overzicht van ge meentelijke beleidsmaatregelen op het terrein van emancipatie. Uitgeverij: VNG, Postbus 30435, 2500 GK Den Haag. In oktober bestaat de Stichting Oude Zeeuwse Kerken tien jaar. Dit jubileum zal in het najaar 'passend worden gevierd', zo meldt voorzitter drs. H.W. Hiet- kamp aan de donateurs. Hiet- kamp doet vervolgens een oproep aan de 600 donateurs van de stichting om zich in te zetten men sen te vinden die het belangrijke werk - het in stand houden van oude kerken in de provincie - hel pen ondersteunen. Hietkamp vraagt dit als cadeautje voor de jarige stichting. Op het Molenwater in Middel burg wordt zaterdag 14 juni voor de elfde keer het internationale Jeu de boules-toernooi 'Petan- que' gespeeld. De wedstrijden be ginnen om half elf, spelers kun nen vanaf tien uur inschrijven. De organisatie verwacht tegen de honderd deelnemers. Vorige jaren vond dit evenement plaats op het park Toorenvliedt. Dankzij de medewerking van de directie van Miniatuur Walcheren, kunnen de spelers nu centraler spelen en (dus) ook rekenen op meer be langstelling. De Vereniging Vrouwelijke Rela ties van Gedetineerden vertoont op een informatie-avond in de Zeeuwse Bibliotheek in Middel burg een film met als titel 'Hor- tense, je t'aime'. Voorafgaand is er een voorlichtingspraatje en na afloop van de film is er gelegen heid tot discussie. De informatie avond begint om 20 uur. Ten bate van de actie 'Zeeland helpt Nepal' houdt de Goese atle tiekvereniging AV '56 op woens dagavond 18 juni de 'Holland- sche Hoeveloop'. De afstanden bedragen 2.3, 4.6, 6.9 en 9.2 kilo meter. De start is* om 19.30 uur bij de 'Hollandsche Hoeve' in Goes en inschrijvingen kan vanaf 18.30 uur bij het Goese sportcen trum. Inlichtingen: 01100-12310. In een brief aan het FNV-district Zeeland heeft staatssecretaris mr. G.Ph. Brokx meegedeeld dat het secretariaat van de huurcommis sie in Goes hoogstwaarschijnlijk zal blijven bestaan. Eerder had de staatssecretaris het voornemen bekend gemaakt het secretariaat te verplaatsen naar Breda. Over de voorgestelde hergroepering van de secretariaten van de huur- commissies zal nu opnieuw over leg plaatsvinden met de huurcom- missies in de regio. Bovendien zullen Ged. St. worden geconsul teerd. Het is de bedoeling uitein delijk per provincie één secretari aat van de huurcommissie te handhaven. In samenwerking met de zending houdt het comité Walcheren van 'Woord en Daad' op zaterdag 21 juni haar jaarlijkse rommel markt. Naast de gebruikelijke spulletjes staan er nog een aantal kramen waar men oliebollen, vis, koffie, limonade en bloemen kan kopen. Voor de kinderen zijn er diverse activiteiten waaronder een grabbelton. De markt speelt zich af op het terrein van de gerefor meerde gemeente aan de Noord- weg in Oostkapelle en duurt van 9 tot 16 uur. Om 10 uur is er een verkoping bij opbod. Evenals voorgaande jaren houdt Humanitas weer een kinderkamp voor kinderen uit éénouder gezinnen of voor kinderen, die door ziekte van de ouders niet op vakantie kunnen. Deze keer wordt het kamp gehouden in Vee- re, op het terrein van camping "Het Veerse Gat'. Het kamp vindt plaats in tenten. Leiding en een kookstaf zijn aanwezig. Het vakantiekamp wordt gehouden van 12 tot en met 18 juli. Dit jaar kunnen er kinderen mee in de leeftijd van 7 tot en met 14 jaar en van 15 tot en met 17 jaar. Er kun nen maximaal 65 kinderen mee. Inlichtingen: 01198-1655 of 01181-508. Om ook de bewoners van de Vlis singse bloemenbuurt de gelegen heid te geven de bibliobus te kun nen bezoeken, wordt met ingang van 12 juni de standplaats 'Her cules Segherslaan' opgeheven. De nieuwe standplaats van de biblio bus is per die datum 'Vincent van Goghlaan/Hoek Irislaan'. De uit- Ieentijd is één keer per week op donderdag van 15.45 tot 16.45 uur. Onder leiding van excursieleider J. Bekker van de Natuurvereni- ging Walcheren kunnen be langstellenden op donderdag 12 en vrijdagavond 13 juni meedoen met een excursie 'vleermuizen'. Het verzamelpunt is bij de Bea- trixburg (ophaalbrug) in Veere om 22.15 uur. Bij twijfelachtig weer kan men vanaf 18 uur de ex cursieleider bellen of het al dan niet doorgaat. Tel: 01181-933. In het kader van de maandelijkse bijeenkomst is de Heemkundige Kring Walcheren op woensdag 18 juni te gast bij de PZEM in het hoofdkantoor aan de Poelendae- lesingel in Middelburg. De afde ling voorlichting van de PZEM geeft dan informatie over de vraag 'Wat is en doet de PZEM'. De bijeenkomst begint om 20 uur en is bedoeld voor leden van de kring en introducé's. Zelt iets maken, voor in huis ol voor m de tmn. is meestal niet zo eenvoudig. Maar een goede werktekening en bouwbeschrij- ving maakt hel al een stuk ge makkelijker. Speciaal voor onze lezers behandelen wij in deze krant elke week een nieuwe bouwtekening voor het maken van speelgoed, klokken, meube len. tuinartikelcn etc. Daarbij ko men zowel eenvoudige werkstuk ken als werkstukken voor de meer gevorderde doe-het-zelver aan bod. De ontwerpen zijn van Kar wei post bv. een bedrijf dat zich heeft gespecialiseerd in het-maken van tekeningen voor jong en oud en dat zich tot doel stelt de crea tieve handvaardigheid te bevor deren. Op iedere tekening zijn de be langrijkste onderdelen op ware grootte weergegeven zodat men ze slechts behoeft over te trekken en ifit te zagen. De uitgebreide ma- teriaallijsten geven de exacte ma ten van de verschillende onderde len en de totaal benodigde hoe veelheden. Zodoende blijft het materiaalverlies tot een minimum beperkt en is een zo goedkoop mogelijk uit. Wie de duidelijke instructies stap voor stap opvolgt, maakt de werkstukken spelender wijs. M De sport- en speluitleen van de Zeeuwse Sportraad is van het adres Dam 31 verhuisd naar de St. Pieterstraal tussen nr. 40 en 42 in Middelburg. De openingstijden zijn maandag 15.30 tot 17 uur, woensdag en vrijdag van 11.30 tot 13 uur. Telefoon: 01180-11561 (alleen tijdens openingstijden) en 01180-33024 (voor algemene in formatie via de Zeeuwse Sportraad). De Arnemuidense korfbalvereni ging 'TOP' houdt op zaterdag 14 juni een korfbaltoernooi voor le den, familie, donateurs en kennis sen. Het toernooi wordt gespeeld zoals bij zaalkorfbal. De op brengst van die familiedag is bestemd voor 'Sport steunt Zon neveld'. Het toernooi vindt plaats op het sportterrein aan de Van Cittersweg in Arnemuiden. Het vakantieseizoen staat voor de deur en vele mensen zullen voor enkele weken vertrekken. Bij een aantal instellingen waar vrijwilli gers werken is het echter géén va kantie, zoals de kinderboerderij, het dierenasyl, de vogelopvang en het buurt- en clubhuiswerk. Juist in die instellingen is er een grote behoefte aan vrijwilligers om alles gedurende de zomermaanden draaiende te kunnen houden. De 'Vrijwilligers Vacature Bank' zoekt dan ook mensen die hun tijd hiervoor ter beschikking wil len stellen. Een greep uit de vraag naar vrijwilligers: het SKW in Middelburg houdt een speelweek van 14 tot en met 18 juli en daar zijn vrijwilligers voor nodig. Het buurt- en clubhuiswerk heeft rond september óók gebrek aan vrijwilligers. Verder zijn er bij de VVB nog aanvragen van basis scholen voor ondersteuning bij de aanvang van het nieuwe school- seizoen. Inlichtingen over vrijwil ligerswerk: 01180-35790. De Stichting Oude Zeeuwse Ker ken gaat zaterdag 14 juni naar het Belgische Lier en Bergen op Zoom. In Lier wordt een bezoek gebracht aan de St. Gummarus- kerk en de beroemde Zimmerto- ren met jubelklok. In Bergen op Zoom bezoekt het gezelschap het Markiezenhof. Het vertrek van deze excursie is om 8 uur vanaf het NS-station in Middelburg. Met verwacht weer thuis te zijn om 18 uur. Inlichtingen 01180-14852. De Stichting Burgerschapskunde heeft een themanummer 'Meisjes en criminaliteit' uitgegeven met als titel: misdaad. Het nummer kost een tientje en kan worden besteld bij de stichting, postbus 349, 2300 AM Leiden. Met de zomer in zicht, is het nu het juiste moment uw tuinplezier te vergroten met zo'n mooie en praktische barbecue. Echt moei lijk is het niet want zelfs al hebt u nog nooit eerder iets gemetseld dan zult u toch het gewenste re sultaat bereiken door simpelweg de instrukties van de bouwteke ning op te volgen. Diagrammen tonen de positie van iedere steen, laag na laag, vanaf de fundering tot aan de bovenkant van de schoorsteen. De bouwbeschrij- ving geeft duidelijke aanwijzin gen voor het maken van de funde ring, het aanmaken van cement, het metselen van de stenen en de konstruktie van de ruime kast naast de barbecue. De benodigde materialen vindt u in de materi- aallijst zodat u desgewenst uw bouwmaterialenhandel een begro ting kunt laten maken voordat u aan het karwei begint. De barbe cue heeft aan de achterkant een opening voor het verwijderen van de as. Door het braadrooster en het stookrooster te verwijderen kan de barbecue tevens worden gebruikt om tuinafval e.d. te ver branden. De barbecue is ca. 228 cm breed bij 112 cm diep en 160 cm hoog. De tekening kunt u bestellen door 12,50 over te ma ken op postrek. nr. 3567600 van Karweipost, de Meern, onder ver melding van bestelnr. 848. F/V1./ZVA. Na ontvangst van uw overboeking krijgt u de teke ning per omgaande toegestuurd. De Werkgroep Vrouwenemanci patie heeft afgelopen maandag de concept-nota vrouwenemancipa tie aangeboden aan het college van b. en w. van Middelburg. De conceptnota omvat bijna alle be leidsterreinen waarop de gemeen te invloed heeft. Enkele concrete beleidsvoornemens zijn bijvoor beeld meer vrouwen in gemeente dienst en met name bij de politie, het werkgelegenheidsbeleid meer richten op betere kansen voor vrouwen, het stimuleren en on dersteunen van zelfhulpgroepen die specifiek gericht zijn op vrou wenhulpverlening en het onder zoeken van kinderopvang. De no ta zal worden besproken in de vergadering van b. en w. op 1 juli en van de commissie welzijn op 2 juli. Vanaf half augustus tot half september ligt de nota vrouwen emancipatie ter inzage. Ook zul len er inspraakbijeenkomsten worden gehouden. Na verwerking van alle inspraakreacties wordt de nota in oktober of november door de gemeenteraad vast gesteld. Na de zomer is de kleine biblio theek van de Stichting Vrouwene mancipatie Zeeland aan de Kerksteeg 5 elke eerste donderdag van de maand geopend van 20.30 tot 21.30 uur. Mr. Chris Rutten, burgemeester van Middelburg, heeft zondag het Zeeuwse Jeugdorkest begeleid naar Nuth. Rutten was daar tot vorig jaar burgemeester. Het Zeeuws Jeug dorkest gaf die middag een con cert in de kerk van deze Zuid- Limburgse plaats. Het Zeeuws Steunpunt voor'vol- wasseneneducatie houdt op maandag 16 juni aan de Roozen- burglaan 89 in Middelburg en stu diedag voor vrouwen in leidingge vende functies. De studiedag be gint om 10.30 uur. Inlichtingen: 01180-34880. De Faam en peVlissinger worden gelezen. i» til i Goes, Oostsingel 94, tel. 01100-27215 Middelburg, Korte Geere 27, tel. 01180-13113 Vlissingen, Badhuisstraat 153, tel. 01184-10303 Terneuzen, Axelstraat 33a, tel. 01150-30233 Reeds va Analoog/digitaal Alarm üursignaal Batterij tol 3 jaar Analoog/digitaal Chrono/alarm Waterdicht 50 m Batterij tot 2 |aar Analoog/digitaal Chrono/alarm Waterdicht 50 m Batterij tot 2 jaar .ST. JACOBSSTRAAT 28. VLISSINGEN. TELEFOON 01184^13635

de Faam | 1986 | | pagina 7