O cn 3 GEMEENTELIJK BELEIDSPLAN IN HOOFDPUNTEN 1986-1990 O o St® 3 a I werp S o SS" 24 11-18 juni week mm Woensdag 11 juni 1986 Bewijs van on- en minvermogen MENU 'TAFELT JEDEKJE' Week 16-6 t/m 21-6 Algemene beroepen- Aanvragen hinderwetvergunning Verlenen hinderwetvergunning De Middelburgse politie heeft een beleidsplan opgesteld, dat in de laat ste vergadering van de gemeenteraad is bespro ken. Belangstellenden kunnen dit plan inzien of lenen bij het bureau Voorlichting, Stad huisstraat 2. Op zaterdag 14 juni wordt door de Nederlandse Klokkenspel- Vereniging een interna tionaal beiaardconcours georganiseerd. Hieraan zullen een aantal inter nationaal bekende beiaardiers deelnemen. In de morgenuren zal het klokkenspel van de Middelburgse Lange Jan worden bespeeld, 's middags dat van het stadhuis in Veere. Op de balie in de voorlichtingswinkel Stadhuisstraat 2, vindt u aan nieuwe gratis af te halen folders/brochures: -Huuraanpassingen 1986 -Servicekosten -Bescherming bij huur van woonruimte -Huur en verhuur van kamers 1986 -De huurkrant Tot en met zaterdag 21 juni worden in de kloostergang van de Abdij een aantal tentoonstellingen gehouden, o.a. over de inundatie van Walcheren aan het eind van de tweede werel doorlog en de herbouw na het sluiten van de dijken in 1946, nu 40 jaar ge leden. De kloostergang is dagelijks geopend van 10-17 uur. Zondag gesloten. DE FAAivi Afhankelijk van zijn financiële positie kan iemand a. tegen verminderd tarief rechtsbijstand verkrijgen in een te voeren civiele of strafrechtelijke procedure; b. tegen de helft van het geldende tarief van de dienstverlening van een notaris gebruik maken. Voor het verkrijgen van toe stemming om tegen verminderd tarief te procederen of gebruik te maken van de diensten van een notaris, moet men een "verklaring betreffende inkomen en vermogen" invullen. Deze verklaring wordt door de GSD ingenomen en gecontroleerd, of deze volledig is ingevuld en of deze is ondertekend. Daarna wordt deze verklaring, namens het hoofd van het gemeentebestuur, door de direkteur ondertekend. Rechtsbijstand, kosteloos of tegen verminderd tarief wordt verleend voor civiele procedures en voor strafrechtelijke procedures. Dienstverlening, tegen de helft van het tarief, door een notaris, wordt verleend krachtens artikel 6 van de Wet op het No tarisambt van 1 augustus 1936, Staatsblad 204. De procedure is gelijk, met dien verstande, dat de verklaring omtrent inkomen en vermogen moet worden overgelegd aan de president van de rechtbank, Hofplein 8, Middelburg. Bedoelde aanvragen kunnen tevens worden ingediend bij het Buro voor Rechtshulp, Vlasmarkt 28, Middelburg, tel. 01180-37120. Gemeentelijk ontwerp programma Welzijnsaktivitei- ten 1987 Burgemeester en wethouders maken bekend dat tot 1 juli 1986 het gemeentelijk ontwerp programma welzijnsaktivitei- ten 1987 voor iedereen ter inza ge ligt bij het bureau Voorlich ting en de afdeling Welzijnsza ken gemeentesecretarie, beide gevestigd Stadhuisstraat 2. Het ontwerp-programma is te vens in de voorlichtingswinkel voor een bepaalde periode te leen. Een ieder, die door het ontwerp programma rechtstreeks in zijn belang is getroffen, kan gedu rende de termijn van tervisielig- ging schriftelijk bezwaren te gen het ontwerp-programma in dienen. Het bezwaarschrift dient ge richt te worden aan de gemeen teraad van Middelburg, Lange Noordstraat 1, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. maandag Grill steak, Tyrolienne, Frites dinsdag Gehakt, Tuinbonen, Aard appelen woensdag Hamburger, Appeltjes, Pommes mignonettes donderdag Gehakt, Witlof, Aardappelen vrijdag Kippepoot, Sperziebonen, Aard appelen zaterdag Nassi goreng speciaal met saté buro el1 •aamlozen scholingsoriëntatie service Onder het motto leren, werken, bezig zijn, hoe moet ik kiezen? organiseert het gemeentelijk Buro Baanlozen Service in samenwerking met het V.J.V. en het S.K.O.A. (Samenwerkingsver band voor Keuzebegeleiding en Onderwijs- Arbeidskontakten) een algemene beroepen- en scholingsoriëntatie. Tijdens een vijftal bijeen komsten, die zullen worden gehouden op de och tenden van 16, 18 20, 23 en 27 juni, zal worden ingegaan op de verschillende mogelijkheden in de regio Middelburg. Deze aktiviteit richt zich op baanloze mensen, die met vragen rondlopen zo als: Moet ik me laten omscholen, kom ik in aan merking voor een bijscholing, welk beroep moet ik kiezen, is vrijwilligerswerk iets voor mij? De aandacht gaat tijdens deze oriëntatie uit naar be taald en onbetaald werk en scholing, al dan niet gericht op het behalen van een diploma. Tijdens één van de ochtenden zal een excursie worden gehouden naar het Beroepen Informatie Cen trum. Tevens zal een aantal mensen worden uit genodigd om een uiteenzetting te geven over een bepaalde opleiding of de mogelijkheden die hun instelling biedt. Geïnteresseerden kunnen zich opgeven bij het Buro Baanlozen Service, Stadhuisstraat 1 te Middelburg, tel. 35790. In de vergadering van afgelopen maandag heeft de gemeenteraad het beleidsplan in hoofdpunten voor de periode 1986-1990 besproken. Dit plan bevat de richtlijnen voor het gemeentelijk beleid gedurende de zittingsperiode van de nieuwe raad. Enkele van de be langrijkste punten uit dit plan worden hieronder verkort weergegeven. Algemeen bestuur De gemeente moet de voor- Volksgezondheid en milieu waarden voor de totstandko- Een tweede verpleeghuis op Een meldpunt inzake discri- ming van een moderne kampeer- Walcheren dient zo spoedig mo- minatie moet op korte termijn accommodatie scheppen. gelijk in Middelburg gereali- worden ingesteld. Onderwijs seerd te worden. De gemeente dient een actief Uitbreiding van het middel- De gemeente moet een actief openbaarheids-, voorlichtings- baar beroepsonderwijs en het ontmoedigingsbeleid voeren ten en inspraakbeleid te voeren. hoger beroepsonderwijs dient aanzien van het gebruik van ver- De studie over privatisering men kracht te worden na- slavende middelen, moet worden afgerond. gestreefd. Het in Middelburg op te rich- Door arbeidstijd vrijkomende De gemeente bevordert ook in ten Medisch Centrum moet ge- gelden moeten volledig benut het onderwijs de bewustwor- realiseerd zijn voor met de ver- De aanleg van kleine woonwa- worden voor het aantrekken van ding inzake derde- bouwingsactiviteiten van het gencentra, vastgelegd in personeel. weredproblemen, vraagstukken streekziekenhuis wordt begon- bestemmingsplannen, moet zo Vrouwen en leden van min- inzake oorlog en vrede, milieu- nen. In het centrum dienen zo- spoedig mogelijk plaatsvinden, derheidsgroepen moeten gelijk- problemen, emancipatiegedach- veel mogelijk specialisten zit- Welzijn waardige kansen hebben. te en interculturele aspecten. ting te hebben. Volwasseneneducatie, waar- De mogelijkheden voor een re- Cultuur en recreatie Het baarmoederhalskanke- onder tweede kans onderwijs gionale omroep worden in sa- De budgetten voor de activi- ronderzoek moet hervat worden, krijgt hoge prioriteit. Het aan- menwerking met anderen nader teiten van amateuristische Het gebruik van chemische bod voor culturele minderheden onderzocht. kunstbeoefening en voor des- bestrijdingsmiddelen moet wor- moet worden versterkt. Openbare orde en veiligheid kundigheidsbevordering die- den beperkt. De hulp van de be- De bestaande mogelijkheden Er dient een klachtenregeling nen, indien mogelijk, structu- volking bij onkruidbestrijding voor kinderopvang moeten ge- met betrekking tot het optreden reel te worden verhoogd. De bud- is daarbij onontbeerlijk. handhaafd blijven met zo moge van de politie te komen. getten voor de professionele Ruimtelijke ordening en volks- lijk uitbreiding met baby- en De totstandkoming van een kunstbeoefening moeten, indien huisvesting peuteropvang. rampenbestrijdingsplan moet mogelijk, op peil worden geHet voorzieningenniveau in Gestimuleerd wordt dat oude- op korte termijn worden be- houden. de wijken en kleine kernen dient ren zolang mogelijk in hun vorderd. Er moet een fonds voor aan- verbeterd te worden. eigen omgeving kunnen blijven Verkeer, vervoer en waterstaat koop van kunstwerken ter ver- Er dient een nota stadsver- met behulp van voorzieningen In het verkeersbeleid dienen fraaiing van de stad worden in- nieuwing tot stand te komen. van bejaardenoorden, fietsers, voetgangers en open- gesteld. Er moet gewaakt worden te- baar vervoer prioriteit te heb- De bijdragen van de gemeente gen verdere aantasting van de Financiering en algemene dek- ben. Er dient een verkeersveilig- aan de promotie van de stad en groene longen. kingsmiddelen heidsplan te worden opgesteld, aan toeristische festiviteiten Er moet spoedig duidelijkheid De collectieve belastingdruk Een verkeersonderzoek zal moeten zoveel mogelijk in ver- worden verkregen over de derde in de gemeente moet slechts bij moeten aantonen of het traject houding staan tot bijdragen van kanaalkruising ten noorden van uiterste onderzoek verhoogd Klarenbeek-Veerseweg moet worden aangelegd. Er moet een evaluatie van het parkeerbeleid plaatsvinden. Economische zaken Het beleid dient gericht te zijn op versterking van de dienstver lenende functie, mede omdat Middelburg een centrumge meente is. Het fonds t.b.v. de werkgele genheid en activiteiten van baanlozen dient te worden geac tiveerd. Het gemeentebestuur vervult een actieve rol in het kader van bedrijvigheid en werkgele genheid. het bedrijfsleven daaraan. - De totstandkoming van elkweer- en congresvoorzienin gen en hotelaccommodaties dient met kracht te worden gestimuleerd. Het jeugdvakantiewerk moet blijvend worden uitgevoerd. Sociale voorziening en maat schappelijk werk Het oneigenlijk gebruik van sociale voorzieningen moet wor den bestreden. De schriftelijkee voorlichting aan cliënten van de soc. dienst dient te worden verbeterd. Er dient een klachtenprocedu re tot stand te komen. de stad. worden. Burgemeester en wethouders maken bekend, dat aan de B.V. Auto Maatschappij Zeeland, Oostsingel 28 te Goes vergun ning is verleend voor het vervoe ren van schoolkinderen met bus sen binnen de gemeente Middel burg tot 28 april 1991. Binnen dertig dagen na de da tum van bekendmaking staat voor iedere belanghebbende, voor de commissie Vervoersver- gunningen, alsmede voor de Rijkshoofdinspecteur voor het verkeer in het district Zuid- West, beroep open bij Gedepu teerde Staten van Zeeland te Middelburg". Burgemeester en wethouders maken ingevolge het bepaalde in de Wet algemene bepalingen mi lieuhygiëne bekend dat de heer P. Wijffels, Kasteelstraat 121-123 in Vlissingen een ver gunning ingevolge de Hinder wet heeft aangevraagd voor het oprichten en in werking hebben van een slagerij op het perceel Langeviele 12 in Middelburg en dat zij voornemens zijn de ge vraagde vergunningen te verle nen onder, naar aanleiding van ingebrachte bezwaren gewijzig de voorwaarden. Ingaande heden ligt de aanvraag met de daarop betrekking heb bende stukken alsmede de ontwerp-beschikking op werk dagen ter inzage op de afdeling Algemene Zaken in het stadhuis tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag. Genoemde aanvraag met de daarop betrekking hebbende stukken liggen hier eveneens gedurende twee weken buiten de werkuren ter inzage op don derdagavond van 18.00 tot 21.00 uur. Indien op die avond inzage wordt verlangd dient dit van tevoren telefonisch te wor den aangevraagd, tel. 26251, tst. 413. Bij de stukken ligt een mededeling waar en wanneer een mondelinge toelichting kan worden verkregen. Schriftelijke bezwaren kunnen tot 26 juni a.s. worden inge diend bij burgemeester en wet houders. Tegelijkertijd met het indienen van een bezwaarschrift kan worden verzocht om per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Alleen degenen die gebruik heb ben gemaakt van één of meer ge noemde mogelijkheden tot het indienen van bezwaren en dege nen die aantonen daar redelij kerwijs niet toe in staat te zijn geweest kunnen later beroep in stellen bij de Kroon tegen de ge nomen beslissing. 3 Burgemeester en wethouders ma ken bekend dat zij - onder voor schriften om gevaar, schade of hin der voor de omgeving te ondervan gen - vergunning ingevolge de Hin derwet hebben verleend aan: I. de heer J. Reijnierse, Breeweg 102 te 4335 SK Middelburg voor het uitbreiden of wijzi gen van een ligboxenstal voor rundvee op het perceel Bree weg 102 te Middelburg; II. de eerstaanwezend Ingenieur Directeur, Piet Avon- tuurstraat 95 te 4818 TE Bre da voor een kazerne op het perceel Zuidsingel 24 te Mid delburg; III. de heer J.H. Radstraat, Kana- riesprenk 33 te 4386 DE Vlis singen voor het oprichten en in werking hebben van een croissanterie op het perceel Lange Noordstraat 6 te Mid delburg; IV. de heer W.P. de Wolf, Brakstraat 24 te 4331 TN Middelburg voor een brood- en banketbakkerij op het perceel Brakstraat 24-26 te Mid delburg. De beschikkingen en alle terzake zijnde stukken liggen ingaande he den tot 12 juli 1986 ter inzage: elke werkdag van 08.30 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.30 uur op de afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecretarie, Lange Noordstraat 1 te Middelburg en elke donderdagavond van 18.00 tot 21.00 uur eveneens op ge noemde afdeling. Inzage op die avond moet van tevoren telefo nisch worden verzocht (telefoon 01180-26251, toestel 413). Bij de stukken ligt een mededeling waar en wanneer een mondelinge toelichting kan worden verkregen. Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne staat tot 11 juli 1986 beroep open bij de Kroon voor: a. de aanvragers; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die overeenkomstig ar tikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c van de Wet algemene bepalingen milieuhy giëne bezwaren hebben inge bracht; d. enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijker wijs niet in staat is geweest over eenkomstig artikel 20, 21 en 22, tweede lid, of 28, eerste lid onder c, van de Wet algemene bepalin gen milieuhygiëne bezwaren in te brengen. De beschikkingen worden na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is in gesteld en met toepassing van arti kel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopi ge voorziening. Het beroepschrift moet worden ge richt aan Hare Majesteit de Konin gin en worden gezonden aan de Raad van State, Afdeling voor geschillen van bestuur, Kneuterdijk 22, 2514 EN 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de Af deling voor geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschik kingen worden niet van kracht voor dat op dat verzoek is beslist. Van het zwembad Poelendaele is alleen het buitenbad in gebruik. De openingstijden zijn: maandag t/m vrijdag van 7 tot 19 uur, zaterdag van 9 tot 16 uur en zondag van 10 tot 16 uur. Tien minuten voor sluitingstijd wordt het bad gesloten. Het water is verwarmd tot een temperatuur gelijk aan die van het binnenbad. ~r& PLAATSEN VERKEERSMAATREGEL 1. J. Schottestraat Afgesloten voor al le verkeer 2. Kanaalweg Gedeelte tussen het station en shellsta- tion voor fietsers en bromfietsers 3. Breeweg tussen de Burgemees ter Dregmanstraat en de toegang tot het Zanddorp afgesloten voor alle verkeer AARD VAN HET WERK herbestrating herstraten fietspad AANVANGS DATUM In uitvoering In uitvoering herbestrating In uitvoering Colofon Deze voorlichtings rubriek van de gemeente Middelburg staat onder redactie van het bureau Voorlichting in het stadhuis. Telefoon: (01180) 26251.toestel 133 of 224. Reacties zijn altijd van harte welkom. L

de Faam | 1986 | | pagina 5