O 3 DE GEMEENTERAAD VERGADERT -.ft a 8 ig ft g ft O moe 13 ■o &=- ft 3 4 - 11 juni ft ft ft" Porselein uit de "Geldermalsen" 5" DE FAAM Woensdag 4 juni 1986 MENU 'TAFELTJE DEK JE' week 9-14 juni Bestemmingsplan Reij er shove Het bouwplan ligt tot 13 juni ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage. Verkeers maatregelen Na enige tijd onderge doken te zijn geweest onder een op knappe hoogte aangebracht af dakje is de haan van de Lange Jan toch weer te voorschijn gekomen. De haan is opnieuw ver guld. Nu zal een begin worden gemaakt met het opnieuw goudkleu rig schilderen van de kroon. ■■■li De tentoonstelling van het werk van Nico van den Boezem in de Vleeshal en de Kloveniersdoelen wordt tot en met 8 juni verlengd. De openingstijden van de Vleeshal zijn dinsdag tot en met zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur en op zondag van 14.00 tot 17.00 uur. De Kloveniersdoelen zijn van dinsdag tot en met zondag van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Op de balie in de voorlichtingswinkel Stadhuisstraat 2, vindt u aan nieuwe gratis af te halen folders/brochures: Huuraanpassingen 1986 Huur- en verhuur v. kamers 1986 Huurprijs v. woonruimte 1986 Senioren krant O Q. ft In het V.O.C.-gebouw aan de Mais- baai kunt u geïnformeerd worden over de verdere invulling van het Vitrite-terrein, over restauratie en stadsvernieuwing. Tevens kunt u er een tweetal maquettes bekijken. Het V.O.C.-gebouw is geopend van maandag tot en met zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur. Loopt u er eens binnen! BIJSTAND BIJ ECHTSCHEIDING Het besluit om niet verder samen door te gaan valt meestal toch nog onverwachts, ondanks dat men daar soms al jaren naar toeleefde. Na dat moment wil men zo snel mogelijk de zaken geregeld hebben, hetgeen niet altijd mogelijk is. Het zal een ieder bekend zijn, dat men bij de sociale dienst voor financiële hulp kan aankloppen, maar hoe verloopt zo'n kontakt in de praktijk. De Gemeentelijke Sociale Dienst (GSD) Middelburg is geopend voor nieuwe aanvragers van 08.30 uur tot 12.00 uur. U meldt zich bij de receptie, waarna plaats kan worden genomen in de wachtkamer. Op volgorde van binnenkomst wordt men vervolgens opgehaald voor een eer ste gesprek met de "intaker". Aan deze ambtenaar kunt u het probleem voorleggen en algemene informatie verkrijgen, met name over de Algemene Bijstandswet. Hij zal u uitleggen welke voorwaarden er zijn om in aanmerking te komen voor een uitkering. Vervolgens worden uw persoonlijke gegevens opgenomen en een aanvraagformulier ingevuld. Slechts als u geheel zonder geld zit en u een volgend gesprek met een bijstandsmaatschappelijk werker niet kunt afwachten, kan een voorschot op de uitkering worden verstrekt. Dit tweede gesprek vindt, afhankelijk van de urgentie, plaats na ca. twee weken. U ontvangt daarvoor een oproep. Het is zeker niet zo, dat u kunt zeggen "Hier ben ik en met mijn echtgeno(o)t(e) wil ik niets meer te maken hebben". Zolang er geen rechtelijke uitspraak is met betrekking tot de echtscheiding of scheiding van tafel en bed, dient rekening te worden gehouden met de onderhoudsplicht van de gewezen echtgeno(o)t(e). Het éénzijdig afzien van een financiële bijdrage van de "ex", met name ten aanzien van de kinderen, hoe begrijpelijk soms ook, kan door de bijstandswet niet worden geaccepteerd. Dit geldt ook voor de boedel. U zult al het mogelijke moeten doen om uw deel uit de inboedel en andere vermogensbestanddelen te verkrijgen. Bij het onderzoek kan niet alleen worden afgegaan van uw verklaring. Het is dan ook nodig zoveel mogelijk bewijsmaterialen mee te nemen, zoals de voorlopige voorziening, echtscheidingsstukken, een akte van boedelscheiding of een verklaring van beide partijen hoe de boedel is verdeeld. Ook zijn nodig bewijsstukken van bank rekeningen en spaartegoeden. Als deze bewijsstukken direkt na de verlating nog niet aanwezig zijn wordt verzocht deze zo spoedig mogelijk in te leveren. Aan de hand van de rapportage van de bijstandsmaatschappelijk werker wordt bepaald of u recht heeft op een uitkering. Ook kan eventueel een krediet worden verstrekt om het ontbrekende meubilair in verband met de boedelscheiding te kunnen aanvullen. De sociale dienst zal trachten na toekenning van de aanvraag de verstrekte bijstand te verhalen op de "ex". Bij de vaststelling van zijn bijdrage wordt rekening gehouden met de hoogte van z.ijn of haar inkomen. Als geen medewerking wordt verleend, dan wordt alle verstrekte bijstand op hem of haar teruggevorderd. U moet er rekening mee houden, dat een aanvraag-procedure langere tijd in beslag kan nemen. Op grond van de wet moet binnen één maand een beslissing zijn genomen, maar dit lukt niet als er gegevens ontbreken of de werkdruk bjnnen de GSD erg groot is. Zonodig worden voorschotten verstrekt. wmi maandag Rundvlees, sperziebonen en aardappelen. dinsdag Saucijzen, bietjes en aard as pelen, w jensdag Karbonade, bloemkool en aard appelen, donderdag Gehakt, Andijvie en puree, vrijdag Vis, worteltjes en aardappelen. zaterdag Bami. Van maandag 28 april tot en met vrijdag 2 mei werd in het Hiltonhotel in Amsterdam de veiling gehouden van de zogenaamde "Nanking Cargo", de lading van het V.O.C.- schip "Geldermalsen". In de media is aan dit gebeuren veel aandacht besteed omdat de scheepslading, bestaande uit porselein en goud, na een eeuwenlang verblijf op de zeebodem nog vrijwel geheel intact was en er voor veel stukken spectaculaire prijzen betaald werden. De Geldermalsen werd oorspronkelijk ge bouwd in opdracht van de kamer Zeeland van de V.O.C. te Middelburg. Het schip on derhield vier jaar lang het interaziatisch handelsverkeer voor het eind 1751 met een lading thee, porselein en goud vanuit Kan ton in China naar de Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden vertrok, waar het echter nooit is aangekomen. De Oostindië- vaarder verging op 3 januari 1752 in de om geving van Indonesië. Omdat het om een Middelburgs schip gaat zijn door de ge meente Middelburg enkele stukken afkom stig van de Geldermalsen aangekocht en wel een kruik die tot de scheepsinventaris Maandag 9 j Middelburgs wederom in vj bijeenkomen publieke trib bijwonen. De bereiken via Lange Noord: raadsvergade uur. De raad: volgt: Opening. Behandeling vergadering Behandeling vergadering Behandeling vergadering ingekomen Mededelingen er stukken. 86-188: Benoemden lid-deskundige in de vaste commissie voor advies en bijstand voor volksgezondheid en milieubeheer. De raad wordt voorgesteld mevrouw M. Pierhagen uit Middelburg te be noemen in de commissie. Mevrouw Pierhagen zal dan namens de Zeeuwse Milieu Federatie in de com missie zitting nemen. 86-190: Vervulling vacature adjunct-directeur openbare basis school "De Vrijburch". De raad wordt voorgesteld mevrouw M. Wisse, groepsleraar aan deze school, in deze functie te benoemen. 86-196: Benoeming tijdelijk conrec tor aan de Stedelijke Scholenge meenschap Middelburg. Omdat de heer G.R. Heerebout, con rector in algemene dienst, wethou der van de gemeente Goes is gewor den en de conrector brugklassen dientengevolge conrector in algeme ne dienst is geworden is een vacatu re ontstaan van tijdelijk conrector brugklassen. Voor deze vacature hebben zich zes sollicitanten aange meld. De raad wordt voorgesteld een keuze te maken uit de voorgestelde voordracht. 86-181: Eervol ontslag als gemeen tegeneesheer Omdat de heer J. J. Jansen uit hoofde van ziekten of gebreken blijvend on geschikt bevonden is wordt de raad voorgesteld hem met ingang van 1 oktober a.s. eervol ontslag te verlenen. 86-197: Beleidsplan in hoofdpunten voor de periode 1986-1990. De raad wordt voorgesteld met dit plan accoord te gaan. Dit plan werd door mevrouw M. Van Colmjon-van der Mark, fractievoorzitter van de P.v.d.A., aan de burgemeester aan geboden in de raadsvergadering van 29 april j.l. Het college heeft zich aan dit beleidsplan geconformeerd. 86-189: Vaststelling Winkelslui tingsverordening. Deze verordening werd door de raad vastgesteld op 3 juli 1978 en voor de laatste maal gewijzigd op 22 oktober 1979. In die tussentijd zijn er be paalde artikelen uit deze verorde ning vervallen. Daarom is het wen selijk dat de verordening opnieuw wordt vastgesteld. 86-194: Beleidsplan gemeentepolitie Middelburg. De raad wordt voorgesteld met dit plan in te stemmen. 86-184: Aanschaf portofoons t.b.v. de brandweer. Inmiddels is aan de brandweer het bestrijden van rampen opgedragen. Hiervoor moeten portofoons met vier aparte kanalen worden aange schaft. Momenteel is een nieuw type portofoon in de handel, dat zowel voor de dagelijkse kanalen is te ge bruiken als voor de portofoonkana len bij grootschalig optreden. De noodzaak om over twee soorten por tofoons te beschikken wordt hier mee voorkomen. De raad wordt voor gesteld voor de aanschaf van de por tofoons een bedrag van f 60.068,— beschikbaar te stellen. 86-179: Vaststelling voorbereidings- besluiten woonwagenlokaties. Omdat de werkingsduur van een voorbereidingsbesluit één jaar is, komen de genomen besluiten voor de woonwagenterreintjes aan de Pres. Wilsonlaan, de Beneluxlaan en de Montgomerylaan te vervallen. Deze besluiten werden namelijk ge nomen op 21 juni 1985. De raad wordt voorgesteld nieuwe voorberei- dingsbesluiten vast te stellen. 86-191: Vaststelling bestem mingsplan Hofplein/Lange Delft. Tegen dit ontwerp- bestemmingsplan is een drietal be zwaren ingebracht, te weten door de bewonersvereniging 28e wijk, me vrouw mr. J.D.C.J. Janzen-van Oosten en de winkeliersvereniging Burgpromenade. De raad wordt voorgesteld de winkeliersvereniging in haar bezwaarschrift niet ontvan kelijk te verklaren. De bezwaar schriften van de bewonersvereni ging en mevrouw Janzen gegrond te verklaren voor zover deze betrek king hebben op de vermelding van kadastrale gegevens op de plankaart en voor de overige ongegrond te ver klaren. Verder wordt de raad voor gesteld het bestemmingsplan con form het ter visie gelegde ontwerp plan vast te stellen. 86-187: Behandeling beroepschrif ten tegen de goedkeuring van het bestemmingsplan Lange Geere e.o. De raad wordt voorgesteld het colle ge van burgemeester en wethouders te machtigen om een vertegenwoor diger aan te wijzen die tijdens de be handeling van het beroepschrift voor de afdeling geschillen van bestuur van de Raad van State het woord kan voeren. 86-178: Beschikbaarstellen krediet t.b.v. aanschaf parkeerautomaat Walplein. De raad wordt voorgesteld een kre diet van f 23.500,beschikbaar te stellen voor de aanschaf van de ge noemde automaat. De centrometer blijkt bij meer dan 15 parkeerplaat sen namelijk voordeliger te zijn dan parkeermeters. 86-182: Geldleningsbesluit 1986. De raad wordt voorgesteld het geza menlijk nominaal bedrag van de op te nemen vaste geldleningen voor 1986 te verhogen met 20 miljoen gulden en nader te bepalen op 50 miljoen gulden. 86-195: Jaarrekening 1985, begro tingswijziging 1986 en begroting 1987 van de Stichting Theaterbu reau Uit in Zeeland. De raad wordt voorgesteld met de drie genoemde zaken accoord te gaan. 86-193: Rekening en verantwoor ding beheer "Bomme van den Broec- kefonds" 1985. Het college dient jaarlijks verant woording af te leggen van het beheer van dit fonds. De raad wordt voor gesteld de rekening over het jaar 1985 vast te stellen. 86-185: Verkoop pand Dam 43 aan mevrouw A. Schoote-Smit. Mevrouw Schoote-Smit, eigenares van het pand Dam 45, heeft bedoeld pand te koop gevraagd t.b.v. restau ratie. De koopster is verplicht deze restauratie binnen 5 jaar te laten uitvoeren. De verkoop zal moeten plaatsvinden onder voorwaarde dat alle vergunningen verkregen wor den die noodzakelijk zijn voor de vestiging van een detailhandelbe- drijf. Koopster is bereid de bedon gen koopsom te betalen en de overi ge voorwaarden te accepteren. De raad wordt voorgesteld het pand aan mevrouw Schoote-Smit te verkopen. 86-186: 5e Wijziging van de begro ting 1986 van de gemeenschappelij ke regeling integratie biblio theekwerk. Deze wijziging heeft betrekking op de uitbreiding van de wisselcollectie t.b.v. nieuwe bibliotheekfilialen en de vervanging van een dienstauto. De raad wordt voorgesteld met de begrotingswijziging in te stemmen. 86-192: Beschikbaar stellen van een aanvullend krediet ad. f 9.282,— in de kosten verbonden aan de aanleg van een verlichting op het sportcom plex Nadorst-Nassaulaan. Bij de aanleg van de verlichting bij het gebako-oefenveld kwam vanuit de voetbalverenigingen de wens de verlichting zodanig aan te passen, dat ook het hoofdveld van de Na dorst verlicht kon worden voor het spelen van avondwedstrijden. Het inmiddels door de gemeente be schikbaar gestelde krediet was on voldoende. Daarom hebben "Middel burg" en "Zeelandia" zelf de ge wenste verlichting aangelegd. Ech ter werd men met een tegenvaller van f 9.282,geconfronteerd om dat de voedingskabel van onvoldoen de capaciteit bleek. De raad wordt voorgesteld een aanvullend krediet van f 9.282,— beschikbaar te stellen. 86-177: Plan van scholen basison derwijs voor de periode 1 augustus 1987 tot 1 augustus 1990. De raad wordt voorgesteld te beslui ten dat vermeerdering van het aan tal openbare scholen in de genoemde periode niet nodig is ter voorziening in de behoefte aan voldoende open baar onderwijs. 86-183: Vaststelling overzicht ver meerdering huisvesting basisscho len planperiode 1987-1990. De raad dient jaarlijks voor 1 okto ber een overzicht vast te stellen van de gewenste vermeerdering van voor blijvend gebruik bestemde voorzieningen in de huisvesting van openbare en bijzondere scholen met inbegrip van de gewenste voorzie ningen aan het voor de scholen in ge bruik zijnde gebouw of terrein. 86-180: Toepassing artikel 74 Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het bestemmingsplan Reyershove teneinde de bouw mogelijk te maken van een semi-bungalow met garage aan de Wachttoren. Gedurende deze termijn kan een ieder, die bezwaar heeft tegen de uitvoering van dat voornemen, zijn bezwaren schriftelijk aan ons kenbaar maken. W.B.O. inzake aanschaf van een me thode voor het vak Engels t.b.v. de "Herman Faukeliusschool", de "Willen Teekinckschool" en de "Pe trus Immensschool" voor bijzonder basisonderwijs. Omdat per 1 augustus a.s. het vak Engels verplicht wordt op de basis scholen wordt de raad voorgesteld het verzoek in te willigen. 86-174: Toepassing artikel 74 W.B.O. inzake verbeteren speelplein "Admiraalschool" voor bijzonder ba sisonderwijs. Het schoolbestuur acht het raad zaam het speelplein te verbeteren door enkele speelaanleidingen aan te brengen. De raad wordt voor gesteld hiermee accoord te gaan. 86-175: Voorlopige vaststelling ex ploitatiekosten en rijks vergoeding over het jaar 1984 t.b.v. de Stedelij ke Scholengemeenschap Mid delburg. De raad van een gemeente die een of meer scholen voor voorbereidend wetenschappelijk onderwijs of voor hoger of middelbaar algemeen voort gezet onderwijs in stand houdt dient jaarlijks voor 1 december een aantal zaken voorlopig vast te stellen. De raad wordt voorgesteld het bedrag dat de gemeente voor de Stedelijke Scholengemeenschap inzake de ex ploitatiekosten in 1984 heeft uitge geven vast te stellen, evenals het be drag van de vergoeding, dat met toe passing van de artikelen 85 en 86 van de Wet op het Voortgezet Onder wijs voor deze school door het Rijk beschikbaar werd gesteld. Rondvraag. Sluiting. Burgemeester en wethouders hebben besloten: het parkeren in de Vijf Ringen tegenover de aldaar gelegen autoboxen te verbieden door middel van het aanbrengen van een doorgetrokken gele streep over een lengte van resp. 12 en 9 m.; het doodlopende gedeelte van de Vismarkt, waaraan de panden Vismarkt 3 tot en met 15 gelegen, aan te wijzen als voetpad. Omdat het verboden is om op een voetpad te parkeren, zijn de door middel van gele strepen aangegeven parkeerverboden voor dit gedeelte van de Vismarkt overbodig geworden. Burgemeester en wethouders hebben daarom tevens besloten, deze parkeerverboden in te trekken. Tegen deze besluiten kan iedere belanghebbende binnen 30 dagen na heden beroep instellen bij de Kroon. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin, doch moet worden ingediend bij de Commissaris van de Koningin in Zeeland, Sint Pieterstraat 42 te 4331 EW Middelburg. De volledige verkeersbesluiten liggen bij het bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2 te 4331 PK Middelburg ter inzage. ONKRUIDBESTRIJDING IN DE STRATEN Zo snel mogelijk na het verschijnen van deze publicatie zal begonnen worden met het bestrijden van het onkruid in de zo meteen te noemen straten. Voor deze onkruidbestrij- ding zal gebruik worden gemaakt van de middelen "Finale" en "Sima- zin". Op de volgende plaatsen zal tot onkruidbestrijding worden over gegaan: Varkensmarkt Lammerensteeg Willem Barentszstraat Seisweg bij Laan der Ver. Naties De Sprenck Bleekersgang Spuistraat Suikerpoort Spui Kuiperspoort Hagepreekgang Kinderdijk Korendijk rond de Abdij rond het Stadhuis Kaaienroute Havendijkstraat Oostkerk e.o. Bellinkstraat en -plein grindpaden bolwerken Kruitmolenlaan Vluchtenburgstraat Rustenburgstraat Tappershofstraat heeft behoord en drie porseleinen beeldjes. Een deel van de beeldjes in de lading is (ver moedelijk) voor Zeeland bestemd geweest, mogelijk zelfs voor één van de toenmalige stadsbestuurders De fraaie stukken zijn inmiddels bijgezet in een vitrine in de B&W-kamer en tijdens rondleidingen door het stadhuis te be- zichtigen. 1. J. Scliottestraat Afgesloten voor alle verkeer 2. Schuitvlotstraat Afgesloten voor alle verkeer 3. Kanaalweg Gedeelte tussen het station en shellstation afgesloten voor fietsers en bromfietsers 4. Breeweg Tussen de Burgemeester Dregmanstraat en de toe gang tot het Zanddorp afgesloten voor alle verkeer herbestrating herbestrating riolerings werkzaamheden herstraten fietspad In uitvoering In uitvoering In uitvoering In uitvoering Hooge Meestraat Wijdauwstraat Wijdauwdwarsstraat I en II Roozenburglaan Dolfijnstraat Landluststraat Rusthofstraat Dauwendaelsestraat Vrijlandstraat Buitenhovelaan Meanderhofstraat Papisland Vromoldsland Woudriksland Herberdsland Gersisland Daniëlsland Ewisland Gerwisland Moerland Duunmede Westmede Statenlaan Alemanstraat Boomstraat Boreelstraat Boddaertstraat v.d. Brandestraat Costenobelstraat v. Campenstraat Huyssenstraat Lesagestraat Statenhove I en II Radenhove Keurhove Poortershove Rentmeesterlaan Mathiasstraat Schorerstraat Regentenlaan Stadhouderslaan Prinsenhove Schorerstraat In een aantal straten c.q. op een aan tal plaatsen zullen alleen de goten worden behandeld, op andere plaat sen de goten en de parkeerplaatsen. Met ingang van maandag 2 juni j.l. is voor de inwoners van Middelburg en Sint Laurens het alarmnummer van de brandweer gewijzigd in 14444. Voor de inwonprs van Nieuw en Sint Joosland is het alarmnummer 1444 gaan luiden. Houdt u rekening met deze gewijzigde telefoonnummers! Noteert u ze even in uw agenda of iets dergelijks! Colofon Deze voorlichtings rubriek van de gemeente Middelburg staat onder redactie van het bureau Voorlichting in het stadhuis. Telefoon: (01180) 26251.toestel 133 of 224. Reacties zijn altijd van harte welkom.

de Faam | 1986 | | pagina 5