3e grote C'x"d zeeuwse geraniummarkt adverteren is bekend blijven 28 CREATIES VAN THUISONTWERPERS Mode Aksenten brengt show vol verrassingen I Zaekn oTn zae h n TREFCENTER IN BRADERIESFEER *0? iet lekeniert CDA Zeeland C.D.A. Onbegrijpelijk dat een dergelijk instituut niet was in Zeeland fiSSt Susanne de Vries wint hoofdprijs bij Welkoop-kleurwedstrijd 1.095, 1.995.- 1,695,- 1.995.- Demonstratiedag bij Karwei DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 14 mei 1985 flf Weer nieuwe soorten en gratis potgrond. Tuincentrum Beveland organiseert weer twee weken lang een grote Zeeuwse geraniummarkt en wel van vrijdag 9 mei tot en met zaterdag 17 mei Bloembakken en planteschalen. Vernieuwd Etemit Kom nu kijken en kiezen, 't is er de beste tijd voor. tuincentrum beveland bv Runner ST0RMZEIL FULL BATTEN ZEILEN SURF CAR F2 2-DELIGE STEAMER Mistral Garda Mistral Maui UW INTERSURF SPECIAALZAAK Windsurfcentrum Middelburg, tel. 01180 - 25440 informeert de kiezers: op 14 mei te Middelburg 20.00 uur Schouwburgfoyer dr. H. Ru- ding min. van financiën 14 mei Schouwen 10.00 uur-16.00 uur Zierikzee/Neeltje Jans drs. P. Bukman partijvoorzitter 16 mei te Oostburg 16.00 uur rest. "de Eenhoorn" discussie jongeren en de landbouw 20.00 uur rest. "de Een hoorn" dhr. Joh. de Leeuw kamerkandidaat 17 mei te Middelburg 9.30 uur-12.00 uur Markt P. van Zeil, staatssecr. econ. zaken te Goes te Goes 14.00-16.00 uur Markt P. van Zeil Wij zitten weer op het goede spoor, dankzij de energieke aan pak van kabinet Lubbers. Het gaat beter maar nog niet goed genoeg. 700.000 werklozen zijn er, nog veel te veel. Tal van bedrijven zijn maar net uit de rode cijfers. Het overheidstekort is nog altijd erg groot. Daarom vindt het CDA dat wij moeten doorzetten. Samen volhouden tot de krisis ge heel overwonnen is. Dat moet en dat kan. Laat Lubbers zijn karwei afmaken. Stem daarom op 21 mei Marilyn Monroe i Nyst en Damman onderwijzen secretaresses en hostess Enkele duizenden geraniums en fuchsia's strijden orn de eer wie van hen uw tuin of balkon mogen sieren Bovendien treft u aan een interessante collectie ouderwetse 1 en v wilde tuinplanten Om uw zonnige zomertum extra mooi te maken talrijke vaste planten voor jarenlang tuinplezier perkplanten voor uitbundige kleur en fleur Permanente show van de betere tuinmeubelen waaronder de fameuze collectie van Allibert en onverwoestbare hardhouten tuinbanken van Hillhout De milieuvriendelijk verbeterde bloembakken van het befaamde Eternit fabrikaat presenteren we in een geheel vernieuwde collectie. Eternit is onverwoestbaar sterk en een behaaglijk thuis voor fleurige planten Sierlijk roodsteen Potten, schalen en bakken van roodsteen zijn een sierraad voor Uw terras, balkon of muur. We hebben ze in een grote sortering. Zak potgrond van 25 liter bij aankoop van 50,- aan tuinplanten Nieuwe rijksweg 2 b 4460 AB Goes Tel 01100-15395 <7# Kompleet All-round funboard. Incl. 5.8 m2 powerheadzeil. F2 lightning F2 strato F2 comet F2 bullit Mylar zeil, variogiek, mastverlenger, 6 voetbanden. Uitvoering '85. van 2.595.— nu 4.6 m2155. 4.6 m2 powerhead195. vanaf295.— van 99.— nu 49.— van 525.—nu 349.— All-round funboard. Incl. 5.7 m2 zeil geheel kompleet «Apa van 2.395.— nu Incl. 6.0 m2 bi radiaal Mylar zeil, variogiek. mastverlenger, ,6 voetbanden. - - van 2.795.— nu VOOR VERDERE AANBIEDINGEN: Zie onze intersurf catalogus, verkrijgbaar in onze winkels OFFICIEEL DEALER VAN: Kleding: Tenson, Gaastra, O'neill, Ocean Pacific, Etirel, Mistral, F2. Gul, Chiemsee Surf: Mistral, F2, Klepper, Wayler, Ten Cate, Westcoast, Pacific, Aquata, Roha Custom, Gaastra, North, De Vries, Topsails, Simmer. De aanbiedingen gelden zolang de voorraad strekt. RDHH Havenweg 2, Kamperland, tel. 01107-1540 »a/- _j i Gravenstraat 11, (±30 mtr. v.d. markt) De verhoogde belangstel- lingg bij Franse modehui zen voor Hollywood uit de jaren vijftig leidde in de voorbije herfst in Parijs tot de lancering van een nieuwe geur, vernoemd naar Mari lyn Monroe. Hij was bedacht en samen gesteld door Amerikaanse 'neuzen'. Maar hun Franse collega's bij Givaudan die al succesgeuren hadden ontwikkeld voor merkna men als Paco Rabanne, Hermes, Héléna Rubinstein en Cartier, hadden hem aangepast aan de Europese smaak. De compositie van citrus vruchten, bloemen, eike mos, menthol, muskus en vanille is daarom wat lich ter van karakter. Sinds de introductie is 'Ma rilyn Monroe' in verschei dene Westeuropese landen goed aangeslagen. Omdat hoogwaardige bestandde len zijn gebruikt om een luxe, langdurig houdbare parfumering mogelijk te maken, mag dit eau de toi lette tot de middenklasse worden gerekend. Ook door de hoge rechten op de naam -tien procent van de opbrengst gaat naar tehuizen -kwamen vapo's met 50 en 100 ml. in ons land op een prijs van drie en vier tientjes. De impor teur, Parfoca uit Alkmaar, heeft daarom een stuiver met 25 ml. inhoud laten maken, in geschenkverpak king, die tijdelijk voor 14,95 wordt aangeboden. Men verwacht dat voor veel jonge vrouwen hiermee een drempel is weggenomen. Een show vol verrassingen. Zo noemt Antoinette Akkermans de eindshow van haar opleidingsin stituut Mode Aksenten. Verras singen vooral bij de ingezonden kleding van (amateur)ontwerpers. De leerlingen van mevrouw Ak kermans tonen die creaties voor een groot publiek. Een jury be oordeelt de inzendingen. Maar ook liet publiek heeft een vinger in de pap als bet gaat om liet aan wijzen van de winnaar(s). De show wordt gehouden op vrijdag 16 mei in Dansschool De Jong in Y'lissingen, aanvang 19.30 uur. "De bedoeling was om van de eindshow van de leerlingen een flitsend geheel te maken. Geen besloten toestand voor familiele den, maar een show voor een groot publiek", betoogt mevrouw Akkermans. Ze straalt: "En dat is gelukt. We hebben verder een zeer deskundige jury, bestaande uit mensen op niveau, en de zaken er om heen zijn uiterst professio neel aangepakt. Ik hoef alleen maar de naam Herman Brandt te noemen, de presentator van het Straatfestival in Vlissingen, om aan te tonen dat kosten nog moei te zijn gespaard om mijn leerlin gen in een professionele ambiance te laten tonen wat ze hebben geleerd". Overigens doen niet alle leerlin gen van Akkermans mee aan de eindshow. Ze legt uit: "De oplei ding was niet uitsluitend bedoeld voor mensen die het vak manne- quin/dressman wilden leren. Ook zij die wilden werken aan hou dingverbetering namen deel aan de cursus. Niettemin hebben er slechts twee te kennen gegeven aanstaande vrijdag liever als toe schouwer in Dansschool De Jong te willen zijn". Behalve ingezonden creaties, wordt ook mode getoond van Marca Mode, dat is gevestigd in het Mirocenter in Vlissingen. Van dat bedrijf wordt zomermode ge presenteerd voor jong en oud. De schoenen van Marca Mode wor den op een 'zeer bijzondere' wijze gepresenteerd. "Voor choreogra fische foefjes staat Balletstudio Free uit Goes borg", pronkt Ak kermans. Groeneveld Opticiens zorgt er voor dat ook de gebrilden onder ons aan hun trekken ko men tijdens de show, voor wat de mode betreft. De inzender van het - naar de smaak van de jury en het publiek - mooiste kledingstuk, krijgt als hoofdprijs een driedaagse reis naar Parijs aangeboden voor twee personen. De jury bestaat uit mode-ontwerpster Digna Blaauw, Marca - bedrijfsleidster, Leny Vermeer, moderedactrice Gerda Boersma, MDGO-directrice Tine ke Verhage en beeldend kunste naar Herman Bisschop. Volgens Akkermans hebben de thuisont- werpers de meest uiteenlopende kleding ingezonden. Ze varieert van 'maatschappijkritisch tot ge woon mooi' en er is allerlei mate riaal gebruikt. Na afloop van de show is er nog een feestje met alle aanwezigen. *Susanne de Vries krijgt een crossfiets voor haar fraaie kleurkeuze hij de wedstrijd van Weikoop. Susanne de Vries uit Koudckerkc heeft een crossfiets gewonnen (ter waarde van 250,—) bij een kleurwedstrijd van Weikoop Winkel Organisatie. De crossfiets was de hoofdprijs. Vorige week kreeg de Koudekerkse de prijs aangeboden door W. de Groot van de afdeling publiciteit van Weikoop in de winkel aan de Kle- verskerkseweg in Middelburg. Bij deze landelijke wedstrijd werden nog eens veertien andere prijswin naars aangewezen. Nog tot en met zaterdag 17 mei is het Middelburgse warenhuis Tref- center geheel in de ban van een braderie. Voor de organisatie van dit evenement tekent het Trefcen- ter zelf. Het programma biedt - zo voor spelt men bij het Trefcenter - ver maak voor jong en oud. Van dag tot dag ziet het programma er als volgt uit. Donderdag is er een grabbelton en suikerspin en vrij dag kan men er ballengooicn en er is een ballonwedstrijd. Woensdag tot en met zaterdag is er een rad van avontuur (kans tot honderd procent) met korting op bood- scnappen met een maximum van 250,Een tros bananen is er te winnen voor wie de Willem Ruis-spiraal goed doet. Donder dag tot en met zaterdag zijn er de monstraties pottenbakken, glas graveren en bloemschilderen, en zaterdag is op het voorplein een rodeostier. Ver kan men elke dag genieten van producten die van de barbe- que komen. Deze staat opgesteld op het terras voor het restaurant. Voor de kinderen is er een kleur wedstrijd georganiseerd. Voor de muziek op donderdaga vond en zaterdag zorgt een loop orkest. Op zaterdag 17 mei staat 'Karwei Bouwmarkt' aan de Waldam- meweg in Middelburg geheel in het teken van demonstraties. Op deze dag demonstreert Altrex allerlei trappen en ladders, Degoplast laat zien hoe men het beste platte daken of dakgoten repareert, Hoekfix demonstreert met zelf-maak raamkozijnen en Woodpecker is aanwezig met een houten wand systeem, ver der staan er de tuinhuisjes van Skandi die zelf geplaatst kunnen worden, Wijzonol-verf adviseert over z'n beitsen en Black and Decker is aanwezig met electrisch tuingereedschap. Wie plan nen heeft om de binnenmuren van zijn huis te verfraaien kan terecht bij de demonstrateurs van Karwei en Alabastine, die de resultaten van sierpleister in soft decor laten zien.Voor de kin deren bakt Zanussi pannekoeken. De demonstraties beginnen om 9.30 uur en duren tot 16 uur. "Al sinds jaar en dag zien studen ten zich genoodzaakt voor het volgen van voortgezette opleidin gen onze provincie te verlaten, hetgeen de nodige extra kosten met zich meebrengt. Minder be kend is dat dit ook geldt voor de Zeeuwse docenten die deze lessen geven. 'Teachers' brengt met in gang van september 1986 radicaal verandering in deze ongewenste situatie: wat in de randstad kan, kan ook in Zeeland". Met deze woorden begint de fol der met informatie over de nieu we stichting 'Teachers', een insti tuut dat praktijkopleidingen ver zorgt tot secretaresse, medisch of veterinair secretaresse,assist ent- secretaressee, receptioniste/infor- matrice en hostess. In Zeeland uiteraard. En met na me vanuit Middelburg. Er wordt nog naar een lokatie gezocht; zo dicht mogelijk bij het NS-station in de Zeeuwse hoofdstad. "Want het moet voor iedereen gemakke lijk te bereiken zijn", vinden de beide initiatiefnemers van de nieuwe stichting, de heren J.B. Damman en mr. M.H. Nyst, die beiden ook de directie vormen van 'Teachers'. Het nieuwe onderkomen moet overigens wel op korte termijn be trokken kunnen worden, want over ruim drie maanden gaat 'Teachers' met de lessen begin nen. Inmiddels zijn er al leerlin gen ingeschreven, maar het aantal kan nog worden uitgebreid. "Eigenlijk zijn we wat laai be gonnen. Er zijn al kandidaten die zich voor soortgelijke cursussen buiten de provincie hebben inge schreven. Toch willen wij hen ook de mogelijkheid bieden om in Zeeland te blijven. Daarom geven wij hen korting op het lesgeld ter compensatie op de reeds gemaak te kosten", verzekert de heer Nyst. Beide directieleden zijn in het on derwijs werkzaamZe zijn docent aan het maritiem instituut in Vlis singen en blijven voorlopig deze baan nog aanhouden. 'Teachers' heeft inmiddels een aantal leer krachten aangetrokken om verze kerd te zijn dat de lessen in sep tember kunnen starten. De inhoud van de lessen is afge stemd op de diploma-eisen van de associatie stenografie, machine- schrijven en kantoorpraktijk. De diploma's zijn landelijk erkend. Is Teachers' te vergelijken met de opleidingen van Schoevers? "Teachers' is eigenlijk meer dan dat instituut. Wij leiden ook op voor hostess. En verder zijn onze diploma's landelijk erkend. Schoevers heeft een eigep diplo ma.Toch hopen we over een paar jaar ook de naam te hebben die Schoevers heeft", stellen de beide directieleden vast. Teachers' heeft veel reacties ge kregen vanuit het bedrijfsleven en dat garandeert weer een grote me dewerking bij stageplaatsen dat vooral bij de opleiding tot hostess van belang is. Bij de opleiding voor hostess is een uniform ver plicht en dat moet gedragen wor den bij de stageplaatsingen. De Teachers'-directie verwacht ook dat er huismoeders aan de cursus willen meedoen. "In dat geval zorgen we ook voor de op vang van de kinderen. We denken dan aan een crèche in het school gebouw". Overigens zijn de Tea- chers'-opleidingen niet alleen voor het vrouwelijke geslacht, ook jongens kunnen zich voor de cursussen inschrijven. De beide oprichters vinden het eigenlijk 'onbegrijpelijk dat er in Zeeland nog niet eerder een der gelijk instituut van de grond is ge komen. "Er is duidelijk behoefte aan. Jaarlijks trekken veleteintal- len studenten de provincie uit om elders cursussen voor sekretaresse of hostess te gaan volgen. En dat brengt veel extra kosten met zich mee. Bij een cursus in de provincie ko men deze extra uitgaven te verval len. Voorts beginnen wij de lessen niet al te vroeg zodat iedereen van waar hij ook uit Zeeland moet ko men de lessen kan volgen", zo wordt gegarandeerd. Voor de meeste opleidingen van Teachers' is het havo-diploma vereist. Bezitters van een mavo- diploma kunnen in een voorberei dend jaar op het vereiste niveau komen. Alle beroepsopleidingen van Teachers' worden gegeven als éénjarige dagopleiding of als tweejarige avondopleiding. Voorts worden er ook nog afzon derlijke cursussen voor stenogra fie, machineschrijven en tekstver werking gegeven. Teachers' heeft inmiddels een uitgebreide prospectus gereed met alle infor matie over de cursussen. Informatie via postbus 445. 4380 AK Vlissingen of bij de directiele den: J.B. Damman, 01184-62706 of mr.M.H.Nyst, 01188-2198. *De heren A'yst en Damman (rechts): korting op wie in Zeeland blijft.

de Faam | 1986 | | pagina 9