po/wnedve LIJN VAN «NETTE AANBOUW ZEELAND DOE-HET-ZELF! De Zandweg rHOM&~N Woninginrichting VOOR AUTO-GEKKE VADERS HELPT NEPAL c .'h fsC/vte SJh DE JAGER TOLHOEK het ideale vaderdagkado voor slechts 3,95 BOUWGROND TE KOOP Nog volop geraniums div. soorten fuchsia's en perkplanten Kwekerij DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 4 juni 1986 ■N Wat te melden? Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Tennis Nieuwe voorzitter Nachttocht Dagtocht Vakantie werk- Gekkewerk? Parkeeronderzoek Kledinginzameling Domburg Opleidingen Tehuis Doeluitkering Korfbal Streetparade Trottoirs Duinwandeling SVRZ Werkloosheid Ruilbeurs Agrarische dag Kampioenen Alliance Fran^aise Wijnfestival Zendingsmarkt Kerkdienst Avondvierdaagse Slotavond Reyershove SIERLIJKE PLANTENBAK VOOR DE TUIN Culturele Raad Theater letteren Faja Lobbi Wijkfeest te Dishoek achter de duinen aan de Westerscheldelaan voor de bouw van alleenstaande woningen geheel bouwrijpe kavels (±775 m2) Te bevragen SANC0 B.V. te Goes. Tel.: 01100-11274 b.g.g. 21742. 10 voor. VLISSINGEN BELLAMYPARK 46-48 TEL. 01184-12988 Dekbedovertrekken, L. 7 Wie eens vrijblijvend met de ten nissport wil kennismaken kan op donderdag 5 en vrijdag 6 juni van 18.30 tot 21.30 uur terecht bij ten nisvereniging 'Zer Oirts' in Se- rooskerke. Onder leiding van meer gevorderde spelers krijgt iedere belangstellende de gelegen heid een balletje te slaan. Rackets zijn aanwezig maar men dient zelf voor tennisschoenen of gym schoenen (zonder profiel) te zor gen. Inlichtingen: 01189-2643/1994. Op de bestuursvergadering van het Zeeuws Agrarisch Jongeren Kontakt (ZAJK) is Wim Kuyper uit Ouwerkerk gekozen als de nieuwe voorzitter. Hij volgt hier mee Stan Simons uit Steenbergen op die deze functie de afgelopen drie jaar vervuld heeft. De wandelsportvereniging 'De vrolijke tippelaars' uit Vlissingen houdt op zaterdag 7 juni voor de 16e keer haar traditionele nacht- tocht van Bergen op Zoom naar Vlissingen, over een afstand van 75 kilometer. Op zondag 8 juni sluiten de wandelaars van de dag tocht Hansweert-Vlissingen (45 kilometer) zich hierbij aan. De start van de monstertocht is op zaterdag 24 uur vanaf 'De Raay- berg' in Bergen op Zoom en de 'kleinere' tocht start vanaf café 'Thalia' in Hansweert om 5.30 uur. Voor de nachttocht geldt een minimum leeftijd van 16 en voor de dagtocht moet men minimaal 14 jaar oud zijn. Rond 12.30 uur worden de koplopers aan het Bas- kensburgplein in Vlissingen ver wacht. Inlichtingen: 01184-64753. AJfinette aanbouwkeukens zijn flexibele keukens. In-, uit-, aan- en opbouwmogelijkheden te over. In de hoogte, lengte, breedte en diepte. Met het Alfinette keuken programma kunt u voldoen aan de eisen van nu en straks. Méér keuken betekent bij Alfi nette geen andere keuken. Alfinefte keukens zijn er in vele uitvoeringen en in vele, eveneens flexibele, prijsklas sen Goes, Houtkade 7 Geopend maandag-vrijdag 8.00-17.00 uur zaterdag 10.00-12.00 uur Middelburg, Lange Noordstraat 67 Geopend maandag-vrijdag 8.00 -17.00 uur De afdeling Zeeland van de Ne derlandse Christelijke Reisvereni- ging maakt zaterdag 7 juni een dagtocht naar de Poel. Bij aan komst is er koffie met Limburgse vlaai. Onder leiding van een gids wordt er vervolgens door een ge deelte van de Poel gewandeld. Voor de niet-wandelaars is er een aangepast programma. De lunch bestaat uit een Lim-Bra- koffietafel. Verder is er een de monstratie turfsteken: Mocht dat niet door kunnen gaan is er een alternatief programma. De terug tocht gaat via een natuurgebied van de Brabantse Kempen. Ver trektijden: Vlissingen(station) 7.45 uur, Middelburg(station) 7.55 uur en van uit Goes(station) 8.15 uur. Inlichtingen over deze tocht: 01100-27500. Onder dit motto houdt de CNV- jongerenorganisatie een aktie over vakantiewerk. Het doel van die aktie is de jongeren te infor meren over alle zaken die met het werken in de vakantie hebben te maken. Speciaal voor deze aktie heeft de CNV een folder geschre ven die gratis verkrijgbaar is. In Middelburg, Goes en Terneuzen zullen vakantiewerk-spreekuren worden gehouden. Telefonische spreekuren worden gehouden op maandag 2 en dinsdag 3 juni van 18 tot 20 uur via telefoonnummer 01100-20310. De 'gewone' spree kuren worden gehouden op woensdag 4 juni in 'De Prins van Oranje' in Goes (19 tot 21 uur), donderdag 5 juni in 'Pro Rege' in Terneuzen (19 tot 21 uur), don derdag 5 juni in 'Pro Rege' in Terneuzen (19 tot 21 uur) en in de Zeeuwse Bibliotheek in Middel burg van 19 tot 21 uur. Voor meer informatie: 01100-20310/12911. De gemeente Middelburg gaat een onderzoek instellen naar het par keren in de Zeeuwse hoofdstad. Het doel daarvan is een overzicht te krijgen van de behoefte aan parkeerplaatsen in de gemeente. Het onderzoek vindt plaats in de periode van 2 tot en met 26 mei 1987 met uitzondering van de zondagen. In die periode wordt er nagegaan hoeveel parkeerplaat sen er overdag bezet zijn en hoe lang. De resultaten van dat onder zoek zullen worden verwerkt in het verkeerscirculatieplan. Dank zij de medewerking van de inwoners van de gemeente Valckenisse is de actie voor de Stichting KICI (Kleding Inzame ling Charitatieve Instellingen) een succes geworden. De opbrengst van deze actie wordt voor de helft aangewend om hulpbehoevende gezinnen van Nederlandse af komst in Indonesië met een maandelijkse ondersteuning te helpen. In totaal gaat het om 1370 gezinnen. De andere helft wordt gebruikt voor projecten in het Afrikaanse koninkrijk Lesotho. De raad van Domburg buigt zich tijdens de raadsvergadering van maandag 9 juni over de eventuele aanstelling van verkeersbriga- diertjes in de badplaats. Verder staan onder meer nog op de agen da een parkeergeldverordening, een bijdrage in de kosten van strandbewaking en een uitbrei ding van een fiets/voetpad Duin weg. De vergadering begint om 19.30 uur in het gemeentehuis. Volwassenen die een opleiding willen gaan volgen of al dan niet betaald willen werken kunnen zich uitvoerig laten informeren op de beroepen- en schoiingsoriënta- tie die het VJV in samenwerking met de SKOA en BBS op vijf och tenden in juni houdt. Tijdens die informatieochtenden wordt inge gaan op de mogelijkheden van opleidingen, cursussen, beroepen en vrijwilligerswerk in de regio Middelburg. De informatie ochtenden vinden plaats in het pand aan de Latijnse Schoolstraat 10-12 in Middelburg en zijn op 16, 18, 20, 23 en 27 juni. Be langstellenden kunnen zich opge ven bij het VJV 01180-16278 of bij BBS 01180-35790. Het gezinsvervangend tehuis aan de Paardestraat 27-33 in Vlissin gen is zaterdag 31 mei officieel in gebruik genomen. Burgemeester J. van der Doef verrichte de ope ningshandeling. Aansluitend op de opening was er gelegenheid het nieuwe gezinsvervangend tehuis te bezichtigen. Sinds het van kracht worden van de doeluitkering heeft de gemeen te Vlissingen nog op geen enkele manier de bewoners van Vlissin gen kenbaar gemaakt dat deze re geling bestaat. De uitkering is be doeld voor groepen woonconsu menten, zoals huurderscomitees, woningzoekenden, eigenaar bewoners etcetera. De gelden van deze uitkering kunnen worden ge bruikt voor bijvoorbeeld scho ling, voorlichting en haalbaar heidsonderzoeken. Belangrijk daarbij is dat de gemeente kriteria aanlegt. Tot op heden is dat nog niet gebeurd. De Stichting Op bouwwerk stelt de gemeente Vlis singen dan ook voor om in een breed overleg deze materie op korte termijn te bespreken. Korfballiefhebbers kunnen hun hart ophalen, want op zaterdag 7 juni vindt op het korfbalveld in Oost-Souburg het Nederlands kampioenschap plaats voor juni oren. De toegang is vrij en de or ganisatie is in handen van korf balvereniging Animo. Het centrum van Oost-Souburg staat op zaterdag 7 juni in het te ken van de dixieland tijdens de streetparade-formatie. De dixie- landmuziek klinkt van 14 tot 17 In een brief aan de Vlissingse ge meenteraad dringt de opbouw- commissie Oost-Souburg er op aan wat meer rekening te houden met de gehandicapte medemens. Bij herbestrating en aanleg van kabeltelevisie worden er trottoirs opengebroken zonder dat daar enige aanpassing voor gehandi capten wordt gemaakt. De Natuurvereniging afdeling Walcheren heeft in samenwerking met andere natuurorganisaties voor zaterdag 7 en 14 juni twee grote duinwandelingen in het wa tergebied Oranjezon uitgezet. Het is de bedoeling dat met behulp van een vragen- en opdrachten formulier een route wordt gelo pen, zodat men al wandelend iets van de natuur opsteekt. De start is beide dagen vanaf 10 uur bij het pompstation. De stand van de actie "Zeeland helpt Nepal" is op 28 mei 430.000,—. Dit weekeinde namen meer dan 300 scouts deel aan het Scouting Zeeland Spoor. Negenentwintig routes door heel Zeeland kunnen zowel per fiets als te voet worden gevolgd. Aan de tocht is een sponsoractie voor Nepal verbonden. Voor ieder traject zullen de deelnemers zoveel mogelijk sponsors zoeken, die per afgelegd traject een be drag zullen betalen. Na afloop maakt ieder het totale bedrag per acceptgirokaart over. Begin mei is er in Biervliet een huis-aan-huiscollecte gehouden met zakjes. De opbrengst hiervan bedroeg 893,65. De oecumenische kerkdienst op Hemelvaartsdag had in het kader van de actie Nepal als thema "sa men bouwen, wereldwijd". De collecte aan de uitgang bracht 245,50 op. Aan de sponsorloop op vrijdag 9 mei namen tachtig kinderen van de openbare basisschool "De maatjes" en de R.K. Basisschool "De Komme" deel. De totale op brengst bedroeg 2.605,80. In het voormalige gemeentehuis en in het Trefpunt waren ten toonstellingen over Nepal te be zichtigen. De N.H. Zangvereniging "De Lofstem" uit Arnemuiden heeft 25,— bijgedragen: de jongeren- club Razzmatazz uit Oost- Souburg 83,40. De openbare basisschool "De Golfslag" in Terneuzen organi seerde een speurvoettocht. Leer lingen, oud-leerlingen en ouders namen hier aan deel. De op brengst was 280,—. De netto-opbrengst van het be nefietconcert gegeven door het kamerorkest "De Drieklank" en georganiseerd door de I.ionsclub Walcheren bedroeg 3.500,—. Tijdens de pauze en na het con cert verzorgde "Het Koper Gal joen" de drankjes en hapjes voor een verlaagde prijs. De extra op brengst was eveneens bestemd voor Nepal. De bediening was gratis. De eindexamenkandidaten van het Janseniuscollege te Hulst heb ben tijdens de viering van de laat ste schooldag 1.441,25 bijeen gebracht. Een waardig slot van een schoolperiode. Een moeder uit Zeeland heeft haar zoon uit Rotterdam ge vraagd het "moederdagcadeau" te bestemmen voor de actie "Zee land helpt Nepal". Hij stortte 50,-. is er nu Auto-aktief '86De nieuwe uitgave van het dikke pocketboek met 192 pagina's informatie over auto- accessoires en onderdelen Het pocketboek is geheel in kleur uitgevoerd en rijk geïllustreerd De mlormatie die u er m vindt behandelt onderwerpen zoals: sportieve auto-accessoires auto-verlichting zonwering kinderzitje auto-alarm caravan-accessoires schokdempers enz. Alle produkten zgn van een aktuele prijsindicatie voorzien Verkrijgbaar bij de boek en tijdschriftenhandel m uw buurt M.L. Almekinders, algemeen di recteur van de Stichting Verpleeg- en Rusthuizen in Zeeland, legt wegens het bereiken van de pensi oengerechtigde leeftijd zijn func tie per 1 februari 1987 neer. Het stichtingsbestuur heeft inmiddels in principe besloten in zijn plaats twéé algemeen directeuren te be noemen. Het personeel van de stichting is door een bestuursme dedeling op de hoogte gesteld. De Stichtingsraad, het hoogste or gaan van de SVRZ, zal gevraagd worden om instemming en vaststelling van de noodzakelijk te wijzigen statuten. Dankzij het beleid van de regering is de werkloosheid in een dalende lijn en dat moet zo doorgaan. De ze conclusie trekken het Verbond van Nederlandse Ondernemingen VNO Zeeland en de Brabants- Zeeuwsche Werkgeversvereniging uit de recente cijfers over de ont wikkelingen op de arbeidsmarkt. Niettemin vinden deze organisa ties het werkloosheidspercentage nog steeds te hoog en stellen niet alleen dat dit naar beneden moet, maar ook kan. VNO en BZW on derstrepen nog eens de noodzaak van een maximale economische groei in de komende jaren en van een beleid dat het bedrijven mo gelijk maakt die groei te realise ren waardoor extra werkgelegen heid mogelijk wordt gemaakt. Verzamelaars van ansichtkaarten, munten, postzegels en al wat dies meer zij kunnen vrijdagavond 6 juni terecht in 'Ruimzicht' in 's Heer Hendrikskinderen. Om 19.15 begint daar de ruilbeurs. Manege 'De Eendracht' in Se- rooskerke staat donderdag 3 juli geheel in het teken van een 'agra rische dag'. Er zijn keuringen en demonstraties van rundvee, melk vee, vleesvee, dikbillen en scha pen. Bovendien zijn er verschil lende stands aanwezig. De huldiging van de kampioenen van de korfbalvereniging 'Swift' is verplaatst naar dinsdag 10 juni. Inmiddels zijn nog twee jeugd- teams kampioen geworden, zodat naast Swift 1 nog dertien ploegen worden gehuldigd. De festivitei ten vinden plaats in het clubhuis aan de 'Voorborch' in Middel burg en duurt van 20 tot 21.30 uur. Kontakten leggen met Fransen en Nederlanders? Dat kan op woens dagmorgen 11 juni op de koffie- contactochtend van de Alliance Frangaise afdeling Walcheren. De bijeenkomst wordt gehouden in het schoolgebouw aan de Verdi- laan 2 in Vlissingen en start om 9.30 uur. Het Informatiebureau voor Duit se Wijn houdt voor het eerst in Nederland een wijnfestival dat op 27, 28 en 29 juni op en rond de Grote Markt in Breda wordt ge houden. Vanuit vijf 'vakwerk- huisjes' worden wijnen geschon ken die variëren van eenvoudige tafelwijn tot en met de mooiste kwaliteitswijnen. Na de officiële opening om 17 uur is er rond 19 uur een optreden van het show corps Concento en laat de zingen de keldermeester Heinz Hillen brand van zich horen. Zaterdag 28 juni wordt het wijnfeest opge luisterd door twee Brabantse blaaskapellen en aan het eind van de middag treedt de toneelgroep 'Trammelant' op. Zondag 29 juni staan een speciaal uurtje caril- lonspel en een optreden van de Baronie Operette op het program ma. Het festival wordt besloten met het orkest 'La Banda'. Behal ve deze activiteiten is er nog een wijnproefwedstrijd, een cursus 'koken met wijn' en kan men meedoen aan een Duitse wijnquiz. De zendingscommissies van de Geref. Gemeente in Middelburg houden voor de derde achtereen volgende een zendingsmarkt op de schoolpleinen aan de Breewijk in Middelburg. De zendingsmarkt vindt plaats op zaterdag 7 juni en staat in het teken van een grote rommelmarkt en een opbodver koping. Voor de kinderen zijn er spelletjes en is er een rijk gesor teerde 'speelgoedwinkel'. Verder zijn er nog demonstraties volks schilderkunst, houtdraaien, stoe len matten en babbelaars bakken. Bovendien worden er nog zen dingsfilms vertoond. De markt duurt van 9 tot 16 uur. In de Getuigeniskerk in Middel burg wordt op zondag 8 juni een interkerkelijke dienst gehouden. De dienst is voornamelijk afge stemd op hen die verstandelijk minder begaafd zijn. De aanvang is om 14.30 uur en ds. P. Paulus is voorganger. Evenals de voorgaande jaren houdt de wandelsportvereniging 'Willen is Kunnen' uit Domburg weer een avondvierdaagse, dit jaar op 17, 18, 19 en 20 juni. De te lopen afstanden zijn 5 en 10 ki lometer. Start en finish zijn bij café 'Tramzicht' in Domburg en de eerste lopers kunnen om 18.30 vertrekken. Voorinschrijven kan bij de Domburgse VVV. De kindergroepen van 'de Hay- man' presenteren zich door mid del van volksdansen, toneelstuk jes en modeshows tijdens de jaar lijkse slotavond. De kinderen van de clubs in Dauwendaele doen dat op 10 juni in het ontmoetingscen trum 'Dauwendaele' in Middel burg en op 12 juni vindt de pre sentatie plaats van de kinderen uit de Magistraatwijk. Dat gebeurt in het 'Zuiderbaken' eveneens in Middelburg. De wijkvereniging 'Zuid' en 'de Hayman' willen de nieuwe bewo ners van de Middelburgse wijk Reyershove kennis laten maken met de zaken die in en om de wijk leven. Daartoe houden zij op za terdag 7 juni een open dag. 's Middags vanaf 14 uur is er een in formatiemarkt, waar diverse in stellingen en verenigingen zich presenteren en er is een braderie. Verder zijn er nog volksdansop- tredens, diverse kinderspelen en biervattillen. 's Avonds vanaf 20 uur staat er een feestavond op het programma met medewerking van de 'Evergreens'. De activitei ten vinden plaats in en om de tent op het Galmgat in Middelburg. Zelf iets maken, voor in huis ot vóór in de tuin. is meestal niet zo eenvoudig Maar een goede werktekening en bouwbeschrij ving maakt het al een stuk ge makkelijker. Speciaal voor onze lezers behandelen wij in deze krant elke week een nieuwe bouwtekening voor het maken van speelgoed, klokken, meube len. tuinartikelen etc. Daarbij ko men zowel eenvoudige werkstuk ken als werkstukken voor de meer gevorderde doe-het-zelver aan bod. De ontwerpen zijn van Kar-' weipost bv. een bedrijf dat zich heeft gespecialiseerd in het maken van tekeningen voor jong en oud en dat zich tot doel stelt de crea tieve handvaardigheid te bevor deren. Op iedere tekening zijn de be langrijkste onderdelen op ware grootte weergegeven zodat men ze slechts behoeft over te trekken en iftt te zagen. De uitgebreide ma- teriaallijslen geven de exacte ma ten van de verschillende onderde len en de totaal benodigde hoe veelheden. Zodoende blijft het materiaalverlies tot een minimum beperkt en is een zo goedkoop mogelijk uit. Wie de duidelijke instructies stap voor stap opvolgt, maakt de werkstukken spelender wijs. Deze aparte plantenbak in de vorm van een waterput is zeker iets om jaloers op te zijn. De konstruktie is eenvoudig omdat de "put" niet wordt gemetseld. Hij wordt namelijk gemaakt van zgn. gaatjesstenen die op elkaar worden gestapeld en dan met el kaar worden verbonden door houten staken of staven betonij zer door de gaten te steken. De plantenbak op de foto is ca. 85 cm in diameter en ca. 35 cm hoog (165 cm bovenkant dak). Onder het dak is er een plank die u kunt gebruiken om vogels te voeren en om sierlijke klimplanten te plaat sen. Met de afhangende ranken en de aan- en af- vliegende vogels is het een levendig tuinornament. Vul de "put"plantenbak met turfmolm en potgrond en gebruik hem om zomer's de kamerplanten buiten te zetten of plant er bego nia's of andere bloemen in die wat beschutting tegen al te felle zon op prijs stellen. De tekening kunt u bestellen door 8,50 over te maken op postrek.nr. 3567600 van Karwei- post, de Meern, onder vermelding van bestelnr. 515. F/V1./ZVA. Na ontvangst van uw overboe king krijgt u de tekening per om gaande toegestuurd. De sectie cultuurbehoud van de Zeeuwse Culturele Raad verga dert donderdag 5 juni om 14 uur in het gebouw van de Stichting Zeeland in Middelburg. Op de agenda staan onder meer de voortgang inventarisatie jonge bouwkunst, een subsidieverzoek voor een veldnamenboekje en een verzoek om subsidie voor een film over volksvertelling in dialect. De sectie theater en letteren van de Zeeuwse Culturele Raad houdt op dinsdag 10 juni in het pand van de Stichting Zeeland in Mid delburg een sectie-vergadering. De vergadering begint om 16.30 uur. De activiteitencommissie van het dienstencentrum 'Bachlen Poor- te' in Oost-Souburg vertoont op dinsdagmiddag 10 juni 'Faja Lobbi'. De zaal is open vanaf 13.30 uur en de voorstelling be gint om 14.15 uur. 'Het Buut' in Vlissingen houdt op zaterdag 14 juni een open dag met aansluitend een wijkfeest. Vanaf 14 uur zijn er diverse activiteiten. De kinderkookclubs verzorgen de inwendige mens en de timmerka- mer is de gehele middag geopend. Verder is er nog een verkoping van eigengemaakt handwerk. Het wijkfeest begint om 20 uur. 17.50 Zandweg 55, Ritthem RENAISSANCE gevuld met een holle polyester vezel. Deze vezel is niet alleen veerkrachtig, soepel, licht in gewicht, maar zorgt ook voor een behaaglijke warmte. 100% anti-allergisch en gemakkelijk wasbaar. Nu voor uitgeslapen prijzen: 1-persoons 74,— 100% katoen. In zomers gekleurde stippen en romantische bloemetjes in pasteltinten. Nu ook voor uitgeslapen 1-persoons 39,—

de Faam | 1986 | | pagina 7