cn 3 NIEUWE REGELS EN opde— STUDIEFINANCIERING cd 3 i-s 8 Sire ww cp cd 2.S- &o 9 ff O ■O cd 20 zwembad week V erkiezingen Tweede Kamer 14-21 mei DE FAAM REMIGRATIE REGELINGEN MENU 'TAFELT JEDEKJE' week 19-24 mei Bestemmingsplan Magistraatwijk Zwembad Poelendaele tijdens het Pinksterweekend De haan van de Lange Jan wordt opnieuw ver guld. Deze week wordt vanuit de kroon een stei ger opgetrokken met een werkruimte, van waaruit het karwei in enkele weken kan wor den geklaard. Hierna zal onze weerhaan weer schitteren in het zonlicht. In verband met de pinksterweek komt er een wijziging in het schema voor het ophalen van huisvuil en wel als volgt: Het huisvuil in de maandag- en dinsdag wij ken wordt opgehaald op woensdag 21 mei. In de woensdagwijk vindt dit plaats op donderdag 22 mei. Op vrijdag wordt weer de normale route gereden. Op de balie in de voorliehtingswinkel Stadhuisstraat 2, vindt u aan nieuwe gratis af te halen folders/brochures: - Premiekoopwoningen A en B voor velen bereikbaar - Gemeentegarantie op leningen voor de eigen woning - bescherming bij huur van woonruimte - Woonruimteverdeling en woonruimtevergunning ff Op dinsdag 20 mei (derde Pinkster dag) zijn alle gemeentelijke kanto ren gesloten. Alleen het kantoor van de afdeling Burgerzaken aan de Stadhuisstraat no.2 zal op die dag tussen 9 en 10 uur geopend zijn voor het doen van aangifte van geboorte of overlijden. Woensdag 14 mei 1985 Op 15november 1985 zijn twee remigratieregelingen in wer king getreden. Het betreft: - de basisemigratiesubsidierege- ling 1985; - de experimentele remigratiere geling 1985. De Basisregeling de basisregeling voorziet in een vergoeding van de overtochts- kosten van personen en van een bepei'kte hoeveelheid verhuis- goed en in een uitkering voor de kosten van hervestiging gedu rende de eerste drie maanden na terugkeer. Deze regeling is bestemd voor remigratie naar Suriname, Turkije, Marokko, Tunesië, Joegoslavië, Kaap verdië en (voor minder draag- krachtigen) naai de Nederland se Antillen. De experimentele regeling De aanvullende experimentele regeling geldt in beginsel voor dezelfde groeperingen (mits niet in het bezit van de Nederlandse nationaliteit). Zij geldt als proef voor een jaar en uitsluitend voor de mensen van 55 tot 65 jaar die tenminste zes maanden werk loos zijn of arbeidsongeschikt. Voorwaarde is dat zij op basis van vrijwilligheid terugkeren en tenminste vijf jaar rechtmatig in Nederland hebben gewoond. Er wordt een periodieke uitke ring gegeven om te voorzien in de noodzakelijke kosten van bestaan in het remigratieland tot aan het bereiken van de 65-jarige leeftijd. Is men een maal 65 jaar en blijken de in Ne derland opgebouwde AOW- rechten beneden het niveau van de remigratie-uitkering te lig gen dan volgt een aanvulling tot dit niveau. Beneden de 65 jaar worden de uitkeringen krach tens de AAW/WAO en AWW wel in mindering gebracht op de remigratie-uitkering. Eventuele neveninkomsten in het remigra tieland leiden niet tot verminde ring van de remigratie uitkering. De hoogte van de uitkering" wordt per bestemminsland vast gesteld. De remigrant kan zich na zijn vertrek niet meer op nieuw in Nederland vestigen, de netto-uitkeringen per maand be dragen respectievelijk voor een alleenstaande, een alleenstaan de met kinderen en een gehuw de: Turkije en Kaap-Verdië 650, 840 en 930 gulden en Marokko, Tunesië, Joegoslavië en Surina me 760, 980 en 1080 gulden. Op deze regeling kan slechts door een beperkt aantal perso nen een beroep worden gedaan. Belangstellenden zullen er dus vlug bij moeten zijn. Aantekening Ook vluchtelingen en asielge rechtigden in ons land kunnen een beroep doen op de remigra tieregelingen, wanneer zij naar een ander land dan het land van herkomt willen remigreren. In lichtingen over beide remigra tieregelingen kunnen worden ingewonnen bij de Directie voor de Emigratie, Muzenstraat 30, 2511 VW Den Haag, en via het speciale telefoonnummer 070-469358. O maandag Varkensoester, spinazie a la crè me, aardappelen dinsdag Saucijsjes, rode bietjes, aard appelen woensdag Rundvlees, groentemix Mexico donderdag Goulash, erwtjes, rijst vrijdag Bami, saté zaterdag Wat de pot schaft Op woensdag 21 mei worden verkiezingen ge houden voor de 150 leden van de Tweede Kamer van de Staten Generaal. In ons stemdistrict ne men 22 politieke groeperingen aan deze verkie zingen deel. De candidatenlijsten werden in de Faam van vorige week gepubliceerd. Net als bij dat*we dtwje'week^wat dieper NORMEN VOOR zouden ingaan op de Wet -l. w Er verandert nogal wat Onlangs aanvaardde de Tweede Kamer de Wet op de Studiefi nanciering. Alhoewel de Eerste Kamer ook nog haar oordeel moet geven wil de Centrale Di rectie Studiefinanciering nu al nadere informatie geven over de grote veranderinen in het beur zenstelsel, die dan 1 oktober 1986 zouden moeten ingaan. De kinderbijslag maakt plaats voor de basisbeurs. De kinderbijslag voor de groep van 18 jaar en ouder verdwijnt. Woont u op kamers, dan hebben we het over f 595,41 per maand woont u bij uw ouders, dan is de basisbeurs f 262,08 per maand.Wanneer u met de basis beurs niet uitkomt en uw ouders onvoldoende kunnen bijdragen is een aanvullende financiering mogelijk. Voor welke scholieren en stu denten? Om voor studiefinanciering in aanmerking te komen moet u full-time dagonderwijs volgen. Ook moet de school door de over heid bekostigd worden of aange wezen zijn. De studiefinancie ring is er dus niet alleen voor studies aan de universiteit, ho geschool of het H.B.O., maar studies aan het L.B.O., V.W.O., H.A.V.O. en M.A.V.O. komen ook in aanmerking. Om in aan merking te komen moet u wel 18 jaar of ouder zijn. Als u uw stu die voor uw 30e begint. U mag alleen na uw 30e niet meer om zwaaien. de nieuwe regeling bestaat uit drie stukjes financiering Uw studie wordt gefinancierd uit een basisbeurs, een rente dragende lening en een aanvul lende beurs. Lening en aanvul lende beurs vormen samen de aanvullende financiering. De ba sisbeurs is er voor iedereen. Wat u aan aanvullende financiering kunt krijgen is echter afhanke lijk van het ouderlijk inkomen. De basisbeurs de basisbeurs is een gift. Wie bij zijn ouders woont krijgt f 262,08 per maand en wie op kamers woont f 595,41. De ba sisbeurs is onafhankelijk van de onderwijssoort en het ouderlijk inkomen. De rentedragende lening Deze lening is afhankelijk van het ouderlijk inkomen en ver schilt per onderwijssoort. De maximale leningen per maand zijn: - wetenschappelijk onderwijs f291,66 hoger beroepsonderwijs f 208,33 - middelbaar beroepsonderwijs f 125,— - H.A.V.O., V.W.O. vanaf de vier de klas f 83,33 Zoals u ziet, dus geen rentedra gende lening in het overig voort gezet onderwijs. Wel een aan vullende beurs. De aanvullende beurs Deze beurs is net als basisbeurs een gift. Ook de aanvullende beurs is afhankelijk van het ou derlijk inkomen en verschilt per onderwijssoort. De maximale bedragen per maand zijn: - wetenschappelijk onderwijs f 127,60 hoger beroepsonderwijs f 184,93 - middelbaar beroepsonderwijs f 238,08 - H.A.V.O., V.W.O. vanaf de vier de klas f 250,58 - overig voortgezet onderwijs f 333,91 Toeslagen Zijn dit nu de bedragen waarvan u moet leven en studeren? Nee, er zijn soms toeslagen mogelijk. Thuiswonende studenten kun nen een tegemoetkoming in de reiskosten krijgen. Verder zijn er toeslagen voor een al leenstaande student met één of, meer kinderen jonger dan 18 jaar en voor studenten met een financieel afhankelijk partner. Inkomen ouders belangrijk Voor alle duidelijkheid: de be dragen die u tot nu toe gelezen hebt, zijn maximale bedragen. Kunnen uw ouders veel bijdra gen, dan krijgt u alleen de basis beurs en geen aanvullende fi nanciering. Hoe hoger het inko men, hoe lager de aanvullende financiering. Op de basisbeurs is het ouder lijk inkomen niet van invloed. Wel kunnen uw eigen inkomen en dat van uw partner tot kortin gen leiden, zowel kortingen op de aanvullende financiering als op de basisbeurs. Wanneer terugbetalen? Wat u leent zal moeten worden terugbetaald. Met rente. De le ning wordt overigens pas rente dragend nadat u met de studie bent gestopt. Het rentepercenta ge wordt ieder jaar vastgesteld. Maximaal twee jaar na beëindi ging van de studie begint de te rugbetaling, waar u in principe 15 jaart over mag doen. Voortaan zelf aanvragen Dat is even wennen. Zit u bij voorbeeld op de H.A.V.O., dan moet u zelf de studiefinancie ring aanvragen. Het geld wordt ook op uw eigen rekening gestort. Hoe aanvragen? Studenten en scholieren die al studiefinanciering hebben, wor den automatisch in de nieuwe regeling opgenomen. Studeerde u tot nu toe van de kinderbijslag dan moet u zelf een aanvraagfor mulier insturen. Dit kunt u ver krijgen bij de scholen, postkan toren, bibliotheken of bij Bu reau Voorlichting van de ge meente. Op deze plaatsen is ook de brochure met meer informa tie verkrijgbaar. Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het bestemmingsplan Magistraatwijk teneinde de bouw mogelijk te maken van een garage op het perceel Schepenenlaan 295. Het bouwplan en het schetsplan van de voorgenomen herziening van het bestemmingsplan liggen met ingang van 16 mei 1986 gedurende 14 dagen ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage. Gedurende deze termijn kan een ieder, die bezwaar heeft tegen de uitvoering van dat voornemen, zijn bezwaren schriftelijk aan ons kenbaar maken. Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 50, 8e lid van de Woningwet medewerking te verlenen aan een aanpassing van het gymnastieklokaal (vervallen van enkele ramen en intern accommodatieverbeteringen) van de Scholengemeenschap aan de Sint Pieterstraat 25. Het plan ligt met ingang van vrijdag 16 mei 1986 gedurende veertien dagen voor een ieder ter inzage. Gedurende deze termijn kan een ieder, die bezwaar heeft tegen de uitvoering van dit voornemen, zijn bgezwaren schriftelijk aan ons kenbaar maken. Voor de openings- en slui tingstijden van het zwembad Poelendaele gedurende het pinksterweekend geldt het volgende: zondag 18 mei (eerste pinkster dag) is het zwembad gesloten. Maandag 19 mei (tweede pinksterdag) is het buitenbad geopend voor recreatief zwem men tussen 9 en 17 uur. Op die dag zijn er geen particuliere zwemlessen. If ii SCHADELIJKE STOFFEN: WAT DOEN WE ER MEE? Vanaf 3 februari j.l. is het moge lijk dat u uw schadelijke stoffen (zoals oude verf, gebruikte ter pentine, afgewerkte olie, foto- chemicaliën, oude medicijnen, bestrijdingsmiddelen, batterij- de gemeenteraadsverkiezingen van 19 maart is Middelburg verdeeld in 26 stemdistricten. Om het voor minder-validen mogelijk te maken zit tend, zelfstandig te kunnen stemmen is het op ieder stembureau mogelijk de schrijfplank van één stemhokje te verlagen. Bovendien zijn voor rolstoelgebruikers de volgende stembureaus be reikbaar: Gereformeerde Gemeentekerk, Segeerstraat 19 Verenigingsgebouw te St. Laurens Jacob Roggeveenhuis Dorpshuis te Nieuw- en St. Joosland Chr. L.T.S. in Klarenbeek Huize Swerfrust Getuigeniskerk Adriaan Lauwereyszstraat Ontmoetingskerk Oosterscheldestraat Rustenburg Vrijlandstraat Hoeksteen-kerk Vrijlandstraat Het stembureau in het stadhuis is omwille van de bereikbaarheid voor rolstoelgebruikers ver plaatst naar het gèmeentelijk kantoor Stad huisstraat no. 2. Indien een rolstoelgebruiker is opgeroepen gvoor een ander dan de hierboven opgenoemde stembureaus kan door de afdeling Burgerzaken de oproepingskaart worden omgezet in een kie zers legitimatiekaart, waarmee op ieder stembu reau kan worden gestemd. Dit is mogelijk tot uit erlijk vrijdag 16 mei. Op de avond van de verkie zingen kunt u de bekendmaking van de resulta ten bijwonen in de hal van het stadhuis. 1. J. Schottestraat Afgesloten voor alle verkeer 2. Noordweg Tussen de percelen 177 t/m 183 afgesloten voor alle verkeer 3. Noordsingel Tussen de Wiardi- beckmanlaan en de Churchilllaan afgesloten voor alle verkeer 4. Schuitvlotstraat Afgesloten voor alle verkeer vernieuwen riolering In uitvoering herbestrating in uitvoering herbestrating In uitvoering riolerings werkzaamheden In uitvoering en, benzine, accuzuur, enz.) meegeeft met de huisvuilophaal- wagen op de dag dat deze ook het huisvuil in uw wijk ophaalt. Hiervoor kunt u gebruik maken van een speciale tas, welke bestemd is voor het afzonderlijk inleveren van uw afvalstoffen. Deze tas kunt u vragen aan de mensen die uw huisvuil ophalen. Ook is de tas verkrijgbaar bij de Dienst Gemeentewerken aan de Vlissingsestraat en bij het ge meentelijk Bureau Voorlichting (Stadhuisstraat 2). Het gescheiden inleveren en op halen van de afvalstoffen draagt bij tot het tegengaan van het verontreiniginsprobleem. In Middelburg is het gescheiden ophalen van het chemisch afval, gerekend vanaf het moment dat de reinigingsdienst hiermee be gon, tot op heden best naar te vredenheid verlopen. Vanaf de start is namelijk zo'n 1.000 kg. chemisch afval per week op gehaald. Best naar tevredenheid zoals we al zeiden. Maar het moet nog meer worden. Dit kan alleen door uw bereidwilligheid om het chemisch afval ook inderdaad gescheiden aan de mensen van de reinigingsdienst mee te ge ven. Bij een gezamenlijke in spanning om een schoner milieu te verkrijgen ontkomen we er bijna niet aan hier onze mede werking aan te verlenen. Het informatiecentrum in het voormalig VOC-gebouw aan de Maisbaai is vanaf vrijdag 16 mei weer voor het publiek geopend. In het centrum wordt informatie gegeven over de herinrichtingsplannen voor het Vitrite-terrein, stadsvern ieu wingsproj eet en en andere stedebouwkundige zaken. Openingstijden: woensdag t/m zaterdag van 13 tot 17 uur. Colofon Deze voorlichtings rubriek van de gemeente Middelburg staat onder redactie van het bureau Voorlichting in het stadhuis. Telefoon: (01180) 26251.toestel 133 of 224. Reacties zijn altijd van harte welkom.

de Faam | 1986 | | pagina 5