'n Premie aan-de-maat' voor 't wielercomité TTT Ü3Ü DIGI VISION De eerste computer TV 1.898?— ffllLLEMSEN De 300e van Swift •wel koe |i iu Din wmm Dealers officiële krijgen erkenning Boekhandel Fanoy met nieuwe pui Stationsrestaurant sponsort SSVW pot weet er alles van nachtmerrie of werkelijkheid? LINEX met een rechthoekig beeldscherm. A. Sturm Alberto durft het aan RONDE VAN MIDDEN ZEELAND Umr~ fso~dakefementen en de instanties omó-Ms? I§ wÊÊÊm. m m DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 14 mei 1985 Miro leverbaar in alle ledikanten bel Linex Verkoop TTTrSDIGI'VISION Door digitale techniek blijven kleuren en beeld levenslang fabrieksnieuw. ...service staat erachter Walstraat 113-117, VLISSINGEN 01184-12437 Berggrindtegels. Maar dan met de prachtigste struktuur en de beste afwerking, en toch.... slechts f 3,95 (afhaalprijs) HISWA CERTIFICAAT VOOR ZEILPLANKEN Gevonden voorwerpen in Middelburg mmiM- Gevonden voorwerpen^ in Vlissingen De Roncle van Midden-Zeeland, die zaterdag 24 mei wordt verre den zal méér dan de vorige edities een internationaal karakter dra gen. Het comité dat de Zeeuwse wegklassieker voor profs en ama teurs organiseert, heeft een aan zienlijk bedrag aan premies be schikbaar. Daarmee willen we niet zeggen dat het comité "is uit gekleed maar voor Herenmode zaak Sleutel uit Goes was het toch we! alle reden om de heren van het comité "wat aangekleder" aan de laatste voorbereidingen te laten beginnen. Het Wielercomité werd in nieuw kostuum gestoken en daarmee kan men zich op za terdag de 24e best in het hele Zeeuwse land vertonen. Zoals be kend, eindigt de ronde weer in Goes. Voor het eerst zal overigens vanaf de Miro te Vlissingen eerst een kleine omloop over Walche ren worden gemaakt, waarna de karavaan via de zak van Zuid- Beveland, richting Yerseke rijdt. Vervolgens gaat men via Katten- dijke, Wolphaartsdijk richting Middelburg, daarna Veere en Vrou wen polder en vanaf Noord- Beveland wordt de Stormvloedke ring overgestoken. Géén makke lijke klus overigens. Want de weg over de dam is nog maar drie me ter breed en de grote gleuven tus sen de betonelementen moeten met matten worden afgedekt. Via Schouwen-Duiveland rijdt de ka ravaan met profs over de Zee- landbrug weer richting Goes, waar rond vijf uur de gole aan komst aan de Fruit/aan is gepland. Ook dit jaar weer is de Miro in Vlissingén hoofdsponsor van het grootste wielerfestijn in Zee land. De super onderstreept dat door die zaterdag een spectaculair stuntteam op hel terrein te laten opereren: het Coca Cola Freestyle Ski-team. Drie leden van die dub verzorgen vanaf tien uur 's mor gens zes shows, die elk twintig mi nuten duren. De leden van dit stuntteam behoren minimaal tot de top van Nederland. veel mensen slapen in een bed om bang van te worden, een bed zó hard of zó slap dat hun wervelkolom, bekken en schouders in een onnatuurlijke stand geforceerd worden. hoe is het mogelijk om op zo'n manier écht uit te rusten? dat kan niet langer zo! kom bij ons kijken naar het enige bed ter wereld met individueel instelbare vering 22 buigzame latten, bevestigd m soepele rubberen gewrichten het unieke lattoflex slaapsysteem de latten en de speciale lattoflex matras steunen uw lichaam in elke welving en holte. uw wervelkolom ligt in de juiste rechte lijn. uw bekken en schouders komen niet in de knel (zie foto), zo slaapt u geheel ontspannen, om s morgens ongewoon fit en uitgerust te ontwaken lattoflex slapen zoals u nog nooit geslapen heeft, geen nachtmerrie maar werkelijkheid, bij ons te zien. wij adviseren graag. VLÜ4 er bestaat een bed voor elke rug die gezond wil blijven of wil worden: vraag schriftelijk of telefonisch de interessante latto- flex-folder. welke wij u gratis toezenden of praat eens met een adviseur van pot. hij kan u helpen om uw slaapkamerplannen in te vullen, schetsmatig maar ook heel kompleet 119 slaap- en tienerkamers staan in onze 2000 m2 grote slaapkamer-showroom, zeer fijne meubelen van auping, hülsta, musterring, pull man, interlübke. treco, trüggelman en natuurlijk ook lattoflex. PQt elke dag geopend tot 18.00 uur. alleen vrij dags tot 21.00 uur. (let op: zondags gesloten), tel.: 01155-2010. toestel 36. Linex Iso-dakelementen voldoen aan alle eisen van de betreffende instanties. Dankzij een vergaande research en interne kwaliteitsbewaking. Méér zekerheid dan Linex biedt is dan ook amper mogelijk. Elk Linex produkt is gemerkt met een speciaal Attest-KOMO keur- en Certificaat stempel. Dan weet u dat u met geen enkele instantie problemen zult krijgen. Linex: vast en zeker. hoge geluidsisolatie brandveilige materialen handzame breedte (60,9 cm) op maat geleverd voorzien van 10 cm gootplank Ook ieverfcaar met multiplex drager en/of (slapen Emmabaan 79, postbus 1, 4576 ZG Koewacht telefoon 01146-1657. telex 55284 XXX 3546 1 990/30 8 15 w I HiFi ■preset music tuner Digitale techniek betekent absoluut betrouwbare mlkro-elektronika: Daar waar tot op heden meer dan 300 gangbare elektronische komponenten hun werk deden, bevinden zich nu 7 digitale IC's Zij kennen prak tisch geen slijtage, geen warmte-ontwikkeling en geen verouderingsverschijnselen Met andere woorden ze zijn de grondslag voor geheel nieuwe opvattingen omtrent betrouwbaarheid en levens duur van een nieuwe generatie kleurentelevisie's Een computer voor pertekte beeld - en geluids weergave: 'Digitaal" wil eenvoudig uitgelegd, niets anders zeggen dan "m de vorm van getallenEn daarmee wordt de wijze van funktioneren van de digitale iTT-kleurentelevisie precies omschreven Want de Digivision werkt volgens hetzelfde principe als computers Onmiddellijk na de afstemming (tuner) worden de signalen omgezet in getallenreeksen Getallen hebben het voordeel met gevoelig te zijn voor vervorming. Dit leidt er bij de Digivision- kleurentelevisie's toe dat er geen kompromissen gesloten hoeven te worden met betrekking tot de beeld- en geluidskwaliteit. Alle gegevens voor een optimale beeld- en geluidsweergave worden met meer handmatig uitgevoerd In plaats hiervan worden de vereiste gegevens met behulp van sensoren en computers bij de produktie automatisch in het geheugen van de computer kleurentelevisie opgeslagen Dit resulteert In een beter en evenwichtiger kleurenbeeld: En deze beeldkwaliteit blijft tijdens de gehele levensduur van het apparaat gehandhaafd doordat de computer in het apparaat alle hem ingevoerde gegevens voortdurend vergelijkt en zo nodig automatisch bijregelt. Onze prijs De korfbalvereniging"Swift" (e Middelburg verwelkomde op het Hemelvaartsdagtoernooi haar 300e lid. Het is Christian Kunnen, oud 7 jaar. Voorafgaande aan de finalewedstrijd werd de nieuwe korfballer, hij komt bij de wel pen, een bal en bloemen overhan- digd. Op kosten van"Swift" was hij ook al in sporttenue gestoken. Nadat Christian de uitworp voor de laatste wedstrijd had gedaan, ging hij samen met een groepje andere Swift-leden bet publiek tracteren op een snoepje. De Grote Groene Vakwinkel v/oor Huis en Tuin. voor Mens en Dier Middelburg Kleverskerkseweg 53 Tel. (01180) 13759 Na uitgebreid onderzoek beeft de HISWA een honderdtal verkoop punten van zeilplanken en acces soires geselecteerd voor het offi ciële predieaat 'door HISWA er kend zeilplank dealer'. I)e selectie geschiedde onder supervisie van de onder de HISWA ressorteren de sectie zeilplanken. De erkende dealers zullen herken baar zijn aan een speciaal hier voor ontworpen vignet. Aan deze erkenning is tevens een uniek systeem van verzekering en garan tie verbonden voor nieuw aange schafte surfplanken en tuigage. De HISWA erkenning betekent voor het publiek een belangrijke zekerheid voor goede voorlich ting, service en nazorg. He' nieuwe garantie- en verzeke ringssysteem is door de HISWA ontwikkeld in samenwerking met de specialist in bijzondere verze- keringsvormen nl. Graeffner As surantiën te Amsterdam en komt op het volgende neer: de koper van een zeilplank van welk merk dan ook sluit bij de erkende dea ler een all risk verzekering af en krijgt daarbij tevens een garantie- certificaat. Verzekering en garan tie gelden voor twee jaar en kosten voor die periode 60,— (all in) per 1.000,— verzekerd bedrag. De verzekering biedt in binnen- en buitenland dekking tegen brand, explosie en blikseminslag, diefstal, vermissing, verduistering en joy-varen, enig ander van bui ten komend omheil, alsmede eigen gebrek van plank of tuiga ge. Wettelijke aansprakelijkheid (w.a.) is meeverzekerd tot 500.000,— per gebeurtenis, als mede surfkleding tot 25°/o van het verzekerde bedrag. Het eigen risi co bedraagt 100,per geval. Bijzonder bij deze verzekering is, dat de surfer zijn schade-niet meer claimt bij een verzekeringsmaat schappij, maar bij de erkende dealer, waar hij of zij de plank en toebehoren kocht. Belangrijk voordeel daarvan is. dat die dea ler de gehele schade regelt en on middellijk - dus zonder dat ge wacht hoeft te worden op een ex pert - tot reparatie of (tijdelijke of permanente) vervanging kan overgaan. Dat is vooral van be lang voor de gedupeerde surfer, die het liefst meteen weer op de plank wil staan en de toch al schaarse mooie surfdagen niet 'onbenut' voorbij wil laten gaan. Mocht er overigens ondanks deze vereenvoudigde procedure toch nog onenigheid over de schade afwikkeling ontstaan, dan kan dit worden voorgelegd aan een spe ciale onderzoekcommissie onder toeziclu van de HISWA. "Grootspraak?", Niks groot spraak", stelt Alberto-beheerder Henk Gasseling uit Vlissingen. Hij refereert daarmee aan een ar tikel dat twee weken geleden in de Faam/Vlissinger over hem ver scheen. Op zaterdag 17 mei gaat Gasseling mèt zijn personeel het bewijzen: alle Italiaanse wijnen die Alberto voert zijn 100 procent goedgekeurd en daarmee gaat hij het op die 'dolle zaterdag' opne men tegen de gerenommeerde Ita liaanse merken. "Proef maar een wijn die u zelf uitkiest en u wordt net zo enthou siast als wij", claimt hij. Gasse ling heeft voor die dag nog meer in petto dan alleen maar de 'wed strijd' tegen Italië. Het heeft iets te maken met andere wijnen, maar meer wil hij er niet over kwijt. 't Moet tenslotte een ver rassing blijven", glimlacht hij. De zaalvoetbalvereniging SSVW (Spoorweg Sport Vereniging Wal cheren) heeft een nieuwe sportuit- rusting gekregen. Sponsor is het .stationsrestaurant in Vlissingen. Uitbater A. Hamers schonk vori ge week de ploeg de nieuwe shirts. Op de foto, van links naar rechts, staand: B. van Wichen, M. .loos- se, K. de Nooyer, A.v.d. Bedem, S. Hannewijk, R. Cohen, en de sponsor A. Hamers; zittend: S. van Keulen, E. van Os, K. van de Ketterij, T. van Eikeren, Coach E. Kievit, T. Willems en D. Kuiper. Boekhandel Fanoy heeft de zaak aan de Burgpromenade 38 in Middelburg verbouwd. Het voor- aanzicht kreeg daarbij bijzondere aandacht. Er is een geheel nieuwe pui geplaatst, met veel glas en ook nog ruimte voor etalages. Boekhandelaar Dick Anbeek hierover: "Vijfentwintig jaar ge leden nam mijn vader de zaak over en in die tijd hebben we eigenlijk iedere vijf jaar ver bouwd. Voorgaande keren zoch ten we het in het creëren van ruimte, maar nu hebben we be wust de pui erbij betrokken. Wc hebben tenslotte de grootste col lectie boeken van Zeeland en die kan je toch eigenlijk niet achter een onopvallend geveltje zetten. Vandaar de nieuwe pui". De verbouwing is aangegrepen om ook de huiskleuren -rood met donker- en lichtblauw- in de zaak toe te passen. Het verpak kingsmateriaal van boekhandel Fanoy was al vele jaren in deze kleuren uitgevoerd. Om dat door te voeren moesten wel alle 30.000 boeken van de planken, een karwei waarin het gehele personeel met aanhang ve le extra uurtjes heeft gestoken. Reden voor Dick Anbeek om zijn medewerkers eens extra te prijzen voor hun inzet bij de verbouwing die zo'n vier weken heeft geduurd. Eén week is ook de verkoop gestaakt. Er moesten tenslotte ook nog achthonderd boeken planken worden geschilderd. Nog niet helemaal klaar -er moet on der meer nog lichtreclame aan de gevel komen - gingen vorige week zaterdag de deuren toch al weer wagenwijd open van de vernieuw de boekhandel Fanoy. <2^ oft rle-ik/y élst-C jfztAÓofyk' f Zfyi CM 400^. poeoXt oZcxA- ctsNcocyo tf Van het rund. ossehaas, kogelbief, rosbief, entrecóte. dikke lende, rollade, enz Van het varken, frikando. haas hamlap, schnitzel karbonade rollade, enz Verder kalfsfrikarido kalfsschenkel of wat dacht u van een lamsbout, koteletten..schouder, of lappen nu heerlijk jong Ook met kip is het feest kipbouten drumstick, filets rollade, lekker vers IMrrsfjotiluenj aan de Veersesmgel Middelburg iel 011 80 1 2343 Met onze vleeswaren is het elke dag feest: boereham. rookvlees, hausmacher, kookworst, rosbief, rollade, en nog veel meer! Komt U maar! In de periode van 15 t/m 30 april zijn bij de gemeente politie te Middelburg de volgende voorwerpen als gevonden aangegeven: tas C&A, inhoud blauwe rok; 3 tassen met boodschap pen; tas, inhoud kleding, boek, toilettas; gele fietstas; 1 paar witte sport schoenen; gebitsbeugel; blindenstok; benzinedop; zakrekcnmachientje; vlag- gestok vlag; spoeltje 8 mm trouwfilm; bruine lege cassette van bibliotheek; zilveren bewerkte arm band; trouwring met in scriptie; sleutels; hand schoenen; pillendoosje, in houd medicijnen; bruine herenportemonnee, inhoud kleingeld, sleutel; porte feuille; zwarte leren porte monnee, inhoud geld, aan steker, sleutels; portemon nee, inhoud medicijnen en bankpas; witte sjaal; wijn rood regenpak; kleding (o.a. blouse, rok); doublé dameshorloge; blauwe zwembril. Dieren: geen. In de periode van 29 april tot 07 mei 1986 zijn bij de Gemeentepolitie te Vlissin gen de volgende voorwer pen aangegeven: bankbil jetten; herenbril metalen montuur; bijbel; paar zwarte bromfietshand- schoenen; metalen hcren- horlog; kinderhorloge; zwembroek met handdoek; blauwe kindermuts met sjaal; doos en 2 tassen met kleding; kinderportemon nee; gouden dasspeld; goudkl. kruisje; 7 sleutels met zwart label; 3 sleutels in zwart etui; 2 lipssleutels; 2 sleutels in lederen etui; 7 en 6 sleutels in etui; 9 sleu tels aan hanger; tas met o.a. wanten en kam; fietstas met regenpak. Aangegeven dieren, in asiel: Perzische langharige kater; cypers met witte oude kat; zwart/witte kat; zwarte bastaard reu met bruine poten. Openingstij den: maandag t/m vrijdag van 09.00-12.00 uur en van 14.00-16.00 uur m.u.v. 19 en 20 mei 1986.

de Faam | 1986 | | pagina 6